Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) gippazoid válasza hawkfoto (#44) üzenetére


gippazoid
senior tag

Barátom küldött screenshot-ot, az app nem fogja fel, hogy a fizetős időszak végén, este, leáll a parkolás. Ezért már bő 300e Ft-os parkolási költséget jelez az app.
Persze SMS-e van róla, hogy 18:00-kor leállt a parkolása 2 héttel ezelőtt, de azért én nem lennék nyugodt, inkább küldök SMS-t, nem bízom egy app-ra, mert manapság nagyon okos dolgokat lehet összehozni (persze, hiszen az adatok meg vannak hozzá) csak borzasztó tré, teszteletlen, szélsőséges esetekre fel nem készített, tróger programokkal teszik.

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#102) Sgr_A válasza Silentfrog (#96) üzenetére


Sgr_A
addikt

mert ez a véleményem róla
undorítóan néz ki és buta mint a föld
3 napig próbáltam soha többet

(#103) rushty válasza kbyte1024 (#74) üzenetére


rushty
senior tag

Ezt is rootolni kellene?

Revolut meghívó pü-ben

(#104) tibcsi0407 válasza rushty (#103) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Huawei-t nehéz lesz. Max DC unlockerrel pénzért, de a gyárilag támogatott bootloader nyitás megszűnt a Huawei és Honor telefonoknál.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#105) #81733120 válasza tibcsi0407 (#104) üzenetére


#81733120
törölt tag

Rootolni asszem még lehet, de én nem próbáltam.

(#106) Silentfrog válasza Sgr_A (#102) üzenetére


Silentfrog
veterán

Egy hónapja cseréltem le az iPhone SE -m Nokia 7 pluszra. Én minden szempontból meg vagyok vele elégedve, csak a méret a csücskös, de ez van, 5 " körül nem sok minden van. A kamera hozza a szintet, az üzemidő a duplája , aluminium a hátulja, én gyorsabban érzem, a böngészésben sokkal.
De hát kinek mi...

(#107) tibcsi0407 válasza #81733120 (#105) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Zárt bootloader-nél nem lehet root-olni. Mindenképpen nyitni kell előtte.

https://utdetailing.hu/

(#108) saca23


saca23
aktív tag

Hello mindenkinek
Hétvégén lecseréltem egy ilyen telora a p10 litetot és az idáigi tapasztalatok alapján ez a telo bőven megéri a pénzét😉 A ramkezeléssel semmi gondot nem láttam a kijelzője az valami szuper,kisebb fényerőn is tényleg látható szép szinek, kalibráció szuper, és az előző telóhoz képest alig nagyobb. A hangszórója is simán jobb az átlagnál, az aksija brutál 2g-én nagyon durván jól bírja wifin simán tudok vele 7-8órás kijelző időt hozni😉. Telekomnál vettem ott előfizuval nagyon jó az ára a tudásához képest. A hátulja nagyon szép tényleg vettem rá egy szilikon tokot azt csá. A kamera semmi extra ez az ai funkció is ugyanúgy vakítás mint a gpu turbó, ugyanolyan képet csinál mint a régi telom, teljesen átlag. Az aksi 2 óra alatt tölt fel, a régim gyorstötővel kisebb aksival ugyanannyi szinte, úgyhogy ezért semmi hátránya nincs, hogy nincs gyorstöltés😉

(#109) tomboy0013 válasza saca23 (#108) üzenetére


tomboy0013
veterán

A gyorstöltésnek leginkább az a lényege, hogy sokat tölt az akkuba rövid idő alatt. Nem teljes feltöltésnél jön ki az előny igazan, hanem akkor mikor van 20 perced rátölteni az akkura. Kb dupla annyit belepumpál mint egy sima töltő. Teljes feltöltés esetén az utolsó 10-20%-ot lassan tölti az akku kiemelése miatt, ezáltal a teljes feltöltés ideje nem lesz fele annyi idő mint a normál töltővel való teljes feltöltés ideje.

(#110) Barno


Barno
újonc

Nem pörgettem vissza az egészet, lehet, hogy már kérdezték: akkor most ez a jobb vagy a Honor ikertestvére? Van-e bármi valós különbség, ha az árat azonosnak tekintetjük? Köszi!

(#111) glacious válasza Barno (#110) üzenetére


glacious
addikt

Ebben van 5GHz-es WiFi, abban pedig 24mpixeles selfi kamera és fém keret van a műanyag hátlap alatt.

(#112) beluga válasza glacious (#111) üzenetére


beluga
kezdő

Erre a fémkeretre van esetleg forrás? Mindenhol full műanyagot olvastam a Honorra is.
Ahhoz lehet gyári tok a dobozban (Telekomnál biztosan van), vagy ha nem magyar verzió, viszont nincs fülese. ha ez még számít esetleg. És Telekom VoLTE is megy rajta, az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#113) glacious válasza beluga (#112) üzenetére


glacious
addikt

Most néztem egy durability test videót és plasztik az is, csak úgy néz ki mintha fémkeret lenne műanyag hátlappal, de az is ugyanúgy egy darabból áll. Ehhez nem jött tok, csak füles.

[ Szerkesztve ]

(#114) Spett14


Spett14
tag

Mit szúrtam el a beállításokban, hogy a záróképernyőn csak az jelenik meg, hogy értesítés jött, de nem mutatja, hogy kitől?

(#115) mrbego válasza Spett14 (#114) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szerintem biztonsági okokból. Gondolom beállítottál valamilyen védelmet (ujjlenyomat, pin, minta) és ezért nem mutatja. Így ha egy idegen veszi kézbe az lsem lát bele az üzenet tartalmába vagy, hogy kitől jött.

Üdv, P

(#116) szemesi69 válasza Spett14 (#114) üzenetére


szemesi69
addikt

(#117) Spett14 válasza szemesi69 (#116) üzenetére


Spett14
tag

Köszi!
Alkalmazások és értesítések menüpont ebben külön van. Zárképernyő értesítéseknél "mutatás"-ra van állítva. De semmi, csak a cikkben leírt módon jelez.

(#118) Spett14 válasza szemesi69 (#116) üzenetére


Spett14
tag

Az opció ki- majd újbóli bekapcsolása után már megjeleníti!

(#119) szemesi69 válasza Spett14 (#118) üzenetére


szemesi69
addikt

A lényeg, akkor most jó :) De csak a gyári magazin feloldásnál, másik téma zárképernyőjénél nem fog működni sajnos.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#120) Attic09


Attic09
tag

Sziasztok, egy galaxy j5 2016-ot cserélnék le. Erre lenne érdemes lecserélni vagy a galaxy A6+ra?

(#121) P.mini válasza Attic09 (#120) üzenetére


P.mini
aktív tag

Csatlakozom! Szintén J5 (2016)-ról váltanék erre, vagy Xiaomi Mi A2 Lite-ra. Melyiket érdemes?

(#122) beluga válasza P.mini (#121) üzenetére


beluga
kezdő

Az attól függ. Eleve nem egy árban vannak.
A P Smart 2019 szerintem sokkal szebb, modernebb dizájnú, ropogós Android 9-cel, két év minimum új rendszeren, 2 év gyári garival.
Ami döntő, hogy kereken 2 évvel újabb benne a SOC. Bár nem benchmarkra érdemes készüléket venni, de az, hogy majdnem duplát gurít antutun, azért érzékelteti a különbséget, és takarékosabb is. Én egyébként pont Snapi 625-ről váltottam Kirin 710-re, és éreztem a különbséget hétköznapi felhasználásban is. Nem sebességeben. Fluiditásban, többet kellett optimalizálni a beállításokban, hogy minden flottul menjen. Mindkettő EMUI-s 3 GB-os teló.
Visszatérve erre a kettőre, az akksi P Samrtban kisebb, de ez is olyan jól teljesít, hogy szerintem mellékes szempont lehet egy átlagusernek.
A RAM, ami mai szemmel kevéske. Nem most, mert még el lehet vele lenni kisebb-nagyobb kompromisszumokkal, felhasználói módoktól függően, de nem lesz túl időtálló készülék.
Szerintem 70-75-ért lehet jobb telót is kifogni, de szolgáltatónál egy szerencsésebb konstrukcióban akár jó vétel is lehet, mert 74-ért pl. T-nél nincs felülárazva.
A MI-ről meg: 4GB RAM ide vagy oda, én már nem vennék 2016-os procival telót. Pedig imádtam a régit, de 2017. januárt írtunk, mikor megvettem.

[ Szerkesztve ]

(#123) M@cika válasza P.mini (#121) üzenetére


M@cika
őstag

Szerintem a Mi A2 Lite jóval olcsóbb, mint ez. (de most nem csekkeltem le az árat) Az egyik ismerősnek az van, bár nincsenek különösebb igényei, szóval eddig elégedett vele.

Nasit a kis fehér medvének!

(#124) saca23 válasza M@cika (#123) üzenetére


saca23
aktív tag

Hello
Kivan rakva a media markba az a2 lite 80000 rugo, a p smart meg 70-ért😉. Nézegettem picit, hát sebességbe nem rossz, de nagyon kinai dzsunkának néz ki az egész telo valahogy, vastag is meg hát tényleg szebb modernebb kívülröl a smart, viszont a 4 giga ram az tényleg mellette szól.

(#125) beluga válasza saca23 (#124) üzenetére


beluga
kezdő

Sikerült a legdrágább helyet megnézni. A hivatalos magyar Xiaomi webshopban pl. 57900, GSM-ekről nem is beszélve. Én ennyit se adnék két és fél éves középkategóriás SOC-ért.

[ Szerkesztve ]

(#126) tomboy0013 válasza beluga (#125) üzenetére


tomboy0013
veterán

SoC-ért én se, még szerencse, hogy egy egész okostelefont kapsz ezért az árért és még jobbat is mint a konkurencia kínál sok szempontból. ;)

(#127) beluga válasza tomboy0013 (#126) üzenetére


beluga
kezdő

Nemrég adtam el ilyennel telót, ahogy mondottam volt, ennél nem rosszabbat, sőt, tudom, miről beszélek. Nekem 58-at sem érne meg, 80-ért meg konkrétan egy vicc, mikor 68-ért (vagy még sokkal olcsóbban) van a nem Lite Snapi 660-nal.
A kettő közül a P Smart 2019-et választanám többért is a RAM ellenére is, de listaáron van annál is jobb vétel. Szolgáltatónál van opció, hogy jobban megérheti.

[ Szerkesztve ]

(#128) saca23 válasza beluga (#127) üzenetére


saca23
aktív tag

Teljesen igazad van az árral kapcsolatban, drága egy hely, de ha belegondolsz 10-böl 7 ember oda megy telot vásárolni ha nem szolgáltatótól, mert ugye az biztos hely😁, amúgy szerintem is a két telo közül a p smart az értelmesebb választás, de úgyis élöben dönti el az ember amikor a kezébe veszi mindkettőt, és hát a a2 lite hát nekem olyan hát..., de hát azért kell személyesen megnézni🙂

(#129) M@cika válasza saca23 (#124) üzenetére


M@cika
őstag

Bocsi, de telót még véletlenül sem MM-ban kell venni. 😁
Aki ott veszi az meg is érdemli.

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#130) Sgr_A válasza M@cika (#129) üzenetére


Sgr_A
addikt

Hol kell a sarki gsm-be kétes garanciával?

(#131) beluga válasza Sgr_A (#130) üzenetére


beluga
kezdő

Nem, de pl. a gyári webshopban, ha 22000-rel olcsóbb.
De Firstphone-nál még olcsóbb, ami Huawei hivatalos szervize, ma már nehéz volna sarki GSM-nek hívni. 30 % azért durva különbség, a másik irányból számolva 40 %-kal drágább.

[ Szerkesztve ]

(#132) Sgr_A válasza beluga (#131) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ja nem néztem hogy xiaomiról van szó :R
Én a huaweite írram mert az alig drágább az mm-ben mint a sarki gsm-ben
A xaomival tényleg el van szálva a média azt tényleg nem szabad ott venni

[ Szerkesztve ]

(#133) M@cika válasza Sgr_A (#130) üzenetére


M@cika
őstag

Sarki GSM-ben sose veszek, nem is tudom árulnak zsír újat is?
Nekem minden sziamiau (3 eddig) külföldi webshopból jött.
Nyilván, ha van márkabolt az előnyösebb. Lehet a következő telót már a Lurdy házban veszem.

Nasit a kis fehér medvének!

(#134) #86973952 válasza M@cika (#129) üzenetére


#86973952
törölt tag

MM -ban azért drágábbak sokszor a cuccok, hogy nagyobb akciókat tudjanak tartani. Meg ugye sokszor van olyan náluk, hogy a vásárlások után X összeget vagy százalékot ajándékártyán visszakapsz. Így meg ugye magukhoz kötik az embereket.

Plusz rengeteg fizetett promóter, host van náluk, akik segítenek a nem túl tudatos vásárlóknak. Ami az emberek igen nagy része.

Ezzel együtt viszont van amikor tényleg jó akciókat tartanak. Én legutóbb 30 ezer forintot kaptam vissza egy hűtő után ajándékkártyán. Pedig már így is jó áron vettem.

[ Szerkesztve ]

(#135) #86973952 válasza P.mini (#121) üzenetére


#86973952
törölt tag

Inkább a sima A2 vagy a Note 6 Pro van közelebb, mint az A2 Lite. Egyébként a P Smart 2019 is jó áron fut és egyéni preferencia dönti el, hogy melyik jobb számodra. Samsung -nál szerintem ebben a kategóriában túl sok a kompromisszum.

Pl.:
Huawei -nél szoktak foglalkozni a kamera szoftver javításával. Vagy mondhatjuk úgy is, hogy az első buildeknél inkább a bétához van közelebb, mint a véglegeshez.

[ Szerkesztve ]

(#136) beluga válasza #86973952 (#134) üzenetére


beluga
kezdő

Sok kérdést felvet a dolog. nem vagyok összeesküvéselmélet-hívő, sőt, de azért az fura, hogy Mate 10 Prót nyáron már 380 euróért lehetett kapni német MM-ben. Saturn, Amazon stb. is dobálja a németek, osztrákok után a Huweieket akcióban. Nálunk ilyen nincs, és nem az ÁFA-különbséggel kisebbek az akciók. Persze, lehet indokolni, hogy ott milliókat adnak el, és a maradékot szórják ki, nálunk meg mindenki megvárná az akciót, de akkor is durva.
A 2 éves EU-s Huawei gyári garancia is érdekes kérdés. Egyedül nálunk nem működik. Megértem a magyar partnert, hogy nem akar ÁFA-zott EU-s telókat szervizelni, na de mi van a hivatalos partnernél vásárolt számlás külföldivel? Azt is elküldik? Azért ebben erősen kételkedem, mert kint EU-s garival adják nekik. Illetve fordítva is működik, az itteni sufnis EU-s modellt szervizelik az EU-ban máshol IMEI alapján. Ezért is árulják két év gyári garival, de nekik kell visszaküldeni.

Speciel én kétévente a T-nél a legkisebb előfizetésen is kb. ingyen cserélem a középkategóriás Huaweieket, Honorokat (régit eladva, a magentás kedvezmény beváltva, volt hogy még nyertem is rajta), és a kedvezmény (43760 Ft) nagyjából fedezi a kétéves előfizetési díjat, jelenleg 2163 Ft. A kellemes induló listaár (71960 Ft) miatt 28160 volt a Honor 10 Lite, kb. ennyi a P Smart 2019 is Dominót havdíjasra váltva, 3500 körül lenne törlesztővel együtt. Flagshipből mást használ a család. Így nem érint a dolog, de listaáron biztos külföldön (olasz, német stb.) venném meg őket, egyszerűen nem éri meg a postázós garancia az árkülönbséget, bármennyire is sajnálom a magyar kereskedőt. Annyiból sarkítva Bécsbe is ki lehet menni, vagy az amazonos garit nem is kell ragozni.

[ Szerkesztve ]

(#137) #86973952 válasza beluga (#136) üzenetére


#86973952
törölt tag

Magyarországon olyan szintű lehúzásokat csinálnak, ami tőlünk nyugatabbra nem jellemző. Nem csak az MM és nem csak a multik részéről. Kint tényleg akció az akció.

Mellesleg már alapban is olcsóbbak a cuccok. Nem csak az eltérő áfa miatt, hanem annál nagyobb diffivel.

MM -nél amúgy vannak fura forgalmazói megállapodások... Illetve sokszor árulnak az ittenitől eltérő build -es Huawei -t. Mert sokszor ide csoportosítják át a nyugati visszárut. Pl. Lengyelt.

Ez viszont a Huawei hülyesége, hogy EU -n belül is vannak eltérő build sorok. Amire azért érdemes odafigyelni, ha valaki general ROM -ot tesz fel.

Bár a szoftveres átjárás ilyen esetekben még nem feltétlen jelent problémát.

Szerk.:
Természetesen nem szolgáltatói ROM -ra gondolok. Ami mondjuk az említett T -nél ritkább ezen a márkán. Voda egyedi ROM -oknál viszont szoktak lenni kavarok.

[ Szerkesztve ]

(#138) #19235584


#19235584
törölt tag

Nagyon szép telefon. És a teljesítménye is bőven elegendő. De én többet nem veszek Huaweit. 2 volt eddig, mind a kettővel megjártam. Az első egy P8 Lite volt, ami 1 év használat után a hátam közepére se kívántam. Folyamatos jelleggel lefagyott akár hívás közben is, és nagyon lassú is volt. Na jó. Biztos kifogtam egy gyári hibás darabot, hisz minden gyártónál előfordul ilyen. Eladtam a telefont. Adtam még egy esélyt a Huaweinek. Bár ne tettem volna. Tavaly vásároltam egy Y6 2018-at. Életembe nem szenvedtem ennyit telefonnal, mint amennyit ezzel. Fél éves telefon, de a múltkor nem lehetett semmilyen formában feltölteni. Most azt játssza, hogy telefonhívás után amikor elemelem a fülemtől a telefont, nem kapcsol vissza a közelségérzékelő, és a másik félnek kell letennie, mert én nem tudom. Azt még meg sem említettem, hogy napokra le szokott fagyni, amikor nem reagál semmire csak a lemerülésre. 3 alkalmazást töltöttem le rá, de a RAM mérete közel használhatatlanná teszi a telefont a lassúságtól. Az utolsó pont az volt, amikor szilikontokban fél méterről kiesett szőnyegre a zsebemből. Üvegfólia a kijelzőn (nem ért ki teljesen a kijelző széléig). Az üvegfóliának semmi baja nem lett, egy karc nem lett rajta. A kijelző össze vissza repedt. Most fog menni szervizbe. Utána be lesz cseréltetve, ha kész a képernyőcsere. Vettem egy ismerőstől egy Sony Xperia Z3 Compactot. 4 éves telefon de 1 hónap használat alatt még egyszer sem fagyott le, és persze mérföldekkel gyorsabb mint a Huawei. Semmi probléma nincs vele. 2 naponta kell tölteni, gyors, nem akad, nem fagy le. Ez marad elsődleges telefonnak. Szóval szerintem igaz a mondás, hogy a kínai dolgok soha nem voltak a megbízhatóság jelképe. Én is ráfáztam 2 kínai telefonnal. Amióta a Sony nem kell idegeskedni, hogy nem tudom felvenni a telefonhívást, mert lefagyott. Gondoltam leírom a történetem. :)

(#139) #86973952 válasza #19235584 (#138) üzenetére


#86973952
törölt tag

P8 Lite -ból nem volt nehéz hibás készüléket venni, mert az egész gyártás ordas hibáktól hemzsegett. Az általad leírtak ennek csak kisebb része. Nem is volt a Huawei -nél ennyire el***ett széria, mint az a modell. Bár szerintem nálad más szoftveres gond is volt.

Y6 (2018) meg egy gyenge belépő szintű telefon. Már akkor sem volt jó, amikor megjelent. Igaz nem annyira régi cucc. Az ilyeneket belépő szintű droiddal kellene kiadni. Nem droid 8.0-ra épülő EMUI 8.0 -val. Arra inkább Android Go való.

[ Szerkesztve ]

(#140) beluga válasza #86973952 (#139) üzenetére


beluga
kezdő

Hááát, több hibája volt a P8 Lite-nak, az már biztos, de egyik sem igazán szoftveres. Nagyon szerettem használni azt a telót. Egy évig volt meg, pont mikor kijött a 6.0 béta rá. Telekomosra tettem fel a dualos EU-st. Egy évig volt meg, atomstabilt volt, és pörgős is. Soha semmi nem zárt be, fagyásról végképp nem tudok beszélni, ahogy újraindulásról sem. Az elavult GPU ellenére relatíve fluid is.

Két komoly hibája volt. Az egyik a wifi-BT modul hardveresen, illetve konstrukciós. Az anyaghasználathoz képest rettentően vékony, mondhatni kecses volt, megfizette az árát a vásárló. Könnyen meghajlott, de elég volt hozzá a felmelegedett akksi is. Nyilván közismert (meg nem is neked írom természetesen :D ), mert rohadt sokat eladtak, csak azért írtam le, hogy azért az EMUI-ra egyáltalán nem jellemző szerintem, amit olvastunk. A Pie-jal van még itt-ott gond a Honoromon, de ezek kis hibák, és nagyon friss is rajta, Manapság szokásos "bétajelenség".. Egyébként a P8 Lite valódi bétán ilyen sem volt. Egy-egy feature hol eltűnt, hol megjelent frissítéseknél FR-rel is, ez volt a leginkább zavaró, más semmi. Szerintem a kollégának optimalizációs problémája lehetett, mert azt igényelte. Mondjuk 4-5 közösségi alkalmazás védetten stb. a 2 GB RAM-ot megfektethette..

[ Szerkesztve ]

(#141) #19235584 válasza #86973952 (#139) üzenetére


#19235584
törölt tag

Igen. A P8 Lite-ból rengeteg szériahibás darabot adtak ki. Rengeteg volt belőle a Wifi-Bluetooth áramköri hiba.
A Y6 2018 tényleg belépő szintű, de többet vártam volna tőle. Abban is és a Z3 Compactban is 2GB RAM van, de a Y6 borzalmasan lassú, a Z3 Compact meg gyors.

Apropó. Szerintem a Y6 2018 is egy hibás széria lehet. Az ismerősöm karácsonyra kapott egy Y6 2018-at, januárba már küldték szervizbe. Folyamatosan kikapcsolt magától. Emiatt nem tudták őt elérni. Szóval szerintem ebbe a szériába is van jó pár hibás darab.

Én már nem fordítok rá időt, mármint a Huaweire. Nem éri meg bosszankodni annyit miatta. Ha kész lesz a képernyőcsere azonnal be lesz cseréltetve egy Xperia XA1-re. :)

(#142) #86973952 válasza #19235584 (#141) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az csak simán leszart, belépő szintű telefon. Az a baj, hogy a szoftvere sem volt tökéletes finoman szólva. Azon sem csodálkoznék, ha pont emiatt kerül a másik modell is szervizbe. Nem hardver miatt. Sajnos vannak bajok ezen a szinten más márkánál is. Tényleg nem értem miért nem Go -val jön ki. Ja de, mert Huawei.

Amúgy az szinte már természetes, hogy egy 4 éves egykori csúcsmodell köröket ver a mostani belépő szintű telefonokra. Illetve nagyon el kell rontani egy telefont ahhoz, hogy ez ne így legyen.

Ez a Smart sem tökéletes, hiszen ezen az áron vannak kompromisszumok. De az eddigiek alapján nem rossz telefon.

[ Szerkesztve ]

(#143) #19235584 válasza #86973952 (#142) üzenetére


#19235584
törölt tag

Hát igen. A Z3 Compact 2015 csúcsmodellje. Eljárt felette is az idő. Az éven 5 éves lesz...Akitől vettem (közeli ismerős) 2016 óta használta idáig tökéletes megelégedettséggel. Soha nem volt szervízbe a 3 év használat alatt. Egy karc nincs rajta, óvta ő is ahogy tudta, és én is ezt teszem. Nilkin 9H+ fólia az előlapon és a hátlapon is. Vastag fajta, az a direkt erősen védő tok. Nagyon látszik, hogy kímélve volt. Vízbe egyszer se vitte természetesen. Az akkumulátor is nagyban kímélve lehetett, mert nekem folyamatosan bekapcsolt wifivel még most is a 2 napot simán kibírja töltés nélkül, de a 3 napot is kibírná ha nem használnám ennyit. A kamerájától még most is leesik az állam, a 4K videó és a 60 képkockás videó az egyik kedvencem.
A 2GB RAM tökéletesen elég, pörgős, gyors, nem akad, nem fagy. Tökéletesen teszi a dolgát. Nem zár be alkalmazásokat. A 2GB-ból folyamatosan szabad 700-800MB szóval a memóriakezelése is hibátlan.
A hangminősége is jó, bár nem a legjobb a piacon. Android 6.0.1 fut rajta, és ez az utolsó frissítés is rá. Kicsit régi az Android biztonsági javítása. 2016 május 1. Na száz szónak is egy a vége. Szerintem ezt a telefont még a mai napig megéri megvenni használtan, mert teljesen jó. A 2GB RAM elég, nekem a 16GB tárhely is meg ugyebár lehet bővíteni is memóriakártyával meg áthelyezni a kártyára a letöltött alkalmazásokat.
Kitűnő választás azoknak, akik nem akarnak drágán telefont venni (25 ezer körül van a Z3C ára) de egy megbízható, gyönyörű megjelenésű, hosszú üzemidővel és gyönyörű kamerával rendelkező telefont szeretnének vásárolni. :DD :D

(#144) Sgr_A válasza #19235584 (#141) üzenetére


Sgr_A
addikt

az jó választás 90% kijelzőhibás :C

te kicsit el vagy tájolva ne egy csúcsmobilt hasonlíts egy belépő szinthez
vegyél P9-et vagy honor 8-at és nem lesz velük semmi baj

akkor meg pláne ha banki appot is akarsz rajta futtatni (2016-os biztonsági szint LOL)

[ Szerkesztve ]

(#145) #19235584 válasza Sgr_A (#144) üzenetére


#19235584
törölt tag

Na nem értelek. Mi az, hogy a 90%-a kijelzőhibás? Semmi baj nincs a kijelzőjével jelenleg se kopp-kopp, és a 3 év alatt egyszer se volt. :((

És soha többet az életbe nem veszek kínai telefont. Se Huaweit, se Honort, se Doogee-t se semmi kínait.
Szenvedtem én eleget a kínai telefonokkal! A Huawei pedig nem az az alja kínai telefonok közül való.
Mégis mindkettő telefon amit használtam egy botrány.

[ Szerkesztve ]

(#146) Sgr_A válasza #19235584 (#145) üzenetére


Sgr_A
addikt

az xa1-nek hibás
csak olvass bele a topikjába olyan sokat nem is kell visszaolvasni

[ Szerkesztve ]

(#147) #19235584 válasza Sgr_A (#146) üzenetére


#19235584
törölt tag

Ezt nem tudtam. Köszönöm szépen, hogy szóltál. Akkor még meggondolom inkább az XA1-et. Vagy is mindenképpen Sonyra lesz cseréltetve, de akkor lehet XA2-re. Remélem,az nem hibás széria. ;)

(#148) beluga válasza #86973952 (#142) üzenetére


beluga
kezdő

Szerintem is jó kis telefon. Sokan a Type C-t emlegetik, de azzal simán együtt lehet élni, hiába fura ma már. Eleve nagyon jó a fogyasztása, szóval esténként a felét ha bele kell tölteni.
A legnagyobb kompromisszum szerintem a RAM. Ha nem kapják össze a Pie-t, nem lesz időtálló. Most is necces. Viszont senki nem venné a hasonló méretű, drágább középkategóriát.
Nekem még az is bejön, hogy műanyag, az ház és a hátlap is. Szép, és úgyis tokban van, cserébe nehezebben törik. És ez egyelőre masszív műanyagnak tűnik.
A BT 5.0 és a Galileo meg SOC kérdése, a drágább Kirin 710-esekben sincs, és nem is lesz. Kamerát majd pofozzák szokás szerint.

(#149) Sgr_A válasza beluga (#148) üzenetére


Sgr_A
addikt

én is csak a 3gb ram miatt nem vettem meg a páromnak
90-ért van már honor play

(#150) #86973952 válasza beluga (#148) üzenetére


#86973952
törölt tag

Samsung is össze-vissza pakolgatja az USB csatlakozókat. Egyszer megkapja az egyik széria a C -t, következő évben meg visszavált a "régebbire". Középső kategóriában.

Az a baj, hogy a főverzió lépésével többnyire a RAM használat is növekedni szokott az új funkciók miatt. Régen egyébként az volt a jó, hogy a Huawei csinált EMUI -ból egy sima és egy "lite" verziót is. Sokszor jól jönne az utóbbi.

Illetve a Play app -ok is egyre éhesebbek. Persze meg lehet oldani, hogy 3 gigával is legyen élet új droidon és felületen. Inkább a 2 giga már, ami manapság neccesebb. 4 giga pedig az optimálisabb. Nyilván azért ez is felhasználás függő.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.