Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) mrbego válasza MR ME (#600) üzenetére


mrbego
aktív tag

Igen, a számítógéppel összekötve a Hisuittel visszatehető.

Üdv, P

(#602) MR ME válasza mrbego (#601) üzenetére


MR ME
aktív tag

Köszönöm :R

(#603) csacsi67 válasza MR ME (#600) üzenetére


csacsi67
addikt

Meg.

(#604) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali.
Ismerős jelezte, hogy néhány napja minden Google alkalmazás eltűnt a telefonjáról. Ezeket mivel és hogyan lehet legegyszerűbben pótolni? Egy idősebb úrról van szó, szóval valami olyan megoldást keresek, amit 150 km távolságból, telefonon is el tudnék magyarázni neki. :R

(#605) mrbego válasza #04441088 (#604) üzenetére


mrbego
aktív tag

Nem szoktak csak úgy maguktól eltűnni dolgok.
Mit kell pótolni/helyettesíteni, mire van szüksége?

Üdv, P

(#606) #04441088 válasza mrbego (#605) üzenetére


#04441088
törölt tag

Ismerős mondta, hogy most egyik nap bekapcsolta a telefonját, a szinkronizált Google fiók eltűnt, vele a Play áruház, a Gmail, a Térképek, Messenger, Facebook, Viber...
Aztán a fiókok között már fel sem kínálja a Google lehetőséget.

(#607) mrbego válasza #04441088 (#606) üzenetére


mrbego
aktív tag

Hát ha még a Play áruház is eltűnt, akkor nem olyan egyszerű manuálisan telepítgetni appokat pl. APKmirror-ról.
Amúgy meg kell lennie a Huawei saját AppGallery-jének, onnan is tud telepíteni a felhasználó, persze asszem ahhoz is kell fiók (Huawei fiók).

Üdv, P

(#608) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sziasztok!

Nálam "eltűnés" kapcsán olyan jelentkezett családtagnál, hogy a képeit nem találta a galériában. Újraindítottam, és ez a kép fogadott:

Az illető állítja, hogy ő nem titkosította a memóriakártyát, flip tokban hordja, úgyhogy a véletlenszerű nyomkodás is kizárt. Asztali gépen nézve nem is látszik az SD kártya, így én arra gyanakszom, hogy egyszerűen meghalt.

[kép]

Szerintetek?

B.Cs.

(#609) jarre


jarre
csendes tag

Sziasztok!
Android 11.verziò mikor jön ki eme készülékre?

(#610) DS39 válasza jarre (#609) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem akkor sem jönne 2 főverzió egy középkategóriás telóra, ha nem lenne a trumptilalom.

(#611) allnickused válasza jarre (#609) üzenetére


allnickused
tag

Valszeg soha.

(De, az vagy)

(#612) Debilon


Debilon
addikt

Üdv! Hivatalos Huawei szervizekkel mi a tapasztalat? Ugyanis kijelzőt vagy csak az üveget (ha lehet külön cserélni) kell cserélni

Egy autó tetejéről való aszfaltra érkezést kb. 70-es tempónál kibírt, de kicsúszott a kezemből pár napja és még van keresztben hajszál repedve, ha mozgatom az ujjam a repedésen, akkor látszik

Mennyi idő ennek a cseréje és mennyi pénz kb? Még garis a telefon, nem hiszem hogy érdemes lenne máshol csináltatni

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#613) mrbego válasza Debilon (#612) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szia, szervíztapasztalatom nincs szerencsére, azonban a Támogatás nevű appban láttam egy reklámot, hátha hasznos lehet.

Üdv, P

(#614) Debilon válasza mrbego (#613) üzenetére


Debilon
addikt

köszi ezt láttam már, de szerintem a hónap végére leválik az üveg :(

azért köszi, szerintem megkérdezem a fehérvárit, ha elviszem tudják-e cserélni mindjárt

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#615) MR ME válasza Debilon (#614) üzenetére


MR ME
aktív tag

Nálam pesten a P30 Lite-om először kb 2 óra múlva vissza is kaptam, mert nem volt épp készülék a szervízben, másodszorra pedig másnap mehettem érte, szóval sztem sokat nem kell rá várnod, az egész folyamat nincs egy óra míg kicserélik...

Ha bátor vagy, akkor meg kicseréled magad, van videó róla youtube-on, az alapján cseréltem ki én is....

[ Szerkesztve ]

(#616) Debilon válasza MR ME (#615) üzenetére


Debilon
addikt

Köszi

A saját cserét azért nem erőltetem, mert ha később valami garis gondja lenne, ne tudjanak belekötni

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#617) MR ME válasza Debilon (#616) üzenetére


MR ME
aktív tag

Persze, ha garis még akkor egyértelmű :)

(#618) Debilon válasza MR ME (#617) üzenetére


Debilon
addikt

amúgy válaszolt a firstphone, mindenképpen le kell adnom a telefont, nem csinálják meg ha megvárnám se

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#619) MR ME válasza Debilon (#618) üzenetére


MR ME
aktív tag

Ja hogy bolti gari?
Én a Huawei-hez vittem :)

(#620) Debilon válasza MR ME (#619) üzenetére


Debilon
addikt

igen, bolti

ja, de itt a nagy kietlen vidéken nincsen Huawei szerviz pont, ez a firstphone van legközelebb, amit a huawei customer akármi is dob

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#621) bohoc71 válasza Debilon (#620) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Postán is lehet feladni javításra Huawei telefont. Igaz nem minden postán,de keress rá.

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#622) domper2015 válasza Debilon (#612) üzenetére


domper2015
senior tag

Szia,

komplett kijelzőt kell cserélni. 24.000 Ft egy csere a márkaszervizven. A normális minőségű kínai kijelző keret nélkül 7.000.- Ft, kerettel 9.500-10.000 Ft.
Nekem garanciális csere volt egyszer, akkor kaptam új akkumulátort is. Utána 2 hét múlva pofára esett, akkor én cseréltem Ali-s kinaira. Semmi baja, normális a minősége.

(#623) mrbego


mrbego
aktív tag

Szoftverfrissítés érkezett.
Változásokat nem ír, még a Google biztonsági javítás maradt augusztusi.

Üdv, P

(#624) domper2015 válasza mrbego (#623) üzenetére


domper2015
senior tag

Nálam 10.0.0.252 (C431E8R4P1).

(#625) MR ME


MR ME
aktív tag

Benéztem vmit...

[ Szerkesztve ]

(#626) Debilon


Debilon
addikt

van valami olyan gyári beállítási lehetőség, vagy app ami egy alkalmazás futásakor nem engedi a kijelzőt kikapcsolni? beállításokat átnéztem de vagy nem találtam meg vagy nincs ilyen a gyári ROM-ban (gondolom app készítőjének is kellene ez irányban tenni)

a telefont drónozáshoz is használnám, és ha fut a drón app-ja, akkor is szépen lezár a kijelző

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#627) mrbego válasza Debilon (#626) üzenetére


mrbego
aktív tag

Nem rémlik, hogy alapból tudna olyat, hogy csak bizonyos app esetén maradjon ébren a kijelző.
Én lehet azt csinálnám, a drónozás idejére át állítanám a képernyő ébrenléti idejét végtelenre.

Üdv, P

(#628) Debilon válasza mrbego (#627) üzenetére


Debilon
addikt

igen, én is azt tettem

akkor ez lesz, mondjuk mostanában nem nagyon kell repkedni :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#629) Slownz


Slownz
senior tag

Miért van az, hogy a telefon már a kezdetek óta:
- elfelejt mindent, ha átmegyek egyik appból a másikba (értsd úgy, hogy 0-ról újra betölti a másikat, mintha most nyitottam volna meg)?
- teljesen hektikusan jelzi ki az értesítéseket (többnyire egyáltalán nem)?
Van rá megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#630) DS39 válasza Slownz (#629) üzenetére


DS39
nagyúr

- nagyon rossz a memória kezelése az EMUI-nak ezen a telefonon, 1 GB szabad ram mellett is kilövi a programokat, még akkor is ha úgy állítod be, hogy ne optimalizálja, és futhasson a háttérben, stb.
- ezt én nem tapasztalom, nekem rendesen jelzi azt, amit kell.

(#631) MR ME válasza Slownz (#629) üzenetére


MR ME
aktív tag

én pont emiatt cseréltem le egy p30lite-ra.....kb ugyan az a két telefon, csak ennek jobb a kijelzője/kamerája, és +1GB ram van benne!
nagyon idegesített h nem tudok anélkül váltani az alkalmazások közt, h visszatérve ne töltse újra. én nem tudtam megbarátkozni vele.....

(#632) mrbego


mrbego
aktív tag

Ismét frissítés érkezett.

Üdv, P

(#633) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Ismerősnek elment a telefonján a kijelző.Bizonyos ponton(okon) megnyomva,fel-felvillan a képen.Háttérvilágítás megy.
Van valakinek 5lete esetleg mit lehet megpróbálni vele,helyrehozni?
illetve lenne 1 2018-asa is,amiben elment a hangszóró.
Lett kicserélve másikra,de ugyanúgy nem szól. :W

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#634) domper2015 válasza GAbre (#633) üzenetére


domper2015
senior tag

A 2019-est érdemes lenne kipróbálni egy másik kijelzővel.

(#635) szimi57


szimi57
őstag

Ma jött egy ilyen teló. Nem kapcsolódik a Wifi hálózathoz. Van esetleg valami trükkje, vagy gari?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#636) szimi57


szimi57
őstag

Közben megoldódott. Hozzá kellett adnom a teló Mac címét a routerhez. Ilyet még egyik sem csinált. :F

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#637) mrbego válasza szimi57 (#636) üzenetére


mrbego
aktív tag

Ha a MAC címet hozzá kellett adni a router beállításaiban, akkor nem lehet, hogy a router úgy van beállítva, hogy csak azokat engedi fel a hálóra akiknek a konkrét MAC címét ismeri? Mert akkor az nem a telő hibája, hanem router beállítás kérdése.

Nekem rendben működik a kezdetek óta.

Üdv, P

(#638) szimi57 válasza mrbego (#637) üzenetére


szimi57
őstag

Gondoltam rá, hogy a router beállítások miatt lehet, ezért is adtam hozzá a telót. Annál is inkább mert nemrég fix IP címeket állítottam be eszközökhöz, annak ellenére, hogy nem igazán ismerem a témát. Tegnap jöttek frissítések és megint van újabb. Nem saját a teló, most rá sem tudok nézni. Érdemes ráengedni a legutolsót?

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#639) mrbego válasza szimi57 (#638) üzenetére


mrbego
aktív tag

Nekem mindig naprakész. De már kb. egy éve csak a Google féle biztonsági frissítések érkeznek a telefonra, semmi más érdemi nem jön és nem fog jönni.

Jelenleg nekem a legutolsó verzió 10.0.0.296 van. Nyugodtan telepítheted szerintem.

Üdv, P

(#640) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek érdemes még venni egy ilyen telót újonnan 50 ezer Ft körül? Ajánlanátok még, ha hosszabb távra akarok tervezni vele? A 3 GB RAM kicsit kevésnek tűnik. Mennyire lassul be a 10-es Androiddal?

[ Szerkesztve ]

(#641) mrbego válasza kw3v865 (#640) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szia
Hogy megéri e az jó kérdés. Talán azért mondanám, hogy nem, mert erre már csak biztonsági frissítések jönnek, azok is ki tudja meddig (szerk.: épp a hétvégén jött a márciusi Google biztonsági frissítés). Hosszú távra nem ajánlanám.
Viszont ezen van még GMS, így teljes értékű okostelefon ma is az igaz.

A 3GB RAM már újkorában is kevés volt ide, de azért mert pocsék a memóriakezelése (kb. két appot ha "fejben" tud tartani újratöltés nélkül).

Már megvan kb. 2,5 éve nekem, és valamikor tavaly óta Android 10-zel használom. A 9-es droiddal érezhetően pörgősebb volt nekem, de azt se mondanám, hogy a 10-es verzióval belassult volna.

Én mostanában eljátszottam a gondolattal, hogy kellene már az utódját keresnem, de elég kemény dió. Ugyanis amikor megjelent ez a telefon, akkor kb. 70 ezret adtam érte. Ma már ha ugyanezt a kategóriát nézem, mint akkor volt ez a teló, akkor most ki kellene adnom 100-130 ezret. Ennyit változott a piac és a jó magyar forintunk.

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#642) szimi57 válasza kw3v865 (#640) üzenetére


szimi57
őstag

Egy hete jött meg a teló. Mérete kellemesnek mondható. Normál felhasználás mellett kimondottan ajánlott. Pár száz híján 50 ezer. Ajándéknak vásároltam, egy Samsung G. A40-et váltott. Az ideg elmúlt a hölgy részéről :) A 3 GB Ram miatt nem hiszem, hogy belassul, kellően erős a hardver.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#643) kw3v865 válasza mrbego (#641) üzenetére


kw3v865
senior tag

Az alternatíva egy Realme 6 lenne, ami 8/128GB-os, újonnan 65-ért. igazából 60-65 ezret lőttem be max. árnak. Jelenleg egy P9 Lite-ot használok, ami jó kis telefon, de sajnos nagyon lassú már. Nem egyszerű a döntés, mert amúgy maradnék a Huawei-nél, de hardveresen a Realme egyértelműen jobb.

(#644) DS39 válasza szimi57 (#642) üzenetére


DS39
nagyúr

Anno A40-et váltott nálam is, annál sokkal jobb ez a telefon.
Viszont ez a memóriakezelés engem is lassan a váltásra sarkall, mert nem a 3 GB ram a gond, az eredeti P Smartban is annyi volt, és nem lődözött ki mindent is.

Nova 5T-t nézegettem, de már alig kapni, és leginkább bolti garival.
Sajnos android fronton még több pénzért sem egyszerű a váltás (nekem), mert kb. ez a telefon a mérethatár nálam, és amoled sem kellene a villódzása miatt.

(#645) kw3v865 válasza DS39 (#644) üzenetére


kw3v865
senior tag

Multitaskingra mennyire lehet jó? Teams, Outlook, Viber, Firefox több füllel stb. játékra nem használnám.

(#646) janeszgol válasza kw3v865 (#640) üzenetére


janeszgol
félisten

Nokia 5.4, esetleg OnePlus Nord N100? Van még Redmi 9 4/64 is, ha gondolod.
Nem rossz telefon ez, de vannak jobbak ezen az áron.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#647) agy73p


agy73p
senior tag

Sziasztok,
Kénytelen kértem 2 SIM kártyával használni a telefont. Hog lehet megoldani, hogy SIM kártyát tudják választani hívás kezdeményezésekor?
Erre nem tudok rájönni, mindig az alap SIM kártyát használja....

(#648) mrbego válasza agy73p (#647) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szia
Pedig elvileg két hívás gomg is megjelenek két SIM kártya esetén, így amelyikkel híni akarsz, azt nyomod meg.
Vagy ha Google tárcsázót használsz, akkor egy hívás gomb van, de felugrik egy ablak, hogy melyik SIM-mel hívjon.
Lehetséges, hogy Te egy korábbi hívásnál megjegyeztetted vele, hogy állandóan az egyik SIM-et használja híváshoz.

Egyébként pedig itt tudod kikapcsolni/átállítani:

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#649) agy73p válasza mrbego (#648) üzenetére


agy73p
senior tag

Hip-hip hurrá!! :))
Köszönöm, sikerült! Arra nem gondoltam, hogy ne legyen alapértelmezett egyik sem.

Lenne még egy újabb kérdésem:
van jelentősége, hogy melyik SIM melyik slotban van? Egyes vagy kettes?

(#650) mrbego válasza agy73p (#649) üzenetére


mrbego
aktív tag

Szerintem mindegy melyik SIM melyik slotban van. Nálam legalábbis mindkettőn megy a 4G+ is, VoLTE is.

Üdv, P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.