Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) nesquikkkk


nesquikkkk
csendes tag

Sziasztok!

Nektek szokott olyat csinálni, hogy egyszer csak ledobja magát a hálózatról és nem látja a SIM kártyát (vagy nem is tudom hogy fogalmazzak). Ha újraindítom semmi baja. 8.0.0.371 (C432) verzió van rajta, de ha jól emlékszem az egyel korábbival is csinálta egyszer-kétszer.

(#4252) Wilk919 válasza ha.ro (#4249) üzenetére


Wilk919
csendes tag

(#4253) Psychlo


Psychlo
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem ezzel a készülékkel kapcsolatban, hogy van valami különbség a szolgáltatós és a függetlenül kapható készülékek között? Azon kívül, hogy nem duál sim pl a telekomos. Mert ha igaz az is független, de nekem T-s van és lassúnak érzem és még meg akad néha. Másik kérdés, hogy el lehet távolítani ezt az egyedi verziót? Nem az lassítja be esetleg?

Köszönöm a válaszokat előre is.

Na oszt! Vótál fenn szombaton?

(#4254) Nordik


Nordik
őstag

SMS kuldesnel ha ekezeteket írok akkor azokra több karaktert számol. Hogyan tudom beállítani, hogy kuldesnel az ekezeteket levegye és 160 karaktert kihasznaljam? Találtam egy beállítást, ami erre vonatkozhat. 7-bites optimalizálás. Ezt kellene bekapcsolnom?

(#4255) bubus66 válasza Nordik (#4254) üzenetére


bubus66
nagyúr

Szia igen azt kell bekapcsolni

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4256) Nordik válasza bubus66 (#4255) üzenetére


Nordik
őstag

És így annyi fog változni, hogy nem kell figyelnem írás közben az ekezetekre hanem majd maga leveszi kuldesnel? Ettől függetlenül helyesen fog megjelenni a fogadó félnél is minden karakter csak ékezet nélkül?

(#4257) bubus66 válasza Nordik (#4256) üzenetére


bubus66
nagyúr

Nem fog helyesen megjelenni csak akkor, ha a balra dőlő ékezettet használod..

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4258) Nordik válasza bubus66 (#4257) üzenetére


Nordik
őstag

Ezt hogy érted? Ekezetes betűk helyett kérdőjel lesz mondjuk? Nekem a lényeg az, hogy minél több karakter brleferjen az smsbe, az mindegy hogy ékezet nélkül.

(#4259) bubus66 válasza Nordik (#4258) üzenetére


bubus66
nagyúr

Így értettem ahogy a képen van.

[link]

Ha balra dőlő ékezettel írod akkor megjeleníti rendesen.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4260) Nordik válasza bubus66 (#4259) üzenetére


Nordik
őstag

Nekem nem veszi le írás közben, sőt mikor megkapta a fogadó fél akkor neki se mindenről veszi le az ekezetet. Direkt kipróbáltam párom telefonjára küldtem ekezetes karaktereket. Valamiről levette, valamiről nem. Viszont nálam 1 karaktert normálisan 1 karakternek számolt, hiába volt ekezetes.

(#4261) bubus66 válasza Nordik (#4260) üzenetére


bubus66
nagyúr

Igen, de nem mindegyiket veszi le. Ha a 7 bites karatekódolás be van kapcsolva akkor mindegy, hogy magánhangzó vagy mássalhangzó 1 karakternek számolja.

A Tűzoltók nem hősök, mert a hősök mind halottak. A Tűzoltó olyan ember, mint Te, csak képes oda adni az életét a Te életedért!

(#4262) Nordik válasza bubus66 (#4261) üzenetére


Nordik
őstag

Végülis ez így megfelelő a cél érdekében.

(#4263) flash-


flash-
veterán

Hali
Az miért van hogy ha teljesen lemerül a telefon, kikapcsolás majd rateszem a töltőre, azonnal 18%os akku toltottseget mutat?
Lehet valahogy orvosolni v az akksi haldoklik?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#4264) occam


occam
tag

Sziasztok,

tudnátok nekem ajánlani egy jól működő custom recovery-t ehhez a telefonhoz? Egyik ismerősöm kizárta magát, mentés nincs, ellenben sok kép, videó, miegymás az van, így nem volna valami jó, ha le kellene gyalulni az egészet. :DD :DD
Köszönöm! :R

(#4265) IMX22


IMX22
csendes tag

Sziasztok!

WAS-LX1 nem nagyon akar frissíteni C432B124 buildról. Olvastam róla én is hogy ez a verzíó beragadásra hajlamos de FF-el sem jutottam semmire. Végig próbáltam az összes 2xx-es verzióval, de mindig "Csomag ellenőrzőösszeg hiba" üzenetet dobja fel. Rendben beállítottam a proxyt, többször ellenőriztem de nem tudom miért nem akar frissülni... :W Tudtok esetleg segíteni, vagy van valami más megoldás az ilyen beragadt rendszerek frissitésére?

(#4266) Zsocy155 válasza IMX22 (#4265) üzenetére


Zsocy155
őstag

Szia!

Úgy látszik hogy nem olvastál eleget róla. :)

Ebben a hozzászólásban találsz linket a leíráshoz.

[ Szerkesztve ]

(#4267) IMX22 válasza Zsocy155 (#4266) üzenetére


IMX22
csendes tag

Ooh, ezzel tényleg nem talalkoztam! :U
Ezer hála és köszönet :R :R

(#4268) Zsocy155 válasza IMX22 (#4267) üzenetére


Zsocy155
őstag

Nagyon szívesen.

(#4269) Orgi válasza regener (#4238) üzenetére


Orgi
őstag

Sziasztok,

édesanyámnak választottam ezt a telefont kb 1 éve, de egy jó ideje pár naponta elfelejti a szám kijelzése beállítást és magától visszaáll rejtésre... halál idegesítő, ráadásul ő vissza sem tudja állítani. Nincs erre vmi akár ideiglenes megoldás? Köszi a tippeket!

(#4270) Biga123 válasza Orgi (#4269) üzenetére


Biga123
addikt

A mobilszolgáltatónál lehet kérni a hívószám kijelzést.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#4271) Orgi válasza Biga123 (#4270) üzenetére


Orgi
őstag

Ami kérve van természetesen , de a telefon menüjében ahol állítani lehet, mindig átállítja magát arra, hogy ne jelezze ki... Mint ahogy a kolléga is írta, akinek a hozzászólására reagáltam.

(#4272) Biga123 válasza Orgi (#4271) üzenetére


Biga123
addikt

De ha a szolgáltatónál be van lőve akkor ha átállítod arra h a hálózatról szedje a beállítást úgy nem jó?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#4273) ates2


ates2
senior tag

Nekem ha újraindítom a telót akkor hálózati alapértelmezésre áll vissza,elégé vicces,az pl rejtve volt most kértem,hogy ne legyen mert ha elfelejtem vissza állítani akkor mindenkit rejtet számról hívok :p érdekes ez az új rendszer,hogy mindig visszaáll másra a beállítás

(#4274) flash-


flash-
veterán

üdv
Redmi note6 pro-ra váltok így én befejeztem a p10 lite-telefonnal, kérdés:szerintetek kb mennyit érhet ez a p10 lite?
független,kijelző repedt,de működik, a rendes mikron pedig nem jó tehát vagy csak kihangósitóval vagy headsettel lehet telefonálni...

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#4275) szaboi6512 válasza flash- (#4274) üzenetére


szaboi6512
őstag

:Y

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#4276) ates2 válasza flash- (#4274) üzenetére


ates2
senior tag

Hát nem sokat :U 10-20e max.

(#4277) Bitpalace válasza ates2 (#4273) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Szintén ezzel a problémával küzdök...nem jöttem még rá mi okozza, de bosszantó és sokan azért nem veszik fel a telefont, mert elfelejtem visszaállítani hogy jelezze ki.

Ha valaki tud erre megoldást szóljon! 8.0.0.376(C432)

(#4278) Nordik válasza Bitpalace (#4277) üzenetére


Nordik
őstag

P20 Lite ugyanez.

(#4279) ates2 válasza Nordik (#4278) üzenetére


ates2
senior tag

akkor globálba basztak el valamit ha mind a 2 telót érinti...

(#4280) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

Hogyan működik ez a firmware Finder? Letoltottem a legfrisebb elérhető full verziót de a frissítő nem látja. Néztem videót hogyan kéne de nekem nem működik.

Tud valaki segíteni?

Köszönöm

(#4281) huberpe válasza Bitpalace (#4280) üzenetére


huberpe
aktív tag

én pont most próbáltam ki és talált is egy csomó frissítést.
a kérdésem, hogy WAS-LX1C432B124-ra (ez még 7-es droid) simán rá lehet frissíteni a legújabb oreo csomagot?

(#4282) huberpe válasza huberpe (#4281) üzenetére


huberpe
aktív tag

update: nem! :)
van egy kompatibilitás ellenőrzés gom és az kiírja, hogy melyiket lehet felrakni.

(#4288) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok, még egy állandó problémám lenne mostanában az anyám telójával, régen ezzel semmi gond nem volt, hasonlóan a hívószám-kijelzéshez :(
Használunk egy csevegő programot (BBM), ezt ismeri régről, nem erőltettem másikat, de mostanában nem kapja meg az üzeneteke,t hiába van rajta az otthoni wifi hálózaton. Ha külön belép és elindítja a programot, csak akkor jönnek meg, de ennek nem így kéne működnie :( A beállításoknál az értesítéseknél elviléeg mindent engedélyeztem, hol lehet még erre kiható dolog?
Előre is köszi a tippeket!

(#4289) matex


matex
tag

Új verzió: WAS-LX1 8.0.0.380(C432)

Magától nem ajánlotta fel, frissítés keresésére nem dobta ki, csak a három gombos menüben, a legfrissebb teljes csomag letöltésére nyomva ajánlotta fel, viszont ez teljes csomag (2,62GB). A novemberi biztonsági frissítéseken kívül még nyertem 1,3GB szabad helyet.

Ugyanez a problémám a Mate 20 Lite-nál is, azt is csak így tudtam frissíteni...

(#4290) Nordik válasza matex (#4289) üzenetére


Nordik
őstag

Miért csak igy ajánlja fel? Mi a különbség a sima frissítés és a teljes csomagos között?

(#4291) matex válasza Nordik (#4290) üzenetére


matex
tag

Hogy miért csak így ajánlja fel, arra én is keresem a választ. A két frissítés között, azon kívül, hogy több adatot szedett le (pár száz mega helyett 2,62GB-ot), nem vettem észre különbséget. Nem volt lassabb a telepítés, és kevesebb helyem se lett, sőt.

Mediapad M5-ön jártam úgy, hogy nem talált frissítést, csak a háromgombos menü után a teljes csomagot, viszont utána ha rányomtam a frissítés keresésére, akkor feldobta a kisebbet is. Itt viszont ha rányomsz, akkor nem talál semmit, csak ha megint a teljeset keresed. A végeredmény ugyanaz, csak tovább tart a letöltés.

(#4292) Gyurka81 válasza matex (#4289) üzenetére


Gyurka81
tag

Nekem feldobta a rendszerfrissítés menüben is,csak a jobbra fent lévő 3pötyös menüben a "Legfrissebb teljes csomag letöltése"-re kell nyomni

(#4293) Gyurka81 válasza matex (#4289) üzenetére


Gyurka81
tag

Ó már leesett a 3 gombos menü 😂 bocsi

(#4294) Nordik válasza matex (#4291) üzenetére


Nordik
őstag

Na én is frissitettem. Jobb, gyorsabb nem nagyon lett. :)

(#4295) ORCA58 válasza ates2 (#4279) üzenetére


ORCA58
addikt

Gondolom mindegyik telefon Telekomos hálózaton van.
Telekomnál a szolgáltató alapértelmezése a hívószám tiltás. A telefon pedig a szolgáltató beállítását veszi át.
Fel kell hívni őket és beállíttatni a hívószám kijelzést.

Hogy mire van állítva meg lehet nézni az új T alkalmazásban, vagy a T honlapján.

[ Szerkesztve ]

(#4296) volvoguy


volvoguy
addikt

Szaisztok! Ma tettem szert egy P10Lite-ra. Szeretném a legfrisebb gyári szoftverrel használni ami ha jól tudom már Oreo de nekem még 7.0 van fent.

Namár ha jól olvastam OTA-n nem nagyon fog frissülni.

Letöltöttem ezt a FirmwareFinder appot a Play-ből, ez elég sokmindent talált nekem, a legfrisebb: WAS-LX1C432B382

Ebből van 99MB-os OTA-MF és van 2,4GB-os Full OTA-MF.

Ez valóban a hivatalos legfrisebb múködő frissités, fel rakhatom? És melyiket? A kicsit vagy a nagyot?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#4297) Zsocy155 válasza volvoguy (#4296) üzenetére


Zsocy155
őstag

Szia!
Most mi a build szám?
Ha esetleg B124, akkor keress itt rá mert sokan ragadtak a B124-en. Találsz linket a leíráshoz.

Vagy itt van egy link a Firmware finder használatához.

[ Szerkesztve ]

(#4298) krisz727 válasza Zsocy155 (#4297) üzenetére


krisz727
tag

Sziasztok
375C432 van most. Tegnap volt valami 2.6gigás frissítés, 3 pöttyössel. Működött jó volt. Reggel se kép se hang akksi 0, nem is ébresztett, el is aludtam..töltve emui kép recovery, reboot stb lehetőség. Majd 2.4 gigás verziót tett fel rá. Azóta jó, nem tudom mi került rá. De megállt tőle

(#4299) saca23


saca23
aktív tag

Hellosztok, nekem is megjött a novemberi frissítés, nem tudom, hogy de nekem gyórsabb a telo, mint a szeptemberi frissitéssel, eleve valahogy lett plusz másfél gigám memoriába, de tényleg pörgösebb is a telo, kezdem azt hinni, hogy a Google fantasztikus frissítései fogják a telot, de lényeg, hogy most jó, küldi a hívó azonosítót is ugyhogy zsir minden 😁😉

(#4300) Nordik válasza saca23 (#4299) üzenetére


Nordik
őstag

Ha nem is irjak a frissítési listában, szerintem apróbb hibajavitasok mindig vannak a frissebb verziókban. Nem csak biztonsági javítások. Nekem is pörgősebb az utóbbi időben ahogy kapja a frissítéseket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.