Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:47:35

LOGOUT.hu

Üdvözöllek titeket az összefoglalóban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) SoulesRaiden


SoulesRaiden
csendes tag

Most leszedtem egy 1,6GBos 170es fájlt amit az összefoglalóban találtam csak nem tudom melyiket tegyem fel rá?
Amit a FF feldob de jóval kisebb vagy amit én töltöttem le? mert ugye csak vissza akarom állítani hogy normálisan fel tudjam frissíteni mert hiába próbáltam 350ről 411 vagy 421-et nem nagyon jártam sikerrel hibát dobott.

(#2252) HoTaZo válasza SoulesRaiden (#2250) üzenetére


HoTaZo
addikt

Basszus, az bosszantó. Régebbi hozzászólások közt van olyan, ahol van rendelhető kijelző jó árban. Bevállalod vagy szakira bízod utána a cserét az már más téma.

Engem megnyugtat, hogy frissebb rendszer van rajta. Eltűnt a wi-fi adatátviteli sebesség kijelzése az állapot sávról. Egyszer tapasztaltam teljes újraindulást, azóta nem, ami nem jelenti, hogy nem volt, csak annyit, hogy en nem tudok róla.
Amúgy flottul teszi a dolgát.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#2253) Bailey válasza SoulesRaiden (#2250) üzenetére


Bailey
senior tag

Nem 2 év garancia van rá? A hozzászólásodból az jön le hogy Telekomnál vetted. Ott meg 2 év szokott lenni a Huawei telefonokra. A független magyar garisokra is 2 év van.

(#2254) SoulesRaiden válasza Bailey (#2253) üzenetére


SoulesRaiden
csendes tag

Igen Tmobil. ahogy néztem a netes papírokat mert ugye már másmilyet nem adnak ott mintha 1 évet láttam volna de max felhívom őket jövőhéten mert ha van még garanciám persze hogy visszaviszem :D

Ezen kívül ötlet arra hogy próbáljak majd a kisebb 170es fájlal frissíteni FFről vagy saját kezűleg amit letöltöttem ami kicsomagolva kb 3GB? melyikkel járok jobban?

(#2255) HoTaZo válasza SoulesRaiden (#2254) üzenetére


HoTaZo
addikt

Akkor még garis, hiszen 2015 szeptemberében mutatták csak be, többségünk decemberben vette az elsőket.

Amúgy, jobb szerintem a dload mappát a képfájllal kártyára másolni és vagy a 3 gombos vagy a tárcsázós kóddal csinálni a 170-es telepítését.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#2256) Matada2.3 válasza Idol S2 (#2244) üzenetére


Matada2.3
veterán

Ezt most találtam még neked, hátha segít :) FF hsználat

Finn the human

(#2257) Tex válasza Matada2.3 (#2256) üzenetére


Tex
senior tag

Jó ez a leírás, de nálam a wifi beállításoknál nincs mentés gomb csak mégse meg kapcsolódás ami nem aktív. Ezért nem tudom a wifi beállításait menteni. B350 van jelenleg fenn.

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#2258) SoulesRaiden válasza Tex (#2257) üzenetére


SoulesRaiden
csendes tag

Azért nincs mentés mert NE módosítani próbáld a jelenlegi wifi azonosítót!! hanem nyomj rá hogy elfelejt (ha kell add hozzá újból ha nem látod a listában kézzel) és add meg újra a jelszót kivéve hogy alul már a plusz beállításokkal kiegészíted! így már működni fog! :)

(#2259) Matada2.3 válasza Tex (#2257) üzenetére


Matada2.3
veterán

Hátha ez segít :)

Finn the human

(#2260) Tex válasza SoulesRaiden (#2258) üzenetére


Tex
senior tag

Ez segített köszönöm!

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#2261) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Sziasztok!
A lehető legrosszabbkor jelent meg egy HiVoice értesítés a telefonomon. Azt se tudtam, hogy mi ez, így képernyőkép és a lehetőségek nem elfogadását választottam.

Majd, amikor lehetosegem adódott rá utánanéztem ennek a Siri utánzatnak, gondoltam kipróbálom, megnézem, hogy mire jó. Google barát és pár leírás alapján a Beállítások- Alkalmazások közt megtalálhatónak kéne lennie, de nálam nincs.

Legyetek oly szívesek, segítsetek, hogy hol találhatom meg. Na meg, hogy jó-e ez nekünk (magyar nyelvűeknek) valamire. S ha nem kell, miként lehet újra nyugalmi helyzetbe rakni?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#2262) Matada2.3 válasza HoTaZo (#2261) üzenetére


Matada2.3
veterán

Szia!

Sosem próbáltam még, de nekem mindig akkor jelent meg amikor dupla hangerő fel gombbal kamerát indítottam lezárt képernyővel. Nem tudom, hogy van-e benne magyar. :/

Finn the human

(#2263) HoTaZo válasza Matada2.3 (#2262) üzenetére


HoTaZo
addikt

Na, nekem úgy nem sikerül előcsalogatnom. :(

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#2264) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Sziasztok!
Megnéznétek nekem, hogy a naptár alkalmazásotokon megjelenik-e az adott nap neve?
Kezdetben az új (bütykölt) témára, ikon csomagra gyanakodtam, hogy nem adja ki. De végig mentem az összes ikon készleten és beállítás után egy alap ikont mutat nappal, dátummal (persze van olyan, amely csak dátummal- s ekkor még nem a valós) viszont szinkronizálás után eltűnik a nap neve és csak a helyes dátum jelenik meg. Tettem egy próbát és angolra átváltottam a rendszer nyelvét, hátha a nyelv a gondja. De úgy se lett jó.
Mivel direkt .hwt témákkal próbálkozom és az összes EMUI verziósból próbáltam, így tanácstalan vagyok. Meg nagyon kíváncsi, hogy hol van a kutya elásva?
Persze eléldegélek ezzel valahogy, csak hát... na, értitek! :DDD

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#2265) Conmet válasza HoTaZo (#2261) üzenetére


Conmet
tag

@HoTaZo!

A program telepítve van a gyári ROM-ban (nálam C432B421). Megtalálható a Beállítások/Alkalmazások menüpontban, de csak akkor, ha a jobb alsó Menü gomb megnyomása után engedélyezed a "Rendszerfolyamatok mutatását".

Arra még nem jöttem rá, hogy a Gyorshíváson kívül jó-e még valamire...

Üdv.: C.

(#2266) HoTaZo válasza Conmet (#2265) üzenetére


HoTaZo
addikt

Na, hát ez is valami! :DD
Asszisztenst nem kapunk csak egy gyors hívót, amit nem igazán tudunk használni. Legalább is nekem az "Azonosítás..." majd "Azonosítás sikertelen" üzeneteknél nem jut tovább.
Jó lenne tudni, hogy miként tudjuk működésre bírni... :D

Köszi szépen az infót! :R

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#2267) Matada2.3 válasza HoTaZo (#2264) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nekem ott vannak felül.

Finn the human

(#2268) HoTaZo válasza Matada2.3 (#2267) üzenetére


HoTaZo
addikt

Nem az alkalmazáson belül, hanem magán az ikonon.
Most ilyen:

De ilyennek kéne lennie:

Sőt az ikon telepítésekor pár másodpercre ez jelenik meg, de szinkronizálódik magával a naptárral és beáll a mutatott (helyes dátumra) állapotra.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#2269) Matada2.3 válasza HoTaZo (#2268) üzenetére


Matada2.3
veterán

Ohh, nem sajnos nekem sem jelenik meg :(

Finn the human

(#2270) HoTaZo válasza Matada2.3 (#2269) üzenetére


HoTaZo
addikt

Pedig egy csomó ikon pakkban megtalálható.
Ha ez feltűnt volna korábban (a 350-es ROM-nál), akkor megnézhettem volna a 170-esnél meg a 210-esnél is.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#2271) chriss23


chriss23
tag

Udv. Nalam egyelatalan nem mukodik az ff es a proxy beallitas se. Az ffbeb nincs csak 2 beallotasi lehetoseg a plusz proxy appban meg semennyi. Leirtak szerint ujra csatlakoztam wifire leirtak szerint kezi proxyt beallitottam. Ota frissitest az ff megtalalja, de nem tolt le semmit. Alap frissito nem talal semmit es nem kinal fel helyi frissitesi lehetoseget sem. Jelenleg a 411et szedem le egeszben es ugy felrakom. Nem tudom nektek hogyan mukodott az app vagy hogyan kellene hogy elinduljon a letoltes. Engem mar kiidegelt.

chriss23 felhasználónak 4 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#2272) HoTaZo válasza chriss23 (#2271) üzenetére


HoTaZo
addikt

Volt pár frissítés mostanában. Van hogy rosszabb lesz egy app. Nézd meg, hogy melyik van fent neked, töröld és az eggyel vagy kettővel előbbivel próbálkozz. Itt megtalálod a korábbiakat.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#2273) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Hatalmas köszönet es gratuláció Matada2.3 kolléga új tesztjéhez!

Tetszik a stílus és a részletesség, tárgyilagosság.
:R :C

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#2274) Matada2.3 válasza HoTaZo (#2273) üzenetére


Matada2.3
veterán

Köszönöm! Próbálgatom a szárnyaimat cikkek tekintetében. :) A fotózást kicsit elkapkodtam, de még van idő fejlődni. :R

Finn the human

(#2275) HoTaZo válasza Matada2.3 (#2274) üzenetére


HoTaZo
addikt

:D Messze még a nyugdíj!

Apropó képek! A 3. és a 4. kép nem ugyanaz?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#2276) Matada2.3 válasza HoTaZo (#2275) üzenetére


Matada2.3
veterán

Az egyik HDR a másik sima módban készült :) De tervezek feltenni egy-két normális minőségű alkotást is :)

Finn the human

(#2277) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Sziasztok!
Ma reggel ez a kép fogadott (hogy rátapicskoltam-e valamire vagy már magától dobja fel a ff az új lehetőségeket, azt nem tudom):

Tudtok róla valamit?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#2278) Matada2.3 válasza HoTaZo (#2277) üzenetére


Matada2.3
veterán

Ezek rég jöttek ki, semmi újdonság. :)

Finn the human

(#2279) HoTaZo válasza Matada2.3 (#2278) üzenetére


HoTaZo
addikt

Jaj de bamba vagyok, hát ott a B421 előtte!! Azt hittem ez 432-re való frissítés. :W
Na, 7óra előtt még ne akarjak gondolkodni... :Y

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#2280) Matada2.3 válasza HoTaZo (#2279) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nem gond, engem is néha meg szokott ez téveszteni ;)

Finn the human

(#2281) HoTaZo válasza Matada2.3 (#2280) üzenetére


HoTaZo
addikt

Mondjuk, azt nem értem minek dobja fel (magától), ha nem új s ráadásul ez van a készüléken?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#2282) Matada2.3 válasza HoTaZo (#2281) üzenetére


Matada2.3
veterán

Érdekes, mert nekem az összes eddigit lehozza. Gondolom egy adatbázis keresőszava a telefon típusszáma és az alapján listázza a lehetséges ROM-okat.

Finn the human

(#2283) 2o1i


2o1i
senior tag

Sziasztok!
Jó rég nem jártam erre.
Kérdésem.
Root-olni csak bootloader nyitással lehet?
Ha igen visszazárható a garancia miatt?
Ha nyitva van a bl, azt hol lehet ellenőrizni?

(#2284) bontabela73 válasza 2o1i (#2283) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Szia!

Bár én nem próbáltam még tootolni a készüléket (és valószínűleg nem is fogom), de több weboldalon is azt olvastam, hogy a rootoláshoz KI KELL NYITNI a bootloadert. Viszont a 6.0.1 firmware-nél valami oknál fogva nincs bootloader menü, ezért vissza kell rakni a Lollipop-ot (B170), hogy a bootloaderrel bármit is csinálni lehessen. Szerintem a visszazárást is csak Lollipo-nál lehet megcsinálni. A visszazárást több okból is érdemes megcsinálni: az említett garancia mellett azért is, mert nyitott bootloadernél a készülék működése instabillá válhat (nálunk a családban pl a Nexus 7 bootloop-ba került és csak akkor működött újra, amikor a BL vissza lett zárva. A másik ok lehet az, hogy a Google illetve bizonyos alkalmazások fejlesztői (pl. Netflix) arra kezdenek ráállni, hogy a rootolt, illetve nyitott BL készülékekre nem lehet a Play Áruházból alkalmazásokat telepííteni. A Netflix már ezt a gyakorlatot követi.

Da pacem, Domine!

(#2285) qdak


qdak
addikt

hello, aki unlockolta a telot [link]
majd twrp t flashel fastboot flash recovery twrp.img mennyi ideig normalis a sending twrp?

ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#2286) qdak válasza qdak (#2285) üzenetére


qdak
addikt

itt varok 1 jo ideje :o

ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#2287) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Találtam még egy funkciót, amit a gyermekemnek szánt Y6-os leírását követve sikerült előcsalnom a G8-ból.
Igaz, azt se tudtam (vagy csak átfutottam a leírásokban felette), hogy a hangerő gomb gyors kettős lenyomása esetén a kamera csinál egy képet, viszont (s itt az általam lefedezett funkció, még ha nem is eget rengető) ki is jelzi jól látható méretben az elkészült kép méretét.

Ez most egy alkalom volt rá, hogy megkérjelek benneteket, drága topiklakók, hogy havonta egyszer legalább írjunk valami kedveset, mert oly kihaltnak tűnik ez a topik. :D
Tudom jól, hogy nincs miről egymásnak panaszkodnunk, mint egyes folyamatosan pörgő telefon topiklakókinak, de jó lenne, hanem halna ki a topik csak mert a készülékünk, majdnem hiba mentes. :DDD

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#2288) citizen05


citizen05
tag

Sziasztok!
Nekem B350-es rom van a telefonomon.Azt szeretném megkérdezni ,hogy akinek ennél újabb van az mennyire van megelégedve a mostanival?
Illetve mennyire nehéz a készülékre varázsolni az újabbat ,hogyha minimális tudásom van ezzel kapcsolatosan?
Még azt szeretném megkérdezni a készüléken lévő utolsó biztonsági frissítés elég régi/ 2016.05.01./.
Van-e lehetőség arra,hogy csak azt frissítsem ha az újabb rom feltevésével nem boldogulnék?
S ha igen azt honnan tudom letölteni s annak mi a menete,hogy a telefonra tudjam tenni ?
Válaszokat előre is köszönöm .

[ Szerkesztve ]

(#2289) bontabela73 válasza citizen05 (#2288) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Helló!

Igen van újabb build a B350-nél, a B421, amely jóval újabb biztonsági frissítést tartalmaz. A biztonsági frissítések a firmware részér képezik, tehát azt csak firmware frissítéssel lehet felrakni.

A B421 telepítésének megvannak a lépései, amelyeket pontosan kell követni. Egy kicsit vissszább kellene keresni itt. A lényeg, hogy vissza kell tenni a B170-est, majd a B170-esre felrakni a B210-et. Ezután a B210-re a B411-es buildet. A B411-wa bulset pedig a Firmware Finder nevű alkalmazáson keresztül lehet B421-re feissíteni. Egy kissé bonyolultnak tűnhet a folyamat, de nem nehéz. Már jó néhányan végigcsinálták. Személyes tapasztalatom, hogy hosszabb az akkumulátor üzemideje, ha egy kezdőlapról leveszünk minden ikont vagy widget-et, akkor az üres oldal automatikusan törlődik. A fényerő beállításakor a csúszka mozgatásakor lehet látni, hogy milyen lesz a kezdőképernyő. Szerintem érdemes frissíteni. Egy kicsit visszább van részletes leírás ás a letöltendő firmware-k linkjei is ott vannak.

Da pacem, Domine!

(#2290) Conmet válasza HoTaZo (#2287) üzenetére


Conmet
tag

@HoTaZo!

A felirat a képen nem MegaPixel, hanem az elkészítéséhez szükséges időt jelzi másodpercben.
A kép felbontása a kameraszoftverben beállított érték marad. A funkciót kikapcsolni a kamera beállításai között lehet (Ultra fotó).

Üdv.: C.

(#2291) HoTaZo válasza Conmet (#2290) üzenetére


HoTaZo
addikt

:W Kész, többet nem mondok semmit. Mindig megörülök, mint majom a farkának, amikor látok valami eddig nem tapasztaltat (főleg, ha jó), aztán csak hülyeségeket hordok össze. :U
Ráadásul MB-nak néztem, igazán azt hittem, hogy a képfájl végleges mérete, szín, fény s egyéb adatoktól függően mekkora lett.

Teljesen igazad van! :R

S így már érthető, hogy a normál fényképezési módban ez miért nem jelenik meg.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#2292) Conmet válasza HoTaZo (#2291) üzenetére


Conmet
tag

Ne ostorozd Magad! Ketten összehoztuk, ez a lényeg. :DD

(#2293) Matada2.3 válasza qdak (#2286) üzenetére


Matada2.3
veterán

Sikerült megoldani amúgy?

Finn the human

(#2294) qdak válasza Matada2.3 (#2293) üzenetére


qdak
addikt

igen koszi az erdeklodest:
fastbootba ujra kellet formaznom, (vszinu vmeik telepites elotti torles megakadt es igy felig formazottan nem lehetett semmit kezdeni)
driverek le/fel
formazas vegre lement
komplett eredeti android (persze nem indult el, csak bootloader/recovery)
twrp vissza (latom a telot vegre geprol)
legujabb eredeti frisites and 6.0.1 + 4.0 emui
su fel, stereo speaker fel, giroscope on
aztan kesz lett vagy 3 nap alatt :R

ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#2295) Matada2.3 válasza qdak (#2294) üzenetére


Matada2.3
veterán

Remek! Bocsánat, hogy nem tudtam segíteni/foglalkozni a kérdéssel, nem nyitottam még ki a sajátomat, de lehet most már ideje lenne. :)

Finn the human

(#2296) HoTaZo válasza qdak (#2294) üzenetére


HoTaZo
addikt

:C :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#2297) qdak válasza Matada2.3 (#2295) üzenetére


qdak
addikt

semmi gond, maceras volt, szoval keszulj ra ;)
sok telefonom csinaltam, de ezzel szenvedtem legtovabb :R

[ Szerkesztve ]

ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#2298) DroiDMester válasza qdak (#2297) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Aha akkor próbálj meg egy új xiaomi -t kinyitni hivatalosan! nekem a G8 mindennel együtt volt max 20-25.perc!

a Xiaomi -t fél év alatt sikerült hivatalosan nyitni!

(#2299) Matada2.3 válasza qdak (#2297) üzenetére


Matada2.3
veterán

Vizsgák után akkor neki is rontok, de jelenleg nincsen hozzá idegrendszerem. :D

Finn the human

(#2300) ivatti10


ivatti10
aktív tag

Lányomnak a telóján 360-as rom van, nem frissít. Olvasom, elég bonyolult a folyamat. A G8-nál nem működik az, mint a Mate 8-nál, miszerint elindítom a gyári recoveryt bekapcs + hangerő fel gombbal töltés közben, és bejön az eRecovery a legutolsó rom letöltési lehetőséggel, természetesen wifihálózat közelében?
Próbálta ezt valaki?
Kétkártyás a mobil. Csak a páros számú romok rakhatók fel?

[ Szerkesztve ]

ZTE nubia Z60 Ultra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.