Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:47:35

LOGOUT.hu

Üdvözöllek titeket az összefoglalóban! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) Matada2.3 válasza HoTaZo (#2050) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nem lehet csak úgy downgradelni. Nincs értelme visszalépni, szóval ezért kell ez a macerás procedúra.. Én most teszem fel szerintem. :)

Finn the human

(#2052) choco01 válasza Matada2.3 (#2047) üzenetére


choco01
addikt

Ez miben jobb mint a 350?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#2053) Matada2.3 válasza choco01 (#2052) üzenetére


Matada2.3
veterán

Frissebb biztonsági patch-en kívül nem tudom még, most kezdem el letölteni a dolgokat hozzá, aztán teszem is fel a rendszert. ;)

Finn the human

(#2054) bontabela73 válasza choco01 (#2052) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Én is még csak figyelek, hogy mennyiben működik másként a B411 a B350-nél- Eddig azt tapasztaltam, hogy az akkumulátor mintha egy kicsit jobban bírná a terhelést. Nem mintha eddig nem lett volna jó az üzemidő, de most mintha még lassabban merülne, mint eddig.

Az előretelepített Google alkalmazások közül kivették a Play Újságos-t. Az Üzenetek alkalmazásban az olvasási és kézbesítési visszaigazolásoknál korábban ki lehetett választani, hogy sms vagy mms esetében kérjük-e, most csak annyit lehet állítani, hogy engedjük-e vagy sem.

Nem tudom, hogy a B350-nél volt-e ilyen funkció, de a B411-nél a Telefonkezelőn belül az akkumulátorkezelőben (bal alsó ikon) van egy olyan menüőont, hogy 'Optimalizálás'.

Nos, eddig ennyi különbséget vettem észre, de szerintem nagyon stabil és gyors a rendszer és ugye októberi Android biztonsági frissítés van benne.

Da pacem, Domine!

(#2055) HoTaZo válasza Matada2.3 (#2051) üzenetére


HoTaZo
őstag

Nem egy klasszikus downgrade-re gondoltam, hanem a B170-es feltelepítésére s így közvetlenül a B210-es felrakására. Persze ez is egy downgrade... Na, csak azért mert egy videóban a srác a B210-ről kezd. Igaz ez nem bizonyítja, hogy előtte nem B170-esről upgradelt B210-re.

bontabela73 van a B350-ben is van Optimalizálás csak a kék felületen (én még nem is nyomtam rá soha).

(Szerk):
Akkor megint csak nem került vissza az adatszámlálóba a dátumra állítás?
Nagyon nem izgat, mert az amúgy is használatban lévő E-Robottal sikerült úgy megcsinálni egy Robot topikos ügyes srác segítségével, hogy mobilnet ki- és bekapcsoláskor kiírja nekem a beállított időszakra szóló fogyasztott adatot. Nagyon jónak találom a Robotot, kár, hogy magamtól nem tudnék épkézláb parancsot magamtól összehozni.

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#2056) Beca1990


Beca1990
senior tag

Sziasztok!
Valaki aki a T-nél vette és garanciáztatta kijelző miatt, ő milyen telefont kapott készülékcsere miatt?
Ugyebár már nem javítják ezt a tipust...

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#2057) choco01 válasza Beca1990 (#2056) üzenetére


choco01
addikt

Mi az hogy nem javítják?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#2058) HoTaZo válasza choco01 (#2057) üzenetére


HoTaZo
őstag

Szerintem Beca1990 kolléga arra az esetre gondol, amiben néhányan vagyunk, akik 2015 decemberében vásároltuk a telefonunkat 50%-os kedvezménnyel (~47000Ft-ért). Közülünk volt olyan, akinek a kijelzője elkezdett sárgulni s amikor garanciális javításra vitte sajnálattal közölték vele, hogy nincs alkatrészük, és cserélni tudják. Viszont nem a készülék eredeti árában ajánlottak fel készüléket, hanem a vásárlási értékben. Az pedig általában a P8 Lite volt. Sajnos túl nagy a különbség a két készülék közt, hogy ezt a cserét (én legalábbis) javasolni tudnánk*.

Inkább javasolnám a már elhangzott javaslatok alapján másik kijelző beszerzését és behelyeztetését. Még mindig jobban jár az ember, mintha egy fele ilyen jó készüléket kap vissza.

*Nem királyi jelző akart lenni. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#2059) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Jelentem 411 a fedélzeten! :)

Finn the human

(#2060) sonye válasza HoTaZo (#2058) üzenetére


sonye
senior tag

Kijelző csere történetem:

Nekem is besárgult a kijelző. Berendelt ismerős szervizes gyári kijelzőt és nem érzékel rendesen a csere darab.
Így most rendelt megint egyet. Lassan ennyiből már új telót vehettem volna.

G8 vs Honor X6 között vacilálok.
Lehet, hogy megtartom a G8-at és GPS-re meg netre jó lesz.
És veszek egy Honor 6X-et telefonnak.

(#2061) HoTaZo válasza sonye (#2060) üzenetére


HoTaZo
őstag

:Y
Hát, mennyiért szerzi be azt a kijelzőt?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#2062) bontabela73 válasza Matada2.3 (#2059) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Gratulálok a sikeres frissítéshez!

Egy német nyelvű weboldalon is megtaláltam a B411-re frissítés leírását és ott volt changelog is. Eszerint a B411 főleg a Quadroot biztonsági rés befoltozása. A leírás szerint a B390-nél újdonság, hogy eltávoltották a stock böngészőt és a nagytó alkalmazást. Viszont ezek már a B350-ben sem voltak benne..

A lényeg az, hogy sikerült a frissítés.

Da pacem, Domine!

(#2063) sonye válasza HoTaZo (#2061) üzenetére


sonye
senior tag

10-be vagyunk eddig, meg megint lesz 5, és mint kiderül a cserénél a felső hangszóró is sérült....

Huawei lassan jó szoftverrel szar hardvert ad el méregdrágán.

(#2064) Beca1990


Beca1990
senior tag

ha nem a T-hez viszem leadni hanem a postán leadósra ahol ugye egyből a Telemaxba megy és nem tudják javítani ugyanúgy értesíti a T-t hogy csere telefon lesz?

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#2065) Matada2.3 válasza bontabela73 (#2062) üzenetére


Matada2.3
veterán

Igen igen, én is azt nézem, hogy csak egy security patch-et adtak ki +ban a 411-hez :)

Finn the human

(#2066) Conmet válasza Beca1990 (#2064) üzenetére


Conmet
tag

A családban van egy P8 Lite, ami wifi hibás volt. Postán leadtam a Huawei átvevő ponton. Kb. 10 nappal később a csomagos postás levelet hozott, benne az összes papír, amit a készülékkel felküldtem, plusz egy jegyzőkönyv arról, hogy a hiba nem javítható. Ez utóbbin volt feltüntetve, hogy a gyártó engedélyezte a készülék cseréjét. Elvittem a T-be ezt a levelet, kiolvasták belőle a csereengedély számát és kaptam egy új telefont és új garanciapapírt.

(#2067) choco01 válasza Conmet (#2066) üzenetére


choco01
addikt

És P8 liteot kaptál?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#2068) sonye


sonye
senior tag

Lassan kezdem úgy érezni, hogy a hüvely egy elég hanyag gyártó és inkább eltussolja az ügyeket, mint utána járna a dolgoknak... A panel sárgulás sem normális dolog. És 100ezres készülékekről van szó! :W

(#2069) Conmet válasza choco01 (#2067) üzenetére


Conmet
tag

Igen, sőt még a színét is ki lehetett választani.

(#2070) Matada2.3 válasza sonye (#2068) üzenetére


Matada2.3
veterán

Mire gondolsz, hogy eltussolja?

Finn the human

(#2071) sonye válasza Matada2.3 (#2070) üzenetére


sonye
senior tag

rossz szériákat, gyenge anyagokat gyárt és nem hajlandó a cég észrevenni a minőségi hibákat, inkább cseréli a készüléket. A G8-am szétszedés közben az antennája szakadt el, mert cérna vékony. A G6-nál szétszedéskor a mikrofon is széthullott.

Mitől foltosodott be 3 különböző huawei telefonom?
G6, P8 lite, G8 ja és a párom G6-ja szintén.

Ez már nem lehet véletlen.
És mikor írtam a cégnek, hogy nézzen már utána, akkor csak a szokott marketing duma volt a válasz.

Na addig még sokan itt az akkuidővel foglalkoztak, én 6-7 napokat elvagyok a telefonnal. Ebből is látszik, hogy nem hajtom agyon. Max annyi, hogy nyáron GPS-ként megy a telefon. De pl párom soha nem használta a GPS-t. néha facebook, meg leginkább telefonálás és ennyi.

mégis mitől foltosodnak be a telefonok? Kb fél év és foltosodás.
Most párom kapott egy új P8 lite telót, na kíváncsi vagyok, hogy kibír-e 1 évet.

[ Szerkesztve ]

(#2072) choco01 válasza sonye (#2071) üzenetére


choco01
addikt

Honor 7-nél is van ez.. :U

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#2073) sonye válasza choco01 (#2072) üzenetére


sonye
senior tag

Na nee.. Ott is foltosodik a kijelző?

Lassan akkor tényleg ideje lenne a hüvelynek írni, hogy csináljanak már végre valamit!
60-100 ezres készülékek, és bedöglik 1 éven belül?

(#2074) choco01 válasza sonye (#2073) üzenetére


choco01
addikt

Persze, elég sok ilyen van a h7 topicban..

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#2075) Matada2.3 válasza sonye (#2071) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nem mintha érne bármit is az egyén véleménye ekkora cégeknél. Akikhez eljut a leveled, azok csak supportos kollégák, akik esetleg 1 szinttel feljebb küldhetik a százból, ott pedig hamar elkaszálják. Itt csak a tömegek véleménye tud bármit is megváltoztatni.

Huh, ennyire peches vagy, hogy mind kifogtad ezeket a ragasztóbesárgulós képernyőket :( A sárgulást eddig hő függvényében ismertem, hogy az LCD és a Érintő "üveg" közötti ragasztó besárgul. Más tippem nincs sajnos. Ami viszont tényleg ótvar, hogy nincs alkatrész és nem javítják.. Látszik, hogy ebből a telefonból MO-ra hoztak ezret kb. aztán kisöpöték a készletet és ennyi volt a történet.

Finn the human

(#2076) Bailey


Bailey
senior tag

Nekem nemsokára lesz 1 éves a G8-am, szerencsére eddig nem foltosodik. Igaz nem játszom rajta, navigálni is ritkán szoktam vele, netrádió megy csak sokat ha ingázok. Az tényleg gáz, hogy nem javítják, de legalább nem fogják rá a tulajra, hogy nem megfelelően használta, vagy leejtette, stb. A csere főleg azoknak szerencsétlen megoldás, akik a telekomos akcióban vették. Nekem szükség volt a 2 simre, ezért az edigiben vettem, így ha csereutalványt kapnék, kijönne most belőle egy Nova, vagy hozzátennék keveset és Honor 8. De a G8-at is szeretem, nekem semmi gondom vele, amire kell arra megfelelő még.

(#2077) evko


evko
aktív tag

Sziasztok!

Van nálam egy ilyen teló, próbából belehallgattam a rádióba és a youtube-ba...
Hát, mit is mondjak...

Valaki tud hasonló hangtudással rendelkező huawei telót, amelyik picit kisebb kijelző mérettel rendelkezik? Mondjuk 5,2 col? :)

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#2078) ctibor válasza evko (#2077) üzenetére


ctibor
senior tag

Honor 8.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#2079) evko válasza ctibor (#2078) üzenetére


evko
aktív tag

Köszi. Viszont az nem egy olcsóság.. Egyelőre.. :)

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#2080) Conmet válasza evko (#2079) üzenetére


Conmet
tag

Huawei P9 Lite + Huawei B0 okosóra - Dominóval 83 ezer

(#2081) Conmet válasza Conmet (#2080) üzenetére


Conmet
tag

(#2082) ctibor válasza Conmet (#2081) üzenetére


ctibor
senior tag

Azért a 2 GB RAM 16 GB ROM elég nagy visszalépés a G8-hoz képest...

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#2083) evko válasza Conmet (#2080) üzenetére


evko
aktív tag

KÖszi.
Viszont a P9 lite zenei képessége meg sem közelíti a G8 képességét... :(

Nekem olyan készülék kellene, amelyik zenére legalább olyan jó, mint G8...

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#2084) Matada2.3 válasza evko (#2083) üzenetére


Matada2.3
veterán

Azt sem tudom most pontosan hogy milyen DAC van a telefonban :Y Tényleg ennyire jó?

Finn the human

(#2085) choco01


choco01
addikt

Akkor ez a Huawei oldalán található fw tuti jó "HUAWEI GX8 Firmware(RIO-L11, Android 6.0.1, EMUI 4.0, C432B350CUSTC432D002, Hungary, Single SIM, Channel-Others)" mert ugye L11 ír nem L01.

Nem ronthatja el? Ha nem jó neki akkor el sem kezdi telepíteni?

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#2086) Matada2.3 válasza choco01 (#2085) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nem ronthatja el, de a felső metódus alapján inkább a B411-et tenném fel :)

BTW: A B411-nél is megvan a Force Close pár alkalmazásnál (Telegram, Snapchat) :(

Finn the human

(#2087) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Valahogy sikerült életre keltenem egy alkalmazást a készüléken, de nem igazán tudom hogyan, mert azóta nem sikerül újra és a beállítások alatt se tálalom.
Olyat láttam a kijelzőn, hogy ha zárt képernyő mellett a hangerő le gombot nyomva tartom, akkor kimondva a hívandó fél nevét, azt tárcsázni fogja.
A művelet működik is, de be is kéne állítani neki a kimondott nevet, amit a felületen lévő beállítás alatt lehet megtenni, gondolom. Na, ezt a felületet keresem, ezt nem tálalom sehol. Ti már találkoztatok vele?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#2088) tong válasza HoTaZo (#2087) üzenetére


tong
tag

Igen, ez a hangtárcsázó. Szeretném kikapcsolni, de nem tudom, hogy hol kellene. :N

(#2089) HoTaZo válasza tong (#2088) üzenetére


HoTaZo
őstag

Na, addig túrtam, amíg meglett! :DD

Tárcsázó>Menü (jobb alsó 3sáv)>Beállítások>gyorshívás> Be- és kikapcsolásnál kikapcsolod. :)

Más.
Beállítás>Wi-Fi+--- ha bekapcsolom, akkor az azt jelenti, hogy ha elhagyok egy ismert wi-fi hálózatot, akkor automatikusan bekapcsolja a mobilnetet?
Pl.: Kitörlök minden a listában lévő ismert wi-fi hálózatot, csak az otthonit (meg esetleg, amelyikre tudom, hogy magától is fel tud kapcsolódni) hagyom meg, s ha elmegyek otthonról, akkor átvált mobilnetre, de amint hazaérek, akkor kikapcsolja azt s visszavált wi-fire? Minden egyéb beavatkozás nélkül?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#2090) tong válasza HoTaZo (#2089) üzenetére


tong
tag

Köszi. megtaláltam ott ahol írtad, és kikapcsoltam.

A "wifi+" funkciót még nem teszteltem, de nem hiszem, hogy egy fizetős szolgáltatást (mobilnet) a telefon automatikusan bekapcsol. Azt el tudom képzelni, hogy mentett wifi felismerésekor kapcsolódik, miután automatikusan bekapcsolta a wifit.

[ Szerkesztve ]

(#2091) bontabela73 válasza choco01 (#2085) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Biztosan nem rontja el. A B411 előtt nekem is ez a rom volt a telefonon, és az kifogástalanul működött. Én is a B411 telepítését ajánlanám.

Más: az XDA Huawei GX8 fórumán írják, hogy van Android 7.1 Nougat CyanogenMod/LineageOS a telefonra. Aki esetleg kipróbálná, saját felelősségére tegye. Az utóbbi napokban több panaszos bejegyzést olvastam: pl. telefonálásnál a hívó fél visszahallja a saját hangját, illetve a kamera sem működik rökéletesen. Ezek valószínűleg az Android 7.1 hibái, mert más oldalakon azt olvasom, hogy a már Nougat-ot futtató Nexus, illetve Piyel készülékeknél is ezek a hibajelenségek tapasztalhatók.

Eldöntöttem, hogy nem fogom sem a bootloader-t kinyitni a készüléken (az öcsém Nexus 7 tabletjét kinyírta a műveéet), sem root-olni a készüléket. Inkább témákat keresgélek.

Da pacem, Domine!

(#2092) HoTaZo válasza tong (#2090) üzenetére


HoTaZo
őstag

Igazad volt. Nem kapcsolja be a mobilnetet de a kikapcsolt wi-fi-t igen, amikor hazaértem.
Azt tudom, hogy az E-Robottal lehet kapcsoltatni a mobil netet, ha rootolva van a készülék.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#2093) Beca1990


Beca1990
senior tag

Jelentem, javították a telefont nem cserélték. :)
Kijelző + Akksi csere volt.
Mégis van alkatrész, ennek nagyon örülök. :D

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#2094) HoTaZo válasza Beca1990 (#2093) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ez nagyon jó hír!
Garanciás volt még, ugye?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#2095) Matada2.3 válasza Beca1990 (#2093) üzenetére


Matada2.3
veterán

Jó hallani, anno nekem is aksival cserélték a kijelzőt! Még nyertél is vele!

Finn the human

(#2096) Beca1990 válasza HoTaZo (#2094) üzenetére


Beca1990
senior tag

igen, garis még

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#2097) ivatti10 válasza Beca1990 (#2093) üzenetére


ivatti10
aktív tag

Szia!

Postán adtad le? Mennyi idő múlva kaptad kézhez?

ZTE nubia Z60 Ultra

(#2098) Beca1990 válasza ivatti10 (#2097) üzenetére


Beca1990
senior tag

Telekomhoz vittem be, 6 nap múlva hozta az MPL házhoz szállítva.

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#2099) ivatti10 válasza Beca1990 (#2098) üzenetére


ivatti10
aktív tag

Köszi! én postán adom fel a jövő héten. Kíváncsi vagyok, mennyi idő alatt fordul meg.

ZTE nubia Z60 Ultra

(#2100) citizen05


citizen05
tag

Sziasztok !
Szolgáltató váltás előtt állok. S szeretném a sim kártyámról az adatokat elmenteni a gmail fiókomba.
De a névjegyek exportálása után kijelölöm a gmail fiókomat .Úgy tünik ,hogy elmentek az adatok,de ha megnyitom a fiókot a telefonszámoknál nem találok semmit .
Miért van ez ?
Vagy tudnátok-e ajánlani valami másik lehetőséget amivel eltudnám egyszerúen menteni a sim kártyámról a kapcsolataimat illetve az esetlegesen rajta lévő további adatokat.
A válaszokat előre is köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.