Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) makaay2 válasza #86973952 (#2100) üzenetére


makaay2
tag

Köszönöm. Azért megkérdezem. Tényleg kell majd raknom rá valami fóliát.

(#2102) #86973952 válasza makaay2 (#2101) üzenetére


#86973952
törölt tag

Lehet venni néhány helyen vágható fóliát, amiből tudsz a lencsére fabrikálni védelmet. Bár erre a célra bármelyik fólia megfelel. :) DE talán ebben az esetben érdemesebb minőségit választani.

(#2103) makaay2 válasza #86973952 (#2102) üzenetére


makaay2
tag

Ha esetleg majd tudsz ajánlani valamit akkor azt megköszönöm...

(#2104) #86973952 válasza makaay2 (#2103) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nekem nincs fent lencsevédő, nem is használtam soha. Nem tudom mennyire rontja a képet, de elvileg néhány márkánál (illetve ennél is néhány hátlapi fólia esetében) kiegészítőként jár a lencsére rakható fólia.

Bár van hátlapi védelmem, de én a lencsére valót kidobtam.. Talán Evil Snowman vagy GSPLR tud róla véleményt írni, mert nekik elvileg még megvan, vagy lehet már fel is tették.

[ Szerkesztve ]

(#2109) ctibor válasza #86973952 (#2090) üzenetére


ctibor
senior tag

Felettem.

Nem vagyok elájulva. Valahogy picik nekem benne a betűk, ugyanakkor vannak látványos megoldásai (pl. az óra, vagy hogy az oldalak közötti átmenet többféle lehet, stb.) De visszajött több bug, amit a korábbi ROM-okban tapasztaltam (Pl. az email app a fejlécében újra kínai jeleket rak a magyar ékezetes betűk helyett. ) Ráadásul csak 2 téma van rajta, a többi online, de csak Huawei Cloud ID-vel engedné letölteni, ami ugye "az ön országában nem elérhető"...

Lehet, hogy gyorsan visszateszem a 2.3 EMUI-t...

Persze ez csak az első fejlesztői változat, remélhetőleg lesz ez jobb is!

Pár kép:

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#2110) Evil Snowman válasza #86973952 (#2104) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Bizony kaptam lencse védő fóliát, de fel nem tettem. Nem akarom, hogy elrontsa a képek minőségét. Mindenesetre érdekelne, hogy itt hogyan sikerült egyeseknek a kamera lencsér összekarcolni. :U Én ütöm vágom szerencsétlent, de a kamera lencse ép.

(#2111) #86973952 válasza ctibor (#2109) üzenetére


#86973952
törölt tag

Beállításokban a betű méretét változtatva nem lesz jobb/nagyobb? Egyébként a beállítások menü bővült, változott valamit?

Én mondjuk arra számítottam, hogy mivel "fejlesztői" változat, így lesznek benne hiányosságok. Gondolom Neked is lesz OTA update, amiben néhány dolgot már javítanak. Ez a mail dolog elég bosszantó lehet...

Abban az 1 gigás csomagban (amit korábban ide, meg az összefoglalóba is beböktem) vannak témák, alapok is. Azok vajon kompatibilisek a 3.0 -val?

Evil Snowman:
Szerintem simán tok nélkül hordva. Gondolom, nem tudom. :) Azt mondjuk tudom, hogy nálad esett rendesen. :D

Nekem jelenleg abban a tokban van, amit már be is tettem ide, azzal nekem semmi gondom nincs, nagyon bevált.

(#2112) Tompie


Tompie
őstag

Én ezt rendelem meg védelemnek meg ezt. Aztán ha tok nélkül akarom / fogom használni, megy hátra is egy Nillkin üveges hátlapfólia.

[ Szerkesztve ]

(#2113) #86973952 válasza Tompie (#2112) üzenetére


#86973952
törölt tag

Majd ha megérkezik a műanyag hátlap, akkor írj róla valami véleményt, mert nagyon kíváncsi vagyok rá. Mennyire passzol, mennyire strapabíró, mennyit "takar", mennyire átlátszó a valóságban...stb. :)

Van néhány ellenérzésem az átlátszó, műanyag hátlapokkal, tokokkal szemben. Remélem ezt meg tudod majd cáfolni.

(#2114) Tompie válasza #86973952 (#2113) üzenetére


Tompie
őstag

Mihelyst meglesz meg a telefon is, írok :)

(#2115) Newlachka válasza #86973952 (#2113) üzenetére


Newlachka
őstag

nekem ilyen van csak nem átlátszóban.passzol rendesen és tart is

(#2116) #86973952 válasza Newlachka (#2115) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az korrekt, de átlászóban nem ugyanaz, vagy nem lesz ennyire átlátszó, mint ahogy a képen. Vagy nem teljesen ebből az anyagból készült. :)

Én is használok műanyagot, nagyon korrekteket lehet már mostanában kapni. Főleg azért, mert nem "tiszta" műanyagról van szó az esetek többségében. Sok pozitív csalódásom volt, de még mindig sok a gagyi.

Egyébként ha valaki lát fából/nádból készült tokot P7 -hez, az kérem szóljon. Nexus -hoz láttam ilyet, bitang jól nézett ki... (nem ragasztott mintás)

[ Szerkesztve ]

(#2117) Newlachka válasza #86973952 (#2116) üzenetére


Newlachka
őstag

iphone 5re rendeltem ilyen átlátszó hc-t és az víztiszta

(#2118) #86973952 válasza Newlachka (#2117) üzenetére


#86973952
törölt tag

Be tudnád Nekem linkelni, hogy melyiket? Mert akkor meglesem, hogy van -e a gyártónál/márkánál P7 -re is. Én is vennék olyat szívesen.

Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#2119) Newlachka válasza #86973952 (#2118) üzenetére


Newlachka
őstag

(#2120) Tompie válasza Newlachka (#2119) üzenetére


Tompie
őstag

Ez miben különbözik attól mint amit én linkeltem?

(#2121) #86973952 válasza Newlachka (#2119) üzenetére


#86973952
törölt tag

Köszi a segítséget, később meglesem!

Tompie:
Kismillió gyártó csinál ilyen tokokat, száz féle anyagból, "vegyületből". Számomra elég az, ha egy fórumtársnak az egyik márkával/gyártó termékével kapcsolatban pozitív a tapasztalata, mert akkor nem fogok vele befürödni. Nem lesz gagyi. :)

[ Szerkesztve ]

(#2122) jegenye77 válasza Tompie (#2120) üzenetére


jegenye77
addikt

Semmiben szerintem.De amit én rendeltem az se,szerintem.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#2123) moltam


moltam
tag

Nekem van egy átlátszó kínai gagyi tokom, valami eszméletlen brutálisan gagyi sorjás kemény műanyag.

(#2124) #86973952 válasza jegenye77 (#2122) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ez sem rossz. Ennél mondjuk meg van nevezve maga az "anyag". TPU ugyanis termoplasztikus izomer, ami egyfajta igen rugalmas műanyag. Viszont ha valaki simán műanyagot ír egy termékre (vagy kemény tokot), vagy nem tesz hozzá gyártót/márkát, akkor nem biztos, hogy azt a minőséget, anyagot fogod kapni, amit szeretnél. Mivel műanyag alatt kismillió fajta lehet.

[ Szerkesztve ]

(#2125) jegenye77 válasza #86973952 (#2124) üzenetére


jegenye77
addikt

Ebben igazad van de mennyivel lehet más egy másik fajta?
Úgy értem mitől lehet rosszabb vagy jobb?Nekem ezek egyforma szilikon tokok.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#2126) #86973952 válasza jegenye77 (#2125) üzenetére


#86973952
törölt tag

Törékenyebb, ridegebb anyag. Ami használat során repedhet. Leeséskor esetleg darabokban végzi, a telefon meg sérül. Nincs eldolgozva rendesen. Nem teljesen átlátszó. Deformálódik az anyag meleg hatására, vagy esetleg anyagában "foltosodik". Mármint ha műanyagról beszélünk.

Egyébként árulnak szilikonnak olyan tokokat is, aminek semmit köze a szilikonhoz. :)

Átlátszónál általában nem mindegy, hogy miből készül. Ezért jó, ha valakinek van már benne tapasztalata és le is írja, mert akkor más nem fog belemenni felesleges rendelésbe, mert ugye nem néhány nap, vagy 1 hét alatt érkezik meg. :)

Jó lenne, ha itthon is lenne Huawei Shop, amibe dobhatnának különböző tokokat is. Nem csak hangszórót meg power bankot. Én mondjuk simán rendelek kintről, de a legtöbb ember nem is ismeri (még az ebay -t sem, max. filmekből). Itthon meg alig van tok, ráadásul azok is durván túlárazva, mint ha iPhone 6 lenne. :D (csak nagyon kevés helyen van jó áron)

[ Szerkesztve ]

(#2127) jegenye77 válasza #86973952 (#2126) üzenetére


jegenye77
addikt

Értem.
más: úgy néz ki mikesa nem hajlandó segíteni navisáv szerkesztésében :(
Nem tudom megszokni ezt a vastag szürke sávot :(

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#2128) Newlachka válasza jegenye77 (#2125) üzenetére


Newlachka
őstag

plusz a TPU az hajlékony, a hard case pedig kemény
ergó az egyik hajlik a másik törik.
Személy szerint olyan helyen melózom, ahol hirtelen behatásnak lehet kitéve véletlenül.
Pl a p6 nál volt olyan nekem,hogy kiesett a kezemből egy 300gm-os éles dolog, és igen csak ráesett a kijelzőre olyan 30cm magasról.No hát a kijelzővédő az szinte átlyukadt,de a kijelző nem sérült meg.
Nem szeretem a TPU tokokat, mert akármennyire is típushoz gyártják, alapanyagából fakadóan minimálisan eláll. Viszont rugalmas.
A hard case az passzol teljes mértékben,csak erővel tudnám lefeszegetni a telefonról.
Ugye ez nem rugalmas,így máshogy reagál a behatásokra,de én ezt szeretem, úgy vagyok vele, ha elejtem vagy ráejtek valamit,akkor inkább a tokot cseréljem mint a telefon bármelyik alkatrészét.

(#2129) #86973952 válasza jegenye77 (#2127) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ebben sajnos én sem tudok segíteni, mert lövésem nincs róla... XDA -n nem kerested? Eddig ahogy láttam ott aktívabb, bár lehet mostanában nem nagyon ér rá. Mert amúgy eddig tök jófej volt és segítőkész.

-----

MIUI -t egyébként már tett fel valaki? Custom ROM -ra gondolok P7 L10 -re.

(#2130) Tompie válasza Newlachka (#2128) üzenetére


Tompie
őstag

A nagyon merev tok levételekor nem félő, hogy sérül a telefon ha ennyire szorosan rácuppan? ebből a szempontból nem jobb a TPU?

(#2131) Newlachka válasza Tompie (#2130) üzenetére


Newlachka
őstag

nem sérül egyáltalán,nem karcolódik egyáltalán a telefon széle sem. egy jó tok rásimul mint a bőröd rád.

(#2132) ctibor


ctibor
senior tag

FONTOS FIGYELMEZTETÉS!

Aki felteszi az EMUI 3.0-ás firmware-t, számítson rá, hogy soha többet nem tudja leszedni!

Én így jártam. Mivel ezt az első, fejlesztői verziót még bugosnak találtam, gondoltam, visszateszem a korábbi ROM-ot. De nem engedi! Akár 3 gombos módszert használok, akár a frissítő appból indítok, rögtön a folyamat elején hibaüzenettel kilép (a hiba okát nem jelzi). Gondolom, érzékeli, hogy egy korábbi ROM-ot akarok visszatenni.

Tudom, hogy eddig a 3 gombos módszerrel bármilyen ROM felment, de most a gyári Recovery is új, egész más a kinézete is, és úgy látszik, ebbe már beépítették az ellenőrzést. :((

Azért nincs tragédia, a telefon jól használható így is. Ha majd több tapasztalatom összegyűlik, megírom.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#2133) Tompie válasza Newlachka (#2131) üzenetére


Tompie
őstag

Pont ezért kérdeztem ha ennyire rásimul stb akkor amikor veszed "feszegeted" le akkor nem sérül-e a telefon széle. :)
Illetve miben különbözik egy szilikon tok meg egy ilyen hajlékony TPU?
Ahogy láttam a képeken ezt a TPU-t is úgy hajtogatják mint a szilikont.
Azt hittem annyi a TPU, hogy ruggalmasabb mint egy kemény merev tok, hogy ne törjön.

[ Szerkesztve ]

(#2134) Newlachka válasza Tompie (#2133) üzenetére


Newlachka
őstag

minek szeded le a telefonról a tokot? én rárakom és max akkor veszem le,ha kitakarítom félévente 1x

(#2135) jegenye77 válasza Newlachka (#2134) üzenetére


jegenye77
addikt

Én pl csak melóba teszem rá a tokot. Mikor végeztem leveszem. Teljesen elveszti a szépséget a telo a tokban.
Persze ha leejtem akkor is :U

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#2136) Newlachka válasza jegenye77 (#2135) üzenetére


Newlachka
őstag

hát nem tudom te miről beszélsz, vagy milyen tokot használsz.
nézd meg ezeket a képeket.
első 2ő p7-p6 párosítás
kép1
kép2
a többi p7 tokba p7 tok nélkül.
kép3
kép4
kép5
kép6
cáfolom a véleményed

(#2137) jegenye77 válasza Newlachka (#2136) üzenetére


jegenye77
addikt

Akkor se tetszik!
Nem vagyunk egyformák!
Én nem cáfolom, hogy neked tokban szebb ;)

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#2138) Evil Snowman válasza Newlachka (#2136) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

LOL. :DDD Ugyanaz a telefon, ugyanaz a kijelzővédő fólia és ugyanaz a laptop mint nekem csak kicsit porosabb kivitelben. Te nem én vagy? :DDD

(#2139) Atlantisz48 válasza Newlachka (#2136) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Tessék :DD
És akkor ez mennyire rontja a telefon szépségét?

[ Szerkesztve ]

(#2140) GSPLR


GSPLR
senior tag

Valaki tudja, hogy a P7 milyen videó formátumokat játszik le? A MA-s tesztben nem találtam erről információt. Esetleg jobban járok ha valamilyen alkalmazást használok erre, pl VLC?

[ Szerkesztve ]

Huawei

(#2141) Atlantisz48 válasza GSPLR (#2140) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Hogyha videó, akkor MX player

(#2142) GSPLR


GSPLR
senior tag

Kicsit fura, hogy avi kiterjesztésű sorozatot (egy rész 350MB) tudok app nélkül nézni, de egy avi kiterjesztésű mozifilmet (1,6GB) már nem... Próbálok rájönni, hogy miért. :F

Huawei

(#2143) Newlachka válasza Evil Snowman (#2138) üzenetére


Newlachka
őstag

nekem a lapi az Toshiba satellite m50d-10aw
sajna a porral itt nem lehet mit kezdeni:/

(#2139) NagyZL nem tudom de szerintem az a tok ami az enyémen van az nem rontja a helyzetet,de p6ra van tpu tokom is és az sokkal vastagabb

majd BOG-nak benyújtom a számlát az oldal reklámozásáért:D

[ Szerkesztve ]

(#2144) GSPLR


GSPLR
senior tag

Na, az említett filmet Freemake konvertálóval Androidra optimalizáltam, 1,6GB-ból csinált 1,4-et és AVI-ból MP4 lett a kiterjesztés. Most viszi a teló mint a szemét. A gondom csak annyi, hogy nincs kedvem minden egyes filmet konvertálgatni.

Huawei

(#2145) karl_fischer válasza GSPLR (#2144) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Próbáld ki a VLC-t, nálam megoldotta a problémát:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#2146) GSPLR válasza karl_fischer (#2145) üzenetére


GSPLR
senior tag

Igen, ez lesz a megoldás, PC-n is ezt használom évek óta.

Huawei

(#2147) philoxenia válasza GSPLR (#2142) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az avi nem kódolás, hanem konténerformátum, nekem van olyan avi fájlom amit a Dune nem játszik le, a LGtv meg igen....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2148) GSPLR


GSPLR
senior tag

VLC-vel most leteszteltem és Freemake konvertálás nélkül is viszi az említett avi filmet :) MKV-t is viszi.

Ja és nálam is befrissült a Play, jelenlegi build verziószám 5.0.31
Kinézetét tekintve ez már az L-re hajaz...

Huawei

(#2149) Jozsó


Jozsó
tag

Lentebb javasolták az MX playert. Inkább azt használjátok. A VLC asztali gépen valóban jobb, én is azt használom, de mobilon szerintem az MX player a legjobb.

(#2150) #86973952 válasza ctibor (#2132) üzenetére


#86973952
törölt tag

Köszi az infót. Elég furának tartom ezt, főleg fejlesztői változattól... Másik recovery -t teszel fel azzal sem megy? Illetve találtál olyan TWRP -t, ami erre felmegy?

NagyZL (#2139):
Szerintem bitang jól néz ki. Kár hogy érintési problémák vannak...

GSPLR (#2148):
Nekem ezért van fent régebbi Play verzió. Szerintem már a nyári is rossz volt, az előtte lévő verziót használom.

Egyébként én VLC -t használok, jól működik nálam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.