Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) Tompie válasza #86973952 (#2250) üzenetére


Tompie
őstag

De ez B133 SP02 amit írt, hogy felajánl nem SP01, vagy ez elírás volt ? SP02 nem találom neten

(#2252) #86973952 válasza Tompie (#2251) üzenetére


#86973952
törölt tag

Tudom hogy azt írta. ÉS nem tudom hogy elírás volt -e, de ha SP01 van csak fent biztos forrásból, akkor akár az SP043243 -at is felajánlhatja, én azt sem raknám fel sima frissítésként. :D

Ja és a gyári visszaállítás ilyen esetben max. az SD hibát oldja meg, a felső navisávét nem.

[ Szerkesztve ]

(#2253) Tompie válasza #86973952 (#2252) üzenetére


Tompie
őstag

Csak gondoltam ha SP02-t ajánl fel akkor csak létezik hivatalos forrás?!

(#2254) #86973952 válasza Tompie (#2253) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem mindig. Egyébként még nem láttam belőle SP02 -t. Egy "arab" oldalon említették, de gyakorlatilag ennyibe ki is merült. Mert alatta a B135 SP02 - SP03 FW ment.

Pl. B123 is van itthon, hivatalos frissítésből, de csak ruszki hivatalos linket tudok hozzá. Ráadásul az is csak később jelent meg hozzá (general version). Feltehetően multi, de még nem próbáltam, mert csak következő héten lesz rendes netem újra.

[ Szerkesztve ]

(#2255) repvez


repvez
addikt

Lehet elnéztem a végét, és most meg nem találom meg , hogy melyiket irta,mert a frissitésnél csak azt irja ki ,hogy melyik a jelenlegi azt nem hogy melyik az uj.
Egyébként a csengőhang is megjavult rossz volt a fájl.

Az ébresztésnek viszont nem találok külön opciót, hogy más legyen az ébresztő hang mint a csengő hang és az értesitési hang

(#2256) philoxenia válasza repvez (#2255) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ébresztés egy külön felületen külön hang, de alapból nem állítható.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2257) #86973952 válasza repvez (#2255) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ezt most nem értem. :) Mindegyiket külön tudod állítani. Vagy nem erre gondolsz?

Beállításokban a Hang menü alatt.

Ébresztőnek meg az Óra app alatt, 1. fül az Ébresztő és azon belül tudod kiválasztani.

[ Szerkesztve ]

(#2258) szunyi777


szunyi777
őstag

Az összefoglaló szerint minden módszert kipróbálok, de a recovery irásakor FAILED! :Y
Minden ADB-s parancs működik, csak nem irja felül
KÉP

Win 8.1 okozhatja?! Bár kétlem, mert minden más ADB-parancsot elfogad...

EZ a jelenlegi Firmware verzió:

5let valakinek?!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#2259) Newlachka válasza szunyi777 (#2258) üzenetére


Newlachka
őstag

de minek neked a recovery??
gyári recovery
volume down+power gombbal előcsalt recovery

[ Szerkesztve ]

(#2260) szunyi777 válasza Newlachka (#2259) üzenetére


szunyi777
őstag

Root jognál nem árt, és feltenni vele a SuperSu-t ahogy az összefoglalóban le is vagyon irva :DDD

"ROOT (by mikesa):
.
.
.
6. Belépsz TWRP recowerybe, bekapcsoláskor VOL+,VOL-,POWER gombok nyomva tartása, amíg nem jelenik meg a TWRP recovery.......

Szerk.:
Hát igen, romolni is szeretném természetesen... CM11 teszt verzóban van a fejlesztőnél.. de azt is csak custom recoveryből lehet feltenni!
Vagy akkor most mivan?! :F
Nem megy rá, vagy nem is lehet feltenni egy custom recovery-t, vagy mi a gond?!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#2261) Newlachka válasza szunyi777 (#2260) üzenetére


Newlachka
őstag

az a probléma már most veled,hogy a régi samsung vagy mittom én mid volt,igényelte a szana-széjjel való romolást.
A huawei nem ez. rootold a root geniussal-és kb kész vagy,másra nincs szükséged>hiába twrp meg stb, az összes rom gyári kerneles szóval nem lesz semmi változás.
Kb ezt eléred egy launcherrel meg pár widgettel.
magyarul feleslegesen szenvedsz.

[ Szerkesztve ]

(#2262) karl_fischer válasza Newlachka (#2261) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Jól beszélsz! Ez már a sokadik androidos telóm, eddig egyiken se bírta a gyári ROM egy hónapnál tovább. A P7-es 07.13-óta van meg, és eszembe se jutott, hogy lecseréljem a ROM-ot. Úgy jó, ahogy van.

(#2263) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

udv!

most váltottam P6-ról.
a B133SP01 elég stabil? feleslegesen nem cserélnék romot.
navibar eltüntetés szépen működik, másra még nem volt idő.
mit érdemes még megcsinálta root után?
előre is kösz!

#?*@&!

(#2264) #86973952 válasza szunyi777 (#2260) üzenetére


#86973952
törölt tag

TWRP - XDA.

Ez is surdu_petru által, aki ugye a CM11 -et fejleszti. A téma eleje ne tévesszen meg, mert volt egy update benne szeptember közepén TWRP 2.8.0.0 -ra. DE érdemes átolvasni, szerintem igen hasznos téma, ha ebben a "környezetben" szeretnél továbblépni.

zeon.hu:
Ami eddig nálam futott fw, azok rendben voltak. B121 - B126 - B133. Gyári, kezdő B116 az viszont kritikán aluli volt... B123 szintén rendben van, az eu -s változat. Gondolom L10 -ed van (ha jól láttam hardverapro -n :D )?

[ Szerkesztve ]

(#2265) zeon.hu válasza #86973952 (#2264) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

igen :)
akkor egyelőre marad, aztán meglátjuk.

#?*@&!

(#2266) #86973952 válasza Atlantisz48 (#2202) üzenetére


#86973952
törölt tag

Evil Snowman rendelt ilyet vagy hasonlót. Nála nem passzolt teljesen a telefon. Persze ez nem azt jelenti, hogy pont ugyanez volt, de érdemes észben tartani.

zeon.hu:
B116 -on voltak stabilitási problémák, kicsit jobban merülő akksi, akadozás (böngészéskor), meg wifi dobálás. Azóta ezeket már javították, szerencsére híre sincs ezeknek a problémáknak. Kemény oldalakon van röccenés böngészéskor, pl. Index. Bár nekem azon G2 és más telefon is be - be akadt.. Szóval hiába a 125 mag a csillió RAM.

Megjelenéskor már B121 -gyel jöttek a P7 -et, csak néhány készüléken maradt még meg a gyári B116, de az is frissült egyből.

[ Szerkesztve ]

(#2267) Newlachka válasza zeon.hu (#2263) üzenetére


Newlachka
őstag

üdv testvérem :)
tökéletes :)
P6>P7

(#2268) zeon.hu válasza #86973952 (#2266) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

jövök majd a kérdéseimmel, amíg beletanulok a P7-be.
akksi nálam merülni fog, az eddigi használati szokásaimat figyelembe véve

kösz! :)

#?*@&!

(#2269) #86973952 válasza #86973952 (#2237) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szokásosnak nevezhető (aki már használta) screenshot CM11 -ről (P7 -ről készítve):

Az erről szóló fórum ITT (XDA) található.

(#2270) philoxenia válasza zeon.hu (#2268) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mindenkinél merül. Arra való... :D

porterocka: Gyári böngető? :Y

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2271) #86973952 válasza philoxenia (#2270) üzenetére


#86973952
törölt tag

HOL írtam ilyet? :Y :D Már kissé fáradt vagyok, az egyik hozzászólásomban sem tudtam már javítani a sok hülyeséget.

[ Szerkesztve ]

(#2272) philoxenia válasza #86973952 (#2271) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A szkrínsoton... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2273) #86973952 válasza philoxenia (#2272) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az nem az enyém, petru a donor P7 -en lőtte. :D Ezek az alap (SUM) app -ok CM11 -nél. Egyik telefonon én is ezt használom, akár azt is bedobhattam volna. :D

[ Szerkesztve ]

(#2274) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

elakadtam a root-al:

elindítom a recovery.bat-ot, de a megjelenő ablakban (flashtool recovery) nincs kiválasztható openrecovery-twrp.img.
manuálisan is próbáltam, de az "adb devices" parancs után azt írja, " A megadott nevet a rendszer nem ismeri fel...

hisuite módban van csatlakoztatva, hi suite látja is, usb hibakeresés bekapcsolva.
hol lehet a hiba?
(nyilván bennem, de hol)

#?*@&!

(#2275) Newlachka válasza zeon.hu (#2274) üzenetére


Newlachka
őstag

látod, te is beleszaladtál, rootgeniussal mint a p6-ot

(#2276) zeon.hu válasza Newlachka (#2275) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

az egyszerűbb is volt :)
ugyanazzal/ugyanúgy,mint a p6-ot?

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#2277) Newlachka válasza zeon.hu (#2276) üzenetére


Newlachka
őstag

másikkal ITT van a megfelelő rootgenius

(#2278) zeon.hu válasza Newlachka (#2277) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ezzel se megy...
újraindul ugyan, de a root folyamat 18%-nál megáll.
viszont a hisuite nem telepítette a Daemon-t.

#?*@&!

(#2279) zeon.hu válasza zeon.hu (#2278) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

nem megy továbbra sem.
néha a rootgenius kiírja, hogy rootolva van (gondolom, mert kínaiul nem értek, de egy kupa van középen).
kinguser nevű programot látok a telón, de nincs rootolva, a root checker szerint sem.
máskor a rootgenius meg a 4.2.2-t emlegeti (???).

#?*@&!

(#2280) Newlachka válasza zeon.hu (#2279) üzenetére


Newlachka
őstag

ilyen volt nekem is,de most korán reggel megnem mondom miért
egy biztos,ha fentvan a progi szedd le manuálisan és próbáld újra

(#2281) zeon.hu válasza Newlachka (#2280) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Mármint a kingusert szedjem le?
Az nem lehet.

#?*@&!

(#2282) Newlachka válasza zeon.hu (#2281) üzenetére


Newlachka
őstag

unroot-rooot

(#2283) zeon.hu válasza Newlachka (#2282) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

abban kérnék segítséget, mert nem látok ilyen opciót.

#?*@&!

(#2284) Newlachka válasza zeon.hu (#2283) üzenetére


Newlachka
őstag

hogy lett neked king usered?
na mindegy elv amit linkeltem root program supersu-t tesz fel
am ha a rootgeniust elindítod akkor a 1
kijelölt gomb az unroot

angol rootgenius

[ Szerkesztve ]

(#2285) Newlachka válasza zeon.hu (#2283) üzenetére


Newlachka
őstag

(#2286) zeon.hu válasza Newlachka (#2284) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

azzal csináltam pedig.
megnézem az linkeltet.

#?*@&!

(#2287) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

nos, a root checker basic szerint nincs root.
egy másik szerint van.
a TB-nak hiszek, szerinte is van :)
jövök 1-2-8 sörrel!

#?*@&!

(#2288) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Kikapcsolt kijelző mellett nyomjátok meg gyorsan kétszer a hangerő LE gombot és írjátok meg, hogy mit tapasztaltok. :DDD

Btw erősen gondolkodom egy Honor 6 - P7 vátáson eléggé vonz a nagyobb aksi és a jobb proci. :)

[ Szerkesztve ]

(#2289) GSPLR válasza Evil Snowman (#2288) üzenetére


GSPLR
senior tag

Ultra snapshot :)

Huawei

(#2290) Newlachka válasza zeon.hu (#2287) üzenetére


Newlachka
őstag

na akkor jó vagy nem? már zavarban vagyok :D

(#2291) #86973952 válasza Evil Snowman (#2288) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én úgy tudom annak idején ez volt az egyik kiemelt tulajdonsága a telefonnak a prosikban. :D

Honor 6 -nál azért még várjuk ki azt a support -ot. :D Nem fog rést nyitni a Huawei -nél. Persze rendben van a készülék, eddig is rendben volt. :)

(#2292) Tompie válasza Evil Snowman (#2288) üzenetére


Tompie
őstag

Nálunk is kapható lesz vagy kínai rendelés?

(#2293) Evil Snowman válasza Tompie (#2292) üzenetére


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Itt a mai (?) MA cikk. ;) EDigitalnal előrendelhető elvileg. :K

(#2294) Tompie válasza Evil Snowman (#2293) üzenetére


Tompie
őstag

Hm valóban és olcsóbb egy 10-essel mint a P7 :)
Van is raktáron :)

[ Szerkesztve ]

(#2295) #86973952 válasza Tompie (#2294) üzenetére


#86973952
törölt tag

Support -ról nem nagyon írnak, lehet nem véletlen. Én eddig csak annyi különbséget látok, hogy hamarabb megjön a készülék és nem kell számolni az áfával. :D Mondjuk utóbbit meg lehetett eddig is oldani, mert néhány berendelő benyelte.

"A fejlesztésekért felelős csapatok egyelőre közösen a Huawei-jel, de feltett szándékuk saját fejlesztői részleget létrehozni, saját formatervezőkkel, marketinggel, logisztikával, szervizzel és ügyfélszolgálattal." Amíg ezt nem oldaják meg, addig nem sok különbség van. Engem a Kirin 928 -as érdekelne inkább, ami a Mate 7 -ben van.

[ Szerkesztve ]

(#2296) zeon.hu válasza Newlachka (#2290) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

mivel a titanium backup nem megy root nélkül, de jelenleg működik rendesen (és ki is írja a root jogot), így van root.
hogy a root checker szerint miért nincs, azt passzolom.

#?*@&!

(#2297) jegenye77


jegenye77
addikt

SwiftKey-t eltávolítottam mert először örültem,hogy a P6 után a P7-en rendesen müxik de 2 hét után ugyan olyan sz@r lett.Lassú és akad.
A gyárit próbálgatom most és egész jó,eddig.A hangalapú bevitel nem működik.Már néztem a beállítást de nem jövök rá hol lehet bekapcsolni.Vagy van egyáltalán?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#2298) philoxenia válasza jegenye77 (#2297) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Telepíteni kell a Google Voice-ot...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2299) #86973952 válasza jegenye77 (#2297) üzenetére


#86973952
törölt tag

SwiftKey -t éppen most szedtem le a másik telefonról (nem Huawei), mert elkezdett nálam is megint bekattanni. Fagy, lassul, meg van hogy nem csúszik vissza a billentyűzet, ami viszont nagyon idegesítő dolog pl. táblázat szerkesztéskor.

[ Szerkesztve ]

(#2300) jegenye77


jegenye77
addikt

Bekapcsoltam valamit a kisegítőlehetőségekben és most ott tartok,hogy még a feloldás se megy! :Y
Csak sárga négyzet lesz ha hozzáérek a képernyőhöz és jelez (csipog) is de semmi más.
Lehet azt a gyengén látóknak való cuccot kapcsoltam be.
Hogy tudom egyáltalán feloldani a képernyőt?
szerk.: talkback volt és mindent kétszer kell megérinteni csak akkor csinálja! :)

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.