Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) #86973952 válasza zeon.hu (#2350) üzenetére


#86973952
törölt tag

Én csak azt látom, hogy mások is panaszkodnak a RootGenius -ra P7 -nél.

ITT AZ XDA Fóruma.

(#2352) zeon.hu válasza #86973952 (#2351) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ha menne az összefoglalóban leírt módon...
de nem megy!

#?*@&!

(#2353) #86973952 válasza zeon.hu (#2352) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ahogy látom B133 alatt mikesa is RootGenius -sal root -olt (ahogy te) és Flashifty -vel tette fel a recovery -t. [link]

Vagy csinálod VRoot -tal, ahogy Krisz.

(#2354) zeon.hu válasza #86973952 (#2353) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

kösz!
holnap megnézem ezt a rootgenius verziót.
remélem, ez supersu-t tesz fel, a kinguser eleve gyanús volt :)

#?*@&!

(#2355) zeon.hu válasza #86973952 (#2353) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

(kifutottam a szerkesztésből)

vroot-hoz nincs egy link?

#?*@&!

(#2356) Newlachka válasza #86973952 (#2353) üzenetére


Newlachka
őstag

amit most linkeltél az is kingusert tesz fel..

(#2357) #86973952 válasza zeon.hu (#2354) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ahogy ITT látom.

Preparation:

Download Huawei HiSuite and install it on your PC
Activate USB Debugging on your Ascend P7 (Settings / About phone / Build number)
Tap a serveral times at Build number till you got a Message on the Screen that you´re now a Developer.
Then again on (Settings / Developer options), and activate USB Debugging.
Start HiSuite and connect the Ascend P7 via USB to the PC
If you do this the 1st time, HiSuite installs a Daemon on the Ascend P7
Choose as Connection Mode on the Ascend P7 HiSuite
If everything is OK then you can disconnect the Ascend P7 from the PC and close HiSuite

Execution:

Download the RootGenius Tool and start it as an Admin
Connect the Ascend P7 via USB to the PC
Chose as Connection Mode on the Ascend P7 HiSuite
Click on Next in RootGenius
Wait a few Seconds
The Ascend P7 reboots during the ROOT Process
After the reboot in the bottom left corner of RootGenius you find Rooted
SuperSU is also now on the Ascend P7
You can check ROOT by RootChecker from the Play Store

Valahogy így. :D

Most nézem MTK 6582 alatt csináltam utoljára RootGenius -szal. DE ott CWM ment fel.

VRoot -hoz nincs linkem. Talán Krisz?

+ szende_robi:
Szerk.: Amit betettem fent linket, ott a fórumon elvileg SuperSU -t tesz fel. Nézzétek meg, nem próbáltam. Meg gondolom a fórumot is érdemes átnézni, hogy miket írnak.

[ Szerkesztve ]

(#2358) Newlachka válasza zeon.hu (#2355) üzenetére


Newlachka
őstag

simán telepítsd rá a supersu-t és utána kinguserbe töröld a root permisiont megy tovább a Supersu-val

(#2359) zeon.hu válasza #86973952 (#2357) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

írtam privátot krisznek.

robi: lehet, hogy az lesz.

#?*@&!

(#2360) Deeday válasza szunyi777 (#2340) üzenetére


Deeday
senior tag

Annyit még lehet tudni, hogy mik azok a zárt dolgok? Mi az amit nem tudtál rajta használni rendesen?

LG G4

(#2361) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

annyit haladtam rootgeniussal, hogy a root checker basic szerint is rootolva van.
viszont a TB mentés helyét még mindig nem lehet megváltoztatni, az sd nem írható továbbra sem, csak a gyári fájlkezelővel.

#?*@&!

(#2362) jegenye77 válasza zeon.hu (#2361) üzenetére


jegenye77
addikt

Ugyan itt tartok én is.Pedig végigcsináltam a terminal emulátorral a leírtak alapján.
Most azon gondolkozom, hogy minek is nekem a root?
Xposed-gravitybox pároshoz kellett volna, hogy a navisávot tudjam szerkeszteni de nincs hozzá.Így hagyom is.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#2363) szunyi777 válasza Deeday (#2360) üzenetére


szunyi777
őstag

Állítólag bootloadert nem tudok nyitni mivel 1024-es titkosítás van rajta, így nincs twrp.. Xda olvastam a nyitást, de nem boldogultam.... Custom recovery nélkül a Root félkarú óriás!
Az összefoglaló szerint leírtak sem működnek, mivel zárt a bl.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#2364) repvez válasza zeon.hu (#2332) üzenetére


repvez
addikt

Hát a nyelv és szövegbevitelnél a gyári ASOP billenytyüzetet választottam,de a szótárak között nem szerepel magyar, gondolom ezért nem ajánl fel szavakat amikor kezdem beirni a betüket, szótárt honnan lehet hozzá letölteni,mert sjátot lehet beirni,de hát nem fogok minden szót egyenként begépelni.A billentyüzet nyelve magyar csak szótár nem tartozik hozzá. És T9 ről sehol nem találtam emlitést

A GPS-nél meg végignéztem az összes programot és mindegyiknél a helyhozzáférést letiltottam,de mindig az akkumlátorhasználatnál irja a használatot.Nem tudom még hol és mit kéne hozzá állitani, hogy csak akkkor és az használja a GPS-t amikor én akarom.

[ Szerkesztve ]

(#2365) zeon.hu válasza repvez (#2364) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

billentyűzeten a mikrofon gombra hosszan nyomva feljön a Beviteli beállítások, ott van az AOSP beállításai.

a gps-t valami ébresztgeti. erre írtam, hogy esetleg szedd le a GPS Status-t, és ott Beállítások-AGPS kezelés-Letöltés.
ezek segédadatok, hátha csak ezt hiányolja.

#?*@&!

(#2366) zeon.hu válasza zeon.hu (#2359) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

sajnos krisz még nem válaszolt.
van itt akárki, akinek teljes értékű root van fent?

#?*@&!

(#2367) Gestas


Gestas
csendes tag

Segítségre lenne szükségem.
Megpróbáltam eltüntetni a navibárt az összefoglalóban talált módszerrel, de sehogy sem sikerül.
Mikor rábökök a Backupra, mindig ezt írja ki:"A telefon szoftververziója nem támogatott.Frissítse a biztonsági mentést."Frissítettem és nem történt semmi.Iszonyatosan zavar az a vastag szürke sáv.A telefon, vodás, nem piszkált, B123-as.

(#2368) repvez válasza zeon.hu (#2365) üzenetére


repvez
addikt

A GPS megoldódni látszik,de a magyar szótár még mindig bajos, hogy nem ad lehetséges vszavakat pár betü leirásával, ez főleg az ékezetes irásnál körülményes.
A megadott helyen már mindent átnéztem és beállitottam,de a telepitett szótáraknál az orosz portugálon kivül minden van csak a magyar nincs és nem is látok semmit hogy lehetne valahonnan szedni hozzá a playről.

LEhet ez miatt vissza kell tennem a multilang keybord appot, pedig nem akarnám plusz appokat rátenni .

(#2369) zeon.hu válasza repvez (#2368) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

rátehetsz bármit,nem lesz tőle lassabb. nálam a swiftkey tökéletesen fut.
nekem már a P6-on is 150+ külső app volt, az is bírta, a P7 meg ugye jobb :)

#?*@&!

(#2370) repvez válasza zeon.hu (#2369) üzenetére


repvez
addikt

Persze tudm, hogy rátehetek bármit,de feleslegesen nem szeretnék semmit sem rátenni. Meg lehet hogy csak duplán használná az erőforrásokat.
Mert a régi telómnál is felraktam a handsent ems appot és mindenhol megadtam, hogy az legyen az alapértelmezett és mégis megjöttek az értesitések a beépitett sms appal is .

DE ugy látom, hogy itt is van valami hasonló,mert az email appot használja a gmail app helyett .

(#2371) zeon.hu válasza repvez (#2370) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ezeket lehet tiltani.
ez már nem 512mb ram, arra való, hogy férjen rá sok minden és használni lehessen egyszerre.
a 4 napos üzemidő meg nem cél a mai akksik mellett :)

#?*@&!

(#2372) ctibor válasza repvez (#2368) üzenetére


ctibor
senior tag

Mondd, és miért nem jó neked a BEÉPÍTETT Swype, a hozzá tartozó magyar szótárral?

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#2373) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

LG G2-ről váltanék erre a kütyüre.
Akkuidő hogy alakul ? Kamera minősége ?
Nagyon fontos számomra, hogy a G2 kb 3 óra beszélgetés, 2 óra kijelző idő, online 3G/Wifin 20 óra alatt 50%-on van, ilyen paraméterekkel vajon a P7 hogy muzsikál ?

Láttam képeket amiket raktatok fel, elég meggyőző egyébként !!

Esti bulifotók, bulivideók azaz alacsony fényerőnél való videózás érdekel !!

Ezekre megfelelő választás P7 ? :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#2374) repvez válasza ctibor (#2372) üzenetére


repvez
addikt

Csak még nem probáltam sose és inkább maradnék a sima nyomkodásnál .

(#2375) philoxenia válasza repvez (#2374) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pedig nagyon jó a saját, én semmi máson nem használok swype-t de ez a bill nekem bejön...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2376) ctibor válasza repvez (#2374) üzenetére


ctibor
senior tag

A swype-ot is lehet nyomkodni, nem kell feltétlenül simogatni.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#2377) philoxenia válasza ctibor (#2376) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Konkrétan én érintgetni szoktam csak, nem simogatok, nyomkodni meg nem merem, nehogy összetörjön... :D
Jó a bill, hosszú érintésre mindig beadja a megfelelő ékezetes betűt, mondjuk én a predikciót nem szeretem, mert ritkán találja el elsőre... Másodszorra meg már ált nem kell. Kikapcsolnom ellenben nem kellett, nem erőszakos... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2378) repvez


repvez
addikt

Sikerült ugy letiltanom a gyári swype-t hogy már nincs is a listába a választható között csak az aosp féle.
Vissza lehet tenni valahogyan , gondolom ott az alkalmazás kényszeritett leállitása körül nyomhattam ki .

(#2379) philoxenia válasza repvez (#2378) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vedd le az AOSP-ot, lehet akkor visszajön.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2380) eladogeppc


eladogeppc
veterán

A fentebb linkelteken kívül valaki tudna pár fotót feldobni amiből meg tudnám nézni milyen a kamera minősége ?
:R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#2381) Atlantisz48 válasza eladogeppc (#2380) üzenetére


Atlantisz48
őstag

(#2382) eladogeppc válasza Atlantisz48 (#2381) üzenetére


eladogeppc
veterán

Én nem értem miért íják a neten, hogy mákos a kép, életlen.
Nagyon jók a képek.
Esti Videózásnál sem esik le az fps ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#2383) philoxenia válasza eladogeppc (#2380) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nagyjából a telefon kategóriájának megfelelő, felső közép. Szerintem keress rá a neten, sok képet lehet szvsz. találni. Most mobilról vagyok, így nem az igazi keresni és linkelni, de "huawei p7 testphoto full sample" keresőszavakat használva és mondjuk a nagyobb mint 4MP opciót bekapcsolva sok releváns találatot fogsz kapni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2384) Atlantisz48 válasza eladogeppc (#2382) üzenetére


Atlantisz48
őstag

Azt nem tudom, mert nem próbáltam, de szerintem nem.

(#2385) Tompie


Tompie
őstag

Ha nem headset-et dugok a telefonba hanem csak egy szimpla fülhallgatót akkor működik a telefon mikrofonja ha hívnak vagy ki kell húzni a telefonból akkor a fülhallgatót? (mint a mostani G300 telefonomon is).
Köszönöm

(#2386) Tex


Tex
senior tag

Üdv emberek!
Ma tag lettem egy P7-L10 B133-mal.
Tex

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#2387) eladogeppc válasza philoxenia (#2383) üzenetére


eladogeppc
veterán

Köszi !

Már csak ha az akkuidő is jobb mint a tesztekben akkor lehet érdemes lenne G2-ről ide váltani. :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#2388) philoxenia válasza Tompie (#2385) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Működik, nekem még hangdobozzal is jól használható volt, nem gerjedt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2389) Tompie válasza philoxenia (#2388) üzenetére


Tompie
őstag

:R

(#2390) Newlachka válasza Tex (#2386) üzenetére


Newlachka
őstag

szia, reméljük te is élvezni fogod ezt a telefont:)

(#2391) Tex válasza Newlachka (#2390) üzenetére


Tex
senior tag

Eddig nagyon frankó. Csak néha az az érzésem hogy mindjárt eltörik. ;)

"Amit akartok, hogy veletek tegyenek az emberek, ti is azt tegyétek velük." Máté (7:12)

(#2392) eladogeppc


eladogeppc
veterán

GPS modul gyors a telóban ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#2393) migabi24 válasza eladogeppc (#2387) üzenetére


migabi24
nagyúr

G2-ről inkább a Honor 6-ra váltanék

(#2394) Dadpool


Dadpool
aktív tag

Sziasztok
Tegnap sikeresen leadtam a rendelést eme csodára
63ezer magyar forintért nem hagyhattam a t-mobilnál pedig őszintén nem nagyon akartam visszatérni androidra wp után de szeretek veszélyesen élni és remélem nem bánom meg
adok még egy esélyt a zöld kis robotnak :P

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#2395) philoxenia válasza eladogeppc (#2392) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A GPS nagyon gyors nekem és szinte mindenhol talál jelet, na mondjuk pincében még nem próbáltam.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2396) jegenye77 válasza eladogeppc (#2392) üzenetére


jegenye77
addikt

+1 GPS gyorsan talál jelet.
Akksi idővel sincs baj.Írtam is korábban,hogy nagyon pozitívan csalódtam benne.És igaz,hogy kell neki az 1 hét mire beáll!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#2397) eladogeppc válasza jegenye77 (#2396) üzenetére


eladogeppc
veterán

Egyre jobban érdekel ez a kütymürütty.
EQ nem hiányzik senkinek ?
Imádom a mély hangokat a zenében. Olvastam, hogy valami DTS van csak.
Sokat szoktam rádiót illetve zenét is hallgatni.
:R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#2398) jegenye77 válasza eladogeppc (#2397) üzenetére


jegenye77
addikt

Én is sokat hallgatok zenét és megvagyok vele elégedve.
PowerAmp+jó füles(nekem xears-ek vannak) .És ha lehet nem mp3 at hallgatok.
Azt viszont nem tudom,hogy összességében jobb-e a teló a G2-nél.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#2399) Newlachka válasza eladogeppc (#2397) üzenetére


Newlachka
őstag

nekem sima zenelejátszó+sennheiser cx300-II és olyan basszus van csutka hangon,hogy beleremeg a fejem
pontba meg leírásba nem jobb a g2nél ez biztos.
a g2 nekem nem is kedvencem a hátán lévő biszem gomb miatt, plusz nekem az túl nagynak tűnik.
olyan szappantartó jelelgű
Azt tudnod kel,hogy a P7 nem egy hardcore gamer cucc.
megbírkózik a játékokkal,de 5-6órás masszív real racing 3-at már megérez.
Mivel vékony,sokan panaszkodnak melegedésre(relatív mi a melegedés,alapesetben ha valamit fogsz az 37 fokos+4-5 fok már nem sok)
szépen össze van rakva a készülék,de érdemes tempered glast illetve fóliát/tokot tenni rá.Illetve az üveg hátulja miatt könnyen lerezeg a polcról meg egyéb helyekről....

[ Szerkesztve ]

(#2400) eladogeppc válasza jegenye77 (#2398) üzenetére


eladogeppc
veterán

Hát nekem annyira nem fontos, hogy lossless legyen :D
És elég hangos is ?
Tudom hogy a poweramp jó, de azért az más ha szoftveres az EQ. Hardveresen nem izzad a telefon vele.
Gondolom emiatt gyorsabban merül zene hallgatás közben.

Egyébként ez az oldal adatai megfelelnek a valóságnak ? [link]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.