Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:27:56

LOGOUT.hu

Huawei P7 Összefoglaló
Hivatalos OFF topik: Huawei P7 - OFF topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14301) Cunaja


Cunaja
addikt

Hírek!

Kiprobáltam újab két romot a telefonhoz, de egyik sem nyerte meg tetszészemet, se gyorsaságban, sem működésileg.
Marad az Aurora fejlesztése! B851C-V2 :)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#14302) ricsi8800gt válasza Cunaja (#14301) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

V2 mire utal ?

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Ford Focus 1.6.07.KTM EXC 250.07

(#14303) zeon.hu válasza ricsi8800gt (#14302) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

B851C kettes verzió :)

#?*@&!

(#14304) ricsi8800gt válasza zeon.hu (#14303) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Oh,Lehetne simán B851C-2
Na de mind1 is.Várjuk nagyon :)

[ Szerkesztve ]

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Ford Focus 1.6.07.KTM EXC 250.07

(#14305) Cunaja válasza ricsi8800gt (#14302) üzenetére


Cunaja
addikt

Amit egyszer mellékeltem képet, ilyen mikor a mester dolgozik! Na látható rajta, nem egyszerű feladat a rom stabillá tétele és mókolása. Kérem türelmeteket! Zeon társammal megbeszéltük, hogy összerakom a romot amit most tudok, és a frissítéseket majd kiadom hozzá, amit csak cserélni kell majd, vagy telepíteni.

Az alkalmazásokat ami a telefonon van, azokat egyesével kell buherálnom, hogy gyorsabb legyen. Ez nem egy perces munka és a karácsonyi pihi, elég sok időmet elvette. :(((
Ígérem, max két héten belül kész lesz. :)
Próbálok, P8-at csinálni a P7-ből. :)

Jó, akkor B851C-2 lesz! :)

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#14306) ricsi8800gt válasza Cunaja (#14305) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Nekem mind1 a verzió :)Várjuk türelemmel :)

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Ford Focus 1.6.07.KTM EXC 250.07

(#14307) coyote55 válasza ricsi8800gt (#14306) üzenetére


coyote55
őstag

Maradjunk annyiban: várjuk...
Hogy türelmesen, vagy sem - mi mást tehetnénk? :F

Memento Mori!

(#14308) Devil Gelo


Devil Gelo
tag

Gyári recovery visszaállítása.
B805-B815-B817-B830

résznél milyen img fájl kell? kicsit kétségbe vagyok esve valószínűleg nem jót flasheltem ilyenkor mi van? b839 en vagyok, és a b852 es recoveryt falsheltem :S

(#14309) treck1985


treck1985
tag

Képernyőzár feloldó animációt lehet külön letölteni valahonnan?

(#14310) Cunaja válasza Devil Gelo (#14308) üzenetére


Cunaja
addikt

Semmi gond, mivel a B852 recovery külön nincs. Az alapja a B839 recovery, illetve a B830. Mivel a B852 a B830-ról való frissítésnél berakja a B839 elemeit ezért, csak B839 recovery az alapja a B852-nek. :)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#14311) csaabz


csaabz
őstag

Hello!

A menü kinézetét, azaz a megjelenést lehet állítani valahol? Vagy vannak beépített témák?

:R

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#14312) zeon.hu válasza csaabz (#14311) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Igen, "Témák" alkalmazás.
Van benne pár és le is lehet tölteni újakat.
Egyébként minden téma szerkeszthető, itt van leírás hozzá.

#?*@&!

(#14313) Cunaja válasza csaabz (#14311) üzenetére


Cunaja
addikt

A témákkal azt csináltok amit szeretnétek, de vannak dolgok amit nem lehet változtatni!

társam profi a témában, én csak akkor merülnék bele, ha olyat kértek amit nem tudtok megoldani Zeon barátommal.

Vannak a témának olyan elemei, ami sehol nem szerepel, ilyenkor a kedvenc témádat amit szeretsz megpiszkálom egy kicsit és már lehet is változtatni amit nem tudtál.
Érdemes letölteni olyan témát, ami minden alkotó elemet tartalmazz. A lényege, Lollira, Lolli témát töltsetek, mert a fájl szerkezete más mint elődjének.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#14314) edima10 válasza zeon.hu (#14312) üzenetére


edima10
tag

És ha nem akarom annyira "szétszerkeszteni" a témákat, csak simán, fapados megoldással mondjuk a telefonon testreszabok egyet, azt el lehet valahogy menteni újként?

(#14315) zeon.hu válasza edima10 (#14314) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A Témák-Saját-Testreszabás részben beállítod, amit szeretnél, utána alul van az "Alkalmaz".

Szerk.
Ettől ez nem lesz új téma, de ezt fogja használni.
Ahhoz, hogy újként legyen mentve, a leírásban lévő módon kell szerkeszteni és menteni, majd a telefonra másolni.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#14316) philoxenia válasza zeon.hu (#14315) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez mennyire jó?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14317) Cunaja válasza philoxenia (#14316) üzenetére


Cunaja
addikt

Puding próbája az evés! :) Valaki telepítse és próbálja ki.

Lassan farsangi sapka kell! :)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#14318) zeon.hu válasza philoxenia (#14316) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem próbáltam, majd ránézek, ha lesz egy kis időm (nem ma).

#?*@&!

(#14319) edima10 válasza philoxenia (#14316) üzenetére


edima10
tag

Jó találat, ki fogom próbálni, talán még ma. Majd beszámolok róla :)

(#14320) zeon.hu válasza edima10 (#14319) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Írják, hogy beta, tehát hibák lehetnek.
Viszont lehet importálni témákat, ez jó.

#?*@&!

(#14321) Cunaja válasza philoxenia (#14316) üzenetére


Cunaja
addikt

Angol, nagyon lassú és terheli rendesen a processzort( melegszik), de elég sok mindent lehet csinálni, és [ez az oldal] még hasznosabbá teszi.

Ezt csináltam most, kb 10 perc

a kép minősége nem a legjobb, mert méret miatt csökkentettem a felbontást. a kék felírat is látszódik amúgy rendesen.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#14322) philoxenia válasza Cunaja (#14321) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Köszi, amúgy én nem mókolok, csak akinek gyorsan kell saját szabású téma, az ilyennel egyszerűbben boldogul, úgy gondoltam... :)
Nekem a telefon alap menüjében nagyon apró némely dolog, pl. hívásnál/sms-nél az időpont, de azt gondolom ilyesmivel nem lehet állítani...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14323) Cunaja válasza philoxenia (#14322) üzenetére


Cunaja
addikt

Mindent lehet, csak akarni kell. :) Zeon segít!

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#14324) zeon.hu válasza Cunaja (#14323) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Hmmm, ezeket én sem állítottam még, majd meg kellene keresnem, hol vannak ezek a fájlban.
Ehhez mondjuk kell egy asztali gép (ami nincs a közelben), amin rendesen szét tudom bontani.

#?*@&!

(#14325) Cunaja válasza zeon.hu (#14324) üzenetére


Cunaja
addikt

Ha gép közelben leszek, megnézem neked. Ez kb. holnap késő délután. :((( Egy P7 tulaj ül velem szemben a metrón, de nincs védve a telefon, szóval nem fórum tag. :)

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#14326) laci laci válasza Cunaja (#14325) üzenetére


laci laci
addikt

Üdvözlet. Milyen lenne ebben az esetben ha a te romoddal találkoztál?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#14327) philoxenia válasza laci laci (#14326) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akkor az tag lenne itt... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14328) pusihusi


pusihusi
addikt

a C:\adb mappába másolni,-Ez a mappa hol van? :N :( Gyári 5.1 rootolása-valahogy nem tiszta. Köszi!

Üdv. Feri!!

(#14329) coyote55 válasza pusihusi (#14328) üzenetére


coyote55
őstag

Ott van, ahová teszed - ezt neked kell létrehozni!

Memento Mori!

(#14330) pusihusi válasza coyote55 (#14329) üzenetére


pusihusi
addikt

Oké létrehoztam beraktam a 2.8.7-et. s tovább?

Üdv. Feri!!

(#14331) coyote55 válasza pusihusi (#14330) üzenetére


coyote55
őstag

Elolvastad az összefoglalót? :(((
Töltsd le a P7RecoveryFlashtool.zip fájlt, csomagold ki az adb mappába a fájlokat.
A továbbiakat megtalálod az összefoglalóban!

Memento Mori!

(#14332) edima10 válasza Cunaja (#14321) üzenetére


edima10
tag

Nekem az nagyon nem tetszik benne, hogy úgy tűnik, net nélkül nem megy.
Kicsi a havi mobil net keretem (200MB) és tegnap utazás közben akartam ezzel szórakozni. Még itthon telepítettem, de a metrón az első indulásnál lekapott 23 megát, aztán apránként még 2-3 mb-ot 10 perc alatt és ki is kapcsoltam.
Miért nem lehet ezt offline használni?

[ Szerkesztve ]

(#14333) zeon.hu válasza edima10 (#14332) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nekem belefér a keretbe (10+100 gb), de miután szerkesztés közben másodszor is megkaptam az "Alkalmazás leállt" üzenetet, töröltem.

#?*@&!

(#14334) pusihusi válasza coyote55 (#14331) üzenetére


pusihusi
addikt

Oké már 10xer végig olvastam de valahogy nem jön össze. Ha megtennéd hogy bejelölnéd pontosan hogy melyikkel kell, és hogyan? A legújabb 5.1.1 van fönt. Nekem a leírás nagyon katyvasztos. Köszi :K :K :Y

Üdv. Feri!!

(#14335) edima10


edima10
tag

Amikor TWRP-ben backupot csinálok a gyári, teljesen szűz B830-ról, 5 tételt lehet bejelölni.

X Boot (16MB)
X System (1440MB)
Cache (4MB)
X Data (411MB)
Custom Storage (454MB)

Mit tartalmaz a Custom Storage?

Valamint, van egy adatsebesség mutató a B851C-ben. Olyat hogy tudnék a B852-re is tenni?

Ideiglenesen vissza teszem a gyári romot, mert Chromecastot próbálgatok és mindig belefutok a több képernyő alkalmazás hibába. Hiába telepítem újra, amikor indítanám a képernyő megosztást, egyből hibát ír ki.
Egyébként nagyon tetszik a B851C, tényleg sokkal gyorsabb és gördülékenyebb, mint a gyári.

Mondjuk azt nem értem, ha így meg lehet csinálni "házilag" , akkor a Huawei miért nem tudja ezt?

[ Szerkesztve ]

(#14336) coyote55 válasza pusihusi (#14334) üzenetére


coyote55
őstag

Letöltötted a P7RecoveryFlashTools.zip fájlt az összefoglalóból?
Keresd meg, töltsd le és csomagold ki az általad alkotott "adb" mappába.
Innen folytatjuk...

Memento Mori!

(#14337) pusihusi válasza coyote55 (#14336) üzenetére


pusihusi
addikt

Ott van 1 tools fájimappa,1 recovery windos kötegfájl!

Üdv. Feri!!

(#14338) coyote55 válasza pusihusi (#14337) üzenetére


coyote55
őstag

OK. Most bemásolod a TWRP-2.8.7.0.img-t a Tools mappába.
Az ott lévő "openrecovery-twrp.img"-t átnevezed akármire (akármi.img) és a TWRP-2.8.7.0.-img-t átnevezed "openrecovery-twrp.img"-re (gyengébbek kedvéért: idézőjel nélkül!) és futtatod a recovery.bat fájlt.
A listából a TWRP recoveryt kell választani.
Ha végzett, a telefon újraindul. (Ha nem, újraindítod). Kikapcsolod a telefont, majd a 2 gombos módszerrel újraindítod (hangerő + és power gomb együtt nyomva tartva), amíg a TWRP recovery be nem jelentkezik.
A csúszkát elhúzod, semmi mást nem csinálsz, hiszen ez az első indítása a recoverynek.
Reboot.
Reboot után az összefoglalóból letöltöd és az SD kártya gyökerébe másolod a "BETA-SuperSU-v2.52.zip" fájlt kicsomagolás nélkül!
Újraindítod a telefont a 2 gombos módszerrel, és a recovery "Install" menüpontjába lépsz. Megkeresed az előbb felmásolt fájlt (a pathra figyelj!) és telepítsd fel. Ha végeztél, reboot system.
A telefon rootolva van, és egy nagyon jól használható recoveryd is van. ;)

Memento Mori!

(#14339) pusihusi válasza coyote55 (#14338) üzenetére


pusihusi
addikt

Köszönöm! :R

Üdv. Feri!!

(#14340) coyote55 válasza pusihusi (#14339) üzenetére


coyote55
őstag

Írj, ha valami gond van! :K

Memento Mori!

(#14341) pusihusi válasza coyote55 (#14340) üzenetére


pusihusi
addikt

Oké majd írok, de újra kell raknom a Windowst. :K :W Valami akadályozza a rootolást. Igaz hogy előtte 4-5 telefon draivere össze veszett. :U

Üdv. Feri!!

(#14342) coyote55 válasza pusihusi (#14341) üzenetére


coyote55
őstag

Kínos... :U

Memento Mori!

(#14343) Cunaja válasza pusihusi (#14341) üzenetére


Cunaja
addikt

Itt vagyok, látom van némi gond.
Minek újra rakni? Nem jól csinálod a root hozzáférést.

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#14344) Cunaja válasza edima10 (#14335) üzenetére


Cunaja
addikt

A több képernyőre kétszer rányomsz és utána megy. A sebesség mutató egyedi romba rakható ki,

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#14345) zorb válasza Cunaja (#14344) üzenetére


zorb
tag

üdv. A B853-ban van bekapcsolható sebesség mutató

Samsung Galaxy S9 duos

(#14346) Cunaja válasza zorb (#14345) üzenetére


Cunaja
addikt

Az nem olyan, amire Ő gondol. Tudom, az a B852-ben is van.

Az összefoglaló tartalma más a Lollinál.

TWRP recovery csere adb-vel, majd supersu install. Ez a helyes root. Nincs tools mappa meg ilyenek, Az a KitKatnál volt. Lollin nem működik 100%-ban.

[ Szerkesztve ]

A fórumozás egy élmény volt, de jöttek a trollok és tönkretették az egészet! Már semmi nem olyan, amilyen régen volt.

(#14347) coyote55 válasza Cunaja (#14343) üzenetére


coyote55
őstag

Nem jól írtam? Mit rontottam el? Szégyellem magam... :F :W

Memento Mori!

(#14348) edima10 válasza Cunaja (#14344) üzenetére


edima10
tag

Értem, köszönöm!

Legalább kicsit gyakorlom a ROM backup, twrp és gyári recovery csere stb eljárásokat :)

(#14349) pusihusi


pusihusi
addikt

Sziasztok így csináltam, végig megy de baszik lenni TWRP :W
OK. Most bemásolod a TWRP-2.8.7.0.img-t a Tools mappába.
Az ott lévő "openrecovery-twrp.img"-t átnevezed akármire (akármi.img) és a TWRP-2.8.7.0.-img-t átnevezed "openrecovery-twrp.img"-re (gyengébbek kedvéért: idézőjel nélkül!) és futtatod a recovery.bat fájlt.
A listából a TWRP recoveryt kell választani.
Ha végzett, a telefon újraindul. (Ha nem, újraindítod). Kikapcsolod a telefont, majd a 2 gombos módszerrel újraindítod (hangerő + és power gomb együtt nyomva tartva), amíg a TWRP recovery be nem jelentkezik.
A csúszkát elhúzod, semmi mást nem csinálsz, hiszen ez az első indítása a recoverynek.
Reboot.
Reboot után az összefoglalóból letöltöd és az SD kártya gyökerébe másolod a "BETA-SuperSU-v2.52.zip" fájlt kicsomagolás nélkül!
Újraindítod a telefont a 2 gombos módszerrel, és a recovery "Install" menüpontjába lépsz. Megkeresed az előbb felmásolt fájlt (a pathra figyelj!) és telepítsd fel. Ha végeztél, reboot system.
A telefon rootolva van, és egy nagyon jól használható recoveryd is van. ;) ???? Írja már le valaki hogyan kell!??? :U

Üdv. Feri!!

(#14350) Devil Gelo válasza Cunaja (#14310) üzenetére


Devil Gelo
tag

húúú köszi :R azóta újra éle a telefon, nagyon megijedtem :)

Alumínium Bumper

Fiúk lányok, akik kértetek tokot! Nem igazán jöttek be a dolgok, ezért csak 3 fekete és egy darab kék tokom van de mindegyikhez jár fólia, 3k/darab (sajnos áfát is kellett fizetnem...) Csináljak neki egy apróhirdetést, vagy lecsaptok rá? Kérlek privátban írjatok, itt nem igazán követhető! :R

Képek

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.