Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Takumaru6969


Takumaru6969
tag

Nagyon szívesen kipróbálnám! :) Gondolom, hogy ez nem telefonhoz való? :) Ez gamer szemcsi? :) Ehhez kelleni fog egy bika számítógép, de amíg nem jön egy "Lite" verzió addig felesleges is megvenni, hisz még gyerekcipőben jár a technológiája...:) Hisz még az Ocullus sem végleges...:)

[ Szerkesztve ]

(#2) edward2


edward2
addikt

Igen és a szobát ki fizeti? Az nem 899 euró hanem alsó hangon számolva 10ezer plusz és lakást is cserélni kell. Én ezt látom elsődleges problémának.

(#3) cintula187


cintula187
addikt

Ez pazar cucc lett. Relative drága, de a tudása pariban van az árával.

Lehet akár ülve is használni ha épp nagyon nincs hely, de azt is be lehet kalibrálni, hogy mekkora az effektív hely, ahol tudsz mozogni. Itt most vagy végigvezeted a kontrollert az üres szoba falai mellett, vagy egy kisebb területet adsz meg.

[ Szerkesztve ]

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#4) Takumaru6969 válasza edward2 (#2) üzenetére


Takumaru6969
tag

Na igen... nem kis mozgástér kell hozzá. Pláne, ha eSportolni akarsz :D

(#5) Wesder válasza edward2 (#2) üzenetére


Wesder
félisten

Csak itthon szokàs panelban kucorogni, aki ilyet vesz annak valószínűleg a szobàja is megvan hozzà...

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6) cszn válasza Wesder (#5) üzenetére


cszn
őstag

Ez se feltétlen igaz. Párizs belvárosában vagy New Yorkban például milliók laknak lukakban.

(#7) Takumaru6969 válasza cszn (#6) üzenetére


Takumaru6969
tag

Ott legy "Luk" 100 négyzetmétertöl kezdődik :D Najó nem! :D

(#8) TOBYMACK


TOBYMACK
tag

Úgy indul a cikk, hogy :Y , aztán a végén "Én személy szerint pár nap után meguntam, akármennyire lenyűgözőnek gondolom ezt az egészet." zárul. Egy picit több lelkesedésre számítottam.

Piszkos krumpli, törött mogyoró, zsákodba nem való, Te áldott Télapó!

(#9) Shyciii


Shyciii
veterán

Én továbbra sem látom ebben azt a hatalmas nagy fantasztikumot. Gyerekes, gyenge grafika, és bár a hegyes verzió jónak tűnik, de alaposan megnézve nagyon látszik, hogy nem valós táj, csak egy fotókból összerakott kvázi panorámakép. Pont úgy hypeolják, mint anno a Kinectet. Az is úgy kezdte, hogy mily csodálatos hatalmas nagy dolog lesz, robbantani fog, közben mai napig nincs az a lenyűgöző megoldás rá otthoni használatra. Ráadásul alsó hangon 600eFt ezért? Ha ennyi pénzt költenék élményre, akkor inkább Motion Pro 2-őt vennék.

[ Szerkesztve ]

(#10) cintula187 válasza Shyciii (#9) üzenetére


cintula187
addikt

Mégis miröl beszélsz? 690GBP korántsem 600.000ft. Vám nincs, max szállítás.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#11) TOBYMACK válasza cintula187 (#10) üzenetére


TOBYMACK
tag

+ gépigénnyel értette.

Piszkos krumpli, törött mogyoró, zsákodba nem való, Te áldott Télapó!

(#12) TTTotya


TTTotya
senior tag

Szerintem, csinálni fognak hozzá egy kisebb "ketrecet" nagyon apró és több irányba forgó golyós vagy görgős padlóval, amelyen lehet lépkedni/futni és figyeli a haladás irányát, majd továbbítja a gépnek. Vagy valami hasonlóval megoldható ez a probléma, nem lesz szükség nagy üres terekre. Ameddig ez nem megoldott addig nem is fog széles körben elterjedni.

(#13) Takumaru6969 válasza TTTotya (#12) üzenetére


Takumaru6969
tag

Mókuskereket nem? :)

(#14) Wesder válasza TTTotya (#12) üzenetére


Wesder
félisten

Milyen àllat lenne màr egy jó FPS-t tolni rajta, úgy hogy nem korlàtol be a tér :D

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#15) davidsone


davidsone
addikt

Jó cucc ez keni az OCOLUS száját, de én is ráunnék ez tuti lehet nem 1hét alatt annyit az nVidia 3D vision KIT bírt ki :DDD

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#16) -NOKIA- válasza TOBYMACK (#8) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Szerintem csak amiatt unta meg, mert kevés a hozzá való VR szoftver, de nyilván ha millió számra lesz hozzá, játék, progi, alkalmazás, akkor válik majd megunhatatlanná! Például gondold el ha WOW is VR lenne!

(#17) Takumaru6969 válasza -NOKIA- (#16) üzenetére


Takumaru6969
tag

Igen ám... de mire minden játék VR lesz addigra már sokkal jobbak és talán olcsobb VR termékek lesznek , addigra már ez kifutott modell lesz! :)

(#18) LazaCCC


LazaCCC
tag

Azért egy Prohardvertől érdekes, hogy ok, csak kölcsönkapták, de az Occulusból még ki sem próbálták a véglegest ..... pedig már minden jöttment yt-os csóka egyszerre virít a kettővel :)

Megjegyzem, én még egyiket sem próbáltam, sok-sok órányi gameplayt elnézve nálam is a Vive tűnik a jobb megoldásnak .......... elsőre ..... de ugye aztán jön az a problémakör, hogy hiába az a két jó kis kontroller, ha képtelenek voltak rátenni egy nyomorult analóg sticket, és a legtöbb játékban teleportálgatni kell ..... atom illúzióromboló ......... ott állok egy virtuális világban, és nem tudok mozogni, csak portolni? A másik meg, hogy az Occuclussal sokkal több, már létező, korábbi játékot lehet tolni. Viszont az Occulus Xboxos kontrolleres megoldása elég gyenge, oda is min kellett volna valami hasonló, mint a Vive-nél van - analóg stickkel :)

Szóval jelenleg még ebben a formában egyiket sem venném meg ..... :(
De a Vive tetszik :)

Na majd ha lesz új The Elder Scrolls full VR támogatással ......... :)

(#19) TTTotya válasza TTTotya (#12) üzenetére


TTTotya
senior tag

Vagy akkor már egy nagyobb gömböt amiben elfér egy ember, bár az megintcsak helyigényesebb, de még mindig nem egy szoba.

(#14) wesder: Na akkor fogom megvenni, mikor azt megcsinálták. :)) Bár nagy tereket kezelő játékoknál (pl. Farcry stb) lehet, hogy le kell majd ülni párszor pihenni mire A-ból B-be elcsattog az ember. :DDD :DDD

(#20) keIdor


keIdor
titán

Nekem volt a fejemen egy hónapja Vive. Szerintem ez az egész VR nagyon gyerekcipőben jár még. Óriási potenciál van benne, de a tartalom gyenge. Én AAA-t várnék, de az nincs, lemegy az újdonság varázsa és szerintem sokaknál csak porfogó lesz majd. Nem mondom, hogy 3D sorsára jut, de egyelőre ez tartós érdeklődésre kevés.

Itt van pl. ez a "játék" is: [link]
Hatalmas potenciál van benne, mondjuk ha egy Battlefield VR lenne ilyen, az hatalmas lenne.
De egyelőre csak ilyenek vannak, lövöldözhetsz a nagy semmire.

Meg ismerem az embereket, lusták és fáradtak, főleg hétköznap. Nem fognak szerintem tartósan hadonászni meg mozgolódni egy "nehéz" "szemüveggel" a fejükön. Kíváncsi leszek hol lesz a VR használat 1-2 éven belül. Azaz lesz majd egy asztali géped, vagy konzolod, jó nagy monitorral/TV-vel meg VR-el és arra leszek kíváncsi, hogy 1-2 éven belül, majd ha elmúlt az újdonság varázsa melyik lesz többet használva.
Mondta a kontaktom, hogy ha megjön az Oculus Rift, akkor menjek megint. Megyek majd kipróbálni azt is.
De venni biztos nem veszek, amíg ilyen gyenge tartalom van rá addig biztos nem. Elég szkeptikus is vagyok.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21) cintula187


cintula187
addikt

Akkor lenne ez mégjobb ha vezeték nélküli lenne a szemüveg, de akkor meg az akksik súlya miatt nem tudnál vele mozogni.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#22) davidsone válasza Wesder (#14) üzenetére


davidsone
addikt

kéne pár100m vezeték, pár tüdő meg törölköző... ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#23) hemaka


hemaka
nagyúr

Ha még bárkit is érdekelni fog ez, majd csak pár év múlva lesz igazán ütős.

(#24) Norb€€€ válasza Takumaru6969 (#1) üzenetére


Norb€€€
aktív tag

"Hisz még az Ocullus sem végleges"
De

Igazából nem a technológia, hanem a contentek járnék még gyerekcipőben. Engem a VR-os srácok Budget Cuts videója vett meg kilóra. Mondjuk egy jó egymilliós befektetés lenne (vive+gép).

Egyszerűen számomra hihetetlen hogy milyen pontosan tudja lekövetni a kontrollereket, és a fejmozdulatokat.
Vannak olyan videók, amikor overlappolják a virtuális teret és a valóságot, és egy fikarcnyi csúszás, vagy beleremegés, szink. hiba nincs benne.

De tényleg kell még 1-2 generáció, amikor már nem lesz ennyi kábel, érzékelő, és talán az ára is redukálódik.

(#25) Wesder válasza TTTotya (#19) üzenetére


Wesder
félisten

Nem baj az, egy Fallout is csodàs lenne :DD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#26) Shyciii válasza cintula187 (#10) üzenetére


Shyciii
veterán

Jah hogy te számítógép nélkül is tudod használni. Akkor te zseni vagy.
Én viszont komplett rendszerről beszélek, az pedig alsó hangon 600eFt.

(#27) smkb


smkb
őstag

Jéé NV vgaval fut a VR ... mik vannak... és órákon át bírtak vele játszani... a ph mantra alapján már 5 perc után hányni kellett volna a felhasználóknak a késleltetés miatt, fájni a fejüknek sőt a vganak a vr szó hallatára elfüstölnie szégyenében...

(#28) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Megyek majd Taiwanra nyáron. Ott lehet már vajon venni úgy hogy csak simán bemegyek elektronikai üzletbe?

Resistencia eterna

(#29) gutriqper válasza Wesder (#5) üzenetére


gutriqper
tag

Tudod, hogy Nyugat-Európában mekkora egy-egy lakás? A "housing crisis" miatt az ingatlanárak elszálltak, ezért még egy szobát bérelni is egy vagyon egy normális városban.

(#30) Wesder válasza davidsone (#22) üzenetére


Wesder
félisten

Arra reflektàltam, hogy egy olyan szobàban jàtszol aminek az alja egy 360°ban mozgó futópad féleség így végül is egyhelyben mozogsz de a haladàs illúziója megvan :)

#29 Tévedtem, előfordul mindenkivel :)

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#31) nubreed


nubreed
veterán

Szerintem nem olyan nagyon magas az a HW követelmény, ez teljesen rendben van. Ez egy mai felső középkategóriás gamer pc. Aki komolyan gondolja a játszadozást, rendelkezik ilyennel.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#32) gutriqper


gutriqper
tag

Nagyon érdekes. Nem értem, hogy az AMD pontosan mit szeretne a "megfizethető, VR képes" videókártyáival. Rendben van, hogy 199 dollár/euró fejében kap az ember egy erre alkalmas videókártyát. De ha egy valamire való VR szett 900 euróba kerül, akkor nem gondolom, hogy az olcsó kártya ellenére bárki is venne ilyen ár mellett. Tisztán látszik, hogy az 1. generációs VR-es dolgokat nem szabad/lehet megvenni, az átlagembereknek még bőven kell várniuk egy keveset.

(#33) Takumaru6969 válasza Wesder (#30) üzenetére


Takumaru6969
tag

+1
Ez lenne az optimális megoldás, hisz nélküle, ha olyan a játék akkor egy szoba sem lenne elég... :)

(#34) G4bi89 válasza Wesder (#14) üzenetére


G4bi89
senior tag

Így elmondva jól hangzik, de az emberek nagy része kis idő múlva oda rókázna. :D Mirrors Edge-et is portolták meg a Portált is, és nem véletlen 1-1 - ben. Mert vicces lenne ha futnál, ugranál stb... a Portálban a teleportálásról nem is beszélve. :D

#31nubreed:Azért nem is alacsony, mert nvidia gtx960 minimum kell hozzá de a legjobb egy 980.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#35) Wesder válasza G4bi89 (#34) üzenetére


Wesder
félisten

Azért ott jó lenne haladni, mert ez a fegyverrel tudok teleportàlva mozogni csökkenti a jàtékélményt szerintem.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#36) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Minden új technológiai megoldás annyit ér, amennyi tartalom van rá. Ezért is gyerekcipőben jár még a dolog, mert ami elérhető jelenleg azt legjobb esetben is csak tech demonak lehet hívni.

Igazából csak egy terület van, ahol AAA játékokkal lehet VR-t kipróbálni: szimulátoroknál. Viszont ott hatalmas élmény, tapasztalatból mondom. A dolog azért működik, mert nem kell a helyváltoztatás kérdését megoldani. Aki ezt kipróbálta egyszer, annak triple screenre se akaródzik visszamenni többé.

(#37) nubreed válasza G4bi89 (#34) üzenetére


nubreed
veterán

A Mirror's Edge -et próbáltam annak idején, nekem így simán játszva is bizonyos játékidő után állandóan hányingerem lett. Vannak ilyen játékok, aminél ez előfordul de egy csomónál nem. Pl Half Life 2 volt még ilyen nekem, ahol egy huzamban nem birtam többet 20-25 percnél mert olyan émelygés jött rám.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#38) Raymond


Raymond
félisten

"Én személy szerint pár nap után meguntam, akármennyire lenyűgözőnek gondolom ezt az egészet, egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy napi szinten a virtuális valóságban legyek."

Ez attol fugg van-e ami erdekel a programok es a jatekok kozul. Szerintem azok akik a Vive vagy az Oculus elott is naponta vagy rendszeresen jaszottak auto/ur/repulo szimulatorokkal es jatekokkal azoknak nem problema naponta hasznalni a Vive-ot vagy az OR-t. A tobbi szerintem is ilyan tech demo es "Experience" szinten van ami hamar megunhato. Masik dolog amire szinten jo es erre nem szamitottam az a filmnezes. Termeszetesen nem egy 4K-s TV a kepminoseg, de ez rengeteg filmnel nem problemaes az hogy virtualisan egy nagy moziteremben vagy mas kornyezetben egy nagy vasznon nezi az ember az eleget kompenzal. Ezt OR tulajkent mondom, nem tudom a Vive milyen minosegu kepet ad ebbol a szempontbol.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#39) edward2 válasza Wesder (#5) üzenetére


edward2
addikt

Álmodsz. Külföldön az emberek sokkal kisebb lyukakban élnek mint a magyar.

És mivel külföldön magasabb az átlag fizetés így valószínűleg ők előbb vesznek ilyet mint a magyar így az a röhejes helyzet állt elő, hogy mindenki megszívta.

Amúgy még érdekelne, hogy 2-3 ezer euró kiadás hogyan támassza alá, hogy van valakinek egy 250+ ezer eurós lakása. A két tétel azért teljesen más nagyságrend.

(#40) keIdor válasza edward2 (#39) üzenetére


keIdor
titán

Főleg a francia, olasz, spanyol lakások marha picik. De északabbra sem sokkal jobb a helyzet. Amerikában élnek sokan hatalmas házakban, oda jó.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#41) edward2 válasza keIdor (#40) üzenetére


edward2
addikt

Igen usaban ez tuti teljesen jó lesz mindenkinek van kis garázs vagy valami plusz hely ahol lehet ezzel baromkodni. Európában a szobán el fog menni ez az egész. Ázsiában dettó ott aztán főleg a lyukban élnek.

Meg persze maradnak a supergeekek akinek az egész lyukuk egy VR szoba lesz meg pizzadobozok.

(#42) keIdor válasza edward2 (#41) üzenetére


keIdor
titán

#20-ban linkelt svéd gyereknél is ez a helyzet. Nem egyszer megy majdnem falnak. Ott neki régen ágy volt, kanapé, TV állvány TV-vel és két konzollal, most az egészet elrámolta, hogy legyen legalább az a pici hely VR-nek. :U

1 éve VR nélkül: [link]
Most: [link]

Nekem inkább marad a nappali.:D Főleg hogy tényleg nem győztek meg ezek a tartalmak, ez kevés.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#43) atike


atike
nagyúr

Még megfelelő gépem sincs hozzá nem hogy ilyenem legyen... :DDD De nagyon tetszik. Erre viszont már inkább rámondom azt, hogy segíthet a HTC helyzetén mint az újabban kiadott telefonjai (a HTC 10-en kívül)... :U

(#44) nubreed válasza atike (#43) üzenetére


nubreed
veterán

Igen, a HTC előre menekült ezzel, a Valve -al együtt komoly ellenfelel lehet a Riftnek. De én inkább Riftet fogok venni szvsz.

Ja akinek már van VR headsetje, láma kérdés következik, de nem tudom ez hogy működik: bármilyen filmet lehet nézni rajta, vagy csak olyat, ami kifejezetten VR-hoz adtak ki?

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#45) szupermacs válasza -NOKIA- (#16) üzenetére


szupermacs
veterán

A régi WoW-ot mennyire kipróbálnám VR szemüveggel! :Y Sose venném le ezt a vackot, sőt! Lehet, hogy felmondanék. :DDD

(#46) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Szívesen kipróbálnám milyen élményt nyújt.

(#47) edward2 válasza keIdor (#42) üzenetére


edward2
addikt

Majd otthon megnézem mobilnet betojt.

#20as kommentedre:
Végre valaki normális ember aki nem a szokásos elvakult hypeot nyomatja. Szerintem is múló csoda lesz ez a jelenlegi formájában. Ez akkor lesz vonzó amikor az ember felrakja lefekszik az ágyra és gondolatban meg érzésben is ott lesz amit eléraknak. Na akkor lesz forradalom. Persze az igen komoly aggályokat fog felvetni.

(#48) rottenbull


rottenbull
senior tag

Nekem a VR korszakot az hozza majd el, ha lesznek VR termeszet filmek, doku-k, stb.
A fejegyseg pedig vezetek mentesen fog kapcsolodni, illetve sokkal kisebb lesz. Talan a harmadik generaciora ez ki is forrja majd magat.
Az elorejelzesek igen pozitivak a legtobb piackutato ceg felol, nem hinnem, hogy kifullad majd korai statuszban.

(#49) oriic válasza LazaCCC (#18) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Viszont az Occulus Xboxos kontrolleres megoldása elég gyenge, oda is min kellett volna valami hasonló, mint a Vive-nél van - analóg stickkel :)"

Lesz hozzá. Jön az Oculus Touch.

[link]

Live-Die-Respawn

(#50) bekes.andras


bekes.andras
tag

Összeadtam a teszkonfiguráció árát... :)

Az aktuális ára: 806.074,- Ft

A konfiguráció kiépítésén lehet vitatkozni, de a nagyságrend annyira irreális, hogy nem értem ebbe ki mit lát?

Ehhez hozzáadjuk a HTC Vive árát, amin ugye ÁFA is lesz: 360.045,- Ft

Ezek tükrében mindenki megértheti, hogy miért virtuális ez az egész világ!

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.