Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Womb válasza iknight (#96) üzenetére


Womb
senior tag

Véleményem szerint csak sorolja nyugodtan fel,írja le a gép külső jegyeit,akár minden oldaláról.
Ezt site-ot nem csak profik-amatőrök-fanatikus mobilosok-látogatják.Csak alig néhány százalékot jelentenek az itt jelenlévő fórumosok,a "csak" olvasni,felvilágosulni vágyók számához képest.Sokan bizony még ezt,véleményem szerint bőséges fizikai méretek,egyéb külső jellemzők bemutatását is kevésnek tartják.
A becsmarkolás meg pont a másik oldal.Az pld. nagyon nem nekem szól,de mobilos körökben nagyon fontos fegyvertény is lehet.

Béke iknight,remélem nem sértésnek olvasod.

(#102) iknight válasza Womb (#101) üzenetére


iknight
senior tag

A külsőnél én olyna dolgokra gondolok, hogy pl HTC logó a bal felső sarokban, ezt szerintem bárki látja, vagy hogy 4 gomb van az elején, meg stbstb szóval az ilyen egyértelmű dolgokra. Aki PDAt vesz szerintem azért az ilyemikkel tisztában van. A "becsmarkolás" az jó hogy van, csak én egy kis viszonyítási alapot szeretnék, mint pl az n85 nél volt, hogy odaírták mellé az n95 meg stbstb eredményeit hogy lássák hogy ahoz képest mennyi. Jó nyílávn ezek apróságok, meg mást nem érdekel, csak így hogy minden tesztet elolvasok egy ideje Mobilarenan, nekem már onalmas egy oldalon keresztül olyat olvasni amit ha ránézek a képre akkro is látom rajta.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#103) zolmesz válasza 2T (#95) üzenetére


zolmesz
aktív tag

Pont olyan a kijelzője a képen, mint az általad "félig" berakott Iphone kép, és amire azt mondtad, hogy a fény miatt olyan.
Na, hát ez is, más szögben éri fény, mint a Pro képernyőjét.
Egyébként miért olyan fontos neked egy éjszaka készült kijelző fotó, de most tényleg, konolyan, kötözködés nélkül?

(#104) Bocha válasza Remittenda (#79) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Remittenda (#79): Alapzajt nem hallottam, a képnézegető meg sajnos lassabb, mint az iPhone-é, azt nem igazán tudja behozni semmi.

huancarlos (#99): arra gondolsz, hogy miért nem különösen ajánlott lett? Pont az általad is felsorolt dolgok miatt. Ilyen plecsnit csak azok a gépek szoktak kapni, amik tényleg teljesen rendben vannak. A HD viszont per pillanat kicsit drága, a kamerája pedig nem az igazi.

kijelzőfotók (#többen): ok, legközelebb kaptok, meg majd ezt is visszakérem egy napra és csinálok. Továbbra sem hiszem, hogy nagyon beszédes lenne az ilyesmi, de meghajlok a kívánságotok előtt, ok? :U

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#105) Wajk válasza 2T (#95) üzenetére


Wajk
addikt

A Diamon szembe van fordítva a Touch HD meg srévizavé vagy hogymondják ;) szóval sréhen :) féilg oldalról, na :DDD

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#106) Wajk válasza Bocha (#104) üzenetére


Wajk
addikt

hamár épp itt vagy, ha esetleg visszakapod, vagy ha tudsz most válaszolni a TV-Out-ról mit tudsz?

Mert olyan hírek is voltak, hogy van, de kábelt nem kapunk mint a PRO-nál, és olyat hogy nincs benne, bár mi a tökömért hagynák ki ha a Cipset képes rá, kis USB meg ott van...

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#107) Bog válasza iknight (#96) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem volt bántó, meg ilyesmi, 2T elteheti bookmarkba ezt a hozzászólást, hogy hogyan lehet kritikával élni.

Viszont reagálnék:
A külső olyan dolog, hogy igen, látszik a képeken. Mégis fontosnak tartom leírni, hogy mi, hol és merre van, mert egy-egy gomb, csatlakozó szerepe képen nem látszik, a feliratok pedig csak hozzátartoznak az egészhez. Pl: "a hátlap elég sivár, csak ez meg az van rajta, de jó minőségű, viszont nehezen jön le". Ez szerintem így kerek. Az megint más kérdés, hogy ha valaki mobilról olvassa, akkor egyáltalán nem biztos, hogy a képeken látja azt is, amit mondjuk az, aki 1650x960 pixelben nézi az oldalt.

Benchmark:
Ezek elvileg szintetikus sebességtesztek, úgy kerültek megírásra, hogy összehasonlító eredményt adjanak. A táblázat alatt általában meg is magyarázzuk, hogy melyik érték miért jó és miért rossz, adatbubusok pedig kikereshetik az adatbázisból azokat a készülékeket, amelyekkel szeretnék összehasonlítani.

Egy jó teszt szerintem olyan, hogy a profi és a laikus olvasónak egyaránt olvasható marad, s bár nehéz ezt az arany középutat mindig eltalálni, de törekszünk rá. Jó példa erre a TurboSIM cikk, ahol megmondjuk, hogy ez mire jó, aztán leírunk egy elég komoly technikai hátteret is hozzá. Mindenki megkapja azt az infót, amire szüksége van.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#108) kisstom


kisstom
csendes tag

A zene hangereje milyen ?Meg tud hajtani rendesen egy jobb 32ohmos fejhallgatót?

(#109) Bog válasza 2T (#91) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem, tudod, én azzal mutatok példát, hogy akinek a stílusa szerintem nem megfelelő, azt kitiltom. Példát statuálok.

Abban pedig talán egyet kéne értened, hogy egy bekapcsolt kijelző maximum a kép rajzolatát és finomságát mutathatja meg, a fényesség mindig a környezeti viszonyok függvénye, fotón nem relevánsan visszaadható.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#110) Wajk válasza Bog (#107) üzenetére


Wajk
addikt

szerintem az volt, bár nekem művészlelkem van :)
Én az ilyet szívemre vszem :B

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#111) csab2 válasza klepto (#83) üzenetére


csab2
veterán

Ne haragudj, de nem igazán értelek. Ez a teló nem olcsó az biztos. Cserében azonban igen hagy tudással rendelkezik. Azon miért nem vagy kiakadva, hogy egy laptop 500 ezerbe, 1 millióba kerül, amikor 150-ért már egy jót lehet venni?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#112) babosmiki válasza Bocha (#104) üzenetére


babosmiki
addikt

Kedves Bocha!

Ha már úgy is ismét nálad lesz a HD szeretnélek megkérni, hogy mérd meg a kijelzőt. Az oldalak pontos mérete érdekelne, nem az átló, sehol nem találok hozzá adatot! Kíváncsi lennék, hogy néz ki az a nem 16:9 - es forma. Nagyon köszönöm!

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#113) Wajk válasza babosmiki (#112) üzenetére


Wajk
addikt

a készülék fizikai méretéből és az átlóból nagyjából kiszámolhatod a kijelző méretét...

vagy pl. dobd be Photoshopba és néz meg, hogy a készülék hány %-a a kijelző...

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#114) úúútálatos válasza #16820480 (#81) üzenetére


úúútálatos
tag

Elég furán néznének ki az emberek a fülükön egy laptop-al! :Y :DD

(#115) 2T válasza Wajk (#105) üzenetére


2T
tag

Ez egy videóbol kivágott kép, a www.mobilmania.cz megtekinthető. Ott látszik hogy bármerre fordítva ugyanez a helyzet a kijelzők fényerejét illetően. Persze az is lehet hogy a HD-nak le volt tekerve a fénye.

Csak a kontúr maradt, a szénatom alapú csontbőr falak egy keserédes savanyú sógömb alatt

(#116) zolmesz


zolmesz
aktív tag

Aki az elsők között szeretné megvenni a gyorsboltban, annak érdekes lehet ez:

http://htc.speedshop.hu/index.php?page=hir&az=231

(#117) erdoke válasza Bocha (#104) üzenetére


erdoke
titán

A kijelzőfotó nem a display minősége miatt hasznos, hanem mert a segítségével jobban el tudja képzelni a nyálcsorgató, milyen is 3,8" WVGA-n netezni, ebookot olvasni vagy képeket/filmet nézegetni.

Az Omnián kipróbáltam a VITO EyePhoto-ját, az kezelhetőségben, sebességben, renderelési minőségben és megjelenésben is kiváló. Az iPhone-t csak futólak tapiztam néhányszor, úgyhogy győztest nem hirdetnék. :) Nem annyira jó, de a beépítetteknél általában még mindig lényegesen ütősebb az ingyenes S2V. Javaslom, hogy ezekkel (illetve van még bőven) is próbáljatok ki WM készülékeket. Ugyanez elmondható a névjegyzékre, zene/videó lejátszóra, stb. Valahol van a neten egy legnépszerűbb ingyenes és ugyanúgy fizetős SW "rangsor" (sőt mintha Symbianra is lenne), onnan lehet csemegézni. Persze ha számotokra csak az a fontos, hogy a beépített alkalmazásokkal mit tud, akkor a külsős progikkal felturbózott viselkedés nem számít.

A legjobb aláírás a héten

(#118) iknight válasza Bog (#107) üzenetére


iknight
senior tag

Teljesen igazad van, csak ált a tesztek nagy részben a specifikácó mondatba illesztéséről szól, szóval mint iskolában mond a tanárnéni egy szót, alkossunk köré egy mondatot. Nem arra célzok hogy nem jó így, erre is szükség van, de én kicsit több személyes tapasztalatot olvasnék, hogy a mindennapokban hogy szerepelt, dolgok amik nem tetszettek, vagy idegesítő kis apróságok, mert szerintem azok minden telóban előfordulnak. Meg pl az iphone tesztben, írtátok hogy nem elhet kikapcsolni a prediktív szöveg bevitelt, de ez gyakorlatilag 2 perc alatt emgoldható egy 18 kb-s program telepítésével,vagy az mms az is ugyan ez, de mégis sokan azon lovagolnak mint negatívum. Szóval ilyenket is olvasnék, hogy az ilyen apróságokat hogy lehet kijavítani meg ilyesmi, mert előfordulnak olyan dolgok amiket negatívumként irtok, ami softwaresen könnyen javítható, ez az iphonennál például fokozottan igaz. Tudom, hogy a tesztidőszak nem túl hosszú, és nemtudom hogy mennyire megoldható lenne, de szivesen olvasnék még erről is hogy milnye programok azok amivel fel lehet dobni a telót, illetve az apró kis hibáit kijavítani. Nyílván itt nem a játékokra gondolok meg ilyenekre, mert az számtalan van. De ha pl van egy teló gagyi a zene lejátszó software és ezt leírjátok, aki zenélni szeretne elrettentheti a telótol, de lehet hogy másik zenelejátszó progival meg tök jó lenne, csak ő nem tud róla hogy van. Illetve örülnék, hogyha ez az Apple ami a gyárból kimaradt, windows mobilos formában is életre kellne a cikkek között. Egyébként a Turbo simes cikk az egyik legjobb volt, még ígyis hoyg nem használok. Szivesen olvasnék többet a mobiltechnológiák hátteréről is. Pl most divatosak az oled kijelzők, nagyjábol tudom mi a lényege, de szivesen olvasnék egy cikket a működési elvéről.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#119) #16820480 válasza babosmiki (#112) üzenetére


#16820480
törölt tag

a képarány, az átló segítségével és egy kis középiskolás matek segíŧségével kiszámolható (4,95cm x 8,28cm).

(#120) úúútálatos


úúútálatos
tag

Éééén már "akkor" megmondtam a tutti! ( http://mobilarena.hu/tema/re_ket_tucat_foton_a_htc_touch_hd/hsz_1-50.html#msg10)

Viszont 2 dolgot szeretnék megjegyezni!
1. Nekem ez a "telefon" vagy inkább "Svájci bicska" súrolja a tökéletes "harcostársat" a mai hyper világban ( telefon-GPS(IGO) -fényképező-programok)! És amit (talán) már említettem, nekem igazán a fényképezéhöz hiányzik a xenon vaku! Igen, ha felkészülve egy fotózásra megyek, én is egy Canon 350D-vel indulok neki! De, ha rám telefonálnak, hogy vegyek föl egy új ingatlant és belül nem biztos, hogy olyan fény van ami elég lenne, akkor bajban lennék!
Most nem, mert ezt jól teljesíti a K800i! És ez az alternatíva azért tetszett már akkor, mikor még csak koncepcióként emlegették, mert nem szeretnék nap mint nap 3-4 kütyüt külön külön kezelni ( töltögetni, stb.)!
2. Nekem ez a "villámcikk" jó volt! Arra, hogy már látható távolságra van a HD.! Természetesen én is várom az átfogó tesztet (nagyon!!!) és a híreket, mikor jelenik meg a szolgáltatóknál és mennyiért?!
Annak is nagyon tudnék örülni, ha csinálnátok egy összehasonlító tesztet 3-4-5 készülékkel, amikben természetesen hasonló hardverek vannak ( telefon-gps-fényképező)!
Megköszönném, amit eddig is írtatok (teszteltetek) és előre amit fogtok is, akár a kéréseink alapján!
Tisztelettel!
P.Cs.

(#121) babosmiki válasza #16820480 (#119) üzenetére


babosmiki
addikt

Köszönöm!

Hamár így ráérsz...
Nem voltam jó matekból!

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#122) Magnum_ válasza erdoke (#117) üzenetére


Magnum_
nagyúr

A kijelzőfotó nem a display minősége miatt hasznos, hanem mert a segítségével jobban el tudja képzelni a nyálcsorgató, milyen is 3,8" WVGA-n netezni

pont ezért kértem én is egy olyan fotót, ahol megjelenik az oldal, mert én is a nyálcsorgatókoz tartozom :P :W

I humbly and respectfully decline™

(#123) iknight válasza Magnum_ (#122) üzenetére


iknight
senior tag

Vegyél egyet és meglátod ;] vagy www.youtube.com

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#124) D1Rect


D1Rect
félisten

Ezek a cuccok 2-3 év múlva nagyon brókenek lesznek... Addig maradok a gyorsabb dolgoknál...

(#125) juzer999


juzer999
csendes tag

helo!
lenne 1 par kerdesem a HD-val kapcsoltban!
meg nem volt PDA-m de mar azt tervezek venni!
es az erdekelne,h 1 kozepiskolasnak(nekem :) ) mennyire eri meg ijen gepet venni??
wifi van a suliba!de engem az erdekelne h mijen programokat,jatekokat tudnak ra rakni!mert nekem hasznos lenne tudomanyos szamologep,szotarak,stb!es tudom h vannak ijen progik ra,de h mennyire jo minoseguek,meg h ingyenesek e?(nem mint az almanal,ahol sok minden fizetos)es h konkretan mijen programokat tudnak ra rakni?meg h a jatekok vannak e ra(mert azert ez megse jatszasra van kitalalva,de nekem fontos az is,es nem eleg az 1 jatek ami alapbol benne van!
meg h mijen minosegben lehet rajta filmet nezni(tudom h nem 1 plazma tv minosegu) de h azert mennyire jo a "film nezesi elmeny"?
a zenelejatszo nekem sztem megfelel ami alapbol benne van!
es a gps funkcioert kell fizetni?mert azt tom h a mobiloknal kell,de azt hallotam h PDA-ba nem,csak nem tom h ez igaz e!
es meg azt h ez a PDA mennyire erzekeny(szal h a kepernyo konnyen megkarcolodik e,meg h 1 pottyanas utan nem e lesz total karos?

tudom h naon sokat kerdeztem,de remelen lesz vki aki minden kerdesemre tudja a valaszt es hajlando is lesz valaszolni:)

elore is koszi:)

Annyit olvastam a szesz és a dohányzás káros hatásáról, hogy úgy döntöttem, abbahagyom az olvasást.

(#126) Avicularia válasza juzer999 (#125) üzenetére


Avicularia
veterán

Gratulálok a helyesíráshoz,rakhatnál fel valamit a gépedre ami leellenőrzi.
Ékezeteket nem ismered,vagy csak külföldről írsz és nincs magyar nyelv telepítve :F
Horror lett volna végigolvasni a hsz-od,így nem is tettem :W

(#127) Lirion válasza LEFTHORSE1 (#90) üzenetére


Lirion
addikt

Tudtommal az lg prada is kapacitiv kijelzős, tehát olyan, mint az iphone, ráadásul előbb is jelent meg.

(#128) iknight válasza juzer999 (#125) üzenetére


iknight
senior tag

Szia

Ha minden van rá amit írtál, bár számológépben szeritnem még mindig sokkal gyorsabb egy rendes számológép, és használhatóbb, az érintő gombok miatt ezt nem lehet olyna gyorsan használni, illetve középiskolában, nálam annak idején nem is engedték hogy ilyet használjak. A jó minőségű programok általában fizetősek, de mint az alma esetében ezeket is ált meglehet szerezni kalóz verzióban, ezt csak az ember dönti el hogy mi a fontos neki a lelkiismerete vagy a pénztárcája :D A játékról nemtudok nyilatkozni, de én igazából sokat nem foglalkoztam vele, de jó játékokat nemnagyon találtam rá, inkább ilyen pasziánsz meg ilyen társasjáték szerű dolgok vannak rá. A lényeg átjön a filmből, valószínűleg abban most ez az egyik legjobb a nagy kijelző miatt, meglehet nézni arjta, nem mozi élmény de szerintem jó. A GPS navigáció itt is fizetős mint a mobiloknál. Csak itt ugye a navigációs softwarét kell megevnni nincs adatdíj. Általában az Igo 8 megy mostanában ez szintén mint a többi program neked kell eldöntened, hogy megveszed eredetiben, illetve felteszed a kalóz verziót( lehet lesz belőle olyna kiadás ahol valamennyivel több pénzért gyárilag lesz hozzá). Ezt a tipust konkrétan enmtudom, de pl a HTC touchnak olyna tokozása volt amit szinte szándékosan sem elhett emgkarcolni, és szinte semmi nem látszott rajta(minden idők legjobb műanyag borítása szerintem). A HTC diamond viszont polírozott fényes felületű azon biztos meglátszik mindenféle karc, bár én nagyon vigyáztam rá. Nemhiszem hogy egy pottyanástól tönkre megy, kb annyit kibír mint egy mobil. Egyedül talán a kijelző amire érdemes odafigyelni, és egy jobb minőségű fóliára beruházni mihelyt megveszed.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#129) Magnum_ válasza iknight (#128) üzenetére


Magnum_
nagyúr

tanárnéninek be lehet adni, hogy ez egy kiba-drága HTC számologép-azt se tudja mi fán terem. :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#130) Bocha válasza babosmiki (#112) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Mivel az átlót és a képarányt tudod, Pitagorasz tétellel Te magad is kiszámolhatod. :)

Mod: látom már ki is számolták itt a kollégák. :)

[ Szerkesztve ]

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#131) iknight válasza Magnum_ (#129) üzenetére


iknight
senior tag

Ahova én jártam iskolába nemvoltak fejreejtett tanárnénik :DDD

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#132) Bocha válasza iknight (#118) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

A saját, nem pedig a Mobilaréna álláspontját lerírnám a dologgal kapcsolatban. Nem látom értelmét az általad javasolt dolgoknak, egyszerűen értelmetlen. Maradjunk az iPhone-os példánál: egyrészt amikor az elsőt teszteltük, még nem voltak elérhetők az általad is említett programok, az meg gondolom érthető, hogy az adatbázisunkban lévő lassan több ezer cikket nem tudjuk mindig frissítgetni. Másrészt ezeket ugye jailbrake-elt cuccra lehet felrakni, ami ugye nem épp hivatalos dolog. Harmadrészt attól még, hogy pár lelkes arc csinált egy sebtapaszt, attól még a hiányosság hiányosság marad, sok ember úgy gondolkodik, hogy ilyen haxolt vackokat nem rak a masinájára, és lássuk be, nem alaptalan a félelmük. Szóval én nem látom megvalósíthatónak, hogy a gyári hibákra orvosság-programokat keressük, meg értelme sem lenne.

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#137) juzer999 válasza iknight (#128) üzenetére


juzer999
csendes tag

köszi a gyors és mindenre kitérö választ!

Annyit olvastam a szesz és a dohányzás káros hatásáról, hogy úgy döntöttem, abbahagyom az olvasást.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.