Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Remittenda válasza Viktor0610 (#200) üzenetére


Remittenda
aktív tag

Be tudnád esetleg linkelni? Vagy a google a barátom és első oldalas találat lesz? ;]

"Who are you working for, damn it?!" - レミッテンダ

(#202) Viktor0610 válasza Remittenda (#201) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem volt egyszerű megtalálni, de tessék, innen töltsd le a TCMPM 0.72RC3 für WM6.1 változatot.

Samsung Galaxy A54

(#203) Remittenda válasza Viktor0610 (#202) üzenetére


Remittenda
aktív tag

Köszi, gyors és hasznos válasz volt! :) :R :R

"Who are you working for, damn it?!" - レミッテンダ

(#204) oalex válasza Bocha (#54) üzenetére


oalex
senior tag

Nem vagyok biztos benne, de talán te kérdezted, hogy mi volt a bajunk a gyengének titulált teszt-el.

Itt egy példa, hogy kb. mit tartok alapos/normális tesztnek (még nincsenek készen vele, ez csak egy része, plusz egy videó is hozzá, ami nagyon érdekelt mindenkit, a szöveg bevitelről) [link].

Olvasás után érdemes a video-t is végig nézni, mert tanulságos.

Ez eddig az első normális dolog ami meg jelent erről a készülékröl, azok közül amit eddig láttam. Tegnap készült.

Persze ebből is sajnos sok minden hiányzik (gps, photo, video), de legalább amiről szó van, az részletes.
Most vagy meg magyarázod ("...úgyan az mint dia..."), vagy el fogadod építőjelegű kritikának és alkalmazkodsz. Egy kis érv talán, hogy biztos ne vedd szőrszál hasogatásnak, hogy olvastam már nálatok is jó tesztet bőven, úgy hogy nem tartom elfogultnak magam. Így tudom, hogy képesek vagytok rá. Remélem el hiszed, reg-emböl is látszik, hogy milyen régóta járok ide, és azóta olvasom a teszteket, nem fogsz sok olyat találni ahol arra panaszkodom, hogy "gyenge", de mint már írtam, ez most az lett.

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#205) zolmesz válasza oalex (#204) üzenetére


zolmesz
aktív tag

"...Persze ebből is sajnos sok minden hiányzik (gps, photo, video), de legalább amiről szó van, az részletes..."

Ha jól értelmeztem, ezeket a második részben fogja bemutatni.

"In Part Two of our HTC Touch HD review, we’ll be looking at GPS performance, the media functionality of the smartphone - including the camera, audio and video - and battery life. We’ll also be exploring how the Touch HD performs as a phone. Keep reading SlashGear for Part Two!"

(#206) oalex válasza zolmesz (#205) üzenetére


oalex
senior tag

Igen ott lesz a következőben. Csak azért emeltem külön ki, hogy nehogy abba kössenek bele.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#207) DylanM


DylanM
csendes tag

Én is nagyon kíváncsi lennék a GPS tesztre... Nagyon szeretnék egy ilyen telót, de tudnom kell hogy használható e a GPS, és milyen szoftverrel... Esetleg van már valakinek tapasztalat? Az egyik online bolt szerint, az igo8 nem fut rajt, csak a tomtom navi szoftvere...

(#208) oalex válasza DylanM (#207) üzenetére


oalex
senior tag

fut rajta, de csak a nem hivatalós verzió és azt is meg kell kicsit heckelni, hogy az omnia (400x240) skin-t használja, amit sajnos csak felnagyít (2x ére), így eléggé pixelels lesz tölle.
De a lényeg, hogy müködik (az, hogy nem szép, már csak másodlagos és a NAv'n Go sara).

Magyarán, ha csak ezen mulik, hogy meg vedd, akkor nyugodta meg teheted, mert most is használható és ellöbb utobb a lassú NavnGo is kiadja a neki gyártott egyedi skin-t.

[ Szerkesztve ]

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#209) rumos14 válasza oalex (#208) üzenetére


rumos14
nagyúr

elvileg az iGo8 képes 800x480-as felbontásra, van egy HP PNA ilyen felbontással, az volt az egyik első eszköz, amin iGo8 volt.

(#210) v.tom


v.tom
őstag

Bakker, ez álmaim telefonja:) Eddig is nagyon szerettem a win-es telefonokat, a sok hiányosságaik ellenére, de ez most nagyon betalált. Kár, hogy aranyárban mérik. :O

(#211) oyko válasza oalex (#204) üzenetére


oyko
tag

Fennt van a " part 2 "!

(#212) Magnum_ válasza v.tom (#210) üzenetére


Magnum_
nagyúr

kokain árban :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#213) oalex válasza rumos14 (#209) üzenetére


oalex
senior tag

hát a pdamaniás tulaj(ok), nem ezt írta. Én csak abból indulok ki. Ha nem haragszol, egyenlőre nekik hiszek, amíg nincs tényszerűen más tapasztalat. De ezen gondolom nem fogunk össze veszni :DDD :DDD

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#214) oalex válasza oyko (#211) üzenetére


oalex
senior tag

na rohanok is olvasni. :DD

!!!Légy jó mindhalálig!!!

(#215) runner 125


runner 125
nagyúr

..amúgy van már innen vkinek HD-je? :U :)
Üdv.M

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#216) rumos14 válasza oalex (#213) üzenetére


rumos14
nagyúr

nem haragszom. nem azt írtam, hogy megy az iGo8 konkrétan a Touch HD-n, hanem azt, hogy elvileg képes az iGo8 800x480-as felbontásra, mert van rá precedens. két különböző dolog.

egyelőre a helyes írás mód, nincs n betű ;)

(#217) Đusty válasza runner 125 (#215) üzenetére


Đusty
addikt

itt már többeknek van:

[link]

(#218) runner 125 válasza Đusty (#217) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szoktam olvasni azt a forumot is. :K :R
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#219) DylanM


DylanM
csendes tag

Engem már tényleg csak az választ el a vásárlástól, hogy tudjam van e tényleg működő GPS...

Hol van az a part 2??? Nem találom sehol...

(#220) Viktor0610 válasza DylanM (#219) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Van benne GPS és működik is, ez 100%.
Amire te gondolsz, az a navigációs szoftver, de ebben is teljesen biztos vagyok, még láttatlanban is, hogy futni fog rajta mind az iGO, mind a Garmin.

Samsung Galaxy A54

(#222) Viktor0610 válasza moonman (#221) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szomorúan olvasom, ha jól értem, hogy nem javítottak a GPS-késésen... :F Ennyire nehéz lenne ezt megoldani vagy csak nem akarják? :U

Samsung Galaxy A54

(#223) Avicularia válasza Viktor0610 (#222) üzenetére


Avicularia
veterán

Hát ez siralmas :W
Ilyen árnál nem hiszem,hogy bármilyen kompromisszumot kellene kötnöm.
Úgy látszik a htc megoldhatatlan problémával szembesült ezzel a gps dologgal.
Már a harmadik készülék szenved ebben a hibában :(((
Esetleg a qualcomm proci lehet a bűnös?
Kaiserben is az volt,de talán más típusú.
Annak nem is volt gondja.
Most meg diamond-pro-hd,mind hulladék.

[ Szerkesztve ]

(#224) moonman válasza Avicularia (#223) üzenetére


moonman
titán

nekem a Kaiser nem késik a hozzá adott TomTom 6-ossal. bazi lassan talál jelet, de utána szépen követi az útvonalat, nincs gond vele.

(#225) Viktor0610 válasza moonman (#224) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Épp' az a gond, hogy azt olvastam valahol, a Kaiserben és a három, problémás Touch gépben ugyanaz a GPS-vevő van, a Kaiserben mégis hibátlanul működik, míg az utóbbiakban nem...

Samsung Galaxy A54

(#226) Avicularia válasza moonman (#224) üzenetére


Avicularia
veterán

Pont ezt írom.
Nekem is kaiserem volt,és tökéletes volt benne a gps,semmi késés.
Viszont abban másfajta qualcomm proci volt asszem.
dia-pro-hd-ban viszont ugyanaz a proci van,ha jól tudom
A diamond meg iszonyat gyorsan talál fixet,de ott van az az átkozott lag.

(példa a gyors fixre:raktam fel főzött romot,HR meg minden és utána quickgps-el holdak pozíciója letölt,és dia 10 mp múlva már fixen is van)

(#227) moonman


moonman
titán

most egyébként ez komoly, hogy csak a galériában és az Operában fordul el a kép, szövegbevitelnél nem? pont ez lenne a lényeg. :F

(#228) Avicularia válasza moonman (#227) üzenetére


Avicularia
veterán

Alapból igen,de van rá progi amivel be lehet állítani mely alkalmazásokban forduljon automatikusan.
Tudod ,ezért jó a winmo,kapsz egy keretet és te állítasz be mindent különböző programok segítségével.

(#229) moonman válasza Avicularia (#228) üzenetére


moonman
titán

2002 óta kezelek Windows Mobile-t, tudom :) de a GSen-ről azt olvastam, hogy hajlamos megborítani a TouchFLO-t, meghát azért ilyet kihagyni a gyári készletből szerintem gáz. (kb akkora baki, mint anno kiadni a Touch-t default virtuális billentyűzettel)

(#230) Avicularia válasza moonman (#229) üzenetére


Avicularia
veterán

Van más is mint a gsen.
Még nem próbáltam.
Gyrator

(#231) Jaeger


Jaeger
tag

Én is elolvastam a part 2-t (és az ottani hsz-eket), és kicsit más következtetésre jutottam GPS témában.
Egyrészt a tesztelők megígérték, hogy egyéb szoftverekkel is kipróbálják majd a GPS-t (TomTom, Garmin Mobile, stb.) és csak azután mondanak végleges ítéletet, másrészt az egyik ottani fórumozó azt írta, hogy kipróbálta Co-pilot 7-tel, és semmilyen lag-et nem tapasztalt.

Ezek tükrében nagyon szívesen olvasnék végre agy IGO-s GPS tesztet (bárkitől!).
Bocha a következőkkel hitegetett bennünket: "A tesztidőszak alatt technikai okok miatt nem tudtam kipróbálni, hogy fut-e az iGO 8.... Remélhetőleg egy-két napon belül erre is lesz lehetőség, természetesen egyből pótlom a hiányosságot."
Hát eddig sajnos úgy tűnik, hogy a remény remény marad... Vagy csak én vagyok olyan naív, hogy hittem ebben a póttesztben?

(#232) moonman


moonman
titán

(#233) Avicularia válasza Jaeger (#231) üzenetére


Avicularia
veterán

A lag (legalábbis diamondon) nem csak navigációs programokban,hanem minden más programban jelentkezik,ami használja a gps-t.
Pld gps speed sentry:
Elindulok az autóval és 2-3 másodperc ,mire a telefon észleli a mozgást és valami sebességet ír ki.
Megálláskor ugyanez,már rég 0 a sebességem (megálltam) ,mire a kijelző is 0 mutat.
Tehát ez nem az igo hibája,általános probléma.

(#234) Avicularia válasza moonman (#232) üzenetére


Avicularia
veterán

Tetszik,bár ahogy elnézem a 3.5 jack megint lemaradt.

(#235) AS


AS
félisten

Teszt!
link

Kijelzője hiába nagyobb mint az iphone, és hiába jobb felbontása , a iphone kijelzője jobb.
Ezért mondtam nem csak felbontás számít hanem sok más dolog is.
.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#236) Avicularia válasza AS (#235) üzenetére


Avicularia
veterán

Érdekes,itt pont az ellenkezőjét állítják.
Ha jól értettem a szifon kijelzőjére a szemcsés kifejezést használta a tesztelő.
[link]
4.55-től érdemes nézni.

[ Szerkesztve ]

(#237) joey04 válasza AS (#235) üzenetére


joey04
titán

Nem csak a felbontás számít, de az az alapja, ezért nem jönnek be nekem pl a Samsung új telói(jónak írom :D )
se az omnia se az i8510.pedig mind a 2 nagyon tetszene.
az igaz hogy a felbontás nem minden pl egy N95 8GB meg egy F480 is papíron egyezik mégis az F480 kevésbé pixeles.viszont pl egy omnia meg egy iphone kijelzője ég és föld sajnos.ha az omniába jobb kijelző lenne jajjj.(tudom hogy lassan érkezni fog)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#238) AS válasza joey04 (#237) üzenetére


AS
félisten

Igen, de fontos a látószög, és a fényerő is, ( HTC ben most az kevés)
De igaz jövőre jönnek 480*800 as kijelzők, :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#239) joey04 válasza AS (#238) üzenetére


joey04
titán

Vicces egyébként, hogy régen a kijelző volt az egyetlen amit irigyeltem a samukból, most pedig ez az egy ami visszatart tőlük. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#240) WiZARD válasza AS (#235) üzenetére


WiZARD
addikt

arra az 1 képre gondolsz, ahol egymás mellett vannak, és a HD pont olyan szögben van, hogy full tükröződik rajta valami, a szifon meg úgy, hogy ne tükröződjön semmi?

(nem mondom hogy melyik jobb vagy rosszabb, nem láttam még élőben egymás mellett a kettőt, de ezen kép alapján nem lehet semmit se eldönteni)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#241) AS válasza WiZARD (#240) üzenetére


AS
félisten

Nem nem, egy tesztelőoldal írta.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#242) WiZARD válasza AS (#241) üzenetére


WiZARD
addikt

amíg ilyen képeket tesz be valaki, addig azt ír amit akar. hiszem ha látom.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#243) Avicularia válasza WiZARD (#242) üzenetére


Avicularia
veterán

Szerintem a fényerő sincs maxon.
Tapogattam már mindkét készüléket,nem mondom hogy rossz a szifon,de még a dia/pro minőségét sem éri el,nemhogy a hd-t

(#244) joey04 válasza Avicularia (#243) üzenetére


joey04
titán

A diának sajnos messze nem olyan jó a kijelzője mint a szifonnak.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#245) Avicularia válasza joey04 (#244) üzenetére


Avicularia
veterán

Szerinted.
Szerintem meg igen.

(#246) WiZARD válasza joey04 (#244) üzenetére


WiZARD
addikt

fogtam már párszor szifont, nem mondom hogy rossz, de sose voltam elájulva a kijelzőjétől.

diám van, nincs semmi bajom a kijelzőjével.

nem mondom hogy bármelyik jobb/rosszabb, sose tettem egymás mellé őket. bár felbontás tekintetében egyértelműen dia magasan nyerő. fényerő/napon való olvashatóság az jó kérdés, de sose volt gondom diával, szerintem tök jól látható napon is a kijelzője. volt már jópár telefonom ami napon olvashatatlan volt.
az megint más kérdés hogy mennyit használom tűző napon. (semennyit)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#247) Avicularia válasza WiZARD (#246) üzenetére


Avicularia
veterán

Amiben a szifon jobb a képernyővel kapcsolatban ,az az érzékenysége.
De ugye ez vizuálisan nem állapítható meg.

Ja meg a multitáccs,ami igazából nem jó semmire.

[ Szerkesztve ]

(#248) joey04


joey04
titán

ne vegyétek el ezt az egyetlen jó pontot a szifontól, sajnos jobb a kijelzője, de ettől még minden másban szarrá veri az összes HTC.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#249) Avicularia válasza joey04 (#248) üzenetére


Avicularia
veterán

Nem akarok erről vitatkozni,mert ez szubjektív dolog.
Ha átnézel a dia topikba és elolvasod a hozzászólásaimat,igazán nem lehet a htc-vel kapcsolatban elfogultsággal vádolni.
Szerintem én vagyok ott a legkritikusabb dia tulaj.

De szvsz a dia kijelzője jobb.

(#250) WiZARD válasza Avicularia (#247) üzenetére


WiZARD
addikt

multitouch, na ez a kedvencem :)
árulja már el valaki, hogy mire jó. 2 ujjal zoomolni. húdekirály. és ezt ki, milyen gyakran használja? ezen kívül van értelme?

amúgy érzékenységre tényleg király, de ez a felépítéséből következik, kapacitív érintőkijelző az ilyen.
rezisztív meg olyan mint az összes winmo.

tudtommal kézirás felismeréshez jobb a rezisztív, ezért használják winmo cuccokhoz azt.
mondjuk amennyit én kézzel írok, hát inkább lett volna kapacitív a diamond is :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.