Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) vaskapa


vaskapa
csendes tag

sziasztok
kerdesem az lenne, hogy hol vegyek ilyen keszuleket
alapbol szolgaltatonal vennem de a vodafonnal egyelore nincs, esetleg tud vki rola, hogy lesz-e a jovoben
melyik forgalmazo adja ertelmes aron, normalis gyari garanciaval

sorry nincs billentyuzetem

(#1402) miklosme válasza vaskapa (#1401) üzenetére


miklosme
csendes tag

gyári garanviával 74-től kapod meg(talán a vip-phone adja ennyiért) de máshol is legalábbis ilyen gsmekben 1-2 ezerrel több max. bolti garival 68-70 nem rég vettem én is a One V-t elég jól körbe jártam mi mennyi merre s végül XXL GSM (68e) lett nálam a befutó bolti garival ennyire futotta... vettem már tőlük régebb 2 mobilt is sosem volt gond.. remélem tudtam segíteni, jó vásárlást. A készülékről meg annyit, hogy csak ajánlani tudom, bár vannak apróbb hibái, de semmi sem tökéletes

(#1403) TomRy


TomRy
csendes tag

Furcsaság:

A telefon pihen az asztalon, nincs rádugva semmi, nem fut semmi, lockolva van PIN kóddal, sötét képernyő. Egyszer csak felvillan a kijelző, majd elalszik. Pár másodperc múlva megint. Aztán egy jó darabig semmi, majd újra felvillan és újra kialszik. És ezt így csinálja folyamatosan. Feloldom - visszazárom, újraindítom, ugyanígy folytatja.

Ugyanezen a helyen, ugyanígy, van amikor napokig, vagy több mint egy hétig nem fordul elő ilyesmi.

Egy program fut admin jogokkal a Widgetsoid - de ettől nem szívesen válnék meg, amúgy gyári állapot.

(#1404) miklosme


miklosme
csendes tag

Nektek átlagosan mennyit bír az akksitok? Tudom, hogy használattól függ de amire nekem szükségem van nap mint nap, úgy durván 9-10 órát tudok ki gazdálkodni, kicsit kevésnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#1405) Serius1974 válasza miklosme (#1404) üzenetére


Serius1974
tag

nagyon kevés. Nem vagyok telefon nyúzó, de megvan a napi 1-1,5h beszélgetés.
Így nekem elmegy 2 napot.

(#1406) Serius1974 válasza TomRy (#1403) üzenetére


Serius1974
tag

A zsír új LG optimus 2x -em ugyanezt csinálta anno! Szerintem ez valami soft. De én se jöttem rá. Csináltam egy hard resetet, és jó volt.

(#1407) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

Múltkor megnéztem Energia menüben, 1 nap 20 óra az átlagos. Ebben benne van telefonálás, HSPA, wifi. Szóval 2 teljes nap. :)

(#1408) #35104512 válasza miklosme (#1404) üzenetére


#35104512
törölt tag

Nekem 2nap simán megvan 0-24 üzemben.

(#1409) ncc1701 válasza miklosme (#1404) üzenetére


ncc1701
veterán

Nekem elég 2x tölteni egy héten, ha 100%-ra töltöm. Kezdeti lelkesedés után szinte csak telefonálok rajta. De általában 60-40% akku töltöttség között használom, így is elég hetente 6x tölteni.

(#1410) miklosme válasza ncc1701 (#1409) üzenetére


miklosme
csendes tag

most már 20 órát kihoztam belőle és még van 25% az akksiban is, mondjuk mikor 10-12 órát ment akkor sokat ment a navi meg net az gyorsan emészti fel az engeriákat :DDD de átlagos használat mellett ezekszerint 1-1,5 nap körül is simán bírja, megizzasztva viszont lehet tölteni éjszaka..de hát ez jellemző a mai okosmobilokra :((

[ Szerkesztve ]

(#1411) ncc1701 válasza miklosme (#1410) üzenetére


ncc1701
veterán

És mindez azért, mert az a vagi, ha 8mm vékony. Lenne 12mm, oszt ilyen power usereknél elmenne 3 napot, nekem meg 10-et. :)

(#1412) s.balla


s.balla
csendes tag

Valaki esetleg tudna a kérdésemre válaszolni?

(#1413) Bambalazs válasza simihun (#1322) üzenetére


Bambalazs
senior tag

:)

... és a tőle jobbra lévő lap is tökéletes összhangban van vele: [link]

(#1414) Andrewstarr válasza Bambalazs (#1413) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Szép! :K Milyen rom?

(#1415) miklosme válasza Bambalazs (#1413) üzenetére


miklosme
csendes tag

cool :)

(#1416) ncc1701 válasza Andrewstarr (#1414) üzenetére


ncc1701
veterán

Akármi + apex szerintem.

(#1417) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

Gyári rom, root nélkül, Apex launcher + SiMi Clock, másik oldalon Extended Controls. :)

(#1418) Bambalazs válasza Bambalazs (#1417) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Apexnél nem lehet programtárból widgetet hozzáadni, csak a kezdőlapról, ezért érdemes azt kivenni apex programtár beállításból. :)

(#1419) LonGleY


LonGleY
veterán

Beszálltam a One V felhasználók körébe. :] Nagyon bejön, nagyon profi, mostanság mindenképp érdemes rámenni a Desire C ellenében (ha a hasonló árkategóriát nézzük). Az se rossz, de az inkább női telefon (főleg fehér színben). Szoftveresen ugyanaz a kettő, viszont a One V-nek gyönyörű szép a képe, és sokkal masszívabb, könnyebben megfogható a váza. Az alsó kidudorodás egyáltalán nem feltűnő élőben, és félkezes taperolás közben kifejezetten hasznos. Hibákat nem tapasztaltam, remélhetőleg ez így is marad. Még biztosan jelentkezem, üdv! :]

[ Szerkesztve ]

(#1420) miclucky


miclucky
tag

hali all,
a minap szervizeltettem a típust, halk recsegő hangszóró végett,(csere)
azóta nem recseg :)

(#1421) LonGleY válasza LonGleY (#1419) üzenetére


LonGleY
veterán

Hehe, eddig tartott a nagy öröm. :]

Szerencsére nem ejtettem el még a telefont, csak majdnem, mikor is az elkapáskor érhette némi rázkódás, mi által a hátlap alatt valami, kis kocogtatásokra elkezdett zizegni, amely zizzenés a vibramotor működésekor is előjön. Hátborzolóan idegesítő, főképp az esemény jelentéktelenségéhez mérten és az eddig tapasztalt masszivitás után. Visszavittem a készüléket, így újabb 2 hét szenvedés vár rám valami szutyokfónnal. Remélem, megcsinálják (külsérelmi nyomok nélkül).

[ Szerkesztve ]

(#1422) Bambalazs válasza LonGleY (#1421) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Az az zizzenő hang enyémnél is előjön, ha rázom, vagy ha az ujjamnak ütöm a telefont, viszont nem foglalkozom vele, mert működik és vibrálásnál sem jön elő.
Sok sikert a tiédhez! :)

(#1423) LonGleY válasza Bambalazs (#1422) üzenetére


LonGleY
veterán

Nekem nem volt eddig, csak a félszerencsés mozdulatom óta.
Nagyon zavar sajnos, teljesen hazavágja az egybegép érzést.
Köszönöm, csak tuningolnak rajta valamit!

[ Szerkesztve ]

(#1424) miklosme


miklosme
csendes tag

Nektek mennyi RAM-ot használ a gép úgy alapból? Nekem mostanába elég lassú igaz, hogy elég sokk appot fel raktam rá csak kipróbálgatásból... de most letöröltem őket mivel teljesen felesleges de nem sok változás vmi sokat foglal általában 250-300MB le is van foglalva belőle "üresjáratban" :(( de lehet, hogy ez alapból ilyen? csak nekem nem tűnt fel eddig? viszont a sebessége tényleg nem az igazi most, nem értem... :((( újonnan futattam rajta a Quadrant Standard Edition-t és nagyjából 2100 körül kapott, most lefutattam megint és 1300.. és az érezhető lassúság, lehet felraktam valami nem rá illőt?!

(#1425) LonGleY válasza miklosme (#1424) üzenetére


LonGleY
veterán

Lehetséges. Én akkor tapasztaltam lassulásokat, amikor minden szar futott a háttérben (az én apptesztelésem alatt). Napi egyszer újra szoktam indítani a gépet, így ha felmegyek wifire, tudom, hogy a Facebook messenger és a GTalk fog csak kapirgálni az esetleges szinkronok mellett. A direkte bezárogatást én sem javaslom, az Android szépen takarítja magát. Szeretem a Sense felületet, jól beállítottam, ezért én nem fogom lecserélni, meg romolgatni a lelki világát, ezeket fölös időtöltésnek tekintem amellett, hogy megbolygatja a stabilitását (ami szerintem teljesen rendben van a gyári készüléknél, frissítések után, nem egzotikus appokkal használva).

Találkoztam olyan appal, ami valóban lenyomta sebességben a gépet, de nálam az eltávolítás segített. Esetedben azt tudom javasolni, ha megvan szépen az az applista, amit szívesen használnál, és a kontaktjaidat is mentetted (pl. ha a gmail fiókodhoz volt kötve), akkor gyári resetelj egyet és inkább állítsd be megint a telót. Előtte még rámehetsz masszívabban az app tesztelésre. :] A resetről többet egyelőre nem tudok elmondani, még nem kellett alkalmaznom (sejtésem szerint érdemes a memkártyát kivenni és azt adapterrel, számítógépen, külön formázni).

[ Szerkesztve ]

(#1426) Bambalazs válasza miklosme (#1424) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Apexet használok, mert Sense túl sokat evett. Most, ha mindent kilövök akkor 190 MB-ot foglal alapból, és 200 MB szabad RAM van, viszont értelmetlen mindig bezárogatni, mert az Android magától bezárja a programokat, max 1 MB marad bent, ami említésre sem méltó. Ilyen esetben 60-80 MB szabad szokott lenni, de automatikusan változk.
A 3-4 naponta szokásos újraindítás meg teszi a dolgát. Javaslom futass le egy 1Tap cleanert, ürítsd a cache-t, és indítsd újra a telefont. Gondolom a legfrissebb firmware van fent neked.

(#1427) miklosme válasza LonGleY (#1425) üzenetére


miklosme
csendes tag

Nem kellett a reset (én is gndoltam rá) szerintem az egyik játék volt a ludas azokat az előbb nem szedtem le.. most azokat is letöröltem és az van csak fent amit nap mint nap használok és eddig se szedtem le és nagyon szépen működik újra :DD szóval nálam is megtette a törlés a hatását.

(#1428) ncc1701 válasza Bambalazs (#1426) üzenetére


ncc1701
veterán

Ha apexvan fenn, akkor a sense-t be lehet karanténolni? Merthogy taskmanagerben láccik, h megy az apex, és a sense is...

(#1429) Bambalazs válasza ncc1701 (#1428) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Nem akartam ebbe belemenni nagyon, mert félek, hogy elcseszem vele a frissítést. :)
Jó ez így, ahogy van, ha megjön rá a 4.0.4 + 2.1, az még jobb lenne.

(#1430) LonGleY válasza Bambalazs (#1429) üzenetére


LonGleY
veterán

4.0.4 már rég jött rá - nálam (t-mobil).

(#1431) Bambalazs válasza LonGleY (#1430) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Eddig egy One V sem kapott még, pedig arról lenne valami feljegyzés neten, utánanéztem. Küldj már egy screenshot-ot, kérlek! :K

(#1432) ncc1701 válasza Bambalazs (#1431) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálam sincs 4.0.4, pedig szintén trés. 4.0.3 van, és nincs frissítés rá...

(#1433) LonGleY válasza Bambalazs (#1431) üzenetére


LonGleY
veterán

Most egy probléma miatt szervizelik, majd utána screenshotolok.

(#1434) Bambalazs válasza LonGleY (#1433) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Mindenhol 4.0.3 / 4.0A van. Ami érdekes, hogy minap kapott két kanadai szolgáltatós One V is újabb firmware-t (2.22.661.2), miközben a jelenlegi nálunk csak 2.22.401.1. [link]
Ha 4.0.4 / 4.1A frissítés lenne, akkor a szoftverszám is ugrana...

[ Szerkesztve ]

(#1435) Real Ghoost


Real Ghoost
aktív tag

4 hónap gondtalan használat után megjelent egy sárga folt a jobb felső sarokban, majd eltűnt, aztán ismét megjelent és azóta is ott van. Van valami bevált módszer ellene? Írátok itt korábban, hogy a ragasztó kiszáradása után el fog tűnni, de nálam nyilván más hozta elő. Nem zavaró különösebben, de azért jobb volt nélküle.

(#1436) ERD


ERD
csendes tag

Sziasztok!
Én vagyok az, aki nem értette anno/kb.3 hete/hogy miért nem jön a rendszerfrissítés a gépre,holott közületek már többen megkaptátok.Mint utólag kiderült számomra hogy azért késett,/Bambalázs beletrafált!/mert a telóm ázsiai.Ezt úgy tudtam meg,hogy különböző próbálkozásokkal egybekötve feltettem az "android assistant"-ot,és ez a progi kijelezte./később töröltem,mert nem kellett/Nos, a gondom a következő:Internetes áruházban vettem a telefont,magyar nyelvvel.Ha belementem a beállításokba,tudtam volna választani szinte az összes európai nyelvet.Viszont tegnap este azt vettem észre hogy átváltott angol nyelvre.A beállításokban most csak indonézangol,taiwaniangol,vietnamiangol stb.közül lehet csak választani....Megértem az angolt,de a hajam égnek áll! Mit lehet csinálni? Mi cseszhette el?Három hónapig jó volt,most is rendesen működik/talán/ a nyelvet kivéve.
Nem vagyok a témában otthon,tanácstalan vagyok.
Aki jótanáccsal lát el előre is megköszönöm.
Üdv! :W

Minden úgy szokott elromlani,hogy előtte még jó volt.

(#1437) miklosme válasza ERD (#1436) üzenetére


miklosme
csendes tag

az enyém elvileg szlovák..volt rajta néhány szlovák nyelvű hivatkozás :) de semmi gond vele frissítés is volt szerencsére

(#1438) Ukraan


Ukraan
aktív tag

Srácok!
A háttérben futó(kilépés után) alkalmazásokkal ti mit szoktatok tenni? Sokan azt mondják, nem érdemes őket manuálisan bezárni, nekem viszont néha 6-8 is fut.

BÚÉK!

(#1439) Bambalazs válasza Ukraan (#1438) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Igen, de azok háttérfolyamatok és ha megnézed, 1-20 MB-nál nem fogyasztanak többet.

(#1440) Ukraan válasza Bambalazs (#1439) üzenetére


Ukraan
aktív tag

Nem tudom, mik lehetnek pontosan. Az általam bezárt programokra gondolok, amikből a Home gombbal kilépek. A bezárást követően megmaradnak háttérben futó programként. Akkor nem érdemes miattuk aggódnom és állandóan bezárogatnom mindet? Az üzemidó és a rendszer gördülékenysége miatt aggasztanak igazán.

BÚÉK!

(#1441) ncc1701 válasza Ukraan (#1438) üzenetére


ncc1701
veterán

Semmit. Ha nagyon zavarnak, akkor le lehet karanténolni őket.

(#1442) simihun válasza ncc1701 (#1441) üzenetére


simihun
aktív tag

helló Srácok,

kis segítségre lenne szükségem, azaz Downgrade, amit véghez kellene vinnem, h lezárhassam a telómat, majd újra rátolni a T-mobilos cumókat.

valaki tudja a megoldást, privátban pls.1 kis ösztönzés. megvan a kód, ami nyit valamit, amit pár kommentel ezelőtt feszegettünk :P :C

(#1443) #35104512


#35104512
törölt tag

Gyári alkalmazások közül lehet valahogy törölni? Facebook, google+ és hasonló értelmetlen dolgokra gondolok.

(#1444) simihun válasza #35104512 (#1443) üzenetére


simihun
aktív tag

ncc1701 kolléga 1 régebbi hozzászólásában megosztotta velünk:

[link]

(#1445) #35104512 válasza simihun (#1444) üzenetére


#35104512
törölt tag

Köszönöm, de ebből én nem sokat értek :) és pl se a fészbuk se a google+ nincs köztük (de ahogy nézem, arra nem válaszol az oldal, hogyan lehetne ezeket törölni).

(#1446) simihun válasza #35104512 (#1445) üzenetére


simihun
aktív tag

Ahhoz rootolni kell a telót (ami garanciavesztéssel járhat... :N ), majd a Google Play áruházban keresgélsz az "Root" Uninstaller apk-k között. Egyébként nem tudod törölni a gyári alkalmazásokat.

(#1447) #35104512 válasza simihun (#1446) üzenetére


#35104512
törölt tag

Köszönöm, akkor még meggondolom :R

(#1448) simihun válasza #35104512 (#1447) üzenetére


simihun
aktív tag

igazán nm :)

(#1449) mody


mody
tag

Hali,

Ma olyat vettem észre a telón, hogy a Facebook névjegyek nincsenek beszinkronizálva. Megpróbáltam a beállítások között újra syncelni, a kék facebook logós képernyő be is jön, valamit csinál is, de nem jelennek meg újra a contactok.

Valaki tud rá valami megoldást, a factory reseten kívül?

(#1450) miklosme


miklosme
csendes tag

Nem tudom titeket mennyire zavar, de engem eléggé, hogyha netán böngészés közben meg akarok nézni egy videót akkora rendre egyik böngésző.sem tud vele mit kezdeni, illetve azt mondja, hogy telepítések flash-t! ami azért vicc...
mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.