Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:23:49

LOGOUT.hu

HTC One S

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) Pori12


Pori12
tag

Srácok, lemerült nullára a készülékem, nagy nehezen elkezdte venni a töltést, majd amikor felállt eltűntek a kezdőképernyőről az állandó ikonjaim a legalsó sorban (kamera, tárcsázó, stb...)
Ennek ellenére így fantomizálva is működnek, ki is húzhatóak az asztalra és akkor látszanak is.

Lenne javaslatotok a megoldásra? (Viper 3.1.1)

[ Szerkesztve ]

(#8052) kew


kew
senior tag

Hali!

Az alábbi adatokkal rendelkező telefont szeretném visszaállítani gyári fw-el:
S4 Ville
HBoot: 2.15
S-ON
Radio: 1.15.50.05.29
CID: HTC__102
Android ver: 4.4.2 (CM11)
Kernel ver: 3.4.82-g3a1522e
cwm recovery

Tudnátok ebben segíteni?

Fastboottal visszazárom a bootloadert (fastboot oem lock parancs, és kész?), aztán futtatom a megfelelő RUU-t, és meg is vagyok?

Honnan tudnám levadászni a fenti adatoknak megfelelő RUU-t? Sátán #8008-as hszében lévő verzió megfelelne nekem?

Kössze! :R

(#8053) Sátán44 válasza Pori12 (#8051) üzenetére


Sátán44
addikt

Teló újraindítása, de gondolom ezt már próbáltad, ha ez nem segített, akkor mentsd le az adataidat és mehet az FR.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#8054) Sátán44 válasza kew (#8052) üzenetére


Sátán44
addikt

Itt egy remek leírás: [HOW TO] Unbrick/Restore HTC One S to Stock "Relocked"

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#8055) kew válasza Sátán44 (#8054) üzenetére


kew
senior tag

Köszi, eddig stimmt! :) Akkor az tök mindegy, most milyen radio, kernel, stb verzió van rajta? Az általad linkelt RUU jó lehet nekem (RUU_Ville_U_JB_45_S_HTC_Europe_3.16.401.8_ Radio_1.11.50.05.28_10.27.50.08L_release_301814_signed_2_4.exe)?

[ Szerkesztve ]

(#8056) Sátán44 válasza kew (#8055) üzenetére


Sátán44
addikt

Nem tudom, próbáld meg, max nem megy fel és hibával leáll.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#8057) Pori12 válasza Sátán44 (#8053) üzenetére


Pori12
tag

Igen, sajnos a reboot nem segített. Titaniummal le tudom menteni az appokat és azok beállításait is, valamint a Viper ezer féle személyes beállítását is?

Van esetleg újabb Viper a gépre amit ajánlanál?

Köszi! Üdv!

(#8058) Sátán44 válasza Pori12 (#8057) üzenetére


Sátán44
addikt

Nincs ettől újabb Viper. A beállítások mentését nem tudom, hogy lehetne megoldani én mindig újra beállítom őket.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#8059) kirkri


kirkri
addikt

Sziasztok!

A nejem S3-as HOS telefonját el szeretném adni, erre a napokban előjött rajta a home button bug. :W
Egyelőre csak kétszer produkálta, de így nem tudom mennyire lehet eladni.
Azt már láttam a fórumban, hogy megjavítani csak alaplap cserével lehet, esetleg a home gomb letiltása lehet egy fél megoldás? (Természetesen a vevőt tájékoztatnám róla).
Ezt a gomb letiltást miként lehet megoldani?

Illetve ebben az állapotban mennyit érhet az egyébként jó állapotban lévő készülék?

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#8060) kew válasza Sátán44 (#8056) üzenetére


kew
senior tag

Felment rá, müxik is faszán, köszi! :)

(#8061) Sherkulás


Sherkulás
aktív tag

Sziasztok A készülékem Power gombja a fedél alatt ahol a mikró kapcsoló van tönkre ment (mondjuk simán leolvadt de ez most mind1 :) )

Kérdésem, hogy esetleg tud valaki egy szervízt ahol értenek is a HTC One S-hez és tudnak alkatrészt beszerezni? Köszi

Rust | C | Java | Kotlin | Swift | Objective - C

(#8062) kilozsul válasza Pori12 (#8057) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Szia!

Nem egyedi a probléma! A legújabb Vipernél van gond az iconpack-ok alkalmazásával. Menj be a Venom Tweak-be, és ott állítsd át az iconpackot az eredetire. ha azon van, akkor valamelyik másikra, aztán vissza.

(#8063) Pori12 válasza kilozsul (#8062) üzenetére


Pori12
tag

Szia!
Köszi a tippet, próbáltam szinte azonnal ezt is, de nem hozott eredményt.
Amúgy egész jól megszoktam, egyedi láthatatlan gombsora nincs mindenkinek :D

(#8064) csokorrobin


csokorrobin
csendes tag

Üdv.
Vettem egy htc one s telefont, és a kamerában az autófókusz nem működik. Próbáltam más rommal is, tehát hardveres a hiba. Ha kicserélem a kamerát, az megoldaná a problémát, vagy az nem függ össze vele. Válaszokat előre is köszönöm.

(#8065) csokorrobin


csokorrobin
csendes tag

Üdv,
A htc one x kamerája megegyezik a htc one s-sel? Htc one s-be rakhatok htc one x kamerát?
Felismeri a telefon, vagy inkább rakjak bele one s kamerát. (htc one x kamerát többet árulnak, olcsóbban)
Válaszokat előre is köszönöm.

(#8066) Sátán44 válasza csokorrobin (#8064) üzenetére


Sátán44
addikt

Ehhez sajnos nem értek, de egy GSM szervizt megkérdeznék a helyedben.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#8067) csokorrobin válasza Sátán44 (#8066) üzenetére


csokorrobin
csendes tag

Köszönöm.

(#8068) asyyxx


asyyxx
csendes tag

Üdv!
Leírom a problémám, hátha találkozott már valaki hasonlóval. Na szóval, adott egy HTC One S, aminek tökéletesen működik a touchscreen-je, egészen addig, amíg hozzá nem érek egy másik ujjal(egyidejűleg). Ilyenkor az elsőként hozzáért ujjam alatt az érzékelés elkezd szaggatni(még akkor is, ha egyből leveszem a második ujjam... továbbra is szaggat). Ha leszedem az ujjamat az érintőről, majd vissza, akkor megint "tökéletes"(egészen addig, amíg két ujjal egyidejűleg nem érintem). Próbáltam gyári visszaállítást, de semmi javulás. HTC gesztusok be van kapcsolva. Esetleg valaki találkozott ezzel a hibával? Szoftveres vagy hardveres eredete lehet?

Mellékelt képen csináltam egy Line drawing tesztet.
bal felülről kezdtem húzni az ujjam, a képernyő feléhez érve rákoppintottam egy másik ujjammal(egyidejűleg) és a vonal elkezdett szaggatni, majd le az első ujjam és új vonal, aminél ugyan ez az effekt.

(#8069) Ap3x89


Ap3x89
aktív tag

üdv!
most készülök telot venni a ons s és samsung galaxy s4 mini között vacilálok. mit ajánlotok mit tegyek?
ti vennétek még egyszer one s-t ha most telot vennétek?

Xbox 360 slim --- Gamertag: apatizs

(#8070) Jannn válasza Ap3x89 (#8069) üzenetére


Jannn
senior tag

Mivel a speckói szinte ugyanazok, leginkább ez dönt h a fémes tapintás, vagy a szappantartós műanyag tetszik-e.
Azon kívül h a sense vagy a touchwiz jön be. Nyilván itt mindenkinek a sense, ha átmész a samusokhoz akkor meg a touchwiz lesz a jó...
Részemről +1 a HTC-nek

[ Szerkesztve ]

(#8071) Pori12 válasza Jannn (#8070) üzenetére


Pori12
tag

Nekem volt Samum egy kis ideig, de soha többet nem kéne.

(#8072) umfrider válasza Ap3x89 (#8069) üzenetére


umfrider
senior tag

Szia!

Egyetlen egy kifogásom van a htc-nk mellett, az pedig a kicsit k@ki üzemidő. De kompromisszum képes. Gondolkodás nélkül megvenném ismét. Ár/érték arányban kitűnő szerintem, a kijelző is nagyon tuti, a kamera meg egyenesen ÖTÖS!
( rasszista vagyok, szerintem samsungot NE! )

Más ( jo kis kampány :DDD ): mostanában sokszor eldobja a hálózatot a telefon, nem tapasztalt senki ilyesmit? Persze gyorsan megoldom, mert rep mód be/ki és már jó, csak kellemetlen, ha ezt telefonálás közben teszi. Valamint, ha a világítás automatára van állítva, akkor az nem szuperál 100%-osan. Mikor kéne nem nyomja fel maxra, sötétben pedig alkalmanként így is kiviszi a retinámat. Nem szabályozza valami frappánsan :(

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#8073) Janaboy


Janaboy
veterán

Kaptam ma frissítést! Security fix!

Janaboy

(#8074) Janaboy válasza Ap3x89 (#8069) üzenetére


Janaboy
veterán

Én utálom a Samsungot bár tartósan nem használtam, de egyszerűen a touchwiz..sok csicsa, alig lehet kijönni..
A HTC Sense már jó ideje végig követ, szerintem a legjobb és leglogikusabb! Leszek is gondban, ha letelik a One S-em élettartalma :( Az új Senseben annyi mindent megváltoztattak, hogy már nem tetszik :(
Nekem pl a tárcsázó és a korábbi hívások egy listában kezelése annyira jó (eddig mindegyik senseben meg volt), most láttam valamelyik nap egy HTC One minit és szomorúan tapasztaltam, hogy ott már variáltak rajta :((

Janaboy

(#8075) umfrider válasza Janaboy (#8074) üzenetére


umfrider
senior tag

Én is hasonló cipőben járok. Minden szépen átgondolt, az új Sense meg egyenesen megrémiszt...

Samsung. Szoftveresen is tele van pakolva minden földi jóval, mely fölösleges, csillog villog, de béna. Egyszerűen gagyi szerintem. Tömegcikk. Szvsz

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#8076) Pori12


Pori12
tag

Sziasztok!

FR után vagyok Viper 3.1.3-mal. Korábban sikerült valahogy, hogy a lockscreen-en ne kelljen a lakatot felhuzigálni minden élesztésnél, hanem jöjjön egyből a homescreen. Ezt most nem tudom elérni.
Mit kéne beállítanom hozzá, hogy megint így működjön?

Köszi!

(#8077) Pori12 válasza Pori12 (#8076) üzenetére


Pori12
tag

Jelentem megoldottam: Beállítások > Testreszabás > Zárolási képernyő stílusa > Nincs lezárási képernyő!

Üdv mindenkinek!

(#8078) gordonfreemN válasza Jannn (#7678) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na összességében itt tartunk.

Szervíz szerint a telefon Wi-Fi OK. 2X IS! Majd 4 hónapig nem volt nálam a teló...
Itthon, ha 40MHz-re teszes a sávszélt vagy autóra, akkor behal, alig 0.7mega a letöltés.
20MHz-en már jobb a helyzet, 5 körül van és néha felmegy 10-re is.
Ugyanez a teló rokonoknál, barátoknál is szörnyű letöltési sebességeket produkál. De azt nem tudom náluk milyen router milyen beállításokkal van, azt tudom, hogy a net mindenhol több mint 20mega...
Itthon egy iphone 4 N-es wifi-vel 15megát produkált. Egy másik szintén 10-15megát.
Egy xperia sp 30-at.
Úgyhogy valaki ha átlátja és megtenné, összerakhatná a képet, mert én már teljesen fonalat vesztettem. Sajnos igazi alternatíva híján nehéz lépés lenne, de így elképzelhető, hogy megválok a telótól. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8079) Janaboy válasza gordonfreemN (#8078) üzenetére


Janaboy
veterán

Wifi jelerősség mit mutat? Én is 40 mhz-en használom a wifit már régóta és semmi bajom sincs vele..máshol is használom a wifit, semmi bajom vele..antenna nem sérült meg?

Janaboy

(#8080) gordonfreemN válasza Janaboy (#8079) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Wifi jelerősség maxon, érdekes, hogy a kapcsolat sebességére (link speed) mindig csak 1Mbps-t ír, ritkán 2-t.
signal strength: excellent.Már a routeres topikot is megkezdtem mert nem egyértelmű, mivel lehet a baj :(
[link]

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8081) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#8080) üzenetére


gordonfreemN
addikt

a telefon életében nem esett még le, max 30centi magasságról szőnyegre lecsúszott, szóval semmi esés. Ezen kívül semmi. Amikor megvettem még úgy emlékszem, jó volt (de csak halovány emlék, lehet csak behaluzom) de érdekes, mit találtam egy hónapja sem volt meg és már baj volt vele:
[link]
Csak itt még a net nem túnt fel, ettől független a wifi gyenge volt. :( tehát kezdetektől ilyen lehet.

Gondolkozok, hogy kicserélem benne a SOC-ot, de nem találok ebay-en. :(

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8082) Janaboy válasza gordonfreemN (#8080) üzenetére


Janaboy
veterán

Gondolom a fw újrahúzása, gyári visszaállítások stb megvoltak?
Kizárt, hogy router gond lenne, mert akkor csak egy routernél lenne gond!
Érdekesség képen állítsd már bg-re a routert (tehát N ne menjen!)!

Janaboy

(#8083) gordonfreemN válasza Janaboy (#8082) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ezek mind megvoltak, eredmenytelenul.
Van egy ujabb erdekesseg viszont tegnap este ota:
prohardver.hu/tema/router_gondok/hsz_20764-20764.html

bocs, telorol nem tudok linkelni normalisan.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8084) Jannn válasza gordonfreemN (#8083) üzenetére


Jannn
senior tag

Nem értem miért nem dobod már ki azt a gagyi routert, manapság nem nagy tétel egy másikat venni. Főleg h az apró is tele van használt olcsó routerekkel

(#8085) gordonfreemN válasza Jannn (#8084) üzenetére


gordonfreemN
addikt

az lessz...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8086) Speeedfire válasza gordonfreemN (#8083) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ne dobd ki, adj neki egy esélyt custom fw-vel is.
Van hozzá openwrt, ddwrt.
Lehet van rá talán tomato is, ezt nem tudom.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8087) Janaboy válasza Jannn (#8084) üzenetére


Janaboy
veterán

Akkor barhol jar mindenki routeret dobassa ki?
De mar kovetni se birom, csak sajat routerrel rossz vagy mashol is?

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#8088) gaborgyula


gaborgyula
tag

Az imént érkezett egy rendszerfrissítés a készülékemre.

#: 3.19.401.103

[ Szerkesztve ]

(#8089) gaborgyula


gaborgyula
tag

(#8090) gaborgyula


gaborgyula
tag

Hasonló frissítés érkezett a Desire X-hez is az éjjel. (mindkettő telenoros)

(#8091) gordonfreemN válasza Janaboy (#8087) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Hm érdekes, az uj firmware amit speedfire ajánlott, hozott változást. Most már megvan folyamatosan a fix 5Mbps. Amúgy máshol sem jó, de mindenhol gagyi router van. :U

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8092) Speeedfire válasza gordonfreemN (#8091) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ezek a linuxos fw-k sokkal jobbak. :K
Otthon 1043nd van openwrt-vel és nagyon jó a jel.
Az albiba egy gyengébb van (720n), gyári fw-vel, de ez is megfelelő.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8093) umfrider válasza gaborgyula (#8090) üzenetére


umfrider
senior tag

Nekem is jött a frissítés. Azt mondjuk nem tudom mit ért, maga a leírás alatt...

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#8094) gordonfreemN válasza Jannn (#8084) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na, vettem egy új routert a probléma megmaradt. 40MHz-en a wifi nulla egész öt Mbps, 20MHz-en 5Mbps.
Szóval a teló szar, de a nyomorult HTC nem akarta cserélni a SOC-ot mert akkor imei is változott volna vagy ki tudja miért. Van valami módszer amivel úgy taccsra vágom a telót, hogy biztosan cserélik? Már csak azért is, mert ilyen bumburnyákok, hogy 3-4 hónapig dekkol náluk a teló és nem tesznek vele semmit, csak ráírják, hogy ok. Addig meg veszek valami értelmesebb telefont.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#8095) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Helló!

Hasznaltan vásároltam egy ilyen készüléket. Rootolva van costume rommal. Hogyan tudnám a gyári rendszert visszaállítani? Nem akarom a rootot meg semmi buheràt!

(#8096) umfrider válasza gordonfreemN (#8094) üzenetére


umfrider
senior tag

Én ilyenkor azt szoktam eljátszani, hogy nem veszem át. Anno monitorom jött vissza teszt O.K.-kal. Na mondom álljon meg a menet. Visszaküldettem, megint vissza jött, a 3. küldés után már vissza is kaptam az árát.
Jól jártam, mert 3 év gari volt rá alapból és ez a vásárlást követő 2. éven belül történt, amikor ugyanis már komoly értékvesztésen kellett volna átesnie. Míg ment a szívózás a garanciánál addig meg ugyan annyiért vettem egy LED-et, tulajdonképpen 1:1 csere lett a vége, ha utánaszámolok.

[ Szerkesztve ]

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#8097) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Na most ott tartok, hogy csak a recoverybe jutok el és letöröltem "szerencsésen" az egész rendszert és minden fájlt a telefonról... :O
Fájlt másolni pedig nem tudok recoveryben! Mi a fenét csináljak? Próbálkoztam ADB parancsokkal, de hát alig értek angolul és semmi sem működött eddig. :Y :Y

(#8098) Jannn válasza KD6-3.7 (#8097) üzenetére


Jannn
senior tag

Merész vagy

(#8099) KD6-3.7 válasza Jannn (#8098) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Hm már megcsináltam. Win8 szarakodott, nem akart minden drivert felrakni. Átmentem Win7-re és woáláá siker!

(#8100) kelly416


kelly416
veterán

Sziasztok!

Sajnos nagyon rosszkor, költözés közben adta be a kulcsot az Asszony telója. Tegnap gond nélkül üzemelt, éjjel annyira lemerült, hogy kikapcsolt, most meg csak a "htc ONE" és alul "beatsaudio" képernyőig jut el.
Keresgélnék, de nincs időm. Ezért kérdezném meg, hogy van-e bármilyen lehetőség lementeni az adatokat róla, legalább a saját képeket, vagy csak egy hard reset/factory reset segíthet?

Most nekilátok keresgélni is, ameddig van időm, de ha tudtok valami gyors segítséget adni, azt nagyon szépen megköszönöm.

Szerk.:
Full gyári, ami hivatalos frissítés jött ki rá, az van rajta. Nincs root, nincs semmi mókolás.
Azt hiszem, a gyengébbik verzió, ha ez jelent valamit.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.