Hirdetés

2024. június 28., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:23:49

LOGOUT.hu

HTC One S

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) istnag válasza gordonfreemN (#7449) üzenetére


istnag
addikt

Ilyenkor "újrarajzolja" a kijlezőt,ugyanis a játék,vagy egyéb dolog,annyira felemészti a memóriát,hogy ki kell lőnie a Rosie-t. Amint kilépsz,elindítja újra,csak ez időbe telik.

(#7452) nczoli válasza szuladam (#7448) üzenetére


nczoli
csendes tag

Én teljesen megértem Szualadamot. Én is folyamatosan keresgetem mi lehetne egy csere-alternatíva, de - a hibái ellenére - nekem annyira tetszik a ONE S, hogy az általam elérhető áron kapható telefonoknál úgy érzem, hogy kompromisszumokat kellene kötnöm...

(#7453) istnag válasza nczoli (#7452) üzenetére


istnag
addikt

Én már nem vennék telefont Sense nélkül,vagy lehet igen,de,akkor az valamelyik WP -s Lumia le(nne)sz. :)

[ Szerkesztve ]

(#7454) szuladam válasza istnag (#7453) üzenetére


szuladam
aktív tag

Én is imádom a Sense-t a legjobb felület a világon, ezért is szomorúan váltam meg a htc-től, de nincs keret az új one szériára. Egekben az ára mind a két telónak, és ha bevállalnám a one minit vagy mit, tuti bukta a frissítés, pont mint az előző (x/s) szériánál is. Már nem bízok a htc-ben.

(#7455) magellan14


magellan14
tag

Ez telefonválasztás most nekem is nagy gond, mivel beadtam a telefonomat szerveizbe hogy csináljanak nekem s-off nyitást ... annak már egy hónapja , mint kiderült közben elment az áram és nem tudják helyrehozni a téglásitást... csere lapot meg eddig nem kaptak..
Állitólag a napokban ,,megbeszéljük'' hogy hogy tovább.Az erre vonatkozó topicot már átolvastam... nagyrészt a Nexus 4re, Xperia sp-re esküsznek. Bár innen is szivessen fogadnék pár tippet,mert a cserébe kapott Desire X egy nagy kalap s..r és már jó telefonnal sem találkoztam ami elérhető áron van.

(#7456) istnag válasza magellan14 (#7455) üzenetére


istnag
addikt

Ha most kellene telefont vennem:
-htc one
-lumia 1020
Ha ennyi pénzt nem tudnék hirtelen összeszedni, néznék használtam egy ONE -T. Már van 100 alatt is bőven . Ha így sem,akkor addig szenvednék a desire x el,míg nem gyűjtőm össze a hiányzó részt. :)
A nexus 4 amúgy jó telefon...

(#7457) magellan14 válasza istnag (#7456) üzenetére


magellan14
tag

nem titkolt szándékom h. javaslom nekik az új telefon megvételét..mivel beadtam 1 One S-t ugyanazt kérek vagy ha nem akkor egy Nexus 4et azzal h. ott kifizetném az árkülönbséget.

(#7458) Naigen válasza magellan14 (#7457) üzenetére


Naigen
aktív tag

Privátba bedobhatnád milyen szerviz, hogy tudjam hova ne vigyek telefont :) Gondolom simán elb@szták, de egyszerűbb áramszünetre fogni...

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#7459) magellan14 válasza Naigen (#7458) üzenetére


magellan14
tag

Magam sem tudom ki mire fogja a hibát,mindenesetre a kis szervizeket jobb nagyivben elkerülni,pláne hogy ott a garancia is kétes.

(#7460) szuladam válasza magellan14 (#7459) üzenetére


szuladam
aktív tag

ha gondolod majd írok, hogy milyen a nexus 4 a one s után. sp-t nézegettem én is, bár csak egyszer volt a kezemben 1 percre, de a kijelző a one s-hez képes hát... borzalmas. nagyon csúnya.

(#7461) ulmikukac válasza szuladam (#7460) üzenetére


ulmikukac
tag

Én is szívesen venném ha írnál hogy milyen a Nexus 4 a one S után. Mindenképp google termék lesz a következő telefonom a frissítések miatt.

Pixel 8 Pro bay

(#7462) istnag válasza Sátán44 (#7408) üzenetére


istnag
addikt

A SiperCID a Facepalm S-OFF -hoz kell,ami meg a Maximushoz. :D Szóval mégis, csak kötelező ;)

(#7463) magellan14 válasza szuladam (#7460) üzenetére


magellan14
tag

Nexus 4 volt a kezemben,elég sokat tudtam tapizni (tiltott 3 betűs navigáció telepités miatt (januártól már legális)).
Véleményem szerint jelen pillanatban az a legjobb alternativa HoS csere esetén hasonló árfekvésben.
Namost, méretre kb akkora tégla mint a One S, annyi hogy némileg vastagabb és nehezebb,de az nem számottevő. Kijelzőn közelről látszanak a rács kockái, de ugysem 2centi távolságról kell használni. Maga a rendszere elég csupasz(de a Sense-hez képest mi nem az?!). Gyorsabb a 4 magos Kait proci mint a mi 2nk. Az aksi közepes használat mellett is 2 napot húzza bő fél éves korában,és ami jó 4.2 futtatásakor egy éjszaka alatt mindössze 1% -ot csökkent a töltötségi szint bekapcsolt wifivel!
Mivel mindenhol üveg képes csúszkálni és karcolódni is.
Személyes tapasztalataim ezzel véget érnek ,úgyhogy szivessen várok(nánk) egy kiterjedtebb összehasonlitást! :)

(#7464) Sátán44 válasza istnag (#7462) üzenetére


Sátán44
addikt

Ott a szó :)

Még mindig a Maximus van fent. Az új Viper romot várom már nagyon, de eddig csak S3-ra csinálták meg.

[ Szerkesztve ]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#7465) szuladam válasza magellan14 (#7463) üzenetére


szuladam
aktív tag

Sok rosszat hallottam a full üveg miatt, de hát szerintem a fólia majd megoldja a gondokat.

(#7466) Lamberd


Lamberd
tag

Sziasztok!

Nexus 4 ről a tapasztalatom.
2012. júliusba vettem egy fekete One S-t aminek 2013 februárjára teljesen lepattogott az éléről a festék, ezért a Telenor közös megegyezéssel cserélte a készüléket Nexus 4 -re.

Amit kiemelnék, sokkal jobb hangzás telefonálás közben is, nagyon gyors, nagyon szép kép, és mivel nyitható a rendszer rengeteg rendszer ha van kedved és időd ezzel szórakoznod bármit kihozhatsz a készülékből ajánlom a http://pdafanclub.hu/ fórum Nexus 4 oldalát a toppon vannak a Nexus kérdésben. És ami fontos 18 hónapig tuti a legújabb szoftver.
Hátrányok:
Az nem telefon az egy ékszer, a két üveg lap és az alu csík a legkisebb dologtól karcolódik, benyomódik első naptól tokba hordtam mégis 3 hónap alatt karcos lett, szét kell fóliázni ha meg akarod védeni. Fapados rendszer ha nincs kedved Roomokkal szórakozni ha bele szerették a Sense-be nagy csalódás lesz. A sebesség és a variálhatóság engem nem kárpótolt, nekem olyan volt mintha beülnék egy étterembe ahol végül én főzök saját magamra és a végén a számlát is ki kell fizetnem.

Ez év májusba eladtam a Nexus 4 -emet és vettem egy szürke One S -t annak ellenére hogy akkor már tudtam nem fog valószínűleg frissülni.

Viszont amit tudok és sose gondoltam volna a Nexus előtt a következő telefonom LG lesz, mert azóta ki próbáltam pár LG készüléket a Nexus 4 megbízhatósága, gyorsasága párosult egy tűrhető Androiddal.

Remélem segítettem.

Lambi

(#7467) szoja válasza Lamberd (#7466) üzenetére


szoja
tag

Na igen, az LG nagyon belehúzott a fejlesztésekbe, a One S utáni helyzetet tervezgetve én is arrafelé kacsintgatok. A G2 egyszerűen gyönyörű, gyors és a 3000 mAh-s akku is nagyon vonzóvá teszi - az egyetlen problémám a mérete, de talán lesz hamarosan egy ennek a tulajdonságaira építő kisebb modell is.

(#7468) istnag válasza szoja (#7467) üzenetére


istnag
addikt

G2 :) először feltétlen nézd meg élőben.

(#7469) szuladam válasza Lamberd (#7466) üzenetére


szuladam
aktív tag

Csak annyit a fóliázásról, melyik telefont nem kell fóliázni? Nekem végig fóliázva volt a one S-em de ha nem lett volna rajta, az is tuti karcos lenne. Sajnos még nem létezik karcálló üveg, és szerintem soha nem is lesz. Gorilla Glass... ugyan... csak papíron karcálló

(#7470) nczoli


nczoli
csendes tag

A frissítések egyébként egy érdekes kérdés. Én sem örülök, hogy a HTC ilyen hozzáállást tanusít az ügyben. De arra is gondolni kell, hogy tulajdponképpen a 4.1 óta semmi érdemleges nem változott (legalábbis egy átlaguser számára). Van egy Nexus 7-em. Tökre várom a frissítéseket, aztán semmi sem történik.
Szóval lehet, hogy jobb egy 4.1 sense, mint egy stock 4.4....

(#7471) szuladam válasza nczoli (#7470) üzenetére


szuladam
aktív tag

kontra: ha jönnek az új appok és firssítések az appokra, már nem az lesz, hogy minimum legyen 4.1-ed hanem 4.2 vagy 4.3... és akkor az elég para tud lenni

(#7472) Janaboy válasza magellan14 (#7455) üzenetére


Janaboy
veterán

Ilyet csinálnak szervizben? Vagy ezek ilyen zug szervizek? Vagy ha ott csinálják, akkor marad a gari?

Janaboy

(#7473) nczoli válasza szuladam (#7471) üzenetére


nczoli
csendes tag

Persze. Nem akartam elbagatelizálni a frissítések fontosságát, csak azt akartam mondani, hogy azért nem csak az számít.

(#7474) #75952384


#75952384
törölt tag

Hello valaki tudna segíteni nekem abban hogy honnan tudom meg szerezni a gyári romot és recovery t hozzá ?

Előre is köszönöm :)

(#7475) magellan14 válasza Janaboy (#7472) üzenetére


magellan14
tag

Persze.Szervizekben Riff / Jtag boxokkal irják át a telefon fő kezelőszoftvereit,ami persze alkalmas arra is hogy átirják a telefon adatait/paramétereit/statisztikáját/védelmét.Igy szokták újjáéleszteni a félholt készülékeket. A gond csak az ha hozzá nem értők éppen a halálba taszitják vele a telefon alaplapját,az visszafordithatatlan.

(#7476) szoja válasza istnag (#7468) üzenetére


szoja
tag

Persze, mindenképp :) Láttam már élőben, mondjuk sok időm nem volt. Ezek szerint neked nem jött be - miért? Privátban is válaszolhatsz, ne a fórumot terheljük...

(#7477) szuladam


szuladam
aktív tag

Most olvastam egy érdekes cikket... ([link]
Valaki tudna ajánlani egy ilyen programot? Másik fontos kérdés, az ilyen kereső appok, csak akkor működnek, ha a mobilnet és/vagy gps IS be van kapcsolva?

(#7478) istnag válasza szuladam (#7477) üzenetére


istnag
addikt

(#7479) #75952384


#75952384
törölt tag

Hellooo Ismét én vagyok valaki tud segíteni hogy honnan tudnám meg szerezni a gyári szoftvert és recovery ehhez a mobilhoz ?

(#7480) Sátán44 válasza istnag (#7478) üzenetére


Sátán44
addikt

Pont tegnap este üzemeltem be, farankón működik.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#7481) istnag válasza Sátán44 (#7480) üzenetére


istnag
addikt

Én,akkor állítottam be,amikor megjelent róla a "bemutató" itt:
[link]
Remélem sosem lesz rá szükségünk,de egyébként tényleg jól működik. :K

(#7482) Lácsi


Lácsi
csendes tag

Sziasztok,
Az alábbi problémával küzdök.
Használtan vásároltam telefonomat fél éve. Az első pillanattól kezdve bosszantó tulajdonsága volt a gyenge jelerősség. Ehhez társul, hogy mobilinternettel kizárólag az EDGE protokollt használja. Ahol más telefon 3G vagy HSPDA sebességre is képes, ott az enyém nem.
Gyári friss software-rel használom, próbálkoztam már gyári visszaállítással, de a gond továbbra is fennáll.
Bármilyen ötletet szíves fogadok.

[ Szerkesztve ]

(#7483) istnag válasza Lácsi (#7482) üzenetére


istnag
addikt

A preferált hálózat mire van állítva? Apn jól be van lőve? Előfizetés mobilinternetre rendben?

[ Szerkesztve ]

(#7484) beloadjoker


beloadjoker
őstag

-Csáó !

repedt digitizert nehéz cserélni a telón ? valakinek volt már dolga vele ?

üdv!

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#7485) Lácsi válasza istnag (#7483) üzenetére


Lácsi
csendes tag

APN:
NÉV: web'n'walk
APN: wnw
Proxy: nincs
Port: nincs
Felhasználónév: nincs
Jelszó: nincs
Kiszolgáló: nincs
MMSC: nincs
MMS-proxy: nincs
MMS port: nincs
MMS protokoll: WAP 2.0
MCC: 216
MNC: 30
Hitelesítés típusa: PAP
APN típusa: default,supl

Előfizetés rendben.

A hálózat kizárólag GSM vagy auto módban működik, ha csak WCDMA-t állítok be nincs hálózati jel.

(#7486) istnag válasza Lácsi (#7485) üzenetére


istnag
addikt

Nekem default,hipri van.
Sim kártya milyen? Nem túl régi? Te vagtad,vagy vagtad? A kis pöckök a Sim fedél alatt hogy vannak? Rendesen hozzáérnek a hátlaphoz? Nagyon,nagyon óvatosan próbálhatsz kicsit kifelé hajlítani rajtuk. Minden.

beloadjoker:
Youtube-n keress rá,hogy htc one s screen repair,vagy htc one s dissambley

gordonfreenM:
Igazad van, az is simán lehet. :K

[ Szerkesztve ]

(#7487) gordonfreemN válasza Lácsi (#7485) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Az nem jó, nyilván ezért nem megy a 3g.
A telefon volt már rootolva? Az 1hszben van a leírás, hogyan tudod megnézni.
Ha volt, akkor lehet, hogy valami nem jó a radio rommal.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#7488) Lácsi válasza istnag (#7486) üzenetére


Lácsi
csendes tag

Próbáltam hipri-vel is, ugyanaz.
Sim max 2 éves, a boltban vágták ahol a telefont vettem.
Pöckök látszólag rendben vannak.

(#7489) istnag válasza Lácsi (#7488) üzenetére


istnag
addikt

Gyári rom van rajt? Bootloader nyitott, zárt?

(#7490) Lácsi válasza gordonfreemN (#7487) üzenetére


Lácsi
csendes tag

Jól értettem, hogy a bootloader-ben a felső sorban olvasható LOCKED jelenti, hogy nincs rootolva?
Ha igen, akkor ez nem volt piszkálva.

[ Szerkesztve ]

(#7491) gordonfreemN válasza Lácsi (#7490) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Igen
Akkor ez sem lehet baj, de én mégis a radioromnál próbálkoznék valamivel, ha nem akarod gariztatni.
Persze ha minden más rendben vn.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#7492) Lácsi válasza gordonfreemN (#7491) üzenetére


Lácsi
csendes tag

Lejárt már a garancia.
Hol kezdjem a radiorom mahinálást, link vagy oldal ötlet?
És köszönöm az eddigieket is!

(#7493) gordonfreemN válasza Lácsi (#7492) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Én csak a saját ötletem írtam le, ne bízz bennem vakon!
Jómagam még ezen a típuson nem cseréltem se romot, se nem root-oltam, mert nincs rá szükségem.
Javaslom várd meg egy hozzáértőbb véleményét is a témában!
És igazán nincs mit megköszönnöd, csak ötleteltem. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#7494) istnag válasza Lácsi (#7482) üzenetére


istnag
addikt

Először is kellene tudnunk,milyen telefonod van, S3 vagy S4-es processzorral szerelt. Ezt legkönnyebben,úgy tudod kideríteni,hogy letöltöd az antutu programot és,ha az információkban az órajel ~1700 ig van akkor s3,ha ~ 1500 ig,akkor s4-es.
Utána tudni kellene,milyen CID számú a készülék,ehhez le kell töltened a CIDgetter nevű alkalmazást a Play áruházból,amit elindítasz és a legfelső sarokban,pirossal írja ki a készülék CID számát.
Végül tudni kell,hogy milyen rom van most a telefonon.

Ezen adatokat felhasználva,futtatni kell egy gyári RUU -t. Ha így sem javul meg,akkor mechanikus probléma van,nem szoftveres.

(#7495) szuladam


szuladam
aktív tag

hát tessék:

NEXUS 4 (személyes tapasztalat, vélemény)

Nos, ma megérkezett a nexusom, így egyenlőre csak az első benyomásokról tudnék írni, hogy milyen a HOS után. A külsőről nincs mit írni, hisz ég és föld a különbség, de persze horizontálisan. Azaz nem mondhatom hogy ez szebb, vagy a másik. Ez üveg, az fém. Most is azt mondom, hogy a HOS gyönyörű. Az sokkal ívesebb, formásabb, a nexus inkább téglás, de nekem mindkettő szép.

Smooth-abb, de még sem. Még nincs belakva, minden telefon sprintel, amikor friss, miután be lesz "lakva" mintha lelassulna, és hozzá képest egy dobozból kivett teló gyorsabb érzést kelt. Ez is, de idővel változni fog szerintem. Légyegében: nem érződik a különbség a két teló között ( hála a hos-ban lévő legjobb 2 magos procinak)

A kijelző:
-szélesebb és nem lett magasabb. ennek én örülök, nekem jobb így olvasni és böngészni. Mondhatni túl keskeny lett a szememnek a hos kijelzője ezért nem szerettem böngészni rajta mostanában.
-Ha nagyon szőrszálhasogató akarok lenni akkor még talán az élesség (ugye nagyobb felbontású) is szebb lett.
-DE! érezhető a különbség, nehéz megmondani, hogy miben de hogy más technológiájú a kijelző az biztos. Nem mondhatom hogy fakóbb, inkább nem olyan erős, karakteresek a színek, hanem inkább világít a telefon, míg a hos meg "erősen színes" volt. (lehet nehezen érthető, de én valahogy így látom.)

Ami hiányzik/hiányozhat: talán az a sok...sok...SOK HTC-s app. De mondom én magamnak... igazából sose használtam őket, sőt már-már zavart, hogy tele van a menüm fölösleges appal és még csak elrejteni se tudtam őket... Szóval fura, hogy nincs tele extrákkal, de legalább nem zavarnak. Szóval design részről kár értük, praktikusság részéről meg HÁLA ISTENNEK végre eltűntek!

Ami elsőre fura volt: nova launchert használtam a hos-on már több hónapja, és most itt az original launcher de hol vannak a beállítások személyre szabások?! Na ez nagyon hiányzik nekem. Túlságosan minimál, sőt szinte nincs semmi személyre szabható beállítás. ( lock screen, gombok, alkalmazások rendezése, az eszköz kezelő beállítása stb...) ezt hiányolom. Itt azért a htc több lehetőséget adott egy kicsivel.

+ nekem fura, hogy "csak" 12 giga helyem van a fapados androiddal, míg a full extrás sense-szel szintén ennyi helyem volt. többre számítottam igazából, csak ennyi.

Egyenlőre ennyit tudok mondani így pár órával a bekapcsolás után. Hogy hosszútávon mi lesz, ahhoz még kell pár hét, egyenlőre nem bántam meg a váltást, bár tény, a szívemhez nőtt a htc és még mindig a leggyönyörűbb telefon a piacon a HOS.

(#7496) Sátán44 válasza szuladam (#7495) üzenetére


Sátán44
addikt

Gratulálok az új telefonhoz! Remélem később sem bánod meg a váltást. :)

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#7497) Lácsi válasza istnag (#7494) üzenetére


Lácsi
csendes tag

Félek, ez a probléma már nem én súlycsoportom, plusz a legutóbbi alkalommal a bootloaderben véletlenül rányomtam a recovery-re és a telefon csupán egy piros háromszöggel reagált, és lefagyott.
Csak hosszas próbálkozás után kelt életre, így a további károkozást elkerülendő visszaviszem a boltba.

(#7498) kew


kew
senior tag

Sziasztok,

Teljesen gyári állapotú telefonra szeretnék új romot tenni, gondoltam az itt sokat ajánlott viper-t próbálom meg.
Egyelőre ott tartok, hogy kinyitottam a bootloadert, de most, hogy olvasgatok, kezdek összezavarodni :)

Ez után már csak annyi a dolgom, hogy felteszem az új recovery-t (paul félét), majd Sátán44 videója alapján a Viper 2.1.0 romot, vagy szükséges először S-off és superCID is, szintén Sátán kollega leírása alapján? Utóbbi ha most nem is szükséges, érdemes-e megcsinálni? Kicsit az bonyolultnak tűnik első ránézésre :)

köszi!

(#7499) Sacaaaaa


Sacaaaaa
csendes tag

hello.
be lehet ezen a telon olyat állítani, hogy a fenti értesítő csíkokat vékonyabbra állítani? Jó lenne több értesítést látni, mert így kb 4et jelenít meg rendesen.

köszi előre is.

(#7500) Sátán44 válasza kew (#7498) üzenetére


Sátán44
addikt

Szia!

Nem bonyolult feltenni a Vipert. :)

Bootloader nyitva van, ez már jó. Ezt a leírást kövesd a második lépéstől. Nem kell soff és supercid a Vipernek ;)

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.