Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) NeAndrew válasza Graphics (#46) üzenetére


NeAndrew
csendes tag

Mivel Te Kínából nem rendeltél, megragadtál ott, hogy csak a klónok léteznek...

Havi szinten szoktam ebayről rendelni.

(#52) Magnat válasza FefeeX (#50) üzenetére


Magnat
veterán

Nem hinném, h ez csak itt probléma ... elnézve a statisztikákat ([link], [link]) eléggé marginális az Apple részesedése a desktop (és a mobil) os-ek piacán. Most akkor az almások vagy nem interneteznek vagy mégsincsenek annyian.
Szerk.: persze, nyilván a user is tehet róla, de ha megnézed amit lent linkeltem, sok teszt szerint konkrétan a Win lett a legbiztonságosabb oprendszer.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#53) hallador válasza FefeeX (#50) üzenetére


hallador
addikt

Ezt hagyjuk, mert ez meg nem az és ha tettszik, hanem meg kell tanulni a rendszert, azért ne legyenek kétségeid, ha egy Windows 7-hez szokott usert, tegyük fel Marika nénit, a Mac elé ülteted, pont annyira fogja tudni használni, mint egy Ubuntu-t mert nem ismeri.

Ezeket a tipikus urban legendeket, hagyjuk már, hogy leülsz és használod, mert ez bullshit, Aki foglalkozott emerekkel tanított meg ismeri valamennyire az operációs rendszereket az ezt azért látja, ide tartozik még a mac soha nem romlik el és hasonló veszettségek, ami persze megint nem igaz.

Szerintem is mindenki azt használja amit akar, de azért azt nem kellene elvitatni, hogy ezek urban legendek.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#54) FefeeX válasza Magnat (#52) üzenetére


FefeeX
veterán

Most összekevered a rendszer "sebezhetőségét" meg a tényleges "támadásokat". Valóban, ha fel akarják törni a géped, odaül valaki, akkor ott számít az, amit linkeltél, bár általában ekkor sem ezeket használják ki, hanem a 3rd party programokat, mivel ezeken keresztül még egyszerűbb a bejutás. Ha csak a hekkerkonferenciákat nézed, állandóan ez van.

OSX alatt nincs olyan, mint Win alatt, hogy elindítasz egy exe fájlt, és hoppá, a hálózaton minden exe fájlod vírusos lett és tovább fertőz. És nem azért, mert az OSX nem exe fájlt használ. Azért van ez főleg, mert a Win alá egyszerűbb megírni úgy, hogy az összes verzió alatt fusson, valamint sokkal nagyobb az elérhető felhasználói bázis. Nem véletlen egyébként, hogy a legtöbb vírus nem "sebezhetőséget" használ ki, hanem a "user error"t... (mindenkinek ingyen kell minden, ráadásul azonnal)

hallador: tudod hány nem hozzáértő van a családomban, a környezetemben meg úgy amúgy? Nem sok... Tudom, nem hiszed el, de általában az emberek nem arra használják a gépet, mint amire itt a PH fórumon az átlagos IT addikt... És barátom, az OSX-et nem kell tanulni, eddig bárkinek odatettem, amit akart rajt, azt meg tudta csinálni. Egyébként azt vallom, hogy az egyszeri felhasználónak nem is kell többet tudnia. Csak amíg a Macet kibontod, és azt kapod alapból, amit egyébként azután is használsz, a Windows beállításait azért jó végigzongorázni. Tehát mondjuk egy adott géppel, hogy ugyanoda juss, hogy Marika néni boldogan fészbukozhasson meg táblázatot kezeljen, a Wines géppel mint rendszergazda, te fél órával többet töltesz el. Arról nem is beszélve, a Winnel mennyi felesleges szemetet kapsz pluszban.
És egyébként magyarázhatsz, de aki a Vezérlőpultot már betéve tudta használni, a Win10-es gépházzal az is elszív pár tíz percet első használatkor, mi ez, ha nem újra tanulás?

[ Szerkesztve ]

(#55) hallador válasza FefeeX (#54) üzenetére


hallador
addikt

Te is magyarázhatsz nekem, mert nekem mind a három van Linux, WinXP/7/8.1/10, meg MacOSX is. szóval ne magyarázd meg, mert ezek szerint amit Te előadsz megint bullshit, mert Marika néni, ha csak Facebook-ozik, akkor bizony ehhez tök mindegy milyen operációs rendszer használ ugye? Na ugye!

És egyébként magyarázhatsz, de aki a Vezérlőpultot már betéve tudta használni, a Win10-es gépházzal az is elszív pár tíz percet első használatkor, mi ez, ha nem újra tanulás?

Akkor szépen próbáld meg beírni a keresőbe, hogy Control Panel és akkor láss csodát megjelenik. Az egyetlen fájó pont ami a "gépházba" van a rendszer frissítés, minden másra ott a Vezérlő pult ma is. Szóval ne magyarázd meg, hogy leül és használja. Amire hivatkozol, arra majdnem tök mindegy mit használ Marika néni.

Ha viszont egy sima User esetleg nem csak facebookozni akar, akkor mg meg kell tanulni a rendszer, tök mindegy hogy MacOSX, Linux, vagy Windows....

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#56) kromatika


kromatika
veterán

nagyon szép és minőségi. Bravo HP.Látszik hogy kiváló összeszerelés,a forma meg elsöprő. :K

(#57) zola96 válasza hallador (#55) üzenetére


zola96
senior tag

OS X; vagy te tudod már, hogy nevet változtat az Apple? :F

Tetszene,ha a zsanérok mögött nem lenne az a kiálló potroh ilyen leírhatatlan színű.

[ Szerkesztve ]

(#58) hallador válasza zola96 (#57) üzenetére


hallador
addikt

? :F

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#59) access_denied válasza hallador (#45) üzenetére


access_denied
senior tag

Bocs, most nincs időm, de EZT is érdemes elolvasni a tisztán látás végett.

(#60) zola96 válasza hallador (#58) üzenetére


zola96
senior tag

OS X-nek hívják, nem MacOSX

(#61) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Valóban szép lapos. (főleg az utolsó kettő, amit elárvereznek) :)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#62) hallador válasza zola96 (#60) üzenetére


hallador
addikt

Ok, bocs OS X, de a lényegen nem változatat.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#63) zola96 válasza hallador (#62) üzenetére


zola96
senior tag

Mindenki használja ami számára szimpatikus. Én ezt ezért, te azt azért. Mindegyiknek van előnye-hátránya egyaránt. Egyiknek másiknak valamiből kicsit több/kevesebb stb. Én már nem fárasztom magam, hogy bizonygassam az én igazam, minek? :))

(#64) #Chris


#Chris
tag

Csúnya, bár biztos szépnek szánták. Zsanér szerintem gyenge. Teljesítménye kérdéses. Drága. Ha már mindenáron divatolni szeretnék meg menő akarnék lenni, akkor minden szempontból jobb a Macbook (12"). Ráadásul olcsóbb. 300k-ért vinnék ezt max.

(#65) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Nincs ebből valami letitsztult. giccs nélküli verzió? Ránézésre hányinger kerülget, pedig a vonalai szépek csak ez a festés...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#66) hallador válasza zola96 (#63) üzenetére


hallador
addikt

Igazad van ezzel én is így vagyok.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#67) tDr1v3r válasza Magnat (#48) üzenetére


tDr1v3r
veterán

De ez kinek ciki... meg úgy alapjáraton, hogy lehet az ciki hogy mit használok? Elég proli gondolkodás ez, már meg ne haragudj...

De szépen felépítés a hülyeségedet a kevés tapasztalatodra, az fix. Pont az a mentalitás amitől hányni tudok...

A tesztre: Nekem nem tetszik a gép, nagyon rideg... egy Infinite display-és XPS millióval szebb.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#68) buvartacsko válasza Magnat (#35) üzenetére


buvartacsko
addikt

aha, tehát ciki vagyok amiért macbookot használok informatikusént mert úgy érzem ez számomra a legjobb gép, amivel mindent meg tudok csinálni amit én akarok? jobban érzem meg egy unix rendszerben, és élvezem ha még szép is? jó tudni. a google és a microsoft is használ apple termékeket, az ms elég sok appot fejleszt iOS-re is, szerinted min teszik ezt? majd szólj nekik hogy cikik. :)

[ Szerkesztve ]

(#69) Reggie0 válasza #Chris (#64) üzenetére


Reggie0
félisten

Ar arkulonbseg, kb. 100 euro. Macbook mivel tud tobbet? Neztem a specet es semmivel, sot...

(#70) zola96 válasza Magnat (#35) üzenetére


zola96
senior tag

Ez még így 3-4 évvel ezelőtt "talán megállta" volna a helyét , de ma már szerintem inkább ciki ilyet kommentelni mint Apple eszközt használni. Arra nem gondolsz, hogy valakinek azért kell iPhone mert könnyen tudja kezelni? Például egy hivatali embernek? Vagy azért használ macbookot mert hordozható és bárhol abbahagyja ugyanott folytatja 6 óra múlva, egyszerűen?
Ennek a gondolkodásmódnak már leáldozott, akkor most ciki Xiaomit használni mert kínai meg olcsó a hardveréhez képest? :W

(#71) mildwood


mildwood
tag

Azt a mindenit milyen csilivili szirszart rittyentett ez a két "művész"... Most döntsük el, hogy kirakatba kell és ne legyen benne hardver, vagy használjuk és nem rakunk rá szir szar giccset...azok a kövek 2 hét alatt kipotyogbak belőle ha használom is...bár párizsban biztos az volt a bejövős...maga a gép amúgy szép, az alap színek szerintem hibátlanok.

P

(#72) hallador válasza buvartacsko (#68) üzenetére


hallador
addikt

A fél Cisco, IBM MacBook pro-t használ, szóval szerintem nem Ciki, Én Linuxot használok VMware-es, és Microsoftos környezetben :DDD, Na ez a ciki.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#73) QwErTy42 válasza #Chris (#64) üzenetére


QwErTy42
addikt

Csak az Alma! ;]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#74) gerii


gerii
addikt

Azt a 2mm-es fedelet nem tudom realizálni, élőben kell megnézni hogy felfogjam. Illetve a HP 8540-esem fedele 10mm vastag, azon a kijelző káva műanyaga 2mm-es, de akkor sem felfogható :Y

(#75) #Chris válasza Reggie0 (#69) üzenetére


#Chris
tag

Ebben a kategóriában már ne a speckót nézd. Vedd a kezedbe a Macbook-ot és megérted. Az se baj, ha kipróbálod és használod egy darabig. Egyébként a sok 'apróság', amiben a Macbook jobb, azt összeadod, már jelentősen jobb.

(#76) #57919488


#57919488
törölt tag

Ez hova teheto a HP rangletran majd?

(#77) QwErTy42 válasza #Chris (#75) üzenetére


QwErTy42
addikt

Elhúzhatnál a búsba... Minden hasonló cikknél megjelensz és az alma felsőbbrendűségéről csöpögsz.
A kutya nem kíváncsi rád sem az Erre.

Van más ultrabook is a kategóriában ami megeszi az Ert nem kell messzire menni, ott a 13-as XPS.

(#78) buvartacsko

Akinek meg vindóz, annak meg az Er nem játszik. Most adtál a sz-rnak egy pofont. :(((

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#78) buvartacsko válasza QwErTy42 (#77) üzenetére


buvartacsko
addikt

akinek osx kell annak nem esz meg semmit az xps. :)

(#79) F34R válasza hallador (#29) üzenetére


F34R
nagyúr

Nah ez mar jobb, mind hardverben mind anyagban :DDD

(#80) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Első ránézésre nagyon szép, az ár szintén oké. A célpiac ezzel be is van lőve. Nem csóróknak készül és ez is rendben van. Aki pedig megveszi ennyi pénzért, 1-2 év múlva kivágja az ablakon és vesz másikat.

Egyébként az arany nem a stílusom, de ezüst, vagy matt ezüst - fekete kombóval simán elviselném.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#81) AusWolf válasza Magnat (#13) üzenetére


AusWolf
őstag

De igen, megoldott, legalább is Windows 10-ben simán jobbklikk -> képernyőbeállítások alatt ott van. :)

Más: ez a réz szín szerintem annyira nem is rossz, ellenben az utolsó oldalon az egyedi dizájnok... ajjajj... :D A természeti motívumos még egy finomabb lelkületű nőnek csak-csak elmegy, nade az az arany-gyémánt förmedvény egyszerűen borzalmas.

Megint más: Ez a túlnyomásos hűtés mitől is annyira hiperszuper? A bordákon mindenképpen túlnyomás lesz, ha eléjük teszünk egy ventit. Ez az aktív hűtés lényege, nem? :F

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#82) ttt1


ttt1
őstag

A kijelző miért nem lehetett matt? Másban nem igazán lehet belekötni...

(#83) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Az államat még mindig keresem az utcán, annyira padlót fogtam ettől a gyönyörűségtől :Y
Mondjuk azok a speckó kiadások már túlontúl giccsesek, de az eredeti verzió büntet.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#84) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Volt nekem HP Spectre 13, ez a notebookok királya. Valami embertelenül gyönyörű, igazi mestermű az összes. Oda-vissza pofán veri minőségben a MacBookot.

[ Szerkesztve ]

(#85) Crafter32


Crafter32
őstag

Nagyon szép gyönyörű notebook. Elfogadnám.

(#86) Magnum_


Magnum_
nagyúr

ha nem hangos, akkor kellene :-))

I humbly and respectfully decline™

(#87) Alchemist


Alchemist
addikt

Vérpistike szőke barátnőjének pont jó lesz ez a palacsintasütő! ;]

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#88) #57919488 válasza ForRedGlory (#84) üzenetére


#57919488
törölt tag

Minosegben?
Ez mit jelent pontosan? (tenyleg erdekel)

(#89) ForRedGlory válasza #57919488 (#88) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Sokkal kecsesebb, "áramvonalasabb". Mellette egy MacBook baltával van faragva. Kézben fogva minőségibbnek hat szerintem, de lehet csak a MacBook utálatom jön ki :D

(#90) access_denied válasza ForRedGlory (#89) üzenetére


access_denied
senior tag

Az jött ki.

De korábban elhangzott a nagy igazság, a szubjektív dolgokon vitatkozni nem érdemes.

(#91) #Chris válasza QwErTy42 (#77) üzenetére


#Chris
tag

:D Miért zavar téged az, hogy beírom, hogy jelenleg mi a helyzet? Jelenleg egyik gyártó se tud jobb notebook-ot gyártani, mint az apple (sajnos), csak majmolják. Ha tetszik az érzékeny lelkednek, ha nem. Az XPS is jó gép, csak nem a jelenlegi áráért...

Mert windows-t nem lehet a macbook-okra tenni? :)

[ Szerkesztve ]

(#92) Graphics válasza #Chris (#91) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát persze.... Azért az erősen szubjektív véleményed ne akard már mindenki torkán lenyomni...

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#93) FefeeX válasza Graphics (#92) üzenetére


FefeeX
veterán

Tudod, az ilyen jellegű vélemény, akár az övé, akár a tiéd, erősen szubjektív. Mint ahogy van itt egy csomó almaellenes troll (az igazi troll), akik úgy emlegetnek almát, hogy nem volt ezzel kapcsolatos előzménye. De muszáj volt nekik leírni, nem csak ide, mindenhová, hogy az Apple szerintük szar.
Sőt, továbbmegyek, szerintem az összes fórumozó összes bejegyzését ha megnézed, mindenkinél lehet ilyet találni, és ilyen alapon ki is lehetne tiltani mindenkit, egytől egyig... :U

(#94) Hopkins95 válasza #Chris (#91) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nekem volt Macbook Airem, abban egyet tudok érteni, hogy abban a kategóriában tényleg egy etalon. A kérdés az, hogy tetszik -e valakinek az OS X, vagy inkább a Windowsot szereti(volt rajta Windows is, de a 126-os SSD-n alig maradt utána hely). Én másfél év használat után pont ezért adtam el, mert nekem személyesen a Windows jobban bejön(többek közt pl. játékra sokkal jobb).

A gáz szerintem az, hogy a többi gyártó igen elszállt az árazásban, mert ők is Macbook áron akarják adni a gépeiket, holott sokszor nincsenek annyira kiforrottak, mint egy Macbook.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#95) kpal


kpal
veterán

Tetszik dizájnra . Eddig a Samsung Series 9 kedvenc ,de most már ez is .

(#96) Rhino666


Rhino666
őstag

Ennek a vekonysagnak van valami gyakorlati haszna is vagy csak agyatlan alma-majmolas? :F

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#97) access_denied válasza Graphics (#92) üzenetére


access_denied
senior tag

Nem akarok utazni rád, de amit művelsz az kritikán aluli. Attól, mert belinkelsz egy bazi nagy képet és a másikat ezzel akarod lejáratni az téged minősít. Ez egy fórum, ahol az objektiv tények mellett mindig ott lesz a szubjektivitás is.

(#98) gergejly


gergejly
aktív tag

Ha a facebookon lennénk, azt írnám, de céép XD
De mivel nem ott vagyunk, nem írok ilyet

(#99) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Nekem pont bejon a fekete- arany kombo, de meg egyelore eleg az ux303, hp bol meg egy oreg probook desktopnak oszt szevasz...

(#100) QwErTy42 válasza #Chris (#91) üzenetére


QwErTy42
addikt

Mert egy troll vagy.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.