Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) hallador válasza sad_Vamp (#150) üzenetére


hallador
addikt

Csak ezzel az érvvel egy probléma van. Ha 15 000 gépre nézed, és bejönnek az igények, a csoport szemlélet, a felhasználói igények, a különböző szelekciós kérdések, akkor az alma semmire nem alkalmas ebből. Szóval az alma nagyon jó hobbi masina, de az munkavégzésre alkalmatlan a legtöbb, helyen, és feleslegesen drága is.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#152) stevve válasza sad_Vamp (#150) üzenetére


stevve
nagyúr

Megint az a kérdés, hogy kinek?

Ahogy említettem, egy DJ-nek alma, otthon, utazás közben filmezni, netezni tök mindegy, de egy vállalati környezetben Win. Nem igaz, hogy mindenki alma áron adná a termékét, az igaz, hogy van egy sáv, amiben a gépek ennyibe, egy másikban annyiba kerülnek. Szerintem arról kellene inkább leszokni, hogy az almát egy külön világnak tekintjük. Ha nem így teszünk, akkor megvan a helye és bár státusza miatt drágább a társaknál, a felhasználás területe határozza meg, hol jobb vagy rosszabb alternatíva a Wines laptopoknál.

(#153) access_denied válasza hallador (#146) üzenetére


access_denied
senior tag

A Macbook és egy üzleti notebook felhasználási terüelete egészen más. Te kritizáltál, hogy hogyan lehet a cikkben látható notit egy Macbookkal összehasonlítani, ehhez képest ott tartunk, hogy üzleti notit hasonlítunk össze Macbookal. Kissé nevetséges. Az ilyen notikhoz, mint ez a HP, nincs dokkoló, max port replikátor, mert ez sem üzleti célú noti.

Virtuális környezet. Abszolút életszerű, hogy egy egy diszkes rendszeren 8-10 virtuális gépet futtatsz. A diszk performanciád egészen biztonsan elégséges lesz, kimész az ügyfélhez, várjon, elindítom a szervereket és kb. fél óra múlva folytassuk a megbeszélést. Látszik, hogy soha nem voltál ilyen bemutatón. Prezentáció, vagy kapcsolódás VPN-en, akárhogy egy demó környezethez és ott be lehet mutatni lagmentesen, hogy miről szól a virtualizáció.

Ja, és nem csak vmWare Workstation létezik a világon. Szerintem nem volt közöd semmilyen OS X rendszerhez, ismeretanyagod kevés, és ez nincs párhuzamban azzal a magabiztosság amivel itt előadod magad.

És még mindig nem olvastad el azt a cikket sem amit linkeltem, pedig érdemes lenne javítani a látókörön.

[ Szerkesztve ]

(#154) hallador válasza stevve (#152) üzenetére


hallador
addikt

Pontosan így van, amint az alma-t egy PC-nek tekintjük (hiszen ők alkották meg a fogalmat magát is), akkor már is kiderül, hogy nem egy külön világ, csak máshogy gondolnak dolgokat.

(#153) access_denied

A Macbook és egy üzleti notebook felhasználási terüelete egészen más.

Ezt tudjuk, és akkor most?

Te kritizáltál, hogy hogyan lehet a cikkben látható notit egy Macbookkal összehasonlítani, ehhez képest ott tartunk, hogy üzleti notit hasonlítunk össze Macbookal.

Ezt amúgy tuti nekem akartad írni? Vagy nem tudom, ki hasonlította a MacBook-ot egy üzleti géphez? Vagy tőlem láttál ilyet itt? Szerintem nem nekem akartad ezt írni.

Virtuális környezet. Abszolút életszerű, hogy egy egy diszkes rendszeren 8-10 virtuális gépet futtatsz.

Igen az jelenleg az egy terás 850 Pro ssd-men van egy Hyper-V, és egy VMware vSphere 6 környezet is. Mi a probléma vele?

A diszk performanciád egészen biztonsan elégséges lesz, kimész az ügyfélhez, várjon, elindítom a szervereket és kb. fél óra múlva folytassuk a megbeszélés. Látszik, hogy soha nem voltál ilyen bemutatón.

Egy ha már minősítesz érts hozzá, ha nem értesz hozzá, akkor meg ne minősíts, mivel jelenleg VMware rendszermérnök vagyok, és 6 éve VCP lehet logy többön voltam mint Te, de ha már ekkor a mellény mesélj már neked milyen tapasztalataid vannak Virtualizáció terén mert látom szaki vagy...

Prezentáció, vagy kapcsolódás VPN-en, akárhogy egy demó környezethez és ott be lehet mutatni lagmentesen, hogy miről szól a virtualizáció.

Na ja pláne, ha egy olyan nagyvállalathoz mész bemutatni, mondjuk, ahol nincs net, nincs 3g és nincs seemi sem (MVM) pl. Na ott hogyan valósítod meg ezt? Mert voltam 3 - 4ilyen cégnél, ahol azt mondták, hogy akkor szeretnék látni a rendszert, meg nyomogatni is, de sem erőforrást nem adnak, sem pedig vpn nincs, akkor jön a notebook.

Ja, és nem csak vmWare Workstation létezik a világon.

Meséld el szépen, hogyan futtatsz egy MMU környezetet más kettes típusú virtualizáción, úgy, hogy a 64 bites virtuális gépek is fussanak virtualizálva. Kérlek, mert izgatott vagyok.

Szerintem nem volt közöd semmilyen OS X rendszerhez, ismeretanyagod kevés, és ez nincs párhuzamban azzal a magabiztosság amivel itt előadod magad.

Na akkor olvass vissza, vagy a lustaság fél fikázás.

És még mindig nem olvastad el azt a cikket sem amit linkeltem, pedig érdemes lenne javítani a látókörön.

Te is jós vagy a másik maces kollégádhoz hasonlóan, mert szerintem Neked fingod nincs a virtualizációról ez 100 km-rről látszik, de ne aggódj nem vagy egyedül, a hülyeség erősít, csak nem biztos, hogy jó a vége.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#155) access_denied válasza #06658560 (#133) üzenetére


access_denied
senior tag

Nem vagy business közelben, nem így működnek a dolgok. 10 éves notik vásárlása, kábelek dugdosása nem opció. Üzleti noti, üzleti operációs rendszerrel, dokklóval. Ez így működik.

(#156) stevve válasza access_denied (#155) üzenetére


stevve
nagyúr

Pontosan, az amortizáció után már mindegy, hogy mennyire működik még - ilyenkor kerül ki átlagfelhasználók kezébe, akik meg elhalnak, hogy mennyivel jobb X évesen is, mint egy alsóbb kategóriás consumer. :D

(#157) access_denied válasza stevve (#156) üzenetére


access_denied
senior tag

Adom. Itt az aprón is vannak Lenovo X220 230-ak 100 alatt, szerintem nagyon jó vétel. Igaz vaskosabb mint az x240, de minőségi bill, kialakítás stb.

(#158) sad_Vamp válasza hallador (#151) üzenetére


sad_Vamp
őstag

figyeled, hogy nem munkáról, hanem átlagfelhasználásról beszélek?!
Mert mit csinál egy átlagfelhasználó? Böngészik, emailezik, néha ír egy hivatalos levelet amit kinyomtat, vagy tovább küld, videót néz (azt is leginkább YT-n tehát streamelve). Játszani FB-n belül szokott valószínűleg. Esetleg képeket szedbe a telefonról, fényképezőről ebben a photos még segít is neki. Hát zenére az iTunes egy sz@r... de azért hallgatni lehet rajta.
Szóval, miért kell ehhez windows?

Persze aki olyan programokat használ ami csak windowsra van, szüksége van a teljese MS Office csomagra, meg kompatibilis akar lenni a kollégáival annak nem alma kell, munkára az pár kivétellel (DJ, grafikus -bár ez is lassan megdőlni látszik, zenész) WIN való.

Amúgy ez a business class laptop is egy nagy humbug az utóbbi időben. A különbség tényleg annyi szokott lenni a legtöbb gyártónál, hogy matt a kijelőz és rondább a müanyag, jobb esetben adnak valami extra szerviz/csere garanciát is. Ahol már van dock lehetőség azok már igen komoly és borsos árú business gépek, nem tudom más cégeknál hogy van, nálunk nem igazán jellemző hogy egy bizonyos összeg fölé menjenek.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#159) Reggie0 válasza #Chris (#143) üzenetére


Reggie0
félisten

Meg egy nyitott chrome :)

Ha mellette mar dolgozol is egy CAD-el(eleg csak megnezni valamit), vagy fpgara forditasz valamit,akkor a 16gb eleg karcsu. En is szenvedtem a memoria hianytol, 16gb az a minimum ajanlott kategoria.

[ Szerkesztve ]

(#160) access_denied válasza hallador (#154) üzenetére


access_denied
senior tag

Nincs nagy érkezésem a háború és békéhez, lényeg:

vmWare rendszermérnök vagy? Gratulálok, borzalmasan bonyolult dolog, nekem a munkám részének kb. 1%-át sem teszi ki, annyit kell foglalkozni vele.

"Na ja pláne, ha egy olyan nagyvállalathoz mész bemutatni, mondjuk, ahol nincs net, nincs 3g és nincs seemi sem (MVM)"

Az már aztán komoly egy cég, ahol se net, se 3g. Az meg még komolyabb, ha neked sincs. :)

(#161) hallador válasza sad_Vamp (#158) üzenetére


hallador
addikt

Én is Linuxot használok, otthon is és munkára is. Otthon azért mert nem is kell több ingyen vagy amire igényem bőven kiszolgál.
Munkára meg mert megszoktam, szóval nem én vagyok az akit meg kell győznötök arról, hogy minek a Windows.

Amúgy ez a business class laptop is egy nagy humbug az utóbbi időben. A különbség tényleg annyi szokott lenni a legtöbb gyártónál, hogy matt a kijelőz és rondább a müanyag, jobb esetben adnak valami extra szerviz/csere garanciát is.

Szerintem nem így van, de ne menjünk bele nem Business topik ez. Te a 150 - 200 000 F-tos kategóriáról beszélsz, de felső kategóriában nem igaz amit állítasz.

Ahol már van dock lehetőség azok már igen komoly és borsos árú business gépek, nem tudom más cégeknál hogy van, nálunk nem igazán jellemző hogy egy bizonyos összeg fölé menjenek.

Pontosan így van ez Magyarországon, ahogyan írod, ezt mi is így tapasztaljuk. Viszont vannak cégek nem feltétlenül Magyarországon, ahol befektetnek komolyabb termékekbe is.

(#160) access_denied

Látom a sötétség felütötte a fejét megint. De ne ragozzuk, mert szerintem Te kb kiindulsz a matyi BT-ből, de vannak olyan helyek, ahol nem így gondolkodnak, tudod, szigetelt épület 3g se be se ki. De gondolom nem láttl még ilyet ugye? Nem baj, csak ne fikázz ha valamihez nem értesz, mert ugyan a magyar öntudat előjött de az nem elég tudod...

Van az integrátor tudod mi az ugye?

Amúgy a VMware infra magától nő nem kell sehol kiépíteni tudod. Na akkor a kérdésemre nem sikerült látom válaszolni,cserébe a troll faktor magasan jár.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#162) oszi666 válasza sad_Vamp (#158) üzenetére


oszi666
őstag

Most a kkv gepekre gondolsz? Dell vostro meg tp edge? Mert azok tenyleg botranyosak. Marmijt ugy, hogy egyszeruen iszonyatosan tul arazottak, kb ujra csomagolt konzumer.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#163) sad_Vamp válasza oszi666 (#162) üzenetére


sad_Vamp
őstag

mittudom én hogy "mikávé"....azt tudom, hogy amikor a 700€-t vettem az Acer Aspire Timeline-omat volt ugyanaz 200€-val drágábban csak matt kijelzővel, talán még ujjlenyomat olvasó volt benne csak azt TravelMate-nek hívták. És ilyesmi tendenciát láttam több gyártónál is. (egy ideje amúgy nem figyelem a piacot)

hallador: a linux jó csak nem az átlag felhasználónak, sokszor még a tapasztal rókák is nagyot tudnak vele szívni 1-1 dolog miatt.

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#164) hallador válasza sad_Vamp (#163) üzenetére


hallador
addikt

Ebben is egyetértek veled, mert valóban nekem is 5 - 6 évig tartott, mire otthonosan mozgok a rendszerben, csak hát megszokás.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#165) _Berci_ válasza oszi666 (#162) üzenetére


_Berci_
aktív tag

Nemrég mikor láttam az új Latituede notit háát elgondolkoztam, hogy mért is fizessek 3-400k-t egy ilyen gépért?
oké szép, erős kaszni, de a kijelzőre ne nézz rá, mert síró görcsöt fogsz kapni!
A másik ami nagyon bosszantó tud lennir, hogy vagy m.2 ssd vagy 2.5"-os meghajtó! Mi van, ha gyors pörgős gépet szeretnék, és van sok adatom, amit útközben is szeretnék használni?
Vegyek TB-os ssdt? vagy külső winyóval rohangáljak?
Nem hiszem, hogy a kaszniban nem tudtak volna a mérnökök egy m.2 sata helynek még szorítani helyet...

Könyörgöm, a TN panelt felejtsük már el ilyen kaliberű gépek esetén! Az Asus X szériába még elfogadott, mert 100-150k összegért ne várjunk csodát.

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#166) hallador válasza _Berci_ (#165) üzenetére


hallador
addikt

Tudsz választani:

M.2 NGFF SSD Compatibility List

A Dell Business vonala ebből a szempontból a legrosszabb példa volt, mert Ők valamiért soha nem annyira támogatták ezt a vonalat.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#167) _Berci_ válasza hallador (#166) üzenetére


_Berci_
aktív tag

köszi, a listát ismerem :)

Most szidni akartam, azért hoztam fel a Dell-t példának :DDD

[ Szerkesztve ]

Nagy az Isten állat kertje, csak sajna nincs kerítés!

(#168) #06658560 válasza access_denied (#155) üzenetére


#06658560
törölt tag

Hol írtam, hogy tíz éves gépet vesznek a cégek? Hol írtam, hogy dugdosni kell?

(#169) access_denied válasza #06658560 (#168) üzenetére


access_denied
senior tag

Bocs, arra akartam válaszolni amire Te is válaszoltál (#126).

[ Szerkesztve ]

(#170) Tibi86 válasza Jim Tonic (#135) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Alapvetően különböznek a preferenciáink, mivel én max. 2 USB portot használok párhuzamosan + a töltő. Nem mellesleg sokat hordozom a gépet magammal.

A ti munkagépetek elhiszem, hogy több porttal, sőt a nélkülözhetetlen optikai meghajtóval is rendelkezik és külső kijelzővel/dokkal használjátok, de szerintem ugyanúgy Ti is csak a laptopot hordjátok magatokkal nem az egész cókmókot (külső ssd, dokk, monitor), mivel a többi általában marad az irodában. Erre a funkciókra én egyébként asztali gépet használok, mert nekem ne mondja senki, hogy egy hordozható méretű laptopon lehet kényelmesen dolgozni.

Szóval inkább "bohóckodom", cipelem bármilyen találkozóra/megbeszélésre a Macbookot, mint a sok I/O portos, n+1 dizájnú munkagépet.

(#171) #06658560 válasza Tibi86 (#170) üzenetére


#06658560
törölt tag

Persze. Viszont egy géppel megoldjuk a munkánkat.

(#172) stevve


stevve
nagyúr

Felejtsük már el a kis magyar cégeket, ha business class notikról beszélünk. A business class az business class, egy kategória, semmi köze azokhoz a cégekhez, akik nem értik, miért annyi, amennyi és spórolni akarnak, stb.

Aki Vostrót vesz, az ne beszéljen business classról, aki meg benne is van, tudja, miről szól ez. Szerntem ne csipogjunk erről tovább, mert baromi unalmas már. :U

Totálisan irreleváns, hogy hány monitor van rákötve a dokkolóra egyik vagy másik cégnél, mert egy business class noti és a dokkolója eléggé meghatározott sztenderdek szerint felszerelt, de nyilvánvalóan nem egy dizájner vagy egy DJ igényeire van szabva. Mindenki eldöntheti, hogy vesz-e business class notit vagy vesz egy consumert, ami elég erős neki - akár céges szinten is. A különbség a kategóriából adódik, nem preferencia kérdése... Akinek nem elég az egyik, vegye a másikat és legyen tisztában a különbséggel. Nem tudom, mi értelme ezt tovább ragozni.

[ Szerkesztve ]

(#173) #82729984 válasza hallador (#161) üzenetére


#82729984
törölt tag

Az a baj, hogy nem definiáljátok hogy mi az a "munkagép", mire való ezért is lehet rajta összeveszni. Ez itthon amúgy is túlzottan is misztifikálva van.

A legtöbb felhozott érv mellette általában 5 perc alatt cáfolható.
Pl. akár 5-8 év garancia, nagyon jó kár hogy azok a cégek akik üzleti laptopokat használnak általában 2 évente (max 3) cserélik őket.
Strapabíróak elviselik hogy naponta tucatszor nyitogatják a meetingeken, ez is fontos, kár hogy aki naponta tucatszor meetingre rohangál azt általában managernek hivják és sokkal fontosabb a laptop megjelenése mint hogy be lehet-e verni vele egy szöget (sőt ki is néznek jobb helyeken ha odaállítasz egy sokkilós téglával).
Tudjon akár 10 vmwaret is elfuttatni, ez is nagyon fontos, de erre már akkor asztali gép, és a fentiekből következik hogy általában nem az rohangál naponta tucatszor meetingekre akinek amúgy 10 vmware-t kell futtatni a gépén.

Ez persze nem azt jelenti hogy az üzleti notiknak ne lenne létjogosultsága meg felhasználási területe, csak ahogy mondtam, ez erősen el van túlozva (általában minden itthoni notebook topicban).

(ui: ha viszont használt laptopokról beszélünk, ott ennek ellenkezője igaz, ott olcsóért kaphatsz nagyon jó laptopot ha ilyet választasz. De új laptopként a legtöbb esetben massziv ráfizetés, kivéve ha abba a pici százalékba esel akinek pont minderre tényleg szüksége van. Persze ez csak az én véleményem.)

(#174) #06658560 válasza #82729984 (#173) üzenetére


#06658560
törölt tag

Aki meetingekre rohangál az lehet ilyen-olyan engineer is. A három éves ciklust nyugaton se láttam. Inkább öt.

Nekem CAD-esként volt, hogy naponta kellett rohangálni és mutogatni a munkát. Ahogy jobb lett volna egy noti, mikor két iroda között ingáztam és távoli eléréssel öltem az agysejteim. Ugyanígy egy mérnökirodának is egyszerűbb lehet egy notival a helyszíni szolgáltatás, mint egy desktop WS-t cíhelni. Csináltam olyat is, nem volt buli.

(#175) stevve válasza #82729984 (#173) üzenetére


stevve
nagyúr

Tegyük hozzá, hogy mindez akkor igaz, ha magánemberként keres valaki notit. Ha cégként (ha hajlandó is invesztálni), akkor azért elég jól behatárolt kategóriáról beszélünk.

Minden szoftverfejlesztő, dizájner, grafikus, menedzsment cég tudja, hogy mit akar és azt veszi.

[ Szerkesztve ]

(#176) #82729984 válasza stevve (#175) üzenetére


#82729984
törölt tag

"Minden szoftverfejlesztő, dizájner, grafikus, menedzsment cég tudja, hogy mit akar és azt veszi."

+1. Ezért mondtam hogy definiálni kellene a munkagép vagy business gép fogalmát.

Egyszerüen egy grafikus elsírná magát ha meglátná akármelyik klasszikus dell vagy lenovo munkagép kijelzőjét (mert ugye ezekbe még a mai napig a létező legeslegócskább paneleket szerelik, nem is értem...), minth ahogy egy szoftverfejlesztő is ha valami állandóan túlmelegedő, throttlingoló gépen kellene fejlesztenie.

Amúgy, szerintem sok esetben cégeknek is ráfizetés ez. Nálunk (egy szoftverfejlesztő cég) mindenki dell munkalaptopot kapott. Na most ezek a laptopok kb. idejük 99%-ban az asztalon csücsülnek egy dokkolóra dugva. Értelme nem sok, maximum annyi hogy ugye laptop tehát hazavihetem ha otthonról akarok dolgozni, de a f@szom sem cipel haza naponta egy 3 kilós gépet...

(#177) #82729984 válasza #06658560 (#174) üzenetére


#82729984
törölt tag

Persze, erre mondtam hogy van ahová nagyon jól jön.

De a valóság azért azt, hogy a cégeknél általában dedikált emberek vannak az ilyen ügyfelekhez rohangálós munkakörre és amúgy az alkalmazottak másik 99% nem ilyen.

(#178) #06658560 válasza #82729984 (#177) üzenetére


#06658560
törölt tag

A dedikált ember nem alkalmas a technikai dolgok megbeszélésére. Amikor a Lead Engineer a megrendelőhöz, beszállítóhoz megy akkor desktoppal nem tudja mutogatni a modelleket.

(#179) Dr. Akula válasza stevve (#152) üzenetére


Dr. Akula
félisten

"otthon, utazás közben filmezni, netezni tök mindegy"
Legalábbis annak aki jobban szeret szervízbe rohangálni, mint csupán használni a gépet. BC notival még nem volt olyan problémám, ami nem szimpla "beszart az x alkatrész, ki kell cserélni", a haverok konzumer vackaival meg csupa olyan parajelenségeket látok, amikből egy új blair witch projectet lehetne készíteni.

(#180) Dr. Akula válasza stevve (#156) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Azért nem mindegy hogy azt a 3 év garit végigműködi a gép, vagy végigszervizeli. Ez a különbség a BC és a konzumer közt. Olyanokról nem is beszélve hogy konzumernél mikor volt szempont régebbi oprendszerek támogatása (driverek!), BC-nél alap. Céges hálón nem lesz win10 csak azért mert mást nem tud kezelni a gép.

(#163) sad_Vamp:
Ez azért fordulhatott elő, mert az Acernek NINCS business class sorozata. A TravelMate - hiába szeretnék azt hinni - nem az. Sajnos volt hozzá szerencsém, meg a "szervíz"ükhöz is.

[ Szerkesztve ]

(#181) stevve válasza Dr. Akula (#179) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem olvastad el, amit írtam. :B Win és Osx volt a téma. ;)

A második hszre pedig: az apró tele van használt business gépekkel a Haswell előtti időkből... Azok is szépen mennek. Nem értem, mit akartál mondani, de zt látom, hogy consumer ellenes vagy, de akkor viszont nem engem kell meggyőznöd. :N

(#182) Reggie0 válasza Tibi86 (#170) üzenetére


Reggie0
félisten

Billentyuzetet es monitort ugyan ugy fogad, mint az asztali gep, igy a kenyelem csak egy dontes kerdese, nem a gep tipusae...

(#183) Dr. Akula válasza stevve (#181) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Azt hogy hiába "csak azt a 3 évet kell kibírnia", azt nem mindegy hogy a júzernél vagy a szervízben tölti. BC-nél leginkább a júzernél, ezt kell benne megfizetni. A konzumerrel meg úgy van a gyártó hogy nem baj ha beszarik, majd sorban állnak vele a szervízben aztán majd lesz valami, olcsóbb a júzert szopatni, tákolgatni a cuccot mint minőségi alkatrészekre költeni alapból.

(#184) Halkow.


Halkow.
senior tag

Törékeny jószág, ennyi pénzért inkább egy dell latitude vagy egy thinkpadot vennék.

(#185) stevve válasza Halkow. (#184) üzenetére


stevve
nagyúr

Mindkettő egy másik ligában játszik. Ehhez az XPS áll közel például, ha már Dell. :)

(#186) sad_Vamp válasza stevve (#185) üzenetére


sad_Vamp
őstag

épp ezért nincs is értelme hasonlítgatni.... de a PH-n sokan ebbe a hibába esnek máskor is.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#187) Halkow. válasza stevve (#185) üzenetére


Halkow.
senior tag

Tudom! Jómagam is egy Latitude E6320-at használok, hát mit ne mondjak még nem hagyott cserben :), bár szívesen lecserélném egy modernebb ips paneles variánsára.

(#189) Fecogame


Fecogame
veterán

Valaki dobna egy linket, hogy hol lehet ezt a gépet megvenni? :)

Amiket eddig találtam, az nem konkrétan ez a típus.

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#190) qantum


qantum
senior tag

Nem régiben láttam egy ilyen HP-t, nagyon tetszett!

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#191) Fang


Fang
aktív tag

Bíztam benne hogy találok valami hasznos infót a közel 200 HSZ-ben,de a linux-win-osx háromszögből nem igazán sikerült kiszakadni... ja bocs apple vs. bármi más... :C

Van valakinek esetleg i5 verzió? Nem olyan jelentkezőt keresek aki már látta, vagy látott már macbookot, hanem olyat akinek konkréten van ilyen ultrabookja, tehát releváns tatpasztalata és megosztaná azt velem. Erősen gondolkozok az alábbi változaton:
[XPS 13 - i5]

Előre is köszi!

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#192) nbk


nbk
aktív tag

Sziasztok,

Valakinek van tapasztalata ilyen géppel? Szemezek vele...

üdv!

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#193) Ed_007


Ed_007
aktív tag

Kiváló gép lehetne - ha lenne nagy Enteres magyar billentyűzete.
A tuti ultrabook címtől (nálam) csak ez választja el, mert a képernyője, billentyűzete stb. egyébként kiváló (volt alkalmam kipróbálni élőben).

(#194) Pyrandus válasza #82729984 (#176) üzenetére


Pyrandus
tag

Hasonló gondolataim vannak. Miután sehol nem jelzik konkrétan, semilyen márkánál, semilyen tipusnál, hogy "BC - Business Class" - a kereskedő bármelyikre rámondhatja.
Mi a BC hivatalos jelzése, és hol olvasható? :DD

A DOS-korszak óta bosszantom magam. - Sakk elemzéshez, analizáláshoz (idő, gyorsaság!) keresem a legalkalmasabb tudású gépet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.