Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) imisomogyi válasza gomsadi# (#250) üzenetére


imisomogyi
aktív tag

Alig várom!:) Bár vitázni nem szeretek. Nincs bajom az Androiddal. Nem tudom és nem is akarom elégszer hangsúlyozni. Bár látom itt mindig halálosan komolyan kell beszélni! Szép napot!

(#252) FET-MEN válasza gomsadi# (#250) üzenetére


FET-MEN
veterán

jah aztán meg jönnek sokan hogy,,mit keltesz itt FLAMET! meg igazán leállíthatnád magad! "
Köszönöm de én ebből többet nem kérek. nem kell hogy sokan megutáljanak ilyesmi miatt.
:K :U

[ Szerkesztve ]

Iphone 7

(#253) gomsadi# válasza imisomogyi (#251) üzenetére


gomsadi#
tag

Mégha éles is voltam, ott a smile a végén:) Good afternoon!

FET-MEN: úgy is lesz 200+ hsz majd a kovetkezonel is...;)

[ Szerkesztve ]

Have a Lot of Fun!!

(#254) doncortio válasza gomsadi# (#253) üzenetére


doncortio
senior tag

Most az egyszer elnézzük ;] De máglyára veled is ki ne aludjon :D ;]

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#255) FET-MEN válasza doncortio (#254) üzenetére


FET-MEN
veterán

vannak szövegek de mingyár idevadászok egy jó kis picturét.
na a vitázós cikkekhez ez a kedvencem:

[ Szerkesztve ]

Iphone 7

(#256) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Szuper cikk!
Viszont az Android pont a cikkben felhozott problémák miatt nem szimpatikus számomra, éppen ezért, nem hiszem, hogy valaha is lesz ilyen op.rendszert futtató mobilom.

meg

(#257) FET-MEN válasza peugeotmate (#256) üzenetére


FET-MEN
veterán

vannak apró hibái, de azért nem kell lebecsülni.

Iphone 7

(#265) FET-MEN válasza doncortio (#264) üzenetére


FET-MEN
veterán

szerintem pont hogy a wp7 nél nem lesz dizájnszabadság..eddig egyik gyártónak sem engedte meg hogy belenyúljanak a rendszerbe,

Iphone 7

(#266) oO7 válasza doncortio (#264) üzenetére


oO7
őstag

hát az az alacsonyabb hardverigény erős túlzás...
igen, lesz 800MHz -s specifikáció is, de azt tudni kell, hogy az újabb (és összeségében gyorsabb) mint a mostani WP7-es telefonokban lévő 1GHz -s CPU... és az új "gagyibb" specifikációban is erősebb GPU lesz mint a jelenlegi WP7 -es telefonokban lévő GPU...

design beli szabadság pedig nem lesz, ez nem tudom honnan jött

(#267) frescho válasza fgordon (#240) üzenetére


frescho
addikt

Nem kell telco szakembernek lenni. Amiota fut a Telenor "modernizacio" folyamatosan gondok vannak a szolgaltatassal? Jarmuvon telefonalva, netezve rendszeresen megszakad.

https://frescho.hu

(#268) doncortio válasza FET-MEN (#265) üzenetére


doncortio
senior tag

Külső design, nem szoftveres ;)

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#269) oO7 válasza doncortio (#268) üzenetére


oO7
őstag

ott meg nem értem mivel lennének szabadabbak... sőt most mégjobban elkezdtek menni az edge-to-edge kijelzős telefonok felé ami azt jelenti, hogy az előlap még nagyobb százalékát fogja kijelző borítani, a maradék kicsinél pedig azt mutatja a tendencia, hogy inkább egy sor alapból láthatatlan érintőgombot pakolnak egyedi designú fizikai gombok helyett... nemsokára a telefonok már csak a hátlapjukban fognak eltérni :P

(#270) csigabig válasza lmisi (#217) üzenetére


csigabig
tag

Szia !!

Szerintem nagyon eltaláltad és fején ütötted a szeget :)
Kiváncsi leszek meddig megy majd ez igy még de szerintem visszakozni fog majd az apple is meg az ms is igy kisbetűvel írva.Arcátlanságnak tartom azt hogy a 2 legnyagyobb
tolvaj cég perel egy nyilt platformot ami lehet nem lesz ingyenes de végre megmozditott
valamit emberekben lehetett volna kiadni olcsobb Iphone kat is még sem tette az apple vajon miért nem ?? Megírom a pénzért nem tette a nagy haszon a drágán eladott Iphone k után jobban érdekelte mint az hogy leültek volna és terveztek volna valamit a mainstream vonalra is valami használható készüléket.Ez igaz ugyan ugy ms w7 re is.Ha utána járunk nézzünk meg egy kezdeti árat amin elkezdték árusitani akár a Iphone v wp7 telefonokat.
Most ilyen rendszer vitákba nem akarok bele menni mert mindnek van erős és gyenge oldala.Az IOS sem sebezhetetlen mint ahogy a W7 sem és sajnos az Android is elég sebezhető OS ezek tények amiket csak az elvakult hívek nem akarnak észre venni az adott platformon belül.Nem kötekedni akrok senkivel de szerintem ezek a szabadalmi háboruk oda fognak vezetni amit nagyszerüen már elöttem le írt valaki.Nagyon nagy hátrányba fog kerülni az USA ezt lehet elhinni meg nem is.DE szerintem elöbb utobb ezt be kell látni ott is már mint az USA ban hog ez igy nem mehet tovább és valamin változtatni kell.Hogy ez mikor jön el remélem mi elöbb de szerintem ez csak remény az USA mindig is szeretett különc lenni.

Üdv CsigaBig

[ Szerkesztve ]

(#276) simonzé


simonzé
addikt

Ezt a "Látszik, hogy nem kispályás kft-k tömörüléséről van szó" fordulatot már olvastam egy másik cikkben itt a PH-n.

I don't fit in. I fit out.

(#277) imisomogyi válasza simonzé (#276) üzenetére


imisomogyi
aktív tag

Szerintem azt az egész bekezdést olvastam már....:S

(#283) csongi válasza x_o_n (#8) üzenetére


csongi
veterán

Mikor elkezdtem olvasni a cikket nem senjtettem hogy Ms ennyire kamatozik ebből. Ez a mérhetetlen kapzsisag faj. Es meg magyarazzak milyen sokba van egy program fejlesztése.

(#284) DoxaM válasza dz1989 (#210) üzenetére


DoxaM
aktív tag

Én arról váltottam...egyszerűen már megőszűltem tőle :) kíváncsi lennék, hogy mi lesz a jövőben...a váltást egyébként úgy tudnám jellemezni neked, mintha átültem volna egy golfból egy 7es BMW-be... :D :D én szurkolok a droidnak :K a többi kapzsi banda meg remélem jól hoppon marad :U

(#285) 56k


56k
tag

Érdekes cikk, de mint végfelhasználót baromira nem érdekel ki miért kit perel milyen szabadalom miatt. A gyártóknak valószínűleg így is bőven megéri fizetni minden egyes eladott készülék után különben nem csinálnák. Engem például az sem érdekel ha a Google lesz az egyedüli a piacon. Ha valami jó akkor miért ne. Pl Microsoft Windows szídják a monopol helyzete miatt meg perelik, mutassak jobbat vagy miért nem csinálnak jobbat ott volt a lehetőség mindenki előtt pont úgy mint a az androiddal. Üzlet az egész világ. És nem tartom valószínűnek hogy bárkit is érdekel a felhasználók közül, hogy ki kit miért perel amíg olcsón jóminőségű készülékekhez tud hozzájutni. Márpedi ilyen mindig lesz mivel versen van és az győz aki a legjobb áron a kategóriájához mérten a legjobb minőséget nyújtja. Lehet gyártani az összeesküvés elméleteket ezek eddig is így folytak ezután is így fognak. Arra azért mindenki ügyelni fog hogy ne perelje csődbe azt akitöl minden eladás után fix bevétele van.

LG:GT540,P990,G2,G3,G4 Nokia Lumia 900,920,1520,930 Samsung: S1,S2,S3,S5,S8 Huawei: Mate 8,9,10,P8,P9P iPhone: 3gs,4s,5s,6s,6sp,7,7p,8p,X,11,12 mini, 12 Pro MAX, 12 Pro MAX, 13 Pro MAX

(#286) SP!T válasza 56k (#285) üzenetére


SP!T
addikt

Tökéletesen egyet értek, én is ezt próbáltam megfogalmazni. Ez max érdekességnek megy el a cikkben, mint téma. De nem hiszem hogy kellene, hogy érdekeljen hogy ki kit perel. Ha meg drágul és nem éri meg, akkor majd vesz az ember mást.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#287) kariad


kariad
senior tag

Tények
http://www.vg.hu/vallalatok/infokommunikacio/kihaloban-a-hagyomanyos-mobil-354763

[ Szerkesztve ]

(#288) Aureal


Aureal
senior tag

Hát nem tudom, nekem sehogy nem jött le hogy ezek alapján miért bukna be az Andro. Talán a cikk írója sem érti teljesen, csak valamit írni kellett hirtelen. A gazdaság összefonódása meg a perek mint aduászok az üzleti világban rég ismert tények. Talán a frank árfolyammal való trükközésekben nagyobb veszély van, ami globálisan is kihathat, de földi halandónak átláthatatlan amúgy is e pénz mozgatta világ!

Az androhoz meg még annyit, hogy pont hogy ennyi cég áll mögötte fejlesztésileg, lehetne sokkal ütősebb is. Volt telámat is pont az OS fapadossága miatt adtam el. (Motorola Defy)

[ Szerkesztve ]

(#290) Aureal válasza #40993792 (#289) üzenetére


Aureal
senior tag

Igen, teljesen igazad van, azonban nekem a Motorolás gyári Andro OS volt túl egyszerű, mondhatni semmit nem tettek hozzá és a szűz Andro meg teljesen kőkorszak szerintem. Egy pár ezres zárt tapifonban is voltak olyan lehetőségek, ami ebben nem. Nekem nem jött be az tuti, én simán várok rá inkább 2-3 évet mire sebességben, designeban, ötletességben felfejlődik. Régebben az LG Arenával teljesen megelégedtem volna, helyette kapóra jött a Defy, ami mint kiderült jó-jó, de mégsem akkora durranás. És sok panasz volt rá hogy mégsem annyira ütésálló stb. De nem ez a lélnyeg! Az Andro ekkora támogatottság mellett is csúnyán el van csúszva egy szifonhoz képest pölö. szerintem, de nem akarok vitát generálni, én így érzem és nem vagyok az a hackeljük szét az agyunkat tipus. Pár egyéni appal beérem ami lényeges, de a moddingot nem támogatom.

(#292) Aureal válasza #40993792 (#291) üzenetére


Aureal
senior tag

Lehetséges, de mikor tőlem megkérdezik miért adtam el az Andros telámat, azt szoktam válaszolni, képzelj el egy méregdrága BMW-t, amibe még neked kell ülést, kormányt gázpedált szerelni hogy elindulhass vele... Megy az utána az biztos, csak nem ezt várjuk el alapszinten tőle. :)

(#294) Ricardo


Ricardo
félisten

A Google megveszi a motorola mobil ágát.
Most már nekik is lesz saját mobilgyártójuk.

"A Motorola felvásárlásával azonban 17 ezer mobilipari szabadalmat szerez a Google, és ezzel elég jól bebiztosíthatja az Androidot a trollkodó riválisokkal szemben"

Ez sem mellékes.

(#295) Jadro


Jadro
veterán

Voltak olyan pletykák hogy a Nexus 3-at a Moto gyártja majd. Na most már biztos. Illetve hát nem, mert a Google. :DDD

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#296) bloomberg válasza Ricardo (#294) üzenetére


bloomberg
tag

A hírre megpattant a Nokia árfolyama is. Hátha megveszi a Microsoft. :D

(#297) Ricardo válasza bloomberg (#296) üzenetére


Ricardo
félisten

Méltó ellenfele lesz a MS Nokia párosnak.

(#298) Ricardo


Ricardo
félisten

(#299) Alukard válasza Aureal (#292) üzenetére


Alukard
senior tag

A fenének kell BMW... úton, útfélen lerohad, az index is megbízhatatlan... jobbra húz amikor balra kéne menni és még lehetne sorolni a hibákat :DDD

https://blackfyre.ninja

(#300) kerelo


kerelo
senior tag

Nagyon érdekes és jó cikk.számomra sok kérdést tisztázott.

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#301) Jacak válasza #40993792 (#293) üzenetére


Jacak
senior tag

Én is mindig ezt hangsúlyozom,annál is inkább,mert sűrűn módosítok vmit a telón,ám abszolúte egyetértek azokkal is,akik úgy gondolják,h. sok típus esetében az alap,gyári droidos telók szoftja vacak.Az enyémé is az volt... :D :D Viszont mára már a halom módosítás következtében egész más a teló.Én kedvelem a moddingolást,az androidot meg nagyon lehet,viszont kell is.Ez a "fúró-faragó",tuninghajlamú emberkék OS-e,aki nem ilyen,annak meg szerintem nem biztos,h. hosszú távon beválik,az ha mindenképp okostelót szeretne,én inkább az S60-at ajánlanám. :)

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#303) Alukard válasza Jacak (#301) üzenetére


Alukard
senior tag

ha mindenképp okostelót szeretne,én inkább az S60-at ajánlanám.

Ebbe csak annyira kötnék bele, hogy az ovi market hagy némi kívánni valót maga után az android markethez képest... és az android -még gyári sw esetén is- sokkal jobban reagálnak mint a nokiáé... de mondom, ez csak kötekedés :DDD
De érdekes kontraszt 1 ZTE Blade és 1 teljesen érintős nokia :))

https://blackfyre.ninja

(#304) Jacak válasza #40993792 (#302) üzenetére


Jacak
senior tag

Nézd,nekem olyan alapot adott a több évig tartó symbizés,h. ki tudott alakulni bennem nagyjából egy olyan kép,h. mi hogyan épül fel,kb. mi mire jó,v. épp miért haszontalan,mire van szükségem,igényem,s amit a symbizés évei alatt tanultam,amikre rájöttem,azok nagy részét tudom hasznosítani a droidozásnál is.:) Félre ne érts,ezt nem nagyképűsködésből mondom,távol álljon tőlem,s nincsenek nagy moddingolási szakismereteim sem,sőt,időnként úgy belenyúlok a teló rendszerébe óvatlanul( -a minap pl. a terminal emulatorba írtam be egy vakmerő parancsot),h. beletelik pár napba,mire mindent helyrerakok újra,de a droid szerencsére "túlélő-OS"... :D

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#305) Jacak válasza Alukard (#303) üzenetére


Jacak
senior tag

A Market kontra Ovi-t illetően ugyan igazat adok neked,viszont én úgy gondolom,h. egy laikus (smart)phone-user(h. ezt a csúnya kifejezést használjam), könnyebben elboldogul egy s60-as Nokiával,mint egy droiddal,amik mint azt Zsolt is megjegyezte volt előttem,csúnyán tudnak viselkedni a gazdájukkal,ha az nem látja át a rendszert,h. mi,hogyan,mitől,miért úgy műxik,ahogy.Egy symbis Nokia egyszerűbben kezelhetőbb.:)

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#306) Alukard válasza Jacak (#305) üzenetére


Alukard
senior tag

Ezzel kapcsolatban változóak a tapasztalataim... és több az ami megcáfolja az állításod, főleg az új android market tükrében, persze embere válogatja.

https://blackfyre.ninja

(#307) Jacak válasza Alukard (#306) üzenetére


Jacak
senior tag

Pl. mire gondolsz?

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#308) Alukard válasza Jacak (#307) üzenetére


Alukard
senior tag

Azokban a körökben ahol mozgok, jellemzően nokiáról vagy más platformról váltottak androidra egyszerűen azért mert az ő szemléletükben könnyebb használni, mint azt ahonnan jöttek. Az említett körökben eléggé színes a felhozatal foglalkozások/hozzáállás tekintetében, szóval még csak azt sem lehet mondani, hogy hegesztő mesterek lennének.

Ezért mondtam, hogy embere válogatja.

https://blackfyre.ninja

(#309) Jacak válasza Alukard (#308) üzenetére


Jacak
senior tag

Alapjában véve igazat adok neked,én csupán arra gondoltam,h. droid alatt soxor kacifántosabb dolgok adódhatnak,mint pl. symbi alatt... :P

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#310) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Vicces volt ezt most olvasni...

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#311) shiftac válasza ledgeri (#310) üzenetére


shiftac
aktív tag

Dettó.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.