Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) x_o_n válasza Sianis (#1) üzenetére


x_o_n
veterán

Ha rugni nem sikerül:)

(#3) ssppiikkee


ssppiikkee
tag

Hmm... érdekes dolgok ezek :K

Tuning, Modding 4ever! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=ssppiikkee

(#4) Vtwo


Vtwo
senior tag

Nagyon jó kis cikk! :C

(#5) Bocha válasza Sianis (#1) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Egy PH! kedvence kaliberű ember talán tudhatná, hogy egy elgépelési hibát elég privátban megírni a szerkesztőnek, nem kell szétcseszni a fórumot azzal, hogy első hozzászólásba írod. Töröltem (és javítottam az elgépelést), máskor figyelj oda, kérlek!

Szenzor minden csütörtökön 15 és 16 óra között a Trend FM-en (Budapesten 94,2 MHz). / Game On minden szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#6) Spepper


Spepper
csendes tag

Nagyon jó kis cikk volt, ahogyan az ehhez kapcsolódó élő adás is! :) Kérdés: Tegyük fel az Android mégsem lesz olyan sikeres mint eddig, akkor szerintetek melyik os lehet az? Netán feltűnik ismét egy új, vagy maradnak a régi zárt rendszerek?

Nothing is true... Everything is permitted!

(#7) hemaka


hemaka
nagyúr

Egyébként a ZTE ésa Huawei jól csinálja. Úgy tűntetik fel magukat, mintha két külön kasszából és két külön cégről lenne szó, ezáltal a leendő megredelőket szépen csapdába csalják.
Kérnek tőlük egy árajánlatot, arra a válasz Z:10 H:9, a paraméterek és szolgáltatások egyeznek, nyílván a megrendelő az olcsóbbat fogja választani. De ha esetleg nem, akkor is mindegy, mivel közös a nagy kassza.

Az mondjuk tényleg érdekes lesz, hogyan fog ez az egész pereskedés folytatódni, lesz-e aki tényleg azt mondja, hogy jólvan, mostmár elég lesz. Nyílván csak a felsőbb szervek mondhatnak ilyet, persze kérdés, hogy ott milyen befolyásoltság van.

Egyébként én támogatom az ilyen beszélgetősebb műsorokat. Sok okosságot meg lehet tudni belőle. :K

[ Szerkesztve ]

(#8) x_o_n


x_o_n
veterán

Biztos ,jobb,szebb..most is jo fe uj tuti jön.

(#9) Depression


Depression
veterán

Jól össze van foglalva.
Mivel az android jelenleg a legelterjedtebb os, egyértelmű, hogy mindenki más a bukását kívánja, és mindent el is követnek ennek érdekében.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#10) chabusch


chabusch
tag

Tiszta jóindulatból írom, hogy amennyiben szóba kerülnek szabadalmi kérdések egy cikkben, akkor légyszi egyeztessetek egy nemzetközi szabadalmi jogásszal, mert a szabadalmi kérdésekkel kapcsolatos megállapításaitok olyan szinten leegyszerűsítettek, hogy már tévesek.

Az meg aztán különös fonáksága a dolognak, hogy a perek magas számáról pont nem az angolszász jogrendszer esetjogi karaktere tehet, hanem pont a statute law útján létrehozott szabadalmi rendszer, azaz az angolszász jog felemlegetése is súlyosan téves kontextusban történik.

(#11) r3v0Lut10n


r3v0Lut10n
senior tag

egész jó kis cikk volt összességében :)

be quiet! Silent Base 801 - Asus X570-Plus TUF Gaming - AMD Ryzen 5 5600X - be quiet! Dark Rock 4 Pro - Corsair LPX Vengeance 4x8 Gb 3200 CL16 RAM - PowerColor Hellhound 7900XT - Sabrent Rocket 1TB NvME - 2x 6TB Storage

(#12) stevve válasza hemaka (#7) üzenetére


stevve
nagyúr

"Egyébként a ZTE ésa Huawei jól csinálja. Úgy tűntetik fel magukat, mintha két külön kasszából és két külön cégről lenne szó, ezáltal a leendő megredelőket szépen csapdába csalják."

Miből gondolod, hogy ez a kettő egy cég? :F

(#13) lmisi


lmisi
senior tag

Semmi újdonság nincs a cikkben sőt a lényeg elsikkad. Ami szerintem a következő:
-Csak az USA-n belül van értelme az egésznek (Ez ott van cikkben, de nincs kiemelve).
Emiatt Mekkora az USA okostelefon részesedése? Talán már kissebb mint Kína, India egy-két év megelőzi. Euhoz nem tudom maj valaki leírja és a maradék.
-Fontos tudni az USA-ban mindent lehet szabadalmaztatni pl. mélylégzés akármi, csak a díjakat kell befizetni ami nem kevés. Magyarul nem viszgálják mi az hülyeség amit bejegyeznek. Persze meg is lehet támadni, érvényteleníteni, de ez még több pénzbe kerül és akár évekig tarthat.
-Az Oracle szabadalmaiból már az elején már elkaszálták a nagyrészét. A maradékot igyekeznek érvényteleníteni.
Oracle/Sun pl. szabadalmaztatott 30-40 éves technológiákat kb. 10 éve. Ha a bíróság elfogadhatja törlést a "prior art" miatt, de pl azt mondják jogi szakértők A Java néhai licenszelése eleve érvényteleníti az Oracle "szabadalmait".
-Ha szabadalmat sérti is az adott, megvalósítás és ezt bíróság meg is állapítja. Utána jöhet, az alkudozás. Fizetsz vagy nem, de közben kezdeményezheted a szabadalom érvénytelenítését, ez asszem hatálytalanítja a bíróság itéletét, de amikor törlik érdekes kényes helyzet adódik az a termék kitiltása miatt bekövetkező elmaradt haszonért. Ezért törekednek megállapodásra és kisebb összegekkel beérik, de válalják hogy nem támadják a szabadalmat. Na most ez megváltozni látszik. Ezért is mentek a patent trollkodások kis cégeken keresztül, ha valami visszafele sül el, legfeljebb bedöntik a kis céget és jócakkát.
-A most elővet szabadalmak alapján az összes gyártót be lehet perelni. Ezek a technólógiák amit leírtak hosszú évtizedek óta használatosak, aztán egyszer csak leszabadalmaztatták.
-Most győzött egy hasonlóan "zseniális" szabadalommal a Bedrock Google ellen, 5 millió dolcsi volt a tét, de ez alapján bármely céget perelhetnek aki linux-ot használ. Persze az ott leírtak alapján megkereshetik az MS-t, Oracle-t akár milliárdos kártérítési igényekkel.
(Ugyanis egy általános keresési algoritmusról van szó, nem Linus specifikus)
-Az előzőek miatt butaság kiemelni az Androidot, gyakorlatilag a Szabadalmi idétlenkedés miatt az USA teljes IT ipara veszélybe kerülhet. Texas pl a Patent Trollok hazája itt szinte mindent meg tudnak nyerni. Következő veszélyeztetett terület a biotechnológia. Mivel az ember genetikai állományát 20%-ban már cégek szabadalmaztatták, mert hát költséges a genetikai kód elemzése. Hogy ez az USA-ban lehetséges a hülyeség csimborasszója. Az Ok hogy a kutatásaikat nem használhatod, de az hogy önnáloan nem kutadhatod ki és használhatod az eredményeket jogdíjfizetés nélkül az nonszensz.

-Következmények igen súlyosak lesznek. Pl a felhők infrastruktúráját kitelepíthetik az USA-n kívülre. A Google talán már el is kezdte. A nem USA gyártók elkezdenek gondolkodni termékeik halasztott bevezetésén az USA-ban. Lásd Galaxy S2 még csak most fog megjelenni ott, régebben ez elképzelhetetlen lett volna. Nemcsak az It, de a többi hitech cég is lassan elszivároghat, hiszen ezzel a szabadalmi örülettel a gatyájukat is elperelhetik róluk. Hiszen hiába van igazad, ha nincs pénzed ezt bebizonyítani. Sajnos ez egy sötét vonulata az USA demokráciájának. Eddig ez tolerálható mértékű volt, de most eszkalálódni látszik a helyzet a nagyok ilyen szintű belépésével. Így minden cég a vesztes oldalon köthet ki előbb utóbb dupla click ide vagy oda (Ezt is levédték az usában sikeresen :O )

Ez a téma túl izmos egy átlagos usernek, a cikk megpróbálja körüljárni a dolgot, de nem igazán sikerült belemennie a lényegben.

Na kiírtam magam, úgysem olvassátok el. :(

(#14) forintuser


forintuser
őstag

Olyan összeesküvés elmélet szag van. :U

Holnapkészítést vállalok.

(#15) hemaka válasza stevve (#12) üzenetére


hemaka
nagyúr

fikció, kínában bármi megeshet

(#16) Lirion


Lirion
addikt

Nekem egy apró hozzáfűznivalóm lenne.

" véleményük szerint ugyanis lehetetlen, hogy egy ennyi cég által fejlesztett rendszer egységes és stabil legyen"
Azért, mert a symbian zuhant, az android meg felemelkedett, az állítás nem lesz megcáfolva. Az android egyáltalán nem egységes, vagy szerintetek az x8 vagy zte blade tök ugyanolyan? Esetleg egy htc sensation vagy sgs 2?
A stabilitásról is sok felé lehet elég rosszat olvasni, semmi se tökéletes..

(#17) modd3r


modd3r
őstag

Nagyon szuper cikk, köszönjük!

(#18) chabusch válasza lmisi (#13) üzenetére


chabusch
tag

Jól jelzi mindezt, hogy az almának vagy 10.000 szabadalma van az USÁ-ban, a normálisabb országokban viszont már csak 2500 körüli. A maradék 7500 színtiszta patent trollkodás. De ez nem almaspecifikus, az összes cég ezt csinálja.

(#19) tjb007 válasza stevve (#12) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha nem is egy cég a kettő (mert nem az) akkor is van egy közös bennük, ez pedig nem más mint az állam akinek szinte mindenbe beleszólása van.

Az OHA felsorolás egy kicsit foghíjas, nem csak ennyi tagjuk van mint amennyi fel van sorolva.

(#20) joey04


joey04
titán

Jó cikk (vagyis adás, mert elsősorban annak nézése közben jöttek a gondolatok), és végre rávilágít arra, hogy sokkal komolyabb dolgok és motivációk vannak és lehetnek a háttérben, mint azt az aktuális peres topikban vitázó fórumozok sejtik, vélik. Nem tudni, hogy kinek mi a pontos a célja, ezen tudás hiányában meg veszekedni is hülyeség, szimpla hitvita lesz az egész. Talán az egyetlen per, amihez itt bárki is hozzászagolhat az a dizájnlopási per, mindegy melyik oldalra állva persze. A többi esetben csak okoskodik mindenki. :)

A pereskedések és a mindenki fizet mindenkinek felfogás tényleg a usernek a legrosszabb. a felsőkategóriában az a kis plusz az árban már nem oszt nem szoroz (legyen sgs2, sensation, iphone, vagy akármi), az alsóban viszont nagyon is számít. ha meg nem emelkedik az ár, akkor régebbi, egyre olcsóbb, de egyben egyre elavultabb vasakat fognak használni. Szóval elsősorban az olcsóbb kategóriát választókat fogja megszívatni ez az egész, de persze kihatással lehet hosszabb távon a felsőbb szegmensre is. Érdekes dolgok ezek.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) miaoumaoi


miaoumaoi
tag

én ezt nem értem az androiddal kapcsolatban, hogy egy nyílt free os-t hogyan vagy mi alapján perelnek?! Teszem fel valaki csinál egy windows kompatibilis os-t mondjuk freedows, kiadja a kódját gpl alatt, utána mindenkinek letölthetővé és szabadon használhatóvá teszi, akkor beperelik?! Ez hülyeség. Ez az egész pereskedés egy lufi, mindenki félti a tulajdonát. Tehát ha így van akkor ez az usa-ban nem demokrácia, hanem diktatúra. Nem a saját népszerűsítésről szól, hanem a másik lejáratásáról, közvetett támadás. Nyíltan valószínűleg nem mernének arcot felvállalva támadni. Ez csak azért jutott az eszembe mert van pl. freedos, ubuntu stb. előtelepített brand gépeken, és azokat szabadon lehet forgalmazni(de ez benne van gpl-ben is) ill. terjeszteni, mert a forgalmazás az kimerül bitekben/bájtokban. Tehát akkor mostmár mindenki kussoljon be aki nem ms, vagy apple os-t használ?! mert ennek ez lenne az értelme, vagy fizessen, de lényegét tekintve ugyanaz kis cégekben nézve. Arcátlanság! És iszonyat primitívségre vall, apple és ms részéről is.

(#22) Karma válasza tjb007 (#19) üzenetére


Karma
félisten

Nem a beleszólás a lényeg, hanem a bazinagy állami kölcsönök amiket kapnak, lenyomva ezzel európai cégeket, ahol nincs ilyen könnyen elérhető pénzügyi forrás.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#23) Everman


Everman
addikt

Amit a videóban is boncolgattok, hogy az olcsóbb szegmensben a szabadalmi perek plusz költségei miatt befagyaszthatják a hardveres fejlesztéseket, az az Android szétszakadását eredményezheti.
A Google folyamatosan fejleszti a rendszert, a prémium gyártók mint ahogy szó volt róla nem zavartatják magukat, az a pár ezer Ft-nyi drágulás nem vágja földhöz a célközönséget. Így a felső szegmensben gond nélkül illeszthető lesz az új Android rendszer és az újabb alkalmazások, míg az alsó kategória reménytelenül megreked egy régebbi verziónál, mivel az újabbakat nem lesz képes kiszolgálni az olcsó hardver.
Innentől a vásárló már el fog gondolkodni, hogy megéri-e neki az olcsó, de relatíve elavult készülék, vagy inkább más irányba nézelődjön. A Microsoft ismét itt fog sokat nyerni, mert jelenleg a WP7 minimális hardverkövetelményével készült eszközök nem sokkal fognak többe kerülni, mint ezek az alsó kategóriás Android készülékek, viszont lényegesen kényelmesebb, gyorsabb működést nyújtanak.
Ez lényegében az Android jelenlegi gyors terjedését drasztikusan visszavetheti, hisz a legtöbb eladás pont az alsó kategóriában történik, a prémium termékek lényegesen kevésbé fogynak.
Az más kérdés, hogy az alsó kategóriás készülék a vásárlón kívül senkinek nem érdeke, mert az ilyen 30-40 eFt-os készüléket vásárló egyén a legritkább esetben választ a készülék mellé komolyabb mobil internetes előfizetést, nem nagyon vásárol a Marketben és a netezési szokásai átlagosan kimerülnek az e-mail és az ingyenes Facebook hozzáférésben. Így minimális hasznot hoz mind a gyártónak, mind a Google-nek, mind a szolgáltatónak.

[ Szerkesztve ]

(#24) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

"Persze közel sem biztos, hogy a tényleg nagy cégek (Microsoft) őket kezdik majd el vámolni, logikusabbnak tűnik, hogy a Samsungra és a HTC-re ugranak rá"

Én azért idevenném az LG-t is...

ÉS tényleg látszik hogy ebben a játékban mindenki perel mindenkit. Legfőképpen az Apple, aki azt hiszi hogy ő teremtette a spanyol viaszt és beperelhetetlennek gondolja magát. Egyébként akkor fogok sírni a nevetéstől hogy ha az Apple és a Google kinyírja egymást és nevető harmadikként besprintel a Microsoft a WP7el......

És az utolsó oldalon lévő kép az fenomenális :C

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#25) N4ri87


N4ri87
senior tag

Ez az egész valahogy úgy néz ki, hogy "megdöglött a lovam, dögöljön meg a szomszédé is".

C805

(#26) barnam_ válasza miaoumaoi (#21) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nyílt a rendszer, de vannak benne olyan technológiák, eljárások, amiket licenszelni kellene. És mivel az USA-ban szinte mindent lehet szabadalmaztatni, ezt jól meg is lovagolják a különböző cégek.

(#27) LA_COSTE


LA_COSTE
senior tag

Szerintem mindenképp érdemes csinálnotok az ilyesmi jellegű adásokat.
Pont felvetettétek azt, ami engem az utóbbi időben nagyon foglalkoztat és ez a Megoo és a Nokia kapcsolata. Erről szívesen látnék egy adást részletesebben.

(#28) gomsadi# válasza Everman (#23) üzenetére


gomsadi#
tag

A kényelem nem az egyszerűség/spártaiság/funkció hiány mércéje! Azt is kiemelném, hogy ugyanazzal a hardverral ugyan annyi lesz egy wp7 és egy droid. Mert kb egyarba fognak kerülni. Az meg, hogy ki, mit választ, teljességgel a szimpátia fogja eldönteni az emberek többségénél.

[ Szerkesztve ]

Have a Lot of Fun!!

(#29) csatakacsa válasza gomsadi# (#28) üzenetére


csatakacsa
tag

Vegyük például az OMNIA 7 et és a Galaxy S-t. Omnia 7 újabb, szerintem minőségibb anyaghasználat is jellemzi mégis kb egy évvel a bevezetés után a Galaxy-s t 73-ért látom míg az Omnia 7-et már 55 körül. Értem én hogy a kereslet hiánya de hát akkor is....... :)

LG G2, egyenlőre =ugyanakkora részre; egyelőre = most még,

(#30) gomsadi# válasza csatakacsa (#29) üzenetére


gomsadi#
tag

Szerintem inkabb egy x10it, mivel a hardver azzal jobban egyezik... A kereslet hiánya miatt torz is picit....

Have a Lot of Fun!!

(#31) kutkut válasza csatakacsa (#29) üzenetére


kutkut
addikt

Viszont, az egyikben egy ősrégi qualcomm proci van, a másikban meg hummingbird + sgx540...

Meizu MX3 32GB

(#32) erdoke válasza kutkut (#31) üzenetére


erdoke
titán

...és az ősrégi Snapdragonon (sokkal) simábban fut a WP7(.5), mint akár a Gingerbread a Galaxy S-en.
A WP7 topikban linkeltem egy Trophy (MSM8250) + béta Mango vs. SE Xperia Neo (MSM8255) + Gingerbread videót. Nos, hiába az 1 év/generáció előny (és dupla ár hátrány) az Xperia oldalán, sima Android alázás látható felhasználói élményben.

A legjobb aláírás a héten

(#33) gomsadi# válasza erdoke (#32) üzenetére


gomsadi#
tag

Most ez nem igazán ide való, mivel ezt nem kérdőjelezi meg senki szerintem. De ez tulajdonképpen kit érdekel? Én használni szeretném kompromisszumok nélkül. A funkcióit. Attól nem lesz jobb funkció kínálata, mert smooth;)

Have a Lot of Fun!!

(#34) kutkut válasza gomsadi# (#33) üzenetére


kutkut
addikt

+1 Egyébként, az SGS-nek is csak kell egy CM7 vagy egy MIUI... :)

Meizu MX3 32GB

(#35) erdoke válasza gomsadi# (#33) üzenetére


erdoke
titán

Milyen extra funkciója van annak az okostelefonnak, amit pár hét után földhöz csaptam, mert belassul, instabil, és halálra idegesít? Levélnehezék? :P

(#34) kutkut
"Egyébként, az SGS-nek is csak kell egy CM7 vagy egy MIUI..."

A felhasználók kb. 98 %-a kiveszi a dobozából az okostelefont, beír pár jelszót (Google/Live/Apple fiók, email, FB, twitter, ilyesmi), esetleg telepít pár programot, ami alapból nincs a készüléken, aztán használná egészen addig, amíg el nem adja. Ehhez képest ez a "csak ROM-olni és bütykölni kell" nem kicsit szánalmas...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#36) mrhitoshi válasza forintuser (#14) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Nem csak szag van, hanem termék is. :DDD

Google-nek látszik a célja, és magasról tesz mindenki másra is szerintem. És ez csak a látszat amit mi látunk, ki tudja hogy a Google-nek milyen befolyásai vannak már.

[ Szerkesztve ]

PS4

(#37) dnelb válasza erdoke (#35) üzenetére


dnelb
veterán

user error.

(#38) kutkut válasza erdoke (#35) üzenetére


kutkut
addikt

Mint írtam, kell egy jó rom: CM7 vagy MIUI. :P

Amúgy, alkalmazások/játékok és egy "picit" könnyebb pc sync...
De ez tényleg nem ide tartozik. :R

Meizu MX3 32GB

(#39) gomsadi# válasza erdoke (#35) üzenetére


gomsadi#
tag

Ez user error inkáb, mivel volt mindegyik készülékem(kivéve Galaxy s), de ilyet én nem tapasztaltam, gyári romokkal persze. SGS-rol nincs tapasztalatom...
lényegében mi az, amit egy samsung omnia 7 tud egy SonyEricsson x10i ellenében? Korrekt multituch, amoled, smooth. ezzel kifujt! innentől kezdve funkcionálisan a droid jobb.
ROM csere: mintha a wp7 userek nem cserelgetnek a romokat omnia7 eseteben;)

[ Szerkesztve ]

Have a Lot of Fun!!

(#40) telya


telya
aktív tag

vagyis roviden: van egy jo kis ingyenes, nyilt mobil os, amivel senkinek nem volt semmi baja, egeszen addig amig sikeres nem lett, amikor viszont az elb@szott szabadalmi rendszert kihasznalva minden ceg elkezte perelni, csak hogy nekik is jusson a sikerebol valamennyi. szanalmas vagy szanalmas?

(#41) gomsadi# válasza telya (#40) üzenetére


gomsadi#
tag

Valami ilyesmi is lehet benne...

Have a Lot of Fun!!

(#42) kutkut válasza telya (#40) üzenetére


kutkut
addikt

:C :DDD

Meizu MX3 32GB

(#43) callmeakos válasza telya (#40) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

mondjuk úgy ultra szánalmas......

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#44) #16820480 válasza erdoke (#35) üzenetére


#16820480
törölt tag

és mire jó, hogy ilyen iszonyat smooth a menüben lapozgatás, ha két perc után kihajítottam az ablakon, mert nincs rá normális IM szoftver, voip szoftver, nyelvi támogatás, nem tudom simán rákötni a gépre, stb... :P
persze tudom, a Mango majd megmutatja... de azt meg majd az ics-hez kellene hasonlítani.

[ Szerkesztve ]

(#46) plus44 válasza telya (#40) üzenetére


plus44
veterán

Es az nem szánalmas hogy te úgy írod ezt mint bazi nagy droid fan? (épp olvastam a másik hírnek miket írtál...) valószínűleg szimplán azért fizet a htc pénzt a Microsoftnak meg meg jó páran fognak mert a microsoft nagyon szomorú és irigy a droidra... :U nyilván ha nem ezt a rendszert istenitened akkor nem ezt írtad volna tehát ilyen szempontból oly nagy marhaság a hsz-ed.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#47) tariattila


tariattila
veterán

jó cikk....
ezer szálon futó történet, kíváncsi leszek mikor és mennyire csitul el
mert ugye azt senki se gondolja komolyan, hogy ekkora cégek/üzletek/érdekek csak úgy eltaposhatóak...
átrendeződés persze várható...( ami lehet már rá is férne erre a burjánzó androidra) ;]

lehet mire ennek látszatja lenne addigra a kínaiak megvesznek minden liszenszet kilóra/tonnára... (valljuk be a sárga kijelzőknek van némi szerepük :DDD )

(#49) sien válasza callmeakos (#43) üzenetére


sien
aktív tag

mondjuk észreveszed hogy az általad fejlesztett, nem ingyenesnek szánt kódod egy részét felhasználják egy programcsomagban. van belőle 3 db. nem foglalkozol vele. elkezdik népszerűsíteni, és hirtelen 1.000.000 darab lesz eladva. nem tudom hogy te vállat vonnál-e erre, hogy hát így jártam, elítélni viszont azt aki nem ilyen nagylelkű, nem hiszem hogy szabad. persze csordultig tele van a dolog lehúznipróbálós perekkel, de hidd el ott nem akarnak peren kívül egyezkedni ahol nincs vaj a kalap alatt.

(#50) telya válasza plus44 (#46) üzenetére


telya
aktív tag

nem, es ami azt illeti, a szanalmas jelzot eddig nem is hasznaltam volna semmi masra itt, egeszen eddig az altalad irt hozzaszolasig, amit most produkaltal.

senki nem mondta egyebkent, hogy barki irigy lenne barki masra, de ha mar szoba hoztad, a microsoft valoszinuleg a lelket is eladna az ordognek, hogy akar kozeleben legyenek a wp7 eladasok a napi 550 000 -nek.

amit irtam, az pedig a tenyek velos osszefoglalasa, akar tetszik, akar nem, es fogalmam sincs hogy ennek mi koze van ahhoz, hogy eppen milyen mobil os-t szimpatizalok, vagy milyen a vallasom, vagy hogy epp melyik masik topicba mit irtam valamikor, vagy tegnap este milyet sz@rtam. magyarazd mar meg kerlek. mert sztem az " oly nagy marhaság" jelzo nem az en hozzaszolasomra illik, foleg nem azutan, amit az iment produkaltal. nem latom benne sem a logikat, sem az ok-okozati osszefuggeseket, meg reszenkent is ertelmezhetetlennek tunik amit irtal, egeszeben pedig valami teljes zagyvasag, nem is ertem, hogy tulajdonkeppen mit is akartal mondani, de valoszinuleg te magad sem.

az viszont valamiert nem lep meg, hogy az iphone topic rendszeres latogatoja vagy, de te persze biztosan nem vagy "bazi nagy iphone fan", csak veletlen egybeesesrol van szo. valoszinuleg a nehany sorommal sulyosan megsertettem a vallasi elkepzeleseidet, es ennek a retorziojakent szulethetett az a visszaszolasod, amit most tobb jelzovel nem is illetnek.

sien: tudtommal semmifele kodlopasrol nincs meg csak szo sem. semmit nem mondo szoftver-szabadalmakrol van szo, amikbe barmit bele lehet magyarazni, es amiket barki onkentelenul is "meg tud serteni" es meg is sert.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.