Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#171) Remus389


Remus389
veterán

akkor fogok nevetni az almán amikor majd 3D-s kijelzős iphone-t szeretne csinálni mert az a trendi, vagy 3D-s fotókat(dupla kamerás technológia)

akkor majd az LG-nek(vagy aki kitalálta) tejelhet S.J.

kölcsönkenyér visszajár, és ez valódi újítás

előbb utóbb szerintem minden telóban lesz egy kikapcsolható 3D funkció, olyan alap lesz mint ma a kamera

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#172) FET-MEN válasza Remus389 (#171) üzenetére


FET-MEN
veterán

nalátod ez nekem még nem jutott eszembe. van benne valami. és akkor fog licenszdíjat fizetttetni kivel.. lehet hogy ez a 3D úgy beépül ide is mint a mozikba.. Kitudja milesz itt még..de kíváncsi vagyok hogy az applét hogy tejeltetik meg. :K :R
És ezt nem FLAME nek szántam.. nehogy kirobbanjon egy almáék vs droidék háború..

[ Szerkesztve ]

Iphone 7

(#175) #65675776


#65675776
törölt tag

A témához semmilyen szinten sem kapcsolódó off-okat töröltem. Akinek nincs mondanivalója a cikkhez kapcsolódóan, az inkább ne írjon.

(#176) B1T3 válasza Remus389 (#171) üzenetére


B1T3
addikt

Én is így gondolom, hogy a jövőben el fog terjedni jobban a 3D kijelzők használata, simán extra funkciónak fog minősülni (ma sem használnám másként).

(#177) Kamikazeman


Kamikazeman
aktív tag

Sziasztok!

Most néztem meg az adást és nagyon tetszett!
Ritkán v. inkább soha nem szólok hozzá dolgokhoz és nem vagyok egy nagy telefon guru, de időnként foglalkozom a témával(igyekszem, mert érdekel, amennyire időmből telik) és aréna olvasó vagyok. Most azonban nem tudom megállni szó nélkül, mennyire tetszik az amit csináltok ill. az irány amerre elindultatok ezzel a kezdeményezéssel. Gratulálok és várom a következőt. Témajavaslattal kapcsolatban nagyon hiánypótló lenne időnként 1/4-1/2 évente (ezt inkább ti látjátok mikor szükséges)egy fejlődéstörténet a mobilpiacról, hogy azok az olvasók akiknek nincs ideje folyamatosan olvasgatni is kapjanak némi képet a hardveres, szoftveres és egyéb technikai fejlődés irányáról. Valamint hiánypótló lehetne egy szakzsargon bemutató videó is mert elveszek a kifejezésekben. Ha nem érthető szívesen kifejtem bővebben is, hogy mire gondolok.

Gratulálok nektek és
Sok sikert!

(#178) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

hú, de belezavarodtam. köszönet a cikket. :DDD :R

nemrég kaptam a gondolatot, hogy majd lekéne cserélni, jelenlegi Symbianos telefonomat. egyértelműleg a droid vonalban gondolkodtam. esetleg maradok Symbianon.

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#179) nuke7


nuke7
veterán

"És ezen gyártók egy része valószínűleg nagy ívben tesz a szabadalmi dolgokra, ahogy az európai és amerikai egészségügyi szabványok is."

itt esetleg "szabványokra" akart lenni? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#180) arty


arty
veterán

"A témának egy Mobilarena TV adást is szenteltünk, alább megtekinthető:"

van némi pikantériája, hogy egy ilyen cikk végén egy csak ms windózon megtekinthető video áll ... :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#181) balint87


balint87
csendes tag

ez nagyon érdekes cikk/videó volt, köszi szépen :C

(#182) Remus389 válasza arty (#180) üzenetére


Remus389
veterán

én sem értem miért nem jó a jútúb

persze az élőben nem megy gondolom azért

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#183) tjb007 válasza Remus389 (#182) üzenetére


tjb007
nagyúr

(#184) Laca7601


Laca7601
tag

Én egyelőre egy dolgot nem értek. Ha bedől a droid, az mit fog jelenteni...

(majdnem azt írtam, hogy nekünk, felhasználóknak, pedig nekem egyelőre csak egy E51-es Nokiám van, az meg nem annyira okostelefon. Hülye ugyanis szegénykém, mint a seggem...) :N

... a felhasználóknak? Fizetni kell utólag mindenkinek valami árkülönbözetet, vagy megszűnik az android alapú készülékek gyártása / forgalmazása, esetleg bezárul a rendszer? Gondolok itt arra, hogy ha mexűnik a támogatás és a market, akkor nincs több új app, használod, amit addig mexereztél és annyi?
Mi lehet a végeredmény?

(#185) oO7


oO7
őstag

Close to 10% of Android Apps festering pits of spyware, worms and premium SMS senders, getting worse

(#184) Laca7601: nemhiszem, hogy ilyen népszerűség után hirtelen meg tudna szűnni az android... azt már inkább valószínűnek látnám, hogy a Google végre belátja, hogy ez így nem lesz jó és meglépnek egy hasonlót az Android 4.0 vagy 5.0 -val mint a Microsoft a WM 6.x -> WP 7.0 váltással...

[ Szerkesztve ]

(#186) P-SZ-S válasza Laca7601 (#184) üzenetére


P-SZ-S
aktív tag

"... a felhasználóknak? Fizetni kell utólag mindenkinek valami árkülönbözetet"
Igen, majd jön a microsofttól egy sárga csekk, hogy kérnek 7000ft-ot befizetni az ő számlájukra, mert az általad használt androidos teló ellopta Bill-ék dizájn ötleteit. Szóval én a te helyedben nem vennék androidos telefont, mert még nagyon megjárhatod egyszer. ;)

[ Szerkesztve ]

(#187) Laca7601 válasza P-SZ-S (#186) üzenetére


Laca7601
tag

Igen, ettől félek, hogy életjáradékot kell fizetnem.... :)

(#188) Laca7601 válasza oO7 (#185) üzenetére


Laca7601
tag

És akkor mindenki készüléket cserél? Népszerű lesz. :)

(#189) Gabor113


Gabor113
tag

A téma nagyon érdekes teljesen jó hogy felvetettétek:

Néhány javaslat: (no offense, csak gondolatként merült fel bennem végig nézve az adást)

A műsornak/közvetítésnek szerintem érdemes lenne adni egy struktúrát. Magasabb szintre emelné/emelhetné az egyébként teljesen jó és értékes gondolatokat és adhatna neki egy keretet. Ez most így a leesünk a kanapéra péntek délután és még egy kicsit dumálunk mielőtt bezárjuk az irodát esetére hasonlított. :) (de tényleg próbálok óvatosan fogalmazni mert egyáltalán semmilyen módon nem bántásnak vagy szurkálódásnak szánom) Érdemes lenne esetleg egy tervet készíteni mi az amin szeretnénk végig menni (főleg egy ilyen érdekes és sokrétű téma kapcsán ahonnan 1000 irányba lehet elkalandozni) Ha túl sok, mert bizonyára lenne több adásra való gondolat is akkor megéri, megérheti felosztani. Ez segít rendszerezni Nektek is, érdemibb módon tudok foglalkozni a kommentekkel, visszajelzésekkel és jobban nyomon tudjátok követni mi az ami volt, mi az ami nem, mi az ami időközben újdonságként felmerült stb.

Amely témák egyébként szerintem érdekesek lehetnének:

Szabadalmak témája részletesen akár több adásban is. (ez egy nagyon nehéz téma elismerem de, nagyon érdekes és hálás is a tekintetben hogy nálatok a tiszt, rengeteg téves képzetet tudnátok eloszlatni a userek és érdeklődők fejében, mert valljuk be van bőven, sőt talán 80%-ban csak az van; ((most jelenleg nagyjából addig jutnak a kommentelők hogy "hajj szüntessük meg minden szabadalmat" ) Aztán a ki kit MIÉRT perel téma is szintén elég érdekes, különösen annak fényében hogy, a Nokia-Apple eredményeket láttuk, hogy mik vannak folyamatban, hogy hogyan keményít be az MS és hogy a Nokia-MS házasságnak erre az egészre milyen hatása lehet a jövőben. Szerintem rendkívül érdekes kérdések darabonként is kitehetnek egy műsort. :)

Szakmaibb része (nem tudom ez mennyi embert érdekel én elég sokat olvastam utána, szerintem rendkívül érdekes) Telefongyártók ellátási lánca (nyilván a publikus részekre gondolok) hol, hohgyan miből készülnek a különböző gyártók telefonjai, hogyan jutnak el a megrendelőkhöz, mennyi idő alatt, hogy kerül vmi gyártásba stb stb szintén 1000 részről megfogható téma.

Gyártók meghívása hogy adjanak a legfrissebb dolgaikról infókat (lehet bármi, szakmaibb vagy vásárló központúbb megközelítés) mi történik a házuk táján, ez teljesen egyedi lehetne az ilyen oldalak tekintetében és újabb előny :) Másrészről nagyon érdekes is szerintem, ilyen első kézből származó infókat hallani.

ps: végül egy OFF kérdés, már régen fel akartam tenni csak mindig elfelejtem: miért van az hogy a teszt-telefonokat mindenféle GSM boltoktól szerzitek be és nem a gyártói kapcsolatok mentén kértek teszt modellt?

további sok sikert, eredményes munkát

Alcatel OT 300 - Siemens C35 - Siemens MT 50 - Samsung SGH E720 - Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N97mini - Nokia E7 - Blackberry 9300 - Blackberry Q10

(#190) frescho


frescho
addikt

"A Huawei és a ZTE működése senki előtt nem titok; elképesztően jó minőségű hálózatokat építenek Európában (többek között Magyarországon is)"

Ezt a szerzo ugye nem gondolta komolyan. A Vodafonnal eveket csuszott a Huawei. Lathatoan nem megy jo a ZTE-re atallas a Telenornal.

https://frescho.hu

(#191) csab2 válasza zord01 (#131) üzenetére


csab2
veterán

Tudod, én nagy ívben lesz@rom, ha "valaki" kémkedik utánam. Tudod miért? Mert nem követek el törvénytelenségeket, nem pisálok a nyílt utcán, nem csalom meg a feleségemet, stb.
Az meg egyáltalán nem zavar, ha valaki kiismeri a felhasználói/fogyasztói szokásomat és ebből kifolyólag esetleg személyre szóló reklámokat kapok.
Különben is néha unom ezt a fene nagy szabadságot, többek között ezért van ez a kialakulóban lévő szabadalmi botrány is.

[ Szerkesztve ]

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#192) oO7 válasza Laca7601 (#188) üzenetére


oO7
őstag

igen... főleg ha tényleg egy esetleges 4.0/5.0 verzió hozná el ezeket a korlátozásokat... ugye nem várod el, hogy a 2.x -es rendszerrel szállított telefonodra még 2-3 nagyverzióval későbbi rendszert is upgradelhetsz? még ha elméletben a telefon hardvere támogatná is, nem volna túl kifizetődő ez sem a Google-nek sem a gyártóknak, hogy megengedjenek ilyet...
ezt az upgradelősdi dolgot még jóeséllyel a közeljövőben érkező 3.0 -ás frissítéssel is eljátszák majd pedig valószínűleg ez még nem fog ilyen drasztikus korlátozásokat/megszorításokat tartalmazni, "csak" egy új verzió lesz... de mivel major update így a 2.x -es vasak nem fogják megkapni... (szerintem)

[ Szerkesztve ]

(#193) csab2 válasza lmisi (#13) üzenetére


csab2
veterán

Én elolvastam amit írtál és nagyon érdekesnek találtam. Annyi bajom volt csak vele, hogy tele van helyesírási hibákkal, de nem akarok kötözködni.
Te jogász vagy? Én nem értek a témához, de ha igaz amit írtál (és jelen cikk illetve adás is ezt igazolja), akkor az nagyon elkeserítő. :O

Más:
Mennyire jellemző (sajnos), hogy a cikkből és az adásból is egyeseknek csak az jött le, hogy "rohadt mocskos apple már megint perel mert azt hiszi ő találta fel a spanyolviaszt". :O

Más:
Nekem az Androidban már az sem tetszik, hogy nem egyértelmű, hogy akkor most kié is a rendszer? Illetve ki is fejleszti? Elhangzott, hogy az OHA tagjai közösen fejlesztik a droidot. Ez szerintem hülyeség, mert ennyien nem lehet egy rendszert fejleszteni. Meg ha közösen fejlesztik, akkor miért a Google jelent be mindent ami Androiddal kapcsolatos? Miért a Google székháza előtt állítják fel a dolgozók az új és újabb édességek óriási mását?
Szóval az egész egy nagy katyvasz, nem csoda, hogy pl. a MS is a gyártókat támadja és nem a Google-t.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#194) Laca7601 válasza oO7 (#192) üzenetére


Laca7601
tag

Nem várok én el semmit, csak elgondolkodtam.
Ha a közeljövőben lépnének meg egy ilyen váltást, akkor sok friss androidos tulaj cserélhetné fiatalon a cuccot. Ezért lenne népszerű. Azért a winmo szebb kort ért meg a wp7 előtt.

(#195) #16820480 válasza oO7 (#192) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, remélem nem nullázzák le a rendszert. illetve azt is nagyon remélem, hogy nem korlátozzák le annyira, mint ahogy az ios meg wp7 le vannak, mert onnantól nem nagyon marad választási lehetőség azok számára, akiknek ez nem alternatíva (symbian addigra kifut, meego-t szintén dobták, bada egy vicc, webos meg soha be nem váltott ígéret egyelőre).

(#196) SP!T


SP!T
addikt

Nem értem a cikket. bár valóban érdekes a téma. "Mi lesz ha..." találgatások.
Csak annyit tennék hozzá, hogy a felhasználó nem köteles androidot használni. Ha drága lesz úgyis más alternatívát választ. Amit egyben azért én is sajnálok.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#197) Adamis válasza #16820480 (#195) üzenetére


Adamis
őstag

A Bada állítólag egy nagyon jó alternatíva az Androidnak, mert sok mindent kiadnak hozzá, ami segíti a programozást hozzá...
Azon amúgy behaltam, hogy az érintőképernyőt is levédték... :W Minden hülye Amerikába ment??? :DDD Komolyan, ott mindent meg lehet tenni...

(#198) erdoke válasza Adamis (#197) üzenetére


erdoke
titán

Maradt itt is elég. Pl. aki nem olvas utána semminek, mégis mindent elhisz. :P

A legjobb aláírás a héten

(#199) Adamis válasza Lirion (#16) üzenetére


Adamis
őstag

Esetleg egy htc sensation - az Sense... Az alap ugyanaz amúgy. Gondolom arra utalhat itt a megfogalmazás, hogy az alapkoncepció nem jó. Amit látunk, hogy mégis, hiszen egész jó lesz a rendszer. A felületek amúgy csak egy kis hányadát adják magának a rendszernek, amely egyébként nem elhanyagolható - aka felhasználói élmény.

(#200) Karma válasza Adamis (#197) üzenetére


Karma
félisten

Nem adnak tehéntrágyát se.

“All nothings are not equal.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.