Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Baromi jó játék lehet, tényleg le a kalappal, de ez az eszméletlen, hányingert keltő videó- és infódömping olyan ellenszenvessé tette számomra, hogy lemondtam az előrendelést. Ez az én hülyeségem, de nem tudok elvonatkoztatni attól, hogy mennyire tolják az ember arcába közvetve és közvetlenül ("kiszivárgott" sztorielemek pár hete) a játékot.
Alig egy hétre rá jelenik meg a Nier Automata, ott is szállingóznak az infók, de még sincs megosztva a fél játék a megjelenés előtt.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#2) myckey válasza Bad Pritt (#1) üzenetére


myckey
veterán

Ez tényleg a te hülyeséged. ;]

Én bele-bele néztem a videókba, de mindig kapcsoltam is ki őket.

Szerintem ha valaki játszani akar vele, érdekli a dolog, akkor kiadhatnak millió videót is, nem hatja meg.

Én sajnos lemaradok róla, mert nem veszek PS4Pro-t, mivel tavaly a gépre a gatyám is ráment. :O :D

Egyébként meglepő, hogy minden felől remek értékelések jöttek, de usgamer nagyon lehúzta.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#3) kovsol válasza Bad Pritt (#1) üzenetére


kovsol
titán

Én majd ha lecseng a dolog és megjelenik olcsón használtan az aprón akkor megveszem. :)

May the Force be with you!

(#4) adamssss


adamssss
veterán

Orulok hogy nem vettem pro-t. Van kulonbseg ez tagadhatatlan, de ezek 90 szazaleka 4x-es nagyitason lathato.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#5) TBT


TBT
addikt

Már a bejelentésekor eldöntöttem, hogy ez kell nekem. Tavaly nyáron elő is rendeltem a szobros kiadást (amikor bejelentették), azóta csak a futárt várom. Jöjjön már! :D

PS4 Pro már várja régóta ezt a gyöngyszemet!

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#6) Bad Pritt válasza myckey (#2) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Hát engem meghatott, olyan érzés volt, mint egy rossz sales kolléga a nagybani piacon, aki muszájnak érzi bizonygatni, hogy márpedig az ő terméke a legfaszább, legmegbízhatóbb, legtutibb a világon. :D
Én megnéztem szinte mindet, de maga az elv irritál, hogy egy amúgy jó játék ennyire egysíkú és gyenge reklámkampányt kapott.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#7) myckey válasza Bad Pritt (#6) üzenetére


myckey
veterán

Nem bántjuk a nagybanit!
Tuti hely, mindegyik. :C

Értelek, meg nem is . :D

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#8) Scholes9 válasza Bad Pritt (#1) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Csak emiatt lemondtad? :D Nem semmi :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#9) Chapel válasza adamssss (#4) üzenetére


Chapel
addikt

Azért alkalomadtán ugorj be egy szemészhez ;)

Pro patchos játékokat néztél előtte/utána élőben? :U

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#10) FuRiONight válasza Chapel (#9) üzenetére


FuRiONight
őstag

Van különbség ez tagadhatatlan, de nem akkora, hogy "hű bakker pro-n mennyivel szebb megyek és veszek is egyet". Akinek pro van az élvezze ki, de a ps4 és slim tulajok sem panaszkodhatnak, mert tényleg szép a játék :)

[ Szerkesztve ]

(#11) TBT válasza FuRiONight (#10) üzenetére


TBT
addikt

Ami elhangzott a DigitalFoundry-s videóban - PS4 Pro vs PS4.
- Élesebb és nagyobb felbontású textúrák (4K miatt)
- Szebb árnyékok
- Supersampling
- Smoother FPS

Stabilabb FPS tartás PS4 Pro-n, sima PS4 gépen bizonyos részeken (harcokban), főleg az egyik épületben érthetetlen okokból FPS drop van. Ők sem értették, hisz zárt kis térről van szó, pont hogy ott kéne atom 30 FPS-nek lennie, de valószínűleg ott tölt valami komolyat, amivel az alap PS4 gép már nehezebben tud megbirkózni. De lehetséges, hogy valami kis bug van a háttérben, aztán majd javítják.

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#12) FuRiONight válasza TBT (#11) üzenetére


FuRiONight
őstag

Én is "hallottam" ezeket, de a sima ps4-en is gyönyörű a játék, pro-n pedig még inkább. Egyre inkább ki lesz használva a pro plusz teljesítménye, de a sima és slim is jó teljesítményt nyújt a mai napig, igy értettem :R

(#13) doooo


doooo
veterán

Milyen jó dolog ez a PS4 (Pro)... Annyi irigylésre méltó, PS4-exklúzív játék jelenik meg... :O

[ Szerkesztve ]

(#14) toronyhaz


toronyhaz
aktív tag

Ahogy látom a Pro csak annak éri meg aki 4K tv-vel rendelkezik. De picit őket is becsapva érzem. Oké hogy nem venni észre hogy fel van skálázva,de valahol mégis ott van az emberben. Hiányolom sok helyen a kis csillagot amivel megmagyarázzák hogy azt bizony nem úgy kell érteni. Pl a store-ban ott van. Ezért én sem váltanék 4K tv + Pro kombora. Pedig megtehetném.
Teljesen örülök neki hogy egy alap gépen ezt produkálja.

(#15) Darth_Revan válasza toronyhaz (#14) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Nekem Pro van fullHD TV-vel es nem tartom feleslegesnek fullHD melle.

Mas:

Aki CE-t tervez venni annak erdemes a Platinum shop oldalara felmenni, meet naluk meg van keszleten es raadasul olcsobb is mint mashol. Engem legalabbis most hivtak hogy kuldik a par napja rendelt CE-t (amikor rendeltem minden mas helyen mar el volt fogyva)

(#16) Bandi995


Bandi995
aktív tag

PS4, PS4 Extended, PS4 Slim, PS4 Pro, PS4 SuperPro,
PS4 Ultra Titanium, PS4 X, PS4 X Mk.2

Értitek, hogy mi bajom van? :) Régen volt A konzol. Még
hogy a konzol még mindig hosszútávú befektetés, arcon van köpve mindenki. Az oké, hogy mindig hozták a slimeket, de nem változott érdemileg csak kisebb és gazdaságosabb lett. Ez már a szép új világ.

[ Szerkesztve ]

(#17) kovsol válasza Bandi995 (#16) üzenetére


kovsol
titán

Van két verzió és fut a régin is a játék. Szóval engem nem érdekel más.

May the Force be with you!

(#18) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Nem rossz, bár egy PC-s verzió alázná bármelyiket...ha lenne ;] :DDD

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#19) csizo13 válasza Bandi995 (#16) üzenetére


csizo13
tag

Nem mindig hozták a slimeket, az is a konzol fejlődés része volt.
Most ez van, lehet háborogni.
A "régen minden jobb volt", meg az "ezek a mai fiatalok" és "bezzeg az én időmben" a legostobább kijelentések.
De kiváló párbeszéd indító, vagy csendtörő mondatok és rögtön kialakul egy teljesen értelmetlen, valóságtartalmat csak nyomokba tartalmazó beszélgetés.
PC-t játékra, évente fejlesztgetve (ami tképp teljes csere) szigorúan csak 16 éves korig, későnérőknek 18-ig. Felnőtteknek már nem szükséges.
A különbség fiú (PC) és férfi (konzol) között.

[ Szerkesztve ]

(#20) szasanyi


szasanyi
félisten

Látom a különbséget, de nem akkor amiért megéri konzolt cserélni (számomra legalább is biztosan nem). Ami jobban érdekel az a futásteljesítménybeli probléma... tényleg ilyen akadozva fut vagy a videó hibája lehet? :U

(#21) Bandi995 válasza csizo13 (#19) üzenetére


Bandi995
aktív tag

Na offense, de top quality shitpost ez a fiú férfi párhuzam amit leírtál. 22 vagyok, mai napig építem a gépeket, a PC életstílus, nem idő után kinőtt úri hóbort. Csak mert már néha fáj a térdem, meg nem tudok annyi kört egyhuzamban lefutni a pályán mint régen, nem jelenti egyáltalán, hogy kevésbé érdekelne, hogy "egybeszaron" játszok, amit "csak be kell kapcsolni" (meg update-elni, meg liveot/plust venni rá, meg a játékot update-elni, meg a játékot hdd-re másolni), vagy magam által összerakott számítógépen.

És itt ezt most szigorúan NEM egy PC masterrace agymenésnek szánom, hanem a konzolipar jelenlegi, elkurvult állapotára próbálom csak a figyelmed felhívni. A PS4-nek és a ONE-nak nem kellett volna megtörténnie, a PS4 Pro-nak és a Project Scorpio-nak kellett volna megtörténnie, alapból. Nem szórakozni egy már bejelentésekor kevés konzollal, hanem durrantani egy nagyot két true 4K géppel.

[ Szerkesztve ]

(#22) Scholes9 válasza szasanyi (#20) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nem lennék meglepve, ha a játék akadna, sajna konzolon ez elég gyakori probléma :( Volt 3 hónapig ps4, de nem bírtam tovább a sokszor 30 fps-t :(

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#23) FuRiONight válasza Bandi995 (#21) üzenetére


FuRiONight
őstag

A kolléga hozzászólását módosítanám és igazat is adok: kb. 25 éves korig megy a pc fejlesztés, majd amikor eljön az idő, hogy férfiből apa leszel, miden megváltozik: a család és a munka lesz az első (ebben a sorrendben) és a gépfejlesztés és az azzal való foglalkozás inkább lesz nyűg, mint élvezet. Örülsz, hogy tudsz néha egy kicsit játszani és nem magával a géppel kell foglalatoskodnod. Persze van, akinek mindig is ez lesz a hobbija.

Ne haragudj meg érte, de a 22 éveddel még nem sok tapasztalatod van még (de lesz, ne aggódj :DD ) ezen a téren.

A konzolipar pedig fejlődik mint minden más: hamarabb avulnak el a dolgok, köszönhetően a tömeggyártásnak.
Illetve: a konzol sosem a hardverről szólt, és most sem annak kellene, de az embereknek erre van igénye.
A jelenlegi gennel egy cél volt: gyorsan, sokat, és profittal adni már a gépeket még ha minimálisan is. Ez sikerült is, leginkább a ps4-nek, hisz nagyon jól fogy.

Viszont saját magadat is megcáfolod: "elkurvult" a konzol ipar, de azért jó lett volna, ha ilyen hardverrel jönnek, mint scorpio és a pro. Akkor ezek szerint erre van igény (részedről is.) Szóval számít a HW és grafika, nem elég jó ami most van (tegyük hozzá, hogy a jelenlegi konzolokon is lehetne stabil FPS még ha csak 30 is, csak ugye már nincs idő optimalizálni, úgy mint régen, ebből kiindulva ez félig meddig mesterségesen keltett elavulás). Ez miatt történik ez, amit leírtál.

[ Szerkesztve ]

(#24) Youri válasza Scholes9 (#18) üzenetére


Youri
veterán

Talan ezert nincs is :D

RTX ON

(#25) szasanyi válasza Scholes9 (#22) üzenetére


szasanyi
félisten

Konzol esetében kicsit más a 30 FPS mint PC-n, nem ez a probléma. A gond az, hogy szemmel láthatóan akadozik, ami nem játék-, hanem kábé szado-mazo élmény számomra. A legjobb példa az Uncharted 4 ahol hibátlan futás és kimagasló grafika (együtt!) pedig a 30 FPS korlát annál is ott van. Na, ez az amit a SONY-nal el kellett volna érnie legalább az exclusive játékoknál, nem pedig PRO-t tervezni és kiadni. :W

(#26) FuRiONight válasza Scholes9 (#22) üzenetére


FuRiONight
őstag

Azért a pc-s portokat sem kell félteni, van elég probléma, annak örülnék ha "csak" annyi lenne mint konzolon az már nagy előrelépésnek számítana . De szinte mindig van valami (pl. Division, Dishonored 2, BioShock Remastered és még sorolhatnám napestig a címeket). :U

szasanyi: az előző hsz-ben leírtam: ha a játékok rendesen futnának (beton stabil 30fps) akkor nem kellene a pro; ez mesterséges keltett elavulás. Így egy újabb konzolt tudnak eladni, amin szebb, stabilabb a játék és mert erre van (vagyis inkább "csináltak") igény. :O :U

[ Szerkesztve ]

(#27) Bandi995 válasza FuRiONight (#23) üzenetére


Bandi995
aktív tag

Én ezzel az egésszel csak annyit akartam mondani, hogy míg az előző gen húzta 7-8 évig, itt máris előjött a mutyi pár év után, hogy nem elég a hardver, gyártsunk Pro matricával jobbat, had vegyék meg még egyszer azt is. Becsületes és helyénvaló, hogy ugyanúgy jön minőségi formában a sima verzióra is a játék, de részemről az se néz ki jól, hogy van most már többféle, nem csak esztétikailag, de teljesítményben is gyökeresen eltérő konzol, amivel szerintem az van bokán rúgva aki megvette az eredetit, de simán vette volna a Pro-t, ha alapból is arra épít a Sony és Day0-tól kezdve az létezik, mint A konzol, meg az se néz ki jól, hogy gyakorlatilag félgen-t léptek a Pro-val. Én ezt az egészet távolról szemlélem mert a jelenlegi generációban nem volt még elég olyan system seller, amire azt mondtam volna, hogy igen, így már érdemes megvenni az új PS-t, szóval nem is szívügyem, csak kicsit zavar, mert olyan hardveres DLC mizéria szaga van az egésznek.

Na de megyek játszom a gépen, míg ki nem növöm :C

[ Szerkesztve ]

(#28) Chapel


Chapel
addikt

34 vok és a hátralévő évekre is intenzív gamer pc építést tervezek.
Deal with it ;]

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#29) FuRiONight válasza Bandi995 (#27) üzenetére


FuRiONight
őstag

"Na de megyek játszom a gépen, míg ki nem növöm :C "
Nem kinövöd, hanem más dolgok kerülnek előtérbe, amik fontosabbak.

Ne haragudj meg érte, de a 22 éveddel még nem sok tapasztalatod van még (de lesz, ne aggódj :DD ) ezen a téren. - Csak ismétlem önmagam...:U

Chapel és Bandi995 Tessék elolvasni (vagy megérteni), mert ezt is leírtam: Persze van, akinek mindig is ez lesz a hobbija. :U

Részemről vége.

[ Szerkesztve ]

(#30) Chapel válasza FuRiONight (#29) üzenetére


Chapel
addikt

Te meg vedd a poént/iróniát. Kissé komolyan veszed, miközben egy gémer oldalra írsz ;)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#31) Bandi995 válasza FuRiONight (#29) üzenetére


Bandi995
aktív tag

Értettem elsőre is, látom a te álláspontod is, csak jelenleg nem tudok vele egyetérteni, de azért sem kötöttem bele, mert láttam, amit kiemeltél (van akinek megmarad). Túl nagy befolyással van rám technika ahhoz, hogy azt mondhassam, majd egy konkrét ponton vége lesz az életemben ennek, kiskorom óta bütykölök, a legtöbb dolog, amivel foglalkozni lenne kedvem az életben, erősen technika orientált. Ki tudja, lehet igazad lesz, édesapám mérnökként végzett, csoda dolgokat művelt, bébiőrzőt épített mikor még azt se tudta senki, mi az, óriási hangtechnika megszállott volt és még sorolhatnám. Aztán egyszer vége lett, nem tudni miért, így alakult. Értem hogy érted amit mondasz és látom is benne a rációt, de nem tudom (és nem is akarom) elképzelni hogy vége lesz :)

Nagyon messze jöttünk ettől a témától, amúgy ez egy iszonyú jó játéknak tűnik, hogy már egyszer hozzászóljak ON-ban is. Lassan azért érik az a currentgen konzol, de még mindig csak lassan.

[ Szerkesztve ]

(#32) petisubaru


petisubaru
tag

Sziasztok !

Játékra milyen Tv-t ajánlanátok ? Ps4 pro- val lenne használva. Vagyis szükség lenne, hogy tudja a 4K-t, HDR-t, képfrissítés minnél több legyen, a válaszidő pedig alacsony. Képátló 102 cm körül, ár pedig 200 ezer környéke. Csak Lg, vagy Samsung érdekelne. Mi lenne valami best buy vásárlás ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.