Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Teljesen baráti, akár csak a Death Stranding, vajon itt is lesz DLSS skálázás? Mondjuk egy TLoU2 gépigényre is kíváncsi lennék. :P

Megyen!

(#2) Wesder válasza CptAdamica (#1) üzenetére


Wesder
félisten

Tessék:
PS4 vagy PS4 Pro
:P

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#3) CptAdamica válasza Wesder (#2) üzenetére


CptAdamica
veterán

Fordítsd át nekem PC alkatrészekre. :D

Megyen!

(#4) drotsztyuart válasza CptAdamica (#1) üzenetére


drotsztyuart
tag

Mivel a ps4 hardvere fix és már a maximumot hozzák ki belőle kb. ugyan ez.
Hacsak nem kap a pc verzió valamilyen extrát (pengébb fény és árnyék rendszer, nagyobb texturák, fizika stb) extrát.
Mondjuk ha pc-n "megigazítják" a kódót akkor kb. nem egy fél nap lenne amíg valami betöltődik.

[ Szerkesztve ]

(#5) GeryFlash válasza CptAdamica (#1) üzenetére


GeryFlash
veterán

Az R9 290 es az 580 kozott 20% differencia van, a a 780 es a 1060 kozott 30%. Krvara meglepne ha a minimum es maximum kozott ekkora lenne az elteres.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#6) drotsztyuart válasza CptAdamica (#3) üzenetére


drotsztyuart
tag

Gtx ~750ti-760, 8gb ram és egy 9 éves sandy i3.
Gtx 1050 a többi ugyan az.
Kizártnak tartom, hogy a konzol szintre butítva ne menjen el 30 fps mellet egy gtx 760-on egy i3-al.
De a pc-s "több" lesz mint a konzolos mert a konzolnál gpu rakta ki a növényzetet, ezért statikus volt es az ai se tudott róla mert szara cpu és nem bírt vele.
Pc-n a proci is benne lesz a "draw"-ban ami miatt nem statikus a növényzet.

[ Szerkesztve ]

(#7) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Én csak azért irok, hogy kötözködjek. :DDD Lehetnél kreativabb oriic a cimekkel. A főoldalon 5 címben szerepel az íme szó. ;] Tudom nehéz, de na... :B :R

(#8) oriic válasza BoneDragon (#7) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jogos, elnezest erte. :R

Live-Die-Respawn

(#9) VágniValó


VágniValó
addikt

Azt hittem hirtelen, hogy valami követelmény változott, mert ugyanez kb 3 hete a Steam-en is látható :P Csontra megegyezik az RDR2 gépigényével, zsíros \m/

Kell legalább egy óra game, mire finomhangolom 1080P-n, hogy meglegyen a megszokott ~58-70 FPS, de ez legyen a legnagyobb bajom.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#10) oriic válasza VágniValó (#9) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Gyanus volt amugy, de kiado kuldte igy kitettem. Aztan most lattam h ez ugyanaz mint eddig. :)

Live-Die-Respawn

(#11) tibaimp válasza GeryFlash (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Pont ez tűnt fel nekem is. Ez így nem igazán kerek...
Több vas kell oda majd szerintem, eléggé optimista az az ajánlott gépigény.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Maxon biztos nagyobb lesz a gépigény, de még így sem vészes. A lényeg, hogy üssön. :D

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#13) VágniValó


VágniValó
addikt

Lesz olyan fiatalember, aki külön HZD PC topikot nyit, mint anno Red Dead-nel? Néztem a forumtopikokat, egyelőre ilyet nem tálaltam.

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#14) CptAdamica válasza VágniValó (#13) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ha nincs, akkor tied a megtiszteltetés. :P

Megyen!

(#15) myckey válasza VágniValó (#13) üzenetére


myckey
veterán

Hajrá hajrá ! :D

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#16) VágniValó válasza CptAdamica (#14) üzenetére


VágniValó
addikt

+ myckey

Köszi :DDD , de ha egy mód van rá olyanra bíznám, aki csinált már ilyet PH-n és/vagy kompetens hozzá + biztos, hogy kb minden körülmények között aránylag gyorsan reagál. Megfog ez oldódni magától, úgy gondolom.

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#17) eldiablo válasza CptAdamica (#3) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

PS4 Pro: AMD Athlon 5370 + RX 580.

(#18) myckey válasza VágniValó (#16) üzenetére


myckey
veterán

Optimista :C

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#19) GeryFlash válasza eldiablo (#17) üzenetére


GeryFlash
veterán

Mivan? :DDD Dehogy Athlon 5370 :W Ha nagyon kene mondani valamit akkor talan 2200G. A GPU-ja meg 4,2TFLOPS, syvoal valahol a 560 es 570 kozott.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#20) eldiablo válasza GeryFlash (#19) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

AMD Jaguar

GPU PS4 Pro: 2304:144:32
GPU RX 480/580: 2304:144:32

[ Szerkesztve ]

(#21) Puma K válasza drotsztyuart (#6) üzenetére


Puma K
veterán

"Gtx ~750ti-760"

Nah... azért GTX 750 Ti meg a 760 közel sem egy kategória ha csak a nyers számokat nézem akkor sem:

750 Ti : vs : 760
640 : CUDA cores : 1152
1085 : Boost clock (MHz) : 1033
5400 : Memory Clock (MHz) : 6000
128-bit : Memory Interface Width : 256-bit
86.4 : Memory Bandwidth (GB/sec) : 192.2
60 : Graphics Card Power (W) : 170

A nálam lévő GTX 760 így muzsikált (több adat-mérés lentebb): [link]

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#22) Shing


Shing
őstag

Ha exkluzív miért nem izzasszák maxra a konzol hardverét? i5-2500k még 2011-ben volt középkategória mint 4 szálas processzor. FX-6300 még gyengébb, de legalább 6 szálas.
Viszont a konzolban már 8 szálas proci van és a multiprocesszorokkal lehet kompenzálni, plusz kevesebb az API limit, fix a hardver.
Azt hinné az ember, hogy legalább egy 8 szálas procit kérne egy ilyen cím. Egyébként a Death Stranding is beéri bármivel.

(#23) PuMbA válasza Shing (#22) üzenetére


PuMbA
titán

Igaz, hogy a PS4-ben és az Xbox One-ban 8 magos proci van, de azok a magok olyan gyengék, hogy egy rendes 4 magos asztali PC-s proci hozza őket sebességben :)

[ Szerkesztve ]

(#24) Shing válasza PuMbA (#23) üzenetére


Shing
őstag

Gyengék a magok, de akkor is ott vannak a konzolos előnyök. Semmit nem érezni a konzol egyesített és gyors memóriájából amiről cikkeztek ezerrel hogy a PC nem tud ilyet?
Ráadásul egy exkluzív mélyebbre mehet szoftveres/hardveres optimalizáltságban amit szintén nehezebb PC-n megoldani. Erre itt van és elég neki egy 10 éves hardver. Nekem csak ez a fura. Ettől multiplatform játékok komolyabb gépigénnyel jönnek...

(#25) drotsztyuart válasza Puma K (#21) üzenetére


drotsztyuart
tag

A mhz-ek semmit sem jelentenek.
Cuda magot meg az amd megoldasaval szamok tekinteteben osszehasonlitani elegge meredek.
Sot meg a teraflops sem (nezd meg mit muzsikal egy gtx-hez kepest a joval magasabb terafalopsot dobalo amd kartya mondjuk egy 1060 vs rx 580 4,x vs 6,x az rx 580 javara)
Kb 15-20%-al kell magasabb legyen hogy ugyan azt a grafikai teljesitmenyt kapd.
2. A gpu egy dolog csak azt etetni is kell ami meg a cpu.
Ezert raktak pl a novenyrajzolast gpu-ra a horizonban igy kikerulve a cpu-t amivel lecsokkentettek a drawcall-t.
A ps4 papirjaguar. A valos teljseitmenye mokusvakito a papirforma alatt van nem kevessel.

#22 mert az az i5 majd dupla teljesitmenyu mint aza jaguar ami lehet 8 magos csak abbol 6 max. amit egy game hasznalhat.
A horizon novenyzete teljesen gpu amitol statikus lett nem szol bele semmibe kb az ai is atlat rajta csak a nagyobb faknak general valami utkozest modelt hogy vagtasson at rajta az ai vagy a player.
(A technikai eloadason el is makogta egy fejleszto)
Plusz pc-n nem kicsit jobban nez ki.
Arrol nem beszelve, hogy az az api ami a ps-en fut nem is olyan vekony reteg ahogy azt sokan gondoljak.
Kb a dx11 es a dx12 koze esik.

[ Szerkesztve ]

(#26) Puma K válasza drotsztyuart (#25) üzenetére


Puma K
veterán

Pont hogy a gyakorlatban plusz FPS-eket jelentenek az órajelkülönbségek mikor a felépítésből adódó esetleges előny vagy inkább különbség már nem sokat nyom az összképbe és az számít melyik ketyeg magasabb órajelen.

Lásd AMD Ryzen 3000 vs Intel 9000 széria. Egy AMD Ryzen 3700X/3800X/3800XT a maga 8mag/16száljával hozza azt 4,4-4,5GHz-cen ~150W-os fogyasztás mellett mint amit az Intel i9 9900K 8mag/16szál 5-5,1GHz-cen 200-255W-os fogyasztással...

Így hogy 2 Nvidia kártyáról van szó amire én alapból reflektáltam, feleslegesnek érzem ide keverni az AMD-t, mert én alapból erre reagáltam és nem az AMD vs Nvidia részre.

Csupán azt kívántam szemléltetni, hogy alapból a 2 kártyát egy lapon említeni nem reális, mivel jelentős különbségek vannak köztük.

Majdnem 2x annyi CUDA mag, 2x annyi memória sávszélesség.

Arról nem is beszélve, hogy a gyárilag megadott minimum boost órajelen felül még akár +200MHZ-cet is rá lehet húzni a GPU-ra a 760-nál, ami megint csak plusz FPS-t jelent a gyakorlatban.

A fogyasztási keret majdnem háromszoros a GTX 760 javára.
Ami enged még egy kis VRAM órajel emelést és egy GPU finomhangolást hogy magasabbra boost-oljon és stabilabban tartsa az órajelet a GPU.

Ezek mind-mind hatással vannak a teljesítményre és amit linkeltem hirdetésem ott ki is mértem a különbségeket, hogy emelkedik a minimum, átlag és a maximum FPS adott órajelek függvényében.

A 750 Ti-t meg már alapból lefojtja a fogyasztási kerete...

Játékokban vegyesen, de ~40-65%-kal több FPS-t tud a 760 a 750 Ti-nél.

Ez azért jelentős különbség, és kb a generációváltásoknál nincs ekkora eltérés ha az előd és az aktuális csúcs kártyák teljesítményét veszem alapul.

Itt meg egy generáción belül van ekkora különbség két egymást követő kártya között.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#27) AxBattler válasza CptAdamica (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

TLoU2 gépigényre is kíváncsi lennék.
Arra én is...

Nem rossz ez a DLSS: Death Stranding PC DLSS 2.0 vs PS4 Pro Checkerboarding

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#28) CptAdamica válasza AxBattler (#27) üzenetére


CptAdamica
veterán

:K Körül-belül az első játék, ahol tényleg van értelme a DLSS-nek. BF5-nél például nagyon homályos lett tőle minden.

Megyen!

(#29) ollie válasza GeryFlash (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az nem a maximum, hanem az ajánlott. Az ajánlotton nem fogod tudni a grafikát kimaxolni, mármint ha normális fps-t akarsz.

***

(#30) GeryFlash válasza ollie (#29) üzenetére


GeryFlash
veterán

Tudom hogy ez nem a 4k/60 FPS de még nem láttam iylen gépigényt ahol a minimum es az ajánlott gépigény között ilyen kicsi difi legyen.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#31) C4mp3r


C4mp3r
addikt

remelem 2070 eleg lesz full hd maxra, 3700x mellett szerintem nem lesz gond cpu fronton, de ha death strandingbol indulunk ki en optimista vagyok. a kiado altal megadott minimum/recommended gepigeny meg mar eleg regota marhasag, majd az nvidia kiadja a sajatjat, mint ahogy az rdr2-nel

[ Szerkesztve ]

(#32) xeon forever


xeon forever
addikt

Remelem a maxwell-es Titanon futni fog... :U

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#33) #72042496


#72042496
törölt tag

Kíváncsi leszek. PS4 Prón megvolt a checkerboard render és olyan stabilan tartotta a 30 FPS-t, hogy nem zavart.

De ha PC, akkor ezt szeretném túllépni. Kíváncsi leszek, hogy milyen gép kell hozzá, ha natív 2160p és 40-120 közti VRR range a terv. Lehet, pár generáció erejéig praktikusabb cél a 2x2 skálázás és a 120 közeli framerate (főleg, hogy én egy 250-300 wattos kazán VGA-ért nem adok pénzt).

Látom, hogy GTX 1060 az ajánlott, de visszaemlékezve az ajánlott gépigények 20 éve se jelentettek lószart se. :)

[ Szerkesztve ]

(#34) Wesder válasza #72042496 (#33) üzenetére


Wesder
félisten

1060 az elvileg 1080p@60-hoz kell, gondolom medium mellett.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#35) #72042496 válasza Wesder (#34) üzenetére


#72042496
törölt tag

Talán, és ha így van akkor egy RTX 3060 vagy hasonló kártyával szépen ellesz majd 1080p-ben.

(#36) #72042496 válasza #72042496 (#35) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez így lehet furán hangzott, ezért kiegészítem. Az 1080p alatt 1080p@120-at értettem és olyan grafikát, ahol az öncélúan teljesítményigényes beállításokat kikapcsolom, a többit lehetőleg nem.

[ Szerkesztve ]

(#37) Puma K válasza xeon forever (#32) üzenetére


Puma K
veterán

A Maxwell Titan valahol GTX 1070 és 1080 között van.

Szóval futni fog, és ha az optimalizálás is megfelelő lesz akkor a kártya teljesítményéhez mérten jól fog kinézni és jól is fog futni a játék.

Látatlanba egy 1080p@60Hz esélyes vegyes high-medium beállításokkal...

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#38) eldiablo válasza Puma K (#37) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Inkább GTX 1660 Szuper szint a Maxwell alapú Titan. GTX 980 Ti-tól egy lehelettel erősebb,

(#39) Puma K válasza eldiablo (#38) üzenetére


Puma K
veterán

Aktualizálva igen.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#40) ollie válasza #72042496 (#33) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

GTX2060 SUPER-rel és i7-9700-tel a Death Stranding átlagban 100 fps fölött van maximum grafikán, és nem hiszem hogy ez komolyabb hardvert igényel majd.

***

(#41) #72042496 válasza ollie (#40) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi az infót. Ha így lesz, akkor szolidabb a gépigénye, mint amire én számítok.

(#42) Puma K válasza #72042496 (#41) üzenetére


Puma K
veterán

Én pont hogy ezt a Horizon-t ítélem meg gépigényesebbnek a jóval élőbb világa miatt.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#43) #72042496 válasza Puma K (#42) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én Ollie kommentjére hagyatkoztam, a Death Strandinget nem ismerem. :)

(#44) oriic válasza ollie (#40) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez gondolom FullHD.

Kivancsi vagyok akkor ez nalam h muzsikal majd 1440p-n a GTX1080Ti-vel.

Live-Die-Respawn

(#45) ollie válasza oriic (#44) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, fHD. Hozzá kell tennem, hogy DLSS 2 be van kapcsolva, ami nincs az 1080-on, és ez nagyot dob a sebességen. Valszeg nem lesz gyorsabb 1080Ti-n, sőt az 1440p miatt még szerintem lassabb is lesz (a 2060 Super amúgy is 2070 szinten van).

***

(#46) Puma K válasza ollie (#45) üzenetére


Puma K
veterán

Az 1080 Ti után egy RTX 2060 került a gépbe, és a Control-ban próbáltam ki először a DLSS-t... hát durva, hogy a kép élesedik és részletesebb lesz plusz az FPS kilő a csillagos égig ha bekapcsolom :)

Nálam most az RTX 2060 1890MHz@0,95v és 15800MHz-cen muzsikál.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#47) oriic válasza ollie (#45) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na majd ranezek ezen meg a kisebb monitoron is, max ha nagyon leesik az FPS akkor FullHD-n jatszom en is.

Live-Die-Respawn

(#48) yericho800 válasza ollie (#40) üzenetére


yericho800
aktív tag

fhd?

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#49) VágniValó


VágniValó
addikt

Lehet majd ezt előtölteni?
Mindjárt izzítom is a szabadság kérésem, de ugyanakkor fogok kelni, mintha dolgozni mennék :U

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#50) delta38boss


delta38boss
tag

Alig várom :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.