Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26) Puma K válasza drotsztyuart (#25) üzenetére


Puma K
veterán

Pont hogy a gyakorlatban plusz FPS-eket jelentenek az órajelkülönbségek mikor a felépítésből adódó esetleges előny vagy inkább különbség már nem sokat nyom az összképbe és az számít melyik ketyeg magasabb órajelen.

Lásd AMD Ryzen 3000 vs Intel 9000 széria. Egy AMD Ryzen 3700X/3800X/3800XT a maga 8mag/16száljával hozza azt 4,4-4,5GHz-cen ~150W-os fogyasztás mellett mint amit az Intel i9 9900K 8mag/16szál 5-5,1GHz-cen 200-255W-os fogyasztással...

Így hogy 2 Nvidia kártyáról van szó amire én alapból reflektáltam, feleslegesnek érzem ide keverni az AMD-t, mert én alapból erre reagáltam és nem az AMD vs Nvidia részre.

Csupán azt kívántam szemléltetni, hogy alapból a 2 kártyát egy lapon említeni nem reális, mivel jelentős különbségek vannak köztük.

Majdnem 2x annyi CUDA mag, 2x annyi memória sávszélesség.

Arról nem is beszélve, hogy a gyárilag megadott minimum boost órajelen felül még akár +200MHZ-cet is rá lehet húzni a GPU-ra a 760-nál, ami megint csak plusz FPS-t jelent a gyakorlatban.

A fogyasztási keret majdnem háromszoros a GTX 760 javára.
Ami enged még egy kis VRAM órajel emelést és egy GPU finomhangolást hogy magasabbra boost-oljon és stabilabban tartsa az órajelet a GPU.

Ezek mind-mind hatással vannak a teljesítményre és amit linkeltem hirdetésem ott ki is mértem a különbségeket, hogy emelkedik a minimum, átlag és a maximum FPS adott órajelek függvényében.

A 750 Ti-t meg már alapból lefojtja a fogyasztási kerete...

Játékokban vegyesen, de ~40-65%-kal több FPS-t tud a 760 a 750 Ti-nél.

Ez azért jelentős különbség, és kb a generációváltásoknál nincs ekkora eltérés ha az előd és az aktuális csúcs kártyák teljesítményét veszem alapul.

Itt meg egy generáción belül van ekkora különbség két egymást követő kártya között.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.