Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XuChi


XuChi
addikt

Mekkora kamu már :C Leveri a desktop 1050-et. LOL :C

(#2) #16939776


#16939776
törölt tag

Valóban hordozható <- :)) -> fali dugasz kell hozzá.

(#3) h-yle válasza XuChi (#1) üzenetére


h-yle
addikt

A kedvencem, az, amikor a timeline-ban kifejtik, hogy feltalálták az MXM 3.1 Type A modult, és mekkora fasza csávók már. :D

Ettől függetlenül még lehet jó a termék, de a marketing elég kellemetlen...

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#4) XuChi válasza #16939776 (#2) üzenetére


XuChi
addikt

És tényleg...... :C :DDD

#3: Hát nem kib@szott GENIUS-ok ?? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5) laposonly11 válasza #16939776 (#2) üzenetére


laposonly11
senior tag

Na de dugasztól dugaszig, a laptop mellett, a hátizsákban vagy a kabátzsebben, elfér.

Ordo est anima rerum.

(#6) SkS7891 válasza laposonly11 (#5) üzenetére


SkS7891
tag

Az a baj h minden videon és PR képen úgy promozzak h nem kell hozzá táp. Csak radugod thunderbolt-al aztán mehet a gaming. Pl van egy olyan kép h az autóban használja valaki így. S ez így nagyon megtévesztő.

(#7) #16939776 válasza laposonly11 (#5) üzenetére


#16939776
törölt tag

Na ja. De egy hordozható berendezés képes önállóan, hálózattól független működésre.

(#8) Crabface


Crabface
senior tag

Thunderbolton le tud adni elég kraftot egy laptop, hogy ezt életben tartsa? (50-65W) Mert akkor akár konnektor sem kell...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#9) uniko92


uniko92
csendes tag

Kickstarter = soha nem valósul meg :U

(#10) SkS7891 válasza Crabface (#8) üzenetére


SkS7891
tag

Hát ahogy utánaolvastam a TB kb 10W-ot tud leadni. Szóval kevés erre.

(#11) janeszgol válasza uniko92 (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Nagyon sok a kickstarter csaló. Gondolom ezek is azok. Sajnos egy híres játékfejlesztőt is oda sorolnak, Peter Molyneuxot.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#12) AxBattler válasza XuChi (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

Jab+, mint vak a poharat! ;]

Egyébként könyörgöm: nem lehetne egy teljesen minimál, házilag cserélhető alap alkatrészekkel (venti, táp, PCIE kábel, stb.) megtöltött, sallangoktól mentes (HDD bay miaf@xér', ha ez kell, veszek egy JBOD/RAID rekeszt a dokkolóhoz... Jesszusom.), TB3-as eGPU-t tervezni?

Jelenleg 3 fajtát látok, és egyik sem az, amit szeretnék látni:
- VGA gyártók dizájnkockája, előtelepített VGA-val, duplaáron, GTX1070-től;
- hatalmas, RGB-s gémer kasztni, VGA nélkül, 6 számjegyű árcédulával;
- meg az ilyen kis f0$-os, ami a hírben is szerepel: kis helyen elfér, de a kocka adaptert cipeld hozzá; MXM formátum biztos költséghatékony, meg tutijobb, mint az asztali; kis kávédaráló slim venti, ami visít majd a noti mellől, aztán jön a szopóroller, ha csapágyas lesz.

Biztató kilátások, halad előre az iparág - 10 év múlva talán már nekem is ilyenem lesz. :(((

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13) Dißnäëß válasza AxBattler (#12) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Rengeteg a buta ember (jó-rosszindulatú) és az okos-rosszindulatú ember a világon.
Az okos-jóindulatút nagyítóval kell keresni.

Így aztán leginkább szemfényvesztő, megtévesztő és lehúzó projektek születnek, ritkán az igazi megoldás.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#14) flashpointer válasza SkS7891 (#6) üzenetére


flashpointer
őstag

egy elektronikai termek promokepen kb 99% hogy nincs rajta a tapkabel, valoban megteveszto de mindegyik mocsok nem csak ezek : )

(#15) macilaci78 válasza laposonly11 (#5) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha jól értelek, akkor egy telefonos analógiát hoznék:
nem hordozható telefon és egy korai hordozható telefon. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16) Teebor9 válasza uniko92 (#9) üzenetére


Teebor9
tag

Cyanide & Happiness.
Az ő fhasságuk már megvalósult és már készül a következő.
Meg Linus techtips is bevizsgált pár terméket onnan. Persze ezek évekkel később érkeztek a "befektetőkhöz", mint ahogy megígérték, és alulmúlták a hírdetett minőséget, de megvalósult. :)
Meg hajdanán olvastam egy krumplisalátáról is. :D

(#17) ROBOTER


ROBOTER
addikt

"tápellátásáról pedig egy különálló 90 wattos adapter gondoskodik, amely egyébként PowerShare funkciós, tehát a noteszgép töltésére is képes"

Mármint mikor? Amikor a külső VGA éppen idle-ben és a CPU sem izzad?

[ Szerkesztve ]

(#18) laposonly11 válasza janeszgol (#11) üzenetére


laposonly11
senior tag

Mondjuk Peter Molyneuxt lehet azért sorolják oda, mert mire elkészül egy játékkal, eltelik 10 év, és azok akik befektettek a projektbe, már kiöregedtek a játszásból. :))

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#19) Chp


Chp
őstag

Nekem meg tetszik, oszt akkor mi van?! ;]

(#20) AxBattler válasza Chp (#19) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkó' vegyél! :P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21) lenox


lenox
veterán

Amugy nem ertem, miert mondjatok, hogy kamu. Van mar thunderbolt egpu regota, csak nagy doboz, es normal vga kellett bele, mar en is kigondoltam, hogy egy gyengebb mxm gpuval lehetne ilyet csinalni, ami tok kicsi lehetne, es maris sokkal kisebb notit kene hordozni altalaban, amikor meg kell a gpu, akkor ra lehet dugni, es megse kell hozza egy borond. Nekem is tetszik es kene is.

(#22) h-yle válasza lenox (#21) üzenetére


h-yle
addikt

A termék maga valószinüleg nem kamu.
A mellé tolt marketing viszont igen. :N

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#23) Chp válasza AxBattler (#20) üzenetére


Chp
őstag

Majd ha lemegy az ára. ...mindenesetre mostanság elvagyok IGP-vel is. :DDD

(#24) bmakszim válasza lenox (#21) üzenetére


bmakszim
senior tag

Acer-nek volt ilyenje, de nem nagyon árulták.

(#25) Reggie0 válasza lenox (#21) üzenetére


Reggie0
félisten

Megkisebb lehetne, ha nem MXM modul lenne, hanem raraknak kozvetlen a GPU-t. Sot meg mobil se kene, lehet a normalt hasznalni visszafogva.

(#26) erahurka


erahurka
félisten

Az ára meg valszeg annyi lesz hogy jobban megéri majd akár egy 1060-as notit venni :U

(#27) NandoXXL


NandoXXL
senior tag

https://prohardver.hu/teszt/vga_a_notebook_mellett/ati_xgp.html
[link]

A világ első hazugságának.... Volt már ilyen, sőt tulajdonomban is volt egy fenti gép, kár hogy a turion proci kevés volt hozzá. Érdemes a fenti cikkre ránézni.

A sok kötekedőnek aki azt mondja tuti nem volt ilyenem:
https://hardverapro.hu/apro/fujitsu_siemens_amilo_sa3650_jatek_notebook_kulso
[link]

[ Szerkesztve ]

(#28) Yodafon


Yodafon
senior tag

USB? :U

I'm gangsta!

(#29) SP4C3 válasza AxBattler (#12) üzenetére


SP4C3
veterán

[link]

Szerintem az összes ilyen külső gpu halva született ötlet.

A teljesítmény nem lesz annyi, mint egy becsületes asztali gépben...

Ha valakinek kell a hordozhatóság és a teljesítmény is, az építsen egy hordozható itx gépet, usb-s monitorral etc.

Viszont ha szöveget akarsz szerkeszteni, esetleg böngészni, akkor jó lehet egy notebook. (gaymer notebookokat felejtsük el pls, a marketing nem a barátunk.)

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#30) XuChi válasza SP4C3 (#29) üzenetére


XuChi
addikt

Jajj ezek a mini pci-e-be dugható kínai vackok....

Gamingelni akarsz, bontsd le a notidat az alaplapig, dugd bele a wifi helyére a kábelt, játsz, majd ha el kell menned a gépet is vinned kellene, akkor építsd vissza a wifit és a gép alját.

:W:W:W KUKAAAAAAAAAAAAAA

(#31) lenox válasza SP4C3 (#29) üzenetére


lenox
veterán

Biztos valami felreertes van, miert kene akkora legyen a teljesitmeny, mint egy asztalo gepben? Pont eleg, ha joval tobb, mint amit a notebook tud. Meg azt sem ertem, hogy miert akarnad megmondani, hogy mi mit epitsen. Nyilvan ha van egy notebookom installalt szoftverekkel, amit hordozhatok ha akarok gyenge/kozepes teljesitmennyel, de alkalmankent ha eros gpu kell, akkor radugok egy external gput - ezt semmilyen modon nem valtja ki egy epitett itx gep. Nyilvan a hordozhatosagrol sokan nem akarnak lemondani, de biztos senki nem akar azzal szarakodni, hogy tukrozze a notebookjat egy asztali gepre. Amugy az alapjan amit mondasz az osszes dokkolo is hulyeseg, hisz egyszerubb a helyere rakni egy asztali gepet. Aztan megis hasznalnak dokkolot.

(#32) Reggie0 válasza SP4C3 (#29) üzenetére


Reggie0
félisten

Es epitsen akkut az ITX gepbe? Meg ragasszon ra monitort is, ha hasznalni akarja a repteren?

(#29) SP4C3: A teljesitmeny 87%-at megkapja, egy ilyen rendszernel az a 13% veszteseg boven belefer.

[ Szerkesztve ]

(#33) h-yle válasza SP4C3 (#29) üzenetére


h-yle
addikt

Jelenleg PCIe 4x sebességet tud kb. ez egy 1050-hez, 1050Ti-hoz bőven elég. Extrém esetekben nagyobb kártyákhoz is (szoftverfüggő).

Az ötlet jó, csak $100 felárnál többet nem fizetne normális ember egy ilyen kütyüért, és egyelőre a szarabb megoldások is $300+

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#34) Nartaas


Nartaas
tag

Nekem tetszene a dolog. Itt vannak már a 6 magos mobil cpu-k, nem is kellene más csak egy könnyű, akár 2in1 noti erős procival IGP-vel TB3-al. Nap közben lehet hurcibálni, úgy is csak otthon game-elek. Otthon meg lenne egy dock/e-gpu. Rádobom a notit aztán mehet a game meg minden egyéb dolog külső monitorral, perifériákkal.
Egy eszközben megvan a mobilitás, upgrade lehetőség és otthon simán hozhat egy felső közép katos desktop teljesítményt. Szerintem elegáns bár rohadt sokból jönne ki.

(#35) Reggie0 válasza h-yle (#33) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk azt is tegyuk hozza, hogy pont nem a gamerek lesznek azok akinel szempont az egpu, hanem akik grafikat, CAD-et vagy Matlabot nyuznak, mert ott a geppel kell maszkalni nehany nagyobb rendereles/munka kozott.

(#36) Bluesummers


Bluesummers
őstag

A jövő a bérelhető, felhő alapú grafikai teljesítmény bérlés.
Senki se fog már otthonra venni "feleslegesen" videókártyákat. Elég lesz neked egy kliens.
Játékot megveszed, s ha akarsz játszani, akkor kiválasztod milyen grafikai teljesítményt akarsz. Fizetsz.
Neten keresztül megkapod a képernyődre a grafikát, de nem helyben izzasztja a géped.

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#37) Azie válasza Bluesummers (#36) üzenetére


Azie
őstag

bár így lenne

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#38) SP4C3 válasza Bluesummers (#36) üzenetére


SP4C3
veterán

Legyen ez továbbra is opció... Mondjuk nekem semmiképp sem kellene (meg a user base 90%-ának), meg ott az a maradék 10% nagyokos. :P

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#39) Bluesummers válasza SP4C3 (#38) üzenetére


Bluesummers
őstag

http://www.nvidia.com/object/cloud-gaming.html
Nem kell félni, bekövetkezni nem nagyon fog, mivel NVidia saját magát nyírná ki. Nem tudná méregdrágán a torkodon lenyomni a kártyáit.
Miért nem érné meg neki?
Te csak akkor vennéd igénybe a GTX 1080 / 1180 / ... / (88 év múlva...) 9980-as kártyáit, amikor Te játszani akarsz. Pl. 2 hónapig elvágod magad a külvilágtól, s kiéled újra gyerekkorod. A GPU bérlése többszörösen kevesebbe kerül ilyen rövid távra, mintha kiadnál 100.000-200.000-300.000Ft-ot.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#40) lenox válasza Bluesummers (#39) üzenetére


lenox
veterán

Nekem az volt a benyomasom, hogy ez mar mukodik. Legalabbis a shield irja, hogy mit jatszhatnek, meg lehet erte fizetni. Miert gondolod, hogy ez meg nincs?

(#41) Bluesummers válasza lenox (#40) üzenetére


Bluesummers
őstag

Megvan, de nem ez a "jövő" még. Ezért írtam jövőt, s nem jelent.
Ez akkor valósulna meg 100%-osan, ha már nem lehetne venni boltokban videokártyákat.
Ha már például az összes benzines auto elektromossal járna (plusz extraként önműködő technológiával), akkor jelenről beszélünk ... de még az is a jövő zenéje.
Nem akartam félrevezetni senkit se, elnézést kérek. :R

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.