Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

"és így egyértelmű, hogy ujjlenyomat-olvasót sem tudtak tenni a kijelző mögé"
A spec oldalon meg azt írjátok, hogy ott van.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#2) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Borzasztóak belenagyítva azok a 48mp ultra tiszta képek, látszik hogy több képből rakja őket össze, mintha két egyforma kép lenne egymáson, kicsit elcsúsztatva, rettentő mód zavaró, és értelmetlen funkció így

Talán állvánnyal nem lenne ilyen gond, de nem lesz mindig zsebben állvány

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3) Drughi


Drughi
addikt

Abszolút vállalható csúcskészülék, persze fiatalokat célozva.

(#4) Wallenberg


Wallenberg
senior tag

48 MP kamera.

Véletlenül nem minden gyártó a Nokia 9 Pureview kamerája miatt van ekkora félelemben?

Hiszen, ha akkorát üt, mint a 1020 esetében, akkor van mitől félni!

[ Szerkesztve ]

(#5) Wallenberg válasza enginev3.0 (#2) üzenetére


Wallenberg
senior tag

A szemüveges kép sem semmi. Mintha tejfölt kentek volna az üveg belső felére.

Ha itt ilyen képek születnek, akkor mi várható a Redmi Note 7 kamerájától?

[ Szerkesztve ]

(#6) Barret001


Barret001
addikt

48 megapixeles kamera? Lassan tudja egy 2 megapixeles fényképező minőségét hozni... Kicsit még dolgoznak rajta,és hopp meg van a 100 megapixel!

(#7) Drakmusz válasza Wallenberg (#5) üzenetére


Drakmusz
őstag

Nagyjából semmi, már találni tesztképeket.
Ugyanaz a helyzet mint itt is, túltolták a marketinget.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#8) HarleyCustom válasza kakuk.tamas (#1) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Azt sem tudja merre van arccal.;]

Cikkhez:
Nem is drága.:U

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#9) atike


atike
nagyúr

Nem rossz, de jobban megéri ezt választani, mint a Mate 20-at...? :U Utóbbi már azért elég jó áron van...

(#10) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Szerintem a Honor 8 óta nincs olyan náluk ami minden téren oké lenne kinézet tudás kamera ár alapján egyben. Most az ár ami nem teljesen elfogadható de ez úgyis hamar csökkeni fog. A vele megjelent Watch Magic teszt is lesz?

(#11) nozs23 válasza atike (#9) üzenetére


nozs23
addikt

Több mint 100k különbség van a kettő között, ha a hivatalos viszonteladói árakat nézed. Azért az nem mindegy.

Jah látom nem Pro-t írod, akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

(#12) bedibazsa válasza Szilágyi84 (#10) üzenetére


bedibazsa
senior tag

A Honor 9 szerintem még vállalható alternatíva volt, mindenben picit jobb, mint a H8.

(#13) nordo


nordo
tag

Ezen a képen látszik ,hogy teljesen felesleges a kamera lyuk ,szerintem sokkal pofásabb a szimmetrikus kijelző keret.

[ Szerkesztve ]

(#14) Sragi


Sragi
őstag

Hát nem erre fogom H8-at cserélni..Picit vastagon fogott az a toll az árazásnál..

[ Szerkesztve ]

(#15) Szilágyi84 válasza nordo (#13) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Mondjuk igen. Mi a másik lehet tudni?

(#16) 01 válasza nordo (#13) üzenetére


01
tag

Pofàsabb a Meizunàl is,meg pl. Mi mix 3nàl is,csak éppen az akksi gyenge mindkettőnél.

(#17) Francia91 válasza enginev3.0 (#2) üzenetére


Francia91
veterán

A Lumia 1020-asom, amit a mai napig használok fotózásra, 38 MPixelen fényévekkel jobb képet lő, mint ez a 48 MPixeles "Ultratiszta" megnevezéssel... :DD

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#18) judas13


judas13
addikt

A jövő elkezdődött!? Még azok a képek! :Y

...

nordo

Inkább a szimetria, szerintem is.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#19) nordo válasza Szilágyi84 (#15) üzenetére


nordo
tag

Meizu 16th

(#20) #16514048 válasza Francia91 (#17) üzenetére


#16514048
törölt tag

48 megapixel rendkívül nagy felbontásnak számít, ám a Sony szenzoráról tudni kell, hogy a színszűrői alapján fizikailag csak 12 megapixelesnek mondhatjuk, a négyszeres felbontás a pixeladatok átlagolásával interpolálódik, négyszeres Bayer-szűrő használatával.

Ezt kéne többet hangoztatnia a gyártóknak, meg az újságíróknak is, különben ebbe a hibába esnek sokan, hogy almát kezdenek körtéhez hasonlítani. A Quad Bayer-es telefonok képe soha nem lesz kristálytiszta teljes felbontáson.

Tök jó lenne ez a technológia, csak az kéne, hogy olyan gyártók is kezdjék el használni, akik hajlandóak normális szoftvert írni, mert a Huawei-es tesókhoz hasonlóan itt is túl vannak dolgozva a negyed felbontású képek, így elveszik az értelme. Meg mondjuk nem ártana egy ettől minőségibb lencse sem, ez a két dolog teszi tönkre ennek a telefonnak a fotós képességeit.

Az ultra tiszta képeken meg leginkább a mozgó tárgyak körül van baj, azok lesznek túl zajosak. Mivel értelemszerűen azokon a részeken csak 1 kép információit tudja használni.

[ Szerkesztve ]

(#21) szkaroly


szkaroly
senior tag

Szivesen vennék ilyet, de sajnos ez nem az én árkategóriám. A német MM-ben ez 570 euró. Ha levonom a 19 százalékot (ott) és hozzáadom a 27-et (itt) és megszorzom 320-szal akkor is csak 194 ezer jön ki. A cég képviselője igazán elmagyarázhatná ezt a tizenötezres különbséget. Persze azért legszivesebben én is rohannék a boltba venni egy ilyet, de inkább kékben. A vezeték nélküli töltés és a vízállóság engem nem érdekel, az amoled panelnak meg ugye nem csak előnyei vannak. Képek nyilván nem olyan jók mint egy 280-350 ezres telefonban, de aki jobbat akar vegyen drágább telefont.

Poco X3 Pro

(#22) tixem


tixem
addikt

Addig olvastam, hogy nincs benne optikai stabilizátor.

Hajukra kenhetik az összes AI-s baszakodást, látszik a képeken, hogy ez a kamera OIS-ért kiált. Meg egy normális szoftverért amit nem a sencseniek taknyolnak össze. Vicc az egész huawei féle kamera hype

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#23) 7Heads Drago válasza Francia91 (#17) üzenetére


7Heads Drago
veterán

És gondolom fantasztikusan gyors is a lumia.... Vagy mégse? :D
Csak a kamera alapján még nem lesz egy telo telo. Persze ki mire teszi a hangsúlyt.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#24) logitech1 válasza nordo (#13) üzenetére


logitech1
tag

Szerintem nem mert akkor nagyobb a káva.Ez így szép ahogy van. :R

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#25) Francia91 válasza 7Heads Drago (#23) üzenetére


Francia91
veterán

Nem a gyorsaságról van szó, de az inkább SoC függő, nem kameraszenzor függő...

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#26) janeszgol


janeszgol
félisten

Hát a kamera közepeske. A videó hangja egyenesen pocsék. Kár érte.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#27) janeszgol válasza 7Heads Drago (#23) üzenetére


janeszgol
félisten

Az egy hatéves telefon ám. Tudtad ezt? Persze hogy tudtad! Az SoC benne meg 7-8 éves. (Adreno220 van pl az Xperia V-mben.) Ezt is tudtad! A kérdésed volt felesleges.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#28) Kamikazeman


Kamikazeman
aktív tag

Nincs dual active :O
Hatalmas szükségem lenne egy Dual active telóra, ami minimum felső-közép kategóriás, de már egyáltalán nem tudok ilyet. A Honorban volt minden bizodalmam, de hiába....

[ Szerkesztve ]

(#29) Francia91 válasza 7Heads Drago (#23) üzenetére


Francia91
veterán

Amúgy meg rohadtul elvagyok anélkül, hogy 2 másodperc alatt csináljak 10 fotót :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#30) 01


01
tag

Amúgy miből gondoljatok,hogy a kamera gyorsasàgàról beszélt a hozzàszóló? Szerintem inkább arra célzott,hogy lehet a Lumia kamerája van ilyen jó,de nem mindenkinek ez a lényeg. Valakinek fontos a jó proci,ram,vagy akksi,így felesleges hasonlítgatni.

(#31) janeszgol válasza 01 (#30) üzenetére


janeszgol
félisten

Én nem is úgy értettem. A hozzászólásomból világosan érthető, hogy én az SoC sebességére, fejlettségére gondoltam. Aztán vagy jól vagy rosszul, majd a sárkányos kolléga megmondja.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#32) ates válasza janeszgol (#26) üzenetére


ates
aktív tag

Kiváló ügynök volt. (by Nyomáls utána ! - bocs):D

(#33) 01


01
tag

Mostanában minden telónàl a kamerával vannak páran,mintha csak ez számítana. Lehet vannak,akik profi fotókat akarnak készíteni,de legyünk őszinték,az emberek többsége nem olyan fotókat lő,hogy ennyire számítson a kamera.Minden tesztben és hozzàszólàsban erre mennek ra. Közben az emberek 70 ℅a csinál pár képet làjkolàsra a facere,vagy több ezer fotót "emléknek",amit kb. még kétszer néz meg az életében (akkor is telefonon).

(#34) batai15


batai15
félisten

Kiváló telefon.

(#35) janeszgol válasza 01 (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez így igaz. Én a kamera hangrögzítését tartom ma már fontosnak. De azért ha mostoha körülmények között is hoz egy közepes szintet, az nem rossz. Pláne ennyiért meg ennél több kell.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#36) ates válasza nordo (#13) üzenetére


ates
aktív tag

+ 1 , bár igaz majdnem minden másban HW20 jobb, pár tizessel többért.

(#37) Francia91 válasza 01 (#33) üzenetére


Francia91
veterán

Én meg amondó vagyok, hogy azért 2019-ben egy Lumia 950-es szintet nem ártana hozni, de sajnos ez sem sikerül az esetek többségében. Érdekes módon a Xiaomi az, ami képminőségben hozza nálam az elvárt szintet, ami nálam a Lumia 950-esem

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#38) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Hát nem is tudom....nem estem hasra ettől a kamerátol,nagyon nem.Ahogy a kolléga írta(1020-as)agyon veri hamár kamera....

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#39) 01 válasza Francia91 (#37) üzenetére


01
tag

Mindenkinek más a fontos,ezt alàírom. Én meg azon vagyok ki pl.,hogy ott a Xiaomi Mi Mix 3,gyönyörű,gyors,de akksiban meg az van ugyanott,ahol pár éve is tartottunk.

(#40) turbulencia8 válasza 01 (#39) üzenetére


turbulencia8
őstag

Akinek nem szamit a kamera, joval olcsobban vehet hasonlo tudasu telot. Ez a Honor tul lett arazva.

(#41) 01 válasza turbulencia8 (#40) üzenetére


01
tag

Pl?
Légyszi ne a Xiaomikat sorold,mert mindenki ismeri azt a témát.

(#42) GIJoe válasza #16514048 (#20) üzenetére


GIJoe
addikt

érdekes ez, ez a x4 szűrő dolog, mert én épp fordítva olvastam hogy a samsung 48 mpxes érzékelőjében van x4 és a sonyÉ teljes, és jobb minőség, na meg mintha azt írták volna, talán a meizu részen hogy a sony szebb de a samsung jóval gyorsabb megoldású, most nem tudom mi az igaz....

(#43) ROBOTER válasza GIJoe (#42) üzenetére


ROBOTER
addikt

A magyarázó ábra...

.. kb. olyan szellemi színvonalú, mint amikor a sci-fi-kben magyarázzák a féreglyukat a hajlított papírral.

Egy pixelszinten nem bayeres mintát mi a lóf....ért alakítana át bármilyen algoritmus bayerre, hogy utána a hamis bayer még átessen egy demosaicon?

Vagy a filtert, vagy a mikrolencsét nem tudják másképpen illeszteni ennyire apró pixelekhez. Ennyi lehet az oka.

Mint ahogyan mindig, a képtartalom dönti el, hogy használható-e előnyként. Piros alapon kék mintázatra nem fogadnék. De egy kevésbé szaturált tartalom (mint a példaképekben is van a Sony oldalán, fehér alapon sötétkék minta) mutathat előnyt.

[ Szerkesztve ]

(#44) #86973952


#86973952
törölt tag

Az AI felismerés egész jól működik, de azért ott is van még javítani való, ahogy más márkánál is...:

...ahogy a kamerán, képeken is. Nem először fordulna elő Huawei/Honor fronton, hogy megjeléskor a kameraszoftver közelebb van a félkész állapothoz, mint a normális működéshez. Amit általában igyekeznek hamar normális állapotra hozni. Tehát lehet ezen még javítani, de csodát ne várjon senki.

Néhány kép máshonnan.

[ Szerkesztve ]

(#45) Hallosz


Hallosz
senior tag

Belenagyítottam a képekbe. Sok helyen az az érzésem, hogy két kép van egymáson, és KB. egy pixellel odébb van az egyik. A szemüveges srácnál nagyon látszik. A zöld LADA 1500Snél a színhatároknál kissé összemosta a feketét és a zöldet.
Szóval nem rossz, de a hurrá optimizmust nem érzem indokoltnak. :R

Mert lakni, muszáj.

(#46) njnl


njnl
aktív tag

Az első Honor ami nem dobogtatja meg a szívem és nincs az az érzésem, hogy váltsak újabb Honorra.

Amúgy akik itt "szemüveges srácot" emlegetnek azok Lacit, vagy Bogot nem ismerik? :U

Cs.A K. [SX-Z] [H7] [H8] [H-P30P] [I13P] [H-M5P]

(#47) szkaroly válasza njnl (#46) üzenetére


szkaroly
senior tag

És mondjuk a Honor 10 és a View 10 mivel dobogtatta meg?

Poco X3 Pro

(#48) joey04


joey04
titán

A hátlapokkal nagyon ügyesen játszik a huawei.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#49) Stanbacsi


Stanbacsi
tag

Mondom lecserélem a Honor 9-et 10-re. De már nem is tudom...ez azért erős cucc :D

(#50) Nigér válasza 7Heads Drago (#23) üzenetére


Nigér
őstag

"Csak a kamera alapján még nem lesz egy telo telo."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.