Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) opr válasza Fix (#199) üzenetére


opr
veterán

Az a vicces, hogy ez nem vicc :O

Kíváncsi leszek, hogy az ATI kiad-e új szériát, vagy csak amikor rá lesz kényszerítve?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#202) {Zodiac} válasza Fix (#200) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

a feeling játszik.

http://www.youtube.com/watch?v=KNcZeqG082A

vs

http://www.youtube.com/watch?v=dV3ebuHRyUM

mindenki döntse el ;)

[ Szerkesztve ]

Öntörvényű Sünmalac

(#203) Fix válasza {Zodiac} (#202) üzenetére


Fix
tag

A camaro jó jellemezni az Fermit de az ATI alatt én ezt pl:EZTgondoltam

Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#204) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Nekem mindegy milyen az nv kártya. Az ati csökkentsen árat, ennyi. Engem ez érdekel csak! :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#205) buzus


buzus
aktív tag

Amerikai webshopban egy ATI 5870 390 USD. A legolcsóbb GTX 480 pedig 530.

Az Nvidia kártyája ilyen teljesítménnyel(+10-15% jó eseteben), negatív tulajdonságaival(magas fogyasztás, erős melegedés) és ez előbb emlegetett árral egyáltalán nem versenyképes.

Mondhatni ebben a koncepcióban ez a kártya..hm..picsafüst.

ATI most akárhogy nézzük remek helyzetben van. Van egy adu kártyája az 5970 ami az Nvidinak befoghatatlan. Én biztos levinném az árát olyan 600$-ra és nézném a szenvedést amit ez kiváltana. Ugyanis ember legyen a talpán aki bevállalja hogy 2db GF100-as GPU-t rárak majd egy nyákra. Nagyon nem lennék most az Nvidia helyében. :(

Várom mások észrevételeit.

(#206) berVi válasza h_143570 (#182) üzenetére


berVi
senior tag

oh, hat a "regi" hd2400-amhoz nekem is kellett vga bios-t frissiteni dos alol, mert fekete kepernyo volt a post meg a windows login screen kozott :C de hat ati user vagyok, hozzaszoktam az ilyesmikhez :)

linuxon valoban mindig ez a "majd a kovetkezo riliznel odab@szunk" stilus van, csak hat megse. windows-on ket konkret, viszonylag friss elmeny a star wars racer es a mechwarrior 3. hd 4350-en nem mentek, nagyon sokat probalkoztam vele, de legjobb esetben egy feher kepernyo volt a jutalmam. nem, nem mai jatekok, es? most akkor tartsak ket kartyat a gepben, vagy mi? ne mar...

a forumok tanulsaga szerint ez az "igy jartam" kategoria. ati tud rola, koszoni szepen, de leszarja, mert igy is elegge lekoti a mostani, sok felhasznalos jatekok bughalmazanak vadaszasa. ezert mondtam, hogy ne gyertek nekem azzal, hogy de hat az x mostani jatekkal megy... hat meg szerencse, hogy legalabb azok mennek, vazz.

[ Szerkesztve ]

(#207) Giot válasza Fix (#200) üzenetére


Giot
addikt

Nálam inkább ez az ATi
Kicsit :DDD túl van hegyezve, alsó fordulatszámon gyenge, ledadog, de ha eléri a a megfelelő RPM-et visít, fújtat és megy mint az állat!! :))
Ez meg az nV erős mint az atom feleslegesen is néha, zabál mint vadkan. de úgy átvágtat az erdőn hogy nem kell neki a fákat kerülgetni. :D
Kicsit mindkettő szélsőségbe húz!
A két stílus közül az ATi-é áll közelebb hozzám.
Úgy látom hogy német autó (kiegyensúlyozott, precíz,) jelenleg nincs a VGA piacon. De lehet akkor is az ATi maradna habitusomból kiindulva. :DDD
De a hasonlat helytálló és nekem is eszembe jutott már!

(#181) Sanyix: Valóban átlag felhasználó vagyok, nem tervező mérnök, de szerintem az sem mindegy milyen verziót használ a delikvens.

[ Szerkesztve ]

(#208) g@bo


g@bo
nagyúr

én örülnék egy 40 nm-es gtx260 nak is, yól átnevezve..... :U szépen kifutatták őket.

drága, áramzabáló hulladékok. /fermi/

(#209) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Minek várjátok az AMD árcsökkentését? Mert vagy +10%-al gyorsabb a 480 a 5970-től? Akkor csak az AMD annak az árát fogja kicsit megnyírni és kész. Elég jó pozícióban van az AMD az árak terén.
Az a baj hogy a 4xxx szériával el voltunk kéneztetve, most meg az ATi letett az asztalra egy 5xxx szériát és aratott.
Nem vagyok se ATi és főleg nem nV fan.
g@bo: Átnevezősdi :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#210) eXodus válasza FRENK1988 (#209) üzenetére


eXodus
őstag

5970nél nem gyorsabb....

(#211) djRusT válasza eXodus (#210) üzenetére


djRusT
tag

be is b@**na :DDD :C

| AsRock P67 Fatal1ty Performance B3 | Intel Core i5-2500k | Thermaltake Contac 30 CPU Cooler | Kingston 2x2GB DDR3 | Leadtek GTX560 1GB | Thermaltake M5 + LCD kijelző beépítve (4x20) | Gigabyte E620 | LG GT540 @ 2.3.7 Android |

(#212) luw2win


luw2win
őstag

Eszméletlen étvágya van a 5870-hez képest :(
Többet vártam volna ennyi idő késés miatt

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#213) h_143570 válasza berVi (#206) üzenetére


h_143570
addikt

A BIOS az rendszerint gyarto elszuras.

A MW3al nagyon regen nem jatszottam mar, ha megtalalom meg akkor megnezem, hogy mit produkal, de feltehetoleg az X64 W7-et mar nem fogja szeretni, ami nem meglepo mert meg win98 vegnapjaiban jott ki. Esetlegesen az XP Mode meg megoldhatja.

(#214) syC


syC
addikt

Biztos gyors meg minden, de azért elég rondácska lett szerintem :D

(#215) Perillustris


Perillustris
senior tag

Elképzelem, milyen jól mulatnak az ehhez hasonló - külföldi - fórumokon azok, akik mind AMD, mind Nvidia részvénnyel is rendelkeznek. :DD

Perillustris

(#216) FRENK1988 válasza eXodus (#210) üzenetére


FRENK1988
veterán

igen későn jöttem rá :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#217) wednesday


wednesday
őstag

Ezeket a teszteket mikor megcsinálják akkor "tesztpadon" mennek a kártyák vagy bent vannak egy házba? Mert én úgy láttam, hogy kint vannak a szabad levegőn. Na ha kint éri el a VGA a 95-100 fokot, akkor mi történik ha bedobják egy zárt házba? :U

[ Szerkesztve ]

(#218) Móci


Móci
addikt

Igazi multifunkciós kis kártya ez! Lehet rajta sütni-főzni, kiengednek hamar a fagyasztott zöldségek is egy alapos játék közben, s még lehet a ventivel aprítani is! Milyen jó kis pépet tudna darálni max. fordulaton... ;]
Bár az igazi királyság az lenne, ha valahogy rá lehetne kötni a mákdarálóra pl., s azt hajtaná.
Úgyhogy 3in1: játék, sütés, darálás. :R

Viccet félretéve ez így most nem jött be. Egy javított kiadás biztos jobban fog teljesíteni. Leginkább az alsó és a középkategóriára leszek kíváncsi.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#219) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem a driverek már túl sokat nem fognak dobni a teljesítményén, mivel ez nem a szokásos fejlesztési/gyártási ciklusban készült. Bőven volt a szokásoshoz képest +3 hónapjuk a driver fejlesztésére, mivel "csak" a gyártással volt gond. A chip, a kártya már kész volt, csak nem lehetett gyártani megfelelő kihozatallal. Voltak viszont jól sikerült példányok, amikhez lehetett írni drivert.

Persze még jöhetnek a szokásos "nvidia" féle $-alapú optimalizálások, amikor a kártyára írják a játékot, benchmarkot.

A fő gond azzal van, hogy nagyon elkéstek. Teljes mértékben az Ati diktálja ezt a piacot.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#220) FRENK1988 válasza Tigerclaw (#219) üzenetére


FRENK1988
veterán

pontosan...

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#221) Cyberpunk válasza Móci (#218) üzenetére


Cyberpunk
félisten

És egycsapásra meg van oldva a fűtés télre a szobában :))
Az E-ON meg karácsonyi üdvözlő lapot fog küldeni a legnagyobb fogyasztóinak ;]

Na de a viccet félre téve nagyjából ez volt a várható. Most már csak az a kérdés hogy hogy fognak muzsikálni igazi DX11-es játékokban :K

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#222) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

Igazából az nV most elkezdett egy olyan utat, mint az Ati a 2xxx-es szériával.

Kérdés, hogy mennyi potenciál van benne, és hogyan tudja majd kihasználni a következő 1-2 generáció, a harc csak jó lenne...(nekünk ;] )

(#223) Móci


Móci
addikt

Reggeli kis photoshop, mert unatkoztam.

Are you ready?

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#224) stevve válasza FeRRaR1 (#222) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem olyan, mert az ATI 2000 széria nem melegedett és nem fogyasztott ilyen sokat. Ezek nagyon nem mellékes szempontok.

(#225) lionhearted válasza stevve (#224) üzenetére


lionhearted
őstag

annyit mondott, hogy épp úgy új utat kezdett..

egyébként a topic kezd süllyedni, bás sosem volt a toppon...

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#226) stevve válasza lionhearted (#225) üzenetére


stevve
nagyúr

Én meg erre azt, hogy nem épp jó irányba, legalábbis az eddigiek alapján és hogy az új úton kívül nem lehet más párhuzamot vonni közöttük. :)

(#227) patex1983


patex1983
őstag

Atyavilág... :Y
Hát ez igencsak elcseszett egy konstrukció lett...és ráadásul ennyit ült rajta az nv... :(

-a meghajtásukhoz lassan saját atomerőmű kell
-a hangjuk meg mint egy békebeli időkből származó kávédaráló... :W
-hőmérséklet...

Régebben nagyon nvidia-párti voltam, igaz egy ideje már ati kártyát nyúzok, teljes megelégedéssel és ahogy látom nem is lesz egyhamar újra nvidia a gépemben...

X

(#228) berVi válasza h_143570 (#213) üzenetére


berVi
senior tag

nem oldja meg, nem az xp nem tudja futtatni, hanem a vga driver bugos. elfut, csak teleszemeteli a kepet. neztem forumokon, azt irtak, hogy erre bizony nincs megoldas. ati kene hozza, de ok nem foglalkoznak vele, mert regi.

(#229) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Ha csak azt nézzük, hogy az én 3870-em is max terhelésnél felmegy 100°környékére, akkor nem is olyan vészes ennek a melegedése, DE sokkal kisebb a gyári hűtőbordája, és 775/1125 MHz helyett 815/1200 MHz-en hajtom :D , szóval tényleg nagyon melegszik, meg sokat eszik az nV, de aki ilyet vesz, az valószínűleg nem foglalkozik vele mennyit zabál, ha meg igen, akkor ATi-t vesz :K , meg vízzel hűti a GTX-ét, oszt jóvan :)

A külföldi teszteket nézegettem, de ahány oldal annyi eredmény, valahol nagyrészt az 5870 a jobb, valahol a GTX 480, valahol még többel, úgyhogy tényleg meg kell várni a Prohardver!-es tesztet :K

Az ATi drivereket szidó hozzászólásokhoz: Érdekes módon, nekem még semmi bajom nem volt vele!

[ Szerkesztve ]

(#230) eclipse006


eclipse006
őstag

Szerintem egyrészt drágák másrészt meg sokat fogyasztanak,annyit nem ér az a pár + fps,játék közben ugyse az fpseket nézik! pedig azt hittem ütni fognak ezek a kártyák :U

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#231) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Akiket még érdekel, itt talál még jó pár tesztet.
Ezt
pedig sztem tök jó, érdemes figyelemmel kisérni, hogy mennyit számítanak a PCI-E sebességek. Néhol szinte nincs is különbség a 4* és 16* között.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#232) Geri9159


Geri9159
tag

Aki azért várta a Fermit, hogy árverseny legyen és olcsóbban hozzájusson a Radeon 5870-hez vagy 5850-hez az most mérges lehet mert az ATI nem fog árat csökkenteni azért a plusz 10-15% teljesítmény miatt.

(#233) CptMisi válasza eclipse006 (#230) üzenetére


CptMisi
őstag

nem rosszak ezek, talán lesz belőlük rev2 kisebb fogyasztással, amik majd kevésbé melegednek és olcsóbbak lesznek :)) szép álom volt :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#234) hackeeeee válasza Geri9159 (#232) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igaz, csak most volt róla épp szó, hogy az AMD nem fog vga árat csökkenteni.. Szal ez a része bukó.

Itt is van. [link]

Szal aki ez miatt várt, az így járt. :)

@CptMisi: Sztem tuti lesz újabb rev. mert ugye volt erről szó, hogy ezek a rev. GPU-k még nem teljesen 100%-osak. Bár lehet ezek már azok, bár kétlem, hogy készült egy újabb rev. azóta.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#235) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

A VGA vizes block gyártók már dörzsölhetik a tenyerüket egy kis extra profit reményében ;]
amúgy ha valakinek a leggyorsabb nV-s VGA kell azt szerintem hidegen hagyják az ilyen mellékes dolgok mint a fogyasztás, melegedés, zaj.
Én elfogadnák szívesen egy GTX480-ast, de ennyiért már felejtős azért a +10-15%-ért nagyon nem éri meg.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#236) eclipse006 válasza CptMisi (#233) üzenetére


eclipse006
őstag

legyen igazad :K ,igaz hogy még a driverek is változtathatnak a helyzeten,de az ára akkor is sok számomra!

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#237) gabor85 válasza Móci (#223) üzenetére


gabor85
őstag

Jóóó! ;]

(#238) Spr1nG


Spr1nG
tag

Nehogy az ATI az NV sorsára jusson! :D Ráültek a 8800GTX-re és csak most sikerült új architekturát gyártani. Lehet most az ATI lovagol a 2900XT bővített architekturáján ;]
Reméljük azért csendesen fejlesztik a következőt :DDD

Szerk. helyesírás

[ Szerkesztve ]

http://www.spring-gas.hu

(#239) CptMisi válasza hackeeeee (#234) üzenetére


CptMisi
őstag

Ha lesz is, valószínűleg akkor sem lesz olcsóbb sokkal. :U

You reap what you sow, Artyom: force answers force, war breeds war, and death only brings death. To break this vicious circle one must do more than act without any thought or doubt.

(#240) rovtiv


rovtiv
tag

Nem hinném, hogy a rev. sokat jelentene. A GF100 óriási méretű grafikus mag az ATI RV8xx-hez képest. Hatalmas gyártási költségekkel, fogyasztással és hőtermeléssel.
Itt már valszeg csak a csíkszélesség szűkítése segíthet számottevően, bár ez a lehetőség az ATI számára is adott. Valahogy eleve rossz irányba indult az Nvidia a G92 után ezekkel a méretes gpu-kkal.
Másszóval: lépéshátrány.

...már bocsánat...

(#241) schwanz


schwanz
tag

Nagy meglepetést nem okoztak ahhoz képest, amit pár hete már mindenki tudott. Ritka kényelmes helyzetbe került most az AMD, mert még csak árat se kell csökkentenie, arról nem is beszélve, hogy nyilván fejlesztettek is valamit az elmúlt fél évben is, ami előbb-utóbb elkészül, pl. nem lepne meg egy "5890" sem, na meg ha tartják az elmúlt években állandósulni látszó ütemet, akkor lassan csíkszélességet válthatnak, ami ebben a helyzetben a kegyelemdöféssel érne fel.

[ Szerkesztve ]

Szvázi tag

(#242) hackeeeee válasza CptMisi (#239) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az áron nem fog dobni, ez tény, de lehet, hogy a fogyasztáson segíthet...Ha nem is túl sokat.

Véleményem szubjektív...

(#243) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Ezek nem azok a kártyák amiket vártam, ezek két dologban jók: fogyasztásban és árban - csak nem nekünk.

Ha NV csak ennyit tud, akkor nem lesz árcsökkenés az ATI-nál sem.

Azt hiszem önkényesen átnevezem a 250GTS-em és marad egy darabig. :(((

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#244) rovtiv válasza Picturemaker (#243) üzenetére


rovtiv
tag

Ügyes! :C
Nem lehetne az enyimének is ugyanazt a nevet adni (8800gts 512)? :F

...már bocsánat...

(#245) emmm


emmm
senior tag

Hosszas olvasgatás/tesztkeresgélés után rájöttem, hogy nem lesz Fermim. :) Tök jó, meg minden...csak van nála jobb. :D Pontosan erre számítottam, de azért a reményem még élt, hátha jobb lesz...

(#246) Tigerclaw válasza schwanz (#241) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem se fognak most árat csökkenteni az atinál, mivel a minimális extra teljesítménynek nagy ára van pénzben, fogyasztásban, melegedésben, ráadásul emiatt kevésbé tuningolható.
Emellett nem csodálkoznék, ha a meghibásodás is nagyobb arányú lenne ennél a verziónál.

Gondolom április közepére kapható lesz, és onnan kell 1-2 hét, hogy beálljon a kártya ára. A boltok valószínűleg nem fognak lecsapni a készletre, mivel eleve prémium kategória és azon belül se valami jó vétel, szóval inkább csak "rendelésre" hoznak majd. Itt még akár az nvidia is árcsökkentésre kényszerülhet, mert hiába vannak hűséges vásárlói, azok többsége nem bolond. Ha az ati esetleg bedob a piacra egy 2gigás 5770x2 -t, akkor simán kivégzi a 480-ast.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#247) Televan74


Televan74
nagyúr

Nvidia előtt két út lehetséges. Vagy nekiállnak és terveznek egy új gpu -t, a vásárlók szemszögéből ez lenne a legjobb. A másik az , hogy levonják a konzekvenciákat és kivonulnak a gpu piacról.Ezzel hosszú távra be betonoznák az ati árpolitikáját, ez nekünk vásárlóknak nagyon nem lenne jó. :(

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#248) h_143570 válasza berVi (#228) üzenetére


h_143570
addikt

Ismeros a grafikus torzulas, S3 Virge alatt is csinalta. A softveres renderloje visszont kriminalisra sikerult.

(#249) FRENK1988 válasza Televan74 (#247) üzenetére


FRENK1988
veterán

Ez eddig tudva levő volt hogy most már nem gyártanak kifejezetten játékra használható GPU-t mivel szerintük nincs benne már fantázia. :DDD
Épp ezért lett a 480/470 is professzionális kártya átcímkézve (Tesla)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#250) h_143570 válasza h_143570 (#248) üzenetére


h_143570
addikt

Pontositva XP alat nem indul el sem virtalizalva sem siman. Igen van egy letolto gepem 1.2 Ghz cerkaval es S3 Mirage kartyaval. W7 alatt elindul, de grafikai artifactek jelennek meg jatek kozben. A szoftveres renderel pedig jatszhatatlan. Ettol fuggetlenul mind az XP mind a W7 azzal kezdi, hogy kozli, hogy a jatek nem tamogat es kompatbilitasi gondok varhatoak vel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.