Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) hackeeeee válasza Abu85 (#299) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez oké, csak akkor nem kéne itt azzal jönni, hogy ez gyenge eredmény, mert azt sokan tudjuk, hogy physX-el megfexenek a radeon-ok, mivel ugye a proci számol...

Véleményem szubjektív...

(#302) Abu85 válasza Spr1nG (#300) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Fermit még nem, de a többit előre beteszteli fLeSs. Szóval ha megérkezik, akkor gyorsan kész lesz a cikk.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#303) RI/OS válasza Abu85 (#299) üzenetére


RI/OS
őstag

Úgyse 3...

Egy hete egy 5870-en játszottam, és olyan 18-25-40 környékén voltak az fps-ek, 15 alá nem esett be, advanced physX-el se.

Szóval ezt a 3 fps-t nem tudom sehogy elképzelni.

Itt van a szekrényen, még nem vitték el, mindjárt berakom a gépbe és esküszöm csinálok egy videót, hogy valójában hogy megy 5870-en, mert az a vakítás egy lol

[ Szerkesztve ]

(#304) Abu85 válasza RI/OS (#303) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az NV teszt guide-ja nem csak a beállításokat szabja meg, hanem a környezetet is. Nem szabad akárhol tesztelni, ott kell ahol a legnagyobb a különbség. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#305) Spr1nG válasza hackeeeee (#301) üzenetére


Spr1nG
tag

Hamarosan meglátjuk mi sül ki az open Physx-ből. A legjobb az lenne, ha egy nyilt szabványt támogatna minden gyártó.

(Ez egy kicsit naiv volt :DDD )

http://www.spring-gas.hu

(#306) h_143570 válasza Spr1nG (#305) üzenetére


h_143570
addikt

Ha OpenCL es DirecComute 11 ben lesz megirva akkor elmeletileg univerzalis a gyarto tamogatas.

(#307) ZooLee19.. válasza djRusT (#265) üzenetére


ZooLee19..
tag

Az a kérdés arra irányult, ha el olvastad volna, hogy akitől kérdeztem az úgy értette, hogy nv tweek es lenne a progi..De nem...
Na mind1..Okoskodjálcsak.

(#308) Spr1nG válasza h_143570 (#306) üzenetére


Spr1nG
tag

Hát ezért vagy te a PH! kedvence :DDD :DDD :R

http://www.spring-gas.hu

(#309) stevve válasza lionhearted (#268) üzenetére


stevve
nagyúr

Kár volt a sok karakterért...

"Másrészt meg kevés a program, ami kihasználja azt a brutális erőt, amit rejt. "

Mivel most mutatkozott be, nehéz lenne 100+ programot fejleszteni rá azonnal.

"A fermi magával hozta a cuda c++-t is, ami azért elég jó programnyelv, gondolom sokunk használja az uTorrentet, pl azt is c++ban írták."

A C++ és a CUDA C++ azért nem ugyanaz... az utorrent a legrosszabb példa, hol van abban bármi, amihez a VGA-nak köze van?

"teljes a HDMI audios támogatás, LPCM is átmegy rajta (ha jól tudom)"

Az LPCM nem újdonság, a lényeg a védett HD sávokon van (TrueHD, DTS-HD MA)

"hogy alapból jobb a DXVA-s képességük, coreAVC+cuda kombóval ez is tovább terjeszthető, és még az MPEG-4et is gyorsítja....bla bla, úgy se érdekel senkit."

Ez zagyvaság. A DXVA és a CUDA két teljesen külön világ. DXVA képességekben ATI és nV ugyanaz. "MPEG-4-et is gyorsítja" -> szép lenne, ha ez most jelent volna meg nV kártyákon. :D

"Ilyennel senki nem foglalkozik, vagy hogy videófeljavításon lejátszás közben, úgy se néz senki soha semmit."

Milyen videófeljavításra gondolsz? Shaderek? Azoknak mindegy, min futnak, ha legalább SM 2-es a kártya. Upscale? Van mindenhol... nem értelek.

"Amd legalább kevesebbet fogyaszt. Olvasni azoktól, akik 550-600Wos táppal tolják. Nevetséges."

Ez is értelmetlen. Igen, lényegesen kevesebbet fogyaszt, de az, hogy 600 W-os a tápom vagy 300 W-os, lényegtelen, a táp magától nem veszi fel a max. névleges teljesítményt. Ha valami 100 W-ot eszik, akkor az a 600 W-os táp mellett is annyit eszik...

Itt el is vesztettem a fonalat...

"És itt nem csak arra gondolok, hogy a badaboommal fél perc alatt konvertálsz egy videót a PSP/iPhone-ra. De akik tudják miről is beszélek egyáltalán azok úgy is tudják, akik meg nem, azoknak úgy is mind1."

Egy újabb fals infó alapján írkálsz. Fél perc... jah, egy 15 másodperces videónál esetleg. :DDD Ne vegyél mindent készpénznek, amit a neten olvasni lehet - bár ilyen marketingdumát sehol nem is olvastam, hogy fél perc...
Sajnos szerintem senki nem tudja, hogy miről beszélsz, így azt sem, hogy mi az, amiről tudni kell, hogy úgy van.

"Én sokkal jobban szeretném a mindennapi használatba is bevonni azt az erőt, de lehet én vagyok a szűklátókörű."

Akkor vagy szűk látókörű, ha nem látod be, hogy hiába a számítási teljesítmény (amiről persze jól jönne pár megbízható teszt is), otthonra ez így eddig nem éri meg senkinek.

[ Szerkesztve ]

(#310) ZooLee19.. válasza megint én (#263) üzenetére


ZooLee19..
tag

Azért, mert nagyon nagy a mag, nagyon sok a tranzisztor benne, és ezt szinte lehetetlen hibátlanúl legyártani, 2 irdatlanúl melegszik, 3 naggyon sokat fogyaszt.

Elképzelbető, hogy egy későbbi b1-b2 revízióban meg lesz oldva, hogy gtx 475-485 talán, ami teljes 512-480 magos lesz...ki tudja..De akkor ha az valóban így van, akkor tényleg f@szt állít az 5970 es valagába: D Fenetudja.meglátjuk..: D

(#311) Abu85 válasza ZooLee19.. (#310) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az lenne az eredeti cél. Seggbepakolni a HD 5970-et. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#312) ZooLee19.. válasza lionhearted (#268) üzenetére


ZooLee19..
tag

Najah, dx11+tesszaláció= amd fail XXD

(#313) ZooLee19.. válasza Abu85 (#311) üzenetére


ZooLee19..
tag

Hát, mint pár hsz el előbb láthattuk....5970 kint van 6 hónapja, de kb most lehet kapni itthon normálisan amik nem rohadnak le 2 nap alatt..
kíváncsi vagyok 6 hónap múlva mi lesz.lesz -e 512 es vagy nem..

Még az lenne a durva, ha bekapcsolnák az ECC támogatást :DDD

(#314) Abu85 válasza ZooLee19.. (#312) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A tesszellálás százalákosan ugyanannyit vesz le a Metro 2033-ban NV és AMD karin is. ;) Persze ez lényegtelen, HD 5970 alatt nem játszható játék, szóval alapból CF vagy SLI kell a maximum grafikához. A CPU PhysX miatt lassul be az AMD-s konfig.

Itthon számos HD 5970-et eladtak. A kereskedők elmondása alapján nincs velük probléma. Nem véletlen nem írtuk meg a fórumos hisztik alapján a hírt. Teljesen mást mondanak az eladók.
A GTX 480 ugyanúgy nem lesz raktárra, mint HD 5970. Nincs rá igény magyarországon. A GTX 470-ből annyi lehet mint HD 5870-ből. Heti szinten 5-10 darab talán.

Az ECC támogatást alapból -30% a teljesítményből. ;) Szerintem nem kapcsolják be.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#315) Sanyix válasza lionhearted (#268) üzenetére


Sanyix
őstag

lol a cuda c++-nak kb annyi köze van ahhoz a c++-hoz, hogy meghívható a library... mint ahogy az opencl meg bármi más is.

az meg nem tűnt fel hogy a 33-mas metró megintcsak nv játék? annyira hogy a követelményeknél nem is említenek ati kártyát :DD na meg pisixet használ

igen a jövő az hogy mindennapokba bevonjuk a gpu-t... de ha feltűnt volna már rég van opencl és directcompute támogatás ati-nál is.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#316) Sanyix válasza ZooLee19.. (#310) üzenetére


Sanyix
őstag

nem fog, így is úgy is jóval drágább lesz a gyártása mint egy ati-é. árversenyben semmi esélye az amd ellen. Az amd most kaszál a drágán adott kártyáival olcsó előállítással, és lejjebb sem szükséges vinnie az árt, mert fail a fermi, ha javítanak rajta valamit akkor és lejjebb kell vinni az árat, akkor is bőven lesz rajta haszna az amd-nek, míg az nv-nek kevesebb bármit csinálhat. Arról nem is beszélve hogy az amd is szokott fejleszteni a gyártáson...

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#317) Fix válasza Abu85 (#299) üzenetére


Fix
tag

Az a helyzet én is ez írom. De ha egy játékgyártó csinál egy játékot akkor előtte felméri milyen esélyei lesznek annak a bizonyos játéknak a piacon. És ha belekalkulálják, hogy az nVIDIA fizet is nekik akkor az plusz nyereség. Ha 10-es skálára tesszük a játékokat (ha 1 űber szar- 10 pedig űber király) és abból egy bizonyos játék nem éri el a legalább az 5. szintet akkor még mindig tud kalkulálni az nVIDIA pénzével és így a játékgyártó simán a pénzénél lesz. Gondolom ezért is vannak szar játékok a piacon mert ha a játékgyártó csak azt a játékot dobná piacra ami tuti siker lesz (ez mondjuk 5-10-ig) akkor annyira nem lenének szar játékok is a piacon. De így nem igazán érdekli őket mert még meg sem csinálták a játékot már nyereséggel nyitnak. Pláne akkor jó a dolog ha még siker is a játék. A lényeg a játékgyártóknak ingyen pénz. A programozónak meg megmondják, hogy vagy erre írod a játékot vagy mehetsz a fizetésedet felvenni. :(((
Ezért van ilyen szinten az AMD úgymond gondban mert saját fejlesztése nincs ezen a téren csak szövetségese és azokat nem tudja rávenni hogy csak az ő termékeit részesítse előnyben. Egyetlen fegyvere az AMD-nek a kivéreztetés, azaz megpróbál ráverni az nVIDIA-ára hardveresen meg ott csapkodja ahol tudja, hogy a fejlesztők belássák nem éri meg már a PhysX-re írni. Mert ha több ATI kering a játékosok gépében akkor a játék(ok) kerül(nek) olyan helyzetbe hogy szar meg stb. és így lesz a játék is eladhatatlan. De szerintem ez idő és kétséges a sikere is. De gondolom ezen a téren az AMD is akar valamit homorítani a későbbiekben. :K

Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#318) Sanyix válasza ZooLee19.. (#313) üzenetére


Sanyix
őstag

"Még az lenne a durva, ha bekapcsolnák az ECC támogatást"

ja rohadt nagy hasznát vennéd :DDDD

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#319) Sanyix válasza stevve (#309) üzenetére


Sanyix
őstag

"A C++ és a CUDA C++ azért nem ugyanaz... az utorrent a legrosszabb példa, hol van abban bármi, amihez a VGA-nak köze van?"

nyilván azt hitte hogy most a cuda c++-tól a c++-os programok gpu-n lesznek futtathatóak :DDD (szép álom egyébként, jó lenne)

a badaúmra meg annyit hogy atinak is van hasonló... kár hogy mind2 csak bizonyos (kevés) formátumokat tud, ráadásul általában rosszabb minőségben mint az évek óta fejlesztett codecek. Most én is tudnék az ati izéjével kódolgatni de inkább x264-et használ cpu-n mert jobb minőség/méret arányt ad.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#320) Abu85 válasza Fix (#317) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AMD szerintem maximálisan elégedett a GPU piacon betöltött helyzetével. Van egy teljes next gen felhozataluk, amit még gyártani is tudnak. Az NV hat hónap késéssel kihozott egy csúcskategóriás kártyat, amit kénytelen a felsőkategóriához árazni, ráadásul a gyártás sem megoldott dolgok, így azon még dolgozni kell. Nem véletlen mondták nyárra a tényleges elérhetőséget.
Lényegében az AMD ezt csinálja, amit írsz. Jelenleg van olyan 6-7 millió HD 5000 júzer, míg egészen pontosan nulla ember használ GeForce 400 szériát.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#321) azoli09 válasza ZooLee19.. (#313) üzenetére


azoli09
tag

Helló
kíváncsi leszek hány fermi fog le "rohadni" pontosabban megdögleni a nyári nagy melegben ,a kis hibátlan szentem fermike :DDD

(#322) Fix válasza Abu85 (#320) üzenetére


Fix
tag

Igen mert ha az AMD nem ül le akkor még megtudja bökdösni az nVIDIA-át.
Így rá venni a játék fejlesztőket a nyílt elérésű fizikai számolókra. :K

Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#323) lionhearted válasza stevve (#309) üzenetére


lionhearted
őstag

1. egy véleményen vagyunk
2. bocsáss meg, azt hittem, hogy ugyanaz a nyelv, csak mással fordítod...fail
3. nVben sztem most van először LPCM támogatás : /
4. DXVA alapból támogat egy bizonyos profilu videót (AVC/h264/vc-1), de ha attól van egy kis eltérés, akkor buktad. Nah ez a tűréshatár nVnél nagyobb, és ehhez jön pluszba, hogy ami ebbe se férne bele az a coreAVC+cuda-val még talán lejátszható (gyorsítva, nyilván a cpu-nak mind1 :D ). Az mpeg-4 gyorsítás pedig csak az új 40nm karikban van, tényleg nem a fermi hozta, de ezt se állítottam, ezt csak általánosságban az nVről írtam
5. többek között a shaderek, de van más erre való progi..sose használtam, nincs cuda-s nV-m. nem fussa :D
6. Értelmetlen? miatökömért vesz valaki 600Wos tápot, ha aztán betesz egy green edtion winyót, majd egy green vga és egy energiatakarékos procit? Azt hittem úgy méretezi a legtöbb ember, hogy saját igényeit kielégítse. : /
7. nem fals infó, csak írtam valami adatot randomra, és csak arra utalt, hogy gyorsabb, mint a cpun O.o lehet nem szép, lehet nem jó, de van
8. ha lenne rá mindenféle program megérné, viszont úgy hiszem már így is jó az irány, függetlenül, hogy kinek mennyit ér meg. a középkategória valószínűleg kedvezőbb árfekvésben lesz..vagy nem.

Tegnap még működött...

(#324) djRusT válasza ZooLee19.. (#307) üzenetére


djRusT
tag

Senki nem okoskodott....max te nem bírod felfogni a dolgot.... :)
Jah és te meg "írjálhelyesencsak" :DDD

| AsRock P67 Fatal1ty Performance B3 | Intel Core i5-2500k | Thermaltake Contac 30 CPU Cooler | Kingston 2x2GB DDR3 | Leadtek GTX560 1GB | Thermaltake M5 + LCD kijelző beépítve (4x20) | Gigabyte E620 | LG GT540 @ 2.3.7 Android |

(#325) Fix válasza azoli09 (#321) üzenetére


Fix
tag

Nem tudom ki mennyire emlékszik az egyik rendezvényre amikor bemutatták először a fermi mire is képes. Akkor volt az az érdekesség, hogy a ház gyártók nyilatkoztak a Fermik képességeiről.(persze nem hivatalosan) Mivel SLI-ben akkora volt a hőtermelés, hogy légcsatornát kellet a házakba hegedálni. És akkor már lehetett tudni a nyilatkozatokból, hogy ez lesz az eredmény ami most is van. Gondolom a házgyártós srácok csak nem voltak restek csinálni egy gyors tesztet. Végül is megkellet terhelni a kártyákat, hogy lássák a hőtermelés mennyiségét. ;) ;]

[ Szerkesztve ]

Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#326) lionhearted válasza lsc (#284) üzenetére


lionhearted
őstag

-.-' mert ebből nem fog készülni belépő szint? O.o épp ideális hsz növelésre

Tegnap még működött...

(#327) eziskamu válasza Sanyix (#318) üzenetére


eziskamu
addikt

Hát ha nem játékra használja az illető a gépet, akkor igen is van haszna. De ugye itt megint 99%-ban játékosok vannak. Mondjuk lehet egy kis tuningnál is besegíthet a bizonytalankodó ramnak, de ha ekkora a teljesítménycsökkenés, akkor ugye ott se érdemes használni.

(#328) Fix


Fix
tag


A táp csak akkor eszik ha van is hozzá terhelés az enyém sem eszik meg 800W-ot.
Én csak azért vettem 800-ast mert akkor még nem döntöttem el melyik VGA-át veszem meg.

[ Szerkesztve ]

Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#329) Sanyix válasza lionhearted (#323) üzenetére


Sanyix
őstag

4. azért elég jól bírja az eltérést. ha jól tudom x264-ben a level 4.1 beállítás hiányán kívül 2 beállítás van a nagyon sokból amivel nem megy dxva-n. level 5.1-nek semmi értelme mert semmiben sem jobb, és mint írtam elég nehéz a 4.1-est dxva inkompatibilissé tenni, komoly bénázás kell hozzá.

én pl abszolút nem szabványos felbontásokat tömörítettem x264-el, és simán ment dxva-val (9xx*7xx, 1280*1024, stb).

Ha valami nem megy dxva-n az már tuti hogy elég igénytelen release, és abban nem csak ezzel van gond. Ha jól tudom bizonyos oldalakon már alapból nuke-ot kap a nem dxva-s hd video, így ma már nem is lehet nagyon találni nem dxva-s hd videot.

5. mindig shaderekkel csinálják. vagy cpu-val.

6.
én is megvettem a 450w-s tápot, a talán 190w-ot maxon fogyasztó gépemhez. Miért? Mert kisebbet (3xxW) már nemnagyon kapni max ilyen codegen meg hasonló gagyikat, a következő fokozat meg a 200w ami ritkaság, és htpc-kbe való, egy procicsere azt már kevés.
A tápok annyit használnak amennyit a gép használ. Ha 190wt akkor a táp is csak 210-et fog felvenni( azért többet mert van veszteség mindig) mert a 450w az a maximális tartósan leadható teljesítményt jelenti (a márkás tápok tudnak a kiírtnál többet is, de hosszú távon nem jó), tehát tökmind1. Viszont 600w-nál nem annyira mert azok jóval drágábbak, így azokat vagy az veszi meg aki 2 kártyás durvaságot tervez, vagy az aki hülye és a több jobb bűvöletében él, azt hiszi hogy ha több a watt gyorsabb lesz a gépe.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#330) lsc válasza lionhearted (#326) üzenetére


lsc
nagyúr

Akkor talán nem a 470-480-ra kellene írnod, az alsó szegmenset meg várjuk meg amíg megjelenik, majd akkor vissza lehet rá térni mire lesz jó.
A táp kérdésbe meg egy kicsit bele vagy zavarodva /vagy csak nem érthető mit akarsz mondani/, szerintem fuss neki még egyszer.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#331) megint én válasza Sanyix (#315) üzenetére


megint én
őstag

Hallod, te...

"az meg nem tűnt fel hogy a 33-mas metró megintcsak nv játék? annyira hogy a követelményeknél nem is említenek ati kártyát"

Akkor mit szólsz ehhez?
Itt a Dirt2 ami köztudottan AMD álltal pénzelt fejlesztés!!!!!

Na és így???
lionhearted +1

[ Szerkesztve ]

(#332) megint én


megint én
őstag

A fent látottak alapján BETA driverrel is megalázza az ATI-t!
És még fognak finomítani a technolódián....

(#333) Abu85 válasza megint én (#331) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az AMD nem pénzeli a fejlesztőkat a konkurens gyártó kitiltására. Ezt érdemes észben tartani. Csak az NV-nek érdeke az AMD-vel való kiszúrás, mert csak nyerhet vele. Az AMD-nek viszont mindenképpen kell a piac, így ők nem folyamodhatnak ilyen eszközökhöz, nekik vesztenivalójuk is van.

megint én: A GTX 400-tól ez a minimális elvárás. Ha nem verné el, akkor nem lett volna érdemes kihozni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#334) Fix válasza megint én (#331) üzenetére


Fix
tag


Ilyeneket én is tudok.

Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#335) megint én válasza Abu85 (#333) üzenetére


megint én
őstag

Mondjuk elismerem ebben igazad van, és nem kiszúrni akarnak az NV vel, de a DIRT2-t ATIra optimalizálták. Nem hiába volt az 5870-hez d2 kupon.

(#336) azoli09 válasza megint én (#331) üzenetére


azoli09
tag

ez egy hülyeség nehogy már egy 8800gtx és 4870 közt 4 fps legyen a 4890 meg nem is említem ;)

(#337) Abu85 válasza megint én (#335) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Rosszul tekintesz a dolgokra. Azt nézd, hogy a GF100 csúcskategóriás termék. Az AMD csúcskategóriája a Hemlock. Az ár azért van így belőve, mert képtelen elkapni a Hemlock-ot. Ez alapvetően fail az NV-nek. Hat hónap késéssel pedig gáz is. Minimum elvárás volt, hogy megverje a HD 5850-et és a HD 5870-et, hiszen 50%-kal nagyobb a termék minden szempontból.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#338) Fix válasza Fix (#334) üzenetére


Fix
tag


De van ilyen is. :U

Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#339) lionhearted válasza lsc (#330) üzenetére


lionhearted
őstag

én lennék belezavarodva? bocs hogy nem veszek 600W-s tápot parasztvakításnak, csak ha 450W felé megy a gépem max fogyasztása...

Tegnap még működött...

(#340) zsirfecske


zsirfecske
addikt

ez csak egy vga emberek. miért kell vallást kreálni köré?

(#341) RI/OS


RI/OS
őstag

''Megalázza'' az atit. Itt ott jobb 10fps-el az 5870-nél, 45.000Ftal drágábban. cserébe még 100fok játék alatt,meg többet eszik mint az 5970, ami meg leveri 30%-al. Gratulálok a technológia csúcsához.

[ Szerkesztve ]

(#342) Spr1nG


Spr1nG
tag

Úgy látszik nem sok hibátlan GPU készült a TSMC-nél. Egy darab 512 magos sincs :F

http://www.spring-gas.hu

(#343) Fix válasza Spr1nG (#342) üzenetére


Fix
tag

Aha csak a TSMC lehet a hibás. De az az érdekesség az ATI-nál már mikor bejelentették, hogy elhárítottak a 40nm technológia gyártási problémáit? De az nVIDIA-nál még mindig a TSMC-re fogtak mindent. :N

[ Szerkesztve ]

Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#344) lionhearted válasza Fix (#343) üzenetére


lionhearted
őstag

érdekes a TSMC már 50x bejelentette, hogy elhárított mindent : / nemcsak az nV csippeknél vannak gondok, csak azok nagyobbak, nagyobb hibaeséllyel...mind1, nem kell ehhez érteni, csak a szófosáshoz.

Tegnap még működött...

(#345) Fix válasza lionhearted (#344) üzenetére


Fix
tag

Ja csak hogy itt az ATI is bejelentette. A másik:ha nagy és bonyolult legyártani akkor miért a TSMC hibája? :(((

Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#346) Sanyix válasza megint én (#331) üzenetére


Sanyix
őstag

mi van ezzel? itt megvan a +10%
és? jóval drágább kártya, jóval nagyobb tranzisztorszámmal, jóval nagyobb fogyasztással épphogy megfogja? :D Látom nem az erősséged a gondolkodás...
ettől most el kéne ájulni? Hát nem ez inkább siralmas eredmény az nv részéről.
amúgy áruld már el hogy mi a hasonlóság a 33mas metró 45345345x gyorsabb az nv eredménye és e között között alig 10%-os között ami szerinted "megalázás" :DDD.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#347) Abu85 válasza Fix (#345) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem csak a TSMC hibája, de szerintem nem vitatja senki, hogy van felelősségük a kialakult helyzetben.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#348) lionhearted válasza Fix (#345) üzenetére


lionhearted
őstag

ATi sem jelentett be olyat, hogy tökéletes, csak hogy normalizálódott. Ezt az nV is megírta, csak még nem elégedettek.
Miért, kinek a hibája? Ne gyártsunk semmi olyat, ami bonyolult? Abakuszt gyártani nem bonyolult. ;)

Tegnap még működött...

(#349) Fix válasza Abu85 (#347) üzenetére


Fix
tag

Nézd szerintem pont ő az a képletben akibe bele lehet rúgni. Pedig mindkét gyártó szarját ők teszik gyárthatóvá. Hát csak próbáljon visszaszólni megyünk máshová gyártatni. :(((

Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#350) Sanyix válasza Sanyix (#346) üzenetére


Sanyix
őstag

van erre egy olyan hasonlat, hogy 4100 kw teljesítményű os gőzmozdony MEGALÁZZA a 4000 kw-os dieselt... az más kérdés hogy a diesel üzemanyaga negyedannyiba kerül, jóval hatékonyabb, kisebb is, de a gőzmozdony MEGALÁZZA :DD

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.