Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) menalcas válasza Spr1nG (#399) üzenetére


menalcas
őstag

A selejteket meg majd eladják kulcstartónak :))

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#402) Televan74


Televan74
nagyúr

Én GTX470 -et akartam venni, de nem fogok.
Első dolog amiért nem veszek az a fogyasztása. Tavaly vettem 2x.000 Ft -ért 525w modu82+ enermax tápot, és most nem fogok megint 30-40k beleölni egy új tápba.
Második a hőmérséklet.Játék alatt sok 100 Celsius fok körüli érték. A szobám mivel fent van a tetőtérbe , a nyári kánikulában nappal 38 , este 32 Celsius fokos. Szerintem ekkora melegben lenne bőségesen fagyása a kártyának.

És most jön a fekete leves. Eladtam pénteken az 5850 -es kártyámat(most egy 9600GT van a gépembe).De úgy látszik ,hogy megint az 5850 mellett fogok dönteni.Mondjuk nem az alapverziót veszem, hanem a Gigabyte Ultra Durable verzióját.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#403) RI/OS válasza Televan74 (#402) üzenetére


RI/OS
őstag

Azt azért gondold még át, az ultra durable ritka nagy hányadék szokott lenni.
4890-em volt ultra durable. a memókon semmi hűtés, 1mhz-el húztam a memót és már szemetelt, meg ilyenek...

(#404) audi100td válasza Televan74 (#402) üzenetére


audi100td
nagyúr

Gigabyte-ot én sem vennék, inkább HIS-t, Powercolor-t vagy Sapphire-t, esetleg MSI-t.

[ Szerkesztve ]

(#405) menalcas válasza audi100td (#404) üzenetére


menalcas
őstag

Ja, Gigából csak lapjaik jók (de azok tényleg jók), vga-ból inkább Sapphire vagy HIS .
Szerk: meg a házaikból is van 1-2 jól sikerült :))

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#406) Devid_81 válasza Solten (#1) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Huhh, igen fincsi hangja van a kis hőlégfúvónak :D

...

(#407) CrAck69


CrAck69
senior tag

higgyétek el jók a GIGA karik is....
havernak ATI 4890 van és az GIGA nincs is vele semmi gondja
igaz a deszkája is GIGA :)

Egyszer fenn....

(#408) audi100td válasza menalcas (#405) üzenetére


audi100td
nagyúr

Lapot se veszek tőlük többet, rengeteget szívtam velük, nálam már csak MSI vagy Asus jöhet szóba...

[ Szerkesztve ]

(#409) CrAck69 válasza audi100td (#408) üzenetére


CrAck69
senior tag

nyugi én is csak ASUS :D
az én gépem nagy része ASUS de az öcsémé szinte minden még a ház is az :)

Egyszer fenn....

(#410) antikomcsi válasza Abu85 (#320) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

6-7 millio hd5000 felhasználó?

Ezt támaszd már alá légyszíves, kérlek. Még jelenleg is probléma van a gyártással, annak ellenére, hogy itt mindenki azt mondja ontják a gyártósorok.

Az AMD, és a TSMC illetékesei elismerték, hogy jelenleg is gondok vannak a gyártással.

Ha valóban van 7 millió hd 5000, akkor bocsánat, de ha nincs akkor ne mond már légyszi, mert egyesek elhiszik. Az első 3 hónapban állítólag tudtak gyártani 2 milliót, a második 3 hónapban sikerült volna 5 milliót legyártani?

(#411) Abu85 válasza antikomcsi (#410) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Jelenleg havi 2 milliót lapkát gyártanak, és mindent eladnak. November közepén volt 1 millió, míg ezután helyre rázódott a gyártás és alig egy hónap alatt, azaz december közepére rögtön 2 millióra ugrott az eladás. Azóta eltelt három és fél hónap és a gyártókapacitás nő. Ki lehet számolni. Nyilván februárban megjöttek a kisebb termékek, amikből sokkal többet gyártanak, mert több fér a waferra. Ezek eladása nagyon megdobja az az értékeket.

Akinek problémája van a gyártással, azaz NV, de nekik 530 mm^2-es lapkájuk van. Ezen nincs mit csodálkozni, ez nagy tételben tényleg gyárthatatlan kategória. Nem véletlen, hogy a lapka csonkított, így javítható a kihozatal.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#412) antikomcsi válasza Abu85 (#411) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Ki lehet számolni, hogy mennyit gyártottak, de én igazából azt kérném, hogy azt az információt erősítsd meg, melyszerint 7 millió hd5000 tulajdonos van.

(#413) Abu85 válasza antikomcsi (#412) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mi nem érthető azon, hogy mindent eladnak? Hiszen ellátási nehézségekkel küszködnek. :) Most is várható egy kis hiány a HD 5850-ből, és az 5870-ből. Sőt lényegében már külföldön érezhető.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#414) CrAck69 válasza Abu85 (#413) üzenetére


CrAck69
senior tag

és pont ezért nem hogy csökkentene árakat az ATI hanem
épp hogy emelni fogja ezért :)

Egyszer fenn....

(#415) Abu85 válasza CrAck69 (#414) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Valószínű, hogy emelni nem fog már, de a árcsökkentés teljesen kizárható. :( Talán nyáron.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#416) antikomcsi válasza Abu85 (#413) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Mi nem érthető azon, hogy támaszd alá az adatokat? Ne úgy, hogy kiszámoltam, és ennyi, hanem valóságos forrással. Én nem találtam ilyen adatot, ami nem egyenlő azzal, hogy nincs.

Nem csak most várható gyártási probléma, hanem egyfolytában volt.

A nagy hatalmas fermi lapka, úgy 3,5mm-el nagyobb oldalanként, ez persze sok darabnál jelentős, de a gyártás itt is a TSMC miatt akadozik. Ennek ellenére jóval nagyobb számban lesz elérhető kezdetekben, mint a hd5000 volt, bár az tény, hogy ez is kevés lesz, mint ahogy az amd is kevés volt.

(#417) Abu85 válasza antikomcsi (#416) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hivatalos adat, hogy havi két milliót gyártanak, ennyi a kapacitás. Az is hivatalos, hogy mindent eladnak, másképp nem lehetnek szűkös készletről beszélni. De mindegy, nem kell elhinni, nem azért írtam be.

A Fermi gyártása nem csak a kapacitástól függ. Ki kell előre számolni, hogy ezekkel a nyomott árakkal mennyi fér bele anyagilag. GTX 295 szindróma lesz, ha elérik a bekalkulált veszteséget, akkor nem lesz egy darabig több termék.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#418) Duree


Duree
veterán

Ahogy vártam
Zabálja az áramot nagyon melegszik,rohadt hangos,brutálisan drága,és a csúcskártya alig gyorsabb az 5870-nél.
Hát ki fogja ezt venni.Emiatt sajnos az ATI nem csökkent árat

duree54

(#419) FeRRaR1 válasza antikomcsi (#416) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Muszáj mindenhol egymásnak esnetek?

De most komolyan, szerintem semmi eget rengetőt nem mondott Abu, ha decemberben meg volt a 2 millió, csak a HD 5850 és 5870-esekből, akkor most, hogy az egész paletta piacon van, teljesen reális a 7 millió.....

(#420) Chaser válasza Duree (#418) üzenetére


Chaser
titán

Az nv fanok :U ;)

szerk: Esélyesebb hogy először nv fog árat csökkenteni, reméljük jelentősen, akkor amd is lépni fog.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#421) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az érdekes, hogy a GF100-hoz hasonlóan 40nm-es gyártástechnológiával gyártott sokkal kisebb méretű, teljesítményű GT214, 216, 218 chipek is hasonló "betegségben" szenvednek:
Nagy szivárgó áram, nagy fogyasztás.

Az nvidia az intel, amd gyártókhoz hasonlóan egyedi litográfiás eljárást használ, esetleg egyedi alapanyagot és ezekben lehet valami gikszer, vagy a 40nm-es technikai ajánlásait, tűréseit feszegetik?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#422) wednesday válasza Chaser (#420) üzenetére


wednesday
őstag

Ez az amit szerintem el fog kerülni az Nv. Ha most belemegy egy árcsökkentésbe akkor az AMD követni fogja szépen. És ugyanott vannak mint most csak mind2 félnél kevesebb a profit. És ez az Nv-t jobban megviselné.

Azt, hogy drágább a Geforce majd azzal magyarázzák, hogy ott a CUDA, meg Physx. Ők ennyivel többet nyújtanak. :U

[ Szerkesztve ]

(#423) Fix válasza Chaser (#420) üzenetére


Fix
tag

Hát igen akkor az nVidia már most nem lenne a pénzénél. A vége tényleg az lesz, hogy kivonulnak a piacról. Bár amíg pénz van benne addig biztos maradnak a többi meg csak sírás.
Azzal biztos tisztában van az AMD is, hogy egy ideig el lehetne adni ebben a szegmensben a termékeket monopol helyzetben de már nem pörögne úgy a piac.
Mert az emberekben benne van az a tulajdonság, hogy villogjanak a másiknak ( bibi nekem jobb van) De ha mindenki ugyan azt a terméket venné akkor már nem lenne olyan izgalmas.

Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#424) freelancer válasza wednesday (#422) üzenetére


freelancer
tag

Azt, hogy drágább a Geforce majd azzal magyarázzák, hogy ott a CUDA, meg Physx. Ők ennyivel többet nyújtanak.

Kicsit nagyon egyszerusitesz, nem csak annyival kinal tobbet a fermis lapka. Remelem a PH-s tesztekben minimum FPS ertekek is fel lesznek tuntetve minden VGA-nal ;]

Elösször lőjünk rájuk atomot, aztán valami DURVÁT!

(#425) antikomcsi válasza Abu85 (#417) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Készséggel elhiszem, nincs vele gond, csak annyit kértem, hogy dobj egy linket arról, ami megerősíti a 7 millió radeon tulajdonos létét. Szívesen elolvasnám, hogy mit írnak.

Ha hivatalos adat, akkor kérlek adj egy hivatalos forrást.

(#419) FeRRaR1

Hello!

Nem estünk egymásnak, csak kértem, hogy segítsen egy hivatalos forrást olvasni, mert amíg az nincs csak találgatás az egész. Igen, valóban reális lehet az itt ismert infók alapján a szám, de jó lenne valami konkrét helyről olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#426) Abu85 válasza antikomcsi (#425) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

AMD's Gamers' Manifesto írásokat keress. Én nem adhatom oda neked a PDF-et, mert nem publikus. Talán valaki már felrakta.
Egyébként csak logika kell hozzá. Negyedévente 100 millió GPU fogy. :) Könnyen lehet, hogy alá is lőttem, de havi kétmilliós gyártókapacitásról tudok.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#427) hackeeeee válasza Spr1nG (#305) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kicsit nagyon... :DDD

Az alap már megvan hozzá az AMD felől, csak ki tudja mi lesz belőle...

Véleményem szubjektív...

(#428) antikomcsi válasza Abu85 (#426) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Igen, a 2 millió igaz normál esetben, de februárban, és márciusban, nehézségek merültek fel ismét a gyártással, és ez a termelés kárára ment. Az 5770 fiaskó meg csak egy kis plusz volt, szerencsére nem volt nagyon széleskörű a hiba.

(#429) Raymond válasza Abu85 (#426) üzenetére


Raymond
félisten

Az AMD 2009 Q4-ben osszesen kb. 7,5 millio diskret grafikus chipet szallitott le. Osszesen, tehat ebben benne van minden diskret termekuk, nem csak az 58xx kartyak. Q3-ban 7,14 milliot. Tehat a negyedevent kb. 7-7,5 milliobol szerinted mekkora reszesedes jut az €300+ termekekre es mennyi azokra amik a piac zomet alkotjak? Mint peldaul a sok OEM piacon ertekesitett low-end kartyak? Na ennyit a 7 milliohoz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#430) T-bag


T-bag
tag

Év második felében az AMD felfrissíti a teljes GPU termékvonalat 32 vagy 28 nm-en ami, kegyelemdöfés lesz NV-nek. Valószinűleg a Globalfoundries fogja gyártani mert elegük van a TSMC bénázásából...

(#431) Pug válasza Raymond (#429) üzenetére


Pug
veterán

szerintem a 5xxx-es szériába nem csak az 58xx-asok tartoznak bele :U és ha figyelnél is és nem csak kötözködés lenne a cél.... , akkor talán észre vetted volna, hogy Abu a teljes ATI DX11-es palettáról beszélt....
és igen, nincsen papíron (se e-papíron ;] ) összesítve, h pillanatnyilag hány ember rendelkezik HD 5xxx-es szériából származó kártyával, de ha akadozó ellátás mellett elérték a 2 millió eladott példányt decemberig, akkor a mostani számok simán mozoghatnak 5 és 7 millió között :R
Ja és december óta kijött azért pár termék még a HD5xxx-es palettára...
Lehet talán nem kéne mindenbe belekötni ami kicsit is szúrja a szemed ;) :K

[ Szerkesztve ]

(#432) Abu85 válasza Raymond (#429) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A HD 4000 család zöme EOL. ;) Az egy dolog, hogy még lehet venni a boltban, de rendelni már csak a HD 4600 alatt lehet. Ott meg hagyományosan nem magas az AMD eladása. A 100 dolláros kategória felett adják el a legtöbb Radeont. Ezt is mutatja, hogy a 7.5 milliós Q4-es adatból. 2 millió HD 5700-5800-5900. Holott a teljes piacon mindössze 7% feletti a 200 dollárnál drágább termékek részesedése.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#433) Raymond válasza Pug (#431) üzenetére


Raymond
félisten

"szerintem a 5xxx-es szériába nem csak az 58xx-asok tartoznak bele"

Szovegertelmezes rulez. Nem irtam sehol hogy csak azok tartoznak a szeriaba, de 2009 Q3 es Q4 szamokat adtam meg. Szerinted abban a ket negyedevben milyen mas DX11 termeket szallitott az AMD?

"és ha figyelnél is és nem csak kötözködés lenne a cél...."

LOL, bagoly vs. vereb? :)

Szerk:

"Lehet talán nem kéne mindenbe belekötni ami kicsit is szúrja a szemed"

Ha minden suletlensegbe belekotnek mar regeb ban lett volna a vege. Mert van belole itt eleg, ami sajnalatos es sokszor le lett irva, de max valami demagog marhasag a valasz alltalaban.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#434) Fix válasza T-bag (#430) üzenetére


Fix
tag

Na az lesz a szép ha az nVIDIA is a Globalfoundries-nél gyártatja a termékeit. :DDD

Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#435) Pug válasza Raymond (#433) üzenetére


Pug
veterán

Akkor minek fogalmazol így, mikor az általad megválaszolt hozzászólásban vezetett gondolatmenet a teljes palettáról szól? :F
Szerintem nézd meg a saját irományodat, mielőtt az én szövegértelemezésem minőségét kifogásolnád:
"Osszesen, tehat ebben benne van minden diskret termekuk, nem csak az 58xx kartyak."

Azt meg magyarázd már el kérlek, hogy mi a fene demagóg abban, ha valaki az eddig eladott kártyák számát számolgatja, ráadásul nem is logikátlan módon? :F

[ Szerkesztve ]

(#436) Fix válasza Pug (#431) üzenetére


Fix
tag

Raymond szerintem ezzel csak azt akarta mondani, hogy Abu maximálisan alálőtt a 6-7millióval. :DDD

Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#437) Fix válasza Fix (#434) üzenetére


Fix
tag

Azaz az AMD pénzügyi gondjai megoldódnak. :DDD

Bár lehet, hogy már eladta az AMD az összes részvényét az ATIC-nak. Hmmm

[ Szerkesztve ]

Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#438) Abu85 válasza Fix (#436) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

:DDD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#439) Fix válasza Abu85 (#438) üzenetére


Fix
tag

Na az a Huf kéne nekem amit ráköltöttek az emberek HD5-ös szériára.
Az én pénzügyi helyzetem is megoldódna. :DDD

Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#440) Pug válasza Fix (#439) üzenetére


Pug
veterán

Nekem se lennének állmatlan éjszakáim, meg asszem nem várnám úgy a bursa-t, mint zsidók a messiást :DDD :N

(#441) Fix válasza Fix (#439) üzenetére


Fix
tag

Ezzel nem azt mondom, hogy csak a forintos vásárlás érdekel hanem amit úgy eladtak a nagy világban. Hmmmm
Tipikus esete a: "minek nekem az aranypatkó amikor elég a gyémánt is" :DDD :DDD :DDD :DD

Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#442) Dadpool


Dadpool
aktív tag

ASUS GeForce GTX 480 - 1536 MB GDDR5 - PCI-Express 2.0 (ENGTX480/2DI/1536MD5) videokártya - 137 584 Ft* ÁFÁ-val a pixmanian
Asus EAH5970/G/2DIS/2GD5 2048MB PCIe 153.673 Ft

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/cehaeries1 A játékban nem az számít, ki nyer vagy ki veszít.

(#443) Fix válasza Dadpool (#442) üzenetére


Fix
tag

Ja már linkeltetük(tem) :DDD
[link]

[ Szerkesztve ]

Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#444) Fix válasza Dadpool (#442) üzenetére


Fix
tag

[link]

Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#445) Atom_Anti válasza Abu85 (#304) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Szinte tudtam hogy valami ilyesmi zsiványságok lehetnek a tesztekben :(( . Ti is szigorúan követni fogjátok az Nvidia teszt kalauzt?

(#446) Abu85 válasza Atom_Anti (#445) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Dehogy fogjuk, sosem követtünk semmi ilyesmit. fLeSs meg amúgy is mindig a saját feje után megy. :D Max a játékokat szoktuk átbeszélni, szokás szerint próbálunk a DX10/11 irányába lépkedni, de egy-két játék erejéig marad még DX9 is. Ezenkívül a játékok motorja még a fő szempont.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#447) Fix válasza Abu85 (#446) üzenetére


Fix
tag

Abu lehet jelentkezni tesztsegédnek. :DDD :DDD :DDD
Csak az a baj nem biztos, hogy csak tesztel foglalkoznánk.

Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#448) Tigerclaw válasza Dadpool (#442) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A p@xmania pedig a gyanúsan olcsó árairól híres.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#449) Spr1nG válasza Fix (#447) üzenetére


Spr1nG
tag

Persze, hogy lehet :C Te veszed a hardvereket ;]

http://www.spring-gas.hu

(#450) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Úristen kezdődik: :DDD

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.