Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Solten


Solten
addikt

Atnyalaztam par tesztet, ahogy varhato volt, zabagep es szepen melegszik... :) A "csucsverzio" saccperkabe 15%-al gyorsabb az 5870-nel...

Ezt is (videokat) erdemes megtekinteni: [link]

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#2) D1Rect


D1Rect
félisten

Gyorsabb mint az 5870 drágább is jóval, az 5970 meg odaver neki.
Ki fogja ezt megvenni?

(#3) Sicilian válasza D1Rect (#2) üzenetére


Sicilian
addikt

Hát nem tudom, valakinek biztos megéri azt a pénzt a 10-15 fps plusz :DDD az 5870-hez képest..

[ Szerkesztve ]

nothing is true everything is permitted..

(#4) Solten válasza D1Rect (#2) üzenetére


Solten
addikt

Hat a forumokat olvasva, a "fanok" nagyon lazban vannak... :D

Saor Alba

(#5) atti_2010 válasza D1Rect (#2) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nvidia fanok megveszik, de gyanítom nem abból fog meggazdagodni a cég, az igazi lóvé a középkategóriából jönne.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#6) Ptech válasza D1Rect (#2) üzenetére


Ptech
őstag

Jönnek a fanboyok mindjárt, és megmagyarázzák, hogy csak megtévesztésből ilyen alacsony a teljesítménye, de majd jönnek a rászabott driverek, és akkor kánaán, meg fiziksz, aztán hűdejobban megéri rögtön ;]

(#7) ZooLee19..


ZooLee19..
tag

Hát, ahogy néztem a videokat SLI be a 480 as rendszer eszik 590 w ot, az 5870 cf es rendszer meg 523 mat. Nem sok a különbség. 1 kártyánál viszont igen.
Rohadt hangos a 480 as:S
De azért egy kis off és flame: DD XD
MIkor a xt2900 as kijött kicsivel több késéssel mint a 4xx akkor az nemhogy 15-20% ot rávert a 88GTX-re, hanem még a gts-t is csak nagy nehezen fogta meg, ha egyáltalán néha megfogta: DFogyasztása nagy volt, qrvára melegedett. MInden cégnek vannak egyszer szar sorozatai..Evvan.

Ha mondjuk 90k ért adnák a 480 ast, nem 140 ért akkor tökéletes vétel lenne, de így nemnagyon:S
De tuning ban ahogy néztem elég durva:]
Na mind1, majd meglássuk.Annyi különféle teszt van:S Van ahol 15 van ahol 30% kkal veri a 480 az 5870 -et...PH tesztet ide: D

szerk:Meg ami majd még érdekes lesz, hogy ha lesz olyan játék ami kihasználja a gpgpu-t.mert így oké, hogy semmi se használja ki, és ennyit ver 5970 re...mi lesz ha ki használja? ;]

[ Szerkesztve ]

(#8) Gyula84


Gyula84
veterán

Biztos lesz olyan aki megveszi, de nem én leszek szerintem :D Pedig csak Nv kártyám volt. :D

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#9) FRENK1988 válasza ZooLee19.. (#7) üzenetére


FRENK1988
veterán

a 2900XT val az ATi új úton idult el. Egy számára ismeretlen helyen. Az nV meg a jól bejáratott max fps-t szolgálata alá tervezte a VGA-kat.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#10) ZooLee19.. válasza FRENK1988 (#9) üzenetére


ZooLee19..
tag

Najah, ATI nál akkor új architektúra minden szar, mint most NV nél, és ez kicsit jobbanak tűnik, mint az ati féle cumó.De ha megmaradnak a játékok a mostani szar szinten, és nem fejlesztik tovább akkor sajnos nv nagyot bukik.De most az ati pénzel ;] ;] :DDD

[vicc: D]

[ Szerkesztve ]

(#11) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Ezt szerintem kihagyom, problémám a hanggal, s fogyasztással van, de ha jön majd egy ráncfelvarrott változat, ami ezeken javít, akkor arra esélyes lesz, hogy benevezzek.

Eleinte jobbat vártam, aztán ahogy közeledett a megjelenés, inkább R600-féle nagy csalódásra gondoltam, de a realitás végül valahol félúton jött elő. Teljesítménye legalább jó. Viszont a zajt nem tűröm.

I am having fun staying poor.

(#12) gV


gV
őstag

470 sztem jó lett
ára/teljesítményben már most első a 5850/70, fermi gtx-ek közül: [link]

(#13) Solten válasza gV (#12) üzenetére


Solten
addikt

Minket a performensz per juro erdekel... :D

Saor Alba

(#14) O_L_I


O_L_I
őstag

Hát igen nagy meglepetés nem történt. Azért az elég csúnya lett volna ha az NV majd +1 milliárd tranyóból és kb +50 Wattból nem tud kihozni min 15-30%-al többet.
Én igazán majd a középkategóriás chipre leszek kíváncsi.
Egyébként a 470-es egy kis árkorrekció után nem lesz rossz vétel meg hát legalább az Ati is elkzed mostmár majd árat csökkenteni. (végre vége lesz ennek a szabad rablásnak ami most megy)

Apropó tudja valaki hogy ezek a kártyák támogatják-e a HD audió passthrouht?

(#15) D1Rect válasza Solten (#13) üzenetére


D1Rect
félisten

Minket meg a performansz/Ft. :P

(#16) gV válasza Solten (#13) üzenetére


gV
őstag

megnézed mennyi euroban a kártyák ára aztán fogsz 1 számológépet és kiszámolod ;)

(#17) Sanyix


Sanyix
őstag

hát ez a kártya úgy néz ki FAIL. Nem elég gyors, de jó hangos és sokat fogyaszt, meg kva drága is :D

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#18) DasH_001


DasH_001
tag

CUDA-alapú számításokra viszont nem lesz utolsó, persze nem egymagában.
Gondolom új Tesla-k is fognak rajta alapulni. Vagy ez alapul a meglévőkön?

Ez nem kéne, de egy Tegra alapú készüléket nagyon szívesen kipróbálnék.

(#19) Vico87 válasza Solten (#13) üzenetére


Vico87
tag

Mivel hardveráraknál 1USD=1EUR, így az pont ugyanennyi :P

(#20) Solten válasza gV (#16) üzenetére


Solten
addikt

Hehhe, ennel azert kicsit bonyolultabb... ;)

(#19) Vico87: es a "balkani haszon"...? :D

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#21) atti_2010 válasza gV (#12) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Szerintem ha rendesen beindul a forgalmazás azonnal árat csökkent az AMD, úgyhogy az a táblázat nem sokat ér.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#22) O_L_I válasza atti_2010 (#21) üzenetére


O_L_I
őstag

Bizony az AMD-nek most is sokkal nagyobb lesz a mozgástere árban mint az NV-nek.
Ha megnézzük a két GPU mérete és teljesítménye közti különbséget akkor bizony elég siralmas a zöldek helyzete.

[ Szerkesztve ]

(#23) Oliverda válasza atti_2010 (#21) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezek alapján ez legkorábban valamikor nyáron történhet meg.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24) FeRRaR1


FeRRaR1
őstag

"""Ez is oldalfüggő, de ahogy az egyik helyen írták (és ezzel nagyon egyet tudok érteni), ez lesz a helyzet a következő két hétben:
"Szimpátiától függően sokan a mai napot egy nagy győzelemnek fogják tekinteni, míg mások egy óriási bukásnak".

Érdemes megnézni, hogy ahol nagy a különbség Dirt-ben, ott pl nem használtak Ultra beállításokat, vagy HawX-ban valamit Low-on hagytak, pedig még így is 100fps felett röpködnek a kártyák, stb. stb. Szóval javaslom, hogy mindenki reálisan nézzen, mi a tesztünknél nem fogunk kivételezni egyik kártyával sem (mindenki mindenben megkapja majd a maxot, arra valók Ilyet az ember nem 1280, medium-ra vesz)
Szóval csak ésszel """

(#25) FRENK1988 válasza ZooLee19.. (#10) üzenetére


FRENK1988
veterán

Az ATi eddig se nagyon pénzelt és ezután se fog.
Lehet nagyra az nV mikor megmondta, hogy a gémer szektorban nincs pénz. Így ez a förmedvény se igazi gémer kártya hanem inkább egy professzionális kártya gémör köntösben.
Meg jóhogy erősebb hisz fél év késésben van simán :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#26) Vico87 válasza Solten (#20) üzenetére


Vico87
tag

Hát igen, a "balkáni haszon" még rádob jópár %-ot az árcédulára. :D

Alapvetően tetszenek a kártyák (de nem ennyiért), kíváncsi lennék, hogy compute alkalmazásokban hogyan viszonyulnak a konkurenciához.

(#27) atti_2010 válasza Oliverda (#23) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem gond addig gyűjtöm a lóvét.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#28) ZooLee19.. válasza FRENK1988 (#25) üzenetére


ZooLee19..
tag

Najohm.MInd1: D
Majd ha lesz értelmes driver a karihoz, meg ati elkezd árat csökkenteni akkor meglássuk ki lesz a nyerő. :K

(#29) Dyno válasza Ptech (#6) üzenetére


Dyno
veterán

de majd jönnek a rászabott driverek, és akkor kánaán

Hmmm tiszta mint ami annak idején a 3870-nel volt, 9600GT-t nyögve nyelte de itt fórumon állandóan azt lehetett olvasni, hogy jönn jobb driver és majd a 8800gt-t is megeszi....na ez nem történt meg, pláne meg az volt hogy 6-7hónap elteltével egy-két radikális júzer még mindig azt állította hogy jön a driver, bár a irreális fajtája már azt pedzegette, hogy veri a 8800gt-t....
Tehát kár fanboyozni, sajnos ilyen dolgok mindkét oldalon megtörténnek/történtek.

A másik szerintem ezek a kártyák olyanok lesznek mint anno a G80-sok majd lesz egy ráncfelvarott verzió mint a G92, kisebb fogyasztás....és olcsóbb árcédula.

Megkorkáztatnám hogy talán jönn majd 640-es 470 is, gondolom alacsonyabb áron.És akik kisebb felbontásban játszanak még jó is lehet.

ui:470 nem egy rossz választás 5870-nél olcsóbb lesz, de teljesítményben valahol oda tudja magát tenni az 5870 szintre....a másik emg most jöttek ki, ha vissza emlékezünk elöször mindenki furán nézett hogy mire is képesek az 58xx-k, megkellett várni a rendes emghajtót, hogy megtudjuk mire is képesek.

[ Szerkesztve ]

(#30) D1Rect válasza ZooLee19.. (#28) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem lesz értelmes driver hozzá, vagy legalábbis nem fog szárnyakat kapni, pár % itt-ott, de amit most látsz, azzal számolj.

Jó lenne már hanyagolni a csodadriver urban legendet.

(#31) odorgg


odorgg
addikt

Van 1 Crossair VX450-es tápom, na most ha én fermit szeretnék venni, akkór kellene vennem legalább egy 800W-os tápot, ami barátok között is 30000FT :O Ellentétben ha Atit veszek akkór nemkell táp. Számomra egyszerű a képlet, tuti ogy nemveszek fermit :P

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#32) House M.D válasza D1Rect (#2) üzenetére


House M.D
tag

Jön a Krizis és megveszik :D

"A zenészek nem mennek nyugdíjba, egyszerűen abbahagyják, ha már nincs bennük több zene." /Louis Amstrong/

(#33) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

na végre, tényleg nehéz szülés volt :D tesztet várok :D nem vagyok nv-s, de ez érdekel nagggyon :))

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#35) FRENK1988 válasza ZooLee19.. (#34) üzenetére


FRENK1988
veterán

FLÉM OFF :W

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#36) Dyno válasza odorgg (#31) üzenetére


Dyno
veterán

Jó 60 illetve 100W-al eszik többet, tehát akkor 450-500W-os terhelés mellé ami még konnektor felől van tehát még hatásfokkal is kell számolni minek is 800W-os táp?Mert akkor a Te számításaid szerint a 5870-hez is elkéll legalább 700W....szóval fuss neki még egyszer.

(#34) ZooLee19..: Egyetértek....

(#35) FRENK1988: Ebben mi a flém?Olvasgass kicsit szét 58xx híreknél hogy amikor kijött mindenki a driverrel dobálozott és láss csodát jött új driver és jobbak is lettek...szóval a realitást tartsuk meg ne vaktába dobálózzunk

Igaz még ez közelibb példa de az 5670-nel is ez a helyzet ott is driverre hivatkoztak azok akik az elégedetlen hozzászólásokra válaszoltak.

[ Szerkesztve ]

(#37) Retekegér válasza Mr.Csizmás (#33) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

[link]

Teljesítményben sztem ott van, csak az a fránya fogyasztás/melegedés :(

<< Heimdal >>

(#38) Sanyix válasza ZooLee19.. (#34) üzenetére


Sanyix
őstag

miért láttál már drivertől drasztikusan gyorsuló nv kártyát? én nem, viszont ati-nál hd3xxx-től kezdve ez van. Amúgy is arra szokták verni magukat az nv-sek hogy az nv sokkal jobb drivereket ír :D tessék most is sokkal jobb drivert írt, tehát ennyi a max a fermitől :)

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#39) odorgg válasza Dyno (#36) üzenetére


odorgg
addikt

Akkór eggyezünk ki 1 550-es benn ami 20000FT, ez még mindíg nem túll bíztató :P

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#40) Giot válasza ZooLee19.. (#34) üzenetére


Giot
addikt

Ez így konkrétan hülyeség! :D
Minden driveren (piros,zöld tökmindegy) lehet csiszolni hogy jobban kihasználja a GPU teljesítményét. De csodadriver nincs!
Na de jöjjön az a zölddriver OSZT majd kiderül!
Az ATi gyengébb driver téren ez tagadhatatlan, ezért szokta a reduser várni az új meghajtót. PLD nálam a dirt2 10, 15 fps-t gyorsult beállítástól függően a 10.3a catalystól. Na de az nV nem szokott rossz vagy kevésbé hatékony meghajtót kiadni ;] .

[ Szerkesztve ]

(#41) Solten válasza odorgg (#39) üzenetére


Solten
addikt

Jaja, a lenyeg, hogy a VX450 mar nem eleg neki... :N

Saor Alba

(#43) spirit007


spirit007
senior tag

Ajaj, ettől nem fognak lejjebb menni a Radeonok árai... akár még egy áremelés is belefér :(

(#44) iSonic


iSonic
addikt

Nagyon szép szerkezetek, várom őket nagyon ;)

(#45) Giot válasza ZooLee19.. (#42) üzenetére


Giot
addikt

user error. ;]

[ Szerkesztve ]

(#46) FRENK1988 válasza Dyno (#36) üzenetére


FRENK1988
veterán

Nem a driverre mondom hanem nem kell a feszkót szítani. Mindenki tudja, hogy az nV jobb a driverek terén és ezt a kolléga megkérdőjelezi ;]
Solten: Dehogynem. Csakis a VGA-nak :D

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#47) nebali


nebali
tag

hali a tápkérdéshez csak annyit hogy én két 80W-os xeont meg két darab ati 2900pro-t hajtottam 4 g fbdimm ram (20W) társaságában egy 560W-os 82%-os Chieftek táppal évekig szal hibásak a tápos kijelentések. egy rendes tápal szépen menni fog, aki 10-18 között vesz tápot nem nagyon tévedhet.

Tyan s2692(FS D1809),2x Xeon5310 1.6ghz@2ghz,4GB667FB-Dimm,S3Trio64V+ 1Mbyte +ati 5770,8x36GdiskRAID 0 :) 15k scsi+256m hbaPCI-X 560/560M/s

(#49) odorgg válasza Solten (#41) üzenetére


odorgg
addikt

Hát erről beszélek, ha meg már tápot kellene venni tuti hogy nem 550-est vennék ami éppenhogy fedezi az étvágyát :W

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#50) Giot válasza ZooLee19.. (#48) üzenetére


Giot
addikt

Hát nem egészen így értettem :B . Sok ismerősömnek van 4850-e (nekem is volt) problémamentesen. Így értettem a user error-t :D
De nem oltogatlak peace :) .

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.