Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) oriic válasza twollah1976 (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

No igen. Egyébként ennek nem igazán tudom, hogy mi értelme van. Csak azért mert hivatalos? De hiszen bármilyen USB3-as vinyót bezabál a gép.

Plusz vannak azért ugye elegánsabb megoldások. (ami még mindig nem tökéletes, mert azok az USB portok nem illenek a gép elejére.)


[link]

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#3) takacsbotond válasza oriic (#2) üzenetére


takacsbotond
őstag

Szerintem 100$ nem túl sok egy jóminőségű, 2TB-os, USB3-as vinyóért.
Mondjuk ha egyáltalán el is ér ide itt 30000Ft alatt biztos nem áll meg az ára... :/

[ Szerkesztve ]

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#4) Kékes525 válasza oriic (#2) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez marketing fogás.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#5) hemaka


hemaka
nagyúr

Okos kiegészítő, legalábbis páran biztos bedőlnek majd neki a nagy vízen túl.

(#6) oriic válasza Kékes525 (#4) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Persze hogy az, tudom. Csak abból sem a legjobb. Ok az Xbox brand színe a zöld, de egy fekete géphez nem igazán illik ez szerintem.Arról nem is beszélve, hogy mondjuk hogy nézhet ki egy fehér gép mellett. :D

Live-Die-Respawn

(#7) schawo válasza takacsbotond (#3) üzenetére


schawo
titán

$100 (28ezer) + áfa = 35600 jmf

Gondolom a Microsoft értékesítési csatornáin is kapható lesz. A Media Marktban, a játékforgalmazó boltokban a polcon a konzol mellett.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Igazából azért nem értem,mert ha megtelik a vinyó,letörlök valamit,a download history-ból bármikor le lehet megint tölteni,elveszni nem fog.... :U

(#9) oriic válasza Medocsabi (#8) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Biztos vannak olyanok, akiknek lassú az internet elérése, így elég nekik egyszer leszedni egy-egy játékot, és inkább tárolják azokat.

Live-Die-Respawn

(#10) Brewtus


Brewtus
csendes tag

Nagyon mellélőttek a tárhellyel, az tény.
Egy játék 40-50 gb?
Ok, bővítgethető, meg izé, de játszani kell, vagy legózni?

(#11) haxiboy válasza takacsbotond (#3) üzenetére


haxiboy
veterán

Bár ez az egyéni véleményem, de ez pusztán marketing BS, illetve a Seagate-t pont nem sorolnám az igényes gyártók közé, régen csak tőlük vásároltunk és tömegesen mentek tönkre. A kedvencem az volt amikor a Raid 1 tömböm halt le körülbelül fél óra különbséggel. :O Természetesen a seagate felajánlotta ha szeretném az adataim menjek valamilyen adatmentő céghez mert ők csak a vállalati ügyfelekkel foglalkoznak. :R

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#12) Kékes525 válasza oriic (#6) üzenetére


Kékes525
félisten

Egyetértek. valakinek azonban biztos hogy tetszik. ;]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#13) Lenry válasza haxiboy (#11) üzenetére


Lenry
félisten

igazából nem nagyon van választási lehetőséged, tekintve, hogy a HDD gyártók száma pontosan három

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#14) nubreed


nubreed
veterán

Azért kell ezt a "Microsoft által hitelesített" maszlagot oda tenni, hogy így 50% drágábban rá lehessen sózni a jónépre a cuccot. Meg azt nem értem, hogy miért hdd-vel szenvedni, miért nem ssd akkor már. Amennyi az XONE élet ciklusa, annyit simán kibir egy mai modern ssd is.

(#13) Lenry:
Jó ez a grafika, a Seagte jó sok mindenkit bezabált az évek alatt, elvileg náluk kéne legyen a technológiai előny, én mégis jobban bízom a WD-ben.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#15) core2trio válasza Lenry (#13) üzenetére


core2trio
tag

Én is ezt az ábrát szoktam (illetve a wikipédiás szócikket ami tartalmazza) ajánlani azoknak akik csalódnak egy winyómárkában, és dacosan kijelentik, hogy Ők márpedig nem vesznek még1xer onnan semmit.... oké maradt még kettő dobás a kockán aztán game over :DDD

Egyszerűen hihetetlen, hogy az egész világon 3 gyártó maradt (ebből az egyik csak azért gyárt asztali hdd-t mert a versenyjogi eljárás miatt lett lehetősége rá... megkapta a gyártósort.

Senki más nem lát az adattárolásban anyagilag fantáziát? Amikor egyre több tárhelyre van/lesz szükség, rohamosan növekszik az adatfelhő használók száma, napi 32453463434 óra videó megy fel youtube-ra és ott is marad, és persze mindent illene több példányban is tárolni a biztonság kedvéért... na akkor van össz vissz 3 cég aki ezekhez "helyet gyárt" :F Mi lesz ha megint elmossa az egyiket egy árvíz/cunami/tűzvész/cápa/zombitámadás? :Y

(#16) gerii válasza Lenry (#13) üzenetére


gerii
addikt

Pont ezt akartam megkeresni, most kell új külső vinyó, maradok a Toshibánál.

(#17) kelzsoca válasza nubreed (#14) üzenetére


kelzsoca
félisten

Meg azt nem értem, hogy miért hdd-vel szenvedni, miért nem ssd akkor már.

Nézd meg mennyibe kerül egy méretesebb SSD meghajtó, és megvan a válasz is.

https://vertigostore.eu

(#18) kelzsoca válasza nubreed (#14) üzenetére


kelzsoca
félisten

dupla

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#19) Lenry válasza core2trio (#15) üzenetére


Lenry
félisten

sosem fogom megérteni azokat, akik egy hibás termék után kijelentik, hogy ők márpedigaztánsohatöbbet...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#20) bteebi válasza twollah1976 (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Tényleg nem a legideálisabb ez a színválasztás... Amúgy meg eleve arra kellene törekednie a gyártóknak, hogy ne lehessen helyhiány-probléma. Az alap verziókba kellene 1 terás HDD, a jobbakba meg mehetne 2 TB is, persze a bővíthetőség megtartása mellett.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#21) K0vasz válasza takacsbotond (#3) üzenetére


K0vasz
aktív tag

A dollárban megadott árak MINDIG nettó árak...

(#22) King Unique


King Unique
titán

Másik cikk kapcsán:
"Csak USB 3.0-s megoldások jók, minimum 256 GB-os tárkapacitással és meghatározott minimális sebességgel."
Vagyis ezt kb. minden mai 2,5" USB 3.0 külső vinyó teljesíti, így nem feltétlen kell Game Drive... ez is csak egy marketingmaszlag.

Amúgy nem tudom, ez a Game Drive bír-e vmi speciális összetevővel, de vsz ugyanaz az ST2000LM003 merevlemez van benne, mint a sima Backup Plus Slm modellben, sőt vsz a vezérlő is az (ASMedia). Illetve utóbbinak elég gagyi ragasztott háza van (!), remélem ez a GD nem ilyen, bár sanszos... :DDD

A konkurencia is kiadott idén egy hasonlót, WD My Passport X, de elnézve a sebességét [link], ezt kb. a sima My Passport Ultra is tudja.

Amúgy meg, ha már gamer külső vinyó és kell a tárhely, akkor eddig a Seagate-Samsung a csúcstartó, mert az M3 Portable már elérhető 4 TB-os kapacitással is [link] ;] Ezt a többi gyártó eddig igen böszmén, csak 2 db HDD-vel és RAID megoldással tudta megvalósítani, mint pl. a Seagate Backup Plus Fast Portable, vagy a WD My Passport Pro.

[ Szerkesztve ]

(#23) krx21 válasza bteebi (#20) üzenetére


krx21
nagyúr

"Amúgy meg eleve arra kellene törekednie a gyártóknak, hogy ne lehessen helyhiány-probléma. "
Ez elég naiv kívánság... :DDD
A nagyobb hdd-s csomagok bevezetése erősen megtervezett üzletpolitika. Mind a Microsoft és a Sony részéről...

(#24) bteebi válasza krx21 (#23) üzenetére


bteebi
veterán

Világos, hogy megtervezett, de a szerencsésségén azért erősen lehetne vitatkozni. Inkább úgy mondanám, hogy nem is üzletpolitika (pedig sajnos valahol de...), csak egy kifejezetten szemét dolog, hogy eleve olyan konzolt adnak ki, aminél a tárhely a felhasználók nem kis részének erősen kompromisszumos lehet. Igazán lehetne alap az 1 terás, max. 5-10k-val többet kérnének érte, cserébe viszont mindenki happy lenne. Így meg csak megy a töketlenkedés, ha nem elég a kapacitás. A külső HDD persze segíthet, de az is csak sufnituning, bárki bármit is mond.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#25) krx21 válasza bteebi (#24) üzenetére


krx21
nagyúr

Persze... Én szerencsésen későn vettem az X1-et, már 1TB-al tudtam venni. A PS4-be meg kicseréltem egy 1.5TB-ra... Ezek nekem bőven elegek, mert csak nagyon kevés játékot tartok meg, csak a legjobbakat, amit még elő fogok venni valaha is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.