Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

A sz*r akkor is sz*r marad, ha ingyen adják........
Bocs a csúnya szavakért, de ezek voltak az első benyomásaim.......:)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#2) Zsiba


Zsiba
senior tag

Hát... athlon 2400+ azonos áron van, mint a cel 2.4... megint csak hát... ár/teljesítmény??????

''One Ring to rule them all...''

(#3) Sanya


Sanya
nagyúr

Felőlem lehetne olcsóbb is akkor sem kellene....

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#4) Ploszi


Ploszi
senior tag

na eddig is cerka volt a tesco-s gépekben, most aztán méginkább az lesz! már látom is a reklámot:2.4GHz Intel P4 C gép csak 80E!!! mennyien bele fognak futni :(

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#5) Sanya válasza Ploszi (#4) üzenetére


Sanya
nagyúr

sajna így van, és a használt számítógépalkatrész-kereskedők cask Inteles cuccokat vesznek meg, AMD-t meg csak bizományiba...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6) Ploszi


Ploszi
senior tag

hát, én azért el tudtam adni az előző két konfigomat is, jó áron, pedig AMD-s volt :DDD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#7) Benőke


Benőke
őstag

Hát ez valami vicc?
Egy 2000+ XP azért nem ellenfél egy 2,4 P4 cerkának.
Rommá veri a cerkát. a 2400+ XP ről meg ne is beszéljünk.
Nem egy teljesitmány az biztos :-))))
Nem tudtam mennyibe kerülneka cerkák, de hogy most igy csökkentve ugyanannyiba kerül mint egy hasonló modell számozású XP az röhej.
Tekintve, hogy még az 1700+ XP is komoly gondot jelent eme ''csúcs''
Celeron prociknak :-))) Ami azért erősen konvergál 15e Ft -hoz.

(#8) leontm


leontm
tag

kezd amd fan topicra hasonlitani... leszek en itt az ellenpelda, nemtom mit kell annyira fikazni, lehet vkinek az amd, lehet az masnak az amd...

(#9) karyo válasza leontm (#8) üzenetére


karyo
senior tag

jaja, tök jó a celeron, ha nem vagy enthusiast. film, zene és game is megy raJta rendesen, akkor meg mit kell könnyezni???

Enjoy the silence.

(#10) klepto


klepto
addikt

Kíváncsi leszek rá, hogy a magyar boltokban mikor fog jelentkezni az árcsökkentés hatása, és mennyire lesz észrevehető a végfelhasználói árakban.
Szvsz ha az Intel a Celeronnal az AMD-t le szeretné hagyni eladási darabszámban, akkor bizony jóval alá kéne licitálnia az AMD árainak. :o

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#11) karyo válasza Bogyó bá' (#1) üzenetére


karyo
senior tag

csak nézőpont kérdése. tény hogy nem egy teljesítménybajnok a cel., de irodai és otthoni munkára is jó.

Enjoy the silence.

(#12) Keitaro válasza karyo (#11) üzenetére


Keitaro
addikt

Jó jó nem is ez a baj vele... csak az, hogy azonos áron van jobb. Csak magamból kiindulva rosszul esne ha elköltenék 20k-t egy procira miközben tudom, hogy ugyanennyiért kapok egy mérföldkövekkel erősebbet. Itt a prob

(#13) PeliScan válasza Keitaro (#12) üzenetére


PeliScan
addikt

Bizony, bizsony... Nekem roszzul is esik, de nagyon. :))

(#14) klepto válasza PeliScan (#13) üzenetére


klepto
addikt

''Az 1.7es Cerka a legrosszabb vétel volt, amit elkövethettem anno.''
Miért? Mi vele a bajod konkrétan?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#15) bdav válasza karyo (#11) üzenetére


bdav
őstag

most nemazért de irodába jók a via procik is. azokra legalább nem kell hűtőt rakni.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#16) PeliScan válasza klepto (#14) üzenetére


PeliScan
addikt

Hogy mi a legfőbb bajom vele? Az, hoyg veszett meleg!! Most épp az agyonmoddolt házamban 50 fokos, de úgy, hogy táp elől, 2 házventi, ezüstpaszta, jah, és 1%-2%os terhelés mellett. 100%on elmegy 70ig is. :))

(#17) klepto válasza PeliScan (#16) üzenetére


klepto
addikt

A hőmérséklet szerintem nem gáz. Nekem is az 1,8+-os AMD-m leterheletlenül 48°, leterhelve 52, nyáron 54°, de efölé még soha nem ment. Egyébként stabil a géped? Egy AMD-hez képest milyen teljesítményű?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#18) PeliScan válasza klepto (#17) üzenetére


PeliScan
addikt

Nah igen; neked leterhelve 54 fok, nekem meg most (winamp fut) annyi, mondom, terhelve volt már 73 fok is. :)

Stabil, persze, csak azért izgat, mert én a legnagyobb csendre törexem, ezért is béleltem ki a házam meg moddolgattam, de ha meleg a proci, nem tok visszavenni a venti RPMből sem. :(

Hogy a teljesítménye mekkora? Hát, a Te 1,8+odhoz képest szvsz sacc/kb olyan 40%os lehet. (csak sacc; az alapján, hogy majdnem 3* akkora a kess a tiédben)

(#19) gesuz


gesuz
senior tag

''Ár szempontjából az Intel belépő szintű processzora sokkal kedvezőbb vétel lett, mint mondjuk egy hete volt, és talán sokan bedőlnek az azonos árú Celeronoknak, ám továbbra se feledjük, hogy az azonos jelölésű Athlon XP sokkal jobb teljesítményt nyújt!''
Mert volna mást irni::)

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#20) Sidaries


Sidaries
őstag

Emlékszem még azokra az időkre amikor a Celeron név még jó ár/teljesítményt jelentett. Azt hiszem ezek az idők elmúltak és már semmije sincs az Intelnek amivel visszacsábíthatna. Talán majd egyszer.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#21) HiperG


HiperG
addikt

A celeronban sajna 128K -val kevesebb cache van :t

(#22) JulWCZar válasza PeliScan (#18) üzenetére


JulWCZar
senior tag

1.7 tbXP ezexerint hidegebb nála.

(#23) PeliScan válasza JulWCZar (#22) üzenetére


PeliScan
addikt

Hidegebb..? Tudtommal a ma forgalomban lévő procik közül a 1.7es cerka a legforróbb!! Mivel ez még éppen WM NW helyett. Asszem csak egy régi, híresen kályha 1.3as AMD fogyasztott ennél többet. :)) Már csak mosolygok ezen, nem is érdekel, ha meleg; jobb hűtőt nem veszek, mert az drágább, mint a proci: ha megsütöm, és veszek egy újat, még mindig olcsóbban kijövök..! :(

(#24) HiperG válasza PeliScan (#23) üzenetére


HiperG
addikt

Én nem védem se az Intelt, se az AMD-t (nyitott vagyok mindenre proci terén :D ), de az Intel javára írható, hogy ő már 1.6 Ghz-nél bevezette az 512k kes-t.
Sajna sok dolog írható a rovására is:
Rendkívül magas ár, celeron alacsony másodszintű cache-je :(
Az AMD javára írható a jó teljesítményhez járó remek ár, ezeknek hányadosában messze jobb mint az Intel.
Sajna rovására írható hogy még mindig ugyanazt az archietúrát ráncfelvarja, így órajelét nem nagyon tudja növelni, ráadásul a cpu-ba integrált hővedelem, így marad a cpu alatt lévő hőrzékelő dióda, kis magméret > nehézkes hőátadás -> nagy hűtő kell rá, alacsony FSB órajel. :(

Mindezek ellenére AMD-t fogok választani, feltéve ha sikerül 48k-ér eladnom az alaplapom, proci,. memóriám, hálókártyá, hangkártyám.
Ha ez sikerül a választásom a következő lesz:
Asus A7V8X
AMD Athlon XP 2200+
512 MB DDR 400

(#25) HiperG válasza HiperG (#24) üzenetére


HiperG
addikt

''ráadásul a cpu-ba integrált hővedelem''
egy hiánya szót véletlenül kihagytam.
Sorry

(#26) Pala


Pala
veterán

Erre a Tesco-s dologra reagálva: Nem mindegy, hogy hogyan adják el a procikat az Intelnél. Nem mindegy, hogy milyen a teljesítménye! Lényeg, hogy eladják, tök mindegy kinek (akár a hülyéknek is), csak pénz származzon belőle, és erre nem képes az AMD (még mindig 20% piaci részesedés alatt tököl)

(#27) McPie


McPie
tag

... sajnos CSAK a processzorokat nem érdemes összehasonlítani. Mert hiába olcsóbb egy processzor (akár még gyorsabb is lehet), ha ahhoz drágább az alaplap. SZVSZ az árakat/teljesítményeket úgy érdemes csak összehasonlítani, ha vesszük az adott (azonosnak tekinthető) teljesítményű Intel avagy AMD processzort és mellétesszük az adott processzorhoz kapható legolcsóbb alaplap és legolcsóbb 256MB/512MB RAM árát. Így összehasonlítható a dolog, szerintem. Egyébként nincs értelme. :DD

A sagittis Hungarorum libera nos Domine

(#28) Polesz válasza McPie (#27) üzenetére


Polesz
addikt

Kb mindkét procihoz azonos áron kapsz deszkát, RAM mivel egyforma megy beléjük ezért nincs értelme az egész összehasonlítósdinak. Ha nagyon mérni akarsz valamit, akkor nézd meg az árlistákon a legolcsóbb lapokat mind 2 procinál, a procik árát a hozzájuk passzoló hűtőt és megkapod a végeredményt, hogy melyiknél mennyit költessz el. A mai napon AMD-ből sokkal olcsóbban lehet ütős (normális alkatrészekből) konfigot kihozni. Azonban a csúcskategóriának mindig is meg lesz az ára.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#29) beeboy válasza HiperG (#24) üzenetére


beeboy
addikt

válaszd inkább a 2400+ -t. Most már nem nagy a különbség. (23eFT+fa!!)

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#30) Mice_007 válasza HiperG (#25) üzenetére


Mice_007
tag

Hi

Tudomasom szerint mar a TBird-ben is volt beepitve hodioda, de az alaplapok tobbsege nem hasznalja... a vedelemrol valobban az alaplapnak kellene gondoskodnia.

Udv

AIDA64.com

(#31) hobizoli válasza Mice_007 (#30) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Sajnos azt kell mondanom, hogy tevedsz, mert az a hodiada csak a Palomino magos Athlon XP-ben jelent meg.


hobizoli

több drón kell ;P

(#32) _Volkovy_ válasza Mice_007 (#30) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hi!Nem volt :) A régi 1.33-as Tbirdöm volt 80 fokos is..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.