Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LordX


LordX
veterán

Az ábrán látható két memória közül az egyik 100 kHz-el gyorsabban megy :DDD

[Szerkesztve]

(#2) orbano válasza LordX (#1) üzenetére


orbano
félisten

:))

Egyébként vicc... akinek ilyenre van szüksége, azt csak sajnálni tudom :U amúgy jó kis ramok lehetnek, bár mint ha egy teszt bebizonyította volna, hogy nemigen hoznak teljesítménytöbbletet az ilyen hűdegyors ramok, így nemigen érik meg az árukat... vagy mégis? :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#3) CriticalHit válasza LordX (#1) üzenetére


CriticalHit
őstag

Pont ezt szúrtam ki én is, mikor azon gondolgodtam miért fontos a mudulok aktivitásást LED-el kijeleztetni. De hol vannak az 1000MHz -es Corsair DDR2 RAM-ok? Az OCZ és a G.Skill már javában gyártja őket.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#4) janpotocki válasza CriticalHit (#3) üzenetére


janpotocki
senior tag

melyiket választod? :)

[link]

(#5) z0ty válasza CriticalHit (#3) üzenetére


z0ty
tag

TWIN2X2048-8500C5
ilyet lehet kapni nálunk is, csak nagyon drága :)

z0ty bazárja : ! http://prohardver.hu/e.php?mod=74&id=43736 !

(#6) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Na, azért :DDD . Igazán tesztelhetnénk.
A Conroe szeretni fogja.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#7) Hun'reeth válasza orbano (#2) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Egyetértek. Nagyon szépek meg jók biztosan extra gyorsak is csak az árukat egyszerűen nem érik meg. Persze van akinek igen. :R

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#8) dante3


dante3
addikt

Egy láma kérdés!
Nálunk ilyet találtam: Corsair Twinx 2048MB(2x1024MB) DDR2-800 /5 év garancia!/ memória(ddr2) 62,400 ft.
Mi a különbség a ''Twinx'' és a ''Twin2x'' között?
:F

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#9) Scream007


Scream007
őstag

platina szín=aluminium :(
Amugy ezek a ledek meg a nagy borda arra jól még kevesebb levegő tudjon a 2 modult közt járni :(((

BMW Über Alles!!..NSL rulzzz

(#10) AMD Power válasza orbano (#2) üzenetére


AMD Power
titán

Teljes mértékben igazad van! A ''papiron'' gyorsabb rammok nem is gyorsak néha! ;)

[link]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11) Dtomi válasza Scream007 (#9) üzenetére


Dtomi
őstag

De milyen jól nézneki ki :C jó kis parasztvakító!!! Bár tény, hogy egyedülálló a piacon!! nekem 667 es corsair-jaim vannak iceberg passzív hűtéssel úgy hogy azért kering körülötte a levegő és simán 50 fok körül mennek ha terhelve vannak 2V ot kapnak nem tudom ha így eltakarnám lehet 70 fok fölé menne, kiváncsi lennék akkor ezekre. főleg 30 fokos lakásba :DD

[Szerkesztve]

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#12) Mackósajt válasza dante3 (#8) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Szvsz. az, hogy az elsőről lefelejtették a kettest, vagyis sima elírás. A kettes szám ugyanis a DDR2-t jelöli, és az általad megadott memória DDR2.

Egyébként a kettő nélküli XMS memórák DDR1-esek. [link]

(#13) dante3 válasza Mackósajt (#12) üzenetére


dante3
addikt

aha,akkor tuti lefelejtették! Köszi! :)

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#14) Allien válasza orbano (#2) üzenetére


Allien
veterán

Bírom az olyanokat, akik leszólnak bizonyos dolgokat. Bár ez attól függ, mit is szólsz le, mert ma már néha ''lét'' kérdés a 2 giga ram!:B Csak ki mire használja. Netezésre biztos sok(K), de ennyi memót ilyen teljesítménnyel nem is netgépbe raknak!;) Azt nem fírtatom, hogy szükséges-e a csiri-viri külső, mert van, akinek az is fontos! De ezért felesleges másokat (le)''sajnálni''. :DDD
A mai tesztek pedig igen csak tájékoztató jellegüek, és nem mindig fedik azokat a dolgokat, amiért valaki megveszi a nagyobb méretü ramokat (vagy sokan csak nem tudják, mit is KELL nézni egy tesztben). Én sem azért vettem, mert a tesztben láttam, hogy szinte SEMMI fps növekedést nem nyújt gammákban. Csakhogy, ez is csak részben igaz, mert 2x1 gigánál már nem jellemző, hogy a wincsihez kellene fordulnia a procinak, mert nincsen a memóban.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#15) Agyasima válasza Allien (#14) üzenetére


Agyasima
senior tag

Csiri-viri? te kis Kazinczy! :D :))

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#16) #65675776 válasza Allien (#14) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szerintem tanulnod kellene némi szövegértést. orbano egyértelműen a LED-ekről és egyém baromságokról mondott véleményt.

(#17) Loretto


Loretto
veterán

Látom megy itt minden, hogy világítson, csilingeljen etc. A következő lépés: alaplapra integrált monitor :DDD

Soirée...

(#18) Allien válasza #65675776 (#16) üzenetére


Allien
veterán

Hmmm... Az igaz, hogy sok kivetnivaló van szövegértelmezésemben (ezt már több fórumban is jeleztem, sorry):B. De, azért amit írtál is egy ''kissé'' hamiskás! EGY LED kifelyezés SEM íródott abban a hozzászólásban, mégha esettleg hajlamos is az ember arra asszociálni. Nem is beszélve arról, hogy ez csak a hozzászólása eleje, utánna már a sebességére utal (''ilyen hűdegyors ramok''). Természetessen, NEM személye ellen van kifogásom, hanem pontosítani kellene a szövegén, mert ha én PONT ezeket a ramokat akarnám megvenni, akkor bizony szégyelleném beírni ide, pedig ugye igenis VAN alapja ezeknek is. Csak kinek mi, ugye? Adjuk meg a választási lehetősséget azoknak, akik ilyet akarnak (és ezért NE szóljuk le Őket), az, hogy Tégedet, vagy mást esettleg egyáltalán nem hoz lázba, az egyéni szocpol.:B
Hiszen, elképzelhető, hogy esettleg hasonló sebességü ramokat ugyan ilyen árban kapni, vagy az is lehetséges, hogy éppenséggel CSAK ezeket tudja beszerezni. Mivel, hiába vannak az üzleteknek árlistájuk, mint MINDENKI tudja, az az esetek 99%-ban fabatkát SEM ér! :((
Illetve, én sem kitörő örömömben vettem 2x1 giga Mushkin ramokat (mivel az alaplapomban ezek mennek TUTIRA)! Igaz, ez speciel nem világít, de ettől még nem érzem se többnek, se kevesebbnek magamat másokhoz viszonyítva, és ráadásul számomra nem volt baromság.:B ;)

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#19) ftc válasza Loretto (#17) üzenetére


ftc
nagyúr

ha olcso lesz akkor miért ne? :DDD

(#20) #65675776 válasza Allien (#18) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem semmi vagy, főleg ami a helyesírásodat illeti! Lehet inkább azt kellene fejlesztened, nem a gépedet! ;]

A második fele is igaz egyébként az eredeti hozzászólásnak, vagy legalábbis van benne sok igazság.


Loretto: Lehet az sincs már messze. Diagnosztikai LED-kijelzőket már elég régóta építenek alaplapokra, tán az EpoX kezdte.

Sőt, már létezik beszélő BIOS is.

[Szerkesztve]

(#21) Allien válasza Loretto (#17) üzenetére


Allien
veterán

Jó ötlet!;) A végén még megcsinálja valamelyik alaplapgyártó (OLED kijelzőt minden Fatality-re), és azon megnézheted, hogy a biosban mi van beállítva, vagy bootoláskor hol akad meg a cucc.:DDD Aztán majd szövegek jelennek meg rajta, amiken esettleg TE is ''egyéni feliratokat is kiírathatsz'', vagy esettleg képeket is beszúrhatsz. Sőt, az a tuti, ha kivezetheted ezt előre, mondjuk a kismeghajtó helyére, az már úgyis csak dísz. ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#22) ftc


ftc
nagyúr

Nah vissza a hírhez.Ki veszi meg ezeket?Tuningosok nem,hétköznapi emberek nem.. akkor meg ki...? Bár ugyanezt kérdeztem a neonoknál ,meg a ledes ventiknél...

(#23) Allien válasza #65675776 (#20) üzenetére


Allien
veterán

No, most miért tereled másra a szót? Főleg ilyen átlátszó trükkök, hogy hejes(s)írás, meg hasonlók!:B Hardwerre könyebb költeni.:B Külömben is, lassan 12 órája ''dolgozom'', legalább ez mentesít bizonyos felelősségek alól, mint pl. helyes sírás.:B
(jó jó, nem mentesít, de ez most mind1) :R :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#24) Allien válasza ftc (#22) üzenetére


Allien
veterán

Hát, most őszintén, ÉN majdnem ilyet vettem, már ami a ledes részt illeti. Anno, kerestem a laphoz ramokat itt, a PH-n is, és volt egy dual páros eladó, és majdnem megvettem, csak kiderült, hogy nem lenne jó a lapomba. Igaz, nem azért vettem volna meg, mert ledes, hanem, hogy tutira működött volna, de sajnos olyan csippel szerelték (ddr1 Hynix, vagy mivel), amik nem mentek szinte sehogyan sem a finnyás lapomban.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#25) S.Feri válasza orbano (#2) üzenetére


S.Feri
őstag

Hát, 100K felett ramokat venni. :((

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#26) afterburner_


afterburner_
őstag

en mar 1 giga ramnal bajban vagyok, hat meg most 512-vel ideiglenesen, a képszerkesztes , borzalmasan tetű :O de azt 1 giganal is eszrevettem, nem egy alkalmazas megy egyszerre és oylankor megy am a swap rendesen, és jatszani így 512 mb- nem is lehet nalam szal 2 giga nem hulyeseg.
ez milyen ram sracok?

DDR2 2048MB 800MHz GEIL Value Dual Channel Kit /2x1024MB/ (3 év garancia) 55 620 Ft

es mi a velemenyetek az aliensomputersről? mert nagyon jó araik vannak, itteni (érdi) viszonylathoz kepest!

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#27) Jim Tonic válasza Allien (#23) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem akarok beállni a sorba, de a ''külömben'' is megér egy misét. :)

Amúgy valaki belinkelt egy tesztet, hogy mennyit is ér egy ilyen extrem RAM, és orbano (sic!) helyesen világított rá a dolgokra. Egy harmad ennyibe kerülő RAM alig 10%-kal tud kevesebbet.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#28) Allien válasza Jim Tonic (#27) üzenetére


Allien
veterán

Igen, AZT rendszeressen így írom valamiért.:B (ígérem, leszokom róla)
Láttam én is nem egy ''ilyen'' tesztet. De némelyik nem ér (számomra) SEMMIT. Ugyanis, abban egyet érthetünk, hogy VGA teszteknél az egyik játékban ez, a másikban az a nyerő, ott van értelme FPS-eket számolgatni. Memóriatesztelésnél lehetséges alternatíva az fps számolás, de ha megy 70-l a kisebbiken, a nagyobbikon 72-vel, az semmi. Ergo, tök felesleges teszt. Viszont, a pálya betöltése például már NEM mindegy. Persze, egy single player-s gammánál igen, de egy multisnál már nem biztos, és pl. Nekem igenis jól profitál a 2x1 giga! Battlefield 2-ben sokat számít a ram sebessége, és ''nagysága''. Pálya betöltésnél nagyon sokat számít. Nekem. Másnak pedig semmit, mert esettleg nem multizik, vagy esettleg nem eredeti gammával, talán csak egyszerűen sajnálná rá a pénzt. Ennyi.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#29) pubwart


pubwart
aktív tag

lehet baromságot kérdek, de nekem ddr1em van. vehetek bele ddr2t?

mármint fog működni vagy halál lesz?

Where you go how is up to you

(#30) slayer006 válasza pubwart (#29) üzenetére


slayer006
addikt

bele sem megy :(
csak, ha barkácsolsz egy kicsit :DDD

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#31) ftc válasza pubwart (#29) üzenetére


ftc
nagyúr

DDR1-es foglaltba akarsz DDR2-t beletuszkolni?mert az nagyon nem fog menni

[Szerkesztve]

(#32) pubwart


pubwart
aktív tag

thx.

Az a téma, hogy akarok venni az egy gigám mellé még 2t, csak nem tudom, hogy kéne ezt megtenni, hogy ne szívjak nagyot, mert szerintem Core2re fogok cserélni, és ugye abban már ddr2 van :(

Na mindegy, nagy dilemma ez

Where you go how is up to you

(#33) Allien válasza pubwart (#32) üzenetére


Allien
veterán

Egy kérdést KELLl tisztázni. Milyen memóriákat támogat az alaplapod, és ehez kell viszonyítani. Ergo, ha jelenleg DDR1-st lehet belerakni, akkor könyörgöm, felejtsed már el azt a nyomi DDR2-t, mert a büdös életbe NEM fog működni az alaplapodban!:B Ha esettleg támogatja mind a két félét, tehát DDR1-2-t, akkor van értelme, de ilyen alaplap bizti nem sok van! Ergo, csak az a kérdés, mikor akarsz conroe-ra váltani, ha több, mint 1,5 év, akkor nyugottan vegyél a jelenlegibe összessen 2x1 gigát. Ha fél éven belül akarsz váltani, akkor felesleges, kibírod addig!:DDD
De, semmi esetre se akarj 3 gigát, vagy esettleg 4 gigát (4x1) belerakni, azzal nem nagyon nyersz, csak kifelyezetten 1-2 alkalmazásban, mert 3-4 giga ramot a mostani kifutó szériák nem igazán tudnak lekezelni.;)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#34) pubwart válasza Allien (#33) üzenetére


pubwart
aktív tag

Értem mit mondassz, de nekem egy nagyon jó alaplapom van, mármint anno nagyon jó volt.

Ez egy ASUS P4C800 Deluxe, ami 3éve mikor vettem a csúcs volt és ebben pihen egy nporthwood 3Ghz P4, ez az alaplap DDR1es, mert akkor jött csak be a Dual Channel, szóval még akkor gondolatban sem volt a DDR2, az alaplapom AGPs, szóval ez is elég shit dolog.

Az alapvető problémám az, hogy én most ahol vagyok, nagyon olcsóak a szgépes cuccok ausztrália) és most tél van, amikor nagyon semmit nem lehet csinálni, meg menni sem lehet nagyon. Engem ez a gép kiszolgált eddig, de most beleteszek egy 7900gs+ gainwardot meg mellé a +2giga ramot (a 2x512mellé) és szerintem lezárult minden fejelsztés megint egy jó időre, merthát bármennyire is jók a Conroe-k azért így ez sem lesz egy rossz kombináció szerintem, okés, hogy lassabb lesz, csak kérdés, hogy van-e szükség erre a nagy sebességre. Mert mikor kiadják a Conroet, akkor én már a nyarat élvezem és úgy szarom le a 4 mega cachet ahogy jól esik, szóval elég cseles ez a dolog, és utána, ha hazamegyek akkor is kérdéses, hogy van-e értelme egy kurvanagy bukással lecserélni mindent, vagy hagyjam a picsába az egészet, jó ez ahogy van és kész.

Áááá nagy dilemma ez...

Where you go how is up to you

(#35) Csiborbogár


Csiborbogár
őstag

Valaki elmesélhetné má végre, hogy mi a csoda az az EPP?
Mondják, hogy amolyan SLI-féle, de pontosan micsoda? :F

Ha lehetne egy kívánságom, akkor törölném az emberek szókincséből a full, meg a max szavakat, mert úgysem jelentenek semmit

(#36) slayer006 válasza Csiborbogár (#35) üzenetére


slayer006
addikt

[link]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.