Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moonman


moonman
titán

''a személyi számítógépeken világszerte használt kalózszoftverek aránya egy százalékponttal, 35 százalékra csökkent, az iparágnak okozott veszteség ugyanakkor 29 milliárd dollárról 33 milliárdra nőtt''

na ezt hogy adták össze?

nem csoda, hogy megint az usa lett a ''jófiú'', ahol van lé, meg életszínvonal, ott ez nem téma. meg talán máshogy is viszonyulnak a dolgokhoz. az adózást is elég komolyan veszik, az egyik legszigorúbban elítélhető bűntény az adócsalás.

csak meg kell nézni az utolsókat, ukrajna, zimbabwe...

egy másik cikk a témában: Bővebben: link

(#2) Kekmen


Kekmen
senior tag

Amíg az árak és az életszinvonal ilyen arányban áll egymással addig szerintem nem sok változás lesz ezen a téren.

Egyszer a Gamestar-ban olvastam, hogy egy srác azért vesz eredeti játékokat 10 ezerért, hogy (persze a játékon kívül) otthon felrakja a polcra és az milyen jó hogy Pl.: Gordon Freeman mosolyog vissza rá. Hát asszem erre mondják hogy LOL :DD

"Orlando day dawning, One more Sunday morning, If this is heaven, I'm not afraid of hell."

(#3) yerico válasza moonman (#1) üzenetére


yerico
senior tag

Furcsa, hogy a szoftver mennyire más téma, mint bármilyen tárgy. Ha nincs pénzem, akkor ellopom, és kész. Érdekes, de a nincs pénzem BMW-re, hát ellopom hozzáállást mindenki bűncselekménynek ítéli, szoftver esetében nem, pedig egy komolyabb szoftver összehasonlítható egy használt BMW árával.

[Szerkesztve]

(#4) luciferc válasza yerico (#3) üzenetére


luciferc
őstag

ezt már millióan milliárdszor leírták, hogy az illegális szoftverhasználat nem lopás, hiszen ha a BMW-d ellopom, akkor nem fogod tudni használni, addig ha egy szoftvert illegálisan használok, akkor a gyártó azt még el tudja adni. Az illegális szoftverhasználó nem vesz el fizikailag semmit, legfeljebb elmaradt hasznot okoz (ha amúgy megvette volna). Nem kellene előről kezdeni ezt a demagóg lopás dolgot.

De ha már arról van szó, hogy milyen más dolog a szoftver, akkor arról miért nem írsz, hogy ha a BMW gyári hibás, akkor ha amiatt szenved valaki balesetet és sérül a kocsi (vagy esetleg a tulaj), akkor a BMW gyár perelhető. Szoftvernél meg ugye nincs ilyen, gyakorlatilag semmiért nem felelnek a szoftvergyártók. Ja, hogy itt kellemes a ''más dolog'' státusz? hm...

(#5) WN31RD válasza yerico (#3) üzenetére


WN31RD
addikt

Furcsa, hogy egyesek láthatóan képtelenek felfogni, hogy a szoftver és a BMW igen jelentősen különbözik egymástól. A BMW-t ugyanis nem vehetem el úgy, hogy megmarad az eredeti tulajdonosánál is, a szoftver viszont korlátlanul másolható úgy, hogy az eredeti tulajdonosánál is megmarad.
Következésképpen a szoftvert ''ellopni'' sem lehet, feltéve, hogy az ember értelmesen akarja használni a szavakat, úgy, hogy azoknak a kommunikáció szempontjából hasznos, azaz egymástól jól megkülönböztethető, és mellesleg közös megegyezésen alapuló, jelentése legyen. Ellenkező esetben, amennyiben egyszerűen csak a hasunkra ütünk, aztán mondunk valamit, ahelyett, hogy a fejünket is használnánk néha, persze bármi belefér... Javaslom, hogy ezentúl a paráználkodás kifejezést használjuk abban az esetben, ha szoftverek másolásáról akarunk beszélni.
:U :(

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#6) luciferc válasza WN31RD (#5) üzenetére


luciferc
őstag

avaslom, hogy ezentúl a paráználkodás kifejezést használjuk abban az esetben, ha szoftverek másolásáról akarunk beszélni.
LOL
Na, hazamegyek, mondom majd az asszonynak, hogy paráználkodjunk, igen meg fog lepődni ha leülök másolgatni :DD

(#7) yerico válasza WN31RD (#5) üzenetére


yerico
senior tag

Remélem, akkor sem fogsz majd tiltakozni, mikor a lakásodba / házadba beköltözik pár hajléktalan, hiszen egy szót sem szólhatsz, a lakás a te tulajdonodban maradt :( Kár nem esik benne, el nem lopják, bármikor használhatod...
:( :( :(

(#8) luciferc válasza yerico (#7) üzenetére


luciferc
őstag

nem legyél már ennyire demagóg. szerinted egy lakás használati és egyéb értéke nem csökken azáltal, hogy valaki beköltözik oda az engedélyed nélkül??????? szerinted egy szoftver használati és egyéb értéke csökken azáltal, hogy valaki lemásolja? :(:(

rémisztően demagóg vagy.

ja, és itt nem arról van szó, hogy a szoftvermásolás bátorítandó dolog, hanem arról, hogy olyan szavakat használsz rá, ami finoman szólva is hülyeség.

[Szerkesztve]

(#9) moonman


moonman
titán

nincs ezen mit szépíteni. vagy a jogtalan eltulajdonlás jobban hangzik a kicsi warezolós lelkének? attól még öt év.

(#10) WN31RD válasza moonman (#9) üzenetére


WN31RD
addikt

Nem eltulajdonlás, hanem másolás. Semmi nem tűnik el sehonnan.

Mellesleg egy rakás másik dolog is X év... De ettől még nem nevezzük az adócsalást rablógyilkosságnak, mert nem az, még akkor sem, ha adott esetben akár súlyosabb büntetést von maga után.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#11) moonman válasza WN31RD (#10) üzenetére


moonman
titán

szerintem kár a megnevezésen lovagolni, tudja jól mindenki, miről van szó.
olyan dolgot birtokol, amiért semmi ellenszolgáltatást nem nyújtott. ki-ki nevezze, ahogy szeretné.

(#12) WN31RD válasza moonman (#11) üzenetére


WN31RD
addikt

Folytatás:
Igenis fontos az érzelmi töltete is ezeknek a szavaknak, fontos az elnevezés, nem helyes, ha ''ki-ki úgy nevezi, ahogy akarja''. A törvények alapján kiszabott büntetés és a társadalomnak okozott kár mértékétől függetlenül nem ugyanúgy ítéli meg az ember pl. a gátlástalan adócsalót, mint pl. a gátlástalan rablógyilkost, és rendkívül igazságtalan lenne, ha ugyanúgy ítélné meg.
Ezért is tartom erkölcstelen dolognak, amikor a szerzői jogok megsértését összemossák a lopással, mert nem csupán a logika tiltakozik ez ellen, lévén nem ugyanaz a kettő, hanem az erkölcsi érzékem is: a kétféle tett elkövetője nem ugyanolyan elbírálást érdemel (ezt még a törvényalkotók is így gondolják).

Mellesleg miből következik az, hogy per se helytelen olyan dolgot birkotolni, amiért nem nyújtott ellenszolgáltatást az ember? Szerintem ez egyáltalán nincs így, érdemes mindenkinek elgondolkodni róla.
(Gy.k.: Ebből még nem feltétlenül következik, hogy pl. az illegális szoftvermásolás helyes dolog.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#13) moonman válasza WN31RD (#12) üzenetére


moonman
titán

biztos az elkövető is sikít az erkölcsi fájdalomtól, miközben feltöri a szoftvert...
itt nem a szomszéd kispista warezolt nérójára gondolok, hanem a nagyüzemben készült, továbbértékesített/vagy ingyen közzétett tört szoftverekre.

(#14) WN31RD válasza moonman (#13) üzenetére


WN31RD
addikt

Te esetleg éppen most arra gondolsz, de a ''szerzői jogi törvények megsértése = lopás'' hazugság, ha elterjed, nem csak a nagy tételben pénzért másolókra fog vonatkozni. (Mellesleg ez még velük szemben sem korrekt dolog, bár az igaz, hogy sokkal kevésbé ordítóan igazságtalan.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#15) BBC válasza yerico (#7) üzenetére


BBC
tag

na ne viccelj!
egész más

Tégy a megélhetési rasszisták ellen! Sőt, ne tegyél semmit ellenük. Semmi nem viseli meg ezeket jobban, mint az hogy semmibe veszed őket.

(#16) dabadab válasza yerico (#3) üzenetére


dabadab
titán

A dolog nyilvan osszefuggesben van a tett erkolcsi megitelesevel: ugyanis ha valamit ellopok, akkor a (volt) tulajdonosanak hianyozni fog, es a sarokban fog zokogni, megszakad a szive, es szemet dolog ilyet csinalni valakivel. Ellenben ha - a megfelelo engedely nelkul - lemasolok egy programot (ami termeszetesen a szerzoi jog megsertese, nem lopas), akkor ez elmarad. Max annyit lehet mondani, hogy elmaradt haszonrol van szo, de az altalad vazolt esetben (vagyis elegendo penz hijan amugy sem tudnam megvenni) meg errol sincs szo: vagyis a szerzot nem erte kar, az, aki lemasolta gazdagodott, vagyis a tarsadalmi merlege az akcionak hatarozottan pozitiv.

Egyebkent szerintem az lenne a tarsadalmilag hasznos es kovetendo ut, ha minden program kb a GPL elvei szerint lenne hasznalhato/masolhato/terjesztheto (mielott vki ehezo programozokrol vizionalna: en konkretan programozo vagyok, es eleg jol latom, hogy a munkankat akkor is el kellene vegezni, ha GPL-es cuccokat irnank, es ugye azert a melo nagy resze olyan, hogy vkinek fizetni kell, hogy megcsinalja - foleg, ha hataridok vannak meg nagy penzek mulnak a dolgon)

DRM is theft

(#17) BBC válasza dabadab (#16) üzenetére


BBC
tag

pontosan!
ezt azt elméletet már egyszer kifejtettem! :))

mint pl. a dvd film: 6-8 k-ért eszembe nem jutna megvenni, tehát kárról nem lehet szó ;]

Tégy a megélhetési rasszisták ellen! Sőt, ne tegyél semmit ellenük. Semmi nem viseli meg ezeket jobban, mint az hogy semmibe veszed őket.

(#18) Allien válasza BBC (#17) üzenetére


Allien
veterán

Sajnos NINCSEN igazad, és a szemléleteden kellene változtattni! A köv. hozzászólásban leírom, szerintem hogyan.:))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#19) WN31RD válasza dabadab (#16) üzenetére


WN31RD
addikt

:C :C :C

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#20) Allien válasza yerico (#7) üzenetére


Allien
veterán

Úgy gondolom, hogy nem az árakkal van a baj, hanem a bérekkel. Elvileg (!) sokkal jobb lenne, ha az emberek 98%-a megvehetné ezeket a szoftvereket. De CSAK elvileg! Amikor megvásárlunk egy progit, ''aláírunk'' egy szerződést, és ezen mi nem tudunk változtattni. Tehát, ha az a SW szar, nem tehetsz semmit. Pl. megveszed a Windows XP-t, de esélyed sincsen beperelni a gyártóját (MS), mert pl. úgy rossz, ahogyan van, hiszen, azt is feltételezzük, hogy nem csak az XP-t veszik meg az emberek, hanem vesznek egyébb SW-t, mint pl. játékokat is. DE, az esetek egy jelentős részében, főleg, ha azt neten is játszhatóvá tették azonnal le kell töltened patch-ot hozzá, és drivert frissiteni a vga-n. Viszont, ahogyan a netre csatlakozol, fuccs az XP-nek, és a személyes biztonságodnak!:B Nézzük azt is, hogy ha az összes szoftver hirtelen jogtisztára cserélnénk (elvileg). Ahoz meg rengeteg papír, és csomagoló anyag kellene, mert ebben is külömbözik ugye az eredeti SW a másolttól.
Eleve, a játékok jelentős része rosszul van megírva, vannak kiugró esetek mind két irányba, természetessen. Főleg konzolra írnak meg jól progikat, ott esélytelen letöltögettni javitásokat. De, nézzünk egy konkrét példát. Driv3r (Driver 3) játék progi, a sorozat 3. része (kihinné, ugye). Az elöző részek szinte kultuszt teremtettek, és erre kihozták ezt a förmedvényt PS2-re, ami tele van bugokkal. Pc-re átdolgozták, de persze, nem lett elfogadható (utánna lehet nézni, a fórumában is). Van esélyem reklamálni, ha megvettem kemény pénzekért, hogy vonják felelősségre a gyártót/forgalmazót?:((( Esélytelen!

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#21) moonman válasza Allien (#20) üzenetére


moonman
titán

látom, Te sem szoktál eulát olvasgatni.

''ahogyan a netre csatlakozol, fuccs az XP-nek, és a személyes biztonságodnak!''

ezt nem egészen értem, bár sejtem, hogy mire akarsz kilyukadni.
vagy jogtiszta XP-vel is félsz a netre menni?

(#22) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Átlag nettó 90K-s kereset mellett ki fog megvenni egy 10-15K-s játékprogramot:F
Velem ilyen még egyszer sem történt;]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#23) Allien válasza moonman (#21) üzenetére


Allien
veterán

Természetessen, tökmindegy az XP-nek, hogy milyen forrásból került a gépedre, nem tudsz meggyőzni arról, hogy ha felrakod az összes frissitést, nem kapsz 3-4 másodpercen (!) belül valami csomagot a netről!:)) Tehát, nem attól félek, hogy a nem jogtiszta szoftveremet kiszurják, és esettleg meglátogattnak, bár ez bizti kellemetlen lenne. Sokkal nagyobb gond, hogy már az xp készítésénél bagatel hibákat elkövettek. Én amatőr, hozzá nem értő fejjel SEM raktam volna olyan funkciókat bele, melyeket AZOK alkalmaztak.:B Szvsz, ez eleve kémszoftvernek készült.:DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#24) Allien válasza Motion_Blur (#22) üzenetére


Allien
veterán

Én kevesebbet kapok kézhez, mint netto 90E, mégis, rendszeressen veszek progikat. Megvettem a CoD-t 9990 HUF-rt is, bár, inkább várok, míg lemegy 2-4E forintra. Főleg olyanokat veszek meg, melyeket neten is lehet játszani.:))

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#25) moonman válasza Allien (#23) üzenetére


moonman
titán

ahaértem. akkor mostantól lábujjhegyen bootolok.

(#26) luciferc válasza moonman (#21) üzenetére


luciferc
őstag

van arra lehetőség, hogy egy annak idején szabályosan megvásárolt xp telepítőcd-t jelképes összegért kicseréljenek SP2-es telepítőre?

(#27) Loha válasza luciferc (#26) üzenetére


Loha
veterán

Van.
Fogod az XP-t felmásolod a gépre, nLITE-al belefrissíted az SP2-őt, majd kiírod CD-re. Lesz egy biztonsági másolatod, ami már SP2-es.

(#28) moonman válasza luciferc (#26) üzenetére


moonman
titán

ebben a pillanatban tettem fel az nLite-ról egy ismertetőt Bővebben: link :)
de lehet kézzel is, személy szerint így jobban szeretem: Bővebben: link

(#29) luciferc válasza moonman (#28) üzenetére


luciferc
őstag

Ok-ok, de én arra vagyok kiváncsi, hogy ha Kovács Béla tetőfedő vett egy xp-t, akkor van-e olyan hely, ahol mondjuk 500HUF-ért a kezébe nyomnak egy sp2-es telepítőt? tehát KB nem ért az nlitehoz, csak újra akarja rakni a rendszert (és szeretné egymaga megtenni, lévén az olyan egyszerű az ms szerint) és szeretné ha rögtön sp2-es lenne. biztosít-e az ms erre lehetőséget a legális xp használóknak?

(#30) moonman válasza luciferc (#29) üzenetére


moonman
titán

nem tudok ilyenről. szerintem azt mondanák, hogy kapcsolja be az autoupdate-et és pár napon belül fent lesz :)

(#31) Loha válasza luciferc (#29) üzenetére


Loha
veterán

Meg írod neki 400Ft-ért te :)

(#32) Polesz válasza Loha (#31) üzenetére


Polesz
addikt

Nem nem. Nem írja meg, mert az bűncselekmény! Leülteti a gép elé és elmagyarázza, hogy hogyan csinálja. Ekkor jogszerű. :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#33) PumukliM válasza Polesz (#32) üzenetére


PumukliM
csendes tag

Zenénél, filmnél igen, szoftvernél viszont akkor sem.

''Egyszer majd annyit iszom, amennyit öregszem.. De most még annyit öregszem, amennyit iszom...''

(#34) luciferc válasza moonman (#30) üzenetére


luciferc
őstag

látom így este kissé nehezen forognak az agykerekek. szóval tetőfedőnknek nincs otthon internet, éppen most szeretne, de az ismerősök (totál laikusok, csak olvassák az netes híreket, mert nekik már van net) a fülébe tették a bogarat, hogy az alap xp elég sérülékeny (vitatkoztok ezzel?), ezért érdemes rögvest sp2-vel startolni, az már nagyjából ok (tetőfedőnk nem tudja mi az a tűzfal, a vírusírtót még valahogy bevette a mája, de az is ősrégi már, lévén nincs net). Szóval segít neki az ms abban, hogy a legálisan megvett xp-je netezésre alkalmassá váljon? vagy úgy gondolod, hogy egy sima xp-vel manapság fel szabad merészkedni a netre akárcsak frissítésig is? (megsúgom, hogy direkt próbáltam, igen hamar beszopott valamit)
Ha ugyanis ebben nem segít az ms, akkor tetőfedőnk elgondolkozik azon, hogy vajon érdemes neki legálisnak lennie, ha ilyen alap támogatást sem kap meg?

(#35) X-COM válasza luciferc (#34) üzenetére


X-COM
nagyúr

sp2 cd ingyér rendelhető.
oem termék esetén a forgalmazótól kell kérni frissített médiát.
dobozos termék esetén ms-től lehet médiát kérni.
vállalati ügyfelek esetén, ha van élő SA szerződés, akkor automatikusan postázzák a frissített médiát. Ha nincs SA, akkor lehet rendelni frissített telepítkészletet.

remélem kielégítő választ adtam.

(ha be van kapcsolva a tűzfal, akkor az alap xp is okés, amikor új betárcsázó kapcsolatot (dialup/pppoe) csinálsz, akkor asszem alapból be is pippantja.)

[Szerkesztve]

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#36) fifi_addict válasza X-COM (#35) üzenetére


fifi_addict
tag

X-.Com rulez! :R

...........................???

(#37) moonman válasza luciferc (#34) üzenetére


moonman
titán

most ha nincs net akkor mitől félti a gépet? vagy előbb legyen sp2 aztán bekötteti a netet?
azt azért elképzelem, ahogy visszaviszem a kiskerbe, hogy kérek frissebbet :)

(#38) luciferc válasza X-COM (#35) üzenetére


luciferc
őstag

na, erre voltam kiváncsi, azért csak te vagy itt az ultimate win infó forrás :R

(#39) X-COM válasza luciferc (#38) üzenetére


X-COM
nagyúr

annyival kiegészíteném, hogy a forgalmazó nem köteles frissített médiát rendelkezésre bocsátani. amennyire a viszonyokat ismerem az sem biztos, hogy tudják mi fán terem.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#40) Eryck


Eryck
csendes tag

Mindig öröm olyan cikkeket olvasni...:(
Ha már a nagyvállalatoknál nem tudnak rendet rakni, legalább elverik a port a kisembereken... No comment! :(((

ui.: Azért én megnézném a BSA rendszerét is mi mennyire jogtiszta...

(#41) moonman válasza Eryck (#40) üzenetére


moonman
titán

a nagyvállalatok csak kiköhögik valahogy a licencdíjakat. :U

(#42) dabadab válasza Eryck (#40) üzenetére


dabadab
titán

Arra gondolsz, amikor a Complex Jogtarbol szerzoi jogi vedelem alatt allo cuccokat pakoltak ki a honlapjukra? ;]
Azert vicces lett volna, hogy ha a Complexnel nem rohognek a dolgon, hanem elobujik beloluk az agresszor, a BSA helyi fonoket meg bilincsben viszik el, affele illusztraciokent a plakatjaik melle ;]

DRM is theft

(#43) dabadab válasza moonman (#41) üzenetére


dabadab
titán

Vagy nem. Nagy cegeknel mondjuk nem a konkret warezolas a divat (ill. az inkabb csak egyeni akciokent, Windows Commander, meg hasonlok), hanem az, hogy van ket-harom licenszuk vmi olyan cuccra, ami fel van telepitve az egesz cegnel.

DRM is theft

(#44) ollie


ollie
MODERÁTOR

Jujj, látom sokan próbálják megnyugtatni a saját lelkiismeretüket (kevés a fizu, nem lopás, tele van hibákkal, fuccs a magánéletednek a neten...). Ez mind nevetséges, csak arra jó, hogy a wareolók jobban érezzék magukat, de attól még vétenek a törvény ellen.

SENKINEK SEM KELL megvennie és használnia a szoftvert, szóval be lehet fejezni a sirámokat. Viszont fizetés nélkűl akkor is illegális a használata.

***

(#45) moonman válasza dabadab (#43) üzenetére


moonman
titán

divat?

(#46) luciferc válasza ollie (#44) üzenetére


luciferc
őstag

Viszont fizetés nélkűl akkor is illegális a használata.

egyetértünk. csak azzal van a gond, ha egyesek lopásnak próbálják beállítani.

mellesleg az aláírásod félelmetesen demagóg, és totál ellenétes a joggal is meg a józan ésszel is. akkor ha átmész a piroson, akkor onnantól nem ugrálhatsz a jogaid miatt és a rendőr gyomron rúghat? :F:Y

(#47) Flashback válasza moonman (#11) üzenetére


Flashback
addikt

...amiért semmi ellenszolgáltatást nem nyújtott... - Dehogynem! Egy emeltdíjas SMS-ébe került!!

Az illegális softverpiac mindíg is megmarad!! Sokan építenek rá!! SMSweb-ek, ingyenes tárhely szolgáltatók... Sokan úgy vannak hogy ha ''kipróbálták'' a softvert és tetszik akkor utánna megveszik!

Nagyon sok programot pl csak 1x vagy párszor használ az ember... -> Erre a problémára kéne csinálni valami valami egyedi Licencet. pl: 200Ft-ért 2x használhatod...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#48) Shoonqy


Shoonqy
csendes tag

''nem tudok ilyenről. szerintem azt mondanák, hogy kapcsolja be az autoupdate-et és pár napon belül fent lesz''
Moonman: LOOOOL :C Lehet, hogy 1-2 nap múlva már lesz rajta frissítés, de addigra pár egyébb progi is simán felmegy.

olie:wahhaha. Komolytalan vagy. Ugye te minden kis piszlicsári programot megvettél a gépedre? Soha nem próbáltál ki még semmit? A total commanderedet is letörölted a 30 nap próbaidő után? :R
Egyébként a fizetések télleg alacsonyak. Borzasztóan alacsonyak. Lehet, hogy a KSH nettó 130-140k fizetést hozott ki átlagnak, de ez átlag. Ebben benne van a bank és cégvezetők zsíros több milliós fizetése is. Meg persze a vidéki boltos minimálbére is.

Lucifer jól mondja, egy jogsértés nem foszt meg a jogaitól senkit sem.

Nem mellesleg a szoftvergyártókkal kötött szerződések nevetséges volta köztudott.
A program feltételével elfogadod a feltételeket, ők nem vállalnak semmi felelősséget, stb bla bla...

Még a topic legelejére reagálva. ha valaki elvisz egy BMW-t, és nem tankol bele, akkor csak használatról van szó, ami szabálysértés és nem bűncselekmény. Tehát csak kipróbálta, elfáradt, szüksége volt a légkondira, meg akarta nézni hogy húz a motor, stb. Amíg nem tankol bele, addig csak szabálysértés... (legjobb tudomásom szerint)

Úgyhogy ez végtelenül nevetséges. A legtisztább az lenne, hogyha egy szoftvert valaki haszonszerzésre, pénzszerzésre használ, akkor meg kelljen venni, de tanulásra, megismerésre ne kelljen.

Lesz még New York arab falu...

(#49) Loha


Loha
veterán

Erre a szoftver lopás dologra kitaláltam egy SZVSZ jó hasonlatot:

Kb olyan, mint amikor kölcsönkéred a havertól a sportújságot vagy vmelyik napilapot, vagy netán a CHIP magazint :) , kiolvasod aztán visszaadod.
Ezzel te ingyen hozzájutottál azokhoz az értékekhez és információkhoz amiket az újság képvisel anélkül, hogy megvetted volna, de senkinek semmilyen kárt nem okoztál. Hányan csinálják ezt nap mint nap?
Ez egy társadalmilag elfogadott dolog, meg úgy sem lehet megakadályozni.
Attól, hogy elolvastad, még egyáltalán nem biztos, hogy meg is vetted volna a lapot ha nem tudod ingyen elolvasni, tehát az hogy kárt okoztál-e a lapkiadónaki vagy nem egy elég nehéz kérdés.
Az mindenképpen rossz megközelítés lenne, ha úgy számolnánk, hogy minden így elolvasott újság, annyi kárt okoz, mint amennyibe a megvétele került volna.

(#50) moonman


moonman
titán

blablabla

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.