Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) simonzé


simonzé
addikt

jajdejó. Első vagyok.



Más most nem ugrik be.

I don't fit in. I fit out.

(#2) simonzé


simonzé
addikt

Vagyis de.
9 ropiért inkább egy (fél) kategóriával magasabb kártyát veszek, ahol a gyári hűtés eleve magasabb frekit enged. Szal engem nem győzött meg a tuningolhatóság. Amúgy is olyan gyorsan avulnak a vid.kártyák, hogy ez a kis tuningtöbblet olyan, mint halottnak a csók.

I don't fit in. I fit out.

(#3) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Én ilyenkor nem szoktam feleslegesen hozzászólni...

Megjegyzés: adhatnák gyárilag a GeForce FX-ekhez. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#4) iguana


iguana
őstag

OFF

már nagyon szeretnék (kb. 1év) magamnak rendelni egy swiftec rendszert. aki tud konkrét címet, az ne kíméljen. mehet mail-be is. köszi.

ON

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#5) Il Padrone


Il Padrone
senior tag

Csak roviden: a ramokat mi huti?

Il Padrone

(#6) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Ez engem is érdekelne, hogy a ramokat mi hűti?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#7) arn


arn
félisten

fele ennyiert is sokkal jobb blokkot csinalok...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

arn, SimonZé, nem gondoljátok, hogy némileg több értelmet is lehetne vinni a hozzászólásokba..? :(

Ha nincs mit mondanotok, inkább ne szóljatok, please.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9) twollah


twollah
nagyúr

9000 local credit nem sok egy kidolgozott hűtőblokkért.
Főleg annak a tudatában, hogy a GPUnkat óvjuk meg vele a megsüléstől.

(#10) twollah válasza Il Padrone (#5) üzenetére


twollah
nagyúr

Egy másik vizesblokk.

(#11) andorpapa


andorpapa
őstag

Na szóval. Oké, vegyetek kilenc rugóval drágább (és jobb) kártyát. Viszont azon is hangos venti lesz. Az MCW50 segítségével pedig (ha már van vízhűtés a gépben) nulla dB zajszintnövekedéssel lehet a léghűtést verő megoldást találni.

A RAM-okat pedig te hűtöd. Ott a Cooler Master, a Thermaltake és még egy adag cég, amely már forgalmaz bordát VGA RAM-okra is. Nem vagyok benne biztos, de ha jól emlékszem, az új tokozású RAM-ok pedig már nem is melegednek annyira.

Ha valaki 4500-ért jobbat csinál, az ügyes ember. Nem lehetetlen, de pont azért kerül 9 rugóba, mert nem neked kell készítened. Te csak megveszed, felszereled a kártyádra és bekötöd a csöveket. Ennyi. Ráadásul garanciát kapsz arra, hogy szabályos használat mellett nem jön szét, nem okoz kárt a kártyában és megfelelő hűtést biztosít számára. Ez mind ott van a 9000 pénzben. Persze az is, hogy Swiftech. Elismerem. Nem is kell megvenni. De az meg felesleges, hogy ''az enyém jobb'', ''az enyém olcsóbb'', ''az én apukám erősebb''. Aki igényes, minőségi és megbízható blokkot keres VGA-ra, az például megveheti ezt. Vagy az Innovatek cuccait. Meg van még egy rakás cég. Ez csak egy hír volt. Itt a cucc, ennyibe kerül, ezért az árért ezt tudja, ez jár hozzá és kész. Semmi egyéb.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#12) GeorgeTerror válasza andorpapa (#11) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

''Ráadásul garanciát kapsz arra, hogy szabályos használat mellett nem jön szét, nem okoz kárt a kártyában''

Kedves Andorpapa!
Ezt Te magad sem gondolod komojan ugye?
Főleg kis hazánkban nem. Ha esetleg lehetne kapni, a forgalmazó tuti kiröhög ha azt mondod a blokk miatt ázott el és égett szénné a géped.
Sőt felhívja a haverjait és kánonban röhögnek rajtad a telefonban...

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#13) andorpapa válasza GeorgeTerror (#12) üzenetére


andorpapa
őstag

Nem a bolti garanciára gondoltam, hanem arra, hogy a cég hozzáértése és minőségi munkája nagy megbízhatóságot ad. Tehát ha helyesen szerelted be és normálisan használod, akkor nagyjából nulla az esélye annak, hogy az MCW50 miatt keletkezik kár a gépedben. Ez pedig megnyugtató előny a házi barkácsblokkokkal szemben. Van pár hazai ''vízhűtős nagyúr'', akinek a terméke ránézésre is rémisztő, használni csak más gépén merném. Pedig hűtés szempontjából bevállalós típus vagyok.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#14) GeorgeTerror válasza andorpapa (#13) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Na így azért minnyá más.

Hazai vízhűtős nagyúr: Ha nem saját kezemmel akkor sehogy, illetve ha garanciát vállal a termékére, és az általa okozott kárra, amiben benne van a testzárlat esetére kötött életbiztosítás is :)

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#15) CsendPenge


CsendPenge
őstag

És mi a helyzet a rögzíthetőséggel? Mindegyik karira rámegy? Vagy? Mert pl. az a Zalman chipset hütő ebből a szempontból nagyon ott volt...
P.S.:tudnál majd tanácsot adni chipset hütő ügyileg? Mert úgy néz ki, hogy megdöglött a chipset hütőm, venni viszont nem nagyon tudok semmit. Ajánkották, hogy barkácsoljak rá egy p3 bordából, vagy ilyesmi...szerinted?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#16) CsendPenge válasza andorpapa (#11) üzenetére


CsendPenge
őstag

Mintha emlékeznék valami olyasmire, hogy igazán tápos vízhütés is hangos... (asszem te mondtad, de foghatjuk a sörre is :)) )Hogy is van ez?

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#17) GeorgeTerror válasza CsendPenge (#16) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Nos lehet hangos, ugyanis a hőátadó közeget is hűteni kell.
Ami itt a víz, azt pedig lehet ventilátorokkal hűteni, esetleg a punpa is lehet hangos...

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#18) Sikló


Sikló
tag

Nem is biztos hogy hülyeség az akvárium a számítógép házba! Már a vizforgatás is meg van oldva, ha ilyen hűtőt veszel! AMD tulajdonosok pedig tarthatnak akár trópusi halakat is! :))

''Attól, hogy valaki paranoiás, még üldözhetik...''

(#19) Den válasza Sikló (#18) üzenetére


Den
veterán

Miért pont az amd tulajdonosok?

www.simson4t.hu

(#20) Ploszi


Ploszi
senior tag

nekem csak annyibajom van a dologgal, hogy ez ugye csak a VGA-ra jó, ott van a Thermaltake AquariusII, ami meg a procira (mindkettő szuper, könnyen szerelhető) de addig várok, amíg lesz egy olyan, ami a VGA-ra is meg a CPU-ra is jó (és ha még a memoriákra is lenne, hááát :DDD

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#21) GeorgeTerror válasza Den (#19) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Mostmár mindegy.

Sőt a Via proccosok, csak ők meg sarki halakat.
Pl a bálnák is a hideg vizet szeretik. Persz ők nem igazán halak :)

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#22) Sikló válasza Den (#19) üzenetére


Sikló
tag

Mert azok a melegebb vizeket kedvelik! :D

''Attól, hogy valaki paranoiás, még üldözhetik...''

(#23) Sikló válasza GeorgeTerror (#21) üzenetére


Sikló
tag

Vagy fókát és pingvint! :D

''Attól, hogy valaki paranoiás, még üldözhetik...''

(#24) GeorgeTerror válasza Sikló (#23) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Pingvint csak linuxosok :D

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#25) Sikló válasza GeorgeTerror (#24) üzenetére


Sikló
tag

MáS oprendszert használók ne akváriumot, hanem ablakot tegyenek rá! :))

''Attól, hogy valaki paranoiás, még üldözhetik...''

(#26) fzoy


fzoy
csendes tag

Gyakran bénán olvasom a fórumban a hozzászólásokat.Néhány társunk,csak kekeckedik,kapásból leköpködik egy neves cég termékét,az az irreális garancia elvárás egyszerűen nevetséges.Megfordult már a fejetekben, hogy a Swiftechnél is konyítanak egy keveset a számítógéphez ? Lehet, hogy a hozzászólóknál többet is! Nem kell szeretni és nem kötelező megvenni.Sok szamárságot olvastam már a vízhűtésről a hozzászólásokban.Ha pofi vízpumát akar valaki,akvarisztikai boltokban lehet rendelni kb 12000HUF-ért.A legjobb cuccokat vízhűtéshez a kórházak intenzív osztálya környékén kell keresgélni (művese,lélegeztetőgép)De onnan szerezni nem olcsó és nem tisztességes. Csatlakozom Iguanahoz,engem nagyon is érdekel,sőt a Swiftech QPower házat sem felejtettem el. Andorpapa! A cikk vége szerint Ausztiában és Németországban kapható.Nem lehetne valami konkrétabbat?

Ahonnan én nézem,elég ocsmánynak tűnik a világ

(#27) twollah válasza Sikló (#18) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem kéne szítani a hangulatot a különböző AMD vs. Intel beszólásokkal.

(#28) twollah válasza fzoy (#26) üzenetére


twollah
nagyúr

Örülök, hogy rajtam kívül más is felfogta azonnal, hogy a minőséget, és a szakmai tudást meg kell fizetni.
Inkább kiadok pár ezer forinttal többet egy olyan termékre amit egy nagynevű cég készít, és vállalja érte a felelősséget, mint egy sufniban összetákolt valamiért amire a készítője még garanciát sem mer vállalni.

(#29) xuldar válasza simonzé (#2) üzenetére


xuldar
őstag

Mondjuk megveszed, hajtod vele a kártyádat. Ha lecseréled, nem kell eladnod ezt is, valszeg az új kártyátból is többet lehet kisajtolni vele. Hosszútávon megéri annak, akinek nagy teljesítmény kell.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#30) andorpapa


andorpapa
őstag

CsendPenge: valóban azt mondtam, hogy egy bicós vóterszisztem lehet hangos is. De vegyünk két konfigot. Az egyikben léghűtés van a procin és a VGA-n is. A másikban víz hűti a CPU-t és levegő a VGA-t. Az 1. gépnél ha veszel egy erősebb léghűtőt, az valószínűleg hangosabb lesz (kivéve, ha heatpipe-os), vagyis nő a gép zajszintje. Ha a 2. gépbe veszel egy MCW50-et és bekapcsolod a keringési rendszerbe, akkor a zajszint nem fog növekedni. Vagyis a relatív zajnövekedés tekintetében az MCW50 nyer.

Chipsethűtő. Nem kell feltétlenül fabrikálni, ott a Titan és a Thermaltake cucca, gondolom nem is túl drága, érdemes őket kipróbálni. Ha meg passzívat szeretnél, akkor egy kevés barkács kell hozzá, egy Pentiumra való borda aprítása és felszerelése a cél.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#31) andorpapa


andorpapa
őstag

Ja, és a rögzítés. Nézz a képre! Nem túl nagy a cucc, és mint írtam is, a legtöbb kártyán (értsd: referenciát nagyjából betartó cuccokon) elfér. Talán jobban is, mint a heatpipe-os Zalman. Sőt! Biztos. Persze ettől még heatpipe rulez!

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.