Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Genialis


Genialis
aktív tag

Kár hogy nem sok értelme van erőltetni a dolgot... De azért jó hogy megy.

in4m8ion 1ts 2 B 3

(#2) aDamker


aDamker
aktív tag

Hehe nekem is A7A van de nem A7A-E-s,ez nem baj??

(#3) hi


hi
tag

Ez nagyon jo hir, mert ugyebar ha az ember ma beruhaz egy jobb alaplapba, ami persze holnapra mar elavulta valik, ha gyorsabb procit akar belerakni, legalabb mukodik. Hiaba no ez is csak AMD-vel tortenhet meg :)) Az Inteleknel szinte minden ujabb procihoz uj lap dukal :D

(#4) devon_mice válasza aDamker (#2) üzenetére


devon_mice
csendes tag

Aholytye!
A poén az, ha SD RAM-ok vannak a gépben, akkor azok úgyis visszafogják fogni a procit. Addig nincs értelme CPU-t cserélni, amíg nincs a gépben DDR memória.
Én is ebben a cipőben járok. Várom, hogy essen a DDR memória ára, és akkor tudok váltani valami komolyabb procira. Egyébként arra fel lehet készülve minden A7A tulajdonos, hogy nem ez a leggyorsabb Asus alaplap, a stabilitásával viszont nagyon megvagyok elégedve.
Azt is tisztán láttam, hogy egy Epox 8KHA+ VIA chipsettel úgy másol mint a barom. Igaz az alaplapomban csak SD-RAMOK vannak. Lehet, hogy ez is számit, de ebben már nem vagyok olyan biztos.
Viszont jó hír az- és ezt a PROHARDVER is leírta. az ALI MAgik támogatja a 333-as memória modulok használatát. Ez azért nem rossz.

A NAp süssön le rátok!

(#5) DcsabaS


DcsabaS
senior tag

Szó sincs róla, hogy egy Athlon XP2400+, vagy még gyorsabb procit csakis DDR-es alaplapban volna értelme használni! Természetesen DDR mellett (felhasználástól függően) további gyorsulás várható, de ha nem akarjuk az alaplapot és a RAM-ot is ugyanakkor kicserélni, pusztán a proci upgrade-je is igen nagy javulást okoz, mondjuk DivX kódolásnál.

(#6) Parci válasza DcsabaS (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Szia DcsabaS!

Úgy sejtem, ugyanaz a DcsabaS vagy, aki anno az ''OldMan fórumokon'' is írt és létezett. Amennyiben igen, üdvözöllek, nekem külön öröm itt látni téged!! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#7) CsendPenge


CsendPenge
őstag

Öröm ezt olvasni, mert akkor az én Asus A7V266-E lapomba biztosan bele fog menni :)) És ez tényleg AMD-vel szokott előfordulni. (mostanában az Intel-nél is néha)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#8) TQM


TQM
csendes tag

Hali!

Akkor gondolom, olyan nagy baj nincs -legalábbis az én esetemben-, Epox 8KHA+ lapom egy friss bios-sal remélhetőleg megeszi majd ezeket az új csodákat.
Remélem :(

Télleg. Érdemes lesz boltba szaladni oszt lecserélni majd a procit plusz otthon majd a bios-t? Mennyi plusz cuccot jelent majd a jelenlegi 1600+-os XP procimhoz képest? (Úgy értem, ár/teljesítmény arányban). Most DDR-es a cucc, mármint ami a ramokat illeti.
Mert ha meg kellene piszkálni a ramokat is, plusz a procit is, akkor esetleg érdemesebb elgondolkodni egy olyan mobo-n, amelyik defaultból tudja fogadni és pl. 333-as ramokat is bele lehet préselni. Hmmm....

Lupulin

(#9) Arrow


Arrow
tag

Hali!

Egy masik topicban sajnos nem jott ra valasz, igy megkerdem itt is mivel ketszer is lattam emlitve az Epox 8KHA+ mobo-t...
Ez az alaplap kepes fogadni PC2700 -as (DDR333-as) ram -ot? Persze mukodni is vele? Probalta mar valaki? Sajnos a mostani noname DDR 256MB-os modullal 138MHz-s FSB felett kifujt a rendszer, arra gondoltam lecserelem PC2700-asra, akkor biztos nem a memoria lesz a szuk keresztmetszet az FSB emeleskor. Most lenne is lehetosegem eladni a jelenlegi modult, ezert surgos lenne a tuti valasz! elore is kosz!

udv: Arrow

(#10) greenface


greenface
aktív tag

Ahogy nő a különbség as SD meg DDR ramok közt, kicsit felértékelődtek az SD-s lapok: egy 1500-1800+-os XP-nél még nem olyan nagy a különbség sebességben, viszont az SD-s lapokat jól megpakolhatjuk rammal olcsón...
Viszont egy 2400+-t már tényleg nagyon visszfogna az SD.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#11) boca111


boca111
tag

Most néztem a legújabb bipst a lapomhoz ( K7N420 Pro) és már megy rajta a 2800+ is :))
Amikor vettem, akkor még csak a 2000+ volt a határ :))

(#12) greenface


greenface
aktív tag

Különben nem értem, hogy ha egyszer egy alaplap támogatja az XP-t, miért új hír az, hogy 'megy benne a 2XXX+is'. Tudtommal ezek a procik csak az órajelben különböznek egymástól, miért ne menne a 2400+, ha az 1500+ megy? A bioszok, amik tudják az új szorzókat, úgyis mindig hamarabb kijönnek, mint az új procik.

De ha nincs igazam, világosítsatok fel.

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#13) marcee válasza devon_mice (#4) üzenetére


marcee
addikt

Röhej, de egy cimborámnak 2001 juniusban vettünk ilyen lapot (A7A266) 2x256MB DDR memóriával, darabját kb. 16ezer +fáért, közben volt drágább is, de ma sem sokkal olcsóbb.

Neki marha jó lenne ez a hír, de az sajnos még biztosan nem 3-as stepping-ű.

(ja: az a gép a legstabilabb cucc amit ismerek. (és nem azért mert kevés géphez van közöm))

\m/

(#14) Dalai Láma válasza aDamker (#2) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Persze, szerintem menni fog. Az az E betü szerintem azt jelenit, hogy támogatja az ATA133-at. Persze tévedhetek is, lehet, hogy nem jól emléxem. Amúgy tök ugyanaz a két lap. Nekem is ez van. Elég jó, nincs vele bajom. Csak Duron 1200 tuningnál 113-as FSB-nél nem akar feljebb menni. Talán a proci nem bírja. De pár nap, és jön a grafit, és akkor majd minden kiderül.

Amire én új procit akarok venni, addigra talán már kapni is lehet majd 2400+-t :)

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#15) devon_mice válasza Dalai Láma (#14) üzenetére


devon_mice
csendes tag

Én úgy tudom az ''E'' az alaplapi audiot (CMEDIA 6-Channel Audio Controller), és az ATA133-re kiterjesztett IDE vezérlőket jelenti. Legalábbis én ezt vélem felfedezni a dobozán. Az FSB-röl is kavarnak valamit, de azt már nincs kedvem kibogarászni. Az biztos, hogy magasabb óra jelű procikat képes fogadni, mint az E nélküli. Egyébként meg uaz minden. Haveromnak volt ''E'' nélküli változta és most az ''E'' betüst is uolyan királynak látja mint a simát. Vagy fordítva? Hirtelen elbizonytalanodtam? :-))

A NAp süssön le rátok!

(#16) Dalai Láma válasza devon_mice (#15) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Hát itt a prohardveren volt egy hír, amibe naz volt, hogy az Ali Magik1 új szteppingje képes fogadni a 2700+-t is, 166-os fsb-n. Csak a 166FSB-nél a PCI órajel elég magas, de 133 rendesen 33. Ez megoldható lesz majd egy új biossal. Vagy nem.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#17) DcsabaS válasza Parci (#6) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Szia Parci, igen, ugyanaz vagyok még mindig, eltekintve attól, hogy az embert alkotó atomok zöme lecserélődik néhány év alatt (:-)...

*****
A témához:
Én is nagyon örvendetesnek tartom, hogy SocketA fronton sokkal jobbak az upgrade lehetőségek, mint az Intelnél. Üröm az örömben, hogy az utóbbi kb. fél évben azért nem tudok upgradelni, mert nincs mire (:-(. Várni kell...

(#18) HARI618


HARI618
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is lenne egy kerdesem ebben a temaban.
Az alaplapom fastfame 8VTAA,jelenleg egy 950-es duron ketyeg benne.
Belemegy ebbe 1600+ xp vagy sem.

(#19) nicktelen


nicktelen
csendes tag

Én is hasonlót szeretnék kérdezni.

ECS K7S6A deszkába nagyobb órajelá Athlonok illeszhetőek-e, már 333DDR RAM-okkal készült, egyenlőre azonban csak 266-ossal használom.

muszály lesz majd valamit fejleszteni, VCD minőség felett akadozik a felvétel, a pinacle használati utasításában procikhoz köti a minőségi ugrásokat.

Csak lassan mondjad, mert nem vagyok nagy spíler!

(#20) CsendPenge válasza Arrow (#9) üzenetére


CsendPenge
őstag

Nem fog menni... Ha bele is teszed, akkor sem fog menni mint 333-as ram (feltéve ha műxik egyátalán). Próbálni még nem próbáltam, szerintem nem akkora ugrás erőforrásban a 333-as ram (kivéve ha 333-as fsb-vel párosul). Szóval ha 266-os ramod van, akkor elégedj meg vele.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#21) #25954560


#25954560
törölt tag

Regi lap a Soltek SL-KAV is, de megis menne benne akar a 2400-es XP is (mobo verziotol fuggoen). KT133A-s chipset szinten. Csak most valamiert megfekudt szegeny :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.