Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Guruka


Guruka
senior tag

Nem rossz, de a kábelek szerintem is útban lesznek. :(

(#2) Dilikutya válasza Guruka (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ennél rosszabb helyre nem is rakhatták volna a kábelcsatlakozókat szerintem..

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#3) gstm


gstm
tag

nekem meg nincs kedvem még jo ideig házat cserélni... Egyébként talán jobb lett volna, ha nem sikerül a64 rendszert btx-re ültetni, mert akkor lehet, hogy becsödölt volna az egész szabvány, és megkimélt volna minket egy rakás felesleges kiadástol. persze ez még jövö idö...

(#4) X@b3e válasza gstm (#3) üzenetére


X@b3e
addikt

Nem lesz itt kiadás, nincs erre még szükség szvsz

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#5) Dilikutya válasza gstm (#3) üzenetére


Dilikutya
félisten

Mire ez olyan fázisba jut, hogy váltani kell, akár már lehet is újabb kiadásba belemenni. Olvashattad, 2007-ben szeretnék, ha már a többség BTX-et venne. De hogy ez így lesz-e...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#6) Yutani


Yutani
nagyúr

Itt aztán végképp elengedhetetlen lesz a hengeres IDE kábelek alkalmazása. Már ha valaki még használ majd SATA helyett PATA vinyót...

#tarcsad

(#7) gliskard


gliskard
senior tag

egy btx géphez volt eddig szerencsém ott a táp csatlakozo ''pipás'' megoldásu volt, L alakban csatlakozott hozzá a kábelköteg. A thermal modul felett volt hdd-k helye. Azok beforgatva voltak és a haz oldalan volt egy kabelcsatorna a sata kábeleknek. A pata pedig 90 fokban szépen megtörve felfelé volt elvezetve a dvd-hez. Igy ott korrekten megoldották a problémát (intel valai brand gépben)

ami viszont problémát okozhat az a gagyi vga hütök, illetve azok ventilátor csapágyazás, hiszen most fejjel lefelé lesznek és ez nem mindegyik szereti...

csak azt tudnám hogy a párhuzamos, soros portokat, ps/2 egér és billentyüzet csatlakozóval egyetemben miért nem üzték alaplapi csatlakozora (mint a plusz usb-ket) amikor megalkották a btx-et. (tudom van kifogás, de hát a kifogás olyan mint az ember seggén a lyuk, van mindenkinek :)
igy is elég zsufi tud lenni a gép hátulja. ebböl a szempontbol jobban tetszik a apple g5-ös hátulja...

(#8) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Ezzel az elrendezéssel az SLI-s konfigok is sokat nyerhetnek. Nincs útban a híd.

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#9) Jim Tonic válasza Yutani (#6) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az 5,25-ös egységek amúgy is kérdésesek maradnak! Még nincs sok sata-s cumó.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) anaqer válasza gliskard (#7) üzenetére


anaqer
veterán

''csak azt tudnám hogy a párhuzamos, soros portokat, ps/2 egér és billentyüzet csatlakozóval egyetemben miért nem üzték alaplapi csatlakozora''

Ámen, testvér.
Mondok jobbat, rakják mindet bővítőkártyára.
Mint az ISA-s időkben. Na majd talán a CTX... :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#11) faster válasza anaqer (#10) üzenetére


faster
nagyúr

Már te is kezded ezt a CTX-ezést? :)) Arra még várhatsz!

(#12) anaqer válasza faster (#11) üzenetére


anaqer
veterán

Nem a HT4U-féle AFJ-re gondoltam (ha visszakeresel, alighanem rekorder vagyok a CTX-vitatók táborában), hanem ''a BTX után következő szabvány''-ra. ;)

Az sem mostanában lesz, dehát valahogy csak kibírjuk addig így is.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#13) faster válasza anaqer (#12) üzenetére


faster
nagyúr

ha visszakeresel, alighanem rekorder vagyok a CTX-vitatók táborában
Pont azért lepődtem meg. :)

(#14) anulu


anulu
félisten

igazán el lehetne felejteni ezt az egész BTX-ezést! ennél kevés nagyobb baromságot láttam a PC iparban! :(((

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) ftc


ftc
nagyúr

Á! Minek ez? Maradok ATXnél és szerintem többen is ill megvárjuk mi lesz a BTX után :)

(#16) LordX válasza gliskard (#7) üzenetére


LordX
veterán

Nem azért, de eddig voltak a VGA ventik fejjel lefelé, a BTX-ben nem akarja kihúzni a gravitáció a lapátokat a csapágyból, nem az ATX-ben..

A Sapphire-nél láttam ''fordított'' ventit, de nagyon nem ez a jellemző.

(#17) anaqer válasza LordX (#16) üzenetére


anaqer
veterán

Desktop...?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#18) Club válasza Jim Tonic (#8) üzenetére


Club
őstag

És a Stacker házadat is lehet selejtezni, mivel abba ilyen lapot nem tuszkolsz bele;]
Csak hogy utáljalak:P

[Szerkesztve]

(#19) LordX válasza anaqer (#17) üzenetére


LordX
veterán

Desktopon mindegy, ott ''oldalra'' húz a gravitáció :)

Illetve a legkisebb cuccokban (picoBTX?) van úgy, mint az ATX-ben.. De legkisebbe úgysem pakolod be az Y950XT PE-t..

(#20) csudri válasza Club (#18) üzenetére


csudri
őstag

A Stacker BTX kompatibilis, úgyhogy ez nem jött be. :D

(#21) Club válasza csudri (#20) üzenetére


Club
őstag

A francba;]

(#22) marcee válasza gliskard (#7) üzenetére


marcee
addikt

''csak azt tudnám hogy a párhuzamos, soros portokat, ps/2 egér és billentyüzet csatlakozóval egyetemben miért nem üzték alaplapi csatlakozora''

Nem hiszem, hogy a btx szabvány része lenne, hogy ott kell lenniük. Annó az abit próbálkozott be először ps2 menetes lappal, az első ''MAX'', talán KT7-MAX (via kt266-os asszem), azért nem vettünk, mert nem lehetett itthon usb-s billentyűzetet kapni :D Aztán mégis ATX kompatibilis volt. Szóval szvsz azért adnak, minden alaplaphoz back brackett-et, vagy hogy híják, hogy olyan kivezétésekkel lássák el, ami nekik teszik.

Ezen a lapon meg kegyetlen szerencsétlenek az P/S-ATA csatlakozók.

\m/

(#23) anaqer válasza LordX (#19) üzenetére


anaqer
veterán

Mintha a microBTX is fordítana, nem? Bővebben: link :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#24) Jim Tonic válasza Club (#21) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Vízhűtésem van, engem nem izgat a BTX! ;]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) Esmein


Esmein
nagyúr

Hehe, már megint csak a hülyeségen jár az eszetek ;) Ejnye bejnye msi, ha ezt megtudja az ECS .

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#26) LordX válasza anaqer (#23) üzenetére


LordX
veterán

MicroBTX házba sem lesz jellemző a hiperbrutál kártya, szerintem :)

(#27) anaqer válasza LordX (#26) üzenetére


anaqer
veterán

Nem tudom, nekem valahogy nagyon az jött le eddig hogy a full BTX legfeljebb csak workstation / SOHO server célokra lett kitalálva, és nagy tételben a microBTX-et akarják nyomatni.

Mint ahogy pl. ez is microBTX... meg az összes eddigi nem-picoBTX lap is. ;)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#28) dark bit


dark bit
tag

Ilyen rossz elrendezést még egy lapon se láttam

d[-_-]b Cool Walley

(#29) engusz


engusz
veterán

Nagy felhajtásra emlékszem a témát (AMD vs. BTX) illetően. Most pedig itt egy (valószínűleg) működő példány, amin nincs is semmi nagy kitalálnivaló.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#30) gliskard válasza marcee (#22) üzenetére


gliskard
senior tag

BTX-ben is definiált a hátso csatlakozok kiosztása a Formfactor.org-on meg is nézheted Bővebben: link

lenne amugy szimpatikus oldala is a BTX-nek, a belsö elrendezés átláthatóbb és jobb a szellözést biztosit a házon belül. A thermal modul pedig hüti a az alaplap cpu alatt részét is! :C
Érdemes megnézni egy G5-öst belülröl, ha nem is ilyen szinten de hasonlót lehet kihozni egy btx-böl (majd). Persze az apple ''könnyen'' van mert ö tervezi az alaplapot a házat és minden mást. Csak ne kelljen szétszedned...

(#31) arty


arty
veterán

a legjobb az egészben, hogy a ház másik oldalára kerül minden, igy én akkor szobabutort is cserélhetek, ha néha be akarok nyulni a gépembe ???

intel fux :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#32) zax


zax
tag

Én nem tartok attól, hogy a BTX 1-2 éven belül elterjedne. Jelenleg csak Prescott alaplapokat csinálnak BTX szabványban (1-2 kivételtől eltekintve). A többi proci típus többségben van a Prescotthoz képest (Athlon XP, Athlon 64, Pentium M, Xeon, Via...), így aki nem Prescottot vesz, az szinte biztosan az ATX-es oldalt erősíti.

R.I.P. Pentium 4

(#33) LordX válasza zax (#32) üzenetére


LordX
veterán

Sajnos nem. A Prescott ma az összes eladott P4-et jelenti (NW-t már nem gyártanak), és több P4-et adnak el összesen, mint A64, AXP, Via, PM, Xeon.. procikból összesen.

(#34) Jim Tonic válasza dark bit (#28) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Legalább indokold meg. Ilyet mindenki be tud írni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#35) Jim Tonic válasza LordX (#33) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Én úgy tudtam, Desktopban már az AMD vezet...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#36) fasyrt


fasyrt
őstag

Micsoda... lóvézsebbőlkihúzogatás... :(
Az odáig ok, hogy proci fresh airt kap, de a többi meg szíjjon meleg gázt? Az egyetlen okosság a VGA fejrefordítása, annak kéne kitalálni vmi jó hűtőt, és kész. Nem hiszem el, hogy egy átok tejfölöstölcsér nem jó a proci fölé, ott van neki a fresh air... Vagy amerikában nem esznek tejfölt? :F
Idétlen 1 dolog, nekem totál jó az átéiksz. :)
Intel :P
-1 júzer

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.