Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) anulu válasza Kalandor (#1) üzenetére


anulu
félisten

Én 2000. vége óta használok AMD cuccokat. Soha nem volt olyan bajom, amit ne tudtam volna (mondjuk a PH! segítségével) megoldani :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) Rawulf válasza Kalandor (#1) üzenetére


Rawulf
őstag

:P

"Please state the nature of the medical emergency."

(#4) anulu


anulu
félisten

De hogy a hírhez is hozzászóljak: Szerintem teljesen felesleges kiadni, mert akiknek tetszett a KT400, az már régen megvette az arra épülő alaplapját, és nem várt mostanáig. Akinek meg ''nem jött be'', az most sem fog váltani.

?: A KT600 csak a 400MHz supportban fog különbözni? Mert ha igen, akkor megkérdőjelezhető a váltás szükségessége. Egy dolog ugyanis a hivatalos support, a másik pedig a valóság, főleg a támogatott processzorok, memóriák, és FSB-k terén. Az én példám is egy jó példa erre. Abit NF7 v1.0, 333MHz-es Samsung RAM-mal. Namost a TBred B-s proci 210MHz-es FSB-vel megy, amit hivatalosan nem tud az original nForce2. A memória itt kapcsolódik be, mivel 333MHz helyett 420MHz-en ketyeg.
Szóval véleményem szerint innentől ezeket (nForce2 - KT400) a lapokat kéne nyomatni, mivel a VIA-n nem kevés KT400-as maradhat feleslegben, amit a KT400A miatt nem tudnak eladni... Az nForce2D-vel nem tudom mi a helyzet, hogy állnak készletileg.
Tehát még a KT600 is felesleges...

Inkább az AMD-t rugdosnák már, hogy jöjjön ki az Athlon64-el!!! És ahhoz hozzanak ki chipsetet! :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) DcsabaS


DcsabaS
senior tag

Hát már mi a fenéért ne lenne érdemes kiadni az újabb (KT400A) chipsetet és a rá épülő alaplapokat?!? Megbuggyantatok, hogy csak azt tudjátok elképzelni, hogy valaki KT400-ról, vagy nForce2-ről akar áttérni az újabbra?!?

A KT400A teljesen cserekompatibilis a KT400-zal, és annál több szempontból is jobb. Ezért amint beszerezhető, érdemes arra építeni az újabb alaplapokat, így aki éppen akkortájt akar új alaplapot venni, az megveheti az aktuális legjobbat is.

Hasonló igaz a KT600-ra is. Egyáltalán nem az a kérdés, hogy KT400A-ról érdemes lesz-e KT600-ra up-grade-elni, hanem ha a KT600 is teljesen kompatibilis lesz visszamenőleg a KT400A-val, akkor az alaplap gyártóknak nem okoz majd problémát a felhasználása, és a vevők sem járnak rosszul azzal, ha attól kezdve még jobbat vehetnek.

Persze más volna a helyzet akkor, ha a KT400A-hoz teljesen új alaplapot kellene a gyártóknak tervezni, és ezért annak ára is szükségtelenül magas lenne, illetve tűrhetetlenül sokat késne. De az ilyesmi csak az Intel szokása.

(#6) utax válasza DcsabaS (#5) üzenetére


utax
aktív tag

na, pont ezt akartam írni én is !
nem csak a KT400-as lapokkal rendelkezők kedvéért adták ám ki a KT400A-t, hanem gondoltak arra az - általatok semmibe vett ... - csoportra, aki most akar alaplapot venni. annak tök jó, hogy ugyanazon az áron fejlettebb csipkészletet vehet. aki meg meg van elégedve a régivel, használja azt.

Use the force, Dude !

(#7) anulu válasza utax (#6) üzenetére


anulu
félisten

Kedves utax!

Bocsi, hogy ha belegázoltam a lelkivilágodba! Nem veszem semmibe azokat, akik most akarnak upgradelni, és nem KT400-asuk van! Azokra értettem, hogy felesleges váltaniuk, akiknek KT400 chipseten nyugodó alaplapjuk van. :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) JulWCZar válasza anulu (#7) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Sok embernek még az én SiS 735ösöm is új. Szal annyira nem szempont a ''sok'' KT400 júzer. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.