Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Jön a GeForce 6600 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) maszat


maszat
senior tag

Nekem szimpatikus, és legalább natív PCIe supportal rendelkezik.

(#2) erdoke


erdoke
titán

X600 sorozatot simán a földbe fogja döngölni, főleg a GT változat. Ha hasonló áron adják, az ATi-nak gyorsan ki kell hoznia az új szériát (szerintem gyakorlatilag kész lehet a 4 pipe-os 110 nm-es utód, az 700 MHz-et simán visz, viszont 256 bites mem kellene mellé), különben gond lesz.
Jó húzás a mainstreamben erős kártyával támadni. Kezd magára találni az nVidia?

A legjobb aláírás a héten

(#3) LordX


LordX
veterán

Miért meglepetés az SLI? Csak ugyanolyan 6600-assal fog együttműködni, egy 6800-assal, vagy más típusú 6600-assal nem (bár titkon remélem, hogy ez nem igaz, csak az nV akar minket két ugyanolyanra rávenni, és amint elterjednek a 2xPCIe16x-es lapok, fel fogják hekkelni ezt a korlátot..)

(#4) fLeSs válasza erdoke (#2) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az X600 sorozat ennek abszolút nem ellenfele, sztem árban is bőven alatta lesz, inkább az az X800SE vagy mi lesz az, ami tarthatja a frontot ellene.
1ébként minden csak az áraktól függ, lehet erős a 6600 meg az X800 SE, ha 50K-ért vesztegetik majd, most egy 9800 Pro olcsóbb ennél, és az is 8 pipás.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) Keitaro


Keitaro
addikt

Én azért örülök ennek. Talán megsürgeti az Ati mainstream frontot is, mert az X600 röhej mainnek. 9800-ak meg el fognak tűnni, úgyhogy jó lenne lépni (legalábbis valsz el fognak :) )

(#6) Yutani válasza Keitaro (#5) üzenetére


Yutani
nagyúr

Akkó' maj' gyün a zixhéccáz, oszt' lesz majd nemulass! :))

#tarcsad

(#7) max-pain válasza Keitaro (#5) üzenetére


max-pain
senior tag

Osszel elvileg jon az RV410...

(#8) erdoke válasza fLeSs (#4) üzenetére


erdoke
titán

Megnézem én azt a 9800Pro-t, amin GDDR3 RAM van és a GPU alapon 500 MHz-en ketyeg.:P

A legjobb aláírás a héten

(#9) fLeSs válasza Keitaro (#5) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A 4 pipás RV3xx variánsokat már ideje lesz száműzni az olcsó gépekbe, az RV2xx-eket meg integrálják rá az alaplapokra (:D), és jöhet a 8-16 pipás kártyák kora, ideje lenne.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#10) LordX válasza fLeSs (#9) üzenetére


LordX
veterán

Már lassan R(V)3xx-et integrálnak alaplapra...

(#11) anaqer válasza erdoke (#8) üzenetére


anaqer
veterán

A GDDR3-at kenheted a hajadra a 128 bittyével. :DDD

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#12) faster válasza anaqer (#11) üzenetére


faster
nagyúr

Ne legyen már 128 bites! Az nem jó.

(#13) Yutani válasza anaqer (#11) üzenetére


Yutani
nagyúr

:F

Hogyhogy? Nem lehet megcsinálni a 256 bites memóriavezérlőt GDDR3 esetén?

#tarcsad

(#14) fLeSs válasza LordX (#10) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A 9100 IGP 2 pipás, szal az még messze van a 4 pipás RV3xx-től (pont a fele :D).

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) erdoke válasza anaqer (#11) üzenetére


erdoke
titán

500 MHz-es 8 pipe mellett teljesen egyértelmű, hogy nem 128 bites lesz a meminterfész.
Viccnek jó volt...:P

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#16) fLeSs válasza Yutani (#13) üzenetére


fLeSs
nagyúr

GDDR = DDR+alacsonyabb fogyasztás+(elvileg) kisebb melegedés
A memóriabusz szélessége nem ettől függ.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#17) engusz válasza LordX (#3) üzenetére


engusz
veterán

Elméletileg úgy volt, hogy az nVidia a kisebb kártyáinál (<6800) nem fogja elérhetővé tenni az SLI-t.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#18) faster válasza erdoke (#15) üzenetére


faster
nagyúr

A távolkeleti Inqurier (gzeasy.com) 128 bitet írt. De nem az lesz. Megtiltom, hogy 128 bites buszt használjanak egy ilyen jó kis GPU-hoz. :)

(#19) LordX válasza fLeSs (#14) üzenetére


LordX
veterán

Ki a halál beszélt IGP9100-ról? [L]http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2134[/L] Ati RS400. Integrált RV350-el (Radeon 9600-al).

(#20) rvs


rvs
aktív tag

nagyon pozitív hír ez szerintem.
legalább annyira örülök neki, mint anno az r8500-ös jó szereplésének. van egy olyan érzésem, hogy ez is egy ahhoz hasonló, sokat bíró, tartós kártya lesz; ha ráadásul még elég kedvező áron adják, akkor meg némber one. :DDD

[Szerkesztve]

(#21) fLeSs válasza LordX (#19) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Helyes, bár ez még nem létezik. Akkor az RV3xx mehet a levesbe le, minél lejjebb.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#22) LordX válasza fLeSs (#21) üzenetére


LordX
veterán

Ha adsz jobbat (mondjuk elég egy X800SE vagy sima 6800 :DDD ), akkor máris főzöm neked a finom Sapphire Radeon 9600 Pro levest :D

(#23) Atlantis


Atlantis
veterán

Hadd kérdezzem már meg, hogy mi az az SLI? Meg mi az a FET?(ez nem ebben a hírben fordul elő, de érdekelne)

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#24) moonman


moonman
titán

ezt a natív pcie támogatást már az ati-s vitánál sem értettem. addig nem fogja tudni, amig bele nem hegesztik, onnantól meg natív, nem?

(#25) Cruz válasza Keitaro (#5) üzenetére


Cruz
aktív tag

Szerintem meg nem fognak olyan gyorsan eltűnni. Már csak azért is mert most lendül fel a piacuk. Az, hogy pl itt a ph-n relatíve sok embernek van 9800a az a nagy piac tekintetében igazán kis arány. Ezeknek meg most megy le az ára szóval szerintem 2005 nyaráig van jövőjük bőven=bármelyik addig kijövő programot játszhatónak tippelem rajtuk (akárcsak a ti 4200 most).

Egyébként pedig az ilyen híreknek örülük. Jó hallani, ahogy a két gyártó egymásnak adja fel a labdát a fejlesztésekkel.
Rendben van az is, hogy nem az x600 az ellenfele, de marketingszempontból szerencsésebbnek tűnik az elnevezés. Még akkor is ha pl az x800SE-vel azonos kategória és árban is ua, előnyben lesz, mivel nem egy ''butított'' változat. Ha az átlagjúzer majd megkérdi a boltban, mi különbség kettő közt és azt a választ kapja: kb ugyanannyit tudnak, de ez önálló ketgória, ez meg egy butított változat, akkor szerintem sok nép fogja az előzőt választani.

Üdv
C.

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#26) ciao válasza Atlantis (#23) üzenetére


ciao
senior tag

SLI: össze lehet kötni két 16x-os pciexpresses kártyát 1ik a kép tetejét a másik az alját számolja ki

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#27) LordX válasza moonman (#24) üzenetére


LordX
veterán

Natív támogatás: a chip támogatja, nem kell hozzá híd. Ez a chip magában nem támogat AGP-t. Híd chip kell hozzá. PCIe-hez nem kell hídchip. Natív PCIe.

(#28) _cirmos_


_cirmos_
őstag

picit elszomorodtam :( ez azt jelenti hogy nem a jó kis 16 pipás magot fogják tiltani 8-ra, hanem egy tök újat terveztek erre a kategóriára. és a nem létező 8-at meg moddolhatja az ember...

(#29) twollah válasza maszat (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Lassan mar idoszeru, hogy a gyartok nativ PCI-E VGA kartyakkal is megjelenjenek.

(#30) szasza_xp


szasza_xp
senior tag

Na aztán mutasson nekem valaki ma Mo egy megfizethető áru PCI-e s lapot!
Mert amig nem lesz deszka ahová be tudnám dugni :), addig ez csak egy rohadt drága faldísz :D

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#31) szasza_xp


szasza_xp
senior tag

Na ennyire azért nem volt sokkoló az írásom :D

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#32) anaqer válasza Yutani (#13) üzenetére


anaqer
veterán

Hámmáhonne lehetne, csakhogy ''500MHz 128bit'' << ''340MHz 256bit''.

erdoke :
A vicc az, hogy ez nem vicc, jelenlegi információk szerint ez bizony 128.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#33) Keitaro válasza Cruz (#25) üzenetére


Keitaro
addikt

Hm :F
Lehet félreértettél... úgy gondoltam kaphatatlan lesz. Gondolj vissza kicsit anno a 9700(Pro) 9500Pro egy szemvillanás alatt eltűnt ahogy bejött a 9800/9600 széria :(
Persze neked legyen igazad és lehessen bagóért 9800-at venni, mert akkor ugrok :DDD
Csak félek nem így lesz :)

(#34) erdoke válasza anaqer (#32) üzenetére


erdoke
titán

Nem tűnik üzletileg jó fogásnak, mert a megfelelő teljesítményhez 128 bit mellett nagyon gyors GDDR3 RAM kell, ami jóval drágább mint az alacsonyabb órajelű, de 256 bites RAM.

Nekem mind1, de az nVidia végre gondolkodhatna egy kicsit.

A legjobb aláírás a héten

(#35) t-shirt


t-shirt
veterán

az a baj hogy mainstream kategóriát még nem akarják 256-bites memmel felszerelni és nem akarnak a saját csúcskártyájuknak ''olcsó'' konkurenciát

(#36) Z10N válasza erdoke (#34) üzenetére


Z10N
veterán

Van benne logika :). Remélem :F?!

Z10N :DD

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#37) Z10N válasza t-shirt (#35) üzenetére


Z10N
veterán

Pedig ha ezt az nVidia megdobja nagyot arathat vele :DD. Ezzel pedig ösztönözheti az ATI-t ugyebár :D. A végén meg ennek mi csak örülhetünk a csökkenő árak miatt ;].

Z10N :DD

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#38) fLeSs válasza szasza_xp (#30) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Nagykerben MSI 915P Neo Platinum 32K+áfa, ez sztem megfizethető.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#39) DonLeo válasza fLeSs (#38) üzenetére


DonLeo
senior tag

Kár, hogy nagyker...

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#40) fLeSs válasza DonLeo (#39) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ha nagyon kell ilyen lap, akkor felhívod az adott nagykert, és megkérded tőlük, hogy melyik kiskerbe szállítanak ilyen lapot. De ez így működik minden cuccal, amit nagykerben látsz.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#41) DonLeo válasza fLeSs (#40) üzenetére


DonLeo
senior tag

Ok, csak kérdés kb mennyit raknak rá, mert ha 32 nettóról mondjuk 40 nettó lesz, az már 50 bruttó, ami már fájhat :D

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#42) anaqer válasza fLeSs (#38) üzenetére


anaqer
veterán

Kilenc-tizen-ötös lapért negyven rugó + haszon az aligha ''megfizethető''...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#43) fLeSs válasza DonLeo (#41) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Ekkora haszonnal nem láttam még bp.-i kiskert dolgozni.
Sztem 35-37K között lehet a ksiker nettó ára.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#44) DonLeo válasza fLeSs (#43) üzenetére


DonLeo
senior tag

Legyen igazad, nem mintha a közeljövőben terveznék venni ilyet, de újabb cuccoknál el tudom képzelni, hogy többet dobnak rá...

''Ez nem sörhas, hanem a szexgép üzemanyagtartálya.''

(#45) fLeSs válasza anaqer (#42) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Azért nézd meg, mennyi cucc van azon a ''csak'' 915-ös lapon.
Amúgyis a kérés egy Mo.-on normális áron beszerezhető PCI-E-s lapra vonatkozott. Más ilyen egyelőre nem nagyon van, Abitokat még nem lehet kapni.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#46) Keitaro válasza fLeSs (#38) üzenetére


Keitaro
addikt

Atyám akkor mennyi egy egy 925? :Y

(#47) fLeSs válasza Keitaro (#46) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Az MSI speciel 8K-val drágább az adott helyen.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#48) Keitaro válasza fLeSs (#47) üzenetére


Keitaro
addikt

Huhh, már félem, hogy 15-20-al :)
Mondjuk szerencsére nem érint, majd egyszer A64-re szeretnék váltani. Egyszer :DD

(#49) fLeSs válasza Keitaro (#48) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Egy olcsóbb A64-es lapot már 15-20K nettóért megvehetsz, az Athlon 64 2800+ pedig 30-35K nettó környékén mozog. Annyira nem elviselhetetlen már a helyzet, mint fél éve.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#50) Keitaro válasza fLeSs (#49) üzenetére


Keitaro
addikt

Jamm tudom :)
Alaplap árakon nagyon meglepődtem ^^
Csak egyelőre túl sok mindent kéne egyszerre cserélni sok ráfordítással (alaplap+proci+ram)
Egyelőre ráér :)
Kíváncsi vagyok a 6200-at és a 6900-at mikor jelentik be hogy a témához is szóljak ^^

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  [Re:] Jön a GeForce 6600 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.