Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) csiga997 válasza 747 (#37) üzenetére


csiga997
őstag

Ez az új windózhoz új hw is csak 1 mítosz, és ezt szerintem te is tudod, de azért gondolom jól esik hajtogatni mint ''tényt''...
Nekem pl van egy öreg compaq PC-m. PII 450-es. Ugyanolyan vidáman fut rajta most az XP, mint akár 3 éve a w2000 vagy 5 éve az NT4. És láss csodát, semmit nem kellett benne kicserélni ehhez.

Tudod, az avatarod valahogy tökéletesen illik hozzád. Bekötött szem, fancsali zöld arc: nagyon találó! ;]

(#52) csiga997 válasza 747 (#43) üzenetére


csiga997
őstag

LPT, RS232 supportot ugy vagnam ki (...) az MFC is, VisualBasic-et, ActiveX-et, VBA-t meg torveny altal tiltanam be (...) kibasznam az egeszet ugy ahogy van. fognek egy stabil alapot (...), es arra felhuznek egy zsir uj feluletet, nullarol megtervezve, (...). visszafele kompatibilitas nem lenne.

És ezzel igen hamar sikerülne is elérni a Mac 3%-os piaci részesedését.... :DDD

(#53) gliskard


gliskard
senior tag


felturtam az OSX-et (10.3) a nem egészen 1 Ghz-es G4-re (mirror door), pakoltam bele ram-ot (1,5 Gb) és elkezdtem dolgozni. (InDesign, photoshop, Illustrator és sajna néha Quark 4.1)

Kiábránditó volt, a gui-hoz kéne egy jelentösen jobb videó kártya és erösen kellene egy cpu kártya. Ezt megvehettem volna, de némi számolgatás után eladtam ez egész cuccot és vettem egy uj pc-t.
Persze, netezni, levelezni elég lett volna. De dolgozni... Az idö pénz.

Persze G5-ön a meló helyen hasit az osx és nincs is semmi bajom vele, de nekem nincs ennyi felesleges forintom.

az apple-nek egy meglehetösen homogén hw platformra kell fejlesztenie - hiszen ö gyártja azt is- valjuk be ez meglehetösen nagy elöny. Arról nem beszélve, hogy ha perifériát akar az ember akkor az apple filozofia szerint vegyél hozzávalót, mig a winfos-nál a minnél szélesebb támogatáson van a hangsuly.

(#54) faster válasza gliskard (#53) üzenetére


faster
nagyúr

Látom, te sem kedveled a Quarkot :D Néhány éve volt szerencsém a pc-s Quark 5-höz, hát meglepődtem, hogy nem volt hajlandó futni a magyar windows2000-en, csak akkor , ha az elsődleges billentyűzetet (nem a regional settingset!) átállítottam angolra. :D

(#55) gliskard válasza faster (#54) üzenetére


gliskard
senior tag


a jó öreg Quark-ot rühellem, de kisért... Sokan még abban dolgoznak, és föként még a 4.1-est használva. Egyébként attól függ milyen ''forrásból'' van a quark, mac-en is ezt csinálja ha US quarkot raksz fel (bár ez már warez:-), ha itthon veszed akkor nem annyira nyügös, de ezért az árért komplett Adobe Collectiont lehet venni. Én minden esetre az Indesign-t favorizálom a 2.5-ös változat óta...

egy jó tanács, ha dtp-zel akkor ne használj nemzeti windowzt, elég sok ismerösöm szopott/szopik vele ps irásnál vagy ha kollektet küldenek levilágitásra. Ez igaz a quark-ra és az Indesig-re is.

(#56) 747 válasza anaqer (#46) üzenetére


747
senior tag

''Nem értem, most akkor az a baj hogy még mindíg ott a progman, vagy az hogy nem fejlesztik...?''

vonatkoztass el a progmantol. parhuzamosan progman es explorer a windowsban olyan, mintha az Opel uj motort rakott volna az Astraba, DE a csomagtartoba azert odarakta volna a regit is, ''hatha kell meg''-alapon. aki ilyeneket csinal consumer cuccban, annak le kell vagni a kibaszott kezeit egy baltaval.

''(ti. azokról amiket vétek kidobni csak mert nem a hűdecsúcsklafa USB-n zabálja a processzoridőt.)''

printszerver celeszkozoket evek ota lehet kapni. JetDirect feltalalasa ota szamitogepen keresztuli nyomtatomegosztasert minimum fobeloves jar jobb helyeken.

''Meglátjuk, mondjuk ha a Longhorn is addig kell érjen mint az NT akkor tényleg nagy gebasz lesz a cégnél...''

szerintem mar most gaz van, ezert lenne nagy szukseg radikalis valtoztatasokra. ha a microsoft mar holnap elkezdene megvalositani azokat amiket leirtam, akkor sem biztos hogy nem lenne keso. de persze nem az en temetesem, csinalnak amit akarnak.

(#57) 747 válasza LukE (#47) üzenetére


747
senior tag

'''' iroda ami televan nem tízezres teszkós''megsem olyan szemkimelo az a nagy TFT?''

mint tudjuk, a hiba altalaban nem a hardverben van :D

''Alman nincs ezzel gond, mert egy DTP-s gep tulajat nem erdekli, hogy hogy beszelgethet valami gepen kivul levo HW-hez.''

bocs, kurvara nem DTPzem. RS232t viszont alman is hasznalok, egy USB atalakito segitsegevel, mert a Sun gepek firmware-jehez csak RS232n keresztul fersz hozza (illetve az ujabbakban mar TCP/IPn keresztul is).

''Persze lehet USB<->rs232 atalakitot hasznalni, csak minek? plussz penz, plussz hibalehetoseg.''

inkabb szopatod 1 felhasznalo kedveert a tobbi 99et? bravo. latod emiatt a mentalitas miatt van jelenleg a microsoft abban a szarban, ahol.

(#58) 747 válasza LukE (#48) üzenetére


747
senior tag

''arrol nem is beszelve, hogy tudtommal nem virtualis-soros portos csippes USB eszkozt csak USB eszkoz gyarto keszithet/arulhat hivatalosan, es eleg csunya nagy osszeg egy USB Vendor ID.''

USB atalakito esetben a Vendor ID-t a chipset gyartoja fizeti, tobbnyire a Prolific.

(#59) 747 válasza lapa (#49) üzenetére


747
senior tag

''ahogy látom a sok xp-től szenvedő ember között ''megvilágosultként'' mégis te vagy a legidegesebb...''

en kurvara nem vagyok ideges. csak tajekoztattam mindenkit a tenyeket illetoleg. ha nem hiszel nekem, olvasgass bele a slashdot forumaiba, oda nem keves insider irogat, aki az adott cegnel dolgozik. a longhorn project olyan szinten szarban van, hogy minden komponensre performance kuszob kerult, amelyik komponens ezt nyarig nem teljesiti (volt vmi deadline, julius asszem), az nem kerul bele az oprendszerbe.

''monnyuk tény, hogy otthon gyakorta akadnak a játékok xp alatt az erőforrás-zabáló komporty meg printerporty miatt, de elviselem és higgadtan tűrök.''

nekem viszont eleg volt 10 evig turni, es eleg volt. aki ennyi ido alatt ALAPVETO valtozasokat nem volt kepes veghezvinni, az menjen mar a kurva anyjaba!

''szerintem örülj, hogy olyan gép előtt ülhetsz, amit sokan (biztos én is) szívesen magukénak tudnának''

en elegedett vagyok a gepemmel, nem is errol van szo, hanem arrol, hogy sajnos a microsoft szarjaival sajnos en is szivok napi szinten, mert a kornyezetemben hasznaljak. :-/

''ne húzd fel magad olyan dolgokon, amikkel uccse kell foglalkoznod.''

te abszolut felreertettel valamit, en egy percig nem huztam fel magam.

(#60) 747 válasza csiga997 (#51) üzenetére


747
senior tag

''Ez az új windózhoz új hw is csak 1 mítosz, és ezt szerintem te is tudod, de azért gondolom jól esik hajtogatni mint ''tényt''...''

nekem viszont veled ellentetben minden longhorn beta megfordul a kezem kozt, microsoft partnernel dolgozom. ezert igen, TENYEKET hajtogatok.

(#61) 747 válasza csiga997 (#50) üzenetére


747
senior tag

''Erre mondod te, hogy ''optimalizálták''*. Én pedig azt mondom, hogy az előző kettőt elk#rták.''

akkor a microsoft ezek szerint egyre jobban elkurja a dolgait :D :D :D

(#62) 747 válasza csiga997 (#52) üzenetére


747
senior tag

''És ezzel igen hamar sikerülne is elérni a Mac 3%-os piaci részesedését....''

egy rendszer minoseget es stabilitasat miota merik piaci reszesedesben? vagy a marsszonda altal hasznalt VxWorks RTOSt hany ember hasznalja szerinted?

(#63) csiga997 válasza 747 (#62) üzenetére


csiga997
őstag

Csakhogy te feláldoznád a használhatóságot a stabilitás oltárán. Az operációs rendszer még nem minden, sőt, a kutyát nem érdekli az operációs rendszer, ha nem lehet rajta az alkalmazásokat futtatni. Szerinted mit mondana mondjuk GE, a Boeing, a Deutsche Bank vagy bármelyik másik nagyfelhasználó, miután installálta a teáltalad megálmodott specifikációk szerinti legújabb operációs rendszert az összes alkalmazott gépére, majd amikor azok a megszokott alkalmazásaikra kattintanak csak egy kis üzenetet kapnak, hogyaszongya: ''Sorry, your application requires outdated hardware and software environment which is no longer supported. Please revert back to the previous OS.''
Szerintem még a 3%-hoz is csodára lenne szükség... ;]

(#64) csiga997 válasza 747 (#60) üzenetére


csiga997
őstag

De most nem a Longhorn a lényeg, mivel te általánosságban azt mondtad, hogy minden eddigi MS OS-hez erősebb vasra volt/van/lesz szükség, hogy ''egyáltalán elinduljon'', ami nyilván nem igaz.

[Szerkesztve]

(#65) 747 válasza csiga997 (#63) üzenetére


747
senior tag

Deutsche Bank OS/2t hasznal a klienseken, es a vallalatiranyitasi rendszerek jellemzoen kurvara nem hardver- vagy platformfuggoek. masreszt pedig, a kutya nem kotelez senkit az upgradre-re. harmadreszt, gondolod hogy egy bank olyan szegeny, hogy ne telljen neki egy szaros 10 euros RS232-USB atalakitora, vagy custom windows verziora?

(#66) 747 válasza csiga997 (#64) üzenetére


747
senior tag

''De most nem a Longhorn a lényeg, mivel te általánosságban azt mondtad, hogy minden eddigi MS OS-hez erősebb vasra volt/van/lesz szükség, hogy ''egyáltalán elinduljon'', ami nyilván nem igaz.''

bizonyitekokat szeretnek latni erre vontakozolag, mutass specifikaciokat es benchmarkokat. en megtettem, rajtad a sor.

(#67) csiga997 válasza 747 (#66) üzenetére


csiga997
őstag

Egyet mondtam #51-ben, arról nem tehetek ha te szelektíven olvasol. :U

(#68) csiga997 válasza 747 (#65) üzenetére


csiga997
őstag

De te nem csak az RS232-ről beszéltél, hanem általában ami ma a wintel architektúrát jelenti annak a 90%-áról (Win32, activex, mfc, etc...)
Szerinted mennyibe kerülne az összes alkalmazást újraírni/portolni C#-re, mert a többi úgymond ''korszerűtlen'' dolog nem lenne támogatva??
Amúgy bizony hidd el, hogy pont a bankok a leggarasoskodóbbak, amikor ilyen ''10 eurós kiegészítőt mind a 60.000 munkaállomásra'' dologról van szó...

(#69) 747 válasza csiga997 (#67) üzenetére


747
senior tag

nem a te eredmenyeidre meg ''szerintem gyorsabb''-jellegu benyogesekre vagyok kivancsi, hanem SZAMOKRA ES GRAFIKONOKRA, fuggetlen forrasbol. los!

(#70) 747 válasza csiga997 (#68) üzenetére


747
senior tag

ujra feltennek 2 kerdest:

1) ki kenyszerit ra hogy upgradelj? MINEK upgradelni egyaltalan, ha frankon mukodik a ceges rendszered?
2) szerinted mi az a kliensoldali alkalmazas, amit 4 ev alatt nem lehet portalni? amugy meg nem tudom megsugta-e neked mar valaki, hogy a .NET framework fuggvenyeit C++szal is lehet hasznalni.

(#71) csiga997 válasza 747 (#69) üzenetére


csiga997
őstag

Figyi! Te azt mondtad (idézem) ''el sem indul''. Ehhez nem kell független forrás, hogy megcáfoljam, mivel - például - nekem elindul. Milyen benchmarkokat szeretnél látni? Hogy hány perc alatt játszik le egy egyórás filmet PII-n az XP?
Másrészt nem értem, hogy én miért ne lennék független? Rajta vagyok a microsoft fizetési listán, vagy mi? Tök kár, hogy ezt tőled hallanám először...

(#72) 747 válasza csiga997 (#71) üzenetére


747
senior tag

SiSoft Sandra benchmarkokat szeretnek latni, ehhez hasonlot:

[kép]

azt, hogy ''elindul'', leszarom, PearPCn is elindul az OSX, csak kell neki negyed ora, meg 3-4 ora az installaciohoz, ugyhogy ne rohogtess ilyenekkel (sot, a longhorn beta is fut az 1 gigas athlonomon, csak epp kell neki 10-15 masodperc mire megnyilik egy explorer ablak).

(#73) csiga997 válasza 747 (#70) üzenetére


csiga997
őstag

1) Pl. az, hogy ha az új platformon futó dolgok nem futnak a régin és vice versa. Ez elég erős kényszer a váltásra, ha egy vállalat versenyképes akar maradni. Ha 1 új alkalmazás megköveteli az új oprendszert és emiatt portolni kell a másik 99 régit akkor az nem fejlődés, hanem katasztrófa. És nem is csak a portolás, de mondjuk a kereskedelmi szoftverekből mind megvenni a ''Designed for NewGen OS'' változatot se lenne két fillér. Persze, a szoftvergyártóknak ez lenne maga a kánaán, legalábbis addig, amíg az alternatív megoldások rendelkezésre nem állnak..
2) Ami nincs elromolva azt nem kell megjavítani! Csak just-for-fun senki nem fog valamit portolni egy másik platformra, csak mert az új úgymond ''korszerű'' a másik meg úgymond ''korszerűtlen''. Egyelőre pedig az általad felvázolt ''megoldás'' csak annyiban ''korszerűbb'', hogy egy csomó dolog hiányzik benne ami eddig megvolt, de hol lenne a többlet??

(#74) lapa válasza 747 (#59) üzenetére


lapa
veterán

bocs lehet, hogy tényleg félreértettelek. talán ha megfontoltabban használnád a ''kurvára'', ''kibaszott kezeit egy baltával'', ''minimum főbelövés jár'', ''leszarom'', ''szopatni'', ''menjen a kurva anyjába'' és hasonló kifejezéseket nem értenélek félre. de ahogy mondják születni kell.

(#75) lapa válasza csiga997 (#73) üzenetére


lapa
veterán

jól mondod. valahol olvastam, állítólag ezt hívják ''közgazdaságtan''-nak. lehet, hogy érdemes lenne rákeresni a googlén vagy nemtom...

(#76) lapa válasza 747 (#62) üzenetére


lapa
veterán

itt már végleg elakadtam. most akkor legyen csak 2 db jól megcsinált windows összesen és lőjük fel a marsra? nem értem ám hogyan jön össze ez az eddig elhangzottakkal. vagy arra gondolsz, hogy a marson pl. 100%-os a vxworks részesedése, nem is 3%, mint a mac-nek a földön? :F

(#77) 747


747
senior tag

elismetlem meg egyszer, ha nem ertettel volna meg:

SiSoft Sandra benchmarkokat szeretnek latni grafikus osszehasonlito formaban Win95rol, Win98rol, Win2000rol es WinXProl, UGYANAZON a (lehetoleg 2-3 eves) hardveren.

eins, zwei, los!

(#78) csiga997 válasza 747 (#77) üzenetére


csiga997
őstag

OK, rajta vagyok. Rögtön, ahogy belinkelted, hogy a világban minden tizedik eladott gép macintosh, megkapod :DDD :DDD
Amúgy az én PII-m kb 30s alatt bebootol és ebben benne van a POST is. Szal, ezek a ''negyed óráig tart'' meg ''el sem indul'' meg hasonló benyögések eléggé valóságtól elrugaszkodottak...

(#79) PaladiN


PaladiN
aktív tag

Nem ertem azokat akik vedeni probaljak az egyik platformot a masik elleneben. :( En hasznaltam pc-t is es mac-et is. Nekem nem tunt fel hogy barmien oldalrol is jelentos kulonbseg lett volna a ketto kozott. Arban hasonlo a mac egy neves pc gyartoval, stabilitasban szinten nem veltem felfedezni kulonbseget. (legfeljebb nem kek halallal szallt el, bar az is igaz hogy nekem a linux meg kimaradt) Gyorsasagban szinten azt lehet mondani hogy nincsenek jelentos elteresek (hacsak valaki nem pont arra a 10%-ra feni a fogat). A kulonbsegek inkabb szubjektiv alapuak lehetnek, semmint objektivek.
A mac-ben pl tetszett hogy nem kell feltetlenul installalni a programokat, mivel masolni is lehet oket, bar ezt a pc-nel is meg lehet csinalni, meg ha egy kis hozzaertes is szuksegeltetik hozza. Viszont a mac nagy hatranya hogy nemnagyon lehet hozzanyulni a beallitasokhoz, ill. egyszerubb ujra felrakni azt a bizonyos progit. A pc-t legalabb lehet egy kicsit piszkalni. Stb-stb.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#80) anaqer válasza 747 (#77) üzenetére


anaqer
veterán

Herr Obersturmführer, azért Sandra nehogymá' azt mérje hogy az OS mennyire gyors... még egy PCMark esetleg, de Sandra...? :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#81) biker válasza csiga997 (#78) üzenetére


biker
nagyúr

mit bootol be 30sec alatt???

céges compaq deskpro, 733mhz, 256rammal, alig 5perc alatt el is indul, win98, novell, groupwise, mcaffe :)

jah, meg scsi cdrom :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#82) 747 válasza anaqer (#80) üzenetére


747
senior tag

nekem oly mindegy, mivel meritek, en az eredmenyt akarom latni.

(#83) 747 válasza biker (#81) üzenetére


747
senior tag

''mit bootol be 30sec alatt?''

az agya, az, de az is csak a masodik kave utan.

(#84) biker válasza 747 (#83) üzenetére


biker
nagyúr

az említett deskpro gépen a cmos éledése, a memcheck, és a scsi éledése több mint 30sec :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#85) csiga997 válasza biker (#81) üzenetére


csiga997
őstag

Lemértem most külön a ti kedvetekért. A bekapcsolás után 9.27mp a POST, 41.26mp után jelenik meg a bejelentkező képernyő, és 1:01.68 után jön be a desktop úgy, hogy közben még a jelszót is be kellett írnom. Windows XP-vel mindez. (Stopperrel mértem, úgyhogy ebben az én reakcióidőm is benne van..;))
Compaq Deskpro ez is, EN Series 6450 SFF
PII 450 +256M.

(#86) biker válasza csiga997 (#85) üzenetére


biker
nagyúr

hát, alig több mint 2x annyi :)
de nem rossz...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#87) csiga997 válasza biker (#86) üzenetére


csiga997
őstag

Ennyire ''tudományosan'' még soha nem kezeltem ezt a kérdést, ezért is írtam oda, hogy kb. :) Amúgy én boot alatt az bejelentkező képernyőt értettem, de ez persze megint csak nézőpont kérdése már..

(#88) taltos válasza csiga997 (#87) üzenetére


taltos
senior tag

De azért ilyen formátumban írtad:
''1:01.68''
lol :)

(#89) emvy


emvy
nagyúr

'' alkalmazasokat holnaptol kizarolag C#-ban lehetne fejleszteni, a .NET framework hasznalataval''


Te, sejted, hogy ez kb. milyen hardverkövetelményekkel járna? Miért is csúszik (többek között) a Longhorn annyi ideje? Mekkora hardverigénye lenne mondjuk egy komoly 3D-s alkalmazásnak?
Szal nagyon jól hangzanak ezek az elvek, de hidd el, hogy szükség van arra a C-re, meg a C++-ra, nem azért használják őket, mert nincs kényelmesebb, tisztább(nak kinéző )nyelv...

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.