Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Alex91


Alex91
félisten

Es ha meg olcso is volna... :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3) twollah


twollah
nagyúr

ATI Radeon 9650?
Ez meg mi?
Vmirol lemaradtam volna?

(#5) gliskard


gliskard
senior tag

a G5-nél érdekes megoldás az Apple-töl hogy a FSB növeli és nem a szorzót.

Nállunk van duál 2 Ghz és duál 2.5 Ghz is van. Az 2GHz-es gond nélkül elszalad azzal a ram-mal amivel a 2.5GHz-es lefagy.


Az elmult 10-12 év dtp-vel töltött idö alatt sem ''szerettem'' bele a mac-ekbe. Öszintén szolva otthon is inkább XP-n dolgozom és ennyi pénzért inkább vennék egy dual opteron-t... pl valami ilyesmit www.gamepc.com Bővebben: link


[Szerkesztve]

(#6) Samott válasza gliskard (#5) üzenetére


Samott
addikt

''Az elmult 10-12 év dtp-vel töltött idö alatt sem ''szerettem'' bele a mac-ekbe. Öszintén szolva otthon is inkább XP-n dolgozom és ennyi pénzért inkább vennék egy dual opteron-t...''

Kifejtened ezt egy kicsit bovebben? Sok-sok Mac felhasznalo velemenyet hallottam mar, es ok mind elegedettek voltak... nem mentek volna vissza XP-re semmi penzert. Neked mi nem tetszik benne? Csak azert kerdezem mert foglalkoztat a valtas gondolata, es nem szeretnek kellemetlenul csalodni...

Koszi,
Samott

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#7) Alex91 válasza gliskard (#5) üzenetére


Alex91
félisten

Gyari tuning, szerintem... :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8) warn!ng


warn!ng
tag

ez a ful a tetjen.... ez kesz... hamar van benne Wifi, akkor legyen mobil, mi?
kotni kell ra egy 50kAh szunetmentest be a kocsiba azt, csokolom :)

(#9) gliskard válasza Samott (#6) üzenetére


gliskard
senior tag

Samott:

...kinek a pap, kinek a papné...

én dolgozom tehát kicsit más szemszögböl nézem mint ha valakinek otthonra kell egy netezös-levelezös-levélirós gép. Ha csak erre kell és számit a kinézet és még hajlandó is az ember egy kicsit többet költeni akkor jó választás például az uj minimac. Szép, nem tul lassu, az osx dekorativ és könnyen használható. A gyerek 2 perc alatt megérti és talán még a nagyi is tud e-mail irni... :)


ami meg engem illet...

anno a win 3.1-hez képest a mac os hihetetlenül fejlett volt, és pl. dtp esetén nem is volt más ilyen könnyen használható alternativa. Késöbb ezt azt a hátrányt az M$ ledolgozta. Az apple pedig ült a babérjain és a classic nem volt több mint egy win95 bár tényleg ''felhasználó barát'' kivitelben. De saját méreg drága hardware-en.

Az osx korrekt, megbizható, de semmi olyan pluszt nem nyujt amiért egy jelentösen drágább és nehezen bövithetö hw-t lenne érdemes vásárolni. Win2000 óta szépen elkezdtem áttérni bár kicsit macerásabb volt a dolog de nem vészesen, és amióta elérhetö gyermek betegségektöl mentes indesig és el lehetett felejteni a quark-ot azóta otthon már csak a pc-n dolgozom a mac-et pedig eladtam.

a jelenlegi divat irányzatnak megfelelöen csicsás az osx és ebbe az irányba megy a többi ablak rendszer is (nem csak a longhorn de a linux-os ablakkelzelök közül is jópár) ami nem baj, de másodlagos. Ha az ember fia dolgozik (pl. dtp, web) akkor a legtöbb alkalmazást teljes képernyön futtatja. Folyamatos napi munkánál például a photoshop-nak kell ''hely'' a képernyön és a flash sem arról ismert hogy átlátható kis helyen. Ebböl a szempontból mindegy mennyire csicsás, átlátszó vagy animált az ablak kezelés.
Az osx-hez adott anyon favorizált ''beépitett'' alkalmazások közül egyiketsem használom, az megint a mezei user-eknek van, illetve kimondottan nekik. Ugyan ez igaz az XP-re is.
Ami viszont nekem hiányzik az osx-böl az a win-ben megszokott (már a 95-öt ben is volt) kényelmes ftp kezelés, simán tudom ugy használni mint egy drive-ot vagy könyvtárat és igy is látják a programok. Az osx-nél ezt csak olvashatóként lehet megoldani.
A Tiger-be inkább ilyeneket tettek volna, mint a dashboard-ot, ami megint csak paraszt vakitás, ha dolgozol akkor az ilyen dolgok szépek és aranyosak, de elöbb utobb kikapcsolja az ember.

Tehát semmi olyat nem tud a mac ami ellensulyozná számomra a többlet költséget.

Játékok pedig elöször pc-re jönnek ki...



nem szar a mac! De kicsit kezd olyan lenni a PC-MAC mint anno a C64 és Spectrum táborok megszállot ''ellenségeskedése''. Füszerezve egy kis lázadással. A pici apple harcol az óriás MS-sel ezért sokan már csak ezért is mögé állanak. Nekem mindegy ezen is azon is dolgozom. Vannak dolgok mind a kettöben amik tetszenek és vannak amik nem. Egyik sem tökéletes, mi sem...

ami még tetszene: ha az adobe és a macromedia (indesig, photosop, illustrator, flash, director) kiadná a programokat Linux-ra is

(#11) Samott válasza gliskard (#9) üzenetére


Samott
addikt

Koszi a valaszt! Nekem nem profi munkara kellene hanem csak bongeszesre, levelezesre... jatszani meg mar XBOX-on jatszom. ;) Elso korben mac miniben gondolkozom, aztan ha osszeszoktunk akkor egy iBook v PowerBook.

Samott

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#12) gliskard válasza Kalandor (#10) üzenetére


gliskard
senior tag


azért ez egy picit más. - az apple nem egy chip készlet...

Az oceán másik partján apple II volt az iskola számitógép mint anno nállunk a HT1080Z vagy az ABC80 (mond ez még valamit, valakinek? :-) és jelenleg a macintosh is meglehetösen nagy százalékban képviselteti magát az iskolákban. Sok helyen irodai célra is macintosh-t használnak és a legtöbb filmben is apple gépeket lehet látni (bár ez kökemény reklám). Ott elég keményen jelen van a ''hétköznapokban'' és ha apple-t használsz a munkahelyen, akkor apple-t veszel otthonra. Én csodálkoztam amikor kintröl jött kollegákkal beszélgetve apple-nek hivták a mac-et és simán le computer-eztek minden mást. Az egész reklám arculatuk eleve erre épült. Az 1984-es macintosh bevezetés óta (Orvel sugallatu tv spot-tal az élen), az apple pr mindig a wintel platformon lovagol, hogy ilyen szar, meg olyan szar, menniyvel jobb az apple. És az apple nálluk hw és sw illetve kiegészitö együttest jelent. Az iPod valószinüleg egy noname céggel is sikeres lett volna ha jól reklámozzák, de maga az apple név sokat dobott rajta, hiszen ott volt a rengeteg mac user, mint potenciális vevö. Az iPod sikerét meglovagolva a minimac-cel valószinüleg még több embert fog ''átcsábitani'' a pc-ktöl az apple.
Ez jó, mert ösztönzi a konkurenciát, lépni kell, fejleszteni és ami fontos a felhasználói igényeket legalább egy picit figyelembe kell venni.

Más kérdés, hogy hová fog vezetni a ''buta felhasználó képzés'' ami nem csak a számitástechnikában hanem a legtöbb iparágban tendencia. Nekünk (most még) természetes egy pc összerakása vagy bövitése, odaát már nem. (persze ez nem mindenkire igaz) Itthon is egyre több embernek okoz problémát egy kerék csere a kocsin, vagy mint nállunk a lakotelepen a kapucsengö ''programozása'' más dallamra. Persze jó ha az ember minnél gyorsabban és könnyebben tud használni valamit, de ha nem fejlödik a probléma megoldó készsége az embereknek akkor a jó Isten tudja, hogy hová fogunk eljutni...



[Szerkesztve]

(#14) Macc válasza twollah (#3) üzenetére


Macc
aktív tag

A 9650, az ugyanaz mint a 9600, csak a ket DVI kimenete kozul az egyik single-link DVI, a masik meg Dual-link DVI, magyarul meghajtja a 30'' cinema Displayt, igy nem kell a delikvensnek 150e-ert egy X800-at, vagy Ge6800 vennie a gepbe... Hacsak nem akar 2 30'' kijelzot:)

Amugy tenyleg izlesek es pofonok, nekem meg egyszeruen a Mac jon be jobban. Teny hogy van rajta csicsa, de az ilyen csicsa nekem teccik. A Dashboard peldaul tenyleg nem egy nagy vasziszdasz, de praktikusabb a konfabulatornal, mivel nem foglal a desktopon helyet. Praktikus is tud lenni. Rendszeresen dolgozom kulfoldre, es egy gombnyomas, es ott van 4-5 tavoli varos helyi ideje. Valamint ha hirtelen at kell valtanom valutat, mertekegyseget, akkor is egy gombnyomas, es ott van a kis kisegito munkafelulet. Teny hogy potolhato de kenyelmes, idotakarekos.

Van meg par ujitasa a Tiger-nek ami nagyon teccik: a legjobban az, hogy gyorsabb lett a rendszer(!), a doom3 az 25%-kal teljesit jobban a timedemoban. Az ablakok, a dock, a safari, mind mind gyorsultak. A spotlight durvan jo. Sokak mondjak mi a fenenek ilyen kereso, hiszen tudja mit hol tart. Valoban. Altalaban en is tudom, de amikor keresek valami szoveges infot, amit tudom hogy 1 eve irtam valakinek, de eltartana egy ideig mire megtalom, ezzel meg 2mp. A Spotlight-tal olyan dolgokat talalok meg, amit regen inkabb nem is kerestem meg. Az Automatorban csalodtam, eddig semmire nem tudtam hasznalni amire akartam. Ugy erzem ez egy nagyon 1. verzio, meg fejlodnie kell. Az otlet amugy jopofa, de nekem semmire nem volt meg jo...

Nagyon jo lett a levelezo tovabbfejlesztett verzioja is. Praktikus, hogy a csatolt kepeket fullscreen tudod bongeszni, de ez ervenyes ha finder-bol nyitsz meg kepet arra is. Szoval sok pici aprosag is van benne, ami praktikus. Az ember nem gyozi felfedezni ezeket:)

Na de itt az uj G5-okrol van szo:) haladnak haladnak, bar nekem a Dual 1.8 is boven eleg, pedig foglalkozom par sebessegkritikus dologgal, de akkor sem cserelnem meg le.

(#15) Race-Face


Race-Face
tag

Most ez így elég érdekes lett...
Eddig volt a single 1,8, aztán dual 2,0, 2,2, 2,5
Alapfelszereltség nagyjából ugyanaz.

Most meghagyták az single 1,8-at úgy, ahogy van, a dual 2-esbe meg beleraktak több ramot, jobb vga-t, nagyobb vincsit... a régi dual 1,8 árán. Most így teljesítményben jó nagy lett a különbség a két alsó modell között... Nem kellett volna akkor a single 1,8-at is kicsit feltupírozni? Nem értem...

Mondjuk összességében én örülök, erre a frissítésre vártam, az a dual 2,0 most nagyon jó ár-teljesítmény arányú!

Kelj fel és járjunk!

(#16) gliskard


gliskard
senior tag

szerintem változott az alaplap is (bár erre nem esküszöm) mert a dual 2-be 8 Gb lehetett pakolni, most az ujba ''csak'' 4-et...

(#17) Race-Face válasza gliskard (#16) üzenetére


Race-Face
tag

uhh, jó, hogy szóltál, akkor nem veszek olyat! :DDD

Kelj fel és járjunk!

(#18) anaqer válasza gliskard (#12) üzenetére


anaqer
veterán

Persze jó ha az ember minnél gyorsabban és könnyebben tud használni valamit, de ha nem fejlödik a probléma megoldó készsége az embereknek akkor a jó Isten tudja, hogy hová fogunk eljutni...

Nyugodj meg, nem lesz már elég időnk teljesen elhülyülni.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#19) Macc válasza anaqer (#18) üzenetére


Macc
aktív tag

Azert egyesek mar most is elegge elhulyultek... talan amerikaban a leginkabb...

(#20) anaqer válasza Macc (#19) üzenetére


anaqer
veterán

Persze, egyéni szinten mindíg is voltak csúcstartók, meg aztán az idióták területi eloszlása sem egyenletes, stb. de én itt elsősorban nagyobb léptékekre utaltam (''a népesség'', ''a Nyugat'', ''az emberiség'', stb.).

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#21) Il Padrone válasza anaqer (#20) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Az ész van a legigazságosabban elosztva a világon, mert senki sem panaszkodik, hogy kevés van neki belőle. :D

Il Padrone

(#22) 747 válasza gliskard (#9) üzenetére


747
senior tag

''Tehát semmi olyat nem tud a mac ami ellensulyozná számomra a többlet költséget.''

erre lenne ugy 200 darab ellenervem:
http://www.apple.com/macosx/newfeatures/over200.html

''Játékok pedig elöször pc-re jönnek ki...''

oszinten szolva leszarom a jatekokat, nem vagyok mar gyerek, azt a par honapot meg kibirom. az viszont nagyon is fontos, hogy a Mac OS X minden verzioja eddig GYORSABB volt az elozonel. majd ha a windows ezt akar EGYSZER is tudja produkalni, akkor beszelgethetunk egyenrangu, hasonlo minosegu rendszerekrol.

[kép]

(#23) gliskard válasza 747 (#22) üzenetére


gliskard
senior tag


''erre lenne ugy 200 darab ellenervem''
persze igazad van...

de mint irtam kinek a pap, kinek a papné. Anyagi lehetöségeim korlátozottak gépvásárlás tekintetében, igy egy hw ára nállam az elsö 3 tényzö között szerepel. A 200 ellenérv között pedig kevés olyan van amire égetö szükségem lenne.

Szutyok pc-n, a gagyi xp-t futattva ugyan azt meg tudom csinálni mint a bent a ''gyárban'' g5-ön osx-szel, az-az el tudom végezni a munkámat. Csodák-csodája nem érzek kinszenvedést az otthoni munka közben sem vágyodást a mac/osx után, de még csak nem is kényelmetlen az a fránya windoz. Ezzel a te véleményedet olvasva valószinüleg egyedül vagyok ezen a sárgolyón. Igy mertem leirni a fentieket.

''oszinten szolva leszarom a jatekokat, nem vagyok mar gyerek...''
Már én sem vagyok gyerek. De a harmadik x-et is elhagyva szivesen leülök játszani, és ezt nem szégyellem.

nekem az OSX, Windoz, Linux/Unix mindegyik ''csak'' egy-egy operációs rendszer. Az osx szép, az osx jó - de mint ezen a világon semmi - nem tökéletes. Nem is lesz és nem is lehet, mert mi emberek sem vagyunk egyformák. Sem mi sem az igényeink, elvárásaink...

további szép napot


[Szerkesztve]

(#24) Grafiqs válasza Il Padrone (#21) üzenetére


Grafiqs
őstag

Ezt kérhetném aláírásba?! :D :C :R

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#25) marcee válasza gliskard (#12) üzenetére


marcee
addikt

...apple pr mindig a wintel platformon lovagol, hogy ilyen szar, meg olyan szar, menniyvel jobb az apple...

[NO FLAME]
Na engem ez irritál! Én szeretem a pc-t, sőt a windows xp-t is (2000-rel sem volt semmi bajom már), és nagyon nem komálom, hogy ezért szinte lenéznek az apple vagy éppen linux tulajok/guruk.
Az általam preferált programok nem léteznek semmilyen más platformon.
[NO FLAME]

\m/

(#26) faster


faster
nagyúr

Tiger teszt:

Bővebben: link

Kövezzetek meg, de nekem a toolbarok új kinézetéről a Longhorn beta jutott eszembe. :)
Jó lenne tesztelni élőben ezt az új OSX-et.

(#27) Macc válasza marcee (#25) üzenetére


Macc
aktív tag

En szemely szerint nem nezek le azert senkit mert nem Mac-et hasznal. Ez hulyeseg. Az az ember nezi le a masikat emiatt, aki primitiv neadjisten bunko. Es nem is feltetel, hogy az illetonek Mac-jel legyen. Ha PC-je lenne, akkor a Mac-eseket, Amigasokat, Linuxosokat nezne le. Vannak ilyen emberek sajnos.

Az Apple viselkedese a wintel plattformot illetoen egy osoreg szemelyes ellentetre vezetheto vissza a ket ceg vezetoje kozott. Az o dolguk.

(#28) anaqer válasza faster (#26) üzenetére


anaqer
veterán

Kösz a linket... valamiért egészen leszoktam Ars-ról az utóbbi pár hétben, majd jobban figyelek. :B

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29) faster válasza anaqer (#28) üzenetére


faster
nagyúr

Én meg idáig nem is ismertem ezt az arstechnica-t. :B

(#30) anaqer válasza faster (#29) üzenetére


anaqer
veterán

Üdítően színvonalas oldal pedig. (Főleg a mélyebb elemzéseik, külön ajánlom pl. a Raymond által konzolos topicok kapcsán korábban már linkelt Hannibal-féle proc.arch. cikkeket.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#31) faster válasza anaqer (#30) üzenetére


faster
nagyúr

Jaguar effectively moved the Quartz Compositor onto the video card. It did this by turning the window server into an OpenGL application. Each window was treated like a 2D surface, with the backing store as its texture map. Since the video card was already designed to accelerate OpenGL, this refactoring made the Quartz Compositor a perfect fit for the abilities of GPU.

Remélem, ezt majd a Longhornba is beépítik.
Egyébként nagyon jó cikk, kedvet kaptam ehhez a site-hoz.

(#32) csiga997 válasza 747 (#22) üzenetére


csiga997
őstag

az viszont nagyon is fontos, hogy a Mac OS X minden verzioja eddig GYORSABB volt az elozonel. majd ha a windows ezt akar EGYSZER is tudja produkalni, akkor beszelgethetunk egyenrangu, hasonlo minosegu rendszerekrol.

Most nem azért, de ha egy program/oprendszer/akármi újabb verziói ugyanazon a vason rendre gyorsabban futnak a korábbi verzióknál, akkor ez csak a korábbi verziók gyatra kódolását bizonyítja mintsem, hogy bármiféle pozitív üzenetet hordozna.

(#33) faster válasza csiga997 (#32) üzenetére


faster
nagyúr

Azért nézd csak meg a #26-ban belinkelt cikket, érdekes dolgok vannak benne.
Igaz, hogy az első OSX grafikus alrendszere lassúcskára sikeredett, de mindwen új verzióban tuningolták, és most már egész jó lett. Az NT vonalnál a 3.51-> 4.0 váltásnál volt utoljára gyorsulás, amikor kernel szintűvé tették a grafikus drivereket. Az ablakozó rendszer azóta nem igazán sokat változott (persze voltak kisebb ráncfelvarrások, skinezhetőség, stb..., de a lénye még mindig ugyanaz: mindent a CPU számol)

(#34) 747 válasza csiga997 (#32) üzenetére


747
senior tag

''ha egy program/oprendszer/akármi újabb verziói ugyanazon a vason rendre gyorsabban futnak a korábbi verzióknál, akkor ez csak a korábbi verziók gyatra kódolását bizonyítja''

ez egy baromsag. hallottad mar azt a szot, hogy ''optimalizacio''?

a Mac OS X eddig sem volt lassu.

(#35) 747 válasza faster (#33) üzenetére


747
senior tag

''Igaz, hogy az első OSX grafikus alrendszere lassúcskára sikeredett, de mindwen új verzióban tuningolták, és most már egész jó lett.''

bocs de itt kurvara nem a GUIn van a hangsuly, hanem a rendszer egeszen. gyorsabb lett a bootolas is pl, ahol a GUI meg sehol nincs. spotlightban meg ahogy gepeled be a keresi kriteriumot, jelennek meg a talalatok, olyan gyorsan, hogy mire vegzel a gepelessel, rendszerint veget is er a kereses!!

(#36) faster válasza 747 (#35) üzenetére


faster
nagyúr

Én sem az oprendszer egészéről beszéltem, csak a grafikus alrendszerről, arról is az arstechnica-s cikk alapján. Tulajdonképpen egyetértek veled, és én sem értem, hogy lehet ennyivel : ''azért lett gyorsabb, mert az elején szar volt az egész'' elintézni ezt a Tiger témát.

(#37) 747 válasza csiga997 (#32) üzenetére


747
senior tag

meg 2 dolog:

1) ha a sebesseg valoban a minoseg merteke, akkor a microsoft egyre szarabb cuccokat csinal.
2) mindez nem valtoztat azon a tenyen, hogy neked uj oprendszer (windows) installalasanal uj hardverelemeket kell venned, hogy egyaltalan ELINDULJON a cucc, mig nekem max azt kell talalgatnom, hogy vajon ezuttal mennyivel lett gyorsabb a rendszer.

:D

(#38) 747 válasza faster (#36) üzenetére


747
senior tag

''Én sem az oprendszer egészéről beszéltem, csak a grafikus alrendszerről, arról is az arstechnica-s cikk alapján.''

oke, csak nekem valahogy az jott le, hogy szerinted csak a GUI gyorsult.

''Tulajdonképpen egyetértek veled, és én sem értem, hogy lehet ennyivel : ''azért lett gyorsabb, mert az elején szar volt az egész'' elintézni ezt a Tiger témát.''

ezen nem fogunk osszeveszni, mert erre azt mondom, hogy akkor ezek szerint a windows egyre szarabb :D

(de most tenyleg, annyi felesleges szart pakolnak bele hogy az elkepeszto, es rengeteg regi kacatot is bennehagynak, ahelyett, hogy CSERELVE lennenek a komponensek! mikor megjelent a win2000, azt hittem, hogy a microsoft vegre elindult a helyes iranyba, de mikor meglattam az XPt, majdnem sirva fakadtam.)

(#39) ar


ar
tag

747:

Azzal azert vitatkoznek, hogy az MS rendszerei rendre gyatrabbak lennenek. Minap teleitettem Xp-t egy Cel2 700Mhz 192Mb RAM-os gepre, es csodak csodaja nagyon jol ment annak ellenere, hogy nagyon feltem a lassu proc es a nagyon keves ram miatt (bar egy Amigas tudna vitatkozni ezzel). A 2k ota az MS is eleg jo cuccokat csinal mar, hogy ne legyen kinszenvedes sokkal korabbi vason sem az opreccer. Jo nem lehetett nagyon terhelni, de Firefox, Word 2003, iTunes szepen ment egymas mellett, megha swap-eleskor be is lassult a hang :). Arra viszont gondolom sokan emlekeznek, hogy milyen elmeny volt w98-at vagy Me-t futatni addig 95-ot futtato vasan...

Irom ezt ugy, hogy egy PB elott ulok, iPod-rol hallgatom a buszon, a vonaton a zenet, es AirportExpress-rol dol a net :). Imadom es en sem mennek vissza. De azert ami jar az jar, es az MS rendszerei manapsag a regi hw-n produkalt sebesseguk miatt elismerest erdemelnek. Mint ahogy az Apple is, hogy egyre inkabb optimalizalja a rendszert, es lassan kezdi megvalositani azt amit evekkel ezelott az Amiga-tol es a BeOS-tol vart a vilag! Szoval a reszemrol hajra Apple! :D

(#40) anaqer válasza 747 (#38) üzenetére


anaqer
veterán

rengeteg regi kacatot is bennehagynak, ahelyett, hogy CSERELVE lennenek a komponensek!

Erre tudnál pár példát mondani? Van persze sok legacy cucc, hogyne lenne - engem most konkrétan az érdekelne hogy mik azok amik szerited annak ellenére terhelik egyfolytában a rendszert, hogy helyettesíthetők lennének jobb in-house megoldásokkal.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#41) 747 válasza ar (#39) üzenetére


747
senior tag

''De azert ami jar az jar, es az MS rendszerei manapsag a regi hw-n produkalt sebesseguk miatt elismerest erdemelnek.''

longhorn rendszerkovetelmenyeit olvastad mar? :D
bar most, hogy a rendszer kb fele ki lett nyirbalva, lehet hogy lejjebb ment :D

(#42) ar válasza 747 (#41) üzenetére


ar
tag

:) Nem, de nem is nagyon akarom :). Nyugodt almot szeretnek. De mindentol fuggetlenul az XP-re tenyleg igaz amit mondtam, megha magam sem biztam benne elsore, szoval kellemes meglepetes.

(#43) 747 válasza anaqer (#40) üzenetére


747
senior tag

''mik azok amik szerited annak ellenére terhelik egyfolytában a rendszert''

nem arrol van szo hogy folyamatosan terhelik, hanem a sok zsir, felesleges kolonc kaotikussa teszi az architekturat, mar maga a microsoft sem latja at tisztan az egeszet.
olyan dolgokat hurcol magaval a windows, hogy az valami elkepeszto. XPben meg mindig benne van a Windows 3.1 programmenedzsere, a ProgMan.exe! agyam megall. aztan pl LPT, RS232 supportot ugy vagnam ki, hogy csak ugy zorogne. 2005ot irunk! Win32 is repulhetne, es 1-2 even belul az MFC is, VisualBasic-et, ActiveX-et, VBA-t meg torveny altal tiltanam be, 10 ev fegyhaz kilatasba helyezesevel. sot, ha nagyon radikalis akarnek lenni: kibasznam az egeszet ugy ahogy van. fognek egy stabil alapot (pl linux, beos, akarmi), es arra felhuznek egy zsir uj feluletet, nullarol megtervezve, es alkalmazasokat holnaptol kizarolag C#-ban lehetne fejleszteni, a .NET framework hasznalataval (ami szinten eros fejlesztesre szorulna, foleg ami a grafikai elemeket illeti). visszafele kompatibilitas nem lenne. ezzel pl a windows kapasbol megszabadulna az osszes virustol, meg silany minosegu driverektol. apropo driver: MS Hardware Labs-os plecsni nelkul egyetlen gyarto szarjat sem lenne hajlando installalni az oprendszer (bevizsgalas persze ingyenes kell legyen).

akinek meg nem tetszik a rendszer, marad XPn, kapnak 4 ev supportot. 4 ev alatt csak ossze birja magat szedni mindenki annyira, hogy megszabaduljon a kokorszaki szarjaitol.

ez lenne a rendszer, ha en lennek a kiraly.

(#44) anaqer válasza 747 (#43) üzenetére


anaqer
veterán

Ja, hát a progman az vicces meg minden, de hogy ezek miatt ''maga a microsoft sem latja at tisztan az egeszet''... biztos, bár én innen nem merném azt mondani hogy MS nem szarja le úgy ezeket a maradékokat ahogy vannak. Szerintem két hónappal a release előtt linkelték őket a friss libek ellen, ami nem nagyon sipákolt azt felraktak a CD-re ''valaki csak örül neki'' alapon, a többi meg kuka, kezicsókolom. (Szerintem, mert hogy sok fejlesztési időt pazaroltak volna rá azt nem hiszem, azért ott is csak emberek dolgoznak akik csak úgy a kitolás kedvéért nem fognak 10+ éves kódokat bogarászni.)

LPT, RS232... konkrétan ezzel a kórushoz prédikálsz, szerintem is már rég bővítőkártyán lenne ezeknek a helye - Viszont 8375876537 iroda ami televan nem tízezres teszkós nyomtatóval nyilván máshogy gondolja, az Applenek ilyen gondja persze nincsen. Könnyű úgy diktatórikusan bevezetni egy csontúj rendszert, hogy a felhasználóbázisod a) kicsi b) lelkes...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#45) 747 válasza anaqer (#44) üzenetére


747
senior tag

''bár én innen nem merném azt mondani hogy MS nem szarja le úgy ezeket a maradékokat ahogy vannak.''

pont ez a problema.

''LPT, RS232... konkrétan ezzel a kórushoz prédikálsz, szerintem is már rég bővítőkártyán lenne ezeknek a helye''

melletehetjuk a floppyt is asszem, meg DVIn kivul sem szeretnek mas videokimenetet latni (bar ez annyira nem egeto problema), IDE is mehet a kukaba.

''Viszont 8375876537 iroda ami televan nem tízezres teszkós nyomtatóval nyilván máshogy gondolja, az Applenek ilyen gondja persze nincsen. Könnyű úgy diktatórikusan bevezetni egy csontúj rendszert, hogy a felhasználóbázisod a) kicsi b) lelkes...''

egyreszt, leszarom a teszkos nyomtatot hasznalokat, nem fogom miattuk szopatni a teljes user base-t, a bolygo fel lakossagat. a microsoftnal rengeteg szopas pont ebbol a ''jajdehat nem lehet kidobni mert akkor visszafele nem kompatibilis''-toketlenkedesbol adodik. masreszt, az Apple-nel a fanatizmus abbol fakad, hogy gecijo minoseget kapok a penzemert. ha a Microsoft a sok regi gagyi szar kihajihalasa kovetkezteben jobb minoseget tudna produkalni, hidd el, a kutya le nem szarna a legacy cuccok miatt hozongo korust. kapnanak ingyen XPt aztan mehetnenek a dolgukra (mint ahogy az Apple is ad OS9et ingyen a hozongoknek). harmadreszt, a Microsoft jelenleg hasonlo szarban van, mint az Apple volt az OS9/Copland korszakban. es itt csak a diktatura segit, es a radikalis valtas.

(#46) anaqer válasza 747 (#45) üzenetére


anaqer
veterán

a) Nem értem, most akkor az a baj hogy még mindíg ott a progman, vagy az hogy nem fejlesztik...? :F

b) Pont hogy a nem teszkós nyomtatókról beszéltem (ti. azokról amiket vétek kidobni csak mert nem a hűdecsúcsklafa USB-n zabálja a processzoridőt.)

c) Meglátjuk, mondjuk ha a Longhorn is addig kell érjen mint az NT akkor tényleg nagy gebasz lesz a cégnél...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47) LukE válasza 747 (#45) üzenetére


LukE
veterán

'' iroda ami televan nem tízezres teszkós''megsem olyan szemkimelo az a nagy TFT?:DDD

Egyebkent az rs232, lpt, ide azonnali, es totalis kipusztitasaval nem keves embert haragitana magara az MS. Alman nincs ezzel gond, mert egy DTP-s gep tulajat nem erdekli, hogy hogy beszelgethet valami gepen kivul levo HW-hez. De ha valaki esetleg hozza akar szolni valami gepen kivuli dologhoz, akkor meg mindig a leg olcsobb, egyszerubb megoldas a ket emlitett

Tudod, mas emberek, mas elvarasok/igenyek (nehol megvan az igeny az elavult, de eleg sok dologra hasznalhato rs232-re. Nehol meg nem megy igazan massal egy nem filleres cel-HW. Persze lehet USB<->rs232 atalakitot hasznalni, csak minek? plussz penz, plussz hibalehetoseg.)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#48) LukE válasza LukE (#47) üzenetére


LukE
veterán

arrol nem is beszelve, hogy tudtommal nem virtualis-soros portos csippes USB eszkozt csak USB eszkoz gyarto keszithet/arulhat hivatalosan, es eleg csunya nagy osszeg egy USB Vendor ID.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#49) lapa válasza 747 (#45) üzenetére


lapa
veterán

ahogy látom a sok xp-től szenvedő ember között ''megvilágosultként'' mégis te vagy a legidegesebb... szerintem pihenj kicsit, még nem jött el a Nagy Ötéveshardver Elpusztító Felszabadító Háború ideje. monnyuk tény, hogy otthon gyakorta akadnak a játékok xp alatt az erőforrás-zabáló komporty meg printerporty miatt, de elviselem és higgadtan tűrök. szerintem örülj, hogy olyan gép előtt ülhetsz, amit sokan (biztos én is) szívesen magukénak tudnának és ne húzd fel magad olyan dolgokon, amikkel uccse kell foglalkoznod. dont pánik :)

ja és remélem nem kerüsz hatalomra vagy tömegpusztító fegyver közelébe a közeljövőben... :)

[Szerkesztve]

(#50) csiga997 válasza 747 (#34) üzenetére


csiga997
őstag

ez egy baromsag. hallottad mar azt a szot, hogy ''optimalizacio''?
Igen, drága arrogáns barátom, hallottam.
Nézzük a következő gondolatkisérletet: elkészül egy program, 1.0. Majd elkészül ennek a 2.0 változata, ami ugyanazon környezeten gyorsabban fut az 1.0-nál. Majd elkészül a 3.0 ami ismétcsak gyorsabb a 2.0-nál és természetesen az 1.0-nál is. Erre mondod te, hogy ''optimalizálták''*. Én pedig azt mondom, hogy az előző kettőt elk#rták.
De nem bánom, te ettől még nyugodtan hasraeshetsz tőlük... :U


* Szoftverfejlesztők kedvenc eufemizmusa a korábbi hibáik elkendőzésére.


Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.