Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) Alex91


Alex91
félisten

Es ha meg olcso is volna... :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3) twollah


twollah
nagyúr

ATI Radeon 9650?
Ez meg mi?
Vmirol lemaradtam volna?

(#5) gliskard


gliskard
senior tag

a G5-nél érdekes megoldás az Apple-töl hogy a FSB növeli és nem a szorzót.

Nállunk van duál 2 Ghz és duál 2.5 Ghz is van. Az 2GHz-es gond nélkül elszalad azzal a ram-mal amivel a 2.5GHz-es lefagy.


Az elmult 10-12 év dtp-vel töltött idö alatt sem ''szerettem'' bele a mac-ekbe. Öszintén szolva otthon is inkább XP-n dolgozom és ennyi pénzért inkább vennék egy dual opteron-t... pl valami ilyesmit www.gamepc.com Bővebben: link


[Szerkesztve]

(#6) Samott válasza gliskard (#5) üzenetére


Samott
addikt

''Az elmult 10-12 év dtp-vel töltött idö alatt sem ''szerettem'' bele a mac-ekbe. Öszintén szolva otthon is inkább XP-n dolgozom és ennyi pénzért inkább vennék egy dual opteron-t...''

Kifejtened ezt egy kicsit bovebben? Sok-sok Mac felhasznalo velemenyet hallottam mar, es ok mind elegedettek voltak... nem mentek volna vissza XP-re semmi penzert. Neked mi nem tetszik benne? Csak azert kerdezem mert foglalkoztat a valtas gondolata, es nem szeretnek kellemetlenul csalodni...

Koszi,
Samott

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#7) Alex91 válasza gliskard (#5) üzenetére


Alex91
félisten

Gyari tuning, szerintem... :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#8) warn!ng


warn!ng
tag

ez a ful a tetjen.... ez kesz... hamar van benne Wifi, akkor legyen mobil, mi?
kotni kell ra egy 50kAh szunetmentest be a kocsiba azt, csokolom :)

(#9) gliskard válasza Samott (#6) üzenetére


gliskard
senior tag

Samott:

...kinek a pap, kinek a papné...

én dolgozom tehát kicsit más szemszögböl nézem mint ha valakinek otthonra kell egy netezös-levelezös-levélirós gép. Ha csak erre kell és számit a kinézet és még hajlandó is az ember egy kicsit többet költeni akkor jó választás például az uj minimac. Szép, nem tul lassu, az osx dekorativ és könnyen használható. A gyerek 2 perc alatt megérti és talán még a nagyi is tud e-mail irni... :)


ami meg engem illet...

anno a win 3.1-hez képest a mac os hihetetlenül fejlett volt, és pl. dtp esetén nem is volt más ilyen könnyen használható alternativa. Késöbb ezt azt a hátrányt az M$ ledolgozta. Az apple pedig ült a babérjain és a classic nem volt több mint egy win95 bár tényleg ''felhasználó barát'' kivitelben. De saját méreg drága hardware-en.

Az osx korrekt, megbizható, de semmi olyan pluszt nem nyujt amiért egy jelentösen drágább és nehezen bövithetö hw-t lenne érdemes vásárolni. Win2000 óta szépen elkezdtem áttérni bár kicsit macerásabb volt a dolog de nem vészesen, és amióta elérhetö gyermek betegségektöl mentes indesig és el lehetett felejteni a quark-ot azóta otthon már csak a pc-n dolgozom a mac-et pedig eladtam.

a jelenlegi divat irányzatnak megfelelöen csicsás az osx és ebbe az irányba megy a többi ablak rendszer is (nem csak a longhorn de a linux-os ablakkelzelök közül is jópár) ami nem baj, de másodlagos. Ha az ember fia dolgozik (pl. dtp, web) akkor a legtöbb alkalmazást teljes képernyön futtatja. Folyamatos napi munkánál például a photoshop-nak kell ''hely'' a képernyön és a flash sem arról ismert hogy átlátható kis helyen. Ebböl a szempontból mindegy mennyire csicsás, átlátszó vagy animált az ablak kezelés.
Az osx-hez adott anyon favorizált ''beépitett'' alkalmazások közül egyiketsem használom, az megint a mezei user-eknek van, illetve kimondottan nekik. Ugyan ez igaz az XP-re is.
Ami viszont nekem hiányzik az osx-böl az a win-ben megszokott (már a 95-öt ben is volt) kényelmes ftp kezelés, simán tudom ugy használni mint egy drive-ot vagy könyvtárat és igy is látják a programok. Az osx-nél ezt csak olvashatóként lehet megoldani.
A Tiger-be inkább ilyeneket tettek volna, mint a dashboard-ot, ami megint csak paraszt vakitás, ha dolgozol akkor az ilyen dolgok szépek és aranyosak, de elöbb utobb kikapcsolja az ember.

Tehát semmi olyat nem tud a mac ami ellensulyozná számomra a többlet költséget.

Játékok pedig elöször pc-re jönnek ki...



nem szar a mac! De kicsit kezd olyan lenni a PC-MAC mint anno a C64 és Spectrum táborok megszállot ''ellenségeskedése''. Füszerezve egy kis lázadással. A pici apple harcol az óriás MS-sel ezért sokan már csak ezért is mögé állanak. Nekem mindegy ezen is azon is dolgozom. Vannak dolgok mind a kettöben amik tetszenek és vannak amik nem. Egyik sem tökéletes, mi sem...

ami még tetszene: ha az adobe és a macromedia (indesig, photosop, illustrator, flash, director) kiadná a programokat Linux-ra is

(#11) Samott válasza gliskard (#9) üzenetére


Samott
addikt

Koszi a valaszt! Nekem nem profi munkara kellene hanem csak bongeszesre, levelezesre... jatszani meg mar XBOX-on jatszom. ;) Elso korben mac miniben gondolkozom, aztan ha osszeszoktunk akkor egy iBook v PowerBook.

Samott

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#12) gliskard válasza Kalandor (#10) üzenetére


gliskard
senior tag


azért ez egy picit más. - az apple nem egy chip készlet...

Az oceán másik partján apple II volt az iskola számitógép mint anno nállunk a HT1080Z vagy az ABC80 (mond ez még valamit, valakinek? :-) és jelenleg a macintosh is meglehetösen nagy százalékban képviselteti magát az iskolákban. Sok helyen irodai célra is macintosh-t használnak és a legtöbb filmben is apple gépeket lehet látni (bár ez kökemény reklám). Ott elég keményen jelen van a ''hétköznapokban'' és ha apple-t használsz a munkahelyen, akkor apple-t veszel otthonra. Én csodálkoztam amikor kintröl jött kollegákkal beszélgetve apple-nek hivták a mac-et és simán le computer-eztek minden mást. Az egész reklám arculatuk eleve erre épült. Az 1984-es macintosh bevezetés óta (Orvel sugallatu tv spot-tal az élen), az apple pr mindig a wintel platformon lovagol, hogy ilyen szar, meg olyan szar, menniyvel jobb az apple. És az apple nálluk hw és sw illetve kiegészitö együttest jelent. Az iPod valószinüleg egy noname céggel is sikeres lett volna ha jól reklámozzák, de maga az apple név sokat dobott rajta, hiszen ott volt a rengeteg mac user, mint potenciális vevö. Az iPod sikerét meglovagolva a minimac-cel valószinüleg még több embert fog ''átcsábitani'' a pc-ktöl az apple.
Ez jó, mert ösztönzi a konkurenciát, lépni kell, fejleszteni és ami fontos a felhasználói igényeket legalább egy picit figyelembe kell venni.

Más kérdés, hogy hová fog vezetni a ''buta felhasználó képzés'' ami nem csak a számitástechnikában hanem a legtöbb iparágban tendencia. Nekünk (most még) természetes egy pc összerakása vagy bövitése, odaát már nem. (persze ez nem mindenkire igaz) Itthon is egyre több embernek okoz problémát egy kerék csere a kocsin, vagy mint nállunk a lakotelepen a kapucsengö ''programozása'' más dallamra. Persze jó ha az ember minnél gyorsabban és könnyebben tud használni valamit, de ha nem fejlödik a probléma megoldó készsége az embereknek akkor a jó Isten tudja, hogy hová fogunk eljutni...



[Szerkesztve]

(#14) Macc válasza twollah (#3) üzenetére


Macc
aktív tag

A 9650, az ugyanaz mint a 9600, csak a ket DVI kimenete kozul az egyik single-link DVI, a masik meg Dual-link DVI, magyarul meghajtja a 30'' cinema Displayt, igy nem kell a delikvensnek 150e-ert egy X800-at, vagy Ge6800 vennie a gepbe... Hacsak nem akar 2 30'' kijelzot:)

Amugy tenyleg izlesek es pofonok, nekem meg egyszeruen a Mac jon be jobban. Teny hogy van rajta csicsa, de az ilyen csicsa nekem teccik. A Dashboard peldaul tenyleg nem egy nagy vasziszdasz, de praktikusabb a konfabulatornal, mivel nem foglal a desktopon helyet. Praktikus is tud lenni. Rendszeresen dolgozom kulfoldre, es egy gombnyomas, es ott van 4-5 tavoli varos helyi ideje. Valamint ha hirtelen at kell valtanom valutat, mertekegyseget, akkor is egy gombnyomas, es ott van a kis kisegito munkafelulet. Teny hogy potolhato de kenyelmes, idotakarekos.

Van meg par ujitasa a Tiger-nek ami nagyon teccik: a legjobban az, hogy gyorsabb lett a rendszer(!), a doom3 az 25%-kal teljesit jobban a timedemoban. Az ablakok, a dock, a safari, mind mind gyorsultak. A spotlight durvan jo. Sokak mondjak mi a fenenek ilyen kereso, hiszen tudja mit hol tart. Valoban. Altalaban en is tudom, de amikor keresek valami szoveges infot, amit tudom hogy 1 eve irtam valakinek, de eltartana egy ideig mire megtalom, ezzel meg 2mp. A Spotlight-tal olyan dolgokat talalok meg, amit regen inkabb nem is kerestem meg. Az Automatorban csalodtam, eddig semmire nem tudtam hasznalni amire akartam. Ugy erzem ez egy nagyon 1. verzio, meg fejlodnie kell. Az otlet amugy jopofa, de nekem semmire nem volt meg jo...

Nagyon jo lett a levelezo tovabbfejlesztett verzioja is. Praktikus, hogy a csatolt kepeket fullscreen tudod bongeszni, de ez ervenyes ha finder-bol nyitsz meg kepet arra is. Szoval sok pici aprosag is van benne, ami praktikus. Az ember nem gyozi felfedezni ezeket:)

Na de itt az uj G5-okrol van szo:) haladnak haladnak, bar nekem a Dual 1.8 is boven eleg, pedig foglalkozom par sebessegkritikus dologgal, de akkor sem cserelnem meg le.

(#15) Race-Face


Race-Face
tag

Most ez így elég érdekes lett...
Eddig volt a single 1,8, aztán dual 2,0, 2,2, 2,5
Alapfelszereltség nagyjából ugyanaz.

Most meghagyták az single 1,8-at úgy, ahogy van, a dual 2-esbe meg beleraktak több ramot, jobb vga-t, nagyobb vincsit... a régi dual 1,8 árán. Most így teljesítményben jó nagy lett a különbség a két alsó modell között... Nem kellett volna akkor a single 1,8-at is kicsit feltupírozni? Nem értem...

Mondjuk összességében én örülök, erre a frissítésre vártam, az a dual 2,0 most nagyon jó ár-teljesítmény arányú!

Kelj fel és járjunk!

(#16) gliskard


gliskard
senior tag

szerintem változott az alaplap is (bár erre nem esküszöm) mert a dual 2-be 8 Gb lehetett pakolni, most az ujba ''csak'' 4-et...

(#17) Race-Face válasza gliskard (#16) üzenetére


Race-Face
tag

uhh, jó, hogy szóltál, akkor nem veszek olyat! :DDD

Kelj fel és járjunk!

(#18) anaqer válasza gliskard (#12) üzenetére


anaqer
veterán

Persze jó ha az ember minnél gyorsabban és könnyebben tud használni valamit, de ha nem fejlödik a probléma megoldó készsége az embereknek akkor a jó Isten tudja, hogy hová fogunk eljutni...

Nyugodj meg, nem lesz már elég időnk teljesen elhülyülni.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#19) Macc válasza anaqer (#18) üzenetére


Macc
aktív tag

Azert egyesek mar most is elegge elhulyultek... talan amerikaban a leginkabb...

(#20) anaqer válasza Macc (#19) üzenetére


anaqer
veterán

Persze, egyéni szinten mindíg is voltak csúcstartók, meg aztán az idióták területi eloszlása sem egyenletes, stb. de én itt elsősorban nagyobb léptékekre utaltam (''a népesség'', ''a Nyugat'', ''az emberiség'', stb.).

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#21) Il Padrone válasza anaqer (#20) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Az ész van a legigazságosabban elosztva a világon, mert senki sem panaszkodik, hogy kevés van neki belőle. :D

Il Padrone

(#22) 747 válasza gliskard (#9) üzenetére


747
senior tag

''Tehát semmi olyat nem tud a mac ami ellensulyozná számomra a többlet költséget.''

erre lenne ugy 200 darab ellenervem:
http://www.apple.com/macosx/newfeatures/over200.html

''Játékok pedig elöször pc-re jönnek ki...''

oszinten szolva leszarom a jatekokat, nem vagyok mar gyerek, azt a par honapot meg kibirom. az viszont nagyon is fontos, hogy a Mac OS X minden verzioja eddig GYORSABB volt az elozonel. majd ha a windows ezt akar EGYSZER is tudja produkalni, akkor beszelgethetunk egyenrangu, hasonlo minosegu rendszerekrol.

[kép]

(#23) gliskard válasza 747 (#22) üzenetére


gliskard
senior tag


''erre lenne ugy 200 darab ellenervem''
persze igazad van...

de mint irtam kinek a pap, kinek a papné. Anyagi lehetöségeim korlátozottak gépvásárlás tekintetében, igy egy hw ára nállam az elsö 3 tényzö között szerepel. A 200 ellenérv között pedig kevés olyan van amire égetö szükségem lenne.

Szutyok pc-n, a gagyi xp-t futattva ugyan azt meg tudom csinálni mint a bent a ''gyárban'' g5-ön osx-szel, az-az el tudom végezni a munkámat. Csodák-csodája nem érzek kinszenvedést az otthoni munka közben sem vágyodást a mac/osx után, de még csak nem is kényelmetlen az a fránya windoz. Ezzel a te véleményedet olvasva valószinüleg egyedül vagyok ezen a sárgolyón. Igy mertem leirni a fentieket.

''oszinten szolva leszarom a jatekokat, nem vagyok mar gyerek...''
Már én sem vagyok gyerek. De a harmadik x-et is elhagyva szivesen leülök játszani, és ezt nem szégyellem.

nekem az OSX, Windoz, Linux/Unix mindegyik ''csak'' egy-egy operációs rendszer. Az osx szép, az osx jó - de mint ezen a világon semmi - nem tökéletes. Nem is lesz és nem is lehet, mert mi emberek sem vagyunk egyformák. Sem mi sem az igényeink, elvárásaink...

további szép napot


[Szerkesztve]

(#24) Grafiqs válasza Il Padrone (#21) üzenetére


Grafiqs
őstag

Ezt kérhetném aláírásba?! :D :C :R

G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#25) marcee válasza gliskard (#12) üzenetére


marcee
addikt

...apple pr mindig a wintel platformon lovagol, hogy ilyen szar, meg olyan szar, menniyvel jobb az apple...

[NO FLAME]
Na engem ez irritál! Én szeretem a pc-t, sőt a windows xp-t is (2000-rel sem volt semmi bajom már), és nagyon nem komálom, hogy ezért szinte lenéznek az apple vagy éppen linux tulajok/guruk.
Az általam preferált programok nem léteznek semmilyen más platformon.
[NO FLAME]

\m/

(#26) faster


faster
nagyúr

Tiger teszt:

Bővebben: link

Kövezzetek meg, de nekem a toolbarok új kinézetéről a Longhorn beta jutott eszembe. :)
Jó lenne tesztelni élőben ezt az új OSX-et.

(#27) Macc válasza marcee (#25) üzenetére


Macc
aktív tag

En szemely szerint nem nezek le azert senkit mert nem Mac-et hasznal. Ez hulyeseg. Az az ember nezi le a masikat emiatt, aki primitiv neadjisten bunko. Es nem is feltetel, hogy az illetonek Mac-jel legyen. Ha PC-je lenne, akkor a Mac-eseket, Amigasokat, Linuxosokat nezne le. Vannak ilyen emberek sajnos.

Az Apple viselkedese a wintel plattformot illetoen egy osoreg szemelyes ellentetre vezetheto vissza a ket ceg vezetoje kozott. Az o dolguk.

(#28) anaqer válasza faster (#26) üzenetére


anaqer
veterán

Kösz a linket... valamiért egészen leszoktam Ars-ról az utóbbi pár hétben, majd jobban figyelek. :B

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#29) faster válasza anaqer (#28) üzenetére


faster
nagyúr

Én meg idáig nem is ismertem ezt az arstechnica-t. :B

(#30) anaqer válasza faster (#29) üzenetére


anaqer
veterán

Üdítően színvonalas oldal pedig. (Főleg a mélyebb elemzéseik, külön ajánlom pl. a Raymond által konzolos topicok kapcsán korábban már linkelt Hannibal-féle proc.arch. cikkeket.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#31) faster válasza anaqer (#30) üzenetére


faster
nagyúr

Jaguar effectively moved the Quartz Compositor onto the video card. It did this by turning the window server into an OpenGL application. Each window was treated like a 2D surface, with the backing store as its texture map. Since the video card was already designed to accelerate OpenGL, this refactoring made the Quartz Compositor a perfect fit for the abilities of GPU.

Remélem, ezt majd a Longhornba is beépítik.
Egyébként nagyon jó cikk, kedvet kaptam ehhez a site-hoz.

(#32) csiga997 válasza 747 (#22) üzenetére


csiga997
őstag

az viszont nagyon is fontos, hogy a Mac OS X minden verzioja eddig GYORSABB volt az elozonel. majd ha a windows ezt akar EGYSZER is tudja produkalni, akkor beszelgethetunk egyenrangu, hasonlo minosegu rendszerekrol.

Most nem azért, de ha egy program/oprendszer/akármi újabb verziói ugyanazon a vason rendre gyorsabban futnak a korábbi verzióknál, akkor ez csak a korábbi verziók gyatra kódolását bizonyítja mintsem, hogy bármiféle pozitív üzenetet hordozna.

(#33) faster válasza csiga997 (#32) üzenetére


faster
nagyúr

Azért nézd csak meg a #26-ban belinkelt cikket, érdekes dolgok vannak benne.
Igaz, hogy az első OSX grafikus alrendszere lassúcskára sikeredett, de mindwen új verzióban tuningolták, és most már egész jó lett. Az NT vonalnál a 3.51-> 4.0 váltásnál volt utoljára gyorsulás, amikor kernel szintűvé tették a grafikus drivereket. Az ablakozó rendszer azóta nem igazán sokat változott (persze voltak kisebb ráncfelvarrások, skinezhetőség, stb..., de a lénye még mindig ugyanaz: mindent a CPU számol)

(#34) 747 válasza csiga997 (#32) üzenetére


747
senior tag

''ha egy program/oprendszer/akármi újabb verziói ugyanazon a vason rendre gyorsabban futnak a korábbi verzióknál, akkor ez csak a korábbi verziók gyatra kódolását bizonyítja''

ez egy baromsag. hallottad mar azt a szot, hogy ''optimalizacio''?

a Mac OS X eddig sem volt lassu.

(#35) 747 válasza faster (#33) üzenetére


747
senior tag

''Igaz, hogy az első OSX grafikus alrendszere lassúcskára sikeredett, de mindwen új verzióban tuningolták, és most már egész jó lett.''

bocs de itt kurvara nem a GUIn van a hangsuly, hanem a rendszer egeszen. gyorsabb lett a bootolas is pl, ahol a GUI meg sehol nincs. spotlightban meg ahogy gepeled be a keresi kriteriumot, jelennek meg a talalatok, olyan gyorsan, hogy mire vegzel a gepelessel, rendszerint veget is er a kereses!!

(#36) faster válasza 747 (#35) üzenetére


faster
nagyúr

Én sem az oprendszer egészéről beszéltem, csak a grafikus alrendszerről, arról is az arstechnica-s cikk alapján. Tulajdonképpen egyetértek veled, és én sem értem, hogy lehet ennyivel : ''azért lett gyorsabb, mert az elején szar volt az egész'' elintézni ezt a Tiger témát.

(#37) 747 válasza csiga997 (#32) üzenetére


747
senior tag

meg 2 dolog:

1) ha a sebesseg valoban a minoseg merteke, akkor a microsoft egyre szarabb cuccokat csinal.
2) mindez nem valtoztat azon a tenyen, hogy neked uj oprendszer (windows) installalasanal uj hardverelemeket kell venned, hogy egyaltalan ELINDULJON a cucc, mig nekem max azt kell talalgatnom, hogy vajon ezuttal mennyivel lett gyorsabb a rendszer.

:D

(#38) 747 válasza faster (#36) üzenetére


747
senior tag

''Én sem az oprendszer egészéről beszéltem, csak a grafikus alrendszerről, arról is az arstechnica-s cikk alapján.''

oke, csak nekem valahogy az jott le, hogy szerinted csak a GUI gyorsult.

''Tulajdonképpen egyetértek veled, és én sem értem, hogy lehet ennyivel : ''azért lett gyorsabb, mert az elején szar volt az egész'' elintézni ezt a Tiger témát.''

ezen nem fogunk osszeveszni, mert erre azt mondom, hogy akkor ezek szerint a windows egyre szarabb :D

(de most tenyleg, annyi felesleges szart pakolnak bele hogy az elkepeszto, es rengeteg regi kacatot is bennehagynak, ahelyett, hogy CSERELVE lennenek a komponensek! mikor megjelent a win2000, azt hittem, hogy a microsoft vegre elindult a helyes iranyba, de mikor meglattam az XPt, majdnem sirva fakadtam.)

(#39) ar


ar
tag

747:

Azzal azert vitatkoznek, hogy az MS rendszerei rendre gyatrabbak lennenek. Minap teleitettem Xp-t egy Cel2 700Mhz 192Mb RAM-os gepre, es csodak csodaja nagyon jol ment annak ellenere, hogy nagyon feltem a lassu proc es a nagyon keves ram miatt (bar egy Amigas tudna vitatkozni ezzel). A 2k ota az MS is eleg jo cuccokat csinal mar, hogy ne legyen kinszenvedes sokkal korabbi vason sem az opreccer. Jo nem lehetett nagyon terhelni, de Firefox, Word 2003, iTunes szepen ment egymas mellett, megha swap-eleskor be is lassult a hang :). Arra viszont gondolom sokan emlekeznek, hogy milyen elmeny volt w98-at vagy Me-t futatni addig 95-ot futtato vasan...

Irom ezt ugy, hogy egy PB elott ulok, iPod-rol hallgatom a buszon, a vonaton a zenet, es AirportExpress-rol dol a net :). Imadom es en sem mennek vissza. De azert ami jar az jar, es az MS rendszerei manapsag a regi hw-n produkalt sebesseguk miatt elismerest erdemelnek. Mint ahogy az Apple is, hogy egyre inkabb optimalizalja a rendszert, es lassan kezdi megvalositani azt amit evekkel ezelott az Amiga-tol es a BeOS-tol vart a vilag! Szoval a reszemrol hajra Apple! :D

(#40) anaqer válasza 747 (#38) üzenetére


anaqer
veterán

rengeteg regi kacatot is bennehagynak, ahelyett, hogy CSERELVE lennenek a komponensek!

Erre tudnál pár példát mondani? Van persze sok legacy cucc, hogyne lenne - engem most konkrétan az érdekelne hogy mik azok amik szerited annak ellenére terhelik egyfolytában a rendszert, hogy helyettesíthetők lennének jobb in-house megoldásokkal.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#41) 747 válasza ar (#39) üzenetére


747
senior tag

''De azert ami jar az jar, es az MS rendszerei manapsag a regi hw-n produkalt sebesseguk miatt elismerest erdemelnek.''

longhorn rendszerkovetelmenyeit olvastad mar? :D
bar most, hogy a rendszer kb fele ki lett nyirbalva, lehet hogy lejjebb ment :D

(#42) ar válasza 747 (#41) üzenetére


ar
tag

:) Nem, de nem is nagyon akarom :). Nyugodt almot szeretnek. De mindentol fuggetlenul az XP-re tenyleg igaz amit mondtam, megha magam sem biztam benne elsore, szoval kellemes meglepetes.

(#43) 747 válasza anaqer (#40) üzenetére


747
senior tag

''mik azok amik szerited annak ellenére terhelik egyfolytában a rendszert''

nem arrol van szo hogy folyamatosan terhelik, hanem a sok zsir, felesleges kolonc kaotikussa teszi az architekturat, mar maga a microsoft sem latja at tisztan az egeszet.
olyan dolgokat hurcol magaval a windows, hogy az valami elkepeszto. XPben meg mindig benne van a Windows 3.1 programmenedzsere, a ProgMan.exe! agyam megall. aztan pl LPT, RS232 supportot ugy vagnam ki, hogy csak ugy zorogne. 2005ot irunk! Win32 is repulhetne, es 1-2 even belul az MFC is, VisualBasic-et, ActiveX-et, VBA-t meg torveny altal tiltanam be, 10 ev fegyhaz kilatasba helyezesevel. sot, ha nagyon radikalis akarnek lenni: kibasznam az egeszet ugy ahogy van. fognek egy stabil alapot (pl linux, beos, akarmi), es arra felhuznek egy zsir uj feluletet, nullarol megtervezve, es alkalmazasokat holnaptol kizarolag C#-ban lehetne fejleszteni, a .NET framework hasznalataval (ami szinten eros fejlesztesre szorulna, foleg ami a grafikai elemeket illeti). visszafele kompatibilitas nem lenne. ezzel pl a windows kapasbol megszabadulna az osszes virustol, meg silany minosegu driverektol. apropo driver: MS Hardware Labs-os plecsni nelkul egyetlen gyarto szarjat sem lenne hajlando installalni az oprendszer (bevizsgalas persze ingyenes kell legyen).

akinek meg nem tetszik a rendszer, marad XPn, kapnak 4 ev supportot. 4 ev alatt csak ossze birja magat szedni mindenki annyira, hogy megszabaduljon a kokorszaki szarjaitol.

ez lenne a rendszer, ha en lennek a kiraly.

(#44) anaqer válasza 747 (#43) üzenetére


anaqer
veterán

Ja, hát a progman az vicces meg minden, de hogy ezek miatt ''maga a microsoft sem latja at tisztan az egeszet''... biztos, bár én innen nem merném azt mondani hogy MS nem szarja le úgy ezeket a maradékokat ahogy vannak. Szerintem két hónappal a release előtt linkelték őket a friss libek ellen, ami nem nagyon sipákolt azt felraktak a CD-re ''valaki csak örül neki'' alapon, a többi meg kuka, kezicsókolom. (Szerintem, mert hogy sok fejlesztési időt pazaroltak volna rá azt nem hiszem, azért ott is csak emberek dolgoznak akik csak úgy a kitolás kedvéért nem fognak 10+ éves kódokat bogarászni.)

LPT, RS232... konkrétan ezzel a kórushoz prédikálsz, szerintem is már rég bővítőkártyán lenne ezeknek a helye - Viszont 8375876537 iroda ami televan nem tízezres teszkós nyomtatóval nyilván máshogy gondolja, az Applenek ilyen gondja persze nincsen. Könnyű úgy diktatórikusan bevezetni egy csontúj rendszert, hogy a felhasználóbázisod a) kicsi b) lelkes...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#45) 747 válasza anaqer (#44) üzenetére


747
senior tag

''bár én innen nem merném azt mondani hogy MS nem szarja le úgy ezeket a maradékokat ahogy vannak.''

pont ez a problema.

''LPT, RS232... konkrétan ezzel a kórushoz prédikálsz, szerintem is már rég bővítőkártyán lenne ezeknek a helye''

melletehetjuk a floppyt is asszem, meg DVIn kivul sem szeretnek mas videokimenetet latni (bar ez annyira nem egeto problema), IDE is mehet a kukaba.

''Viszont 8375876537 iroda ami televan nem tízezres teszkós nyomtatóval nyilván máshogy gondolja, az Applenek ilyen gondja persze nincsen. Könnyű úgy diktatórikusan bevezetni egy csontúj rendszert, hogy a felhasználóbázisod a) kicsi b) lelkes...''

egyreszt, leszarom a teszkos nyomtatot hasznalokat, nem fogom miattuk szopatni a teljes user base-t, a bolygo fel lakossagat. a microsoftnal rengeteg szopas pont ebbol a ''jajdehat nem lehet kidobni mert akkor visszafele nem kompatibilis''-toketlenkedesbol adodik. masreszt, az Apple-nel a fanatizmus abbol fakad, hogy gecijo minoseget kapok a penzemert. ha a Microsoft a sok regi gagyi szar kihajihalasa kovetkezteben jobb minoseget tudna produkalni, hidd el, a kutya le nem szarna a legacy cuccok miatt hozongo korust. kapnanak ingyen XPt aztan mehetnenek a dolgukra (mint ahogy az Apple is ad OS9et ingyen a hozongoknek). harmadreszt, a Microsoft jelenleg hasonlo szarban van, mint az Apple volt az OS9/Copland korszakban. es itt csak a diktatura segit, es a radikalis valtas.

(#46) anaqer válasza 747 (#45) üzenetére


anaqer
veterán

a) Nem értem, most akkor az a baj hogy még mindíg ott a progman, vagy az hogy nem fejlesztik...? :F

b) Pont hogy a nem teszkós nyomtatókról beszéltem (ti. azokról amiket vétek kidobni csak mert nem a hűdecsúcsklafa USB-n zabálja a processzoridőt.)

c) Meglátjuk, mondjuk ha a Longhorn is addig kell érjen mint az NT akkor tényleg nagy gebasz lesz a cégnél...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#47) LukE válasza 747 (#45) üzenetére


LukE
veterán

'' iroda ami televan nem tízezres teszkós''megsem olyan szemkimelo az a nagy TFT?:DDD

Egyebkent az rs232, lpt, ide azonnali, es totalis kipusztitasaval nem keves embert haragitana magara az MS. Alman nincs ezzel gond, mert egy DTP-s gep tulajat nem erdekli, hogy hogy beszelgethet valami gepen kivul levo HW-hez. De ha valaki esetleg hozza akar szolni valami gepen kivuli dologhoz, akkor meg mindig a leg olcsobb, egyszerubb megoldas a ket emlitett

Tudod, mas emberek, mas elvarasok/igenyek (nehol megvan az igeny az elavult, de eleg sok dologra hasznalhato rs232-re. Nehol meg nem megy igazan massal egy nem filleres cel-HW. Persze lehet USB<->rs232 atalakitot hasznalni, csak minek? plussz penz, plussz hibalehetoseg.)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#48) LukE válasza LukE (#47) üzenetére


LukE
veterán

arrol nem is beszelve, hogy tudtommal nem virtualis-soros portos csippes USB eszkozt csak USB eszkoz gyarto keszithet/arulhat hivatalosan, es eleg csunya nagy osszeg egy USB Vendor ID.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#49) lapa válasza 747 (#45) üzenetére


lapa
veterán

ahogy látom a sok xp-től szenvedő ember között ''megvilágosultként'' mégis te vagy a legidegesebb... szerintem pihenj kicsit, még nem jött el a Nagy Ötéveshardver Elpusztító Felszabadító Háború ideje. monnyuk tény, hogy otthon gyakorta akadnak a játékok xp alatt az erőforrás-zabáló komporty meg printerporty miatt, de elviselem és higgadtan tűrök. szerintem örülj, hogy olyan gép előtt ülhetsz, amit sokan (biztos én is) szívesen magukénak tudnának és ne húzd fel magad olyan dolgokon, amikkel uccse kell foglalkoznod. dont pánik :)

ja és remélem nem kerüsz hatalomra vagy tömegpusztító fegyver közelébe a közeljövőben... :)

[Szerkesztve]

(#50) csiga997 válasza 747 (#34) üzenetére


csiga997
őstag

ez egy baromsag. hallottad mar azt a szot, hogy ''optimalizacio''?
Igen, drága arrogáns barátom, hallottam.
Nézzük a következő gondolatkisérletet: elkészül egy program, 1.0. Majd elkészül ennek a 2.0 változata, ami ugyanazon környezeten gyorsabban fut az 1.0-nál. Majd elkészül a 3.0 ami ismétcsak gyorsabb a 2.0-nál és természetesen az 1.0-nál is. Erre mondod te, hogy ''optimalizálták''*. Én pedig azt mondom, hogy az előző kettőt elk#rták.
De nem bánom, te ettől még nyugodtan hasraeshetsz tőlük... :U


* Szoftverfejlesztők kedvenc eufemizmusa a korábbi hibáik elkendőzésére.


(#51) csiga997 válasza 747 (#37) üzenetére


csiga997
őstag

Ez az új windózhoz új hw is csak 1 mítosz, és ezt szerintem te is tudod, de azért gondolom jól esik hajtogatni mint ''tényt''...
Nekem pl van egy öreg compaq PC-m. PII 450-es. Ugyanolyan vidáman fut rajta most az XP, mint akár 3 éve a w2000 vagy 5 éve az NT4. És láss csodát, semmit nem kellett benne kicserélni ehhez.

Tudod, az avatarod valahogy tökéletesen illik hozzád. Bekötött szem, fancsali zöld arc: nagyon találó! ;]

(#52) csiga997 válasza 747 (#43) üzenetére


csiga997
őstag

LPT, RS232 supportot ugy vagnam ki (...) az MFC is, VisualBasic-et, ActiveX-et, VBA-t meg torveny altal tiltanam be (...) kibasznam az egeszet ugy ahogy van. fognek egy stabil alapot (...), es arra felhuznek egy zsir uj feluletet, nullarol megtervezve, (...). visszafele kompatibilitas nem lenne.

És ezzel igen hamar sikerülne is elérni a Mac 3%-os piaci részesedését.... :DDD

(#53) gliskard


gliskard
senior tag


felturtam az OSX-et (10.3) a nem egészen 1 Ghz-es G4-re (mirror door), pakoltam bele ram-ot (1,5 Gb) és elkezdtem dolgozni. (InDesign, photoshop, Illustrator és sajna néha Quark 4.1)

Kiábránditó volt, a gui-hoz kéne egy jelentösen jobb videó kártya és erösen kellene egy cpu kártya. Ezt megvehettem volna, de némi számolgatás után eladtam ez egész cuccot és vettem egy uj pc-t.
Persze, netezni, levelezni elég lett volna. De dolgozni... Az idö pénz.

Persze G5-ön a meló helyen hasit az osx és nincs is semmi bajom vele, de nekem nincs ennyi felesleges forintom.

az apple-nek egy meglehetösen homogén hw platformra kell fejlesztenie - hiszen ö gyártja azt is- valjuk be ez meglehetösen nagy elöny. Arról nem beszélve, hogy ha perifériát akar az ember akkor az apple filozofia szerint vegyél hozzávalót, mig a winfos-nál a minnél szélesebb támogatáson van a hangsuly.

(#54) faster válasza gliskard (#53) üzenetére


faster
nagyúr

Látom, te sem kedveled a Quarkot :D Néhány éve volt szerencsém a pc-s Quark 5-höz, hát meglepődtem, hogy nem volt hajlandó futni a magyar windows2000-en, csak akkor , ha az elsődleges billentyűzetet (nem a regional settingset!) átállítottam angolra. :D

(#55) gliskard válasza faster (#54) üzenetére


gliskard
senior tag


a jó öreg Quark-ot rühellem, de kisért... Sokan még abban dolgoznak, és föként még a 4.1-est használva. Egyébként attól függ milyen ''forrásból'' van a quark, mac-en is ezt csinálja ha US quarkot raksz fel (bár ez már warez:-), ha itthon veszed akkor nem annyira nyügös, de ezért az árért komplett Adobe Collectiont lehet venni. Én minden esetre az Indesign-t favorizálom a 2.5-ös változat óta...

egy jó tanács, ha dtp-zel akkor ne használj nemzeti windowzt, elég sok ismerösöm szopott/szopik vele ps irásnál vagy ha kollektet küldenek levilágitásra. Ez igaz a quark-ra és az Indesig-re is.

(#56) 747 válasza anaqer (#46) üzenetére


747
senior tag

''Nem értem, most akkor az a baj hogy még mindíg ott a progman, vagy az hogy nem fejlesztik...?''

vonatkoztass el a progmantol. parhuzamosan progman es explorer a windowsban olyan, mintha az Opel uj motort rakott volna az Astraba, DE a csomagtartoba azert odarakta volna a regit is, ''hatha kell meg''-alapon. aki ilyeneket csinal consumer cuccban, annak le kell vagni a kibaszott kezeit egy baltaval.

''(ti. azokról amiket vétek kidobni csak mert nem a hűdecsúcsklafa USB-n zabálja a processzoridőt.)''

printszerver celeszkozoket evek ota lehet kapni. JetDirect feltalalasa ota szamitogepen keresztuli nyomtatomegosztasert minimum fobeloves jar jobb helyeken.

''Meglátjuk, mondjuk ha a Longhorn is addig kell érjen mint az NT akkor tényleg nagy gebasz lesz a cégnél...''

szerintem mar most gaz van, ezert lenne nagy szukseg radikalis valtoztatasokra. ha a microsoft mar holnap elkezdene megvalositani azokat amiket leirtam, akkor sem biztos hogy nem lenne keso. de persze nem az en temetesem, csinalnak amit akarnak.

(#57) 747 válasza LukE (#47) üzenetére


747
senior tag

'''' iroda ami televan nem tízezres teszkós''megsem olyan szemkimelo az a nagy TFT?''

mint tudjuk, a hiba altalaban nem a hardverben van :D

''Alman nincs ezzel gond, mert egy DTP-s gep tulajat nem erdekli, hogy hogy beszelgethet valami gepen kivul levo HW-hez.''

bocs, kurvara nem DTPzem. RS232t viszont alman is hasznalok, egy USB atalakito segitsegevel, mert a Sun gepek firmware-jehez csak RS232n keresztul fersz hozza (illetve az ujabbakban mar TCP/IPn keresztul is).

''Persze lehet USB<->rs232 atalakitot hasznalni, csak minek? plussz penz, plussz hibalehetoseg.''

inkabb szopatod 1 felhasznalo kedveert a tobbi 99et? bravo. latod emiatt a mentalitas miatt van jelenleg a microsoft abban a szarban, ahol.

(#58) 747 válasza LukE (#48) üzenetére


747
senior tag

''arrol nem is beszelve, hogy tudtommal nem virtualis-soros portos csippes USB eszkozt csak USB eszkoz gyarto keszithet/arulhat hivatalosan, es eleg csunya nagy osszeg egy USB Vendor ID.''

USB atalakito esetben a Vendor ID-t a chipset gyartoja fizeti, tobbnyire a Prolific.

(#59) 747 válasza lapa (#49) üzenetére


747
senior tag

''ahogy látom a sok xp-től szenvedő ember között ''megvilágosultként'' mégis te vagy a legidegesebb...''

en kurvara nem vagyok ideges. csak tajekoztattam mindenkit a tenyeket illetoleg. ha nem hiszel nekem, olvasgass bele a slashdot forumaiba, oda nem keves insider irogat, aki az adott cegnel dolgozik. a longhorn project olyan szinten szarban van, hogy minden komponensre performance kuszob kerult, amelyik komponens ezt nyarig nem teljesiti (volt vmi deadline, julius asszem), az nem kerul bele az oprendszerbe.

''monnyuk tény, hogy otthon gyakorta akadnak a játékok xp alatt az erőforrás-zabáló komporty meg printerporty miatt, de elviselem és higgadtan tűrök.''

nekem viszont eleg volt 10 evig turni, es eleg volt. aki ennyi ido alatt ALAPVETO valtozasokat nem volt kepes veghezvinni, az menjen mar a kurva anyjaba!

''szerintem örülj, hogy olyan gép előtt ülhetsz, amit sokan (biztos én is) szívesen magukénak tudnának''

en elegedett vagyok a gepemmel, nem is errol van szo, hanem arrol, hogy sajnos a microsoft szarjaival sajnos en is szivok napi szinten, mert a kornyezetemben hasznaljak. :-/

''ne húzd fel magad olyan dolgokon, amikkel uccse kell foglalkoznod.''

te abszolut felreertettel valamit, en egy percig nem huztam fel magam.

(#60) 747 válasza csiga997 (#51) üzenetére


747
senior tag

''Ez az új windózhoz új hw is csak 1 mítosz, és ezt szerintem te is tudod, de azért gondolom jól esik hajtogatni mint ''tényt''...''

nekem viszont veled ellentetben minden longhorn beta megfordul a kezem kozt, microsoft partnernel dolgozom. ezert igen, TENYEKET hajtogatok.

(#61) 747 válasza csiga997 (#50) üzenetére


747
senior tag

''Erre mondod te, hogy ''optimalizálták''*. Én pedig azt mondom, hogy az előző kettőt elk#rták.''

akkor a microsoft ezek szerint egyre jobban elkurja a dolgait :D :D :D

(#62) 747 válasza csiga997 (#52) üzenetére


747
senior tag

''És ezzel igen hamar sikerülne is elérni a Mac 3%-os piaci részesedését....''

egy rendszer minoseget es stabilitasat miota merik piaci reszesedesben? vagy a marsszonda altal hasznalt VxWorks RTOSt hany ember hasznalja szerinted?

(#63) csiga997 válasza 747 (#62) üzenetére


csiga997
őstag

Csakhogy te feláldoznád a használhatóságot a stabilitás oltárán. Az operációs rendszer még nem minden, sőt, a kutyát nem érdekli az operációs rendszer, ha nem lehet rajta az alkalmazásokat futtatni. Szerinted mit mondana mondjuk GE, a Boeing, a Deutsche Bank vagy bármelyik másik nagyfelhasználó, miután installálta a teáltalad megálmodott specifikációk szerinti legújabb operációs rendszert az összes alkalmazott gépére, majd amikor azok a megszokott alkalmazásaikra kattintanak csak egy kis üzenetet kapnak, hogyaszongya: ''Sorry, your application requires outdated hardware and software environment which is no longer supported. Please revert back to the previous OS.''
Szerintem még a 3%-hoz is csodára lenne szükség... ;]

(#64) csiga997 válasza 747 (#60) üzenetére


csiga997
őstag

De most nem a Longhorn a lényeg, mivel te általánosságban azt mondtad, hogy minden eddigi MS OS-hez erősebb vasra volt/van/lesz szükség, hogy ''egyáltalán elinduljon'', ami nyilván nem igaz.

[Szerkesztve]

(#65) 747 válasza csiga997 (#63) üzenetére


747
senior tag

Deutsche Bank OS/2t hasznal a klienseken, es a vallalatiranyitasi rendszerek jellemzoen kurvara nem hardver- vagy platformfuggoek. masreszt pedig, a kutya nem kotelez senkit az upgradre-re. harmadreszt, gondolod hogy egy bank olyan szegeny, hogy ne telljen neki egy szaros 10 euros RS232-USB atalakitora, vagy custom windows verziora?

(#66) 747 válasza csiga997 (#64) üzenetére


747
senior tag

''De most nem a Longhorn a lényeg, mivel te általánosságban azt mondtad, hogy minden eddigi MS OS-hez erősebb vasra volt/van/lesz szükség, hogy ''egyáltalán elinduljon'', ami nyilván nem igaz.''

bizonyitekokat szeretnek latni erre vontakozolag, mutass specifikaciokat es benchmarkokat. en megtettem, rajtad a sor.

(#67) csiga997 válasza 747 (#66) üzenetére


csiga997
őstag

Egyet mondtam #51-ben, arról nem tehetek ha te szelektíven olvasol. :U

(#68) csiga997 válasza 747 (#65) üzenetére


csiga997
őstag

De te nem csak az RS232-ről beszéltél, hanem általában ami ma a wintel architektúrát jelenti annak a 90%-áról (Win32, activex, mfc, etc...)
Szerinted mennyibe kerülne az összes alkalmazást újraírni/portolni C#-re, mert a többi úgymond ''korszerűtlen'' dolog nem lenne támogatva??
Amúgy bizony hidd el, hogy pont a bankok a leggarasoskodóbbak, amikor ilyen ''10 eurós kiegészítőt mind a 60.000 munkaállomásra'' dologról van szó...

(#69) 747 válasza csiga997 (#67) üzenetére


747
senior tag

nem a te eredmenyeidre meg ''szerintem gyorsabb''-jellegu benyogesekre vagyok kivancsi, hanem SZAMOKRA ES GRAFIKONOKRA, fuggetlen forrasbol. los!

(#70) 747 válasza csiga997 (#68) üzenetére


747
senior tag

ujra feltennek 2 kerdest:

1) ki kenyszerit ra hogy upgradelj? MINEK upgradelni egyaltalan, ha frankon mukodik a ceges rendszered?
2) szerinted mi az a kliensoldali alkalmazas, amit 4 ev alatt nem lehet portalni? amugy meg nem tudom megsugta-e neked mar valaki, hogy a .NET framework fuggvenyeit C++szal is lehet hasznalni.

(#71) csiga997 válasza 747 (#69) üzenetére


csiga997
őstag

Figyi! Te azt mondtad (idézem) ''el sem indul''. Ehhez nem kell független forrás, hogy megcáfoljam, mivel - például - nekem elindul. Milyen benchmarkokat szeretnél látni? Hogy hány perc alatt játszik le egy egyórás filmet PII-n az XP?
Másrészt nem értem, hogy én miért ne lennék független? Rajta vagyok a microsoft fizetési listán, vagy mi? Tök kár, hogy ezt tőled hallanám először...

(#72) 747 válasza csiga997 (#71) üzenetére


747
senior tag

SiSoft Sandra benchmarkokat szeretnek latni, ehhez hasonlot:

[kép]

azt, hogy ''elindul'', leszarom, PearPCn is elindul az OSX, csak kell neki negyed ora, meg 3-4 ora az installaciohoz, ugyhogy ne rohogtess ilyenekkel (sot, a longhorn beta is fut az 1 gigas athlonomon, csak epp kell neki 10-15 masodperc mire megnyilik egy explorer ablak).

(#73) csiga997 válasza 747 (#70) üzenetére


csiga997
őstag

1) Pl. az, hogy ha az új platformon futó dolgok nem futnak a régin és vice versa. Ez elég erős kényszer a váltásra, ha egy vállalat versenyképes akar maradni. Ha 1 új alkalmazás megköveteli az új oprendszert és emiatt portolni kell a másik 99 régit akkor az nem fejlődés, hanem katasztrófa. És nem is csak a portolás, de mondjuk a kereskedelmi szoftverekből mind megvenni a ''Designed for NewGen OS'' változatot se lenne két fillér. Persze, a szoftvergyártóknak ez lenne maga a kánaán, legalábbis addig, amíg az alternatív megoldások rendelkezésre nem állnak..
2) Ami nincs elromolva azt nem kell megjavítani! Csak just-for-fun senki nem fog valamit portolni egy másik platformra, csak mert az új úgymond ''korszerű'' a másik meg úgymond ''korszerűtlen''. Egyelőre pedig az általad felvázolt ''megoldás'' csak annyiban ''korszerűbb'', hogy egy csomó dolog hiányzik benne ami eddig megvolt, de hol lenne a többlet??

(#74) lapa válasza 747 (#59) üzenetére


lapa
veterán

bocs lehet, hogy tényleg félreértettelek. talán ha megfontoltabban használnád a ''kurvára'', ''kibaszott kezeit egy baltával'', ''minimum főbelövés jár'', ''leszarom'', ''szopatni'', ''menjen a kurva anyjába'' és hasonló kifejezéseket nem értenélek félre. de ahogy mondják születni kell.

(#75) lapa válasza csiga997 (#73) üzenetére


lapa
veterán

jól mondod. valahol olvastam, állítólag ezt hívják ''közgazdaságtan''-nak. lehet, hogy érdemes lenne rákeresni a googlén vagy nemtom...

(#76) lapa válasza 747 (#62) üzenetére


lapa
veterán

itt már végleg elakadtam. most akkor legyen csak 2 db jól megcsinált windows összesen és lőjük fel a marsra? nem értem ám hogyan jön össze ez az eddig elhangzottakkal. vagy arra gondolsz, hogy a marson pl. 100%-os a vxworks részesedése, nem is 3%, mint a mac-nek a földön? :F

(#77) 747


747
senior tag

elismetlem meg egyszer, ha nem ertettel volna meg:

SiSoft Sandra benchmarkokat szeretnek latni grafikus osszehasonlito formaban Win95rol, Win98rol, Win2000rol es WinXProl, UGYANAZON a (lehetoleg 2-3 eves) hardveren.

eins, zwei, los!

(#78) csiga997 válasza 747 (#77) üzenetére


csiga997
őstag

OK, rajta vagyok. Rögtön, ahogy belinkelted, hogy a világban minden tizedik eladott gép macintosh, megkapod :DDD :DDD
Amúgy az én PII-m kb 30s alatt bebootol és ebben benne van a POST is. Szal, ezek a ''negyed óráig tart'' meg ''el sem indul'' meg hasonló benyögések eléggé valóságtól elrugaszkodottak...

(#79) PaladiN


PaladiN
aktív tag

Nem ertem azokat akik vedeni probaljak az egyik platformot a masik elleneben. :( En hasznaltam pc-t is es mac-et is. Nekem nem tunt fel hogy barmien oldalrol is jelentos kulonbseg lett volna a ketto kozott. Arban hasonlo a mac egy neves pc gyartoval, stabilitasban szinten nem veltem felfedezni kulonbseget. (legfeljebb nem kek halallal szallt el, bar az is igaz hogy nekem a linux meg kimaradt) Gyorsasagban szinten azt lehet mondani hogy nincsenek jelentos elteresek (hacsak valaki nem pont arra a 10%-ra feni a fogat). A kulonbsegek inkabb szubjektiv alapuak lehetnek, semmint objektivek.
A mac-ben pl tetszett hogy nem kell feltetlenul installalni a programokat, mivel masolni is lehet oket, bar ezt a pc-nel is meg lehet csinalni, meg ha egy kis hozzaertes is szuksegeltetik hozza. Viszont a mac nagy hatranya hogy nemnagyon lehet hozzanyulni a beallitasokhoz, ill. egyszerubb ujra felrakni azt a bizonyos progit. A pc-t legalabb lehet egy kicsit piszkalni. Stb-stb.

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

(#80) anaqer válasza 747 (#77) üzenetére


anaqer
veterán

Herr Obersturmführer, azért Sandra nehogymá' azt mérje hogy az OS mennyire gyors... még egy PCMark esetleg, de Sandra...? :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#81) biker válasza csiga997 (#78) üzenetére


biker
nagyúr

mit bootol be 30sec alatt???

céges compaq deskpro, 733mhz, 256rammal, alig 5perc alatt el is indul, win98, novell, groupwise, mcaffe :)

jah, meg scsi cdrom :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#82) 747 válasza anaqer (#80) üzenetére


747
senior tag

nekem oly mindegy, mivel meritek, en az eredmenyt akarom latni.

(#83) 747 válasza biker (#81) üzenetére


747
senior tag

''mit bootol be 30sec alatt?''

az agya, az, de az is csak a masodik kave utan.

(#84) biker válasza 747 (#83) üzenetére


biker
nagyúr

az említett deskpro gépen a cmos éledése, a memcheck, és a scsi éledése több mint 30sec :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#85) csiga997 válasza biker (#81) üzenetére


csiga997
őstag

Lemértem most külön a ti kedvetekért. A bekapcsolás után 9.27mp a POST, 41.26mp után jelenik meg a bejelentkező képernyő, és 1:01.68 után jön be a desktop úgy, hogy közben még a jelszót is be kellett írnom. Windows XP-vel mindez. (Stopperrel mértem, úgyhogy ebben az én reakcióidőm is benne van..;))
Compaq Deskpro ez is, EN Series 6450 SFF
PII 450 +256M.

(#86) biker válasza csiga997 (#85) üzenetére


biker
nagyúr

hát, alig több mint 2x annyi :)
de nem rossz...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#87) csiga997 válasza biker (#86) üzenetére


csiga997
őstag

Ennyire ''tudományosan'' még soha nem kezeltem ezt a kérdést, ezért is írtam oda, hogy kb. :) Amúgy én boot alatt az bejelentkező képernyőt értettem, de ez persze megint csak nézőpont kérdése már..

(#88) taltos válasza csiga997 (#87) üzenetére


taltos
senior tag

De azért ilyen formátumban írtad:
''1:01.68''
lol :)

(#89) emvy


emvy
nagyúr

'' alkalmazasokat holnaptol kizarolag C#-ban lehetne fejleszteni, a .NET framework hasznalataval''


Te, sejted, hogy ez kb. milyen hardverkövetelményekkel járna? Miért is csúszik (többek között) a Longhorn annyi ideje? Mekkora hardverigénye lenne mondjuk egy komoly 3D-s alkalmazásnak?
Szal nagyon jól hangzanak ezek az elvek, de hidd el, hogy szükség van arra a C-re, meg a C++-ra, nem azért használják őket, mert nincs kényelmesebb, tisztább(nak kinéző )nyelv...

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.