Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Bár már sokan túl vagytok az idézett cikkeken, azért feldobom a témát. Ahogy Stohhhhlbuci mondaná: HIHHHHHHHETETLEN!

(persze csak annak, aki nem olvasta cikkünket és híreinket a témáról :D)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2) freya


freya
aktív tag

Vegignezve a cikkeket, ez igen csak keves :DD

(#3) GeorgeTerror


GeorgeTerror
senior tag

Ati kártya kiforrott driverek?
Vagyis jobb driverek, mint az fx-hez vagy jó driverek általánosan?

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#4) GeorgeTerror válasza freya (#2) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Így van Le az árakkal :)

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#5) freya


freya
aktív tag

Ja, erdemes ''meghallgatni'' a kartyakat Anandtech-en! Elkepeszto hova jutottunk...

(#6) iguana


iguana
őstag

A két kártya 1más mellet nagyon tanulságos :)) ...vagy kiábrándító? vagy nevetséges? vmi nagyon nem stimmel. Riva128 óta csak és kizárólag Nvidia kártyáim voltak.

Ahogy a cikk végén is olvashattuk, én tényleg megvárom azt az ATI-t...és lehet hogy megtörténik nálam a ''cég váltás'' :O

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#7) Satan-Claus


Satan-Claus
senior tag

Én spec. tapsikoltam volna örömömben, ha az FX csúnyán letolja a 9700-at. Viszont így mi oka lenne az ATI-nak az árcsökkentésre? Semmi, hacsak az nem, hogy dagadtra kereste magát az R300-zal...

Nem lesz ez így jó. :(

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#8) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Meglepő módon a Tomshardware-en sokkal jobban teljesített az nVidia... mondjuk az a site már régen nem a hitelesség mintaképe :P.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9) Parci válasza Satan-Claus (#7) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Szerinted miért debütál 399 dolláron ez a cucc, 10-12 rétegű NYÁK-kal, DDR-II RAM-mal (nem is akármilyennel), ilyen hűtéssel? Tuti, hogy közel veszteségesen adják. Baromi durva árháború lesz, figyeld csak meg!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#10) Hold


Hold
őstag

Érdemes várni kicsit ? Az FX lenyomja idővel az árakat ?

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#11)



senior tag

Kir!

Neszesemmi fogdmegjól! :D

(#12) GeorgeTerror válasza Hold (#10) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Várni mindig érdemes...

Parci: Na igen Tomék :(

Nagy pácban lesz (persze csak az eddigi hejzetéhez képest) az NVidia, abban az esetben, ha az ATi kártyájánál (r9.7k) tényleg csak ennyivel jobb az FX és ennek megjelenése utánra tervezik a 350-est...

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#13) Satan-Claus válasza Parci (#9) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Az ATI megteheti, hogy a felső kategória árát mérsékli (ami rajtunk mezei júzereken sajna nem sokat segít), de teheti ugyanezt az NVidia is?

Sőt szvsz az ATI-nak igazán nincs is szüksége az árai mérséklésére, mivel így begyűjthet egy hatalmas markting pirospontot, és azt mondhatja: ''Ugye, ugye. A mi kártyánk amellett, hogy olcsóbb, gyak. azonos teljesítményre képes, és nem néz úgy ki mint a Millenium Falcon.'' :)

OFF

Szvsz a következő vid.kártya mod az lehetne, hogy kis Han Solo-kat, és Chewbacca-kat festhetünk az FX hűtönkbe. :DDD

ON

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#14) freya


freya
aktív tag

Azert a nagy rohanasban megvarnam az elso DirectX 9-es jatekot, hogy az hogy szerepel :) Vegulis, ezek a kartyak legalabb 2 ev elonyben vannak a jatekfejlesztokkel szemben! De minek?

(#15) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Ha egy porzsákot illesztesz az levegőkimenethez*, akkor a porszívózásról is le van a gond, ez a cucc szűri a helység levegőjét.

*: GefFX5800ultra: két monitor kimenet, TV kimenet, levegő be- és kimenet. :D

(#16) JulWCZar válasza Satan-Claus (#13) üzenetére


JulWCZar
senior tag

ATI jön majd a Deathstar coolinggal az R500nál. :)

(#17) Satan-Claus válasza JulWCZar (#16) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Az Nvidia-nak pedig az lesz a legnagyobb gondja, hogy hogyan szolgálja ki az NV50-et árammal, és csak ipari 380V-ról fog üzemelni. :DDD

OFF
piros_pont, millennium...:(
ON

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#18) beeboy


beeboy
addikt

Baromság az egész. A pénz egy jó procira kell költeni.
Kíváncsiságból betettem az otthoni Ti4200 kártyámat a munkahelyi gépembe, és 7500 3d2001 pont helyett csinált 11500 pontot. Amire ez nem elég az nem is kell! Most én is arra várok, hogy essenek az új proci árak aztán ennyi!

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#19) Adi


Adi
senior tag

Hurrá!

A P4/Athlon elektromos kályha mellé most már elektromos hajszárító is kerülhet a modern komputerbe! :)

ldm start-reconf primary

(#20) Hold válasza beeboy (#18) üzenetére


Hold
őstag

Azt ne felejtsd el hogy mindig van valaki aki vesz újabb és jobb kártyát.. különben Parci miről írna ? és mi most hol lennénk ? :DD :DD :DD

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#21) Turmoil válasza Satan-Claus (#13) üzenetére


Turmoil
senior tag

''és nem néz úgy ki mint a Millenium Falcon.''

Pedig nekem pont az tetszene benne:)) Csak az:)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#22) GeorgeTerror válasza Turmoil (#21) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Látom a következő hírt: Csendes hűtés az FX-ekre, csak 200 euro :)

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#23) Adi válasza Hold (#20) üzenetére


Adi
senior tag

Pont ez a bajuk mostanság a hardware-gyártóknak, hogy egyre kevesebben vesznek új cuccokat. Akinek csak hálón böngészni, levelezni, otthoni és kis irodai dolgokra kell a gépe, az már egy P2/P3-assal is meg tudja csinálni bőven és annyira nem hülye, hogy fölöslegesen költsön. Mint én is. :)

ldm start-reconf primary

(#24) BeePee_3 válasza iguana (#6) üzenetére


BeePee_3
csendes tag

Némi túlzással azt mondhatnám: a Geforce FX teljes csőd.

Ahhoz képest, hogy a nagyarcú nvidiások azt mondták, hogy tönkreveri majd a Radeont ez az új kártya, sehol sincsenek a nagy eredmények.
Ezért kellett ennyi titkolódzni ?

Há magyarok vagyunk, nem ? - Király Liba ''sztár-ócska''

(#25) Hold válasza Adi (#23) üzenetére


Hold
őstag

Igazad van.. én is csak most jutok el a GF 4 4200 ig

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#26) Tiltus


Tiltus
tag

Ezt az NVIDI finoman szólva eltaktikázta. Leghagyobb bánatomra , és ezen még a driver javítások sem fognak sokat segíteni!!!:)
2) Villámgyorsan ki kell jönnie egy új kártyával!!!!!

Az élet része a szenvedés, tehát mindenki mazoista aki élvezi az életet!!!

(#27) Elrood


Elrood
őstag

Na amit egy másik témában írtam, de idevágnak:
[L]http://www.tomshardware.com/graphic/20030127/index.html[/L]
Itt is vannak érdekes dolgok:)

Pl.:
Tömeg
''Through its large cooler, the card weighs in at 610 grams/1.32 lbs - that's about three times the weight of a GeForce4 Ti4800 or a Radeon 9700 PRO (approx. 200 grams/0.49 lbs).''
Hőmérséklet
''...the card reached over 68° Celsius/ 154.4 Farenheit. In a closed PC case, the temperature should increase even more.
Fogyasztás
''The FX consummates up to 75 watts! The Radeon 9700 Pro has 54 watts.''

Érdekes:DD

(Bocs, hogy más site-t idéztem)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#28) Il Padrone


Il Padrone
senior tag

Vegigutottam az anandtech cikket.
Ha jol olvastam, leveheti a frekvenciat menet kozben ha tulmelegszik, hogy vedje magat. Ez tetszene nekem. :DDD

Il Padrone

(#29) Il Padrone


Il Padrone
senior tag

Kivancsi lennek mennyi az FX onkoltsege. :D

Il Padrone

(#30) MELKOR


MELKOR
tag

Azért gáz hogy két DirectX9-es kártya teljesítményét egy ősrégi DirectX6 (7) játékkal mérik mint a Q3A...

Power of the Might

(#31) badbrother válasza Adi (#19) üzenetére


badbrother
aktív tag

Eddig én is csak röhögtem, de mióta jobbára csak a civ3-mal tudok játszani kicsit meguntam a matroxomat. Márpedig én szeretek 20 percekre kikapcsolódni a programozás meló közben, mer az olyan jó :))

(#32) Elrood válasza MELKOR (#30) üzenetére


Elrood
őstag

Ja, ezért várom a 3dmark2003-t. Kiváncsi vagyok, hogy ez a két DX9-s kártya mit produkál DX9-ben.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#33) utax


utax
aktív tag

naja, a 3dfx-nek is volt egy korszaka, amikor már csak extenzíven, több GPU-val tudta gyorsítani a kártyáit ... úgy látszik, ezt sikerült megszereznie tőle az nvidiának: ha nem sikerül a technológián javítani, emeljük az órajelet !
azért az új detonatort még megvárnám ... de ez a süvítés kiábrándító

Use the force, Dude !

(#34) utax válasza Elrood (#32) üzenetére


utax
aktív tag

azért a counter strike játékosok kedvenc választása biztos a gef fx lesz, ergo az a legjobb kártya :DDD

Use the force, Dude !

(#35) Den válasza Il Padrone (#28) üzenetére


Den
veterán

Hehe, a játékokhoz meg kiadnak fx patch-et hogy a játék tudja menet közben változtatni a felbontást és a részletezettséget, hogy akkor is tudj játszani ha az fx épp lassít :)

www.simson4t.hu

(#36) hairless válasza MELKOR (#30) üzenetére


hairless
csendes tag

Azért gáz hogy két DirectX9-es kártya teljesítményét egy ősrégi DirectX6 (7) játékkal mérik mint a Q3A...

Hmm...
En ugy tudtam, hogy a Quake3 az OpenGL-es. :)

(Bocs, nem tudtam kihagyni)

(#37) emvy


emvy
nagyúr

Azt azért kalkuláljátok, hogy messze jobban programozható a pipelineja, és ez a jövőben a képminőségen és a sebességen is dobhat.

while (!sleep) sheep++;

(#38) utax válasza hairless (#36) üzenetére


utax
aktív tag

és az nvidia q3a-ra optimalizál :)
(és 3dmark2001-re)

Use the force, Dude !

(#39) Petya


Petya
tag

Hát ez katasztrófa. Mekkorákat kamuzott az nVidia. 4:1 színtömörítéssel 4x FSAA veszteség nélkül.... ja fejsze :)) Az anizója egy kalap ***r az ati-hoz képest. Eddig kivártam de már tudom hol van a minőségi jövő. Azt hiszem eljött a váltás ideje!

GF4:
- tuningolni nem lehet,
- gagyi Anizo,
- gagyi FSAA illetve óriási teljesítményeséses megoldás,
- béna teljesítmény,
- 77dB,
- 350W táp

Furcsa hogy a 128bites színmélységre tesztet nem láttam, de még csak anandékat néztem meg. Most megsasolom mit kamuznak tom-ék! :)

(#40) Petya válasza Petya (#39) üzenetére


Petya
tag

GF4=GF FX :t

(#41) Tiggr válasza Adi (#23) üzenetére


Tiggr
tag

Hehe! Szerintem alapítsunk egy céget és írjunk játékprogikat! A hardvergyártók szponzorálnak minket, hogy a korszerű gépeken is lassan futó szoftvereket fejlesszünk. Az első játék lehetne mondjuk a klasszikus 3D Tetris felújítása ilyen-amolyan 16x filteringgel, hogy nehogy ricás legyen a kockák széle, melyek persze teljesen élethűnek látszó dudorodós ízes-szagos textúrákkal lennének borítva. Mindehhez lenne benne egy üres utasítást 100 milliószor végrehajtó sebességbeállító modul... Na, miccótok, még ötlet se kell ide! :))

(#42) Hold


Hold
őstag

én azért nem dobnám el magamtól az FX-et :)
egyenlőre maradok a GF 4 4200nál :)

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#43) freya válasza Tiggr (#41) üzenetére


freya
aktív tag

Erre mar regen rajottek a jatekgyartok :)
Minel tobb progit irnak, annal tobbet adnak el, annal kevesbe optimalizalnak, annal jobb gep kell hozza, annal tobb penz kerul hozzajuk es a hwgyartokhoz... :) Es igy mindenki happy. Minderre jon a szokasos arverseny, es azt mondjuk gyorsan fejlodnek a PC-k, noha 1-2 jatekot ha normalisan optimalizalnanak, Geforce 2-vel es P3-al is teljesen jatszhatoak lennenek...

(#44) Hold válasza freya (#43) üzenetére


Hold
őstag

ez egy ördögi kör

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#45) Il Padrone válasza Den (#35) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Ja,
ez olyan, mint amikor az ATI kiadott olyan drivert a rage-hez, ami ha quaket szagolt, akkor csokkentett mindent, mait tudott, merthat ugy 50xxFps az jooo!

Az Nvidia azert jobb, mert ha menetkozben leesik a hutoborda, megall a venti, az meg nem vonja maga utan a proci leegeset (ld mellekelt video.avi).
Ugyanis azt nehezen veszi eszre az ember, ha egy ilyen csondes huto ventije nem forog tobbet.
Pistikenek meg hackelt biossal megy huto nelkul, es 1400 Mhz-es rammal.

Udv

Il Padrone

(#46) Hold


Hold
őstag

érdekes módon a 9700 Pro ára már most 25 %ot esett
amikor megláttam

Az élet sírással kezdődik és azzal is ér véget, de közte kötelező mosolyogni !!!

(#47) Il Padrone válasza freya (#43) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Ezt mar elmondtuk a haverokkal, amikor meg 286-sunk volt.
Azota mennyit valtozott a vilag.
:DDD

Il Padrone

(#48) Egon


Egon
nagyúr

Hát elég csúnya eredmények, az biztos... Kíváncsi vagyok, hogy a driverekkel mit fognak tudni javítani a teljesítményen... Rá fog férni a cuccra, az biztos...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#49) Den válasza Tiggr (#41) üzenetére


Den
veterán

100 millió üres utasítás az olyan amatőr... inkább a teljesen sík oldalú kockákat rakjuk össze 1,5 millió poligonból, és minden poligonra feszítsünk 2 teljesen egyszínű 1024x1024-es textúrát :)

www.simson4t.hu

(#50) Agyzuzo válasza utax (#34) üzenetére


Agyzuzo
addikt

''azért a counter strike játékosok kedvenc választása biztos a gef fx lesz''

Na ez nem igaz. :P

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.