Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Boltokban az Athlon 64 3000+ (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Elobb kaphato, mint bejelntik akkor ez mi....mert, hogy nem paper-ware az tuti...




hobizoli

több drón kell ;P

(#2) Egon válasza hobizoli (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Dehogynem... Csak nem az AMD, hanem a bolt részéről...;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3) Den válasza hobizoli (#1) üzenetére


Den
veterán

hardware :)

www.simson4t.hu

(#4) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Ha ez igaz, akkor megvan a next procim :)
Simán átváltok erre bakker :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) Fawkes


Fawkes
őstag

Hol van ez az Online bolt? :)
Hát ha ez igaz akkor megvan az új procim:)

(#6) Erasmus válasza Fawkes (#5) üzenetére


Erasmus
őstag

[L]http://www2.dealtime.com/dt-app/SE/KW-ADA3000BOX/FD-0/linkin_id-3033365/NS-1/GS.html[/L]
[L]http://www.axiontech.com/prdt.php?src=PW&item=58003[/L]

üdv,

(#7) Fawkes válasza Fawkes (#5) üzenetére


Fawkes
őstag

Upsz előző hozzászólásom nagyon hasonlít fLeSs-ére így most jön a version 2:))
Hát ha ez igaz megvan milyen procit veszek legközelebb...

Csal hogy ne hasonlítsanak ennyire mert a végén még beleköt valaki:)

(#8) Fawkes válasza Erasmus (#6) üzenetére


Fawkes
őstag

Köszi a linket de még ha akarnám akkorse tudnám megvenni :)]

(#9) HiperG válasza fLeSs (#4) üzenetére


HiperG
addikt

hát ha kijön 3400+ (márpedig nemsoká kijön) akkor méglejebb megy az ára

(#10) HiperG válasza Egon (#2) üzenetére


HiperG
addikt

Hát elég ritkán vagy itt, deha egyszer itt vagy mindig betévedsz szapulni az AMD-t...

(#11) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Az az 58K nem tűnik olyan vészesnek, mehet az még lejjebb is, és akkor akár ráfizetés nélkül is megúsznám a cserét. Kérdés, hogy mikor lesz MO.-on ilyen proci? :(

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#12) HiperG válasza fLeSs (#11) üzenetére


HiperG
addikt

Amikor megrendeled az online bótban és ideszálítják ;]

(#13) HiperG


HiperG
addikt

Alaplapnak ofkorz Abit KV8-MAX3 illik :)

(#14) fLeSs válasza HiperG (#13) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Inkább a Chaintech ZNF-re szavazok. ;]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) Deathcourier


Deathcourier
aktív tag

Hát nem tudom, az Athlon 64 és FX tesztben novemberi nagyon jól sikerül cikk jó dolgokat írt.Lehet nem kell itt Barton procit venni, inkább megvárom a 3000+ vagy 3200+ Athlon 64et! :) Ha csak nem jön ki, egy amolyan szorzólock nélküli csúcsonjáratos proci! :D

Asus A7V8X 1009 BIOS , AMD Athlon XP 2000+ ™ , h2Twin , 256MB PC2700 (333Mhz) , AsusV9280 Ti4200 128MB 8x AGP (275/600) ,Samsung 80GB + Seagate 8.6GB, 17'' Samsung SM 753S

(#16) kvazar


kvazar
tag

varázskompban, operton és 64 is van listájuk szerint. ezek közül tessék választani csókolom:
AMD Opteron 140 1.4GHz (1 WAY SERVER) 45 920 57 400ft
AMD Opteron 142 1.6GHz (1 WAY SERVER) 55 920 69 900ft
AMD Opteron 144 1.8GHz (1 WAY SERVER) 69 920 87 400ft
AMD Opteron 146 2.0GHz (1 WAY SERVER) 101 920 127 400ft
AMD Opteron 240 1.4GHz (2 WAY SERVER) 48 920 61 150ft
AMD Opteron 242 1.6GHz (2 WAY SERVER) 74 920 93 650ft
AMD Opteron 244 1.8GHz (2 WAY SERVER) 105 920 132 400ft
AMD Opteron 246 2.0GHz (2 WAY SERVER) 179 920 224 900ft
AMD Opteron 840 1.4GHz (8 WAY SERVER) 163 920 204 900ft
AMD Opteron 842 1.6GHz (8 WAY SERVER) 217 920 272 400ft
AMD Opteron 844 1.8GHz (8 WAY SERVER) 283 920 354 900ft
AMD Athlon-64 3200+ 91 800 114 750 ft
AMD Athlon-64 3200+ BOX 103 360 129 200ft
AMD Athlon-64 FX-51 178 880 223 600ft
AMD Athlon-64 FX-51 BOX 185 800 232 250ft

Eladó hardverek,kellékek: http://prohardver.hu/apro/kvazar_bazarja/friss.html

(#17) anulu


anulu
félisten

Ha ez igaz, és pl Németországban, vagy Angliában kapható, akkor hozatok KV8-Max + A64 3000+ kombót nagybátyámmal! :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#18) HiperG válasza fLeSs (#14) üzenetére


HiperG
addikt

Te bajod :t

(#19) Deathcourier


Deathcourier
aktív tag

SZerintetek mikor tudunk hozzájutni egy Athlon processzorhoz?64? 64 FX?Mert én akkor bese ruházok Bartonra, inkább megvárom hátha megtudom majd venni,jövőre valamikor!

Asus A7V8X 1009 BIOS , AMD Athlon XP 2000+ ™ , h2Twin , 256MB PC2700 (333Mhz) , AsusV9280 Ti4200 128MB 8x AGP (275/600) ,Samsung 80GB + Seagate 8.6GB, 17'' Samsung SM 753S

(#20) L3zl13 válasza kvazar (#16) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hadd jegyezzem meg csak így lapszélen, hogy 120+FA az MSI K8T + A64 3200+ kombó a CHS-ben. Hónapok óta folyamatosan kapható.

Aki hülye, haljon meg!

(#21) anulu válasza L3zl13 (#20) üzenetére


anulu
félisten

Részemről tudom, de csak akkor érdekelne, ha KV8-MAX-al jönne. MSI cucc nem érdekel, úgyh kombóban csak Abittal, vagy inkább külön...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#22) L3zl13 válasza anulu (#21) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Engem ez is érdekelne, ha volna annyi pénzem... :))

Aki hülye, haljon meg!

(#23) anulu válasza L3zl13 (#22) üzenetére


anulu
félisten

Inkább megvárom, hogy legyen akár 10e-rel többem, de én MSI-t nem vagyok hajlandó berakni a gépembe. Semmelyik terméküket. Nem flame, egyéni vélemény.

Amúgy örülnék, ha ez a 3000+ tényleg bejönne, mert ~60e-ért nagyon baráti az ára, mondjuk KV8-al lenne ~110e br, és még ennél is többe kerül a ''sima'' 3200+...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#24) tildy válasza fLeSs (#14) üzenetére


tildy
nagyúr

fless, igaz a hír miszerint nemsokára erről a lapról is olvashatunk egy cikketekben?Már alig várom...
Egyébként újabb szavazat a Ct ZNF mellett.:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) fLeSs válasza tildy (#24) üzenetére


fLeSs
nagyúr

sok másikkal egyetemben :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#26) Parci válasza kvazar (#16) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Ott a pont 144-es Opteront kell venni. Aki akarja, hívhatja Athlon 64 FX 3000+ -nak :). Kétcsatornás RAM, ASUS SK8N alá, oszt lehet pörgetni (- RAM :P).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#27) HiperG válasza Parci (#26) üzenetére


HiperG
addikt

Alaplapnak inkább SK8V... :C
A 2deszka kb 1 árba van 60k körül ami nem kevés..

(#28) HiperG


HiperG
addikt

Nemtudom miért ajángatják annyira az nForce 3-mat, mikor:
-HyperTransport sávszélessége mindössze 56%-a a VIA KT880nak
-nincs benne natív SATA
-bugos
-pletykák szerint xarabb IDE vezérlő ebben nem foglalok állást
-gyengébb driverek

(#29) fLeSs válasza HiperG (#28) üzenetére


fLeSs
nagyúr

''-HyperTransport sávszélessége mindössze 56%-a a VIA KT880nak''

K8T800-ra gondoltál nem?
teljesítményben kb. 1%-kal lassabb, mint a VIA

''-nincs benne natív SATA''

nem mindenkinek van rá szüksége

''-bugos''

bővebben? de ezt asszem egyszer már megbeszéltük...

''-pletykák szerint xarabb IDE vezérlő ebben nem foglalok állást''

jól teszed...

''-gyengébb driverek''

minek a drivere mihez képest?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#30) fLeSs válasza HiperG (#28) üzenetére


fLeSs
nagyúr

és megfordítva a kérdést nemtudom miért ajángatod mindenkinek annyira a K8T800-at, mikor: semmivel sem gyorsabb az nforce3-nál, nincs benne fix agp/pci. aki szeret tuningolni, annak már ez nem mind1.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#31) tildy válasza fLeSs (#25) üzenetére


tildy
nagyúr

Remélem nem sokat kell rá várni:)Jajajajj tűkön ülök.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32) HiperG válasza fLeSs (#29) üzenetére


HiperG
addikt

Ja K8T800 ra gondotlam sorry. Sima A64-nél nem láccik meg hogy lófasz a HyperTransport sebeesség, de FX-nél igen...

Én plö tuti SATA vinyót vennék ha lenne natív SATA-m... már csak a szép kábel kedvéért is...

A driverekről annyit hogy egy remekül működő Windows konfigom baszódodt el egy nforce drivernek köszönhetően most szarakodás után végre jól működik, de a VIA driverekre inkább bíznám az életem.

(#33) HiperG válasza fLeSs (#30) üzenetére


HiperG
addikt

Előző hozzászólsban írtad az 1%-ot... namost mér mondana le a júzer az 1%-ról meg a többi előnyről? Én plö A64-et nem nagyon huzogatnék főleg hogy mindere elég a teljesítménye szal...

(#34) kvazar


kvazar
tag

mindenre elég? meddig? :)) ezt mondtuk a elöbb a duronról t-bredre majd bartonra váltásunkor is.... :(((

Eladó hardverek,kellékek: http://prohardver.hu/apro/kvazar_bazarja/friss.html

(#35) kvazar


kvazar
tag

barton ma már nem elég? akkor miért várjuk annyira a 64et? :0

Eladó hardverek,kellékek: http://prohardver.hu/apro/kvazar_bazarja/friss.html

(#36) HiperG


HiperG
addikt

Őszintén szólva egy 2500+ Bartonnal tuning nélkül is lazán játszhatók a legújabb játékok... pláne hogy ez inkább VGA függő ptt meg kényesztet minket az ATi

Épp ezért mondtam, hogy tök fölösleges húzni... Nálam a tuning abból áll, hogy lekapom a gép oldalát és az asztali ventillátor besígétésvel 5 percre feljebb húzom az órajelet némi feszemeléssel lenyomok néhány bencsmárkot aztán megyek vissza a jól bevált 11x166mhz -es órajelre... hiszen minden játék minden program amit használok kényelmesen elzötyög...

(#37) fLeSs válasza HiperG (#32) üzenetére


fLeSs
nagyúr

''Ja K8T800 ra gondotlam sorry. Sima A64-nél nem láccik meg hogy lófasz a HyperTransport sebeesség, de FX-nél igen...''

nemtom, hogy mitől látszódna jobban az FX-nél. esetleg meg tudod indokolni?

''Én plö tuti SATA vinyót vennék ha lenne natív SATA-m... már csak a szép kábel kedvéért is...''

hát igen, ez te vagy. nem csak te vagy a világon :)

''A driverekről annyit hogy egy remekül működő Windows konfigom baszódodt el egy nforce drivernek köszönhetően most szarakodás után végre jól működik, de a VIA driverekre inkább bíznám az életem.''

Hát vmilyen szinten az installáláshoz/konfiguráláshoz is érteni kell, nemhiába élnek meg belőle sokan. Te ne menj el olyan helyre melózni, ahol ez a feladat :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#38) fLeSs válasza HiperG (#33) üzenetére


fLeSs
nagyúr

1% különbséget sehol nem fox észrevenni, viszont nem mind1, hogy a procidat 2000 MHz-en vagy 2400 MHz-en tudod úgy járatni, hogy a PCI órajelének az egekbe szökése miatt a winchestered kinyiffan vagy nem...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#39) Cathfaern válasza HiperG (#33) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Bocs, de elég nagy pongyolaság olyat mondani, hogy bárminek is mindenre elég lenne a teljesítménye :D

(#40) HiperG válasza fLeSs (#37) üzenetére


HiperG
addikt

Azért mert dual channel DDR és ugye az 6,4 GB/s és ugye nemtesz jót ha a feldolgozott adatfolyamot egy 3,6 GB/s -en kéne áttuszkolni

Megindokolhatnád miért kéne inkább PATA vinyót használni ha az újabb technológia is rendelkezésre áll?

Mélyen megsértettél ezel.... lehülyéztél mikor csak annyit csináltam hogy felpakoltam a 3.13as nforce drivert és legkzelebbi újraindítás alkalmával egy végtelen ciklussal kelett szembesülnöm...
Á igen az IDE SW driver volt a bűnös ami a Maxtor vinyóval nem bootolt az új Samsungal igen szal azóta jó....
Mindenestre ezzel aláásta a bizalmamat.
Tudod én világ életemben jól tudtam konfigolni én rakom össze illetve konfigolom be a környék és a haverok gépeit... erre lehülyézel hát köszönöm

(#41) HiperG válasza Cathfaern (#39) üzenetére


HiperG
addikt

Amire nekem kell és kelleni fog (egy d3 meg egy hl2 simán fog futni rajta meg gondolom a 2005ben megjelenő játékokkal új VGA-val is AKÁR megálhatja a helyét)

(#42) HiperG válasza fLeSs (#38) üzenetére


HiperG
addikt

Mint mondom én nem vagyok extrém overclocker... én inkább gyors, csendes megbízható gépek híve vagyok

(#43) fLeSs válasza HiperG (#40) üzenetére


fLeSs
nagyúr

azért leállhatnál, legyen már eszed.
nem hülyéztelek le sehol, és ha nem tűnt volna fel, ott a smiley.
1ébként elárulod, hogy a 3,6 GB/s miből jött ki? mellesleg a dual-channel az mint tudjuk, a proci és a memória ''között van'', a hypertransportnak nincs köze hozzá.
PATA vs SATA: sebességben semmi különbség, a SATA újabb és parasztvakítóbb. persze jobb, hiszen a kábel nem olyan vastag, de amúgy...

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#44) erdoke válasza fLeSs (#43) üzenetére


erdoke
titán

Azért a natív SATA nem hülyeség. Nyilvánvaló, hogy az azonos motorral és mechanikával ellátott vinyók az átalakító miatt nem fognak se gyorsabb elérést, se nagyobb folyamatos írási/olvasási értékeket produkálni. Viszont a tesztek szerint a SATA a processzoridőből kevesebbet kér, bár itt meg pont a natív eszik többet a PCI chipestől.
Ráadásul a mai leggyorsabb vinyók PATA interarccal:) nem érhetők el (WD Raptorok pl.), vagy megveszed SATA-ként, vagy beruházol SCSI-ra, de az már árban nem alternatíva, hacsak nincs 8KNXP-Ultra lapod.:)

A legjobb aláírás a héten

(#45) b0unCe


b0unCe
aktív tag

szerintem amd most alaposan bekemenyitett.
opteron 64 Barton is nagyon jonak laccik. elso ketto meg draga de nyarra mar azt is apropenzert osztogatjak.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#46) HiperG válasza fLeSs (#43) üzenetére


HiperG
addikt

[L]http://www.tomshardware.com/cpu/20031021/athlon_cooler-04.html[/L]

Igen a proci és a memória között van, viszont a feldolgozott adatokat még át kell tuszkolni a hypertransport linken pl. ha a VGA kér valamit vagy bármi

Tudom, hogy nem gyorsabb a SATA, de vékonyabb kábele van és a tesztek szerint alacsonyabb a procihasználat

(#47) HiperG


HiperG
addikt

3000+
:O :O :O

(#48) hobizoli válasza HiperG (#47) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Jo az...



hobizoli

több drón kell ;P

(#49) fLeSs


fLeSs
nagyúr

osztrákiában már lehet kapni, átszámítva ~63K HUF (235-240 EU)
remélem az év elején szépen lemegy az ára, mert márciusban megyek ki :)
[L]http://www.geizhals.at/eu/a76747.html[/L]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#50) fLeSs


fLeSs
nagyúr

Mondjuk előtte jó lenne egyet letesztelni, hogy mennyivel lassabb a 3200+-tól, és főleg, hogy mennyire lehet húzni... Szvsz jobban megy, mint a 3200+ a kevesebb cache miatt. 2500 MHz nem lenne rossz léggel :P

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Boltokban az Athlon 64 3000+ (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.