Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  [Re:] ATi kontra nVidia - billen a mérleg... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Még szerencse, hogy Parci nem elfogult

prohardver vendég

(#2) BiP


BiP
nagyúr

Egyre jobban kezd arra emlekeztetni,mint anno a 3dfx vs nVidia volt.Mindenki fikazta a Voodoo kartyakat,hogy csak jon ki az uj, semmi komoly ujdonsaggal,csak a sebessegre mennek, es mindenki istenitette a TNT-t,meg a TNT2-t,hogy milyen allat kartyak is. Most ugyanez megy.Sokan elpartolnak az nVidia mellol,mondvan csak a sebessegre hajt,ugy,hogy noveli a pipeline-okat(anno a VSA chipek szamaval) es jon az Ati,az uj tronkovetelo, az ''elnyomott''.
- jo,most lehet,hogy nem tok jol fogalmaztam meg, de a szitu kisertetiesen hasonlo emlekeket ebresztett bennem.

(#3) guest


guest
veterán

Még szerencse, hogy Gigabyte meg Hercules ATI-kat is fogunk importálni! ;]

prohardver vendég

(#4) Parci válasza guest (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

És mégis melyik irányba vagyok elfogult?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#5) guest


guest
veterán

reszemrol azt veszem ami olcsobb abban a teljesitmenyben ami nekem kell. Mindkettövel megvagyok elegedve, ugyhogy csak az ar dönt. remelem jokis konkurencia harc lesz es akkor vegre nem 150000ft lesz egy uj videokartya, es nem annak kell örulni, hogy vegre lement a masfel eve megjelent kartya ara a megfizethetö szintjere.

prohardver vendég

(#6) guest


guest
veterán

Mi ebben a kis hírben nektek elfogult?? Hiszen mindössze ismerteti a cégek terveit.

prohardver vendég

(#7) guest


guest
veterán

Én is elfogultnak tartom Parcit (természetesen az ATI irányában), de nem ebből a kis cikkből kifolyólag, hanem a fórumokon a vga kártya témákban történt hozzászólásai alapján... Az nVidia kártyáknak mindig a 2D-s képét szidják (az ATI kártyáihoz képest), de én igazság szerint nem látok különbséget... Bár lehet, hogy az a baj, hogy csak 15 colos monitoron volt alkalmam megnézni? 3D-ben a két cég kártyái kb. egyforma teljesítményt nyújtanak, és személy szerint nekem megéri a drágább ár azt, hogy nem kell a driverekkel szívni... De persze én egy birkalámaállat vagyok, hiszen Intel procit veszek (legalábbis sokan hasonlókat állítottak rólam ezen a fórumon...:).
Na tessék, én is elfogult vagyok... A különbség, hogy én nem gyalázom a másik tábort...
NVIDIA RULEZ!!! :-) :) :-)

Egon

prohardver vendég

(#8) guest


guest
veterán

És mielőtt sokan nekem esnének, az előző hozzászólásomból Parcira csak annyi vonatkozik, hogy némileg elfogultnak tartom. A többit meg csak az vegye magára (már ha akarja), akinek inge...

Egon

prohardver vendég

(#9) tomika


tomika
aktív tag

Hi all!
Ha esetleg Parci elfogult lenne, akkor Parci RULEZ!!! :DDD

(#10) Barton


Barton
senior tag

ATI rulez bár mostanság nem telik rája !!!

(#11) szesa


szesa
senior tag

nem kimondottan ehhez a topichoz tartozik amit kerdezni akarok de legalabb friss ;p

gf2ti-m van, kiporbaltam volna egy regebbi gamet (D3D - hidden and dangerous) de nem indutl el azt irta nem tudja inicializalnia vidkartyat.

A regebbi progik (2k elott) nem futnak a mai kartyakkal?

-

(#12) Adi válasza guest (#7) üzenetére


Adi
senior tag

Valószínűleg a 15''-os monitor az oka, hogy nem látod a különbséget. :) Nekem Matroxom van itthon és ehhez képest bármit láttam bárhol, minden sz*r. :D

Az én szemszögemből még az is fontos, hogy a Matrox és ATi kártyáknak a Linux/X11 drivere nyílt forrású, míg az NVidia csak binárist tett közkinccsé. Ez nekem nem tetszik az NVidia azon kijelentése után, hogy ''We want to own every pixel on the planet'' - ki tudja, hogy mit turkál az ember gépében...

ldm start-reconf primary

(#13) guest


guest
veterán

Azért én még egyenlőre óvatos lennék, ugyanis a Microsoft számára az NVIDIA 3D megoldásai előnyben vannak! :(

prohardver vendég

(#14) guest


guest
veterán

a windows drivereken nagyon sok mulik, emlekezzunk csak mi tortent a GUSokkal...

tomcs

prohardver vendég

(#15) Parci válasza guest (#8) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Én egy 17''-os Nokia 447Xa, majd egy 19'' Hyundai ImageQuest F910-es monitoron néztem a képet ''világ életemben''. Az ATi kártya színei szebbek, a képe kontrasztosabb. 2D-ben is, 3D-ben is. Látszik. Egyértelműen. Én ATi-t vennék, ha lenne jó áron. Most egy MSI Ge2 Ti 64MB van a gépben, mert az volt jó áron.

Nem ''elfogult'' vagyok, hanem véleményem van, és ezt a hírekben is leírom, alkalmasint. Az, hogy egy hardver oldal vállalja, hogy neki bizony xy termék szerepelt jobban, még nem elfogultság, hanem ''véleménnyel bírás''. Sokkal rosszabb lenne, ha mindig mindenről ugyanannyi jót/rosszat mondanánk az egyenlőség nevében, és semmiről sem lenne véleményünk, mert ''mi olyan marha objektívek vagyunk''.

Ha az ATi kártya bugos, leírjuk. Ha drága, leírjuk. Ugyanígy, az nVidia kártyánál is. Szókimondók vagyunk, nem elfogultak.

A szívemhez talán közelebb állnak a Radeonok, de ennek totál semmi jelentősége, mert elverem rajta a port, ha el kell. És vica versa.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16) bz


bz
tag

Elnézést kérek.
Szükség van a véleményetekre, a szókimondó cikkekre, lehettek elfogultak,
azonban a ''Hírek'' címszó alatt nem ezt várja az ember, hanem objektív tájékoztatást.
Véleményem szerint, ha növelni szeretnétek a látogatottságot, akkor nem szurkolhattok ilyen látványosan egyik cégnek sem; gondolj arra, hogy milyen hitviták szoktak zajlani a fórumokban, milyen sok ember van aki megsértődik az olyan kijelentéseken, hogy pl. az Intel gyorsabb, mint az AMD. Egyébként a cikkekhez kapcsolódó fórum a legnagyobb találmány a vélemények ütköztetésére, de légyszíves a ''Hírekben'' számokkal támaszd alá, ha olyanokat írsz pl., hogy billen a mérleg nyelve.

üdv.

''Helsinki még momentán Nyugat, de már komp jár át Leningrádból.''

(#17) toeri válasza bz (#16) üzenetére


toeri
aktív tag

Szeretném, ha a ''támadók'' közül valaki már rámutatna, hogy konkrétan az a cikk, mely alá ez a fórum-ág tartozik miben és hol elfogult! Nekem ugyanis nem nyilvánvaló. Ha a hír igaz, akkor a vélemény szent. Tudja valaki cáfolni a hírt? Abban pont számok vannak néhány névvel kiegészítve. Tehát értelmezhetetlen az elhangzott kérés:
''de légyszíves a ''Hírekben'' számokkal támaszd alá, ha olyanokat írsz pl., hogy billen a mérleg nyelve.'' - hiszen pont ez történt. Senki nem mondta, hogy a mérleg nyelv már át is billent, azt sem, hogy az nVidia kártyák szarok és a cég egy éven belül el fog tűnni a piacról. Pedig a reagálás legalább ekkora eredeti akcióval lenne egyenértékű... (Így inkább nevetséges módon csinál a bolhából elefántot.)

u.i. Ja és ez az én véleményem és nem ''Hírek''. :)))

Üdv, toeri

(#18) Parci válasza bz (#16) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Utoljára írok ide, mert marhára nincs ám igazatok (támadók)! Ott fincog a hírben, hogy az ATi 21 (HUSZONEGY) céggel kötött megállapodást, köztük a Herculessel és a Gigabyte-tal. Szerintetek ez mi, ha nem ''billenés''???? Mostanáig az ATi-nak egy partnere sem volt, most van 21, a Gigabyte 2.5 millió ATi-s kártyát akar eladni idén.

A mérleg billen. Ha ezért elfogult vagyok, kövezzetek meg!

(a hír egyébként az ''Eredeti hír'' címen érhető el, a jobb felső sarokban van rá lila színű link)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19) guest


guest
veterán

Ha az ATi európai kártyáit itteni cég fogja gyártani, az még jó is lehet. Mert így talán jobb lesz a PAL rendszer támogatása az NTSC mellett. (Konkrét példa: az All In Wonder kártyák, noha tudnak teljes PAL felbontásban digitalizálni (720x576), TV üzemmódban mégis a 640x480-at (NTSC) skálázzák fel, ami persze rontja az elérhető minőséget. (Szerencsére a de-interlace-inget mindig megcsinálják.)
Az is jó, ha lesznek távolkeleti gyártók, mert akkor az árak is nagyon kedvezően alakulhatnak.

prohardver vendég

(#20) jkqxl2


jkqxl2
csendes tag

Nem kéne itt egymást anyázni. Szeríntem itt nem az elfogultságon van a lényeg. Véleményem szerínt az ATI már k...ra megunta az ''én vagyok a király '' nvidia hozzáállást és végre kíván tenni érte valamit. Bár ami igaz az igaz nem elég jó chippet gyártani, kell hozzá jó driver is. Mellesleg szívtam már k...va nagyot Geforce mx400 TV out 32-os kártyával NT alatt

(K)

(#21) LordX válasza Parci (#18) üzenetére


LordX
veterán

KOTOZKODES ON
Aki még nem olvasta, annak kék. :)
KOTOZKODES OFF

(#22) guest


guest
veterán

Én nem értem a világot. Szerintem az ég egy adta világon semmi baj sincs a geforcok minöségével. Én láttam már minden nem képviselöit egy monitoron.Csak szépen be kell löni a gf twikjét és kész. És szerintem helyenként még az ati a rosszab nem is kevéssel,ami a minőséget illeti.Ami pedig a sebességet... Radeon ddr=mx400
Nem mai kártyák,de ma is jók.
Amugy pedig Én nem akarok 1600*1200ban 4*fsaa 32biten kvékelni 107 fpssel.ennyit a gf4ekröl.
AMD rulez! Nvidia Rulez!ja és Rulez Ati is!:-))

prohardver vendég

(#23) FollowTheORI válasza jkqxl2 (#20) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Azért az ATI -t sem kell félteni... ott van a weben hogy World leader in graphics technology...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  [Re:] ATi kontra nVidia - billen a mérleg... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.