Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) walkmanboy


walkmanboy
tag

Nagyon jó cikk ! Köszönöm, élveztem ! :R

A nők szerint a szülni a legnehezebb.. Vajon BF-eztek e már 220-as pingel?

(#2) frescho


frescho
addikt

Legkozelebb latogassatok at az erdobe is. "Meleg" nyari, hetvegen jot lehet ott koszalni.

https://frescho.hu

(#3) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Ez nagyon érdekel, én is jártam már itt, és nagyon tetszett :) Mindenképp elolvasom, ha lesz egy percem.

Köszi cikket :)

(#4) franc0


franc0
őstag

Pár éve én is voltam egy hetet. Rénszarvaspörkölt és mintu, nyami :)
Tallinba is érdemes átnézni egy-két nap erejéig, visszafele Viking Line-al mentem, az is egy jó buli.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#5) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

fotók alapján én "csak" szép városnak tartom, na meg az északiak is hüledeznek, amikor egy eklektikus európai városba látogatnak el, de mindenképp el szeretnék látogatni oda is egyszer. :) Kíváncsi vagyok a hangulatra. Az északi levegő és a sok növény bizonyára jótékonyan hat a mikroklímára.

(Egyébként miért, te nem szoktál csak úgy szóba elegyedni idegen járókelőkkel? :D Én még a boltban is, utcán, mindenütt, ha lehetőség adódik rá. :) )

(#6) capulet75 válasza Crystalheart (#5) üzenetére


capulet75
addikt

Szubjektív: Helsinki unalmas és ronda egyhangú, de a finnek szuperek. :) Nézd meg Koppenhágát vagy Stockholmot, azok tényleg szépek.

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#7) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

a klasszikus vicc északról:
vádlott, mit csinált az október 30-ról április 2-re virradó éjszaka? :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) Crystalheart válasza capulet75 (#6) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mindenképp - Koppenhágát már csak Andersen miatt sem hagynám ki. :)

(#9) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Tetszett az írás, köszönöm. :)

Ha egyszer kijutok a finnekhez, feltétlenül viszek fokhagymát, erős paprikát. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

"Sajnos az északi fényt nem láthattuk, ahhoz túl nagy a fényszennyezés."

ahhoz picit alacsonyan voltatok,1000km-el feljebb ott látni:)

(#11) Huma


Huma
addikt

"Az emberek nem rohannak, de teszik a dolgukat. Bármelyik városunkhoz képest a tempó csigának számít, de egyes vélemények szerint Helsinkiben mindenki rohan :) Az emberek egymáshoz empátiával közelednek, nem elutasítóan."

Költözzenek Magyarországra és éljenek magyar fizetésből. Hamar kapkodó, közömbös idegbeteg lenne mindből. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#12) Ed Parker válasza Huma (#11) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

azért azt is vegyük figyelembe,Helsinki egy 550ezres város,míg Budapest 2millió körül.
más kisebb városokban még lassabb az élet,ez pár nap alatt nem jön le.

(#13) frescho válasza Crystalheart (#8) üzenetére


frescho
addikt

Koppenhaga sokkal koszosabb, mint Helsinki. Ket harom nap alatt be lehet jarni, de erdemes figyelni, mert nem erezni az ido mulasat. nyaron 11-kor meg mindig csak szurkulet van, nem akar beesteledni.

Ed Parker: Szamold hozza az elovarosokat is, pl. Espoo-t. De az teny, hogy szellos es elheto varos Helsinki.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#14) Ed Parker válasza frescho (#13) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

voltam a legtöbben,Turku tetszett a legjobban, a régi főváros,picit Európaibb.
Helsinki egy mocskosan drága város,még finn fizetéshez mérve is.

(#15) Lars válasza frescho (#13) üzenetére


Lars
őstag

Espoo akkora területen fekszik mint Budapest, és lakják 200.000-en. Azért az is szellős :D
Mindettől függetlenül, nem sértődnék meg, ha oda kéne költöznöm :)

(#16) anjani182


anjani182
őstag

Fotókhoz, ha már megjegyzéssel illetted: gondolom ha a cég kihajít ingyé' ilyen helyre, nem nettó 70-ért robotolsz. Nem futja fényképezőre? Vagy ennyire nem érdekel? (komolyan kérdezem!)

Forever and ever, let's make this last forever.

(#17) Lars válasza anjani182 (#16) üzenetére


Lars
őstag

Én már jártam úgy, hogy itthon felejtettem a gépemet, meg ha munka miatt megy az ember, nem feltétlen gondol ilyesmire.

(#18) franc0 válasza anjani182 (#16) üzenetére


franc0
őstag

Én sem nettó 70-ért robotolok, és egyáltalán nincs fényképezőm (volt valami régi szar, elromlott és nem vettem újat).
Mert minek? Ha elmegyek valahova, azért teszem mert dolgom van vagy csak jól akarom magam érezni. Nem a fotózással meg az elemekkel foglalkozni. Ha valamiről tényleg kép kell, azt megcsináltatom profival, az legalább kép lesz. Komolyan mondom, szerintem a gízai piramisokat egy csomó turista meg se nézte a saját szemével, csak az optika mögül (ezt láttam). És lőtt 200 képet, aminél 10 másodperc alatt jobbakat guglizok.

tl;dr Sosem értettem a fényképezőmániát.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#19) anjani182 válasza franc0 (#18) üzenetére


anjani182
őstag

Ennyi erővel egy rakás dolog felesleges, micsoda felfogás?! :DDD Ne vegyünk semmit...

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#20) DeFranco válasza anjani182 (#19) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Van benne igazság. Van fényképezőgépem, szeretem is, jó képeket is csinál, de egyre többször hagyom otthon, mert nem egy LCD-n keresztül szeretném látni a világot, amikor utazom. Pár kép persze elkattan, főleg róla-rólam-rólunk amint épp valahol állunk, de a látnivalókat inkább a szememmel nézném.

(#21) Lars válasza anjani182 (#19) üzenetére


Lars
őstag

Anti fogyasztók lesznek az emberek a kütyüsödött világban idővel. :D

(#22) sh4d0w válasza Ed Parker (#10) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Állítólag annyi nem kell, 200 km-t említettek finn kollégáink.

https://www.coreinfinity.tech

(#23) Ed Parker válasza sh4d0w (#22) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hát, én voltam már Rovaniemiben,az északi sarkkörön,ahol igazán lehet látni,de Helsinkiből kötve hiszem.

(#24) TeeBee73


TeeBee73
addikt

Köszi a cikket! :R :R :R
Mondjuk, Helsinkiről mindig ez ugrik be. :DDD

[ Szerkesztve ]

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#25) Lars válasza TeeBee73 (#24) üzenetére


Lars
őstag

Ez mekkora :D Most meg kell néznem ...

(#26) frescho válasza TeeBee73 (#24) üzenetére


frescho
addikt

A "Leningrad"-ra jaro komprol nekem az ugrott be, ahogy leszallnak rola a finnek. Eleg sulyos tud lenni.

https://frescho.hu

(#27) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Valóban gyönyörű város, 2009-ben voltam én is (nyár közepén), barátaink élnek ott. Annyira jó volt nyáron ott lenni, egyáltalán nincs meleg. Kissé szeles, kb. 20°C végig, tökéletes. Nem lenne rossz ott élni, este sétálgatni a parton, nagyon hangulatos és már-már zavaróan tiszta mindenhol. :)) A belváros fantasztikus, kis Budapest feeling nekem megvolt.

És azok a kis szőke finn csajok. :O Naponta legalább 10 olyat láttam, hogy aztakurva.

[ Szerkesztve ]

(#28) frescho válasza Jhonny06 (#27) üzenetére


frescho
addikt

Decemberben boven a munkaban kavezhatsz, mikor feljon a nap es kesoi ebed utan megnezheted a naplementet. Mar ha latod es nincs felho. Viszont a szel tuti, hogy fuj, ami minusz 10-15 fokban nem annyira buli.

Ha lehetne a nyarat Helsinkiben toltenem, telre pedig Romaba koltoznek.

https://frescho.hu

(#29) Ed Parker válasza frescho (#28) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Erre van lehetőséged márciusban is, ez csak attól függ milyen magasan laksz.
A szél 20fokban sem tuti, mivel a tenger felől jön és mindig hideg, egy vékony kabát, pulóver mindig elkel.

(#30) Benőke válasza anjani182 (#16) üzenetére


Benőke
őstag

Előitéletek rulez. :U

(#31) Benőke


Benőke
őstag

Szintén voltam Helsinkiben ;) :D

Nekem is tetszett. Bár a többi északi államban nem voltam.

THX.

(#32) Atos23


Atos23
senior tag

:)

(#33) Avicularia válasza Crystalheart (#8) üzenetére


Avicularia
veterán

Koppenhágában majdnem olyan szarok az utak mint Budapesten.
Voltam át párszor a hídon Malmöből,de nekem nagyon nem jön be az a város.

(#34) flash-


flash-
veterán

Sziasztok

Én jártam már New yorkban,Amsterdamban,Larnacán,Rómában,Berlinben,sokszor Romániában,és kétszer Finnországban de a leges legjobb Finnországban volt.
Fantasztikus ország.Minden úgy működik ahogy a nagykönyvben le van írva.
Az emberek nagyon kedvesek voltak.Úgy tudtam beszélgetni velük mintha mindig is ismertük volna egymást.
varázslatos volt számomra.
soha sem felejtem el.
Lappföldön csináltam fotót Szent Iván napján éjfélkor.
komoly hogy mennyire fent van ilyenkor a nap!

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#35) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Jó a cikk gratula élvezettel olvastam. :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#36) JanFe


JanFe
aktív tag

Koszi a cikket :)

en a telen voltam Helsinkiben, sokat nem tudtam nezelodni mert nagyon-nagyon hideg volt :)

[ Szerkesztve ]

"There is nothing permanent except change"

(#37) Ed Parker válasza JanFe (#36) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Finnország télen nem annyira szép,minden fehér vagy szürke,ami elég nyomasztó 6-7hónap tél után.
a nyár szép,már vannak színek.

(#38) KingGranzort válasza capulet75 (#6) üzenetére


KingGranzort
csendes tag

Egyetértek, ha azt szeretnéd nézni, ahogy a fű nő Helsinki jó hely. És tényleg olyan egyhangú, fantáziátlan, hogy az már ronda: az Oppera úgy néz ki mint egy SZTK.

(#39) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Kellemes olvasmány volt én 8,5 évet éltem Helsinkiben, a legszebb évek voltak az életemből... Imádom a várost és tavaly nyáron is ott voltunk nyaralni a családdal. Legjobb, hát még a Stocholm-Helsinki Viking Line túra is... Csak jókat tudok mondani a finnekről és a fővárosukról is. Az hogy unalmas, meg ronda... hát fura egy vélemény, vagy nem eléggé megalapozott, mindenestre ez nemérdekel engem, kinek tetszik kinek nem.

Utóiratként csak annyit, hogy:

SUOMI FINLAND PERKELE !!!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#40) Ed Parker válasza Vikthor (#39) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Vagy vittu saatana :DDD

(#41) Vikthor válasza Ed Parker (#40) üzenetére


Vikthor
nagyúr

pontosan... :D

HAISTA ISO PASKA!!!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#42) Ed Parker válasza Vikthor (#41) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Tervetuloa takaisin Suomeen :K

Azért a káromkodási kultúrájuk korántsem annyira fejlett mint a mienk :N

[ Szerkesztve ]

(#43) Vikthor válasza Ed Parker (#42) üzenetére


Vikthor
nagyúr

hát lehet, mindenesetre odabaszós, mert magyarban hol hallasz olyat, hogy szagold a nagy szart? :D legjobb sztem... Munkkiniemen yhteiskoulubon toltuk egymásnak ezeket dögivel. ;P

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#44) CYBERIA válasza TeeBee73 (#24) üzenetére


CYBERIA
őstag

Az nekem is beugrott. :D

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.