Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] HDD vs SSD

Hozzászólások

(#101) Retr0


Retr0
tag

Én is megosztom a véleményemet.

Nekem egy T500as thinkpadom van, amiben egy hitachi 7200rpmes hdd dobogott eddig.
Nem volt valami félelmetesen gyors a gép, főleg, hosszabb idő után.
Én vettem magamnak egy intel x25m ssd-t, ami 80gb.
Ráment a rendszer, a programokkal együtt.

Ég és föld a különbség szerintem.

Laptoposoknál azért figyelni kell arra, hogy nem olyan egyszerű a bővíthetőség, mint asztali gépeknél, épp emiatt a hely nagyon fontos.
Én például kiszedtem az optikai meghajtót és egy 4000ftos kerettel oda tettem vissza az eredeti hdd-t.
így jelenleg a gép gyorsabb, nagyobb kapacitással bír és nemkell magammal hurcolni egy külső egységet.
A dvd meghajtót mg csak akkor használom, ha nagyritkán kikell valamit írni, vagy ha rendszert telepítek.

Egy pár napos "tesztem": [link]

szerk: Az ssd a firmware frissítés után gyorsabb lett olyan 7-8mb/sec-cel. A teszt még a frissítés előtt készült.

[ Szerkesztve ]

(#102) syC


syC
addikt

Én is vettem kb 1 hónapja egy 64GB-os G.Skill SSD-t, dettó ugyan ilyen paraméterekkel. Gyorsabb volt a gép,mindenben éreztem a gyorsulást,de nem olyan szinten, hogy megérné átállni teljes mértékben system vinyó helyett ssd-re, és most a dolog anyagi oldalára gondolok. :) Azért ha pl raid0-ba kötünk 2db 64-es ssd-t, az már elfogadható tárhely rendszervinyó számára, de ki ad érte több mint 50ezret? :U

(#103) PH-User


PH-User
addikt

Ma mát nem olyan vészesen drágák ezek ;)

Egyébként jó kis teszt, még egy ideig biztos megmarad az 500-as tacsim. :B

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#104) Lauda válasza proof88 (#88) üzenetére


Lauda
félisten

A kis meretu fajlokban brutalisan gyors, az tutko. :Y Engem nem fogott meg eddig ez az ssd, a sebessege sem, az ara meg foleg nem. Nekem mar eleg regota vannak raptorjaim, egy 36-os es egy 74-es a regebbiekbol es a 300-as veloci. Ha most vennek rendszernek tarhelyet, most is raptort vennek, gondolkodtam is megegy 300-as velocin. ;] Ennek mar alig van hangja, inkabb csak susog, viszont nagyon gyors, mondjuk a "regiek" is azok, csak ott elegge vilaghaborus a hangulat, mintha geppuskaropogast hallgatnek, olyan larmat tud csapni egy kemenyebb keresesnel vagy seeknel. :DDD

Ettol fuggetlenul engem sosem zavart a hangjuk, inkabb gyors legyen, mint halk. Sosem ucsorgok csendben a gep elott, vagy a zene szol, vagy jatszom/filmet nezek, az meg elnyomja mindennek a hangjat, letoltogepbe meg ugysem raptort tesz az ember. :)
Ha csendes hazat szeretnel, akkor a CM HAF932-t javasolnam, hatalmas ventik kis fordulaton, csendes es brutalisan szelloztet. :K

[ Szerkesztve ]

(#105) palbence


palbence
tag

mondjuk egy mbp-ban mennyi +üzemidőt hozhat az, ha lecserélem a hdd-t egy ilyen ssd-re?

(#106) proof88 válasza Lauda (#104) üzenetére


proof88
addikt

Raidmax Ninja, jelenleg 2 12 centis venti van elol és 1 db hátul. Az alsó venti mögötti perforált részt ki is vágtam, hogy ne legyen akkora a szélzaj. Kicsit volt hallható csak, így viszont még halkabb. A venti előtte nem hallható szerencsére, bár ez sem a gyári raidmax, az hangos volt. Mivel elvágtam ott a házat, kicsit instabil lett a ház, de most már nagyon precízen megoldottam a dolgot kábelkötegelőkkel, most már megint olyan stabil, hogy kibírja az F1-es erőhatásokat is (kéretik nem komolyan venni :D ). :)
Fent CM 4-in-3 device modul van, annak a ventijét is cseréltem halkabbra. Benne van a 2 green power és a 2 db ssd. A device modul alatt a quiet drive, benne a veloci. Mugen2 a Q9550-en, végleges formájában 4 GHz-en megy majd. Alattuk a 4870. Még lusta voltam felrakni rá a hűtőt... szóval az egyelőre a refhűtő, bár azt inkább csak játék közben hallom. asszem... :) Nincs kedvem letöltő gépet építeni, ezt akarom fő- és letöltő gépen, azért is kell halknak lennie, hogy éjszaka ne zavarjon. De egyébként kéne külön letöltő gép is, mert az vihetné a torrentet... a router meg tőle kapná a netet, aztán az osztaná el a többi gép között. Így a router nem lenne meghalva egy idő után a torrent-forgalomtól, és torrent közben is lehetne lanozni vígan. Píz nincs rá. Az semmire sincs. :D Eladom az egészet a francba és megszabadulok a gondoktól. :D

(#107) Lauda válasza proof88 (#106) üzenetére


Lauda
félisten

Nezd meg a haf 932-est [link], brutalis egy haz, 23 centis ventikkel. A cm690-nel en is kivagtam az oldalso venti mogott a perforaciot, mert amiatt suvitett, utana csondben lett, mondjuk nem sokaig, mert lecsereltem a haf-ra, asszem a 690-be meg belekoltoztetem a torrentes gepet. Nalam is a leghangosabb a vga (gtx280), rivatunerrel belove a ventije terheles alatt 100%-ra, tiszta szelvihar, de nem zavar, mivel nem is hallom. :DDD

A letoltogep nekem kint van a spajzban, egy utp kabel koti csak ossze a vilaggal, tavoli asztallal vezerlem, kenyelmes es csendes megoldas, mehet folyamatosan akar evekig is. Amugy egy p4-es masina 1 giga memoval es utorrentel, eddig egy 250-es hitachi volt bent, de ment melle nemreg egy 500-as wd black. :D

[ Szerkesztve ]

(#108) proof88 válasza Lauda (#107) üzenetére


proof88
addikt

nem rossz, de jó drága (mondjuk minőség, az biztos...) :)

(#109) Lauda válasza proof88 (#108) üzenetére


Lauda
félisten

Azert elajulni sem kell tole, a merete es a szellozese ami ut, a tobbi ugyanaz az ipari szemet. :)

[ Szerkesztve ]

(#110) exx


exx
tag

Köszi a cikket. :C

(#111) hcl válasza Retr0 (#101) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"Nem volt valami félelmetesen gyors a gép, főleg, hosszabb idő után."
Néha egy defrag nem árt :D

De az tuti hogy egy SSD gyorsabb érzésre.

Mutogatni való hater díszpinty

(#112) gbors


gbors
nagyúr

Jó teszt, köszi! :R

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#113) MasterDeeJay

Gondolkoztam én is ilyen SSD-s megoldáson, de amikor akartam venni akkor még drágább volt. Így marad 2 olcsó vincsi raid0-ba. Íme az eredmény everest háttértárméréssel:
KÉP
Ez 2db egytányéros Samu F1 320gb és összehasonlításképpen 1db 640-es szintén F1 széria is van a képen.
Árban a 320gb-sek darabja 10500Ft volt, ami azt jelenti hogy egészen tűrhető sebességű 640-es méretű háttértáram van 21eFtból, persze megbízhatóság rovására.
Természetesen csak a "veszhető" adatok vannak raid0-ba, a fontosabbakat a 640-esre és egy 500-asra is mentem. (Az 500-ast fizikailag leválasztom a gépről mentés után)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#114) Löncsi válasza RyanGiggs (#46) üzenetére


Löncsi
őstag

Ne a kukába (és ne fingd le)!!
Add nekem inkább ha gondolod, én szívesen elszenvedek 32Gb-al. :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#115) RyanGiggs válasza Löncsi (#114) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Neharizz de nekem olyanom nincs(32Gb), mert
nem szoktam 24ezer Ft-ot kidobni a kukába!! :DDD
Ugyanis ilyen "olcsón" lehet már kapni "ekkora" kapacitású SSD-t. :))

(#116) MaxLogan válasza RyanGiggs (#115) üzenetére


MaxLogan
csendes tag

Nem értem mit vagytok úgy oda. Nézd meg a BluRay író árát és a DVD író árát. Új technológia, még nem elterjedt, viszonylag drága. Az SSD a már meglévő és egészen más technológián alapuló háttértárakhoz képest relatíve drága.

Egyébként pedig a felárat már csak az megéri, hogy nincsen benne mozgó alkatrész, gyakorlatilag 0 a használatból eredő zajártalom, nincsen melegedés (ami egy csöndes szobában való notebook használat esetén nem elhanyagolható szempont).

Szóval adott szituációban, adott körülmények között pont nem drága.

Hogy arra amire neked kell drága, az a te egyéni szoc. problémád ...

(#117) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

64 gigás Kingstone helyett inkább a 40 gigásat érdemes választani. Ég és föld a kettő. A 40-es lassabban ír, de sokkal gyorsabban olvas és ugye az SSD-t a random olvasás sebessége miatt veszik főleg.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#118) RyanGiggs válasza MaxLogan (#116) üzenetére


RyanGiggs
őstag

BluRay-el is ugyanigy vagyok.
Nem ér annyit mint ahogy be van árazva!
De az SSD még azon is túllő! :(((
Mind a kettő egy jó technológia lenne,ha...
De sajnos (még) ott van az a "ha".

(#119) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Jó a cikk!

Az SSD később jó lesz, de most még túl drága. Meg pl. hogy nem hagyhatom rajta a lapozófájlt, totál elriaszt, laptopon hova máshova raknám? :F

(#120) gaborbol


gaborbol
őstag

Hasznaltan vettem 8k-ert 2 db 250 gb-os sata 300/16 mb vinyot es beraktam oket raid 0-ba:

[ Szerkesztve ]

(#121) proof88 válasza gaborbol (#120) üzenetére


proof88
addikt

töltsd le az intel matrix storage managert az alaplapod gyártójának weblapjáról és telepítsd fel. Indítsd el a programot és a RAID-tömböd nevén jobbklikk > engedélyezd az írási gyorsítótárat. Na akkor gyorsabb lesz elvileg. Nem tom mennyivel.

(#122) kelzsoca válasza Tigerclaw (#117) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ezt már én is elmondtam, és tesztet is tettem be ide a forumba.

(#123) shadeofme


shadeofme
tag

Hat igen, a teszt is mutatja, h meg mindig nincs igazi letjogosultsaga az SSD-nek.
En jo egy eve vettem egy 32GB-os Crucial SSD-t aranyert - akkoriban egy TB-s winyo is olcsobb volt - , de sajnos csak a napokban adodott alkalmam ra, h tenyleg kiprobaljam.
Gondoltam majd pikk-pakk minden betoltodik. XP 36-38mp alatt toltodik be, azaz pontosabban ekkor dobja be a bejelentkezo kepernyore a nod32 logojat.
Na most nem azt mondom, h hudelassu, mert turelmes ember vagyok, de ha mar kiadtam egy valag lovet egy hudeklafa techologiat hasznalo valamire, az azert nyujtson vmi extrat is sebessegben, ha mar erre van - elvileg - kihegyezve a dolog. (Szerintem ennyi ido ido alatt HDD-rol is felall a rendszer.)
Amugy AM3-as konfig, tehat meg azt sem lehet mondani, h egy oskovulet van korulotte, azert iyen lassu.

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#124) Balu972


Balu972
aktív tag

Köszönjük! :R

Hiányt pótló teszt volt, szerintem sokan törjük a fejünk ssd váltáson.
Úgy tűnik, még nincs itt az ideje.

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#125) pisti válasza dabadab (#11) üzenetére


pisti
őstag

Szerintem 32 bites oprendszer és 4 vagy több GByte RAM esetén lehet értelme a dolognak.

Plusz a tesztben azért megnéztem volna én is a legújabb generációs HDD-ket is, ahol ugye 500GB/tányér az adatsűrűség, meg az sem mindegy hogyha több HDD van, hogy külön HDD-re kerül-e a swap file, feltéve hogy van.
Ráadásul ha két vinyó van a fájl másolás a kettő között megintcsak jelentősen gyorsul, leginkább persze akkor ha mindkettő gyors, ugyanez nemtudom mennyire lenne igaz két SSD-re.
Szóval lehet még variálni a HDD-kkel is az a lényeg. Persze a jövő az SSD-é, meg az újabb technológiáké.

Az írtak ellenére nagyon tetszett az írás, szerintem hiánypótló.

(#126) dabadab válasza pisti (#125) üzenetére


dabadab
titán

"32 bites oprendszer"

Nevezzük nevén a dolgot: Windows XP :) Rendes OS-eknek az x86 változata is kezel 64 GB-t :)

"Plusz a tesztben azért megnéztem volna én is a legújabb generációs HDD-ket is, ahol ugye 500GB/tányér az adatsűrűség"

Az access time-on (márpedig ez az, ahol igazán elvéreznek a HDD-k) az nem segít. Persze, a linear read/write értékeket megdobja valamivel, de ennek a valós életben túl nagy jelentősége nincs.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#127) VS461


VS461
tag

Sziasztok!

Ha már a lapozófájl szóba került... Azon gondolkodtam, hogy mi lenne, ha valami "óccsó" (esetleg használt) 4-8 gigás ssd-n lenne, ami csak erre van? Így a leendő, aranyárú X-25/Vertex/stb. üzemidejét nem terhelné, a rendszer nem ugatna, hogy növeljem meg 0-ról a lapozót (játék már jelzett low memory állapotot - le nem rohadt szerencsére), meg nem is a vinyót tekerné. Persze, ez egyelőre csak ötlet.

Köszi!

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#128) dabadab válasza VS461 (#127) üzenetére


dabadab
titán

A pagefile igazán nem terheli az üzemidőt, mert azt a rendszer tipikusan csak olvassa, ha meg írja, akkor meg szép nagy darabokban, bővebben lásd itt ("Should the pagefile be placed on SSDs? Yes.").

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#129) A.tessz


A.tessz
senior tag

Én egy kingstone 128gigás ssdt vettem , rendszer vinyónak.
Nekem eddig tetszik nagyon gyors , a tárhely valóban kicsi ezért a pénzért , de egy két netes játékot feldobtam rá aion , left 4 dead 2 , nagyon gyorsan betöltök a pályákra , baromi jónak tartom ezekhez.

(#130) vamzi


vamzi
őstag

Én fél éve vettem egy transcend 32gb ssd-t a notimba rendszer vinyónak. Fő indok, hogy ne halljam a vinyót működni, ne melegedjen, és növelje az üzemidőt. A sebesség volt az utolsó szempont, de kellemeset csalódtam. Garanciával itt az aprón vettem 17k-ért(fél éve!). Windows 7 15mp alatt bootolt be a kezdetek kezdetén úgy, hogy jelszót is kért(amint lenyomtam a jelszó végén az entert már be is volt töltve az asztal msnnel megnyitva(nem bejelentkezve) és még csak ezután kezde el lejátszani a hangot amit bejelentkezéskor ad ki. Most már azért lassabb persze, mert tele is van, meg sok idő eltelt. Az aksiról működés viszont fél órával azaz 3,5 órára nőtt, ami már nem rossz egy pumától(acer tm5530g, 8 cella). A blső vinyó kintre került rackbe(eredetileg e-satát akartam, de sajna nem olyat küldtek, raktáron meg nem volt, cirkuszolni meg nem akartam)úgyhogy az stabil 20/20MB.ot tud, a fedlapra erősítve, így mindenhová magammal tudom vinni(a rögzítés módja nem elegáns, viszont ízléses és a célnak megfelel) itt az ssd-ről egy teszt:

az írás a hdd-vel sem volt komolyabb 45mb/sec-nél, viszont az ssd hajlamos belassulni nagy számú i/o műveletnél ami elég zavaró tud lenni. Összességében viszont meg vagyok elégedve vele, max az i/o műveletek meg a kis fájlok miatt cserélnék.

u.i: ahogy nézegetem a raptorok írásban csúnyán odavágják az ssdm, viszont olvasásban nagyon nem kell szégyenkeznie.

[ Szerkesztve ]

(#131) VIC20 válasza tsii_H (#52) üzenetére


VIC20
őstag

De.
Bár ez kicsit kezd elméleti lenni, de azért fölvetem: ha a te gondolatmenetedet követjük, akkor a nyolcvanas években hogy lehet, hogy a gépk többet is el tudtak érni 64 kilobyte-nál? Hogy dobálózhatott olyan "extremitásokkal", hogy "640 kilobyte mindenre elég"? Mert ugye 16 bit az 64 kilobyte... Biztos hardveres trükk van a dologban.

(A megfejtés: nem trükk, hanem "fícsör".)

(#132) VIC20 válasza moonman (#57) üzenetére


VIC20
őstag

Én is megtettem. Aláírom!

(#133) acélkemény


acélkemény
tag

Dolgoztam IBM-nél HDD gyárban diákként. 5 év garit adtak rajuk. Dolgoztam a szalagnál... nem vennék soha tobbet IBM HDD-t, azt nem értem, hogy a HDD-k egyátalán mukodnek azok után, ahogy osszerakták oket. Volt olyan, hogy rakta be a gép az aktuátort... egyszercsak nagy reszelo hang, midnenki odanéz: elfustolt a fej (pont hozzáért, nem nyert), mindent beteritett a magnespor. Jomunkás mit csinált? Kivették a HDD-t, semmi géptisztitás, munka megy tovább. Kivancsi lennek hany HDD nem ment at utana a teszten...

(#134) PhoenixK válasza acélkemény (#133) üzenetére


PhoenixK
őstag

Én is voltam ott, nem ok nélkül adták fel... Viszont szerintem a többi sem lehet jobb, legfeljebb az ellenőrzések.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#135) tyaty1 válasza moonman (#57) üzenetére


tyaty1
tag

Vagy PATA esetén Samsung hm160hc-re.

(#136) Sanyix válasza Ren Hoek (#79) üzenetére


Sanyix
őstag

LOL? Nekem win7 pro, 13 gigás partición, 4 gb szabad hely(hiberfileal együtt)... Egyéb kérdés?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#137) proof88 válasza Ren Hoek (#79) üzenetére


proof88
addikt

ja igen ezt a 17 GB-ot túlságosan is soknak tartom... :U most mi foglalhat ennyit? Sok gigás játékoknál is a soundtrackek, hangok, videók foglalnak sokat. Most ha telepítés után nálad tényleg ennyi, akkor gyomláld ki belőle a felesleget vagy nem tudom.

(#138) VS461 válasza dabadab (#128) üzenetére


VS461
tag

Köszi, nekiállok a cikknek!

Cs!

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#139) Duree


Duree
veterán

Hát remek irás,és én is ugy tapasztaltam,hogy a belépöszintö SSD meghajtök alig vagy egyáltalán nem jobbak a winyónál,viszont drágábbak

duree54

(#140) Chaser válasza Retr0 (#101) üzenetére


Chaser
titán

Hol vettél ilyen keretet 4k-ért? Apróban 15k-ért láttam.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#141) kistvanka55


kistvanka55
csendes tag

sziasztok

van egy 200 gb s winchesterem, most volt javitani a gepem uj alaplapot es procit kapoit, es azota a 200 gb bol csak 30 at lat ha uujrarakom a windowsot akkor is partition magical belewpek dos modba, akkor is mindenkepp, a jumperek jol vannak bedugva mondjatok vmi megoldast

kistvanka55

Útvonal

Fórumok  »  Szakmai LOGOUT  »  [Re:] HDD vs SSD
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.