Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibaimp


tibaimp
nagyúr

De ez így hozza is a papírformát! Amennyivel kevesebbet fogyaszt, annyival kevesebb az FPS, illetve a ventinél is. De ezt AI chip nélkül is meg tudom csinálni.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2) Ablakos válasza tibaimp (#1) üzenetére


Ablakos
őstag

Egy valami biztos nem csökken, a termék ára. Ha már ekkora innovációt tettek bele.

(#3) tibaimp válasza Ablakos (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Na, ez tuti....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#4) sTERNI


sTERNI
senior tag

Csak azért, hogy rá lehessen tenni az AI matricát erre is, mert, hogy több értelme nincs az is 100%.

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#5) hokuszpk


hokuszpk
nagyúr

azt az AI chipet hasznalhattak volna felskalazasra vagy kepkockageneralasra is, aztan ra lehetne irni, hogy 2x gyorsabb, mint az ugyanilyen de AI mentes Radeon.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#6) haxiboy


haxiboy
veterán

És ezt nem lehet megcsinálni szoftveresen?
Nem is tudtunk róla de már RivaTuner óta AI-t használunk :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#7) Pipó


Pipó
őstag

Szerintem kellene egy szoftver is, hogy az AI chip túl ne melegedjen, mert akkor lassabban szabályozza a GPU-t, ami így túlmelegedne. ;]

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#8) Synthwave válasza tibaimp (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egen, nem igazán értem, hogy miért kell még a hajkefébe is NPU. A hype-on kívül.

Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone billentyűzet ELADÓ – 25k + FOXPOST, 60 db Cherry MX1A Red kapcsolóval és Cherry profilos HK Gaming Milkshake dye-sub PBT-ABS blend kupakszettel 34k, és a FOXPOST-ot állom.

(#9) ddekany


ddekany
veterán

Vajon hány TOPS-os NPU kellett erre a hatalmas feladatra? ;]

(#10) zooly válasza ddekany (#9) üzenetére


zooly
aktív tag

5 TOPS korul tud 0.5W fogyasztas mellett.

https://www.ratingraph.com/

(#11) E.Kaufmann válasza Synthwave (#8) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az nem baj, ha felpörög az NPU gyártás. Legalább hamarabb lesz olcsó és használható.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12) ddekany válasza E.Kaufmann (#11) üzenetére


ddekany
veterán

Nincs ilyen hogy, hogy NPU gyártás. Ugyan úgy gyártják, mint a GPU-t, CPU-t. Plusz manapság több mindent egy lapkára tesznek, így gyártásban már végkép nem különül el az NPU. Pl. Lunar Lake-en a compute tile (chiplet) tartalmazza a CPU, GPU, és NPU-t is.

[ Szerkesztve ]

(#13) E.Kaufmann válasza ddekany (#12) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Akkor mi van pl a QNAP NAS-ok által is támogatott USB-s NPU-kkal valamint az m2 foglalatosokkal. Azokon nem diszkrét NPU chippek vannak, amit itt is említettek?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#14) ddekany válasza E.Kaufmann (#13) üzenetére


ddekany
veterán

NAS-ba meglep, ha nincs az SoC-ra integrálva az ARM magok mellé. De ha nincs, majd lesz. Az M.2-es eléggé speciális alkalmazásnak tűnik. Eleve valószínűleg szeretnél hozzáférni ugyan ahhoz a memóriához mint a CPU, és gyorsan.

(#15) yericho800


yericho800
aktív tag

Maradok az uv-nál :DDD

R7 3800x 4,5ghz -32gb tridentz neo 3600mhz - asrock phantom 6800xt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.