Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ABorignial


ABorignial
csendes tag

számomra zavaró , hogy a minimum értékek sok helyen az átlag felett vannak :U
egyébként látszik , hogy sok időt öltél a tesztbe és maximálisan egyet értek hogy a 7950 jobb ár/érték mutatóval rendelkezik :R

a megoldás tehát 7970 ólcsón :DD :C

[ Szerkesztve ]

(#2) szaszabee


szaszabee
aktív tag

Jó kis teszt sok meló van benne Gratula

(#3) Bull1


Bull1
aktív tag

Talán igen..., de a 7970-nek nagyobb a presztízs értéke és elmondhatod, hogy igenis neked nem "gagyi" butított kártyád van, hanem egy teljes pompájában tündöklő Tahiti-d, így valószínűleg jobban is tartja majd az árát mikor "arra" kerül a sor.

Ez tetszett. :D

Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

(#4) Insolent


Insolent
aktív tag

Szépen összeszedett igényes szösszenet :K. Gratula. :C

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#5) miresz


miresz
veterán

Szép igényes írás.Jó kis teszt lett. :C A 7950 jó "kis" kártya az tény. :)

(#6) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

neked is ott van a géped az biztos :D bár az ingerküszöbömet most kicsit kitolta a hardveraprón futó 1 millás gép.. :DDD BTW jó cikk! :) az én pénztárcámhoz mondjuk a 78xx ami nagyon max belefér :S

[ Szerkesztve ]

(#7) kockaharcos


kockaharcos
senior tag

Igényes teszt, jók a grafikonok, nincs mellébeszélés.

Ezt már szeretem, gratula, és köszönjük szépen! :R

(#8) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Ez nagyon szép teszt.
Ez akár melyik PH vagy ipon tesztelő megirigyelné, :B akik pénzért csinálják.

Minden HD7950-es bírja a 1100-1200MHz-et?

[ Szerkesztve ]

(#9) DIESELPOWER


DIESELPOWER
aktív tag

Jó kis teszt!

(#10) Bull1 válasza kockaharcos (#7) üzenetére


Bull1
aktív tag

Jaja, nagyon szép grafikonok. :K

Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

(#11) ricshard444 válasza Sondi1986 (#8) üzenetére


ricshard444
veterán

Igen, 90% -ban viszik ezt az órajelet :K Köszönöm mindenkinek, az alap már megvolt így 2 nap alatt megcsináltam, a következő tesztem lesz a durva 35-40 játékkal és egy kicsit még fejlesztem a grafikonokat ;]

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#12) lujo10


lujo10
aktív tag

Köszi, jó kis teszt, sokat dolgozhattál vele.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#13) Cruiserke


Cruiserke
tag

Szép, igényes teszt :) Legalább mára is van olvasnivaló :)

Aorus Z590 Ultra, i9 10900, RTX2080, GSkill trident Z NEO 32GB, Samsung S21, Iphone 12 Mini

(#14) hhx


hhx
tag

Ez már a fanatizmus jele, ha ilyen cikket hoz össze valaki. :D
Jó cikk, igényes teszt, köszönjük! :)

(#15) Repsol600


Repsol600
addikt

Jó teszt. :C
Szerintem is a 7950 éri meg inkább ezek alapján. ;)

(#16) intercooler


intercooler
őstag

Jó teszt!
Csak azt nem értem 7970-et mért nem tesztelted 1200/1500-on?
Ja akkor nem szóltam :B csak végig futottam rajt.

[ Szerkesztve ]

(#17) jones965 válasza intercooler (#16) üzenetére


jones965
Modder

Talán azért, mert csak annyit ment a 7970-es gpu, de ezt írta is.
Grat a cikk írónak!

(#18) surgyi


surgyi
senior tag

Napok óta vártam erre a cikkre/tesztre, mióta jelezted a 79xx topikban. Nagyon tetszett az írásod, lényegre törő, letisztult! Köszönöm én is! :R

(#19) ricshard444


ricshard444
veterán

Ezért csináltam, eddig a legpozitívabban fogadott cikkem, örülök neki, hogy tetszett :R
Remélem a nagyszabású Crossfire tesztem is így fogadjátok, esetleg írjatok még a listához játékokat srácok.

DIRT 1
DIRT 2
DIRT 3
F1 2012
Grid
METRO 2033
Far Cry 3
Crysis
Crysis Warhead
Sleeping Dogs
Ruse
NFS MW
WRC 3
Project Cars
Battlefield 3 Single + Multi
Diablo III
Nexuiz
Mafia 2
Battleforge
Just Cause 2
Far Cry 2
Bad Company 2 Single + Multi
Showdown
Borderlands 2
Medal Of Honor
Skyrim HD Pack
ETS 2
Prototype 2
Max Payne 3
Alan Wake
Sniper elit
Total War: Shogun 2
Heaven

Nem ígérem mind, mert mindig beütnek a technikai problémák, de megpróbálom kivitelezni, jöhetnek még a gamek, Crysis 2-t ne írjátok, már eladtam és törtön nem működik a DX11 Pack - nálam -

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#20) gbors


gbors
nagyúr

jó lett, szép lett :) köszönjük! :R

a hitmanhez javaslok egy kontratesztet 3.6 körüli CPU-val, mert szerintem nem (ennyire) CPU-limites.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#21) ricshard444 válasza gbors (#20) üzenetére


ricshard444
veterán

Ott linkeltem az előző tesztem ami cpu-ra alapoz és ennyire cpu limites

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#22) sakal83 válasza gbors (#20) üzenetére


sakal83
addikt

de cpu limites, Borzalmas proci kell neki

(#23) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Jó teszt lett, dizájnosak a grafikonok. :D

Én is gondolkozok egy driver teszten a 7850-el, a 12.3-tól a 12.11b11-ig, mégis mekkora a gyorsulás mértéke. Csak oda meg Win7 kéne és az összes játékom Win8-on van. :) Mert ugye az első hivatalos driver 8 alá a 12.8 volt, akkor meg csak 12.8, 12.10WHQl, meg 12.11b11 maradna.

(#24) ricshard444 válasza csucsbicep (#23) üzenetére


ricshard444
veterán

Win8-n nemtudod lemérni? Vagy oda valamelyik driver nem jó nálad?

Vannak dolgok...

(#25) csucsbicep válasza ricshard444 (#24) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Oda az első hivatalos driver a 12.8, ne tudom mit szólna a korábbi driverekhez és, hogyan befolyásolná az eredményeket, mintha a támogatott 7-en lennének.

(#26) gbors válasza ricshard444 (#21) üzenetére


gbors
nagyúr

ooops, most nézem, hogy MSAA off. előző törölve :DDD

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#27) ricshard444 válasza gbors (#26) üzenetére


ricshard444
veterán

Majd CF tesztben bekapcsolom,csak nem akartam alacsony fps-t bámulni :D

csucsbicep Próbáld rá,lehet menni fog én sem próbáltam 12.8-s elöttit

Vannak dolgok...

(#28) csucsbicep válasza ricshard444 (#27) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Megcsinálom, úgy döntöttem.

Privátba elküldhetnéd, hogy mivel csináltad a grafikonokat. :)

(#29) ricshard444 válasza csucsbicep (#28) üzenetére


ricshard444
veterán

Egyszerűen Word-el és ott játszottam az árnyékokkal meg a színekkel :)

Vannak dolgok...

(#30) daveoff


daveoff
veterán

Jól sikerült a teszt, köszönjük szépen, főleg Mi HD7950 tulajdonosok....
Ez a cikk csak ismét megerősített, hogy jól döntöttem, amikor 7970 helyett vettem egy 7950-et és a maradék pénzemből inkább lecseréltem az i5 procit i7-re....

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#31) vahu


vahu
csendes tag

:R Gratula a tesztnek és a sok türelemnek,amit belefektettél! :C
Tetszett!

A Privit hamarabb észreveszem!Csak ird le,hogy miröl van szó:)Telefonon azonnal.... Nem szeretek levelezni.....:-)

(#32) MASSlag


MASSlag
tag

Jó teszt!
Neked alapfeszen mentek ezek az órajelek? Nekem 920-nál nem megy föntebb :( (menne de akkor 1-2 óra után már hibázik, feszt még nem emeltem, nem szeretném, ha ugrana a gari)

Valamint a Witcher 2 neked nem microlaggol?Nekem iszonyat bármit csinálok (próbáltam kilőni az explorer.exe-t, és újrateni az oprendszert is), 4mp-ként 15-ről 50 fölé ugrik a latency. A min FPS-em 50 körül van.

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#33) ghost22


ghost22
csendes tag

Nagyon jó teszt köszi :R

(#34) ricshard444 válasza MASSlag (#32) üzenetére


ricshard444
veterán

1.25V úgymond az alapfesze a karinak és alapfeszen viszi az 1200-t - hűteni kell ehhez nagyon,nem a legjobb gpu-t fogtam ki- ,persze droppol 1.18V-ra, a 7970-nek 1.175V volt nemtudom mennyire droppolt,de az 1050-nél nem ment többet

Nem volt gond a Witcherrel,de régebben volt azthiszem 5970-el vagy 6950-el, nemtudom miért csinálta,de most nem jelentkezett a hiba. Driverre tudok tippelni vagy vsync on, sosem játszottam még a játékkal 10 percnél tovább,mindig csak mérem a tesztekhez az fps-t.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#35) MASSlag válasza ricshard444 (#34) üzenetére


MASSlag
tag

Hát akkor nekem nagyon nem volt szerencsém a váráslással, nekem nem megy stabilan 920 fölé (kéne vele csinálni valamit, hogy adjanak egy másikat gariba :DDD) Pedig azért vettem három slotos hűtéssel, hogy majd tuningolom :(

[ Szerkesztve ]

A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

(#36) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

hm.. érdekes
Bf3 onlány teszt nem megoldható?

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#37) ricshard444 válasza - = Zk = - (#36) üzenetére


ricshard444
veterán

2-3 hete adtam el az Account-m és nem is tartom túl hitelesnek a Multi-t,de mivel már annyian kérték a Crossfire tesztbe befogom tenni,csak kunyiznom kell valakitől 1-t egy napra :)

Vannak dolgok...

(#38) - = Zk = - válasza ricshard444 (#37) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ja igen, emlékszem...Te is hamar feladtad.... :C
hát ez van :D

én majd a 7870CF-re pályáznék.... majd

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#39) Puma K válasza ricshard444 (#19) üzenetére


Puma K
veterán

+Planetside 2 (ingyenesen letölthető Steam-en is akár) 42"-os tévén egy Asus DirectCUII GTX670 társaságában nagyon szépen néz ki.

Ha már Skyrim HD pack akkor GTA IV és hozzá a photorealistic mod, és a Skyrim-hez is inkább photorealistic mod kéne.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#40) ricshard444 válasza Puma K (#39) üzenetére


ricshard444
veterán

Planetside inkább proci függő, az a Skyrim mod kegyetlen durvának tűnik,de hol lehet letölteni ?
Gta 4 nem akar az istenést sem elindulni, sajnálom :(

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#41) Derrewyn válasza ABorignial (#1) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Egy minimumérték sincs az átlag felett az fps grafikonokon. A másik grafikonok százalékos eltérést mutatnak...

(#42) haddent


haddent
addikt

Nekem kicsit fura, hogy a HD7970 CSAK alapórajelen lett tesztelve (GHz edition), míg a HD7950 csak tuningolva. Tehát szerintem így hiányzik 2 igen jelentős adat:
- mindkét VGA alapórajelen, hiszen vannak akik nem tudnak / akarnak tuningolni, és nekik fontos lehet, hogy úgy bizony nem 3-5% lesz a diffi ...
- mindkét VGA a végletekig húzva (nem csak a HD7950), hiszen aki megvesz egy HD7950 -et, és felhúzza azt, az minden bizonnyal megtenné ezt a HD7970 -el is.
Tehát nem értem a koncepciót :F Számomra ez így kissé félrevezetőnek tűnik, de mindenesetre a C2C mindenképpen kiválóan ki lett mutatva, és ezáltal a címben ígértek teljes mértékben teljesítve lettek. :R

(#43) Sondi1986 válasza haddent (#42) üzenetére


Sondi1986
addikt

Ez a teszt inkább arról szólt hogy egy HD7950-es 1150MHz-en olyan erős mint egy 7970-es 1050MHz-en.

Alapórajeles összehasonlítás meg millió egy van, de sajna azok 800MHz-es 7950-ről szól.

(#44) haddent válasza Sondi1986 (#43) üzenetére


haddent
addikt

Igen tudom, ezért is nem róható fel... de azért egy tuningolt HD7970 eredmény elférne szerintem :)

(#45) kockaharcos válasza haddent (#44) üzenetére


kockaharcos
senior tag

De írta,meg írták hsz-be is,hogy nem ment 1050-nél többet a 7970, tehát ne csodálkozz, + ugye 7970 topicban megbeszéltük,hogy clock to clock összehasonlítást szeretnénk.

(#46) haddent válasza kockaharcos (#45) üzenetére


haddent
addikt

Ezért is írtam mostmár kétszer le, hogy az ígért (topicban megbeszélt), illetve címben említett dolog kitárgyalásra került, nagyszerűen be lett mutatva. Csak bekerült plusszba még olyan anyag, ami még több plussz anyagot kívánt volna szvsz. Ennél jobban már nem tudom kifejezni.

(#47) Pug


Pug
veterán

Mondjuk igazán akkor lett volna jó szemléltető anyag a teszt, ha a 7970-est is meg lehetett volna normálisan rángatni, így annyit látunk, amit eddig is tudtunk, 1200-on bőven behozza a 7950-es a kb 10%-os clock to clock lemaradását. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#48) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

apropó, a 7970-et miért nem rángattad?

jah, kérdeték már páran...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#49) Sondi1986 válasza - = Zk = - (#48) üzenetére


Sondi1986
addikt

Mert ennyi volt neki a max.

(#50) - = Zk = - válasza Sondi1986 (#49) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ennyi?:Y.... hát mifélék ezek a 7970-ek?.. vagy csak az, ami nála volt?!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#51) kockaharcos válasza - = Zk = - (#50) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Nem adható neki plusz feszültség, 1.175V a max, az még droppol is, tehát az 1050 még jó is, az enyém is ennyit ment különben. :D

(#52) - = Zk = - válasza kockaharcos (#51) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ne ne basszatok fel :DDD

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#53) Bull1 válasza - = Zk = - (#50) üzenetére


Bull1
aktív tag

Hulladék 7970-ek. :DDD

Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

(#54) - = Zk = - válasza Bull1 (#53) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jah :D

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#55) ABorignial válasza Derrewyn (#41) üzenetére


ABorignial
csendes tag

mint mondtam , zavaró , nem azt hogy hibás :K

(#56) jones965 válasza Bull1 (#53) üzenetére


jones965
Modder

Vannak sajnos olyan referencianak készült HD 7970 kártyák, aminek a vrm áramköre le van egyszerűsítve a költség hatékonyság kapcsán.
Nos ezekről hagyják le többek közt azt a chipet, ami alkalmassá tenné a plusz feszültség adagolását .
Sajnos ilyenbe én is belefutottam, annyi különbséggel, hogy az legalább tudja catalyst max. értéket.

(#57) Sondi1986 válasza jones965 (#56) üzenetére


Sondi1986
addikt

De a kis nyákos Ref. GTX670 és 660ti-n sincsenek rajta ezek, vagy igen?

[ Szerkesztve ]

(#58) jones965 válasza Sondi1986 (#57) üzenetére


jones965
Modder

Azokhoz nem volt szerencsém, így nem ismerem. A nyák mérete még nem feltétele ennek a meg-vagy nem létének.

(#59) ricshard444 válasza Puma K (#39) üzenetére


ricshard444
veterán

Amit mutattál az 47 mod,de nincs is megosztva mind,hogy melyikek így felejtős :(

Vannak dolgok...

(#60) Puma K válasza ricshard444 (#59) üzenetére


Puma K
veterán

Kár pedig megnézném igazán, hogy mit tud két 7950-es photorealistic GTA IV és Skyrim alatt.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#61) intercooler válasza Bull1 (#53) üzenetére


intercooler
őstag

Azért nem mind :) [link] 24/7 vinné, csak feleslegesnek tartom.

(#62) Balsac


Balsac
csendes tag

Macerás lehetett megcsinálni a tesztet, de rohadt jó lett :DD

(#63) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Hasznos teszt, köszönjük!
Én ez alapján, presztízs ide vagy oda, én 7950-et vennék, még az antituningossal is jól járnék.

Külön köszönet a szép Citrás képért. :DDD

(#64) demyen


demyen
tag

Szép teszt grat.

Én anno 7970 -t vettem, majd lecseréltem egy 7950 + kp-ra, igy jól jártam, mert teljesitményileg nem kaptam sokkal gyengébb kártyát,

Miden szépen megy vele és az egyik biosra felraktam az új 7950-ek Boost biosát, amin már sokkal tuningbarátabb a 7950.

(#65) Pug válasza demyen (#64) üzenetére


Pug
veterán

Boost bios pont nem igazán jó tuninghoz. :DDD :N

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#66) demyen válasza Pug (#65) üzenetére


demyen
tag

lehet, de nekem az eredetivel már 1000Mhz en is fagy, a boost biossal, pedig minden gond nélkül 1150 -en is megy.

Lehet ez csak szerencse, de nekem alap biossal antituning volt a vga.

nem lehet magasabb fesz van a boost -nál?

[ Szerkesztve ]

(#67) DNS_65


DNS_65
senior tag

Hasznos teszt, köszi!
Azt tudja valaki, hogy mi az oka, hogy alig-alig lehet MSI 7970-et kapni valahol? Iponon is 1 db 7950-et találtam...furcsa

(#68) lapartman


lapartman
tag

nagyon jó teszt, nekem egy Gigabyte 7950-WF3 van, és meg vagyok vele elégedve vele i5-3470 meg 8gb ram mellett. húzni nem próbáltam, nem is fogom, örülök neki, hogy xfx core 450 viszi a gépet egyáltalán xD

(#69) katt777


katt777
félisten

Erről a karirl mi a vélemény/tapasztalat?
Amúgy melyik gyártmányt ajánlanátok megbízhatóság, jó hűtés, és tuningolhatóság szempontjából?
Jókat hallottam 7950-ek tuningolásáról, ebből mennyi igaz?
Árban 75k alatt maradnék, ha van rá mód, mert GTX760 a rivális (csak a DX11.2 komp. miatt gondolkodom 7950-ben, mert hosszabb távra kellene VGA).
Egy 6800K mennyire megfelelő alá, értelemszerűen maxi grafikával és Full HD-ben?
Előre is kösz a válaszokat! :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.