Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rosejbli


rosejbli
senior tag

Mivel tud többet egyébként egy ilyen mókolt szoftver mint az eredeti egy ilyen TV esetén?
Mi az amiért érdemes kockáztatni, hogy tönkremegy a TV?

(#2) hcl válasza rosejbli (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Milyen mókolt szoftver? Nem volt szó ilyesmiről a cikkben...

A szervizmenü azért került nyomkodásra, mert sok mindent be lehet kapcsolni benne, ami az adott TV-nek nem gyári képessége, de amúgy a szoftvere tudja (Ez nem mókolás, kijön az a TV úgy is a gyárból, hogy ezek be vannak kapcsolva, csak drágábban...) Kollega nem először csinált ilyet, csak véletlenül nyomott egy Enter-t rossz helyen. A TV tönkretételének persze van kockázata, de minimális odafigyeléssel megelőzhető. Az újabbak már effajta hiba ellen védettek is, ha megnézed, ez egy évtized eleji TV.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#3) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ez nagyon jó kis érdekes, izgalmas leírás volt! Köszi!

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#4) Luck Dragon

Azért a "kábel menedzsment" nem gyenge :DDD Ezen nevetek három perce. De nem lepődöm meg . Legalább az SSB előtt lenne egy plusz rögzítés vagy a törésnél.
Na de emlékeim szerint ez a széria még megbízhatónak számít. Főleg volt az UE-D széria.
Köszi a cikket.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#5) nullpoint


nullpoint
senior tag

Ügyes kölyök ez a hcl. Nem hiába tanítottam.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#6) hcl válasza Luck Dragon (#4) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mire gondolsz? Az a pár kanóc elfér a TV-ben... És nem olyan idióta világítási megoldása van, mint a múltkori LED cserésnél...

@Victoryus : Köszi :)

@nullpoint : :DDD :P

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) dugo_


dugo_
veterán

A bejegyzés felétől már biztos voltam benne, hogy ilyet csak szent őrültek csinálnak. Nagyon jó! :DDD

(#8) hcl válasza dugo_ (#7) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Miért? Nem a mód volt a bonyolult, hanem kitalálni, hogyan lehet :) Az az EEPROM író kapcsolás már 2000-ben is bevált (valami hasonlóval lehetett a Nokia 3xxx -eket is).

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) #90088192 válasza hcl (#8) üzenetére


#90088192
törölt tag

És mi lenne ha még szépen is csinálnád és ez lenne a szakmád :DDD

Így különben érdekesebb, mert nekünk halandóknak ez sokkal szórakoztatóbb. :C

(#11) hcl válasza #90088192 (#10) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez az egyik szakmám, elektronikai műszerész :) Ugyanakkor az ilyen saját használatra szánt áramkörök sok más szakinál is így néznek ki, bár nyilván van, aki ezeket is rendesen megcsinálja. De igazából ez nem valószínű, hogy többször lesz használva, el is bonthatnám. (LPT port még Arduino bootloader íráshoz kellhet, de az is több évente szokott.)

Mutogatni való hater díszpinty

(#12) #90088192 válasza hcl (#11) üzenetére


#90088192
törölt tag

Elnézést nem tudtam, azt hittem csak hobby.

Akkor viszont nagyon türelmes vagy.

:R

(#13) hcl válasza #90088192 (#12) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, nem abban dolgozom, az a tudás már új korában is (elég borzalmas helyre jártam :D ) arra volt elég, hogy az ilyen egyszerűbb dolgoktól ne ijedjen meg az ember, de informatika mellé meg jól jön, hogy mélyebben érti az ember az alapműködését annak, amivel dolgozik.

Meg egy panelben nem nagyon tud az ember normálisan készülékházat megmunkálni, bár néha sikerül.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) razorbenke92 válasza hcl (#11) üzenetére

bár nyilván van, aki ezeket is rendesen megcsinálja.

Jelen. De erre nagy százalékban nem vagyok büszke... A projektjeim 70%-a dobozokban kivitelezésre vár, mert "Nem dolgozok kétszer" meg a "Ha ez egyszer működik, akkor tuti szét nem szedem szépen megcsinálni" alapon az átmeneti - talán kicsit csúnyább - megoldást nem csinálom meg, de az általam elfogadható minőségű kivitelezésre meg nincs időm, így neki sem állok.

Ha valaminek meg végül nekiállok, az meg úgy néz ki, hogy egy amúgy 2-3 órás dologgal elszöszmötölök, és azt veszem észre, hogy már le se kell feküdnöm aludni, mert már kelhetek dolgozni.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#15) hcl válasza razorbenke92 (#14) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, hasonlóképp :D Meg amikor nekiálltam az akkutesztereimet szépen dobozolni, univerzálisan használható csatikkal, stb., és a 2. mérésnél halt meg az a kínai cucc, ami a legtovább bírta, akkor már a saját építésűvel nem szórakozta, mert mondom ez is megdöglik, akkor minek szenvedtem :D

Mondjuk most lett pár router házam műszerdoboznak, de azok is sok mindenhez túl nagyok, illetve azok jobb lenne, ha routerek maradtak volna :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) #90088192 válasza razorbenke92 (#14) üzenetére


#90088192
törölt tag

Szintén zenész.

Sajnos ez lavinát indít el mindig.
A volt munkahelyemen ha valaminek neki kellett állni, akkor minden eszköz ami kellett hozzá hibás volt.
Ha meg már javitom akkor csakis 100% a minimum.
Úgyhogy a hatasfokom kb 0 volt. Azt mikor a végére értem, maga a művelet 5 perc volt, mert minden tökéletesen működött. :C
Otthon ugyan ez, úgy kezdődött, hogy a leány asztmás/allergiás. Padlószőnyeg kuka, de akkor padló csiszolás és lakkozás, ahhoz le kell szedni a szegély léceket, de azokon vannak a konnektorok, azokat nem lehet áthelyezni mert rövid a madzag, így újra vezetékeltük azokat az áram köröket. Ha meg már ott vagyok húztam be egy másik áramkört, de a megszakító dobozban nincs hely, ha cserélni kell akkor hozzuk be házon belülre, de akkor a csővezeték EPH is hiányzik. :DDD

(#17) hcl válasza #90088192 (#16) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaj, ha egyszer tényleg nekiállsz kigyomlálni a dolgokat, az messzire vezet :D
De ha valamit úgy raksz össze, hogy arra az egy műveletre kell, akkor nem érdemes dobozolni, stb.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) ZS3NI válasza #90088192 (#16) üzenetére


ZS3NI
őstag

Így képzellek el. :D

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#19) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Majdnem azt írtam, hogy miért nem online frissítette, de láttam, hogy régi tévéről van szó. Régebben még a frissítés menüt is elrejtették, sőt volt, amelyik soha nem is látott új firmware-t. Ma meg már úgy működik, mint a Windows Update, csak rákeresek és már szedi is le. PC alaplapoknál is így lehet a legbiztonságosabban frissíteni.

(#20) hcl válasza Tamás88 (#19) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Engem mindig kiráz a hideg a Windows alól (egyáltalán, bármilyen OS alól) indított, és főleg végrehajtott frissítéstől (kivéve DualBIOS alaplapok).
A legtisztább az, amikor csak a flasher fut, semmi más. Dell, Lenovoupdatek is így működnek.

"Régebben még a frissítés menüt is elrejtették"
Ezért van a cikkben szó szervizmenüről :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#21) nullpoint


nullpoint
senior tag

Régi szép idők, amikor elég volt oldalról pofánvágni a készüléket, mingyá helyrejött....

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#22) hcl válasza nullpoint (#21) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D Régenmindenjobbvót :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) nullpoint válasza hcl (#22) üzenetére


nullpoint
senior tag

Régen még a régenmindenjobbvót is jobb vót. :D

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#24) hcl válasza nullpoint (#23) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az tuti :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#25) #90088192 válasza hcl (#17) üzenetére


#90088192
törölt tag

Ez egy gyárban kb sosem igaz, de nem tudom miért a többiek vagy tudás/akarás hiányában, vagy csak tényleg idő hiánya miatt, kb mindent csak össze hánytak.
Nekem még az a halálom. Otthon ugyan ez, az előző tulaj nem rendelkezett szürke állománnyal. Vagy ha igen is azok szürke marhák voltak. :DDD

(#26) #90088192 válasza ZS3NI (#18) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nem áll messze a valóságtól :C

(#27) hcl válasza #90088192 (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Gyárban kevesebb ilyenünk volt, de akadtak ilyen saját készítésű céleszközök, amik nem voltak túl tartósra összerakottak - nem véletlenül. (Ami gázabb, hogy a beszállító által nem kis pénzért gyártott áramköri teszterek között is volt ilyen, de azt üzemeltetni is kellett :D )

Hogy az épületek hogy épültek, az is megér egy misét - persze, legenda, hogy régen jól dolgoztak a mesterek, a francot. Nagybátyám vizes, elég sokat lehúzott a 70-es/80-as évek építkezésein, mesélt dolgokat, aztán mostanában már megkérdezem tőle, hogy nem ám csak a mostani épületek szarok, mert a régiekbe is sz*tatok bele/szétloptátok? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) MineFox54


MineFox54
őstag

De kár, hogy sikerült megcsinálni... Kellett volna egy ilyenhez LCD :D

(#29) hcl válasza MineFox54 (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem most történt, csak mostanra jutottam el addig, hogy megírjam :D De amúgy lett volna LCD-d, ha nem sikerül, mert akkor eladja.

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) vamzi


vamzi
őstag

Szép munka, jó volt olvasni. Valami hasonlót csináltam tegnap este én is, csak autórádióval. Gyári fejegységet vett az egyik cimbi, amit előbb gyári diaggal aktiválni kellene, de mivel offos autóba vette, így ez kilőve, marad az EEPROM írás. Na, sok sikert memória dumpot találni hozzá :D Szerencsére találtam, beírtam és elindult, van boldogság.

(#31) hcl válasza vamzi (#30) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi!
Jaja, a kihívás inkább az, hogy mit írjon fel az ember, és hogyan :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Ez a rész még "hagyján".. ahhoz mekkora őrülnek kell lenni, hogy megírjon valaki egy flash-elő programot mindenféle dokumentáció nélkül... aztán postal2-nek nevezze és yoda képváltót tegyen bele (ott ereszthette ki a gőzt :D ).
De az oroszok sok mindenre képesek ("a szükség nagy úr" .. mondják).. Sok mindent "tanultam" tőlük én is (és sikerült "megmenteni" ezt-azt).. pedig csak részlegesen érhetőek el a tartalmaik angolul (bár látszólag egész jó a google orosz-angol fordító), gondoltam már rá emiatt elkéne kezdeni oroszt tanulni...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#33) hcl válasza DraXoN (#32) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Van még olyan flasher, ami tudja a Weltrend-et, és a Weltrend doksija is elérhető (ebből egy villamosmérnök már el tud indulni, de pl. nekem is el illene tudni) azzal nincs gond. Az a fura inkább, hogy szerintem Windowsra ott tanult meg programot írni, azért olyan összedobált a cucc :D
A Postal viszont a kedvenc játéka lehet, ebből adódóan a program is későbbi, mint a Postal 2 :D

Amúgy ja, kemény dolgokat megoldanak, de vigyázni is kell velük.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.