Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Real Racing 3 - Freemium csoda
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Gurulunk, WAZE?!
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- LordAthis: Mission: Imposible? - Együtt 1333 és 1600 MHz, ECC/Non-ECC
- potyautas: Kiküldetésben a szép Juhásznénál
Új hozzászólás Aktív témák
-
Blazs120gl
aktív tag
Egy már létező projektnél, ha egymagos render fázisra épül, elég drága az átírás sajnos, még OpenGL-ről is. Különösen, ha az egész program nem többszálasra lett tervezve. Ha a grafika nem képezi a program fő fícsörét, ott nem fogják szánni az időt rá. Mobil eszközökön meg első sorban energiatakarékosságra használható fel (több mag között szétdobva a render terhét nem kell turbózni a frekit, de a csúcs fps nem növekszik), ami valszeg nem sok mobil játékfejlesztőt érdekel...

Sokan nem értik, hogy a Vulkan/DX12 nem tudja emelni a csúcs fps-t ott, ahol a GPU-t az adott CPU 100%-ra ki tujda hajtani, ezért a dev-ek inkább magasabb minimumot írnak elő. Ezért amikor egyesek azt látják, hogy egy csúcs CPU+VGA konfigon ugyanannyi az fps mint D3D11-en (ami NV kártyákkal automatikusan próbál render feladatokat szétdobni magok között), legyintenek.
Gyengébb gépen, ahol CPU, IPC és/vagy TDP korlát van (pl. gpu-s laptopok, régebbi többmagos AMD procik, régebbi CPU/VGA, gyakorlatilag a gépek 95%-a), a vulkan magasabb fps-t ki tud hozni, ha a játék legtöbb CPU %-ot igénylő fázisát, a render-t és a részfeladataira várakozást (driver overhead) szét tudja több mag között dobni.
Az se teszi egyszerűbbé, hogy a vulkan a feladatok nagy részét ráhárítja a programozóra, mindezt még azelőtt, hogy bármit csinált volna.
Cserébe a driver-nek nem kell találgatnia, hogy mi lesz a következő lépés és előre el lehet készíteni a GPU-nak kiadandó műveletsorokat, majd a következő frame-ekhez újrahasználni.
-
GodGamer5
addikt
Na akkor mostmár elkezdhetnék használni a fejlesztők,-a Wolf 2-höz hasonlóan- az “átlag” jàtékokban is a vulkant.
-
LionW
tag
Trello-n már kb 2 éve ki van téve hogy jön a pc-linux Vulkan support.
Ahogy látom a 4.19-ben még nem lesz benne, 4.20-ban már talán benne lesz úgy fél év múlva.
https://trello.com/b/TTAVI7Ny/ue4-roadmapElvileg már a nagy része készen van, csak optimalizálni kell rá. De utána amíg a játékokba is megjelenik biztos el fog telni egy kis idő.
https://www.youtube.com/watch?v=bjE-sCkgC7o&feature=youtu.be&t=4718 -
Blazs120gl
aktív tag
Az első fícsör vajon kompatibilis a Vulkan Memory Allocator-ral?
Segítenek ezek a kiterjesztések, pl. a harmadik abban, hogy pl. két fizikai eszköz könnyebben cserélhessen adatot?
Pl. egy iGPU-val OpenCL fizikai szimulációt futtatni, majd ennek eredményét (új objektum állapottér) áttolni a render-ért felelős GPU-ba mint geometria puffer?
-
Meteorhead
aktív tag
Ezek nekem nagyon compute-nehéz kiterjesztéseknek tűnnek. Nem hiszem, hogy grafikában nagyon kellene DMA-zni. Az inkább profi grafikához kellhet, kamerákról és szenzorokról a lehető leggyorsabban begyűjteni az adatokat.
Mindenesetre jó, hogy a szabványosítás útjára lépnek DMA képességek is és egyéb okos külső erőforrásokkal való közösködés.
-
#45185024
törölt tag
1.1 majd decemberre lesz kész a Hőn áhított Vega driverünkkel
csak ugye már 28.a van az a baj
-
hajbel
addikt
Most akkor vulkanos lesz az Unreal engine 4? Vagy marad mobil gpu-ig kiterjesztve?
Új hozzászólás Aktív témák
- Gamer PC /Ryzen 7 9800X3D, 32GB RAM, 1TB SSD/ akciós áron eladó! BeszámítOK!
- BESZÁMÍTÁS! Sony PlayStation VR2 virtuális valóság szemüveg garanciával hibátlan működéssel
- HIBÁTLAN iPhone 13 256GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3732, 100% Akkumulátor
- Oneplus Nord 2 5G 128GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- Xiaomi 14T Pro / 12/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest




